آیفون و ios

۱۲ نکته عکاسی با موبایل آیفون که هر آماتوری باید بداند

آیا می خواهید با تلفن همراه خود عکس های خیره کننده ای بگیرید؟ عکاسی با تلفن همراه ممکن است برای شما کمی به نظر برسد. اما با استفاده از چند ترفند ساده، شما قادر خواهید بود عکس هایی را به ثبت برسانید که هیچوقت فکرش را هم نمی کردید. در ادامه شما می توانید ۱۲ نکته مربوط به عکاسی با موبایل را در این مقاله مطالعه کنید که به طور چشمگیری عکس های شما را بهبود می بخشند.

۱-لنزهای دوربین را تمیز کنید

تلفن همراه شما زمان زیادی در دستان شماست و حتی مدت زمان زیادی در کیف یا جیب شماست. در نتیجه، لنزهای دوربین شما می توانند در معرض گرد و خاک، گرد و غبار و اثر انگشت قرار گرفته و کثیف شوند.

لنز دوربین آیفون

زمانی که لنز دوربین شما کثیف باشد، عکس های شما تار می شود یا لکه های گرد و غبار، روی کیفیت عکس های شما اثر می گذراند و این موضوع خوب به نظر نمی رسد.

بنابراین اولین نکته در مورد عکس برداری با تلفن همراه را در اینجا بیان کردیم: اگر می خواهید عکس های واضح و زیبایی را از منظره و خود بگیرید، باید لنز دوربین خود را تمییز کنید.

عکس زیبا گرفته شده با گوشی

از یک پارچه نرم (یا حتی تی شرت خود) می توانید استفاده کنید تا لنزها را به آرامی و به راحتی پاک کنید.

اگر در ساحل یا در شرایط غبار آلود از اطراف عکس گرفته اید، ابتدا روی لنز خود ضربه بزنید. با این کار ماسه یا گرد و غباری که روی لنز شما قرار گرفته، از بین می رود.

عکس زیبا با کادر بندی خوب

تمیز کردن لنزهای آیفون ممکن است باعث شود عکس های شما واضح تر بیفتند. اما اکثر مردم نمی دانند که باید این کار را انجام دهند. بنابراین سعی کنید عادت کنید که لنزهای گوشی خود را تمیز کنید.

تمیز گردن لنز گوشی

این مسئله تفاوت زیادی در وضوح عکس های شما ایجاد می کند.

۲-فوکوس را تنظیم کنید تا مطمئن شوید سوژه همیشه واضح است

حتی اگر لنزهای شما کاملاً تمیز باشد، گاهی اوقات موضوع شما شارپ به نظر نمی رسد. این کار به این دلیل است که فوکوس خودکار دوربین همیشه در جایی که می خواهید تمرکز نمی شود. برای اطمینان از این که موضوع شما همیشه مورد توجه قرار گرفته باشد، باید نقطه تمرکز را به صورت دستی تنظیم کنید.

تنظیم فوکوش گوشی و ثبت تصویر زیبا از گل

بنابراین، چگونه فوکوس دوربین آیفون خود را تنظیم می کنید؟ در واقع این کار بسیار آسان است.

گل زیبا

شما به راحتی می توانید از سوژه های خود عکس برداری کنید، سپس روی صفحه نمایشی که می خواهید فوکوس خود را تنظیم کنید، ضربه بزنید. (شما معمولاً می خواهید که روی سوژه اصلی خود فوکوس کنید.)

یک مربع زرد رنگ نمایش داده می شود که نقطه فوکوس را نشان می دهد.

تنظیم دستی فوکوس دوربین گوشی آیفون

حالا، فقط کافیه دکمه شاتر را فشار دهید تا گوشی شما عکس را از سوژه مورد نظر بگیرد. منطقه ای که شما روی آن تمرکز کرده اید واضح و شارپ به نظر می رسد. هر چیزی در جلوی یا پشت نقطه فوکوس ممکن است خارج از فوکوس و تار باشد.

۳-تنظیم سطح روشنایی برای داشتن نور مناسب

آیا عکس های شما غالباً روشن (بیش از حد در معرض) یا خیلی تاریک (در معرض دید) می افتند؟

تنظیم سطح روشنایی برای داشتن نور مناسب

نیازی نیست عکس های شما این گونه باشند.بنابراین، چگونه می توان مطمئن شد که عکس های شما از سطح روشنایی کاملی برخوردار است و میزان روشنایی آن ها متناسب با محیط است؟

تنظیم نور مناسب در ثبت تصاویر

شما به راحتی قبل از عکس گرفتن می توانید نور (روشنایی) را تنظیم کنید. تنظیم Adjusting exposure در برنامه دوربین آیفون بسیار آسان است.

برای تنظیم فوکوس، با ضربه زدن بر روی صفحه می توانید شروع کنید. سپس برای تنظیم Adjusting exposure، انگشت خود را به بالا یا پایین بکشید.

نحوه ی تنظیم نور در گوشی آیفون

برای روشن تر شدن تصویر، انگشت خود را به بالا بکشید. یا برای تیره تر کردن، انگشت خود را به پایین بکشید. سعی کنید مهم ترین قسمت های صحنه را به درستی در معرض دید قرار دهید.

وقتی به درستی در معرض دید قرار بگیرند، رنگ و جزئیات زیاد و بهتری خواهند داشت.

عکس زیبا کودک

البته، بعضی اوقات ممکن است بخواهید عمداً عکس خود را زیادی روشن یا زیادی تاریک بندازید. به عنوان مثال، برای ایجاد عکس یک سایه در جایی که سوژه شما کاملاً سیاه به نظر می رسد، باید میزان Adjusting exposure را کاهش دهید.

عکس چذاب عروب دریا

یا ممکن است بخواهید برای ایجاد یک عکس با نور خیلی زیاد، نوردهی را افزایش دهید.

عکس زیبا با تنظیک نور مناسب

همانطور که مشاهده می کنید، ویژگی Adjusting exposure آیفون، کنترل شگفت انگیزی بر روشنایی عکس های شما دارد. با این حال، اگر از یک صحنه ای با کنتراست بالا عکاسی می کنید، تنظیم نوردهی خوب دشوار است.

خوشبختانه، دوربین آیفون یک راه حلی عالی به کاربران خود داده است. در ادامه یکی از بهترین نکات مربوط به عکاسی با تلفن همراه را برای گرفتن عکس های خوب در معرض صحنه هایی با کنتراست بالا را می توانید مشاهده کنید.

۴-از HDR برای عکس های یکنواخت با جزئیات شگفت انگیز استفاده کنید

در هنگام مواجهه با گرفتن عکس از صحنه هایی با کنتراست بالا می توانید با مشکل روبرو شوید. یک صحنه با کنتراست بالا دارای مناطق تاریک و روشن است؛ مانند منظره ای با آسمان روشن و پیش زمینه تاریک.

از HDR برای عکس های یکنواخت با جزئیات شگفت انگیز استفاده کنید

هنگام گرفتن عکس، دوربین در تلاش است تا هم در سایه ها (مناطق تاریک) و هم جاهای برجسته (مناطق روشن) جزئیات را ثبت کند. معمولاً این کار با یکی از دو مشکل روبرو خواهد شد:

در هر صورت برجسته ها به درستی در معرض دید قرار می گیرند اما سایه ها خیلی تاریک به نظر می رسند. یا سایه ها به درستی در معرض دید قرار می گیرند، اما نقاط برجسته بسیار روشن به نظر می رسد.

از HDR برای عکس های یکنواخت با جزئیات شگفت انگیز استفاده کنید 2

خوشبختانه، دوربین آیفون دارای یک ویژگی شگفت انگیز است که به شما کمک می کند تا عکس هایی با نور کمتر را ثبت کنید که به آنHDR می گویند.

HDR مخفف High Dynamic Range است و این امکان را به شما می دهد تا جزئیات را در هر دو بخش سایه و برجسته به راحتی ثبت کنید.

تصویر گرفته شده با قابلیت HDR مخفف High Dynamic Range

بنابراین، چگونه می توانید از عکس های HDR با آیفون خود عکس برداری کنید؟

ابتدا باید تنظیمات HDR خود را بررسی کنید. برنامه تنظیمات را از صفحه اصلی باز کنید و دوربین را انتخاب کنید.

فعال کردن قابلیت HDR در گوشی آیفون

اگر می خواهید دوربین iPhone شما هر زمان که بخواهد به طور خودکار عکس های HDR بگیرد، اطمینان حاصل کنید که Smart HDR ( Auto HDR در آیفون های قدیمی) روشن است. وقتی عکس برداری می کنید، لازم نیست در مورد استفاده از HDR فکر کنید؛ دوربین شما کار را برای شما انجام می دهد.

اگر ترجیح می دهید تنظیمات HDR را به طور دستی در برنامه دوربین کنترل کنید، Smart HDR را در تنظیمات خاموش کنید. با خاموش کردن Smart HDR ، نماد HDR را در بالای برنامه دوربین مشاهده خواهید کرد. برای روشن کردن HDR در هر زمان که می خواهید HDR را روشن کنید و از این نماد استفاده کنید.

روشن خاموش کردن قابلیت HDR

با استفاده از HDR ، می توانید به طور تمام صفحه عکس هایی زیبا با نوردهی کامل بگیرید.

توردهی زیبا در ثبت عکس با hdr

۵-برای ثبت کردن عکس هایی با زمینه تار و زرق و برق دار، با حالت عمودی عکس بگیرید

آیا می خواهید عکس های حرفه ای و با پس زمینه های جذاب و تار عکس بگیرید؟

ایجاد پس زمینه تار و جذاب برای گوشی آیفون

ممکن است فکر کنید انجام این کار با استفاده از دوربین تلفن همراه، امکان پذیر نیست. اما شما به یک دوربین حرفه ای DSLR نیاز ندارید تا زمینه را در عکس های خود محو کند. اگر دوربین آیفون شما حالت پرتره دارد، می توانید به راحتی هنگام عکس گرفتن زمینه را محو کنید.

استفاده از حالت پرتره در آیفون

حالت عمودی در برنامه دوربین داخلی، در آیفون های زیر موجود است:

iPhone 11، iPhone 11 Pro، iPhone 11 Pro Max، iPhone XS، iPhone XS Max، iPhone XR، iPhone X، iPhone 8 Plus و iPhone 7 Plus .

حالت پرتره از نرم افزار depth-effect برای شارپ نگه داشتن سوژه پیش زمینه، در هنگام تار کردن پس زمینه استفاده می کند.

word image 40

بنابراین، چگونه می توانید از حالت پرتره استفاده می کنید؟ ساده است. در برنامه دوربین آیفون، حالت تصویربرداری پرتره را در انتهای صفحه انتخاب کنید.

۶-حالت عکاسی پشت سر هم را برای عکس های حرکتی خود فعال کنید

آیا گرفتن عکس های اکشن بزرگ از سوژه های متحرک برایتان دشوار است؟ آیا اغلب عکس ها را کامل از دست می دهید زیرا دقیقاً در لحظه مناسب دکمه شاتر را فشار نمی دهید؟

حالت عکاسی پشت سر هم را برای عکس های حرکتی خود فعال کنید

این موضوع، یک مشکل شایع هنگام عکس برداری از سوژه هایی است که در حال حرکت هستند.

اما آیفون دارای ویژگی دوربین مخفی است که به شما کمک می کند عکس های اکشن شگفت انگیز بگیرید. به این حالت، حالت burst mode می گویند.

حالت burst mode

هنگامی که حالت عکاسی پشت سر هم یا burst mode را پیدا کردید، هر بار می توانید عکس های اکشن کاملی بگیرید. این حالت صدها عکس در ثانیه ثبت می کند و شما می توانید بعدا از بین آنها یکی را انتخاب کنید.

عکاسی پشت سر هم یا burst mode

حالت عکس برداری پشت سر هم برای عکاسی از کودکان و حیوانات نیز مناسب است. همچنین برای عکاسی از خیابان و گرفتن افراد در حال عبور از خیابان هم بسیار عالی است. همچنین می توانید از آن، برای گرفتن تصاویر خیره کننده چشمه های آب و دریاها استفاده کنید.

۷-بین لنزهای بزرگ نما کردن و کوچک کردن نما، سوییچ کنید

آیا دوربین آیفون شما، دو لنز دارد یا سه لنز؟

لنزهای دوربین آیفون

در این صورت، با جابجا شدن بین لنزهای دوربین آیفون، می توانید به راحتی زوم کرده و یا تصوی را کوچکتر کنید. بزرگنمایی کردن به شما امکان می دهد منظره نزدیک تری را از صحنه بگیرید. و دورنمایی کردن به شما امکان می دهد تا زاویه دید وسیع تری داشته باشید.

جابجایی بین لنز ها و گرفتن تصویر زیبا تر

لنزهای شما بستگی به مدل گوشی آیفون شما دارد. iPhone 11 Pro و iPhone 11 Pro Max دارای سه لنز هستند: Wide ، Ultra Wide و Telephoto .

لنز گوشی آیفون 11 پرومکس

آیفون ۱۱ دارای دو لنز: Wide و Ultra Wide است.

آیفون ۱۱

آیفون XS ، XS Max ، X ، ۸ پلاس و ۷ پلاس همگی دارای دو لنز: Wide و Telephoto هستند. آیفون های تک لنز فقط دارای لنزهای Wide هستند. بنابراین، چگونه می توانید هنگام عکاسی بین لنزها سوییچ یا جابجا شوید؟ شما از نمادهای بزرگنمایی( ۰٫۵ x ، ۱x و ۲ x ) در انتهای viewfinder استفاده می کنید.

استفاده از لنز واید در آیفون

۰٫۵ برابر لنزهای Ultra Wide است. ۱ برابر لنز گسترده است و ۲ برابر لنز Telephoto است. توجه داشته باشید که فقط نمادهای مربوط به لنزهای موجود در iPhone خود را می توانید مشاهده کنید. برای استفاده از لنزهای Wide ، اطمینان حاصل کنید که ۱x را انتخاب کرده اید.

برای استفاده از لنزهای Wide ، اطمینان حاصل کنید که ۱x را انتخاب کرده اید.

این لنز دارای زاویه دید نسبتاً وسیعی است که باعث می شود در اکثر مواقع عکس برداری، مناسب باشد. برای انتخاب لنز Ultra Wide ، گزینه ۰٫۵ x را انتخاب کنید.

رای انتخاب لنز Ultra Wide ، گزینه ۰٫۵ x را انتخاب کنید.

این کار به شما امکان می دهد تا عکس را در نمایی بزرگتر و بیشتر، ثبت کنید. برای عکس برداری از مناظر، مناظر شهری و معماری ها، این لنز مناسب است. برای تغییر روی لنز Telephoto ، روی ۲ برابر ضربه بزنید.

لنز Telephoto ، روی ۲ برابر ضربه بزنید.

این لنز به شما امکان می دهد تصویر را بزرگ کرده و نمای نزدیک تری از سوژه خود بگیرید. برای موقعیت هایی که نمی توانید از نظر جسمی به سوژه خود نزدیک شوید، این لنز، عالی است. در زیر سه عکس از همان صحنه گرفته شده که از لنزهای Ultra Wide ، Wide و Telephoto استفاده شده است.

تصویر با لنز اولترا واید

Ultra Wide Lens

تصویر با لنز واید

Wide Lens

Telephoto Lens

Telephoto Lens

همانطور که می بینید از عکس برداری با لنزهای مختلف دوربین، نتایج بسیار متفاوتی می گیرید. اگر مطمئن نیستید از کدام لنز استفاده کنید، چرا از هر صحنه با سه لنز خود عکس برداری نمی کنید تا نتایج را با هم مقایسه کرده و مورد مناسب را انتخاب کنید.

۸-دوربین خود را برای عکس های شارپ و بدون لرزش ثابت نگه دارید

آیا عکس های شما گاهی اوقات تار می شوند؟ یکی از دلایل عمده عکس های تار، لرزش دوربین است. لرزش دوربین و تار شدن عکس، زمانی اتفاق می افتد که هنگام عکس گرفتن از سوژه ای حتی به صورت کم، دست های شما بلرزد.

اکنون، در شرایط نوری روشن، حرکت جزئی دوربین معمولاً مشکلی ندارد. زیرا وقتی نور زیادی وجود دارد، دوربین از سرعت شاتر سریع (برای جلوگیری از ورود زیاد نور) استفاده می کند.
سرعت شاتر سریع باعث نادیده گرفتن هر حرکتی در صحنه از جمله حرکت دوربین می شود. بنابراین در نور روشن، عکس های شما معمولاً زیبا و شارپ خواهد بود.

اما در شرایطی که نور کم باشد ، دوربین باید از سرعت شاتر آهسته تری استفاده کند. این امر باعث می شود نور بیشتری در مدت زمان طولانی تری ایجاد شود. در طی این مدت زمانی که دوربین در حال عکس برداری با سرعت شاتر پایین است، هر حرکتی (از جمله حرکت دوربین) باعث تار و مبهم شدن عکس خواهد شد.

و به همین دلیل است که شما اغلب هنگام عکس گرفتن در نور کم یا شب عکس های تاری می گیرید. برای گرفتن عکس های شارپ در نور کم، باید دوربین را ثابت نگه دارید.

ثبت تصاویر زبیا با گوشی

اگر یک پایه یا سه پایه و یا سه پایه آیفون دارید، می توانید از آن ها استفاده کنید تا در هنگام عکسبرداری گوشی آیفون شما، کاملا ثابت و بدون حرکت بماند.

پایه گوشی برای عکاسی با گوشی

اما اگر سه پایه ندارید باید چیکار کنید؟ در اینجا چند نکته راهنمایی در زمینه عکاسی با تلفن همراه برای ثابت نگه داشتن تلفن در هنگام قرار گرفتن، بدون نیاز به سه پایه را به شما خواهیم گفت:

  • گوشی آیفون خود را بر روی یک سطح جامد، مانند دیوار یا سنگ، ایستاده قرار دهید.
  • گوشی آیفون خود را با هر دو دست نگه دارید و مطمئن شوید که آن را محکم نگه می دارید.
  • خود را به دیوار یا درخت تکیه دهید تا بدن شما ثابت بماند.
  •  آرنج های خود را در مقابل بدن خود قرار دهید تا بازوهایتان ثابت بمانند.
  • گوشی آیفون خود را بر روی زانو خود بگذارید و آن را به صورت ایستاده روی زانوی خود قرار دهید.

شما می توانید غیر از این راه ها، کارهای دیگری را نیز انجام دهید تا در نور کم بتوانید گوشی موبایل خود را بدون حرکت نگه دارید؛ به خصوص هنگام عکسبرداری در نور کم.

عکسبرداری در نور کم با گوشی

اگر این کار را انجام دهید، شما بهترین عکس های ممکن را خواهید گرفت. و دیگر عکس های شما تار نخواهد شد و به راحتی از این نوع عکاسی فاصله خواهید گرفت.

اگر یکی از مدل های آیفون ۱۱ را دارید، می توانید هنگام عکس گرفتن در نور کم، از حالت Night استفاده کنید. این ویژگی دوربین به شما کمک می کند عکس های شفاف تری در شب با رنگ و جزئیات بهتری را ثبت کنید.

حالت Night

اما حتی با حالت Night ، شما همچنان باید سعی کنید تلفن همراه خود را یک جایی ثابت نگه دارید.

۹- برای ساختن عکس هایی زیبا با موبایل از Rule of Thirds استفاده کنید

گرفتن عکس های شارپ و درخشان بسیار مهم است. اما ترکیب این دو به همان اندازه مهم است. ترکیب خوب چیزی است که یک عکس متوسط ​​را از یک عکس شگفت انگیز جدا می کند.

Rule of Thirds

ترکیب یک تصویر بصری دلپذیر شامل موقعیت دقیق عناصر مهم در قاب است. بنابراین شما چگونه تصمیم می گیرید که موضوع اصلی یا نقطه کانونی خود را در عکس قرار دهید؟
شما باید از قانون یک سوم استفاده کنید. “قانون” بیان می کند که شما باید مهم ترین عناصر را در بخش یک سوم قاب قرار دهید نه در وسط آن.

Rule of Thirds در عکاسی

این کار، ترکیبات متعادل تر و طبیعی تری ایجاد می کند؛ موقعیت هایی که برای چشم ما جذاب و دلپذیر هستند. خوشبختانه، دوربین آیفون یک ابزار مفید برای کمک به شما در تنظیم نکاتی، با استفاده از قانون یک سوم دارد. این ابزار چیست؟ به آن camera grid یا شبکه دوربین می گویند.

Rule of Thirds در عکس افقی با گوشی

برای روشن کردن خطوط شبکه، برنامه تنظیمات را از صفحه اصلی گوشی iPhone خود باز کنید.
به پایین صفحه رفته و دوربین را انتخاب کنید. سپس اطمینان حاصل کنید که گزینه Grid (روشن) روشن شده است.

فعال کردن گرید دوربین در گوشی آیفون

حالا برنامه Camera را باز کنید. دو خط افقی و دو خط عمودی را در منظره یاب مشاهده خواهید کرد.

گرید در دوربین گوشی

اکنون می توانید از شبکه برای کمک در قرار دادن عناصر اصلی و مهم سوژه در عکس خود، استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید موضوع اصلی خود را روی یکی از خطوط عمودی قرار دهید، یا جایی که دو خط مشبک با هم تداخل دارند و در یک نقطه همدیگر را قطع می کنند.

رعایت Rule of Thirds با استفاده از گرید گوشی

اگر از منظره و طبیعت عکس برداری می کنید، به جای اینکه آن را در وسط قاب قرار دهید، افق را در امتداد خط مشبک بالا یا پایین قرار دهید. همچنین می توانید از خطوط مشبک برای مطمئن شدن از افقی بودن کامل سطح استفاده کنید.

گاهی اوقات، قرار دادن سوژه شما در وسط قاب می تواند تصویر چشمگیری ایجاد کند و اگر صحنه متقارن باشد، شما می توانید از یک ترکیب مرکزی برای ایجاد تقارن کامل در عکس خود استفاده کنید.

قرار دادن سوژه عکی در مرکز

۱۰-از خطوط هدایتگر برای ایجاد تصاویر قدرتمند با عمق باورنکردنی استفاده کنید

آیا تصاویر شما اغلب ساده و بی جان به نظر می رسند؟ در این مقاله یکی از بهترین نکات عکاسی موبایل برای جلوگیری از بی روح شدن عکس را به شما خواهیم گفت: از leading lines یا خطوط هدایتگر استفاده کنید.

خطوط هدایت کننده خط هایی هستند که از پیش زمینه به پس زمینه صحنه منتهی می شوند. یک خط هدایتگر می تواند یک مسیر، یک جاده، یک رودخانه یا یک خط راه آهن باشد.

leading lines در عکسبرداری

این سوژه می تواند یک حصار، یک دیوار، یک پل یا یک ردیف درخت باشد.

درختان به عنوان leading lines در عکسبرداری

تا زمانی که عکس، چشم بیننده را به تصویر جلب کند، شما می توانید از هر چیزی به عنوان یک خط هدایتگر استفاده کنید.
برای اینکه مطمئن شوید خط هدایتگر باعث ایجاد عمق زیبایی در عکس می شود، شات را طوری تنظیم کنید که خط در پیش زمینه عکس، شروع شود.

جذابیت بیشتر تصاویر برفی با leading lines

خط یا باید به مسافت یا به سمت سوژه اصلی شما هدایت شود. این یک تکنیک ترکیب بندی ساده است. اما این تکنیک ساده، تأثیر زیادی در عکاسی با موبایل شما خواهد داشت.

leading lines در عکاسی از دریا

بنابراین زمانی که نتوانستید عکس برداری کنید، به دنبال خطوط هدایتگر باشید. سپس از آن ها استفاده کنید تا عمقی باورنکردنی در تصاویر خود ایجاد کنید.

۱۱- برای دیدن تصاویر بی نظیر، دیدگاه های مختلف را امتحان کنید

بیشتر افراد هنگامی که ایستاده اند از سمت قفسه سینه خود، از بالا عکس برداری می کنند. اما با عکس برداری از دیدگاه متفاوت عکس های بسیار جالب تری را می توانید ثبت کنید.

دید از پایین به بالا در ثبت تصاویر جذاب

بنابراین، همیشه هنگام عکس گرفتن به دنبال یک دیدگاه جایگزین باشید. اگر از زاویه پایین عکس برداری کنید، صحنه جالب تر به نظر نمی رسد؟ درواقع، شما می توانید راه هایی مانند زانو زدن روی زمین ی میز را امتخان کرده و از سوژه مورد نظر خود عکس بگیرید.

دید مناسب در عکسبرداری در طبیعت

عکسبرداری از پایین برای بزرگتر شدن سوژه های پیش زمینه در عکس شما بسیار عالی است.
همچنین می توانید مستقیماً در یک ساختمان بلند، از سایبان درخت یا سقف های تزئینی عکس برداری کنید.

دید مناسب به هنگتم عکسبرداری مناسب از سقف های تزئینی

نظر شما درباره در مورد عکس برداری از یک نقطه چیست؟ آیا می توانید با نگاه کردن به سوژه خود، یک عکس منحصر به فرد تری را ثبت کنید؟

عکس هوایی از چنگل

همچنین می توانید برای گرفتن جزئیات پیچیده، دوربین را به سوژه خود نزدیک تر کنید. با نزدیک شدن و پر کردن قاب می توانید تصاویر انتزاعی افسانه ای زیبایی را ایجاد کنید.

دید منحصز به فرد در عکس برداری از کلم

در این مقاله روش دیدنی جذاب دیگری است که می توانید آن را امتحان کنید:
از طریق یک “قاب” مانند یک طاق، در ورودی یا پنجره عکس برداری کنید. این کار، یک علاقه و زیبایی قابل توجهی را به عکس شما اضافه می کند و چشم را از طریق آن قاب به سمت پس زمینه عکس می کشاند.

عکس زیبا با زاویه دید متفاوت

همیشه دنبال صحنه های واضح و آشکار مقابلتان نباشید. سعی کنید ایده های عکاسی مختلفی با تلفن همراهتان ارائه دهید تا با استفاده از آن بتوانید از زاویه ای منحصر به فرد، عکس بگیرید.

زاویه ای منحصر به فرد در عکاسی

این کار، تفاوت خیلی زیادی در عکس های شما نسبت به بقیه، ایجاد خواهد کرد.

۱۲-ترکیبیات خود را برای گرفتن عکس های جالب، خلاصه کنید

بهترین عکس ها، معمولا ساده ترین ها هستند.

استفاده از ترکیبات ساده در عکسبرداری

اگر در صحنه های حضور بیشتری داشته باشید و موارد زیادی را در عکس خود جا بدهید، عکس شما گیج کننده خواهد بود. بیننده نمی داند که توجه خود را به چه مواردی معطوف کند. بنابراین، همیشه هدف خود را برای ساده کردن عکس های خود بگذارید.

عکس با ترکیبات زیبا و مفهومی

چگونه می توانید عکس های ساده ایجاد کنید؟ در اینجا چند نکته عکاسی با موبایل برای ایجاد عکس های ساده و چشمگیر را به شما آموزش می دهیم:
ابتدا سعی کنید فقط یک موضوع اصلی را در عکس خود بگنجانید. هرچه سوژه های بیشتری داشته باشید، عکس گیج کننده تر خواهد بود.

استفاده از سوژه های ساده در عکسبرداری

دوم اینکه، اطمینان حاصل کنید که پس زمینه عکستان خیلی شلوغ یا پرت کننده نباشد. برای از بین بردن حواس پرتی، ممکن است شما نیاز به ایجاد تغییر زاویه در عکس برداری خود داشته باشید. سعی کنید چند قدم به سمت چپ یا راست بروید. یا از پایین عکس برداری کنید تا آسمان در عکستان بیشتر مشاهده شود.

عکس با پس زیمنه ساده در عکاسی شکوفه ها
گزینه دیگری که وجود دارد، نزدیکتر شدن و پر کردن کل قاب با سوژه شما است. این کار یک روش آسان برای از بین بردن کامل پس زمینه است.

عکس برداری از نمای نزدیک

و در آخر، سعی کنید فضای خالی زیادی را در تصویر خود بگنجانید. در عکاسی، به این فضای خالی ” negative space” یا “فضای منفی” می گویند.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا