آیفون و ios

آموزش روش پرینت عکسهای گوشی آیفون (و حداکثر سایز پرینت)

هیچ چیزی رضایت بخش تر از نگه داشتن عکس های چاپ شده گوشی آیفونتان، یا حتی دیدن آن ها به عنوان یک اثر هنری روی دیوار اتاق یا منزلتان نیست. اما چگونه می توانید عکس های گوشی آیفون را از تلفن خود چاپ کنید؟ چقدر می توان چاپ کرد؟ و عکس شما به چه کیفیتی چاپ می شود؟

در این مقاله همه چیزهایی را که باید در مورد چاپ عکس های گوشی آیفون بدانید، از چاپ های کوچک، از کتاب های زیبا، گرفته تا دیوارهای بزرگ بوم، مطالعه خواهید کرد و متوجه خواهید شد. همچنین بسته به نوع مدل گوشی آیفون که با آن عکس برداری می کنید، می توانید دقیقاً بدانید که عکس های خود را به چه اندازه می توانید چاپ کنید.

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که عکس هایی که میگیرید را به چه اندازه ای می توانید چاپ کنید؟ اولین سوالی که احتمالاً هنگام چاپ عکس های آیفون می پرسید این است: “به چه اندازه ای می توانم تصاویر خود را چاپ کنم؟”

این مسئله، بستگی به کیفیتی دارد که می خواهید از چاپ عکس به دست آورید، به عنوان مثال کیفیت عالی، خوب یا مناسب. در جدول زیر حداکثر اندازه هایی که می توانید با استفاده از این سه استاندارد، عکس هایتان را به کیفیت مختلف چاپ کنید را به شما نشان می دهیم.

حدول سابز هاب پرینت

همانطور که مشاهده می کنید، هرچه کیفیت چاپ بالاتر باشد، اندازه و ابعاد عکس نیز کوچکت می شود و هرچه عکس های خود را بزرگتر کنید، کیفیت تصویر ضعیف تر خواهد شد.

چرا؟ زیرا یک عکس دیجیتالی از میلیون ها پیکسل ریز تشکیل شده است (مربع های مجزا از رنگ که تصویر کامل را تشکیل می دهند).

عکس دیجیتالی چتر

با افزایش اندازه صفحه چاپ، اندازه پیکسل ها را نیز افزایش افزایش پیدا می کنند. وقتی پیکسل ها خیلی بزرگ شوند، تصویر شما به صورت پیکسلی ظاهر می شود. به جای یک تصویر صاف و شارپ، عکس شما مربعی به نظر می رسد زیرا پیکسل های هر بلوک بسیار بزرگ شده اند.

بنابراین هرچه عکس خود را کوچکتر کنید، واضح تر، نرم تر و با کیفیت تر به نظر می رسد. هرچه عکس خود را با اندازه کمتر چاپ کنید، از نظر کیفیت تصویر شما کیفیت بیشتری خواهید داشت.

عکس زیبا از آسمان

نمایش پیکسل های بیشتر به معنای چاپ عکس در سایز بزرگتر است.

مقدار پیکسل های موجود در عکس شما مشخص می کند که با چه کیفیتی می توانید آن ها را چاپ کنید. هر چه پیکسل بیشتری در تصویر شما وجود داشته باشد، بدون اینکه پیکسل ها نمایش داده شوند شما می توانید در اندازه دلخواه خود عکس را چاپ کنید.

در جدول بالا، بسته به مدل گوشی آیفون مورد استفاده، دو ستون با اندازه چاپ وجود دارد. دلیل آن، این است که تعداد پیکسل گوشی های آیفون جدید با مدل های قدیمی متفاوت است.

تصاویر در گوشی آیفون

گوشی های آیفون ۴s ، ۵ ، ۵s ، ۶ و ۶ Plus همه دارای یک دوربین ۸ مگاپیکسلی هستند، به این معنی که عکس شما حاوی ۸ میلیون پیکسل است.

آیفون ۶ و ۶ اس پلاس، آیفون ۷ و ۷ پلاس، آیفون ۸ و ۸ پلاس و دوربین آیفون X ، XR ، XS Max و دوربین آیفون XS همگی یک دوربین ۱۲ مگاپیکسلی دارند، به این معنی که عکس شما حاوی ۱۲ میلیون پیکسل است.

افزایش از ۸ مگاپیکسل به ۱۲ مگاپیکسل بسیار زیاد است؛ تصویر را می توانید ۵۰ ٪ بزرگتر چاپ کنید. بنابراین اگر ۶s ، ۶s Plus ، ۷ یا ۷ Plus دارید می توانید قبل از آن که عکس های خود را در ابعاد بزرگ چاپ کرده و آن ها را بی کیفیت تحویل بگیرید، عکس های خود را در ابعاد کوچکتر چاپ کنید.

تثاویر زبیا که توسط گوشی آیفون گرفته شده

عکس هایم را روی بوم ها، کارت پستال ها، کارت های یادداشت و غیره چاپ می کنم و در نمایش های هنری، گالری ها، موزه ها، نمایشگاه ها و بوتیک ها نمایش می دهم یا می فروشم.

داشتن یک دوربین آیفون ۱۲ مگاپیکسلی به من این امکان را می دهد تا عکس های چاپی بزرگ و باکیفیتی داشته باشید که برای نمایش و فروش مناسب باشند.

به چه کیفیت چاپیی نیاز دارید؟

نوع چاپی که شما انتخاب می کنید، می تواند به کیفیت و اندازه عکس شما بستگی داشته باشد. دو نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید: کیفیت تصویر چقدر مهم است؟ و از چه فاصله ای باید این عکس را ببینید؟

به عنوان مثال، اگر عکاس عروسی هستید، کیفیت بسیار مهم است. مشتریان شما انتظار چاپ عکس بسیار با کیفیت دارند و معمولاً در یک آلبوم عروسی این چاپ ها با فاصله نزدیک مشاهده می شوند. بنابراین، توصیه می شود آن ها را خیلی بزرگ چاپ نکنید.

اگر عکس های فوری خانوادگی چاپ می کنید تا روی دیوارشان آن ها را آویزان کنند یا روی یخچال خود بچسبانید، ممکن است بتوانید کیفیت های کمتری را قبول کنید و از این موضوع استفاده کنید تا بتوانید عکس ها را به صورت بزرگتری چاپ کنید. همچنین، این تصاویر معمولاً از فاصله چند متری مشاهده خواهند شد، بنابراین احتمالاً شما هیچ مشکلی با کیفیت کم عکس ندارید. زیرا خیلی اوقات کسی متوجه کیفیت پایین عکس نمی شود.

کیفیت مناسب برای چاپ تصویر گرفته شده با آیفون

اگر می خواهید یک عکس واقعاً بزرگی را چاپ کنید (مانند بوم برای آیزان کردن دیوار خود مانند تصویر بالا)، باید با کیفیتی حتی پایین تر آن ها را چاپ کنید. با این حال، این نوع تصویر معمولا از فاصله دور مشاهده می شود، و هرچه از تصویر دورتر باشید، کمتر به هر مشکلی با کیفیت عکس مواجه خواهید شد.

بنابراین، در حالی که شما همیشه می خواهید بهترین عکس ها را با بهترین کیفیت چاپ کنید، چاپ بزرگتر و با کیفیت پایین عکس حتی تا زمانی که آن ها را از نزدیک نمی بینید، می تواند خوب و با کیفیت به نظر برسد.

درک PPI ( پیکسلها در هر اینچ)

هنگامی که شما یک عکس را چاپ می کنید، آن را با یک PPI خاص (پیکسل در هر اینچ) چاپ می کنید، به عنوان مثال. ۳۰۰ PPI ، ۲۰۰ PPI ، ۱۵۰ PPI ، و غیره. غالباً هنگام چاپ عکس های خود یا هنگام ارسال عکس های خود برای چاپ، این ارقام را مشاهده می کنید. اما این ارقام دقیقا چه چیزی را نشان می دهند؟

هرچه پیکسل بیشتری را در یک اینچ از عکس خود قرار دهید (یک PPI زیاد) ، پیکسل ها کوچکتر خواهند بود تا در آن فضا جای بگیرند. این نتیجه در حالت کلی باعث چاپ شدن عکس های کوچک تر می شود، اما از کیفیت بالایی برخوردار است زیرا پیکسل ها کوچک تر می شوند.

اگر با یک PPI بسیار پایین عکس خود را چاپ کنید، برای پر کردن هر اینچ از عکس باید پیکسل ها بسیار بزرگتر باشند. این نتیجه به ابعاد چاپ بزرگتر منجر خواهد شد که کیفیت آن ضعیف تر خواهد بود (به یاد داشته باشید، پیکسل های بزرگ تصویر را fuzzy یا فازی می کنند).

word image 105

بنابراین هرچه PPI بالاتر باشد، چاپ عکس کوچکتر خواهد بود و همچنین عکس با کیفیت بهتری نیز ظاهر می شود. هرچه PPI پایین تر باشد، چاپ بزرگتر خواهد بود و کیفیت عکس پایین تر به نظر می رسد.

نحوه چاپ عکس های گوشی آیفون در خانه

اگر بیشتر می خواهید عکس های خود را در اندازه های نسبتاً کوچک بر روی کاغذ عکاسی چاپ کنید، سرمایه گذاری روی چاپگر خانگی مناسب، می تواند گزینه خوبی باشد.

به یاد داشته باشید که علاوه بر پرداخت هزینه برای چاپگر، باید جوهر مربوطه را نیز خریداری کنید. چاپ عکس های گوشی آیفون در خانه می تواند در مقایسه با استفاده از خدمات چاپ، هزینه بیشتری را برای هر چاپ داشته باشد، اما به شما انعطاف پذیری بیشتری می دهد و گزینه های دیگر بیشتری که شما می توانید هر زمانی که بخواهید، عکس هایتان را چاپ کنید.

عکس خلاقانه

با وجود چاپگرهای زیادی که در بازار وجود دارد، شما ممکن است به سختی بتوانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. گرفتن توصیه از یک دوست یا یک عکاس حرفه ای می تواند یک نقطه شروع خوب باشد و همیشه قبل از خرید بررسی ها را بصورت آنلاین سعی کنید انجام دهید.

برای چاپ عکسی با کیفیت در خانه، استفاده از چاپگر inkjet راهی است که باید انجام دهید. قیمت این چاپگر حدود ۸۰ تا ۳۰۰ دلار خواهد بود. بیشتر چاپگرها حداکثر اندازه کاغذ A4 را به خود اختصاص می دهند، بنابراین اگر می خواهید عکس های بزرگتر از این را چاپ کنید، برای خریدن چاپگر A3 باید بیشتر هزینه کنید.

اگر می خواهید به طور مستقیم از گوشی آیفون خود چاپ کنید (بدون اینکه از طریق رایانه خود استفاده کنید) ، به یک چاپگر بی سیم که دارای قابلیت Apple AirPrint ( این فناوری اجازه می دهد تا گوشی آیفون شما با چاپگر ارتباط برقرار کند) نیاز دارید.

برای چاپ عکس و فرستادن آن روی یک چاپگر AirPrint ، به سادگی می توانید تصویر را در برنامه Photos در گوشی خود باز کنید، گزینه نماد اشتراک (مربع با فلش) در پایین سمت چپ صفحه را انتخاب کنید، سپس گزینه Print را انتخاب کنید.

عکس چتر رنگی

اگر دوست دارید عکس های گوشی آیفون را در خانه چاپ کنید، نوع کاغذی را که می خواهید روی آن چاپ کنید در نظر بگیرید زیرا این امر می تواند تفاوت زیادی را ایجاد کند. چاپ عکس روی کاغذ کپی معمولی منجر به چاپ عکس با کیفیتی خوب و مناسب نمی شود. اگر کاغذی که می خواهید برای چاپ عکس استفاده کنید، مناسب نباشد، کیفیت عکس های شما خوب نخواهد شد.

انواع مختلفی از کاغذ برای چاپ عکس وجود دارد که دارای تکمیلات متفاوتی هستند و ضخامت های مختلفی نیز دارند. اگر می خواهید، سعی کن کاغد هایی با براقیت بالا انتخاب کنید. اگر نمی خواهید کاغذتان براق باشد، به دنبال یک کاغذ مات بگردید.
به خاطر داشته باشید که چاپ های براق کیفیت بهتری را می توانند در عکس نشان دهند. کاغذ براق برای نشان دادن عکس های شفاف، هیجان انگیز و با کنتراست بالا طراحی شده است. کاغذ مات متخلخل تر است و می تواند کمی تار تر و محو تر باشد.

از چاپگر دستی قابل حمل استفاده کنید

اگر می خواهید یک روش فوری برای چاپ عکس های گوشی آیفون خود انتخاب کنید، بهتر است از چاپگرهایی که قابل حمل هستند استفاده کنید، شما می توانید با خرید یک چاپگر دستی قابل حمل مانند چاپگر Instax را از Fujifilm یک خرید مناسب و با کیفیتی را داشته باشد.

چاپگر های دستی برای گوشی

این دستگاه جمع و جور به شما امکان می دهد تا در کمتر از یک دقیقه عکس های خود را به صورت بی سیم از گوشی آیفون خود چاپ کنید. در اصل، این دستگاه گوشی آیفون شما را به یک دوربین polaroid قدیمی تبدیل می کند و به شما امکان می دهد عکس های خود را فورا چاپ کنید تا با دیگران به اشتراک گذاشته شده یا برای خود آن ها را نگه دارید.

البته، همه نمی خواهند عکس های خود را به صورت زیر چاپ کنند، اما اگر چنین کاری برای شما جذاب باشد، چاپگر Instax یک ابزار زیبا و مرتب است.

چاپگر های دستی برای چاپ عکس های گوشی

با این حال، این دستگاه ارزان نیست. شما برای چاپ هر چیزی بیش از ۱۵۰ دلار باید هزینه کنید و نوار فیلم و عکس این دستگاه را باید جداگانه خریداری کنید. اما باید بگوییم که این دستگاه بسیار کوچک، قابل حمل و شیک است.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا