آموزش ترفندهای کامپیوتری

۴ علت اصلی بالا نیامدن ویندوز و صفحه سیاه و ساده ترین راه حل

هنگامی که سیستم خود را روشن میکنید، ممکن است ویندوز بالا نیاید و شما با یک صفحه سیاه روبرو شوید که با منتظر ماندن این حالت برطرف نمی شود و یکی از مشکلات آزار دهنده کاربران است؛ که علتهای مختلفی دارد. ما در این مطلب علت به وجود آمدن این مشکل را مطرح کرده تا شما بتوانید اولین قدم برای حل آن را بردارید.

مقدمه:

سیستم عامل به نرم افزاری گفته می شود که امکان اجرای تمامی برنامه های کامپیوتری را فراهم می آورد و برای کارایی بهینه یک کامپیوتر ضروری هستند. سیستم عامل ها انواع مختلفی دارند که از مهمترین آنها به سیستم عاملی به نام ویندوز نام میبرند. ویندوز (Windows) به معنی پنجره (البته این ربطی به درب و پنجرۀ منزل یا محل کار ندارد) می باشد. سیستم عامل ویندوز محصول شرکت مایکروسافت است که هر چند وقت نسخه به روز و جدید آن وارد بازار می شود. ویندوز همین نمایی است که شما هنگام روشن کردن سیستم با آن مواجه شده و نرم افزار های مختلف را در آن اجرا می کنید. در اصل، این بستر ویندوز است که نرم‌افزارهای دیگر روی آن اجرا شده و شما می‌توانید از برنامه‌های کاربردی مختلف استفاده کنید. اگر میخواهید قابلیت های سیستم عامل خود را ارتقا دهید باید روی آن نرم افزار نصب کنید.

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای ویندوز پیش بیاید بوت نشدن ویندوز یا بالا نیامدن آن است که علتهای مختلفی از جمله : پاک شدن فایل های بوت ویندوز، ایراد در بوت سکتور، تغییرات نا به جا در رجیستری، ورود ویروس های مخرب به سیستم و… دارد.

آشنایی با محیط ویندوز

بالا نیامدن ویندوز


علل بالا نیامدن سیستم:

۱- اختلال سخت‌افزاری

Hardware

مهمترین عاملی که میتوان برای بالانیامدن ویندوز ، اختلال در سخت افزار سیستم یا تصادم سخت‌افزاری است. هر قطعه سخت افزاری برا اینکه با قطعه های دیگر ارتباط پیدا کند از کانال درخواست وقفه (IRQ) استفاده میکند که در این قسمت برای هر قطعه یک IRQ منحصر به همان قطعه تخصیص داده شده است. مثلاً چاپگر از IRQ شماره هفت استفاده می کند یا صفحه کلید از شماره ۱ و … .
نکته ۱: IRQ خطوط سخت افزاری هستند که درخواست وقفه رو از سخت افزار های مختلف سیستم برای CPU میفرستند.
نکته ۲: وقفه در سیستم عامل به این روشی گفته میشود که هنگام اجرای یک برنامه، ریزپردازنده را موقتا قطع میکند تا ریزپردازنده اقدام به اجرای یک برنامه دیگر نماید و بعد اتمام این برنامه مجددا ریزپردازنده، برنامه ایی که قطع شده را کنترل و اجرای آن را ادامه دهد. پس وقفه به معنی توقف کامل ریزپردازنده نیست بلکه وقفه صرفا قطع برنامه جاری و رفتن به اجرای یک برنامه دیگر است.وقتی کارت شبکه یک درخواست به کامپیوتر می فرستد از یک وقفه استفاده می کند.

حال اگر روی سیستم سخت افزارهای زیادی نصب شده باشد یا پیکربندی این سخت افزارها به درستی انجام نشده باشد ممکن از دو سخت افزار بخواهند از یک IRQ استفاده کنند. همین موقع است که سیستم دچار مشکل میشود. برای اینکه شما مطمئن شوید مشکل سیستم به خاطر این تصادم سخت افزاری است یا نه از قسمت Control Panel، گزینه System را انتخاب و سپس به Device Manager بروید. در این قسمت سخت افزارهایی دارای مشکل با علامت تعجب زدر رنگ مشخص می شوند.

این مشکل میتواند به سه علت باشد:

 • عدم هماهنگی با سایر قطعات
 • عدم شناسایی راه‌انداز
 • مشکلات بخش IRQ: برای حل این مشکل میتوانید به Properties سخت افزار رفته و یک IRQ جدید به ان بدهید.

که در این صورت می‌توانید با رفتن به قسمت Properties سخت‌افزار مربوطه، یک IRQ جدید به آن اختصاص داده و مشکل را برطرف کنید.

۲- رم خراب

ram

یکی دیگر از علتهایی که ممکن است باعث بالا نیامدن ویندوز شوند، اشکال پیدا کردن در رم می باشد که معمولا با ارور « Exception Fatal Error» مشخص می شود. که این ارور وقتی داده می شود که سیستم با یک مشکل جدی سخت افزاری روبرو باشد. حال این ارور برا رم ممکن است در اثر عدم همخوانی ماژولهای نصب شده یا چیپست ها به وجود بیاید. این مشکل را به این صورت میتوان بیان کرد که وقتی دو رم دارای تأخیر زمانی در کنار یکدیگر قرار می گیرند،یکی ۷۰ نانوثانیه و دیگری ۶۰ نانوثانیه، سیستم مجبور به کار کردن با سرعت پایین میشود که این عامل باعث نابود شدن ویندوز خواهد شد.
نکته۱: چیپست ها از چند چیپت تشکیل شده که برای هماهنگی انتقال و پردازش اطلاعات با cpu طراحی شده اند و هرکدام یک بخشی از مادربورد را کنترل می کنند
نکته۲: چیپ های حافظه امروزی بر روی کارتهایی که ساختار شبیه برد های الکترونیکی دارند سوار می شوند که ماژول نامیده می شوند.
ارور دیگر (Parity Error ) که برای رم ظاهر میشود به خاطر وجود رم های جدید است که به دو دسته ECC و غیر ECC هستند که از این رم استفاده نشود بهتر است.

۳- تنظیمات BIOS

Bios

BIOS یکی از چندین تراشه میباشد که برروی مادربورد قرار گرفته و توسط کارخانه تنظیم شده است. برا تنظیم کردن BIOS هنگام روشن کردن سیستم با فشار دادن کلید Del یا F2 وارد این تنظیمات خواهید شد. که حساس ترین قسمت است. یکی از بارزترین مشکلات BIOS که مربوط به رم می باشد مشکل CAS Legacy است. برای رم های قدیمی (EDO) CAS آنها ۳ و برای رم های جدیدتر SDRAM معادل ۲ می باشد. تنظیمم کردن اشتباه BIOS باعث میشود که ویندوز بالا نیاید و صفحه مشکی رنگ ظاهر شود. ویندوز بهتر از BIOS می‌تواند IRQها را بین سخت‌افزارها تقسیم کند. پس بهتر است در تنظیمات BIOS برای تخصیص (IRQ) گزینه Auto را انتخاب کنیم.

۴- هارددیسک ها

هارد دیسک

اکثر مشکلات کامپیوتر مربوط به هارد است . شما بعد مدتی که با سیستم کار کردید اطلاعاتتان روی هارد دیسک پراکند می شوند. و میشود تکه های مختلف یک فایل را در بخشهای مختلف هارد یافت کرد. Defrag کردن فرآیندی است که باعث بابلا رفتن سرعت سیستم می شود و تاثیر مثبتی دارد. زمانی که ویندوز دیر بالا می اید یا هنگ میکند یا یک برنامه با سرعت خیلی کند کار میکند این مشکل مربوط به هارد است. مشکلات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری هارددیسک علت دیگر بالا نیامدن ویندوز است . اگر ظرفیت هارد دیسک شما پر شده باشد شما میتوانید با فرمت کردن هارد سرعت آن را افزایش دهید و از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید. همچنین از سلامت سخت‌افزاری هارددیسکت و تمیزی اتصالات سوکت آن مطمئن شوید.

۵- مشکلات VXD و OE Exception

کارت گرافیک

منشا این مشکلات معمولا را باید بخاطر کارت گرافیکی است. با نصب درایور مناسب و تنظیم صحیح وضوح و عمق رنگ می‌توان این مشکلات را هم برطرف کرد.

۶- ویروس ها

ویروس

مشکل بزرگ دیگر راجب این مورد ویروس ها هستند که در رابط سخت‌افزار و نرم‌افزار ایجاد اختلال میکنند. برای جلوگیری از این کار میتوانید یک آنتی ویروس قدرتمند روی سیستم نصب کنید. در این پست بهترین آنتی ویروس ها را معرفی کرده ایم.

۷- چاپگر

چاپگر

بافر به مقدار رمی گفته می شود که در چاپگر وجود دارد. حال وقتی فایلی را به چاپگر می‌فرستیم در واقع یک فایل بزرگ‌تر درست می‌کنیم که به آن پست اسکریپت می‌گویند. بافر سریع پر می شود که از یک طرف و مشغول بودن پردازنده از طرف دیگر باعث کم شدن سرعت کامپیوتر می شود.

۸- نرم‌افزارها

Software

امروز با به روز شدم و نرم افزار های جدید که به بازار می آید خیل افرا آنها را خریداری و با اینکه از آنها استفاده ای ندارند روی سیستم نصب میکنند.نصب بیش از حد نرم‌افزارهای غیر کاربردی و همچنین عدم نصب صحیح نرم‌افزار‌ها می‌تواند در برخی موارد باعث بروز اختلال در ویندوز گردد. از نصب نرم‌افزارهایی که موجب افزایش سرعت و به اصطلاح اورکلاک شدن سخت‌افزار می‌شود، پرهیز کنید.

۹- گرمای بیش از حد

Thermaltake

گرم شدن بیش از حد قطعات کامپیوتر باعث میشود سیستم شدیدا آسیب ببیند و همچنین باعث از بین رفت سخت افزار می شود. برای حل این مشکل سعی کنیم همیشه فضای داخل کیس را خنک نگه داریم. و خنک کردن کیس کامپیوتر از اولویت ها به شمار می آید.

۱۰- مشکلات منبع تغذیه

POWER

اگر منبع تغذیه دچار مشکل شود دچار دردسر بزرگی خواهید شد که حتی ممکن است مجبور به تعویض کل سستم شوید. پس برای انکه از این اتفاق جلوگیری کنید یک محافظ برای آن تهیه کنید. منبع‌ تغذیه به دلیل ارتباط مداوم با نوسانات برق، گرمای تولیدی و موارد دیگر، یکی از قطعات پر استهلاک دستگاه است و بنابراین اغلب مشکلاتی که پس از یکی دو سال بروز می‌کنند، به دلیل ایرادهای این بخش هستند. ضمن این که گاهی این ایرادها به‌طور ناگهانی بروز می‌کنند.


راه های برطرف کردن بوت نشدن ویندوز

راه های ساده زیادی برای حل این مشکل وجود دارد که در اینجا به چند مورد اشاره خواهیم کرد.

حل بسیاری از مشکلات نرم افزاری ویندوز

۱-بررسی و چک آپ کلی

مطمئن شوید سیم و اتصالات سالم باشند اما چک کردن کابل کانیتور را در اولویت قرار دهید که دچار مشکل یا شل نباشد. اگر کابل ها مشکلی نداشتند کابل را به مانیتور دیگر وصل کنید. اگر با اتصال کابل ها به مانیتور دیگر مشکل برطرف شد مسلما قطعات نمایشگر قبلی مشکلاتی داشته است.

۲- قطع ارتباط دستگاه های جانبی با سیستم

تمام دستگاهایی که به سیستم وصل هستند مانند موس، کیبورد، چاپگر و… را کامل از سیستم جدا کرده و دوباره سیستم را روشن کنید اگر مشکل همچنان پابرجا بود یک بار تک تک این دستگاه ها را جداگانه وصل و مجددا امتحان کنید. ببینید کدام وسیله باعث بروز این خطا می شود.

۳-رفع مشکل بوت نشدن ویندوز

بخش از هارد که خیلی کوچک است را بوت سکتور می نامند. و زمانی ایجاد می شود که شما هارد دیسک را فرمت کنید. بوت سکتور با کدها و اطلاعات ی که درون خود دارد به BIOS کمک میکند تا کنترل فرایند بارگذاری اولیه را به ویندوز واگذار کند.
بوت سکتور با از دست دادن فایل ها میتواند باعث مشکل در هارد دیسک شود. اغلب اوقات زمانی فرآیند بوت شدن ویندوز با مشکل وجواحه می شود و با اینکه شما اطلاعات BIOD را مشاهده کردید اما ویندوز هنوز شروع به لود شدن نکرده است. در این زمان معمولا پیغام های خطایی مشابه پیغام های زیر ظاهر می شوند:

 • Error loading operating system
 • Missing operating system
 • Reboot and select proper boot device
 • Invalid partition table
 • Bootmgr is missing
 • FATAL:No bootable medium found! System halted

اگر شما با هر کدام از این پیام ها مواجه شدید بدانید ویندوز دچار مشکل شده و نمیتوانید از آن استفاده کنید. که با عیب یابی سیستم میتوانید این مشکل را برطرف کنید.

رفع ایراد بوت ویندوز


ویدئوهای زیر میتوانند برای رفع این مشکل به شما کمک کنند.

آموزش رفع ارور ۰x0000098 و بوت نشدن ویندوز ۱۰
آموزش رفع مشکل بالا یامدن ویندوز بعد ازنصب ویندوز ۸و۱۰
آموزش رفع مشکل بالا نیامدن ویندوز بعد از نصب ویندوز ۷
مطالب و روش های گفته شده به شما کمک میکند تا ویندوز خود را نجات دهید. اگر شما راه حل بهتری دارید که از آن نتیجه مطلوب گرفتید آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.
Computer-windows-min
برچسب ها

نوشته های مشابه

‫۱۶۳ نظرها

 1. رایانه سلام
  رایانه بعد لاگین فریز و یا ریستارت میشود بعد پی در پی رایانه خاموش روشن میشود بدون تصویر بوت
  ویندوز۱۰ دوباره نصب کردم مشکل دو روز بعد پیش آمد کلید پاور خاموش کردم چند دقیقه بعد روشن کردم یک خاموش روشن شد رایانه بعد بوت شد درEvent Viewer دران دقیقه اخطار نیست دلیل خاموش شدن چراغ کیس چیست مشکل سخت افزاریست یا درایو گرافیک
  منتظر پاسخ هستم

  1. سلام
   دستگاه موقع اومدن بالا
   the list attempt to resume the system from its previous location failed.attempt to resume again?
   ی همچین خطایی میزنه و کیبورد هم کار نمیکنه وقتی اینترو میزنم

   1. سلام من مشکلم اینه که ویندوزم تند تندتند میپره و صفحه آبی میاره و بعد اون جایی که نوشته خوش آمدید بعد چند ثانیه سیستم ریستارت میشه بازم اون صفحه رو میارع دوستان لطفا کمکم کنید

    1. سلام من داشتم با لب تاب کار میکردم یهو صفحه سیاه شد کلا خاموش کردم الان هرچی روشن میکنم اصن هیچی بالا نمیاد .

   2. سلام کامپیوترم راکه روشن میکنم روشن میشه ولی وقتی صفحه ایی که میخوام رمز بزنم میاد هم صفحه کلید کار نمی کنه هم تا به این صفحه میرسم صفحه خاموش میشه و دیگه کار نمی کنه مشکل از چیه؟

   3. سلام
    من وقتی سیستمم رو روشن می کنم صفحه مادر برد میاد و حتی تا لوگوی ویندوز هم میره اما بعد یهو همه چی میره و فقط بازر پشت سر هم تک بوق میزنه.
    لطفا زود جواب بدین.
    ممنون

 2. من فقط یکی از دکمه های f فکر میکنم f4 بود رو زدم. میخواستم چیز دیگه ای بزنم اما دستم خورد روی گذینه اول از سمت چپ که میشد عدم نمایش صفحه !!!! حالا چکار کنم؟!!!!

  1. برای برگرداندن به حالت قبلی مجددا همان دکمه را بزنید اگر نشد یک نمایشگر دیگر به سیستم وصل کنید و دکمه های ویندوز و p را همزمان فشار دهید و گزینه نمایش..

   1. با سلام
    از داخل تنظیمات ویندوز جایی که پرینتر نصبه یک فایل کپی کردم و داخل خود ویندوز قسمت اسلوپ پرینت کپی کردم بعدش سیستم ریستارت شد و دیگه ویندوز بالا نمیاد. مشکل رو چجوری میشه حل کرد
    ممنون

    1. صفحه ی مشکی رنگ اول میاد اما فقط دکمه f1 کار میکنه دیگه هیچ دکمه ای کار نمیکنه بی تاثیره ویندوزمم بالا نمیاد

  2. سلام اگر روی مانیتور به این صورت no signal detected مینویسه شما باید کیس را باز کنید کیس را از برق بکشید و باتری در زیر سی پی یو هست آن را از جایش بردارید و دوباره پس از ۳۰ ثانیه بزارید مشکلتان حل میشود

 3. برا من که کیس روشن میشه و هیچی نشون نمیده ،یکی دوبار رم رو در اوردم و گذاشتم درست شد ولی دیگه همونم جواب نمیده

  1. لپ تاب من ویندوز هشت وقتی که روشن میشه دایره اش می چرخه و بعد صفحه سیاه میشه ولی وقتی موس رو تکان می دی نشان میده همه ی راه حل ها را امتحان کردم ولی نشد

    1. سلام من هم دقیقا همین مشکل را دارم ولی با safe mode میتونم وارد بشم.
     راستی وقتی وارد صفحه بایوس main میشم تو صفحه کلی خطوط موازی نقطه دار هست

   1. سلام وقتتون بخیر
    ویندوز سیستم من ۷ هستش یه برق رفت و اومد یه صفحه مشکی اومد که تو درایو gشما یه فایل پاک شده به رو صفحه starting windowsمیمونه و بالا نمیاد بنظرتون مشکلش کجاست چیکار باید بکنم

  2. منم رم رادرأوردم و رم قبلی قدیمی رو گذاشتم جواب نداد ،مجدد رم جدید رو گذاشتم ولی دیگه روی صفحه اول که آرم مایکروسافت دارد میماند و بهیچوجه خبری از ویندوز نیست. البته ازمن ویندوز ،xp است.فقط برای انتقال مموری گوشی استفاده میکنم. لطفا راهنمایی فرمایید تا وسط این کوه وبیابانی که امکان دسترسی به متخصص نیست، مشکلم حل شود.

 4. سلام من سیستمم روشن میشه ویندوز هم میاد ولی بعد یکدفعه بدون دادن ارور صفحه خاکستری یا مشکی میشه

  1. سلام ،ویندوزم ۷ هست بالا میاد ولی وقتی مدتی باهاش کار میکنم حدود پنج دقیقه،خودش اتوماتیک برنامه ها بسته و shut down میشه(انگار که گزینه shut down رو از استارت بزنی) قبلا این مشکل بود منتها با چندین ساعت کار با سیستم یکدفعه خاموش میشد،مثل اینکه انگار دکمه پاور رو بزنی. با نصب چند تا برنامه بهینه ساز ویندوز و تنظیمات رجیستری،مشکل حل شده بود ولی دوباره بازگشته. قبلا سیستم هیچ مشکلی نداشت و تقریبا یکسالی با ویندوز کار کردم.خمیر سیلیکون برا CPU رو هم عوض کردم ولی مشکل پا برجاست.آنتی ویروس نود ۳۲ آپدیت شده هم نصب کردم.اشکال از چیه؟

 5. سلام روز بخیر
  سیستم من این خطا رو میده و بالا نمیاد میشه لطفا راهنمایی کنید:
  rebbot and select proper boot device

  1. سلام. به محض روشن شدن کامپیوتر، چندین بار دکمه F3 یا F5 را فشار دهید تا وارد منوی بوت شوید. سپس از سربرگ boot قسمت choose device گزینه hard drive را انتخاب نمایید

 6. سلام.سیستم راکه روشن میکنم فقط صفحه سیاه میاد دیگه چیزی نمیاد لطفا راهنمایی کنید.ممنون

  1. سلام
   من کامپیوترم مشکلی نداشت اما ی روز خیلی زمان زیادی ازش استفاده کردم.
   روز بعد اول ی ارور با عنوان (Reboot and select proper boot device) داد بعد از ریستارت کردن کامپیوتر دیگه بالا نمیاد و صفحه سیاه میشه.
   البته قبلا هم مشکلاتی مربوط به ویندوز بود اما این جوری نمیشد.

 7. سلام سیستم رو که روشن میکنم همه مراحل میاد نشون میده و ولکام میاد بعدش صفجه سیاهه وچیزی جز علامت موس نشون نمیده چه کار کنم

 8. ببخشید من تنظیمات بایوس رو استباه انجام دادم وقتی که کامپیوتر رو روشن می کنم صفحه اصلا روشنم نمیشه چیکار باید بکنم؟

 9. سلام من بعد روشن کردن لپ تاپم صفحه سیاه میمونه و ویندوز بالا نمیاد ولی با یه بار باز و بسته کردن مانیتور درست میشه
  ایراد از چیه؟

 10. سلام ، ویندوز من فقط در حالت safe mode بالا میاد . هروقت که در حالت عادی روشنش میکنم خود به خود ری استارت میشه ، مشکل چیه

  1. سلام وقتی سیستم رو روشن میکنم صفحه سیاه میاد(نو سیگنال)
   کیبورد هم اصلا شناسایی نمیکنه روشن نمیشه کیبورد
   از اونجایی که تا دیشب داشت کار میکرد میدونم که هیچکدوم از قطعات مشکلی ندارن
   ولی آیا اگه من در همین حالتی که هست سی دی ویندورز روش بزارم چیزی میاد بالا؟؟

   1. سلام اگر روی مانیتور به این صورت no signal detected مینویسه شما باید کیس را باز کنید کیس را از برق بکشید و باتری در زیر سی پی یو هست آن را از جایش بردارید و دوباره پس از ۳۰ ثانیه بزارید مشکلتان حل میشود

 11. سلام، من اخیرا برام یه مشکلی پیش اومده
  سیستم من نسبتا قدیمیه، اخیرا بعد از روشن کردن سیستم هیچ اتفاقی نمی افته، حتی مانیتورم هم روشن نمیشه، هر چی که هست به احتمال زیاد مربوط به بلوک cpu هستش، چون بدون gpu روشن کردم ولی هیچ کدوم از io. ها فعال نمیشن، هاردم مشکلی نداره و بایوس رو هم ریست کردم. ولی باز حل نشده. میخوام بدونم مشکل دقیقا از کدوم بخش سیستمه و راه حلش چیه

  1. Failure configuring windows updates reverting changes
   Do not turn off your computer
   لطفا بهم جواب بدینننن:((( این ارور واسه من میاد، این روزا هم کروناس دستم به هیچجا بند نیست

   1. سلام اگر ویندوز تون ۱۰ هست بخاطر مشکلی ست که از جانب مایکروسافت وجود داره و کمی طول می کشه مجددا ویندوز بالا میاد

 12. سلام کامپیوتر من مشکل نداشت یهو صفحه آبی شد یه نوشته اومد تا اومدم بخونم صفحه سیاه شد روشن و خاموش کردم دوباره اون پیام اومد و سریع صفحه سیاه شد حالا هر کاری میکنم دیگه سیستم کلا بالا نمیاد حتی اون پیام هم نمیاد دیگه چی کار کنم ب نظرتون ایراد از چیه؟

 13. سلام وقتی لپ‌تاپ رو روشن میکنم بعد ز چند ثانیه لوگوی لب‌تاپ که acer هستش برای یک ثانیه نشون داده میشه و دوباره صفحه سیاه میشه بعد از چند ثانیه دوباره لوگوی acer و باز دوباره همون حالت تکرار میشه ویندوز بالا نمیاد لطفا راهنمایی کنید

 14. سلام ببخشیدمی تونیدبهم کمک کنیدمن وقتی ویدوزرونصب میکنم هی ارورمیده وهربارک میخوام نصب کنم ارورمیدم الان من چیکارکنم لطفاکمکم کنید😭😭😭

 15. سلام. خدا خیر و برکت بهتون بده که مشکلات ما رو حل می کنین.
  انشاءالله هیچ مشکلی تو زندگی نداشته باشین.
  من تازه فهمیدم که نصب ویندوز به تنهایی کافی نیست و باید این تنظیمات رو هم انجام داد:
  غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز.
  غیر فعال کردن Change User Account Control settings قبل از نصب برنامه ها.
  قرار دادن برنامه ها در لیست فایروال ویندوز.
  تنظیماتی برای زودتر روشن شدن و زودتر خاموش شدن.
  نصب آنتی ویروس و به روز نگه داشتن اون و پاک کردن ویروس ها.
  پاک کردن ویروس های GrooveManitor.exe و svchost.exe به صورت دستی.
  یکپارچه سازی کردن درایوها.

 16. سلام ویندوز ۷ دارم و چند وقتیه که کامپیوتر رو روشن میکنم بین صفحه starting windows و قبل از صفحه پسورد eror میده! چه کار کنم؟؟؟؟ اگر میشه کمکم کنید. ممنونم. متن eror هم به این شرحه:
  Logon Process Initialization Failure
  Interactive logon process initialization has failed.
  Pleas consult the event log for more details

 17. سلام سیستم من موقع روشن کردن و بوت شدن ویندوز بالا نمیاد و ریستارت میشه برای حل این مشکل ویندوز نصب میکنم درست میشه ولی بعد یه مدت دوباره این مشکل پیش میاد.باید چی کار کنم؟

  1. سلام سیستم من قدیمیه تمام کابلها رو چک کردم روشن که می کنم صفحه Dos میاد و هیچ تغییری نمی کنه چکار کنم تا چند روز پیش کار می کرد

 18. سیستممو باز کردم تمیز کردم قبلان هم این کارو کردم ولی بالا اومد این سری بالا نیوم سسیستم من هنگام روشن شدن بوق میزنه اما الان وقتی روشن میکنم بوق نمیزنه و مانیتور هم چشمک میزنه کیبردم روشن نمیشه ولی موسم چرا جای کیبردو موس رو که عوض میکنم باز هم همین طوره موس روشن میشه ولی کیبرد نه درزم کامپیوتر من باتری مادربرد نداره

 19. سلام کامپیوتر من چند ماه پیش مادر بوردش خراب بود عوض کردم همه چیش خوب بود تا همین چند وقت که صفحه کامپیوتر میره و میاد و قطع و وصل میکنه و بعد ده بیست ثانیه قطع و وصل کردن کلا صفحه میره کیس همه چیش خوبه رم سالمه همه چی سالمه و کار میکنه اتصالات رو چک کردم به نظرتون مشکل از چیه ؟

   1. یه قسمتی از نواره پاره شده وسطش تقریبا ۱سانتی متره امکان داره مشکل از نوار کارت گرافیک باشه

    1. سلام خسته نباشید
     من کامپیوترو روشن میکنم بوت نمیشه صفحه سیاهه و مانیتورم چشمک میزنه
     بعد ۳۰ ثانیه خود ب خود خاموش میشه
     مشکل از کجاست؟

 20. سلام.وقتتون بخیر.من لبتابمو که روشن میکنم،صفحه روشن میشع ولی یه صفحه ای میاد که خالیه و هیچی توش ننوشته.همون صفحه ای هستش که موقع لود شدن ویندوز میومد ولی هیچ علامت یا نوشته ای مبنی بر انتظار برای لود شدن نداره،

 21. سلام. من امروز سی پی یو را باز کردم و دوباره سرجاش گذاشتم کمی پشتش رو تمیز کردم و خمیر سیلیکون زدمو کارت گرافیکم کمی خاک گرفته بود بازش کردم و تمیزش کردم و بستم.الان سیستم روشن میکنم تا شکل ویندوز میاد بالا سیستم ریست میشه حتی ویندوز هم نمیتونم بریزم سیدی ویندوز که لود میشه میخواد لود کنه فایل ویندوز رو ریست میشه.میشه کمکم کنید

 22. سلام وقت بخیر،من داشتم با کامپیوتر اهنگ پلی میکردم که یهو گیر کرد و ری استارت کردم،بعد دیگه بالا نیومد و مانیتور همیشه سیاهه و چراغش هم چشمک میزنه گاهی هم صدای لود شدن ویندوز میاد ولی بازم صفحه سیاهه ویندوز هم ۷،بنظرتون مشکل از چیه؟

  1. سلام وقت بخیر
   من تازه ویندوز ده زدم چن ساعت کار کرد بعدش ریست شد الان که روشن میکنم صفحه سیاهه چراغ مانیتورم فقط چشمک میزنه…چیکار کنم؟

 23. سلام خسته نباشید. بنده یه چند روزی هست که کامپیوترم خیلی لگ میزنه و درایوی که ویندوزم توی اون نصب بود کلا ۲گیگ فضای خالی داشت.پس ویندوزمو عوض کردم سیستم به زور بالا اومد دوباره خاموش کردم بعد روشن کردم بین صفحه مادربورد و استارتینگ ویندوز صفحه سیاه میمونه باید چیکار کنم؟ با safe mood چی کار کنم؟

  1. سلام من یه کامپیوتر دارم وقتی روشن میشه فن ها کار میکنه ولی اصلا مانیتور هیچی نشون نمیده و بایوس هم هیچ بوقی نمیزه لطفابه جیمیل پایین راهنمایی هاتون رو بفرستید
   mansuorghauor@gmail.com
   ممنون

 24. با سلام لپ تاپ من بالا نمیاد و هیچ پیامی هم نمیده فقط صفحه سیاه و صورتی میشه ممکنه راهنمایی کنید

 25. سلام
  من تازه ایی pcمو بردم بازار ویندوز۸نصب کردم بعد اومدم خونه خواستم روشنش کنم روشنش ک کردم یه کادر سیاه اورد بالا بعد صفحه سیاه شد و چراغ زیر مانیتور پلک پلک میزنه ولی اصلا ویندوز رو بالا نمیره میشه بگید باید چیکار کنم

 26. سلام لب تاپ توشیبای قدیمی دارم که رمزش رو فراموش کردم …ویندوزش ویستا ست .لطفا ساده ترین راه رو بفرمایید..ایا با تغییر ویندوز این مشکل هم رفع میشه

 27. سلام.
  من وقتی داشتم اندازه ی دسکتاپ رو با مانیتور تنظیم می کردم، اندازه رو خیلی بزرگ زدم و باعث شد که مانیتور ارور بده و صفحه سیاه بشه..
  حالا هر چی که کامپیوتر رو ریستارت می کنم هم بازم صفحه سیاهه..
  لطفا راهنمایی کنید…

 28. با سلام و خسته نباشید:
  یه مشکلی برام پیش اومده که خواهش میکنم کمکم کنید. من یه نرم افزار ویروس یاب روی کامپیوترم(ویندوز ۷) نصب کردم یعنی تمام مراحل نصب طی شد به جز لایسنس. و عملیات رو تا اونجا کنسل زدیم. اون موقع احساس کردم که سرعت کامپیوتر خیلی کم شده طوری که هیچی رو باز نمیکرده و دکمه ریستارت کیس رو زدیم و حالا ویندوز بالا نمیاد. یعنی اون صفحه سیاه رو که اینتر میزنیم چندین ساعت روی صفحه welcom میمونه.
  ممنون میشم اگه کمک کنید.

 29. سلام خسته نباشید
  من لبتاب روشن میکنم بخش رمز میاد ولی بعد ورود صفحه سیاه چیزی بالانمیاد میشه راهنمایی کنید

 30. دوستان سلام .
  امروز اومدم کیس رو روشن کردم . دیدم ویندوز بالا نمیاد . در کیس رو باز کردم فن ها همه کار می‌کنه . مانیتور هم چشمک میزنه. ولی وقتی کیس رو روشن میکنم بوق ویندوز رو نمیزنه .
  لطفاً. راهنمایی کنید .

   1. سلام ،لب تاب من اصلا از لحظه زدن دکمه پاور هیچ چیزی بالا نمیاد و اصلا مانیتور خوده لب تاب رو نمیخونه فقط کابل اچ دی و ورودس های تصویر دیگه رو میخونه . همه تنظیمات دو تصویره رو امتحان کردم ولی تصویر خوده مانیتور لب تاب رو بالا نمیاره

 31. سلام خداقوت
  چندروزی هست که مانیتور بعد از لوگوی خود شرکت تصویری نداره و صفحه کاملا سیاه هست. تعمیرکار گفت مانیتور دیتکت نمیشه. با مانیتور دیگه ای تست کردم و مشکلی وجود نداشت. مدل مانیتور acer v193w و مدل کارت گرافیک asus gtx 750 ti هست. ممنون میشم راهنماییم کنید
  میتونه از تنظیمات بایوس باشه؟

 32. سلام وقت بخیر . سیستم من هر ویندوزی نصب میکنم روز اول سالمه روز دوم حتی ریحستری و تسک منیحر هم باز نمیشه . ارور میده this app can’t run on your pc .
  لایسنس انتی ویروس خریدم ۱۲۰۰ تا ویروس neshta.a گرفت تا یک هفته ویندوز سالم بود دوباره خراب شد .
  لطفا راهنمایی کنید چکار کنم .

 33. سلام ببخشید من مانیتور و کیسم روشن میشه ویندوز۷ولی وقتی علامت استارتینگ ویندوز میاد دیگ وای میسته و بالا نمیاد مشکل از چیه؟لطفا راهنماییم کنین

   1. .سلام کامپیوتر من از دیروز وقتی روشنش می کنم می نویسه D-SUB
    NO SIGNAL
    Entering the power saving mode shortly .
    بعدشم صفحه میره در حالی که کیس روشن هستش . قبلا ها اینطوری میشد و ما کابل آبی رو که مانیتور رو به کیس وصل می کرد رو جابه جاش می کردیم و محکم می کردیم درست میشد ولی الان با اینکار درست نمیشه . البته امروز من اون کابل رو به لپ تابم و مانیتور وصل کردم صفحه باز شد و همون صفحه لپ تاب تو مانیتورم بود و یعنی مشکل تو کابل و مانیتور نیست اون موقع مشکل از کیس هستش .میشه راهنمایی کنید مشکل از کجا کیس هستش و چجوری می تونیم درستش کنیم چون الان کارای من لنگ موندن و من به کامپیوترم خیلی احتیاج دارم .لطفا راهنمایی کنید .

 34. سلام من کامپیوترم خوب بود یک روز که روشنش کردم همچی خوب بود ویندوز هم بالا اومد ولی بعد از چندقیقه صفه تاریک شد و وقتی هم کابل پشت مانیتور را میکنم و دوباره می زنم و روشن می کنم بیشتر از قبل صفحه خوب می ماند ولی بعد از ۵دقیقه دوباره تاریک میشود لطفا کمک کنید

 35. سلام لب تاب من مدل دل۵۰۱۰
  وقتی روشن کردم صفحه سیاه شده و ایراد
  this product is covered by one or more of the following patent
  realtek pci fe family controler series v1.19
  media test failer check cable
  نمایش میده مشکل از کجاس لطفا راهنمایی کنین.هارد نسوخته؟؟؟

 36. سلام من کامپیوترم مال سال ۸۷ یا ۸۸ هست بعد ویندوزش هم ۷ هست تازه به هفت عوض شده ویندوز بعد کلا ۲تا بازی توش دارم که یکی آی جی آی ۱ هست و اون یکی جی تی ای۵ بعد من امروز ریستارت کردمش ولی زد درحال خاموش شدن برای همین دکمه روشن کردن کامپیوتر را نگه داشتم تا خاموش شد ولی دوباره که روشن کردم مانیتور صفحه همیشگی روشن شدن را نشان داد و بعد صفحه سیاه شد و کامپیوتر دوباره از اول روشن شد ؟؟؟
  الان باید چیکار کنم
  لطفا جواب را به این ایمیل بفرستید
  seed50_azad@yahoo.com

 37. سلام ببخشید ویندوز قبلی من ۱۰بود عوضش کردم به۷٫مشکل اینجاس که وقی سیستم بالا میاد بعد چند دقیقه یه صفحه ابی رنگ با کلی نوشته میاد و دوباره رستارت میشه.؟
  میشه زودتر جواب بدین؟

 38. سلام
  کامپیوتر را روشن میکنم در همون اول اصلا تصویری بالا نمیاد . رم را جابجا کردم و کارت گرافیک را هم باز و بسته کردم مجدد ، اما تغییری نکرد و تصویری ندارم

 39. سلام وقت بخیر.آقا سیستم ما روشن میشه ولی هیچ تصویری نمیاره.حتی دکمه f11یا delرو هم میزنم که دسترسی به بوت داشته باشم هم چیزی نمیاد.ضمنا چند سال هست روشن نشده اگه توضیح بدید ممنون میشم

  1. سلام ویندز من ۸ وقتی دکمه پاور لب تاپ رو میزنم روشن میشه و مارک لب تاپ lenovoمیاد ودیگه روشن نمیشه چیکار باید بکنم???

 40. سلام. ویندوزم ۷ هست. لپ تاپ رو خاموش کردم با اینکه هیچ برنامه ای باز نبود پیام force shut down اومد منم force shut down کردم. دفعه بعد که روشن کردم علامت starting windows اومد و بعد صفحه براق شد مثل وقتی که ویندوز میاد بالا ولی نیومد. بعد از اون چندین بار خاموش کردم و F8 رو زدم و هر بار با یکی از گزینه هاش وارد شدم (مثل safe mode ، last known good configuration , و …. ) ولی باز هم نیومد بالا. با گزینه F12 و F2 هم تنظیمات رو به پیش فرض برگردوندم ولی نیومد بالا.

 41. سلام.وقت بخیر.
  لپ تاپ HP دارم با ویندوز ۷ ده روزی هست که با برق مستقیم روشن میشود و مشکلی هم ندارد ولی با باتری روشن میشود ولی ویندوز بالا نمیاد.
  در ضمن باتری هم سالم هست،لطفاّ راهنمایی بفرمایید

 42. سلام خسته نباشید
  من ویندوز هفته
  رم ۱
  والا یه تم ریختم بعد از اون کلا صفحه رفت و فقط یه نشانگر ماوس روی صفحه سیاه میاد
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 43. سلام ویندوز ۸.۱ سیستم بالا نیامده هرکاری کردم بوت هم نشد و نتوانستم وارد شوم نه با ریستارت وگذاشتن سی دی راه انداز نه با کمک کلیدهای اف و دلتری و اسپایس .. ظاهرا دیوی دی رم هم کار نمیکند که با گذاشتن ان ویندوز را مجدد نسب کنم . خمانطور که عرض کردم بوت هم نمیشه تا تنظیم کنم از طریق سی دی بالا بیاد ؟ لطغا راهنمایم کنیید .
  ،

 44. سلام مجدد دمت اساتید محترم . پایبند عرایض قبل سیستم ویندوز ۸.۱ که مشکل بوت شدن داشت و به هیچ وجه نه با جاگذاری سی‌دی ، فلاش ووو راه انداز بوت نشد . تنها بعد از ریستارت و کلید دلتری ویا اسپایس بع صحفه ای که گذینه های زیر را همراع با مدل و نوع سیستم و کارت گرافیکی و ووو است لود میشود. لطف کنید راهنمایی میخوام ضروری ممنونم .

  Enyering setup …
  Press F8 for BBS POPUP
  PC2-5300 Dual Channel Inter Ieaved
  Checking NURAM
  Initializing USB Controllers .. Done .
  ۲۰۴۸MB OK
  AUto-Detecting 3rd Mastrr..IDE Hard Dis
  AUto-Detecting 4th Mastrr..ATAPI CD-ROM
  AUto-Detecting 4th slave..ATAPI CD-ROM
  ۳rd Master : MAXTOR STM3320613AS MC1H
  Ultra DMA Mode-5, S.M.A.R.T. Capable and Status OK

 45. سلام خسته نباشید.
  من ویندوز ۱۰ دارم وقتب روشن باشه و باهاش کار نکنی بعد یک ربع با بیست دقیقه میره تو یک صفحه سیاه و بعد چندتا نوشته میاد و باید لپ تاپ رو خاموش کنم و دوباره روشن کنم .
  باید چی کار کنم درست بشه؟
  ویندوز ۱۰ چند بار دوباره نصب کردم سی دی های مختلف اما بازم درست نشد.

 46. من یک کامپیوتر دارم و در مادر برد دو رم و چهار جای رم دارم وقتی رم دیگه وصل کردم کامپیوتر بالا نیامد و صدا های عجیبی در آورد لطفا بگید چی کار کنم تا سه تا رم بزنم کارکنه

 47. سلام سیستم من ویندوز ۸ هست و لوگوی ویندوز میاد بالا و ی دایره ای میچرخه بعد صفحه سیاه میشه حرکت موس رو نشون میده

 48. سلام خسته نباشین.ببخشی من رو کامپیوترم رم۲ بود الان جاش رم۴ میندازم کامپیوتر روشن میشه ولی هیچی بالا نمیا حتی چراغ کیبورد هم روشن نمیشه که ویندوز جدید نصب‌کنم.باید چیکار کنم.

 49. ببخشید ویندوز من بالا نمی‌آد.. فن‌ش صدای تراکتور می‌ده،، علت اینه؟؟؟
  پیغام میده که یه چیز خارجی مثل هارد اکسترنال وصله،، که نیست….

  ممنون میشم راهنمایی کنید … فن‌ش درست شه،، ویندوز اوکی میشه؟؟؟

 50. با عرض سلام و تشکر از نظرات دوستان

  به نظر من اولین کاری که باید کرد باید فریمور یا بایوس رو آپدیت کرد البته باید فریمور دستگاه رو داشته باشید که میتونید از سایتهای مختلف تو اینترنت مثل gpak.ir ویا سایت Zfix.ir و غیره تهیه کنید . چون خیلی از مشکلات بخاطر خراب شدن فریمور هست و با ریختن مجدد فریمور و بایوس مشکل حل میشه

 51. سلام
  ببخشید من یک لپتاپ hp 6735s دارم وقتی لپتاپمو روشن میکنم ویندوز بالا میاد (چون نشانه هاشو متوجه میشم که بالا اومده) ولی صفحه هم بالا میاد ولی تاریکه و هیچی دیده نمیشه(منظورم از بالا اومدن صفحه اینه که وقتی خاموش کنم کلا سیاهه ولی وقتی روشن میکنم صفحه میاد بالا و روشن میشه ولی هیچ تصویری نیس)
  اگه میشه کمکم کنید
  باتشکر

 52. سلام بنده ویندوز ۱۰دارم و اررور۰xc0000098میده وقتی میخوام در قسمت commandدستور گفته شده رو وارد کنم درهمون ایتدا نوشته
  Not enough memory resources are available to prosess this command
  وبعد وقتی که همه ب دستورو وارد میکنم در مرحله اخر که Yرو وارد میکنم patchشناخته نمیشه و دتستور اجرا نمیشه ممنون میشم راهنمایی کنسد

 53. با سلام چند وقت پیش ویندوز ۷ ریختم مادربرد msi p41 c31 ارم ویندوز ۷ هم بالا میومد اما از وقای که برای تست ویندوز ۱۰ UEFIریختم دیگه هارد رو نتونستم پارتیشن پاک کنم که با ویندوز ۹۸ دستور fdisk زدم هارد فرمت کردم دوباره پارتیشن ساختم ولی این دفعه دیگه ارمش نمیاد بالا اون حالتی میشه که یک صفحه سیاه که زیرش نوشته Microsoft cooperation با یک دونه محور لودینگ که میره و میاد و بعد ویندوز بالا میاد بدون مشکل ایراد چیه خیلی ممنون

 54. وقتی کامپیوتر و روشن میکنم مانیتور صفحه اش سیاهه چراغ مانیتور هم روشن نمیمونه چشمک میزنه یعنی روشن خاموش میشه صفحه مانیتور هم سیاهه میشه بگین مشکل از چیه؟

 55. سلام سیستم من به نظر می رسه ویندوز و نمیخونه در حالی که ویندوز نصبه روی سیستم و تا حالا خوب کار میکرد اما الان که روشن میکنم فقط یه صفحه سیاه میاد و اون خط کوچیکه چشمک میزنه
  از طریق سی دی ویندوز command prompt رو اجرا کردم و دستور فیکس بوت و فیکس mbr رو زدم موفقیت آمیز بود اما وقتی دستور
  Bootrec /rebuildbcd
  رو زدم همه ی دیسک هارو چک کرد و نوشت:
  تمام ویندوزهای شناسایی شده=۰
  الان راهی هست همین ویندوزو بیارم بالا یا باید ویندوز عوض کنم؟؟

  1. سلام خوبید؟من لپتاپمو روشن میکنم اصلا هیچی نمیاره حتی اسمشم.فقط فنش از پایین روشن میشه مشکلش چیه ب نظرتون؟

 56. سلام کشگل لپ تاب من اینکه ویندوز بالا میاد اما یک صفحه سفید میاد میره میاد میره علتش چیه ممنون میشم راهنمایی کنید

 57. سلام من بعده چن هفته کامپیوترمو زدم تو برق روشن ک میشه ی صفحه سیاه میاد ی سری چیز میز نوشته توش windows boot و ازنجور چیزا بعد بعضی وقتا ام هی ی صفه میاد نوشته windows is loading filesتوروخدا یکی کمک کنه😭😭

 58. سلام
  من لپ تاپم داشت اپدیت میشد منتهی خیلی کند بود و وسط اپدیت روشن و خاموش میشد منم کلا خاموشش کردم و الان هرکاری میکنم لپ تاپم روشن میشه منتهی فقط باز صفحه اپدیت و اون صفحه ویندوز١٠میاد و مدام همین تکرار میشه و روشن نمیشه و بالا نمیاد،چیکار کنم؟؟؟

 59. سلام من ی درایو اضاف کردم البته از درایوCحافظه کم کردم الان وقتی کامپیوترمو روشن میکنم ی صفحه مشکی میاد و ی نوشته های انگلیسی لطفا راهنمایم کنید حالا باید چیکار کنم

 60. اقای حیدری با سلام من به علت تحصیل چند وقت کامپیوترمو جمع کردم دیروز کارت گرافیک نو واسش گرفتم و گزاشتم کابل وی جی ای که وصل کردم به مانیتور کلا سیاهه صفحه.برق مانیتور هم چک کردم اوکی بود سال پیش همین اتفاق افتاده بود رفتم ۲ تومن دادم مادر بوردشو عوض کردم میخاستم ببینم احتمال داره دوباره از مادربوردش باشع؟

 61. عرض ادب کابل مانیتور رو عوض کنید اگر مشکل حل نشد بوت و نصب ویندوز را تست کنید و اگر باز هم نشد مشکل میتواند از کارت گرافیک یا مادربورد باشد

 62. سلام
  من لپ تاپ msi دارم. بعضی وقتها که سیستم رو روشن میکنم ویندوز نیم ساعت طول میکشه بیاد بالا. بعضی وقتها سریع بالا میاد. ویندوزم ۷ بود این مشکل رو داشت. الان ۱۰ نصب کردم باز همونطوریه. الان وقتی میبینم بالا نمیاد دکمه پاور رو یک بار فشار میدم بعد از چند ثانیه چراغ پاور شروع میکنه به چشمک زدن. همون موقع دوباره دکمه پاور رو فشار میدم سریع میاد بالا. این لپ تاپ دقیقا چشه؟

 63. سلام کامپیوتر من به راحتی کار میکرد ولی یه روز روشن کردم خود کامپیوتر روش شد ولی رو مانیتور هیچی نیومد قبلا یه صدای جیک هم میداد بعد صفحه مانیتور میومد ولی الان اون صدا نمیاد مشکل از چیه؟لطفا راهنمایی کنید

 64. سلام
  منpcرو روشن میکنم وبا f1 میرم داخل و رمز رو میزنم ولی وقتی وارد صفحه دسکتاپ میشم صفحه سیاهه ولی مثلا نشانگر موس رو نشون میده یا میتونم با کلید ترکیبی دوباره صفحه رو قفل کنم و وارد بشم اما همچنان سیاهه
  مشکلش چیه و راه حلی داره؟
  اگه داره لطفا بگین ممنون

 65. سلام یه سوال داشتم من ویندوز عوض کردم بعد درایو های گرافیک رو نصب نکرده بود ینی صفحه بزرگ تر و پیکسلی شده بود بعد الان کیس رو روشن میکنم روشن میشه ولی رو مانیتور هیچی نمیاد نه ارمش نه جیزی کابل مانیتور رو به یه سیستم دیگه هم وصل مردم دیدم درسته تو اون کیس دیوه ولی تو این یکی فقط صفحه سیاهه چراغ مانیتور هم تو حالت معمولی ابیه ولی اونجا زرد میشه میتونین بگین مشکل از کجاست

 66. سلام وقت بخیر ویندوز من قبلا بالا میومد درحد ۱۰ دقیقه کار میکردم یدفعه صفحه سیاه یا ابی میشد ولی کیس روشن بود باید از برق جدا میکردم تا مجدد روشن کنم و باز ادامه بدم حالا فقط ارم ویندوز ک میاد ک کامل روشن بشه در همینجا صفحه سیاه و ادامه نمیشه داد ولی باز مثل قبل کیس روشن و صداش هم زیاد شده چکار باید کنم

 67. سلام من وقتی میخوام کامپیوترم رو روشن کنم صفحه ای که قبل ازwelcomeمیاد یعنی عکس‌ویندوز۷همون جا کامپیوترم صفحه آبی میاد وخاموش میشه حتی وقتی که میخوام ویندوز عوض کنم بازهم همینجور‌میشه‌و سه روز هس که اینجوریه دوروز قبل یکبار خطای صفحه ابی میومد بعد ری استارت میشد ودرست میشد ولی امروز بدتر شده و ارور ها گوناگونی میادکه همهٔ اینها صفحه ابی هستند و ارور های دیگه ای به غیر صفحه ابی هم میاد ولی معمولا صفحه ابی میشه. درضمن یک هفته قبل یک رم۴گیگ به کامپیوترم اضاف کردم که از نظرddrوbusوcluckیکی هست وفقط مارک هاشون باهم فرق میکنه. و الان رم کامپیوتر ۸ هست دوتا ۴گیگ کنارهم ممکنه که از رم باشه یا اگه از رم باشه دیگه به هیچ عنوان نمیتونم از رم دومم استفاده کنم. ممنون میشم جوابم رو بدین و اگر هرچه سریع تر بدین ممنون تر هم میشم. خداقوت.

  1. سلام خسته نباشید من لب تابم ویندوز ۱۰ هست وقتی روشن میکنم یه صفحه سیاه میاره، که نوشته rebot and select proper boot device چیکار کنم درست بشه؟

  2. سلام. ویندوز ۱۰ تست بیوس اوکی هست ولی لوگوی ویندوز نمیاد و مکانما تا ساعتها بدون هیچ پیامی چشمک میزند. سعی کردم ریپیر کنم موفق نبود f8هم فقط منوی بوت با گزینه های دو هارد را میاورد و سیف مد و لاست ناون و … را ندارد. تمام اتصالات را چک کردم و یو اس بی ها را هم جدا کردم ولی درست نشد راهنمایی بفرمایید

 68. سلام، وقتتون بخیر
  خواهش میکنم راهنماییم کنید… شنبه باید پاورپوینت کاریم رو تحویل بدم. ویندوز لب تابم ۱۰ هست، وقتی روشن میکنم صفحه سیاه میاد و فقط نمایشگر موس حرکت میکنه و هیچ اتفاقی نمیوفته… حتی نیم ساعتم صبر کردم… مجبور شدم دکمه پاور رو نگه دارم تا خاموش بشه. دیگه روشن نکردم.
  با سپاس

 69. سلام. کامپیوتر من که ویندوز xp هست چند وقتیه که وقتی روشنش میکنم بعد پنج دقیقه که سیستم تازه روشن میشه یهو بی دلیل صفحه مانیتور خاموش میشه و کیس صداش تغیر میکنه! بعد مجبور میشم از برق درش بیارم. و اگرم همون موقع دوباره به برق وصلش کنم کیس روشن نمیشه و باید نیم ساعت صبر کنم. چکار کنم؟

 70. سلام من لپ تاپم خاموش بود الان روشنش کردم مینویسه scannig and repairing drive c تا ۶۴ درصد میره دیگ همونجا میمونه الان ی ساعته امتحان میکنم لطفا راهنمایی کنید

 71. سلام کامپیوتر ویندوزش۷وقتی که روشن میکنم یک صفحه ابی میاید واز۰تا۱۰۰میره وبعد خاموش و روشن میشه دوباره همون لطفا سریع تر جواب رو بگید ممنون میشم

 72. سلام لب تاب من اول که روشنش میکنم صحفه اش میکی میشه بعد دکمه ها رو که فشار میدم صدا میده ی ۱ دقیقه بعد جمله های انگلیسی مینویسه لطفا راهنمایی کنید

 73. سلام من لطف و بعد از اینکه با سیدی الان چیکار کنم که برنامه ها دوباره برگرده روی دسکتاپ هیچی نیست شکا شما هم کمکم کنید یه لپ تاپ من سوخته باشه😭😭

 74. سلام ببخشید من چند وقت پیش ناگهانی صفحه ویندوزم همینجوری رفت و طوسی رنگ شد و هنگ کرد تنها آیکن آنتی ویروسم بالا میاد و هیچی قابلیت repair هم نداره احتمالش هست بخاطر نصب چندتا آنتی ویروس همزمان باشه؟؟؟میشه اطلاعات توش رو استخراج کنم؟؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن