آموزش ترفندهای کامپیوتری

4 علت بالا نیامدن ویندوز و صفحه سیاه+ راه حل قطعی

هنگامی که سیستم خود را روشن میکنید، ممکن است ویندوز بالا نیاید و شما با یک صفحه سیاه روبرو شوید که با منتظر ماندن این حالت برطرف نمی شود و یکی از مشکلات آزار دهنده کاربران است؛ که علتهای مختلفی دارد. ما در این مطلب علت به وجود آمدن این مشکل را مطرح کرده تا شما بتوانید اولین قدم برای حل آن را بردارید.

مشکل چیست؟

سیستم عامل به نرم افزاری گفته می شود که امکان اجرای تمامی برنامه های کامپیوتری را فراهم می آورد و برای کارایی بهینه یک کامپیوتر ضروری هستند.

سیستم عامل ها انواع مختلفی دارند که از مهمترین آنها به سیستم عاملی به نام ویندوز نام میبرند. ویندوز (Windows) به معنی پنجره (البته این ربطی به درب و پنجرۀ منزل یا محل کار ندارد) می باشد. سیستم عامل ویندوز محصول شرکت مایکروسافت است که هر چند وقت نسخه به روز و جدید آن وارد بازار می شود.

ویندوز همین نمایی است که شما هنگام روشن کردن سیستم با آن مواجه شده و نرم افزار های مختلف را در آن اجرا می کنید. در اصل، این بستر ویندوز است که نرم‌افزارهای دیگر روی آن اجرا شده و شما می‌توانید از برنامه‌های کاربردی مختلف استفاده کنید. اگر میخواهید قابلیت های سیستم عامل خود را ارتقا دهید باید روی آن نرم افزار نصب کنید.

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای ویندوز پیش بیاید بوت نشدن ویندوز یا بالا نیامدن آن است که علتهای مختلفی از جمله : پاک شدن فایل های بوت ویندوز، ایراد در بوت سکتور، تغییرات نا به جا در رجیستری، ورود ویروس های مخرب به سیستم و… دارد.

آشنایی با محیط ویندوز

بالا نیامدن ویندوز


علل بالا نیامدن سیستم:

۱- اختلال سخت‌افزاری

اختلال سخت‌افزاری

مهمترین عاملی که میتوان برای بالانیامدن ویندوز ، اختلال در سخت افزار سیستم یا تصادم سخت‌افزاری است. هر قطعه سخت افزاری برا اینکه با قطعه های دیگر ارتباط پیدا کند از کانال درخواست وقفه (IRQ) استفاده میکند که در این قسمت برای هر قطعه یک IRQ منحصر به همان قطعه تخصیص داده شده است. مثلاً چاپگر از IRQ شماره هفت استفاده می کند یا صفحه کلید از شماره ۱ و … .

نکته ۱: IRQ خطوط سخت افزاری هستند که درخواست وقفه رو از سخت افزار های مختلف سیستم برای CPU میفرستند.

نکته ۲: وقفه در سیستم عامل به این روشی گفته میشود که هنگام اجرای یک برنامه، ریزپردازنده را موقتا قطع میکند تا ریزپردازنده اقدام به اجرای یک برنامه دیگر نماید و بعد اتمام این برنامه مجددا ریزپردازنده، برنامه ایی که قطع شده را کنترل و اجرای آن را ادامه دهد. پس وقفه به معنی توقف کامل ریزپردازنده نیست بلکه وقفه صرفا قطع برنامه جاری و رفتن به اجرای یک برنامه دیگر است.وقتی کارت شبکه یک درخواست به کامپیوتر می فرستد از یک وقفه استفاده می کند.

حال اگر روی سیستم سخت افزارهای زیادی نصب شده باشد یا پیکربندی این سخت افزارها به درستی انجام نشده باشد ممکن از دو سخت افزار بخواهند از یک IRQ استفاده کنند. همین موقع است که سیستم دچار مشکل میشود. برای اینکه شما مطمئن شوید مشکل سیستم به خاطر این تصادم سخت افزاری است یا نه از قسمت Control Panel، گزینه System را انتخاب و سپس به Device Manager بروید. در این قسمت سخت افزارهایی دارای مشکل با علامت تعجب زدر رنگ مشخص می شوند.

این مشکل میتواند به سه علت باشد:

 • عدم هماهنگی با سایر قطعات
 • عدم شناسایی راه‌انداز
 • مشکلات بخش IRQ: برای حل این مشکل میتوانید به Properties سخت افزار رفته و یک IRQ جدید به ان بدهید.

که در این صورت می‌توانید با رفتن به قسمت Properties سخت‌افزار مربوطه، یک IRQ جدید به آن اختصاص داده و مشکل را برطرف کنید.

۲- رم خراب

رم خراب

یکی دیگر از علتهایی که ممکن است باعث بالا نیامدن ویندوز شوند، اشکال پیدا کردن در رم می باشد که معمولا با ارور « Exception Fatal Error» مشخص می شود. که این ارور وقتی داده می شود که سیستم با یک مشکل جدی سخت افزاری روبرو باشد. حال این ارور برا رم ممکن است در اثر عدم همخوانی ماژولهای نصب شده یا چیپست ها به وجود بیاید.

این مشکل را به این صورت میتوان بیان کرد که وقتی دو رم دارای تأخیر زمانی در کنار یکدیگر قرار می گیرند،یکی ۷۰ نانوثانیه و دیگری ۶۰ نانوثانیه، سیستم مجبور به کار کردن با سرعت پایین میشود که این عامل باعث نابود شدن ویندوز خواهد شد.

نکته۱: چیپست ها از چند چیپت تشکیل شده که برای هماهنگی انتقال و پردازش اطلاعات با cpu طراحی شده اند و هرکدام یک بخشی از مادربورد را کنترل می کنند.

نکته۲: چیپ های حافظه امروزی بر روی کارتهایی که ساختار شبیه برد های الکترونیکی دارند سوار می شوند که ماژول نامیده می شوند.

ارور دیگر (Parity Error ) که برای رم ظاهر میشود به خاطر وجود رم های جدید است که به دو دسته ECC و غیر ECC هستند که از این رم استفاده نشود بهتر است.

۳- تنظیمات BIOS

تنظیمات BIOS

BIOS یکی از چندین تراشه میباشد که برروی مادربورد قرار گرفته و توسط کارخانه تنظیم شده است. برا تنظیم کردن BIOS هنگام روشن کردن سیستم با فشار دادن کلید Del یا F2 وارد این تنظیمات خواهید شد. که حساس ترین قسمت است. یکی از بارزترین مشکلات BIOS که مربوط به رم می باشد مشکل CAS Legacy است.

برای رم های قدیمی (EDO) CAS آنها ۳ و برای رم های جدیدتر SDRAM معادل ۲ می باشد. تنظیمم کردن اشتباه BIOS باعث میشود که ویندوز بالا نیاید و صفحه مشکی رنگ ظاهر شود. ویندوز بهتر از BIOS می‌تواند IRQها را بین سخت‌افزارها تقسیم کند. پس بهتر است در تنظیمات BIOS برای تخصیص (IRQ) گزینه Auto را انتخاب کنیم.

۴- هارددیسک ها

هارددیسک ها

اکثر مشکلات کامپیوتر مربوط به هارد است . شما بعد مدتی که با سیستم کار کردید اطلاعاتتان روی هارد دیسک پراکند می شوند. و میشود تکه های مختلف یک فایل را در بخشهای مختلف هارد یافت کرد. Defrag کردن فرآیندی است که باعث بابلا رفتن سرعت سیستم می شود و تاثیر مثبتی دارد.

زمانی که ویندوز دیر بالا می اید یا هنگ میکند یا یک برنامه با سرعت خیلی کند کار میکند این مشکل مربوط به هارد است. مشکلات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری هارددیسک علت دیگر بالا نیامدن ویندوز است . اگر ظرفیت هارد دیسک شما پر شده باشد شما میتوانید با فرمت کردن هارد سرعت آن را افزایش دهید و از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید. همچنین از سلامت سخت‌افزاری هارددیسکت و تمیزی اتصالات سوکت آن مطمئن شوید.

۵- مشکلات VXD و OE Exception

کارت گرافیک

منشا این مشکلات معمولا را باید بخاطر کارت گرافیکی است. با نصب درایور مناسب و تنظیم صحیح وضوح و عمق رنگ می‌توان این مشکلات را هم برطرف کرد.

۶- ویروس ها

ویروس

مشکل بزرگ دیگر راجب این مورد ویروس ها هستند که در رابط سخت‌افزار و نرم‌افزار ایجاد اختلال میکنند. برای جلوگیری از این کار میتوانید یک آنتی ویروس قدرتمند روی سیستم نصب کنید. در این پست بهترین آنتی ویروس ها را معرفی کرده ایم.

۷- چاپگر

چاپگر

بافر به مقدار رمی گفته می شود که در چاپگر وجود دارد. حال وقتی فایلی را به چاپگر می‌فرستیم در واقع یک فایل بزرگ‌تر درست می‌کنیم که به آن پست اسکریپت می‌گویند. بافر سریع پر می شود که از یک طرف و مشغول بودن پردازنده از طرف دیگر باعث کم شدن سرعت کامپیوتر می شود.

۸- نرم‌افزارها

Software

امروز با به روز شدم و نرم افزار های جدید که به بازار می آید خیل افرا آنها را خریداری و با اینکه از آنها استفاده ای ندارند روی سیستم نصب میکنند.نصب بیش از حد نرم‌افزارهای غیر کاربردی و همچنین عدم نصب صحیح نرم‌افزار‌ها می‌تواند در برخی موارد باعث بروز اختلال در ویندوز گردد. از نصب نرم‌افزارهایی که موجب افزایش سرعت و به اصطلاح اورکلاک شدن سخت‌افزار می‌شود، پرهیز کنید.

۹- گرمای بیش از حد

Thermaltake

گرم شدن بیش از حد قطعات کامپیوتر باعث میشود سیستم شدیدا آسیب ببیند و همچنین باعث از بین رفت سخت افزار می شود. برای حل این مشکل سعی کنیم همیشه فضای داخل کیس را خنک نگه داریم. و خنک کردن کیس کامپیوتر از اولویت ها به شمار می آید.

۱۰- مشکلات منبع تغذیه

POWER

اگر منبع تغذیه دچار مشکل شود دچار دردسر بزرگی خواهید شد که حتی ممکن است مجبور به تعویض کل سستم شوید. پس برای انکه از این اتفاق جلوگیری کنید یک محافظ برای آن تهیه کنید. منبع‌ تغذیه به دلیل ارتباط مداوم با نوسانات برق، گرمای تولیدی و موارد دیگر، یکی از قطعات پر استهلاک دستگاه است و بنابراین اغلب مشکلاتی که پس از یکی دو سال بروز می‌کنند، به دلیل ایرادهای این بخش هستند. ضمن این که گاهی این ایرادها به‌طور ناگهانی بروز می‌کنند.


راه های برطرف کردن بوت نشدن ویندوز

راه های ساده زیادی برای حل این مشکل وجود دارد که در اینجا به چند مورد اشاره خواهیم کرد.

حل بسیاری از مشکلات نرم افزاری ویندوز

۱-بررسی و چک آپ کلی

مطمئن شوید سیم و اتصالات سالم باشند اما چک کردن کابل کانیتور را در اولویت قرار دهید که دچار مشکل یا شل نباشد. اگر کابل ها مشکلی نداشتند کابل را به مانیتور دیگر وصل کنید. اگر با اتصال کابل ها به مانیتور دیگر مشکل برطرف شد مسلما قطعات نمایشگر قبلی مشکلاتی داشته است.

۲- قطع ارتباط دستگاه های جانبی با سیستم

تمام دستگاهایی که به سیستم وصل هستند مانند موس، کیبورد، چاپگر و… را کامل از سیستم جدا کرده و دوباره سیستم را روشن کنید اگر مشکل همچنان پابرجا بود یک بار تک تک این دستگاه ها را جداگانه وصل و مجددا امتحان کنید. ببینید کدام وسیله باعث بروز این خطا می شود.

۳-رفع مشکل بوت نشدن ویندوز

بخش از هارد که خیلی کوچک است را بوت سکتور می نامند. و زمانی ایجاد می شود که شما هارد دیسک را فرمت کنید. بوت سکتور با کدها و اطلاعات ی که درون خود دارد به BIOS کمک میکند تا کنترل فرایند بارگذاری اولیه را به ویندوز واگذار کند.
بوت سکتور با از دست دادن فایل ها میتواند باعث مشکل در هارد دیسک شود. اغلب اوقات زمانی فرآیند بوت شدن ویندوز با مشکل وجواحه می شود و با اینکه شما اطلاعات BIOD را مشاهده کردید اما ویندوز هنوز شروع به لود شدن نکرده است. در این زمان معمولا پیغام های خطایی مشابه پیغام های زیر ظاهر می شوند:

 • Error loading operating system
 • Missing operating system
 • Reboot and select proper boot device
 • Invalid partition table
 • Bootmgr is missing
 • FATAL:No bootable medium found! System halted

اگر شما با هر کدام از این پیام ها مواجه شدید بدانید ویندوز دچار مشکل شده و نمیتوانید از آن استفاده کنید. که با عیب یابی سیستم میتوانید این مشکل را برطرف کنید.

رفع ایراد بوت ویندوز


و اما یک روش ساده ولی بسیار موثر (احتمالا قطعی)

نرم افزار بسیار قدرتمند و کم حجمی به نام Windows repair pro وجود دارد که تمام سیستم شما را اسکن و همه ارورها، مشکلات و عیب های آن را در حدود نیم ساعت شناسایی و رفع می کند!

ابتدا ویندوز را در حالت سیف مود بالا بیاورید (اگر ویندوز بالا نمی آید). اگر بلد نیستید وارد سیف مود شوید این راهنما را بخوانید

این نرم افزار را از اینجا دانلود و نصب کنید. (ترجیحا نسخه پرتابل را دانلود کنید که نیازی به نصب هم نداشته باشد). مطابق تصویر برنامه را باز کنید و روی گزینه All repairs کلیک کنید.

عیب یابی ویندوز با نرم افزار Windows repair pro

عیب یابی ویندوز با نرم افزار Windows repair pro 1

حدود نیم ساعت تا یک ساعت طول می کشد تا سیستم شما را اسکن کند و نهایتا یک پیغام ریستارت ویندوز بالا می آید که گزینه Yes را باید بزنید. بعد از ریست شدن ویندوز، کامپیوتر شما بدون مشکل کار می کند!

اگر باز هم درست نشد، ویدئوهای زیر میتوانند برای رفع این مشکل به شما کمک کنند.

آموزش رفع ارور ۰x0000098 و بوت نشدن ویندوز ۱۰
آموزش رفع مشکل بالا یامدن ویندوز بعد ازنصب ویندوز ۸و۱۰
آموزش رفع مشکل بالا نیامدن ویندوز بعد از نصب ویندوز ۷
مطالب و روش های گفته شده به شما کمک میکند تا ویندوز خود را نجات دهید. اگر شما راه حل بهتری دارید که از آن نتیجه مطلوب گرفتید آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.
 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

‫352 دیدگاه ها

 1. رایانه سلام
  رایانه بعد لاگین فریز و یا ریستارت میشود بعد پی در پی رایانه خاموش روشن میشود بدون تصویر بوت
  ویندوز۱۰ دوباره نصب کردم مشکل دو روز بعد پیش آمد کلید پاور خاموش کردم چند دقیقه بعد روشن کردم یک خاموش روشن شد رایانه بعد بوت شد درEvent Viewer دران دقیقه اخطار نیست دلیل خاموش شدن چراغ کیس چیست مشکل سخت افزاریست یا درایو گرافیک
  منتظر پاسخ هستم

  1. سلام
   دستگاه موقع اومدن بالا
   the list attempt to resume the system from its previous location failed.attempt to resume again?
   ی همچین خطایی میزنه و کیبورد هم کار نمیکنه وقتی اینترو میزنم

    1. درود خوبید میگم من شب قبل از کامپیوترم استفاده کردم ومدت زمان کمی بود امروز هرکاری میکنم کامپیوتر روشن میشه اما اون چهارتا پنجره نمیاد ویندوز سون هستش چیکارش کنم??

     1. با سلام دوستان اگر اطلاعات توی هارد براتون مهم نیست میتونین این راه رو برین
      سی دی ویندوز بخرین یا ویندوز رو دانلود و روی فلش بریزید.فایل ویندوز.و بعد اگر خودکار بوت شد که هیچی اگه بوت نشد کلید F12 رو فشار بدید بعد با یک صفحه ی کوچک ۲ گزینه یا شاید بیشتر باشه دوبار روی بالایی کلیک ویا روی آن یکبار کلید اینتر را فشار میدهید
      خب الان فایل نصب ویندوز براتون اجرا شد بعد میزنید روی Next بعد سیستم ذخیره سازی رو فرمت .format. کنید بدون فرمت ویندوز نصب نمیشه
      خب حالا باز روی Next کلیک کنید
      حالا ویندوز به طور خودکار نصب شده و یک تا سه بار .بستگی به سیستم شما دارد. ری استارت میشود و بعد سیستم خالی از هر چی میباشد و اینگونه انگار با کامپیوتری نو همراهید?
      حالا کامپیوتر شما درست شده و مثل اول عمرش کار میکنه

     2. وقت بخیر.من هرروز حدود ۷تا۹ساعت از لپ تاپ استفاده میکنم امروز هر چقدر وایسادم روشن نشد قبلاً حدودا تا ۱۰دقیقا روشن میشد الان ۴ساعت شده ک روشن نشده.ویندوز8هست

     3. سلام من داشتم آنتی ویروس نصب میکردم که نصب کردم بعد خاموش روشن کردم و دیگه صفحه سیاه هستش و موس فقط تکون میخوره و موس هم داره لود می‌کنه لطفا بگید خواهشن من پی سی گیمینگ دارم رم 16 کارت گرافیک 1650 بعد سی دی نمیخوره لطفاً کمک کنین خواهش میکنم 🙏🙏🙏

     4. سلام کامپیوتر روشن میشه اما روی مانیتور نمیاد، چراغ مانیتور فقط چشمک میزنه، مشکل میتونه از پاور باشه؟ چون برق هم نوسان داره، دوسال پیش همین مشکل پیش اومد همراه جرقه و بوی سوختگی که پاور رو عوض کردم

    2. سلام میخواستم بگم که من رمم ۴ هست دوتا ویندوز نصب کردم یک ۱۰ و یو ۷ ulimate من الان میخوام بدونم مشکلی برای کامپوتر پیش نمیاد چون دو تا ویندوز دارم؟؟ و بعد من امروز صبح بیدار شدم کامپوتر رو روشن کردم روشن شد و ویندوز بالا اومد و ظهر دوباره روشن کردم صفحه سیاه اومد ریستارت کردم زدم ویندوز ۱۰ دوباره سیاه شد و نیومد الان من چند ساعت بزارم روشن بمونه درست میشه؟؟‌ یا نه مشکل دیگه ای هست؟

     1. سلام
      محمدرضا احتمال داره که دوتا ویندوز داری سرعت کامپیوتر رو گرفته و تو چون رمت پایین هست باید یکی ویندوز داشته باشی یکی از ویندوز هات رو پاک کن و اگه درست نشد یک بار دیگه ویندوز را مجدد نصب کنید

     2. نه دوتا ویندوز سرعت کامپیوتر را نمی گیرد هر دو ویندوز در حال اجرا که نیستند مثلا اگر از ویندوز 7 استفاده کنید ویندوز 10 فقط 15 گیگ از هارد را اشغار کرده و منبعی از سیستم به جز هارد استفاده نخواهد شد

     3. سلام من یه ویندوز ۱۰ نصب کردم الان بعضی موقعه هاکه روشنش میکنم ویندوز رو نمیاره بالا باید dvd ویندوز رو دوباره بندازی رو کیس تا بیاد بالا

     4. سلام من ویندوزم فکر کنم سالم
      ّبعد بوت شدت نمیتونموارد درایو c شم

    3. سلام من کامپیوترم چند سال خاموش بوده بعد اینکه روشن کردیم با ارور stromsparmodus مواجه شدیم بعد کامپیوتر خاموش شود

    4. چرا وقتی مانیتور را روشن می کنم تصویر میاد ولی ابی است همه برنامه ها معلومه ولی نمی تونم کاری بکنم حتی موس وکیبرد چراغشون روشن میشه ولی کار نمیکنند لطفا جوابمو بدی لطفا بگین مشکل از چی هست ؟لطفا

   1. سلام من مشکلم اینه که ویندوزم تند تندتند میپره و صفحه آبی میاره و بعد اون جایی که نوشته خوش آمدید بعد چند ثانیه سیستم ریستارت میشه بازم اون صفحه رو میارع دوستان لطفا کمکم کنید

    1. سلام من داشتم با لب تاب کار میکردم یهو صفحه سیاه شد کلا خاموش کردم الان هرچی روشن میکنم اصن هیچی بالا نمیاد .

     1. سلام مشکل رو فهمیدید به منم اطلاع بدید منم همچین مشکلی پیدا کردم ممنون

     2. اونطو که سرکار ناشی هستی به احتمال بالا شارژ لبتاب و بررسی نکردی ?

     1. سلام
      پشتش یه دکمه هست که باید با سوزن موبایل نگه داری و بعد همزمان دکمه پاور رو یک دقیقه نگه دار درست میشه

    2. سلام
     من کیسم روشن میشه اما هیچ ک هیچ حتی اون بوق اول کار هم‌نمیزنه و رو مانیتور علامتی نمیاد سیاه سیاه حتی ب مانیتور کانکت هم نمیشه مشکل از چیه؟
     فقط ی بار کیس افتاد زمین و بعد از اون این طور شد

     1. بوق اول کار که میگی مال رم سیستم‌ هست. کیستو باز کن احتمال داره رم شل شده باشه

   2. سلام کامپیوترم راکه روشن میکنم روشن میشه ولی وقتی صفحه ایی که میخوام رمز بزنم میاد هم صفحه کلید کار نمی کنه هم تا به این صفحه میرسم صفحه خاموش میشه و دیگه کار نمی کنه مشکل از چیه؟

   3. سلام
    من وقتی سیستمم رو روشن می کنم صفحه مادر برد میاد و حتی تا لوگوی ویندوز هم میره اما بعد یهو همه چی میره و فقط بازر پشت سر هم تک بوق میزنه.
    لطفا زود جواب بدین.
    ممنون

   4. سلام من لبتاپم از دستم افتاد الان که روشن میکنم نوشته
    reboot and select proper boot deice or insert boot media in selected boot device and press a kay
    مشکل چیه و چیکار کنم،لطفااا کمکم کنید

     1. کامپیوترم روشن میشه ویندوزش بالا میاد ولی یه پنجره باز میشه به اسم restart the program دلیلش چیه

   5. سلام.
    ببخشید من یک بار اومدم ریجستری کنم لپ تاب ریجستری کردم خاموش شد بعدش روشن شد داشت اپلود میکرد ولی من یه چیزو زدم متوقفش کردم بعدش خاموش شد یه صفحه سیاه اورد زد عمال دستگاه گمشده باید چیکار کرد خاهش میکنم کمکم کنید

   6. مهندسین محترم وقتی که اصلا ویندوز بالا نمیاد و به جز صفحه سیاه چیزی نمیاره چجوری اینکارارو انجام بدیم؟؟؟ فازتون چیه؟؟؟

   1. سلام خسته نباشید من کامپیوتر روشن میکنم کمی صفحه بالا میاد بعد دیگه سیاه میشه باید چیکار کنم

   2. با سلام
    من لپ تاپم رو روشن می کنم روی صفحه سیاه که کلمه لنوو رو نشون میداد می مونه و ویندوزش بالا نمی یاد، قبلا با چندبار روشن خاموش کردن ددست میشد ولی امروز هرکاری می کنم بالا نمی یاد و شدیدا لازم دارم الان و کلافه شدم ممنون میشم راهنماییم کنید

   1. سلام خسته نباشید من کامپوتر که روشن میکنم رو صفحه میاد راه اندازی مجدد دستگاه بوت مناسب را انتخاب کنید یا رسانه بوت را در دستگاه بوت انتخابی وارد کنید ویک کلید رو فشار دهید این پیغام رو میده و مک هر چی کلید میزنم هیچ چیزی نمیاد فقط همین گزینه رو تکرار میکنه لطفا راهنمایی کنید ممنون

  2. سلام من امشب اومدم کامپیوترم رو روشن کردم ویندوزم هم ۷ هست روشن که کردم تا starting windows رفت اونجا همینجوری موند بالا نیومد صفحه دسکتاپ مشکلم چیه لطفا کمکم کنید ?

   1. سلام من هم مشکل شما برام پیش اومده. شما راه حلی دارین؟
    منظورم ???
    سلام من امشب اومدم کامپیوترم رو روشن کردم ویندوزم هم ۷ هست روشن که کردم تا starting windows رفت اونجا همینجوری موند بالا نیومد صفحه دسکتاپ مشکلم چیه لطفا کمکم کنید ?

  3. سلام کامپیوتر ما یه مدت بود تصویر بالا نمیومد بعد کلا خاموش میشد ویندوز عوض کردیم یه مدت درست شد الان دوباره همون مشکل داره ولی اینسری دکمه خاموش و روشن کردنشم کیبورد ایناهم الان روشن نمیشه

   1. من داشتم با کامپیوتر کار می‌کردم که یهو یه صفحه ی آبی اومد بعدکیس خاموش شد وقتی روشن کردم کامپیوتر روشن شد ولی مانیتور روشن نشد وقتی خواستم کیسو خاموش کنم
    خاموش نشد مشکلش چیه

  4. سلام‌ من میخاستم تو لپ تاپم ویندوز ۱۰ نصب کنم تو boot فک‌کنم اشتباه زدم بعد ارور داد و بعد هیجوره نمیاد بیرون کلا کار نمیکنه تو همون مونده

  5. سلام مشکل من اینه من کامپیوتر رو که روشن میکنم صفحه هم میاد تا پنجره ویندوز بالا میاد ولی بعد از پنجره ویندوز صفحه سیاه سیاه میشه حتا اون ماوس خدا هم دیده نمیشه چیکار کنم میلاد جان کمکم کن

  6. سلام. من داشتم یک فایل رو با لپ تابم می‌خوندم و همزمان فیلم دانلود میکردم و مرور گرم باز بود. یه چیز کوچکی ( مثل کوچک شده فایلی که داشتم می‌خوندم کنار نشان گر ساعت و تاریخ ام اومد که بعد از اینکه رفتم روش سیستمم کند شد و بعد صفحه سیاه شد اما چراغ های لب تاپ روشن بود، خودم دستی با دکمه خاموشش کردم اما دوباره که خواستم روشنش کنم ، اول یه صفحه روشن اومد بعد به مرور تیره شد و خودش خاموش شد. ممنون میشم راهنمایی ام کنید

 2. من فقط یکی از دکمه های f فکر میکنم f4 بود رو زدم. میخواستم چیز دیگه ای بزنم اما دستم خورد روی گذینه اول از سمت چپ که میشد عدم نمایش صفحه !!!! حالا چکار کنم؟!!!!

  1. برای برگرداندن به حالت قبلی مجددا همان دکمه را بزنید اگر نشد یک نمایشگر دیگر به سیستم وصل کنید و دکمه های ویندوز و p را همزمان فشار دهید و گزینه نمایش..

   1. با سلام
    از داخل تنظیمات ویندوز جایی که پرینتر نصبه یک فایل کپی کردم و داخل خود ویندوز قسمت اسلوپ پرینت کپی کردم بعدش سیستم ریستارت شد و دیگه ویندوز بالا نمیاد. مشکل رو چجوری میشه حل کرد
    ممنون

    1. صفحه ی مشکی رنگ اول میاد اما فقط دکمه f1 کار میکنه دیگه هیچ دکمه ای کار نمیکنه بی تاثیره ویندوزمم بالا نمیاد

  2. سلام اگر روی مانیتور به این صورت no signal detected مینویسه شما باید کیس را باز کنید کیس را از برق بکشید و باتری در زیر سی پی یو هست آن را از جایش بردارید و دوباره پس از ۳۰ ثانیه بزارید مشکلتان حل میشود

 3. برا من که کیس روشن میشه و هیچی نشون نمیده ،یکی دوبار رم رو در اوردم و گذاشتم درست شد ولی دیگه همونم جواب نمیده

  1. لپ تاب من ویندوز هشت وقتی که روشن میشه دایره اش می چرخه و بعد صفحه سیاه میشه ولی وقتی موس رو تکان می دی نشان میده همه ی راه حل ها را امتحان کردم ولی نشد

    1. سلام من هم دقیقا همین مشکل را دارم ولی با safe mode میتونم وارد بشم.
     راستی وقتی وارد صفحه بایوس main میشم تو صفحه کلی خطوط موازی نقطه دار هست

     1. اشکال از مانیتوره نمیتونه اون صفحه رو پشتیبانی کنه
      البته اشکال که نیس فقط به یه مانیتور جدید تر و قویتر نیاز دارید

   1. سلام وقتتون بخیر
    ویندوز سیستم من ۷ هستش یه برق رفت و اومد یه صفحه مشکی اومد که تو درایو gشما یه فایل پاک شده به رو صفحه starting windowsمیمونه و بالا نمیاد بنظرتون مشکلش کجاست چیکار باید بکنم

     1. سلام من کامپیوترم قدیمی مانیتور سال ۱۳۸۷ مدتی هم چند سالی روشن نکردم ولی الان اومدم روشن کنم صفحه ویندوز نشون میده فقط انگلیسی نوشته و صفحه سیاه چکارکنم ؟؟؟؟؟

    1. با سلام و وقت بخیر من لب تابم سری کمپت اچ پی هستش میخواستم دیشب ویندوز بزنم بجای بوت همش میرفت استارت آپ تست و هرچقدر تا ۱۰۰منتظر میمونم لود نمیشد تا اینکه بعد از چندبار تکرار دیگه بعداز صفحه نارنجی نه بوت شد نه چیز دیگه صفحه سیاه شد به اضافه اینکه بالا سمت چپ یه خط تیره کوچک متحرک نشون میده ممنون

   2. سلام من لبتاب رو روشن میکنم این پیام میاد reboot and select proper boot device or insert boot media in selected device and press a key
    چیکارش کنم

  2. منم رم رادرأوردم و رم قبلی قدیمی رو گذاشتم جواب نداد ،مجدد رم جدید رو گذاشتم ولی دیگه روی صفحه اول که آرم مایکروسافت دارد میماند و بهیچوجه خبری از ویندوز نیست. البته ازمن ویندوز ،xp است.فقط برای انتقال مموری گوشی استفاده میکنم. لطفا راهنمایی فرمایید تا وسط این کوه وبیابانی که امکان دسترسی به متخصص نیست، مشکلم حل شود.

 4. سلام من سیستمم روشن میشه ویندوز هم میاد ولی بعد یکدفعه بدون دادن ارور صفحه خاکستری یا مشکی میشه

  1. سلام ،ویندوزم ۷ هست بالا میاد ولی وقتی مدتی باهاش کار میکنم حدود پنج دقیقه،خودش اتوماتیک برنامه ها بسته و shut down میشه(انگار که گزینه shut down رو از استارت بزنی) قبلا این مشکل بود منتها با چندین ساعت کار با سیستم یکدفعه خاموش میشد،مثل اینکه انگار دکمه پاور رو بزنی. با نصب چند تا برنامه بهینه ساز ویندوز و تنظیمات رجیستری،مشکل حل شده بود ولی دوباره بازگشته. قبلا سیستم هیچ مشکلی نداشت و تقریبا یکسالی با ویندوز کار کردم.خمیر سیلیکون برا CPU رو هم عوض کردم ولی مشکل پا برجاست.آنتی ویروس نود ۳۲ آپدیت شده هم نصب کردم.اشکال از چیه؟

   1. سلام من کامپیوترم رو وقتی روشن میکنم اصلان رو صفحه نمایش بالا نمیاد صفحه سیاه میاد بالا صدای تک بوق هم نمیده میشه راهنماییم کنید مشکلش چیه ؟

 5. سلام روز بخیر
  سیستم من این خطا رو میده و بالا نمیاد میشه لطفا راهنمایی کنید:
  rebbot and select proper boot device

  1. سلام. به محض روشن شدن کامپیوتر، چندین بار دکمه F3 یا F5 را فشار دهید تا وارد منوی بوت شوید. سپس از سربرگ boot قسمت choose device گزینه hard drive را انتخاب نمایید

   1. سلام من هم همین مشکل را دارم . ولی در بوت هیچ چیزی رو نمیشه تغییر داد . واصلا بوت دیوایس رسما کاری روش نمیشه اعمال کرد . فقط میشه نگاهش کرد . همین .

 6. سلام.سیستم راکه روشن میکنم فقط صفحه سیاه میاد دیگه چیزی نمیاد لطفا راهنمایی کنید.ممنون

  1. سلام
   من کامپیوترم مشکلی نداشت اما ی روز خیلی زمان زیادی ازش استفاده کردم.
   روز بعد اول ی ارور با عنوان (Reboot and select proper boot device) داد بعد از ریستارت کردن کامپیوتر دیگه بالا نمیاد و صفحه سیاه میشه.
   البته قبلا هم مشکلاتی مربوط به ویندوز بود اما این جوری نمیشد.

 7. سلام سیستم رو که روشن میکنم همه مراحل میاد نشون میده و ولکام میاد بعدش صفجه سیاهه وچیزی جز علامت موس نشون نمیده چه کار کنم

 8. ببخشید من تنظیمات بایوس رو استباه انجام دادم وقتی که کامپیوتر رو روشن می کنم صفحه اصلا روشنم نمیشه چیکار باید بکنم؟

  1. اگر کامپیوترت کیسه یک باتری گرد است که طوی ساعت های مچی می‌گذارند فقط بزرگ تر است اون رو در بیار 20 بار دکمه ی پاور که جلوی کیس است را بزنید و بعد باتری را بگذارید و کابل برق را وصل کنید و روشن کنید تنظیمات بایوس به حالت کارخانه بر میگرده ولی اطلاعات پاک نمیشود فقط اگر با بایوس کار می‌کنید هم در بارش تحقیق کنید و با دقت انجام دهید چون خطرناک است و اگر فرکانس رم یا cpu یا گرافیک را به اشتباه بالا ببرید باعث خرابی یا سوختگی میشود

 9. سلام من بعد روشن کردن لپ تاپم صفحه سیاه میمونه و ویندوز بالا نمیاد ولی با یه بار باز و بسته کردن مانیتور درست میشه
  ایراد از چیه؟

 10. سلام ، ویندوز من فقط در حالت safe mode بالا میاد . هروقت که در حالت عادی روشنش میکنم خود به خود ری استارت میشه ، مشکل چیه

  1. سلام وقتی سیستم رو روشن میکنم صفحه سیاه میاد(نو سیگنال)
   کیبورد هم اصلا شناسایی نمیکنه روشن نمیشه کیبورد
   از اونجایی که تا دیشب داشت کار میکرد میدونم که هیچکدوم از قطعات مشکلی ندارن
   ولی آیا اگه من در همین حالتی که هست سی دی ویندورز روش بزارم چیزی میاد بالا؟؟

   1. سلام اگر روی مانیتور به این صورت no signal detected مینویسه شما باید کیس را باز کنید کیس را از برق بکشید و باتری در زیر سی پی یو هست آن را از جایش بردارید و دوباره پس از ۳۰ ثانیه بزارید مشکلتان حل میشود

 11. سلام، من اخیرا برام یه مشکلی پیش اومده
  سیستم من نسبتا قدیمیه، اخیرا بعد از روشن کردن سیستم هیچ اتفاقی نمی افته، حتی مانیتورم هم روشن نمیشه، هر چی که هست به احتمال زیاد مربوط به بلوک cpu هستش، چون بدون gpu روشن کردم ولی هیچ کدوم از io. ها فعال نمیشن، هاردم مشکلی نداره و بایوس رو هم ریست کردم. ولی باز حل نشده. میخوام بدونم مشکل دقیقا از کدوم بخش سیستمه و راه حلش چیه

  1. Failure configuring windows updates reverting changes
   Do not turn off your computer
   لطفا بهم جواب بدینننن:((( این ارور واسه من میاد، این روزا هم کروناس دستم به هیچجا بند نیست

   1. سلام اگر ویندوز تون ۱۰ هست بخاطر مشکلی ست که از جانب مایکروسافت وجود داره و کمی طول می کشه مجددا ویندوز بالا میاد

    1. سلام
     من داشتم با کامپیوترم(ویندوزش ۷)کارایی مربوط به اینترنت و کانورت فرمت فایل و اینا انجام میدادم که یهو سرعتش خیلی اومد پایین و هنگ کرد . بعدش ریستارتش کردم و وقتی روشن شد تا لوگوی استارت هم اومد و بعدش هر چی منتظر موندم صفحه بالا نیومد و فقط سیاه بود البته مانیتور هم روشن بود و چراغش چشمک نمیزد ، بعدش حتی با دکمه پاور کیس هم خاموش نشد مشکل چی و از کجا میتونه باشه ؟

 12. سلام کامپیوتر من مشکل نداشت یهو صفحه آبی شد یه نوشته اومد تا اومدم بخونم صفحه سیاه شد روشن و خاموش کردم دوباره اون پیام اومد و سریع صفحه سیاه شد حالا هر کاری میکنم دیگه سیستم کلا بالا نمیاد حتی اون پیام هم نمیاد دیگه چی کار کنم ب نظرتون ایراد از چیه؟

 13. سلام وقتی لپ‌تاپ رو روشن میکنم بعد ز چند ثانیه لوگوی لب‌تاپ که acer هستش برای یک ثانیه نشون داده میشه و دوباره صفحه سیاه میشه بعد از چند ثانیه دوباره لوگوی acer و باز دوباره همون حالت تکرار میشه ویندوز بالا نمیاد لطفا راهنمایی کنید

 14. سلام ببخشیدمی تونیدبهم کمک کنیدمن وقتی ویدوزرونصب میکنم هی ارورمیده وهربارک میخوام نصب کنم ارورمیدم الان من چیکارکنم لطفاکمکم کنید???

 15. سلام. خدا خیر و برکت بهتون بده که مشکلات ما رو حل می کنین.
  انشاءالله هیچ مشکلی تو زندگی نداشته باشین.
  من تازه فهمیدم که نصب ویندوز به تنهایی کافی نیست و باید این تنظیمات رو هم انجام داد:
  غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز.
  غیر فعال کردن Change User Account Control settings قبل از نصب برنامه ها.
  قرار دادن برنامه ها در لیست فایروال ویندوز.
  تنظیماتی برای زودتر روشن شدن و زودتر خاموش شدن.
  نصب آنتی ویروس و به روز نگه داشتن اون و پاک کردن ویروس ها.
  پاک کردن ویروس های GrooveManitor.exe و svchost.exe به صورت دستی.
  یکپارچه سازی کردن درایوها.

 16. سلام ویندوز ۷ دارم و چند وقتیه که کامپیوتر رو روشن میکنم بین صفحه starting windows و قبل از صفحه پسورد eror میده! چه کار کنم؟؟؟؟ اگر میشه کمکم کنید. ممنونم. متن eror هم به این شرحه:
  Logon Process Initialization Failure
  Interactive logon process initialization has failed.
  Pleas consult the event log for more details

  1. سلام طبق معمول هرروز لپ تاپ را روشن کردم بعدازبالاآمدن ویندوز خاموش شد و دیگه روشن نمیشه چکارکنم؟

 17. سلام سیستم من موقع روشن کردن و بوت شدن ویندوز بالا نمیاد و ریستارت میشه برای حل این مشکل ویندوز نصب میکنم درست میشه ولی بعد یه مدت دوباره این مشکل پیش میاد.باید چی کار کنم؟

  1. سلام سیستم من قدیمیه تمام کابلها رو چک کردم روشن که می کنم صفحه Dos میاد و هیچ تغییری نمی کنه چکار کنم تا چند روز پیش کار می کرد

 18. سیستممو باز کردم تمیز کردم قبلان هم این کارو کردم ولی بالا اومد این سری بالا نیوم سسیستم من هنگام روشن شدن بوق میزنه اما الان وقتی روشن میکنم بوق نمیزنه و مانیتور هم چشمک میزنه کیبردم روشن نمیشه ولی موسم چرا جای کیبردو موس رو که عوض میکنم باز هم همین طوره موس روشن میشه ولی کیبرد نه درزم کامپیوتر من باتری مادربرد نداره

 19. سلام کامپیوتر من چند ماه پیش مادر بوردش خراب بود عوض کردم همه چیش خوب بود تا همین چند وقت که صفحه کامپیوتر میره و میاد و قطع و وصل میکنه و بعد ده بیست ثانیه قطع و وصل کردن کلا صفحه میره کیس همه چیش خوبه رم سالمه همه چی سالمه و کار میکنه اتصالات رو چک کردم به نظرتون مشکل از چیه ؟

   1. یه قسمتی از نواره پاره شده وسطش تقریبا ۱سانتی متره امکان داره مشکل از نوار کارت گرافیک باشه

    1. سلام خسته نباشید
     من کامپیوترو روشن میکنم بوت نمیشه صفحه سیاهه و مانیتورم چشمک میزنه
     بعد ۳۰ ثانیه خود ب خود خاموش میشه
     مشکل از کجاست؟

  1. باسلام
   من ویندوزو داشتم نصب میکردم درایو سی هم فرمت کردم تا آخراش رفتم یکهو برق قطع شد
   الان که میخام نصبش کنم نمیشه این اخطارو میده ان Operating System wasnt found. Try disconecting any drives that dont contain an Operating System
   ممنون میشم راهنمایی کنید

 20. سلام.وقتتون بخیر.من لبتابمو که روشن میکنم،صفحه روشن میشع ولی یه صفحه ای میاد که خالیه و هیچی توش ننوشته.همون صفحه ای هستش که موقع لود شدن ویندوز میومد ولی هیچ علامت یا نوشته ای مبنی بر انتظار برای لود شدن نداره،

  1. سلام. رجیستری ویندوزتون مشکل داره. یا با حالت safemode وارد بشین و با نرم افزار system mechanic اسکن کنید یا ویندوز اصلی نصب کنید

 21. سلام. من امروز سی پی یو را باز کردم و دوباره سرجاش گذاشتم کمی پشتش رو تمیز کردم و خمیر سیلیکون زدمو کارت گرافیکم کمی خاک گرفته بود بازش کردم و تمیزش کردم و بستم.الان سیستم روشن میکنم تا شکل ویندوز میاد بالا سیستم ریست میشه حتی ویندوز هم نمیتونم بریزم سیدی ویندوز که لود میشه میخواد لود کنه فایل ویندوز رو ریست میشه.میشه کمکم کنید

 22. سلام وقت بخیر،من داشتم با کامپیوتر اهنگ پلی میکردم که یهو گیر کرد و ری استارت کردم،بعد دیگه بالا نیومد و مانیتور همیشه سیاهه و چراغش هم چشمک میزنه گاهی هم صدای لود شدن ویندوز میاد ولی بازم صفحه سیاهه ویندوز هم ۷،بنظرتون مشکل از چیه؟

  1. سلام وقت بخیر
   من تازه ویندوز ده زدم چن ساعت کار کرد بعدش ریست شد الان که روشن میکنم صفحه سیاهه چراغ مانیتورم فقط چشمک میزنه…چیکار کنم؟

 23. سلام خسته نباشید. بنده یه چند روزی هست که کامپیوترم خیلی لگ میزنه و درایوی که ویندوزم توی اون نصب بود کلا ۲گیگ فضای خالی داشت.پس ویندوزمو عوض کردم سیستم به زور بالا اومد دوباره خاموش کردم بعد روشن کردم بین صفحه مادربورد و استارتینگ ویندوز صفحه سیاه میمونه باید چیکار کنم؟ با safe mood چی کار کنم؟

  1. سلام من یه کامپیوتر دارم وقتی روشن میشه فن ها کار میکنه ولی اصلا مانیتور هیچی نشون نمیده و بایوس هم هیچ بوقی نمیزه لطفابه جیمیل پایین راهنمایی هاتون رو بفرستید
   mansuorghauor@gmail.com
   ممنون

  2. سلام
   من لب تاپم وقتی روشنش میکنم اولش ک میخاد بالا بیاد سیاه صفحش باید کنترول و آلت و دیلیت و هم زمان نگه دارم تا درست شه
   لطفا راهنماییم کنید تا درستش کنم و این گزینه ها رو نزنم

   1. سلام خسته نباشید من سیستم کامپیوترم ویروسی شده بود با دی وی دی تعویض ویندوز ۷ انجام دادم ولی تو مرحله ی انتخاب دی وی دی داخل bios ارور داد و ویندوز رو نصب کردم و با فعالساز اکتیوش کردم اوایل که چندتا ارور میداد بعد خاموش شد روشنش که میکنم صفحه سیاهه ولی کامپیوتر روشنه ری استارتم نمیشه مشکلش چیه؟

  3. سلام وقتتون بخیر
   لپ تاپم یک هفته پیش صفحه ابی اومد و بعد حجم لپ تاپ کم کردم دیگه صفحه نیومد
   اما اینبار بعد یک هفته صفحه مشکی
   که فقط ارور press ctrll+alt+delete
   اومد خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید
   ایا مشکل از هارد ؟

 24. با سلام لپ تاپ من بالا نمیاد و هیچ پیامی هم نمیده فقط صفحه سیاه و صورتی میشه ممکنه راهنمایی کنید

 25. سلام
  من تازه ایی pcمو بردم بازار ویندوز۸نصب کردم بعد اومدم خونه خواستم روشنش کنم روشنش ک کردم یه کادر سیاه اورد بالا بعد صفحه سیاه شد و چراغ زیر مانیتور پلک پلک میزنه ولی اصلا ویندوز رو بالا نمیره میشه بگید باید چیکار کنم

   1. سلام من کامپیوتر را وقتی روشن میکنم گاهی اوقات تصویر مانیتور بالا نمیاد و مجبورم مقداری سوکتی که به کارت گرافیک وصله را باید در بیارم و دوباره جا بزنم .
    میخواستم راهنماییم کنید که اولا علت چیه و دوما آیا اینکار آسیب به کارت گرافیک نمیزنه؟
    اصلا اینکار بهتره یا ریاستارت کنم بهتره؟

 26. سلام لب تاپ توشیبای قدیمی دارم که رمزش رو فراموش کردم …ویندوزش ویستا ست .لطفا ساده ترین راه رو بفرمایید..ایا با تغییر ویندوز این مشکل هم رفع میشه

 27. سلام.
  من وقتی داشتم اندازه ی دسکتاپ رو با مانیتور تنظیم می کردم، اندازه رو خیلی بزرگ زدم و باعث شد که مانیتور ارور بده و صفحه سیاه بشه..
  حالا هر چی که کامپیوتر رو ریستارت می کنم هم بازم صفحه سیاهه..
  لطفا راهنمایی کنید…

 28. با سلام و خسته نباشید:
  یه مشکلی برام پیش اومده که خواهش میکنم کمکم کنید. من یه نرم افزار ویروس یاب روی کامپیوترم(ویندوز ۷) نصب کردم یعنی تمام مراحل نصب طی شد به جز لایسنس. و عملیات رو تا اونجا کنسل زدیم. اون موقع احساس کردم که سرعت کامپیوتر خیلی کم شده طوری که هیچی رو باز نمیکرده و دکمه ریستارت کیس رو زدیم و حالا ویندوز بالا نمیاد. یعنی اون صفحه سیاه رو که اینتر میزنیم چندین ساعت روی صفحه welcom میمونه.
  ممنون میشم اگه کمک کنید.

 29. سلام خسته نباشید
  من لبتاب روشن میکنم بخش رمز میاد ولی بعد ورود صفحه سیاه چیزی بالانمیاد میشه راهنمایی کنید

   1. سلام
    سیستم بالانمیاد تو قسمت windows Resume Loader گیر کرده . دوتا گزینه داره یکی continue with system resume و دومی Delete restoration data and proceed to system boot menu
    کیبوردمم درسته ولی نمیدونم چرا بین این دوتا گزینه حرکت نمیکنه . مشکل چیه ؟

 30. دوستان سلام .
  امروز اومدم کیس رو روشن کردم . دیدم ویندوز بالا نمیاد . در کیس رو باز کردم فن ها همه کار می‌کنه . مانیتور هم چشمک میزنه. ولی وقتی کیس رو روشن میکنم بوق ویندوز رو نمیزنه .
  لطفاً. راهنمایی کنید .

   1. سلام ،لب تاب من اصلا از لحظه زدن دکمه پاور هیچ چیزی بالا نمیاد و اصلا مانیتور خوده لب تاب رو نمیخونه فقط کابل اچ دی و ورودس های تصویر دیگه رو میخونه . همه تنظیمات دو تصویره رو امتحان کردم ولی تصویر خوده مانیتور لب تاب رو بالا نمیاره

    1. سلام. روزتان به خیر. سپاس از مطالب آموزشی مفیدتان. با کمک راهنمایی های تان مشکل ویندوزم حل شد. تندرست و برقرار باشید

 31. سلام خداقوت
  چندروزی هست که مانیتور بعد از لوگوی خود شرکت تصویری نداره و صفحه کاملا سیاه هست. تعمیرکار گفت مانیتور دیتکت نمیشه. با مانیتور دیگه ای تست کردم و مشکلی وجود نداشت. مدل مانیتور acer v193w و مدل کارت گرافیک asus gtx 750 ti هست. ممنون میشم راهنماییم کنید
  میتونه از تنظیمات بایوس باشه؟

 32. سلام ویندوز من ۱۰ هست
  ویندوزم بالا نمیاد و در صفحه آبی خطای windows is resuming
  رو نمایش میده فقط

 33. سلام وقت بخیر . سیستم من هر ویندوزی نصب میکنم روز اول سالمه روز دوم حتی ریحستری و تسک منیحر هم باز نمیشه . ارور میده this app can’t run on your pc .
  لایسنس انتی ویروس خریدم ۱۲۰۰ تا ویروس neshta.a گرفت تا یک هفته ویندوز سالم بود دوباره خراب شد .
  لطفا راهنمایی کنید چکار کنم .

 34. سلام ببخشید من مانیتور و کیسم روشن میشه ویندوز۷ولی وقتی علامت استارتینگ ویندوز میاد دیگ وای میسته و بالا نمیاد مشکل از چیه؟لطفا راهنماییم کنین

  1. سلام ببخید کامپیوترم همش این ارور رو میده لطفا سریع بهم بگید؟dalete restoration data and proceed to system boot menu

  2. سلام. من لپ تاپ Dell Latitude E5450 ویندوز 10 دارم و یک بار از طریق safe mode برگشت اما این بار اون صفحه آبی اصلا نمیاد و هیچ راهی نیست که من بتونم برش گردونم همش automatic repair رو نشون میده و F12 و هر گزینه ای هم میزنم ولی فایده نداره و اینکه خواستم ویندوز رو هم عوض کنم و یکبار دیگه نصب کنم اما نمیدونم روی این حالت چجوری نصب میشه و خلاصه خیلی گیج شدم اگر میشه کمک کنید مرسی

   1. .سلام کامپیوتر من از دیروز وقتی روشنش می کنم می نویسه D-SUB
    NO SIGNAL
    Entering the power saving mode shortly .
    بعدشم صفحه میره در حالی که کیس روشن هستش . قبلا ها اینطوری میشد و ما کابل آبی رو که مانیتور رو به کیس وصل می کرد رو جابه جاش می کردیم و محکم می کردیم درست میشد ولی الان با اینکار درست نمیشه . البته امروز من اون کابل رو به لپ تابم و مانیتور وصل کردم صفحه باز شد و همون صفحه لپ تاب تو مانیتورم بود و یعنی مشکل تو کابل و مانیتور نیست اون موقع مشکل از کیس هستش .میشه راهنمایی کنید مشکل از کجا کیس هستش و چجوری می تونیم درستش کنیم چون الان کارای من لنگ موندن و من به کامپیوترم خیلی احتیاج دارم .لطفا راهنمایی کنید .

 35. سلام من کامپیوترم خوب بود یک روز که روشنش کردم همچی خوب بود ویندوز هم بالا اومد ولی بعد از چندقیقه صفه تاریک شد و وقتی هم کابل پشت مانیتور را میکنم و دوباره می زنم و روشن می کنم بیشتر از قبل صفحه خوب می ماند ولی بعد از ۵دقیقه دوباره تاریک میشود لطفا کمک کنید

 36. سلام لب تاب من مدل دل۵۰۱۰
  وقتی روشن کردم صفحه سیاه شده و ایراد
  this product is covered by one or more of the following patent
  realtek pci fe family controler series v1.19
  media test failer check cable
  نمایش میده مشکل از کجاس لطفا راهنمایی کنین.هارد نسوخته؟؟؟

 37. سلام من کامپیوترم مال سال ۸۷ یا ۸۸ هست بعد ویندوزش هم ۷ هست تازه به هفت عوض شده ویندوز بعد کلا ۲تا بازی توش دارم که یکی آی جی آی ۱ هست و اون یکی جی تی ای۵ بعد من امروز ریستارت کردمش ولی زد درحال خاموش شدن برای همین دکمه روشن کردن کامپیوتر را نگه داشتم تا خاموش شد ولی دوباره که روشن کردم مانیتور صفحه همیشگی روشن شدن را نشان داد و بعد صفحه سیاه شد و کامپیوتر دوباره از اول روشن شد ؟؟؟
  الان باید چیکار کنم
  لطفا جواب را به این ایمیل بفرستید
  seed50_azad@yahoo.com

  1. بعد اینکه CPU رو عوض کردم دیگه بالا نیومد اول همش ریست میشد بعد دیگه روشن میموند و بعد چند دقیقه خاموش میشد فکر کنم چیپستای مادربرد سوخته ، چیکارش کنم؟ نه بایوس باز میکنه نه Safe Mode رو و نه هیچ چیز دیگه

 38. سلام ببخشید ویندوز قبلی من ۱۰بود عوضش کردم به۷٫مشکل اینجاس که وقی سیستم بالا میاد بعد چند دقیقه یه صفحه ابی رنگ با کلی نوشته میاد و دوباره رستارت میشه.؟
  میشه زودتر جواب بدین؟

 39. سلام
  کامپیوتر را روشن میکنم در همون اول اصلا تصویری بالا نمیاد . رم را جابجا کردم و کارت گرافیک را هم باز و بسته کردم مجدد ، اما تغییری نکرد و تصویری ندارم

   1. سلام من زیادآدم حرفه ای نیستم دوستانم برام ویندوز۱۰رانصب کردن هرزگاهی برمیگرده روتنظیمات نصب ویندوزوصفحه آبی میشه مشکلش چیه؟

 40. سلام وقت بخیر.آقا سیستم ما روشن میشه ولی هیچ تصویری نمیاره.حتی دکمه f11یا delرو هم میزنم که دسترسی به بوت داشته باشم هم چیزی نمیاد.ضمنا چند سال هست روشن نشده اگه توضیح بدید ممنون میشم

  1. سلام ویندز من ۸ وقتی دکمه پاور لب تاپ رو میزنم روشن میشه و مارک لب تاپ lenovoمیاد ودیگه روشن نمیشه چیکار باید بکنم???

 41. سلام. ویندوزم ۷ هست. لپ تاپ رو خاموش کردم با اینکه هیچ برنامه ای باز نبود پیام force shut down اومد منم force shut down کردم. دفعه بعد که روشن کردم علامت starting windows اومد و بعد صفحه براق شد مثل وقتی که ویندوز میاد بالا ولی نیومد. بعد از اون چندین بار خاموش کردم و F8 رو زدم و هر بار با یکی از گزینه هاش وارد شدم (مثل safe mode ، last known good configuration , و …. ) ولی باز هم نیومد بالا. با گزینه F12 و F2 هم تنظیمات رو به پیش فرض برگردوندم ولی نیومد بالا.

 42. سلام.وقت بخیر.
  لپ تاپ HP دارم با ویندوز ۷ ده روزی هست که با برق مستقیم روشن میشود و مشکلی هم ندارد ولی با باتری روشن میشود ولی ویندوز بالا نمیاد.
  در ضمن باتری هم سالم هست،لطفاّ راهنمایی بفرمایید

 43. سلام خسته نباشید
  من ویندوز هفته
  رم ۱
  والا یه تم ریختم بعد از اون کلا صفحه رفت و فقط یه نشانگر ماوس روی صفحه سیاه میاد
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 44. سلام ویندوز ۸.۱ سیستم بالا نیامده هرکاری کردم بوت هم نشد و نتوانستم وارد شوم نه با ریستارت وگذاشتن سی دی راه انداز نه با کمک کلیدهای اف و دلتری و اسپایس .. ظاهرا دیوی دی رم هم کار نمیکند که با گذاشتن ان ویندوز را مجدد نسب کنم . خمانطور که عرض کردم بوت هم نمیشه تا تنظیم کنم از طریق سی دی بالا بیاد ؟ لطغا راهنمایم کنیید .
  ،

 45. سلام مجدد دمت اساتید محترم . پایبند عرایض قبل سیستم ویندوز ۸.۱ که مشکل بوت شدن داشت و به هیچ وجه نه با جاگذاری سی‌دی ، فلاش ووو راه انداز بوت نشد . تنها بعد از ریستارت و کلید دلتری ویا اسپایس بع صحفه ای که گذینه های زیر را همراع با مدل و نوع سیستم و کارت گرافیکی و ووو است لود میشود. لطف کنید راهنمایی میخوام ضروری ممنونم .

  Enyering setup …
  Press F8 for BBS POPUP
  PC2-5300 Dual Channel Inter Ieaved
  Checking NURAM
  Initializing USB Controllers .. Done .
  ۲۰۴۸MB OK
  AUto-Detecting 3rd Mastrr..IDE Hard Dis
  AUto-Detecting 4th Mastrr..ATAPI CD-ROM
  AUto-Detecting 4th slave..ATAPI CD-ROM
  ۳rd Master : MAXTOR STM3320613AS MC1H
  Ultra DMA Mode-5, S.M.A.R.T. Capable and Status OK

 46. سلام خسته نباشید.
  من ویندوز ۱۰ دارم وقتب روشن باشه و باهاش کار نکنی بعد یک ربع با بیست دقیقه میره تو یک صفحه سیاه و بعد چندتا نوشته میاد و باید لپ تاپ رو خاموش کنم و دوباره روشن کنم .
  باید چی کار کنم درست بشه؟
  ویندوز ۱۰ چند بار دوباره نصب کردم سی دی های مختلف اما بازم درست نشد.

 47. من یک کامپیوتر دارم و در مادر برد دو رم و چهار جای رم دارم وقتی رم دیگه وصل کردم کامپیوتر بالا نیامد و صدا های عجیبی در آورد لطفا بگید چی کار کنم تا سه تا رم بزنم کارکنه

  1. سلام خسته نباشید من رو لپ تاپم ویندوز ۱۰ دارم اخیرا موقع کار کردن یه صفحه آبی میاد با این پیغام که دستگاه شما یه مشکل داره و ما در حاا جمع اوری اطلاعات ارور هستیم و ری استارت خواهیم کرد بعد یه صفحه سیاه باز میشه BOOT MENU
   1 _ ATAPI CD: plds dvd-rw…
   2- pci lan : realtek pxe p 03 d00
   روی هر کدوم که اینتر میزنی برمیگرده به صفحه ابی. اخرش مجبور میشی با دکمه پاور خاموش کنی. خلاصه ویندوز عوض کردم مجدد بعد یک روز دوباره همونجوری شد. ممنون میشم راهنمایی کنید

 48. سلام سیستم من ویندوز ۸ هست و لوگوی ویندوز میاد بالا و ی دایره ای میچرخه بعد صفحه سیاه میشه حرکت موس رو نشون میده

 49. سلام خسته نباشین.ببخشی من رو کامپیوترم رم۲ بود الان جاش رم۴ میندازم کامپیوتر روشن میشه ولی هیچی بالا نمیا حتی چراغ کیبورد هم روشن نمیشه که ویندوز جدید نصب‌کنم.باید چیکار کنم.

 50. ببخشید ویندوز من بالا نمی‌آد.. فن‌ش صدای تراکتور می‌ده،، علت اینه؟؟؟
  پیغام میده که یه چیز خارجی مثل هارد اکسترنال وصله،، که نیست….

  ممنون میشم راهنمایی کنید … فن‌ش درست شه،، ویندوز اوکی میشه؟؟؟

 51. با عرض سلام و تشکر از نظرات دوستان

  به نظر من اولین کاری که باید کرد باید فریمور یا بایوس رو آپدیت کرد البته باید فریمور دستگاه رو داشته باشید که میتونید از سایتهای مختلف تو اینترنت مثل gpak.ir ویا سایت Zfix.ir و غیره تهیه کنید . چون خیلی از مشکلات بخاطر خراب شدن فریمور هست و با ریختن مجدد فریمور و بایوس مشکل حل میشه

 52. سلام
  ببخشید من یک لپتاپ hp 6735s دارم وقتی لپتاپمو روشن میکنم ویندوز بالا میاد (چون نشانه هاشو متوجه میشم که بالا اومده) ولی صفحه هم بالا میاد ولی تاریکه و هیچی دیده نمیشه(منظورم از بالا اومدن صفحه اینه که وقتی خاموش کنم کلا سیاهه ولی وقتی روشن میکنم صفحه میاد بالا و روشن میشه ولی هیچ تصویری نیس)
  اگه میشه کمکم کنید
  باتشکر

 53. سلام بنده ویندوز ۱۰دارم و اررور۰xc0000098میده وقتی میخوام در قسمت commandدستور گفته شده رو وارد کنم درهمون ایتدا نوشته
  Not enough memory resources are available to prosess this command
  وبعد وقتی که همه ب دستورو وارد میکنم در مرحله اخر که Yرو وارد میکنم patchشناخته نمیشه و دتستور اجرا نمیشه ممنون میشم راهنمایی کنسد

 54. با سلام چند وقت پیش ویندوز ۷ ریختم مادربرد msi p41 c31 ارم ویندوز ۷ هم بالا میومد اما از وقای که برای تست ویندوز ۱۰ UEFIریختم دیگه هارد رو نتونستم پارتیشن پاک کنم که با ویندوز ۹۸ دستور fdisk زدم هارد فرمت کردم دوباره پارتیشن ساختم ولی این دفعه دیگه ارمش نمیاد بالا اون حالتی میشه که یک صفحه سیاه که زیرش نوشته Microsoft cooperation با یک دونه محور لودینگ که میره و میاد و بعد ویندوز بالا میاد بدون مشکل ایراد چیه خیلی ممنون

 55. وقتی کامپیوتر و روشن میکنم مانیتور صفحه اش سیاهه چراغ مانیتور هم روشن نمیمونه چشمک میزنه یعنی روشن خاموش میشه صفحه مانیتور هم سیاهه میشه بگین مشکل از چیه؟

 56. سلام سیستم من به نظر می رسه ویندوز و نمیخونه در حالی که ویندوز نصبه روی سیستم و تا حالا خوب کار میکرد اما الان که روشن میکنم فقط یه صفحه سیاه میاد و اون خط کوچیکه چشمک میزنه
  از طریق سی دی ویندوز command prompt رو اجرا کردم و دستور فیکس بوت و فیکس mbr رو زدم موفقیت آمیز بود اما وقتی دستور
  Bootrec /rebuildbcd
  رو زدم همه ی دیسک هارو چک کرد و نوشت:
  تمام ویندوزهای شناسایی شده=۰
  الان راهی هست همین ویندوزو بیارم بالا یا باید ویندوز عوض کنم؟؟

  1. سلام خوبید؟من لپتاپمو روشن میکنم اصلا هیچی نمیاره حتی اسمشم.فقط فنش از پایین روشن میشه مشکلش چیه ب نظرتون؟

 57. سلام کشگل لپ تاب من اینکه ویندوز بالا میاد اما یک صفحه سفید میاد میره میاد میره علتش چیه ممنون میشم راهنمایی کنید

 58. سلام من بعده چن هفته کامپیوترمو زدم تو برق روشن ک میشه ی صفحه سیاه میاد ی سری چیز میز نوشته توش windows boot و ازنجور چیزا بعد بعضی وقتا ام هی ی صفه میاد نوشته windows is loading filesتوروخدا یکی کمک کنه??

 59. سلام
  من لپ تاپم داشت اپدیت میشد منتهی خیلی کند بود و وسط اپدیت روشن و خاموش میشد منم کلا خاموشش کردم و الان هرکاری میکنم لپ تاپم روشن میشه منتهی فقط باز صفحه اپدیت و اون صفحه ویندوز١٠میاد و مدام همین تکرار میشه و روشن نمیشه و بالا نمیاد،چیکار کنم؟؟؟

 60. سلام من ی درایو اضاف کردم البته از درایوCحافظه کم کردم الان وقتی کامپیوترمو روشن میکنم ی صفحه مشکی میاد و ی نوشته های انگلیسی لطفا راهنمایم کنید حالا باید چیکار کنم

 61. اقای حیدری با سلام من به علت تحصیل چند وقت کامپیوترمو جمع کردم دیروز کارت گرافیک نو واسش گرفتم و گزاشتم کابل وی جی ای که وصل کردم به مانیتور کلا سیاهه صفحه.برق مانیتور هم چک کردم اوکی بود سال پیش همین اتفاق افتاده بود رفتم ۲ تومن دادم مادر بوردشو عوض کردم میخاستم ببینم احتمال داره دوباره از مادربوردش باشع؟

 62. عرض ادب کابل مانیتور رو عوض کنید اگر مشکل حل نشد بوت و نصب ویندوز را تست کنید و اگر باز هم نشد مشکل میتواند از کارت گرافیک یا مادربورد باشد

 63. سلام
  من لپ تاپ msi دارم. بعضی وقتها که سیستم رو روشن میکنم ویندوز نیم ساعت طول میکشه بیاد بالا. بعضی وقتها سریع بالا میاد. ویندوزم ۷ بود این مشکل رو داشت. الان ۱۰ نصب کردم باز همونطوریه. الان وقتی میبینم بالا نمیاد دکمه پاور رو یک بار فشار میدم بعد از چند ثانیه چراغ پاور شروع میکنه به چشمک زدن. همون موقع دوباره دکمه پاور رو فشار میدم سریع میاد بالا. این لپ تاپ دقیقا چشه؟

 64. سلام کامپیوتر من به راحتی کار میکرد ولی یه روز روشن کردم خود کامپیوتر روش شد ولی رو مانیتور هیچی نیومد قبلا یه صدای جیک هم میداد بعد صفحه مانیتور میومد ولی الان اون صدا نمیاد مشکل از چیه؟لطفا راهنمایی کنید

 65. سلام کامپوترم ویندوزش پریده ولی فقط سیدی برای نصب ویندوز میزنم هیچ صفحی بالانمیاد

  1. باید در تنظیمات بایوس اولویت بوت را روی CD ROM قرار بدین پیشنهاد میشود دربارش در اینترنت تحقیق کنید و قدم به قدم انجام بدید

 66. سلام
  منpcرو روشن میکنم وبا f1 میرم داخل و رمز رو میزنم ولی وقتی وارد صفحه دسکتاپ میشم صفحه سیاهه ولی مثلا نشانگر موس رو نشون میده یا میتونم با کلید ترکیبی دوباره صفحه رو قفل کنم و وارد بشم اما همچنان سیاهه
  مشکلش چیه و راه حلی داره؟
  اگه داره لطفا بگین ممنون

 67. سلام یه سوال داشتم من ویندوز عوض کردم بعد درایو های گرافیک رو نصب نکرده بود ینی صفحه بزرگ تر و پیکسلی شده بود بعد الان کیس رو روشن میکنم روشن میشه ولی رو مانیتور هیچی نمیاد نه ارمش نه جیزی کابل مانیتور رو به یه سیستم دیگه هم وصل مردم دیدم درسته تو اون کیس دیوه ولی تو این یکی فقط صفحه سیاهه چراغ مانیتور هم تو حالت معمولی ابیه ولی اونجا زرد میشه میتونین بگین مشکل از کجاست

 68. سلام وقت بخیر ویندوز من قبلا بالا میومد درحد ۱۰ دقیقه کار میکردم یدفعه صفحه سیاه یا ابی میشد ولی کیس روشن بود باید از برق جدا میکردم تا مجدد روشن کنم و باز ادامه بدم حالا فقط ارم ویندوز ک میاد ک کامل روشن بشه در همینجا صفحه سیاه و ادامه نمیشه داد ولی باز مثل قبل کیس روشن و صداش هم زیاد شده چکار باید کنم

 69. سلام من وقتی میخوام کامپیوترم رو روشن کنم صفحه ای که قبل ازwelcomeمیاد یعنی عکس‌ویندوز۷همون جا کامپیوترم صفحه آبی میاد وخاموش میشه حتی وقتی که میخوام ویندوز عوض کنم بازهم همینجور‌میشه‌و سه روز هس که اینجوریه دوروز قبل یکبار خطای صفحه ابی میومد بعد ری استارت میشد ودرست میشد ولی امروز بدتر شده و ارور ها گوناگونی میادکه همهٔ اینها صفحه ابی هستند و ارور های دیگه ای به غیر صفحه ابی هم میاد ولی معمولا صفحه ابی میشه. درضمن یک هفته قبل یک رم۴گیگ به کامپیوترم اضاف کردم که از نظرddrوbusوcluckیکی هست وفقط مارک هاشون باهم فرق میکنه. و الان رم کامپیوتر ۸ هست دوتا ۴گیگ کنارهم ممکنه که از رم باشه یا اگه از رم باشه دیگه به هیچ عنوان نمیتونم از رم دومم استفاده کنم. ممنون میشم جوابم رو بدین و اگر هرچه سریع تر بدین ممنون تر هم میشم. خداقوت.

  1. سلام خسته نباشید من لب تابم ویندوز ۱۰ هست وقتی روشن میکنم یه صفحه سیاه میاره، که نوشته rebot and select proper boot device چیکار کنم درست بشه؟

  2. سلام. ویندوز ۱۰ تست بیوس اوکی هست ولی لوگوی ویندوز نمیاد و مکانما تا ساعتها بدون هیچ پیامی چشمک میزند. سعی کردم ریپیر کنم موفق نبود f8هم فقط منوی بوت با گزینه های دو هارد را میاورد و سیف مد و لاست ناون و … را ندارد. تمام اتصالات را چک کردم و یو اس بی ها را هم جدا کردم ولی درست نشد راهنمایی بفرمایید

 70. سلام، وقتتون بخیر
  خواهش میکنم راهنماییم کنید… شنبه باید پاورپوینت کاریم رو تحویل بدم. ویندوز لب تابم ۱۰ هست، وقتی روشن میکنم صفحه سیاه میاد و فقط نمایشگر موس حرکت میکنه و هیچ اتفاقی نمیوفته… حتی نیم ساعتم صبر کردم… مجبور شدم دکمه پاور رو نگه دارم تا خاموش بشه. دیگه روشن نکردم.
  با سپاس

 71. سلام. کامپیوتر من که ویندوز xp هست چند وقتیه که وقتی روشنش میکنم بعد پنج دقیقه که سیستم تازه روشن میشه یهو بی دلیل صفحه مانیتور خاموش میشه و کیس صداش تغیر میکنه! بعد مجبور میشم از برق درش بیارم. و اگرم همون موقع دوباره به برق وصلش کنم کیس روشن نمیشه و باید نیم ساعت صبر کنم. چکار کنم؟

 72. سلام من لپ تاپم خاموش بود الان روشنش کردم مینویسه scannig and repairing drive c تا ۶۴ درصد میره دیگ همونجا میمونه الان ی ساعته امتحان میکنم لطفا راهنمایی کنید

 73. سلام کامپیوتر ویندوزش۷وقتی که روشن میکنم یک صفحه ابی میاید واز۰تا۱۰۰میره وبعد خاموش و روشن میشه دوباره همون لطفا سریع تر جواب رو بگید ممنون میشم

 74. سلام لب تاب من اول که روشنش میکنم صحفه اش میکی میشه بعد دکمه ها رو که فشار میدم صدا میده ی ۱ دقیقه بعد جمله های انگلیسی مینویسه لطفا راهنمایی کنید

 75. سلام من لطف و بعد از اینکه با سیدی الان چیکار کنم که برنامه ها دوباره برگرده روی دسکتاپ هیچی نیست شکا شما هم کمکم کنید یه لپ تاپ من سوخته باشه??

 76. سلام ببخشید من چند وقت پیش ناگهانی صفحه ویندوزم همینجوری رفت و طوسی رنگ شد و هنگ کرد تنها آیکن آنتی ویروسم بالا میاد و هیچی قابلیت repair هم نداره احتمالش هست بخاطر نصب چندتا آنتی ویروس همزمان باشه؟؟؟میشه اطلاعات توش رو استخراج کنم؟؟؟؟؟

 77. سلام لطفا یکی پاسخ بده .مین برد من گیگابایت B75است که دوتا جای رم یا همون اسلات رم داره که رم تویکی میزارم اصلا سیستمم بالا نمیاد صفحه سیاه میشه هیچی نمیاد فقط روشن میشه بعد ک رم تو اون یکی میزارم خوب میشه مشکل از چیه ویندوز ۱۰ هم نصب

 78. کامپیوتر بنده وقتی خاموش میکنم دیگه بالا نمیاد و در همان مراحل اول میمونه و مدام ریست میشه و وقتی دکمه پاور را کلا خاموش و بعد چند ثانیه روشن میکنم و سیستم رو استارت میزنم بعد ویندوز بالا میاد پاور را عوض کردم باز همونطور هست .

 79. سلام وقتی کامپیوتر را روشن میکنم روی صفحه هیچ بالا نمیاد و فن پاور با صدا و سرعت وحشتناکی میچرخر هیچ صفحه ای بلا نمیاد و فقط صفحه سیاه است ن میشه به صفحه بایوس رفت لطفا کمک کنید

 80. سلام من لپ تاپم رو شات دان کردم الان هر چی روشن میکنم فقط آرم ای سوز میاد و بعد سیاه میشه با یه خط یه سانتی بالای صفحه هچکاریم نمیکنه
  نمیدونم باید چکار کنم

 81. سلام من لپتابم تازه ویندوز ۱۰رو نصب کردم و اصلا آشنایی با لپتاب ندارم اونقدراا
  وقتی روشن میکنم یه ارور میاد که باید کلید f1یاf2رو بزنم بعد ک زدم صفحه سیاه نیاز موس هم حرکت میکنه میشه راهنمایی کنین?

 82. سلام خسته نباشین من کامپیوترم صفحه مشکی میاد بعد تا خاموش شدن کامپیوتر می مونه بعد مانیتور هم چشمک میزنه کمک کنید زود،?????

 83. سلام
  دکمه پاور رو که میزنم چراغ قرمز در کنار پاور روشن میشه و دیگه تصویر نمیاد‌ مانیتور رو تست کردم سیستم پایین و قدیمی هست ایرادش‌ چیه لطفا جواب بدهید

  منتظر جواب شما هستم

 84. سلام خسته نباشید

  من میخواستم بازی نصب کنم ولی نشد بخاطر همین لپ تاپ رو برای نصب بازی  در حالت سیف مود قرار دادم. لپ تاپ ویندوز ۸ هستش و با کلید ویندوز و R حالت سیف مود را فعال کردم. بعد از ری استارت لپ تاپ روشن میشود ولی چیزی را نشان نمیدهد فقط چند خط عمودی را نشان میدهد خیلی هم صبر کردم ولی چیزی نشون نمیده خاموش کردم و باز هم روشن کردم چیزی نشون نمیده. لطفاااا    بگگگگگگگگیدددددد چیکار کنمممممممم?????

 85. با سلام و عرض ادب ، لطفا برای ایراد و خطای قبلی undoing change made to your computer که تقریبا برطرف شد و الان مشکل بالا نیامدن ویندوز در لب تاپ که در صفحه سیاه میماند و خط سفید بالای گوشه سمت چپ چشمک میزند .. لطفا راهنمایی فرمایید

 86. سلام،برق قطع وصل شد ویندوز پرید و اومدم ویندوز xp حتی نصب کردم زمانی ک نصب میکنم تصویر داره اوکیه ولی خاموش روشنش میکنم ویندوز میاد بالا اما با تصویر سیاه حتی صدای بالا اومدن ویندوز هم میشنوم از اسپیکر ؛ مسئله چیه؟

 87. چرا کامپیوتر من وقتی روشن میشه صفحه که باز شد دوباره خاموش میشه بعد دوباره روشن میشه و این اتفاق تا ساعت ها تکرار می شه ؟

 88. سلام وقت بخیر لبتاب چه قبل از تعویض ویندوز چه بعد از تعویض ویندوز چندبار باید روشن بشه تا بعد از آرم لبتاب مراحل بعد لود بشه حتی وقتی میخواد وارد بایوس بشه هم این مشکل هست که بعد از آرم ایسر یک صفحه مشکی رنگ میاد اخیرا متوجه شدم وقتی کفه پایینی لبتاب رو ده بیست سانت بالا میارم و نگه میدارم تو لود شدن دیگه مشکلی نیست ولی وقتی عادی روی زمین باشه لبتاب چندبار باید روشن خاموش بشه تا از مرحله آرم لبتاب عبور کنه مشکل سخت افزاری هست ؟ البته این رو هم بگم لبتاب یک بار شدید زمین خورده بوده قبلا؛ اگر مشکل سخت افزاری هست با این شرایط که گفتم شیب دار نگه میدارم و روشن میشه مشکل از کدوم قطعه میتونه باشه ؟

  1. با سلام کسی درباره این میدونه که چرا صفحه نصب ویندوز بعد از وارد شدن به biuosو تنظیم روی سی دی رام و ذخیره هر دکمه ای رو میزنم صفحه نصب ویندوز بالا نمیاره

 89. سلام
  لپتاپ lenovo هست دکمه power رو که میزنم یه صفحه با رنگی شبیه مشکی و چنتا خط سبز و بنفش یه گوشش میاد و دیگه هیچکاری نمی کنه
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

 90. سلام من ویندوزم ۱۰
  بعد وقتی روشن میکنم سیستم روشن میشه ولی صفحه سیاهه
  در صورتی که چشمک نمیزنه
  روشن میمونه
  من وقتی این مشکل برام پیش میاد از طریق کابلHDMIبه تلویزیون وصل میکنم
  سریع صفحه میاد بالا
  و در ضمن یه چن وقتیه هم هست که تاریخ انقضای انتی ویزوسش تموم شده
  مشکلش چیه و چجوری میتونم رفعش کنم ؟

 91. سلام . من دارم با لپ تاپ کار میکنم بعد ی دفه میره تو حالتی ک میخواد روشن بشه . هیچی اون موقع ننوشته فقط ی خطه ک هی محو میشه دوباره معلوم میشه . هیچ راهی نداره تا خاموشش کنم با دکمه . وقتی روشنش میکنم درسته تا ی ۲۰ ۳۰ دقیقه ولی بعد باز همون طوری میشه . ترو خدا کمکم کنین

 92. سلام ببخشید من وقتی کامپیوترمو روشن میکنم با یه اروری به نام the current input yiming is not supported by the monitor display please change your input timing 1600×900@60h any other monitor listed timing as per the monitor specification’s این میاد صفحه هم سیاهه میتونید کمکم کنید

 93. سلام ببخشید من کامپیوترم رو تمیز و گرد و غبار هاش رو گرفتم . مطمعنم که کامپیوتر را وقتی تمیز میکردم دستم بر روی سیم sata خورده است و این سیم چون اتصالی داشته حالا قطع شده و ویندوز بالا نمیاد و خاموش میشه. چند بار بهش دست زدم یه کم بهتر شد ولی باز هم ویندوز بالا نمیاد و خاموش میشه.

 94. سلام خسته نباشین سیستم من زمان اپدیت ویندوز بخاطر رفتن برق خاموش شده و بعد از روشن شدن روی یه صفحه مشکی که بالاش یه خط تیره در حاله چشمک زدنه قفل کرده

 95. سلام وقتی که کامپیوترم را روشن میکنم با پیام system will shut down after 15 seconds رو به رو میشم و وقتی که میخوام ویندوز جدید را نصب کنم هر چی دکمه delete را میزنم سی دی ویندوز بالا نمیاد‌.

 96. سلام من کامپیوترم مدتی خاموش بود بعد که روشن کردم وصل کردم روی صفحه میاد Test good . مشکلش از چیه ؟

 97. سلام وقتتون بخیر
  ویندوز لپ تاپ من ۷ هستش دیروز چنتا pdf از گوشی خودم در اون ذخیره کردم امروز علامت وایو و صدای بوق میاد ولی رو صفحه starting windowsمیمونه و بالا نمیاد بنظرتون مشکلش کجاست چیکار باید بکنم

 98. سلام من برای پاک کردن یه برنامه از revo uninstaller استفاده کردم، فکر کنم تعدادی از ریجستری های ویندوز رو اشتباهاً پاک کرده الان روی صفحه لود ویندوز گیر میکنه نه ارور میده نه هیچی و حتی safemode هم باز نمیشه راهکاری دارین؟
  Lenovo ideapad 520
  Win 10

 99. سلام خسته نباشید من لبتاب دل دارم بعد صفحه نمایش بالا نمیاد وقتی روشن میکنم رنگ صفحه یه خورده سیاه کمرنگ تر میشه و اینکه از موقع روشن شدن هیچ نمیاره کلا بعد هم f2 f12 delete زدم ولی بازم بایوس نیاورد

 100. سلام من لب تابم مدل dellهستش دو روز بود یهو کند شد بعد لب تاب روشن بودshutdownشد بعد که بعدش سعی کردم روشنش کنم دیگه صحفه بالا نیومد وفن هم صداش نمیاد به نظرتون مشکل چیه؟

 101. سلام ببخشید سیستم کامپیوتر من زمانی که روشن میکنم صفحه ی سیاه میاد باید ctrl+alt+delete
  این کلید ها رو بزنی میزنم صفحه دوباره همین طور میشه مشکل از چی هست

 102. سلام
  من داشتم با سیستم بازی میکردم یهو صفحه سیاه شد
  من ریستارت کردم سیستم رو خاموش کردم
  فردا اومدم روشن کنم
  وقتی روشن کردم کیس دیگه صدای سابق رو نمیداد و صداش خیلی کم بود
  و صفحه سیاهه
  ویندوزم ۱۰
  مشکل چیه?
  لطفا جواب بدید

 103. سلام دوستانی که کیس شون روشن میشه ولی مانیتور هیچی نمیاره و چشمک میزنه نگران نباشید من خودم همینجوری شدم و راه حلش هم اینه که باید برید باتری کیستون رو عوض کنید که ۲۰ تومنه خرجش و الکی نگردین تو گوگل برید پیش یه تعمیر کار یا خودتون بخرین بزارین روش و این باتری که میگم همون قوه کوچولو که اندازه یه سکه س کنار رام من چون خودم این مشکلو داشتم گفتم بیام به شما ها هم بگم که اذیت نشین

 104. سلام.لپ تاپ من روشن بود و ناگهان به اشتباه از برق کشیده شد.بعد از اینکه خواستم دوباره روشن کنم خیلی خیلی کُند روشن میشود.و نمیشد کار کرد. به زحمت ویندوزش رو بعد از چندین ساعت عوض کردم اما مشکل حل نشد.بالا آمدن ویندوز شاید ۳ساعت طول بکشد.و نمیشود بعد از بالا آمدن ویندوز هم کار کرد.
  لطفأ راهنمایی کنید.ممنون

 105. سلام من دیروز یه سی دی باز کردم تو لپ تاپ بعد که سی دی رو درآوردم صفحه سیاه شد و دیگه ویندوز بالا نیومد
  ویندوزش سون هس.چیکار کنم درست شه

 106. سلام
  من لب تابم لنوو هست بعضی وقتا که روشن می کنم آرم لنوو میاد روی صفح و دیگه هیچ چیز دیگری رو هم نشون نمی ده ویندوز هم بالا نمی آد خیلی ممنون می شوم من و راهنمایی کنید.

 107. سلام لپ تابم برای ۷ سال پیشه ویندوز ۱۰ داشت و خیلی داغ میرد ولی ازون موقع که ویندوز ۷ روش نصب کردم دو بار ویندوز پریده اگه راه حلی دارین بگین.

 108. سلام من کیسم مادربردش z68vproایسوس و ۴ گیگ رم ۱۶۰۰ داشت که داشتم در حد۱۳۳۳مگاهرتز ازش استفاده می کردم بعد گفتم رم کیس قبلیما بندازم روش اخه اونم ۲گیگ ۱۳۳۳مگا هرتز ولی انداختم روش کامپیوترا روشن کردم یه بوق میزد ریاستارت میشد و بعد چند ثانیه روشن می شد و میومد بالا ولی تصویر نمیاد برام خاموش کردم و رمی که گذاشتمو در اوردم ولی نشد بعدش کارت گرافیک و باز کردم و باتری بایوس را برای ریست شدن در اوردم و گذاشتم سر جاش الان دیگه بوق نمیزنه ولی ریست میشه ولی بعد ۲ثانیه روشن می شه سیستم ولی تصویرم رو مانیتور بازم نمیاد برام بالا میشه یه راهنمایی کنید ممنون میشم

 109. سلام من وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم برای این جملهدمیاد ویندوز کامپیوتر هم ۷ windows error recovery بهت اینتر رو میزنم صفحه مانیتور سیاه میاد فقط فاش موس قابل حرکت

 110. سلام ببخشید من کامپیوترم چند وقته وقتی روشنش میکنم ویندوز بالا نمیاد ولی بعضی مواقع بالا میاد ولی دفعه بعد دیگه بالا نمیاد وفقط صفحه سیاه نشون میده

 111. سلام،خسته نباشید.
  داش کامپیوتر من هنگام بالا اومدن ویندوز یه اروری میده:Fatal error c0000034 مشکل از رم ام نیست؟ رم خراب باشه؟ تو رو خدا اینو بگو مشکل از رم است؟ یا با عوض کردن ویندوز درست میشه؟ آخه یک بار رم ام خراب شده و تگر اینبار خراب شه میرم به فنا
  تو رو خدا بگو باید چکار کنم؟
  با عوض کردن ویندوز میشه؟
  رم خرابه؟
  تو رو خدا خواهش میکنم بگو
  مرسی ممنون

 112. سلام خسته نباشید من وقتی کامپیوترم رو ریستارد میکنم وقتی میخواد بالا بیاد اون قسمتی که به صورت نقطه چین دایره میچرخه گیر میکنه دیگه نمیچرخه و سیستم بالا نمیاد ویندوز۱۰ رو سیستم بود که به سختی (به خاطر گیر کردن موقع ریستارد) ویندوزشو عوض کردم ولی این عیب برطرف نشده در ضمن موقع ریستارد فقط این مشکل پیش میاد و هنگام خاموش کردن و روشن کردن حالت عادی هیچ مشکلی پیش نمیاد این مشکل باعث شده نتونم ویندوزم رو آپیدت کنم لطف میکنید اگر راهنماییم کنید

 113. سلام ببخشید من کامپیوترمو از پریز کشیدم یکم بعد باز کردم یه صفحه سیاه اومدم یه یک دقیقه بعد این اومد(Reboot and select proper boot Device or Insert boot Media in selected boot Device and press a key ) قبلنا هم اینجوری شده بود اما یه روز بعد درست شد مشکلش چیه

 114. سلام من کامپیوترم چند وقته که وقتی روشنش می کنم ویندوز بالا نمیاد ولی بعضی مواقع بالا میاد ولی دفعه بعد دیگه بالا نمیاد وفقط صفحه سیاه نشون میده باید چیکار کنم

 115. سلام ببخشید لب تاپ من اسمش Acer ع و چند روزه وقته روشنش میکنم این نوشته میشه Warning! Your DIMM1 and DIMM2s Moduleorgantion is not same please check it.,! میشه لطفا بگید چیکار کنم؟؟؟

 116. سلام بنده ویندوز ۱۰ نصب کردم روی سیستمم تا Redstone 5 ورژن ۱۸۰۹ هیچ مشکلی ندارم ولی از Redstone5 به بعد هر چی نصب میکنم موقع روشن شدن سیستمم تصویر نمیاد کیس فقط روشن میشه مانیتور تصویر نداره باید حتما یکبار دکمه ریستارت روی کیس بزنی تا تصویر بیاد کسی میدونه مشکلش چیه کمکم کنه ؟؟؟؟؟ در ضمن رم سی پی یو دیگه ای تست شده بایوسم اپدیدت شده ولی مشکل حل نشده

 117. سلام و خسته نباشید ویندوز سیستمم ۷ هست
  بعضی وقت ها سیستمم بالا نمیاد یه صدای جیک کوچولو هم میده بعدش ویندوز ایز لودینگفایل میاد پر هم که بشه صفحه میاد برای بوت اینتر رو که میزنم دوباره ریاستارت میشه و همین قضیه دوباره اتفاق میافته
  یه بار دیگه هم گفت کلید کنترل alt del رو بزن زدم ریاستارت شد
  قبلش خوب بود ولی وقتی از برق درش اوردم و جاش رو عوض کردم دیگه بالا نیومد ‌
  صفحه بوت منیجر هم میاد مینویسه
  Status 0xc00000e9
  Info an unexpected I/o eror has occurred

 118. سلام ، من لب تابم روشن میشه ولیس صفحه نمیاد ، اگه تو همین حالت نگهش دارم و داغ بشه اون موقع بالا میاد ک امکان داره وسط کار ری اشتارت بشه ، چرا؟

 119. سلام من وقتی که کامپیوترم رو روشن میکنم صفحه ی سیاه میاد مینویسه چیز خارجی هست من نمیتونم درستش کنم شما لطفا کمک کنید

 120. سلام من از وقتی که ویندوزم رو آپ دیت کردم،موقع روشن شدن به مشکل برخوردم
  دسکتاپم یه صفحه سیاه میاره و یک تیک کوچیک سمت چپ روشن خاموش میشه
  امکانش هست راهنمایی کنید؟

 121. سلام
  من ویندوز xp دارم
  چند وقت پیش رفتم روشنش کنم یه خط آمد بالای صفحه
  ش همینطوری موند بعد رفتم کاترینا و ویندوز و هاردو درستش کردم بعد روشن شدو هیچ مشکلی نداشت فرداش آمد روشنش کنم باز دوباره همون خط میومد میتونید بگید مشکلیه چیه و راه حالشو بگید
  به نظر خودم فکر کنم از هاردشه

 122. سلام
  ببخشید من لپ تاپم با مشکل روبه‌رو شده
  به طوری که وقتی روش میکنم صفحه برام کاملا سیاهه و هیچ اتفاقی نمی افته
  من حتی چندین بار لپتاپ رو روشن و خاموش کردم اما فایده ای نداشت
  و الان هیچ کاری نمیتونم بکنم چون هیچی کار نمیکنه
  ممنون میشم بگید راهی هست که بتونم یه کاری کنم دوباره لپتاپم درست بشه

  1. موقع بالا اومدن دکمه Del یا F3 رو بزنید اگر صفحه بوت بالا اومد باید ویندوز عوض کنید در غیر این صورت تعمیر سخت افزاری نیاز هست و احتمالا از هارد یا مادربورد باشه

 123. سلام من لپ تاپم ويندوز هفته وقتي روشنش ميكنم يه صفحه مياد ك دوتا گزينه launch startup repair و start windows normally گزينه اول رو كه ميزنم به صفه startup repair ميره دومي هم كه ميزنم تو صفحه starting windows ميمونه و جلوتر نميره اگ ميشه يه راهنمايي كنيد من لپ تاپم رو نياز دارم جزوه هام توشه

 124. سلام
  دوستان من وقتی سیستم رو روشن میکنم یه بوق میزنه دیگه صفحه میره باید دکمه ریست رو بزنم تا سیستم دوباره بیاد بالا و وارد محیط ویندوز بشه.
  به نظر شما راه حل چیه؟؟؟

 125. سلام موقعه بالا آمدن ویندوز یه صفحه سایه میاد و میگه گزینه کنترل التی و دلیت رو بزنم و بعد وارد صفحه تنظیمات سیستم میشه بعد نمی دونم باید چیکار کنم

 126. سلام
  وقتی لپ تاپ رو روشن کردم صفحه سیاه شد و نوشته hp basic system diagnost
  و پایین تر نوشته
  Memory test
  Hard Disk check
  بعد روی هر کدوم میزنم از صفر تا صد در صد میرن و دوباره
  لطفا راهنمایی کنید

 127. سلام
  من یه رم ۴ گیگ DDR3 روی پی سی داشتم و یه رم 8 گیگ DDR3 هم به تازگی خریدم و اضافه کردم. مادر برد (ECS H61H2-M13) هم تا ۱۶ گیگ قابلیت ارتقا داره. ضمنا دو کاناله هست و دو تا اسلات داره. وقتی رم جدید رو اضافه کردم و سیستم رو روشن کردم سیستم در حد ۱۰ ثانیه روشنه و بعدش ریست میشه و این پروسه مدام ادامه داره. ضمنا مانیتور هم اصلا روشن نمیشه. اومدم رم ها رو جدا جدا هر کدام رو روی اسلات اول گذاشتم دیدم سیستم مشکلی نداره و بالا میاد که این یعنی رم ها سالمن. اما وقتی که رم ها رو جدا جدا روی اسلات دوم میذارم و سیستم رو روشن میکنم دوباره همون مشکل رو داره که فک کنم این به خاطر اینه که چون مادر برد دو کاناله هستش ترتیب پر کردن اسلات ها مهمه. ضمنا سیستم عامل هم ویندوز 10 هستش. خوشحال میشم کسی بتونه راهنماییم بکنه. با تشکر

 128. با سلام . من یه سیستم ddr3 دارم که هر بار که خاموشش میکنم ؛ اگه دکمه ی پشت پاور رو هم خاموش نکنم دفعه ی بعد ویندوز بالا نمیاد . اقدام به تعویض پاور هم کردم ولی باز هیمن مشکل رو دارم . با این وضع هر بار بعد از شات دان باید پاور رو هم خاموش کنم . ممکنه برای رفع این مشکل منو راهنمایی کنین ؟ ممنونم

 129. سلام

  ویندوز سون سی و دو بیتی، روشن که میکنم تا صفحه ولکام بالا میاد، بعد دیگه میمونه
  برقا یهو قطع شد، بعد که اومد، روشن کردم اینطور بود

 130. سلام وقت بخیر
  لپ تاپ من چند وقته زمان روشن شدن روی صفحه ای که اسم لپتاپ را نشون میده(لنوو)گیر میکنه ،بعد مجبور میشم با دکمه پاور خاموش و روشنش کنم تا درست بشه.چند وقت پیش دانلودهام را از درایو c به D منتقل کردم و تقریبا از اون زمان این مشکل ایجاد شد ،ممکنه مربوط باشه؟اگر نه دلیلش چی میتونه باشه؟پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

 131. سلام.
  من با سیستم خوب دارم کار میکنم ولی بعد از اینکه شبیه سازی خودمو روش اجرا میکنم بعد مدتی با اینکه کیس روشنه ولی مانیتور بالا نمیاد ؟ میدونید مشکلش چیه؟
  ممنون میشم کمک کنید.

 132. سلام ويندوز من ٧ تا قسمت استارت مياد بعد از پنجره استارت نمياد بالا صفحه مشكي ميشه اما اما حالت safemod بالا مياد مشكل چيه

 133. سلام آقا میلاد من کامپیوتر رو روشن میکنم ویندوز بالا میاد ولی بعدش پنجره ی my computer باز میشه و وقتی میبندم کل مانینور کاملا سیاهه.لطف کنید راهنمایی کنید

 134. سلام وخسته نباشید
  برادرم داشت با کامپیوتر کار میکرد و یه گزینه رو فعال کرد حالا ویندوز 7 بالا نمیاد و می زند لودینگ فایل ویندوز و بعد میزنه به انگلیسی خارج از محدوده

 135. سلام وقت بخیر من ویندوز 10 ب تازگی نصب کردم و بعدش درایور هارو اپدیت کردم همونجا ریستارت زدم ک اپدیت ها نصب بشه موقع ریستارت تا چند درصد کامل شدن نصب انجام شد بعد کلا رو صفحه لوگو ویندوز گیر کرد و بالا نیومد تعمیر خودکار از قسمت troubleshoot رو هم زدم چنبار باز هم ویندوز بالا نیومد و مجبور شدم خاموش کنم الان چند روزه روشن میکنم میزنه که درحال تلاش برای تعمیرات و همینجوری تا یکی دوساعتم روشن باشه رو همین صفحه و پیغامه مشکلش از چیه درایورا مشکل داره؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 136. سلام.
  من پسوورد ویندوزم رو فراموش کردم بعد با یک سیستم دیگه رفتم برنامه ی cd140201( برناممه ای هست رمز ویندوز رو بر میداره) رو دانلود کردم بعد استخراج و نصبش کردم فایل iso بود بعد با برنامه power iso روی یک فلش رایت کردم و وقتی روی سیستم قفل شده م فلش رو گذاشتم و روشن کردم فقط صدای زیاد فن و صدای بوق و مانیتور هم نوشته بود check signal cable میومد. بعد دکمه پاور رو نگه داشتم و خاموش کردم و وقتی فلش رو کشیدم بیرون همین شکلی بود. لطفا بگید چیکار کنم اطلاعات خیلی مهمی توش دارم.

 137. سلام، خدا کنه هنوز فعال باشین و جواب بدین
  یه مدته زیادیه که بعد از روشن کردن سیستم، فقط سخت افزارها توی کیس روشن میشن ولی هیچ نشونه ای از روشن شدن و بوت سیستم نمیاد، مجبورم چندین بار کلا از دکمه ی پاور اصلی خاموش کنم و دوباره استارت کنم و وقتی صدای بوق کوچیک میاد سیستم روشن میشه و اجرا میشه، فقط با صدای بوق، اگه صدای بوق نیاد فقط کیس و قطعات داخلش روشنن و ویندوز اجرا نمیشه، یه مدت خوبه ولی یهو بدون هیچ ضربه یا جا به جایی یا نصب یا کلا هیچ کاری دوباره همین پروسه، استارت، سخت افزاری همه روشن ولی صدای بوق نمیاد و سیستم هم انگار نه انگار، دکمه ی پاور اصلی رو چندین بار خاموش و روشن و استارت تا صدای بوق بیاد و سیستم بالا بیاد، دادم تعمیرش کردن دو سال پیش، طرفو پیدا نمیکنم که بپرسم داستان چیه، لطفا کمک کنین، یادمه تعمیرکاره یه چیزایی در مورد سکتور گفت ولی مطمئن نیستم جایی خوندم یا طرف بهم گفته ? درمونده شدم، اقتصادی هم نمیتونم ببیرم تعمیر چون هزینه اش از 200 بالاتر بیاد ندارم، کارمم گیره، 3d max کار میکنم با سیستم، cpu core i5 4430, رم 8 ddr3،واقعا ممنون میشم راهنمایی کنین چند وقته بیکار بودم و الان دیگه… سرتونو درد نیارم، یه فکری اگه بشه مشکلم حل شه تا سیستمم کامل نابود نشده واقعا سپاسگزارتون میشم

 138. سلام من لپ تابم جدیدن که روشن میکنم صفحه سیاه میاره ‌‌ و ویندوزش بالا نمیاد من یه فلش وارد لپ تاب کردم بعد صفحه یه جوری شد انگار ویروسی شد بعد از اون صفحه سیاه بالا نیومد یکم گذشت دوباره بالا اورد و لی دوباره اون طوری شد

 139. رایانه رو ک روشن میکنم یه صفحه صورمه ای میاد هیچ کاری نمیشه کرد ن موس و ن کیبرد هردو خاموش هرکاری میکنم نمیاد حواسم نبود رو حالت آپدیت بود از برق کشیدم بازم می‌آورد بالا ولی یهو اینجوری شد دیگه بالا ننیاد

 140. سلام ببخشید. من وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم.. کیس که روشن میشه زود قط میشه بالا نمیاد.. هی روشن میشه قط میشه تا وقتیم که از محافظ قط نکنم همونجوره… فک کنم اصلا پروانه ی فن نمیچرخه..

 141. سلام وقت بخیر.
  من کامپیوترمو وقتی میخوام روشنش کنم یا هر بار خاموش روشن شدن وقتی دفعه بعدی میخوام روشنش کنم بعد از تک بوق یه ارورamerican mategends میده با دو بوق پشت هم و تاریخ و ساعتش میپره. تا اینجا که فهمیدم باتری مادر بوردشه که خرابه. ولی یه مشکلی هم هست که قبل از این هی میداد و بعضی وقتا هم میداد هنوزم بعضی وقتا نگران میشم که بده. بعضی وقتا وسط بازی، کار و… یهویی کامپیوتر فریز میکنه یعنی صفحه نمایش رو یه صحنه قفل میشه دیگه هیچ تکونی نمیخوره و کیبورد و موس هم روش تاثیری ندارن و حتی پاورو هم میزنم خاموش نمیشه مجبور میشم یا برقشو بکشم که خطریه یا پاورو ۱۰ ثانیه نگه دارم که در هر دو صورت موقع روشن کردن دفعه بعدی کامپیوتر میگه که ناگهانی خاموش شده. بعضی وقتا هم یهویی صفحه آبی مرگ میده و ری استارت میشه. بعضی وقتا هم یهویی مانیتور سیاه میشه و کامپیوتر میگه power saving mode. مشکلش چیه؟ اینکه وسط روشن بودن کامپیوتر ممکنه کامپیوتر یهویی صفحه آبی بده یا صفحه بره رو پاور سیوینگ مود یا قفل کنه خیلی ترسناکه. لطفا راهنماییم کنید ممنون??

 142. سلام خسته نباشید
  کامپیوترم امروز روشنش کردم روشن شد بعد از ۲ ساعت که اومدم روشن شد تا قسمتی که میخوایم زمزش رو بزنیم میره وقتی می خواهم رمز رو بزنم هی برگیده عقب هی به قسمت رمز میره مشکلش چیه

 143. منم مشکل شما رو دارم ویندوز بالا میاد وقتی مباد صفحه سیاه میسه بعد ریست اما ویندوز 10همون هارد بالا میاره بدون مشکل مشکل از کجاس

 144. سلام خسته نباشید
  ببخشید یک سوال داشتم
  من امروز بعداز نصب ویندوز روی هارد ssdبه یک مشکل بر خوردم اونم این بود که وقتی که ارم ویندوز ده بالا میومد یدفه کامپیوتر ری استارت میشد و این فرایند ادامه داشت تا رمانی که برقو قطع میکردم نمیدونم مشکل از کجاس لطفا راخنمایی کنین با تشکر

 145. سلام من تا دیروز سیستمم بالا میومد امروز روشن کردم صفحه سیاهه و هیچ چی توش نیست انگار کامپیوتر خاموشه مانیتو روشنه ولی هیچ چی نشون نمیده

 146. سلام،روی لپ تاپ من ویندوز ۱۰ نصب هست، روشنش که کردم رفت روی صفحه سیاه با پیغام press ctrl +alt +del
  هر چی کنترل الت و دیلیت رو میگیرم باز وبندوز بالا نمیاد و برمیگرده روی همون صفحه سیاه مجددا با همین پیغام….اطلاعاتم رو برنداشتم و خیلی واسم مهمن…ممکنه دیگه برنگردن ?؟

 147. سلام جناب چند سالی میشد از سیستم استفاده نکرده بودم حدودا 5 سال سالم بود فقط فن cpu میخواست چند وقت پیش عوض کردم البته بگم فن کارت گرافیکم با زور میچرخه الان هر کاری میکنم روشن میکنم فقط صفحه سیاه هیچ چیزی بالا نمیاره ممنون میشم راه حلی که بتونم خودم سیستم رو درست کنم بفرمایید ؟

 148. سلام خسته نباشید من سیستمم موقعی که روشن میشه صفحه مانیتور کاملا سیاه هست و فقط بعضی وقت ها درست کار میکنه بیشتر مواقع هم ارم اختصاصی مادربورد رو که همیشه اول نشون میداد نشون نمیده و یه دفعه از صفحه قفل باز میشه و بعضی مواقع هم تو همون صفحه سیاه میمونه و اصلا بالا نمیاد مشکل سخت افزاری نیست چون هر مدل کارت گرافیک – مانیتور – کابل تصویر رو عوض کردم ولی به هیچ وجه درست نمیشه ممنون میشم بگید مشکل از چیه ؟

 149. مطالب تون بسیار مفید بود
  خدابهتون خیر بده
  سلامت وتندرست باشید
  مشکل کامپیوتر مااینه که بعد روشن کردن همه بوق هارو می زنه ولی تا پایان صفحه مانیتور همچنان سیاه باقی می ماند
  درعین حالیکه چراغ کوچک چشمک زن آبی مانیتور روشن هست.!!

 150. سلام ببخشید کامپیوتر من بعضی اوقات روشن ش میکنم ارور میده که با ری استارت درست میشه ولی امروز بازم اینجوری شد الان هرکاری میکنم درست نمیشه ری استارت هم میکنم درست نمیشه بعد سی ثانیه یه صفحه سیاه میاد دیگه نمیره بعد چند دقیقه هم خاموش میشه کیسم

 151. سلام من گاهی پی سی رو که روشن میکنم البته گاهی تا جایی که میخواد پسوردو بیاره میره ولی یهو سیاه میشه بعد که ریستارت یا از رو دستگاه خاموش میکنم و دوباره روشن میاره علت چی میتونه باشه.ممنون اگه جواب بدین خیلی تو مخمه اخه همین یه سیستمو دارم

 152. سلام من لپتاپم و ک روشن کردم ی صفحه ی سیاه باز شد و روی هر دکمه از کیبورد هم ک میزدم میزد دستگاه بوت وجود ندارد لطفا دستگاه را مجددا راه اندازی کنید میشه بگین چیکار باید کنم و اینکه آیا اطلاعات روی لپتاپم حذف میشه یا ن!؟

 153. سلام کیس من زوشن میشه ولی صدای دینگ نمیده که صفحه رو بالا بیاره باید چیکار انجام بدم استاد؟؟؟

 154. سلام خسته نباشید ببخشید سیستم من ویندوز۱۰ هستش روشن میکنم در حال لود شدنه ولی ۲ ساعت طول می کشه و وقتی راه اندازی میشه خود به خود خاموش میشه و روشنش میکنم فقط صفحه سیاه میبینم ولی کلید موس این ور اون ور می ره ممنون میشم کمکم کنید تازه تو حالت سیو مود گذاشتم و بازم صفحه خالی سیاه مشکلش چیه ممنون

 155. من کامپیوترم رو تو ویندوز 10ریکاوری کردم ناقص موند الان هنکام روشن کردن میگه دکمه های delt+alt+ctrlرو بزن تا رستارت شه میزنم دوباره برمیگرده همین صفحه سیاه چیکار کنم?

 156. سلام من رم کامپیوتر رو در آوردم و دوباره جا زدم مشکل عدم ارتباط کیس و مانیتور حل شد و دوباره ویندوز رو نصب کردم

 157. سلام لپ تاپمو روشن کردم.روشن میشه موتورش و کیبورد ولی صفحه اش سیاه سیاه بود بعد دوروز روشن کردم خوب بود هین کار باهاش سه چهار ساعت بعد یهو دوباره صفحه سیاه شد. چرا؟؟؟

 158. سلام
  من وقتی سیستم رو روشن میکنم وقتی که صفحه روشن میشه سیستم خاموش میشه و اصلا نمیزاره ویندوز دیگه ای نصب کنم
  مشکل چیه

 159. سلام
  سیستم من مشکلی که داره اینه که کلا بالا نمیاد، فقط سیاه میشه هیچ کاری نمیتونم بکنم برای درست کردنش
  همش در حال لود شدنه
  از طریق دکمه کامپیوتر هم خاموش نمیشه مجبورم کامل از برق درش بیارم تا خاموش بشه
  ویروسی شده؟ راه حلی براش هست؟

 160. سلام. من کلی وقت پیش‌ یک سیدی داخل لپ تاپم گذاشتم و از اون رو به بعد دیر بالا یا زود بالا می اومد . حالا که دکمه پاور میزنم خیلی طول‌میکشه که بیاد . چیکار کنم؟(ویندوز ۷ اولتیمیت)

 161. سلام دوستان:
  من ویندوز 10 دارم وقتی میخوام سیستم روشن کنم دکمه پاور میزنم کیس روشن میشه ولی بالا نمیاد باید مجدد کیس خاموش کنم و دوباره روشن کنم تا تصویر بیاد مشکل از چی میتونه باشه؟

 162. سلام یه عدد ویندوز۷دارم کیس روشن میشه ولی مانیتور نه مانیتور فقط یه صفحه سیاه بدون هیچ نوشتی میاد بعضیها میگن مانیتور سوخته بعضیها میگن ویندوز پریده اگه کمک کنید

 163. سلام ببخشید ویندوز 7 نصب کردم ۳۲ بیتی هست ولی خیلی از نرم افزارها رووش نصب نمیشه در صورتی که من نرم افزار های ۳۲ بیتی رووش میریزم ممکنه ایراد از ویندوزم باشه؟

 164. سلام و عرض ادب
  سیستمم بوت نمیشه
  از هر کلیدی که بگید استفاده کردم
  هیچ چیزی جز شارژر بهش وصل نیست حتی usbموس
  فقط یه صفحه سیاهه که یه دش بال بال میزنه

 165. سلام.
  کامپیوتر من میخواهم ویندوز نصب کنم ولی بعد از ریستارت هر کلید رو میزنم صفحه بایوس بالا نمیاد.
  تشکر از رهنمای شما ممنون.

 166. ممنون بابت مطلب عالی من متاسفانه سی دی رام لب تابم خراب بود نصب ویندوزم به مشکل خورد و الان متاسفانه کلا توی بایوس نمیره یعنی کلا صفحه روشن نمیشه بنظرتون مشکل از چیه؟

 167. سلام
  سیستم من به خوبی کار می‌کرد ولی کم کم لگش عجیب شد. بدون اینکه برنامه سنگین اجرا باشه باگ خورد و بعد صدای بوقی اومد و بعد خاموش شد وقتی که روشن کردم صفحه advanced mode اومد، ازش بیرون اومدم باز این اومد هر کار کردم اومد که با کار هایی در تنزیمات کاری کردم که دیگه نیاد. الان یه صفحه سیاه میاد و روی همون میمونه. چه کاری باید انجام بدم که درست شه و ویندوز 10 من بالا بیاد…..
  ممنون که جواب بدین🙏🏻🙏🏻🙏🏻

 168. سلام وقت بخیر من لپ تاپم رو ری استارت کردم ولی الان نزدیک یک ساعته نوشته gettin windows ready don’t turn off your computer
  مشکلش چیه
  خواهشا جواب بدید

 169. سلام من کامپیوتر روشن میکنم همچی اوکی تا وقتی کامپیوتر می خواهد برود داخل ویندوز یهو خاموش میشه باز تا همونجا میره خاموش میشه

 170. سلام من کیس رو باز کردم تمیز کردم با جارو برقی و دستمال جادویی نرم 12 ساعت بعد روشن کردم بالا نمیومد دوباره باز کردم یکم سعی کردم کابل ها و … سفت کنم خیلی خوب شد و صداها خیلی کم شد اما گاهی تصویر یهو میپره فن ب نظرم کار نمیکنه فن خیلی گرد و خاک داشت با خلال دراوردم البته یه هارد 2 ترا دارم تست زدم مقداری اسیب دیده خیلی باهاش مدارا دارم یه هارد 500 هم دارم ک سالم و با اون کار مکینم امیدوارم ک منظور رو رسونده باشم و سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا