آموزش جیمیل

چگونه تاریخ ساخت اکانت جیمیل را بفهمیم؟ (و فایده آن)

اگر اکانت جیمیل شما هک شود یا به خاطر عدم دسترسی به شماره تلفن و یا آدرس ایمیل جایگزین نتوانید وارد حساب کاربری تان در جیمیل شوید، گوگل قبل از بازیابی اکانت، از شما می خواهد که به چند سوال امنیتی جواب بدهید.

این سوالات عبارتند از:

۱- آخرین رمز عبوری که برای ورود به سیستم اکانت گوگل خودتان استفاده کردید چه بوده؟

۲- آخرین بار کی توانستید وارد اکانت جیمیل خودتان بشوید؟

۳- چه زمانی اکانت جیمیل خودتان را ساخته اید؟

همه این سوالات از شما پرسیده می شود. اگر از تاریخ دقیق ساخت جیمیلتان باخبر نبودید، گوگل به شما می گوید که می توانید “بهترین تخمین” خودتان را ارائه بدهید.

برای همین توصیه می کنیم تاریخ ساخت اکانت جیمیل خودتان را در جای امنی یادداشت کنید. اما حالا این سوال مطرح می شود که از کجا تاریخ ساخت اکانت جیمیل را بفهمیم؟

یکی از راه های فهمیدن تاریخ ساخت جیمیل، رفتن به mailbox جیمیل است. بعد از باز کردن صندوق ایمیل ها یا همان mailbox، به قسمت All messages بروید و دنبال پیام خوشامد گویی گوگل بخاطر ورودتان به جیمیل بگردید. تاریخ این پیام همان زمانیست که شما اکانت جیمیل خودتان را ساخته اید.

gmail creation date

ولی ممکن است این پیام را حذف کرده باشید. در این صورت از روش دومی که در ادامه توضیح می دهیم استفاده کنید:

۱- به google.com/takeout بروید. با اکانت جیمیل خودتان وارد سیستم شوید و روی گزینه Archive کلیک کنید.

۲- در صفحه بعد، روی لینک Edit که در مقابل گزینه Google+ قرار دارد کلیک کنید. بعد روی لینک “Transfer your Google+ connections to another account” کلیک کنید.

افزایش ۱۰۰ درصدی امنیت جیمیل +نکات مهم (دو مرحله ای کردن ورود)

۳- در این مرحله گوگل یکبار دیگر از شما رمز ورود به اکانت جیمیلتان را می پرسد. رمز را بزنید و وارد سیستم شوید. همان طور که در عکس بالا مشاهده می کنید، در صفحه بعدی تاریخ ساخت اکانت جیمیل به شما نشان داده می شود. این تاریخ یکی از اطلاعات مهم برای مواقعیست که به بازیابی اکانت جیمیل نیاز دارید.

Google Account Creation Date

چرا اینترنت گوشی زود تمام میشود؟ ۸ راه حل موثر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا