آموزش ترفندهای کامپیوتری

چگونگی پارتیشن بندی در ویندوز ۱۰ بدون استفاده از نرم افزار

wind

زمانی که لپتاب و یا کامپیوتری را برای خودتان خریداری می کنید، پارتیشن بندی و یا مدیریت هارد غیر قابل پرهیز است؛ مخصوصا برای کاربران ویندوز. ایجاد پارتیشن جدید بر روی ویندوزتان کار سختی نیست، اما برای افراد غیر فنی بسیار چالش برانگیز است. در اینجا می خواهیم چگونگی پارتیشن بندی بدون نرم افزار را در ویندوز ۱۰ با شما به اشتراک بگذاریم.

پارتیشن بندی دیسک در راه های مختلفی قابل انجام است. شما همچنین می توانید از نرم افزار های پارتیشن بندی دسته سوم برای ساده تر کردن کار خود استفاده نمایید. ولی با این حال بازم هم ما استفاده از نرم افزار را برای شما پیشنهاد نمی کنیم، چرا که ویندوز ۱۰ به شما این اجازه را می دهد تا پارتیشن جدیدی را با استفاده از برنامه ی سیستم به نام Disk Management Tool ایجاد نمایید. در اینجا آموزش کامل آورده شده است.

مراحل ایجاد پارتیشن در ویندوز ۱۰ بدون هیچ گونه نرم افزاری:

مرحله ۱- همانند تصویر زیر به “Windows Start Menu” بروید و به دنبال “Disk Management Tool” بگردید، بر روی “Create & Format Disk” کلیک کنید.

مرحله ۲- زمانی که “Disk Management Tool” را باز کردید، رابط را همانند تصویر زیر خواهید دید، دیسک اولیه ای را که می خوواهید پارتیشنی جدید در آن ایجاد کنید را انتخاب کرده و راست کلیک کنید. بر روی “Shrink Volume” کلیک کنید.

مرحله ۳- اکنون، در باکسی قابل ویرایش، اندازه ی دیسکی را که پارتیشن جدیدتان قرار است در آن قرار بگیرد را وارد نمایید. بر روی :: کلیک کنید، اکنون پارتیشن ایجاد خواهد شد اما شما قادر به دیدن آن بر روی سیستم خود نخواهید بود؛ شما پارتیشن را در “Disk Management Tool” با نام “Unallocated Partition” دریافت خواهید کرد.

مرحله ۴- بر روی “Unallocated Partition” راست کلیک کنید، بر روی اولین گزینه، یعنی “New Sample Volume” کلیک کنید.

New Sample Volume

مرحله ۵– بر روی Next کلیک کنید.

مرحله ۶- بر روی Next کلیک کنید.

Make Partition In Windows

مرحله ۷- بر روی Next کلیک کنید.

مرحله ۸- بر روی Finish کلیک کنید.

پارتیشن جدید خود را بروی سیستم خود دریافت خواهید کرد.

امیدواریم که این مقاله در رابطه با “چگونگی ایجاد پارتیشن در ویندوز ۱۰ بدون استفاده از نرم افزار؟” برای شما مفید بوده باشد. اگر این مقاله از هر جهتی برای شما مفید واقع شد، لطفا آن را در فضای مجازی به اشتراک بگذارید. با ما برای دریافت آخرین های تکنولوژی در سر تا سر جهان همراه باشید.

بسیار کاربردی

pc-internet
wind

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا