آموزش ترفندهای موبایلی

چگونه یک حساب Google را از دستگاه اندروید یا آیفون خود حذف کنیم؟

اضافه بار اطلاعات می تواند خیلی سریع در حال حاضر اتفاق بیفتد و گاهی اوقات، برای رسیدن به آرامش خاطر فقط باید مواردی را ساده سازی کنید. حذف یک حساب Google از دستگاه شما می تواند به انجام این کار کمک کند. اما این مهم است که قبل از شروع کار با آن بدانید که این کار به چه معنی است و پیامدهای آن چیست.

برای مبتدیان، ریمو یک حساب کاربری مشابه حذف آن نیست. حذف یک حساب Google از دستگاه Android یا iPhone به سادگی دسترسی از آن دستگاه خاص را حذف می کند و بعدا می توان آن را بازیابی کرد. با این حال، هر گونه اطلاعات ذخیره شده از طریق حساب در آن دستگاه از بین می رود. این موارد شامل ایمیل، مخاطبین و تنظیمات است.

بنابراین ایده خوبی است که قبل از حذف حساب کاربری از اندروید یا آیفون، از دستگاه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. با توجه به این نکته، در اینجا نحوه حذف یک حساب Google برای افرادی که دارای دستگاه Android یا iOS هستند:

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

نحوه حذف یک اکانت Google از تلفن اندرویدی

کاربران تلفن اندرویدی به راحتی می توانند یک حساب داده شده را از دستگاه خود حذف کنند. در اینجا مراحل لازم آمده است:

۱-تنظیمات تلفن خود را باز کنید.

۲- گزینه “Accounts” را انتخاب کنید (بسته به دستگاه شما ممکن است به عنوان “Users and Accounts” نیز ذکر شود).

۳- حسابی که می خواهید حذف شود را انتخاب کنید و سپس بر روی “Remove Account” کلیک کنید.

اگر می خواهید تنها حساب Google را از دستگاه Android خود حذف کنید، برای انجام آن نیز باید الگو، گذرواژه یا پین دستگاه خود را وارد کنید. حذف همه حساب های شما همچنین به این معنی خواهد بود که شما به فروشگاه Google Play دسترسی نخواهید داشت.

و به خاطر داشته باشید که تنظیمات می توانند از دستگاهی با دستگاه دیگر متفاوت باشند، بنابراین برای رسیدن به صفحه های مناسب ممکن است مجبور شوید کمی بیشتر جستجو کنید. اما پس از انجام این کار، هنوز هم باید یک روند سریع و آسانی را انجام دهید.

نحوه حذف یک اکانت Google از دستگاه iOS

مراحل لازم برای حذف حساب کاربری شما از دستگاه iOS بستگی به نحوه دسترسی به آن حساب دارد (به عنوان مثال از طریق برنامه Gmail ، برنامه Safari یا برنامه Mail ).

اگر از برنامه Gmail استفاده می کنید، در اینجا نحوه حذف حساب Google خود آورده شده است:

۱- برنامه Gmail را باز کنید.

۲- منو را انتخاب کنید (سه خط روی هم) ، سپس “Edit” و “Manage Accounts” را انتخاب کنید.

۳- گزینه “Remove” کنار حسابی که می خواهید بروید، را انتخاب کرده و انتخاب خود را تایید کنید.

۴- “Done” را در بالا سمت چپ انتخاب کنید.

برای کسانی که از طریق برنامه Safari به حساب Google خود دسترسی پیدا می کنند، در اینجا نحوه حذف حساب شما از دستگاه iOS برای شما بیان شده است:

۱-برنامه Safari را باز کنید.

۲- به google.com بروید.

۳- نماد نمایه خود در گوشه بالا سمت راست را انتخاب کنید و سپس گزینه “Sign out” را انتخاب کنید (اگر قبلا خارج نشده اید).

۴- گزینه “Sign in” را انتخاب کنید و سپس گزینه “Sign in with a different account” را انتخاب کنید.

۵- گزینه “Remove” را انتخاب کنید، حسابی را که می خواهید از دستگاه حذف کنید انتخاب کنید و “Done” را انتخاب کنید.

اگر حساب Google خود را برای استفاده با برنامه ایمیل بومی آیفون به تنظیمات دستگاه خود اضافه کرده اید، در اینجا نحوه حذف آن حساب را به شما یاد خواهیم داد:

۱- برنامه تنظیمات خود را باز کنید.

۲- به قسمت “Passwords & Accounts” بروید و آن را باز کنید.

۳- لیستی از تمام حساب های Google و غیر Google را که به دستگاه خود اضافه کرده اید، مشاهده خواهید کرد. یک موردی که می خواهید حذف شود را انتخاب کنید.

۴- این کار شما را به صفحه گزینه ها می رساند. در اخطار ظاهر شده “Delete from My iPhone” در پایین صفحه، سپس “Delete account” را انتخاب کنید.

همچنین باید بدانید که اگر تصمیم به حذف همه حساب های Google از دستگاه iOS خود دارید، به طور خودکار از حساب های Google خود در آن دستگاه خارج خواهید شد.

میلاد حیدری

سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا