آموزش اینستاگرام

روش ساده تغییر شماره اینستاگرام (آموزش گام به گام)

اینستاگرام این شرایط را برای شما فراهم کرده است که شماره تلفن خود را به راحتی تغییر بدهید. در میان رسانه های اجتماعی، اینستاگرام یکی از بهترین اپلیکیشن ها برای کاربردهای شخصی و تجاری است. ما هر روز از این اپلیکیشن استفاده می کنیم و در نتیجه، بهتر است با اضافه کردن یا به روز رسانی شماره تماس خود در آن، امنیت خودمان را در این برنامه تضمین کنیم.

در اپلیکیشن اینستاگرام می توانید این کار را فقط با ورود به تنظیمات حساب کاربری خود انجام بدهید. در اینجا ما روش تغییر شماره تلفن در حساب کاربری اینستاگرام را به صورت گام به گام و همراه با تصویر توضیح می دهیم تا دیگر زمان را از دست ندهید و به سرعت کار خود را به اتمام برسانید.

اگر تا الان هیچ شماره ای در اینستاگرام از خودتان ثبت نکرده باشید، مهم نیست. هر زمان که مایل باشید می توانید این کار را انجام بدهید. اما توصیه می شود که همیشه یک راه ارتباطی از طریق تلفن با اینستاگرام داشته باشید.

روش دانلود عکس پروفایل اینستاگرام با کیفیت اصلی

توجه داشته باشید که در خیلی از موارد این احتمال وجود دارد که حساب کاربری تان را از دست بدهید. همه دلایل آن را نمی توانم در اینجا توضیح بدهم، اما مطمئن باشید که برای امن و ایمن نگه داشتن حساب کاربری خود، اطلاعات تماس هر فرد مهم ترین مسئله است.

دو روش برای انجام این کار وجود دارد. حق انتخاب با شما است، می توانید از اپلیکیشن اینستاگرام یا سایت اینستاگرام در مرورگر وب روی کامپیوتر شخصی استفاده بکنید. ما هر دو روش را در اینجا توضیح می دهیم.

روش ساده تغییر شماره تلفن اینستاگرام (در ۱۰ ثانیه!)

اپلیکیشن اینستاگرام را روی گوشی خود باز کنید. پایین سمت راست روی عکس خود ضربه بزنید. حالا گزینه Edit profile در وسط صفحه را بزنید. حالا آخرین گزینه یعنی Personal information settings را فشار دهید و گزینه دوم همان Phone number یا شماره تلفن میباشد که به راحتی روی آن ضربه بزنید و تغییرش دهید.

توضیح بیشتر: چگونه شماره تلفن خودمان را در اینستاگرام تغییر بدهیم؟

مراحل زیر را در اپلیکیشن اینستاگرام خود دنبال کنید. اما لطفا پیش از هر کار، اپلیکیشن خود را به روزرسانی و جدیدترین نسخه آن را تهیه کنید تا به این ترتیب، در ادامه مراحل مشکلی برای تان پیش نیاید. اکنون می توانید شماره تلفن خود را در اپلیکیشن اینستاگرام تغییر بدهید:

 • اپلیکیشن اینستاگرام خود را باز کنید.
 • روی آیکن Profile در گوشه پایین، سمت راست صفحه کلیک کنید.
 • اکنون روی دکمه Edit Profile زیر تیتر Bio Info کلیک کنید.
 • به پایین صفحه بروید و سپس روی گزینه Phone Number کلیک کنید.
 • شماره تلفن جدید خود را وارد کنید و دکمه Next را بفشارید.
 • پیامک حاوی کد تایید به شماره شما ارسال خواهد شد، آن را وارد کنید تا شماره تایید شود.
 • پس از اتمام کار، روی علامت تیک در سمت راست و بالای صفحه کلیک کنید.

How to change mobile phone number on Instagram app

چگونه شماره تلفن خودمان را در اپلیکیشن اینستاگرام تغییر بدهیم؟

هر زمان که بخواهید می توانید شماره تلفن جدیدی به حساب کاربری خود اضافه کنید، شماره تلفن قدیمی را حذف کنید یا آن ویرایش کنید. اما وقتی که شماره جدیدی در آن ثبت می کنید، باید همان لحظه به آن شماره دسترسی داشته باشید، چون پیامکی حاوی یک کد برای تایید شماره ای که وارد می کنید به همان شماره ارسال می شود.

شماره تلفن خود را با استفاده از کامپیوتر شخصی در اینستاگرام تغییر بدهید

همان مراحل بالا را می توانید در کامپیوتر خود نیز اجرا بکنید. این روش تقریبا مشابه همان روش بالا است، اما مهم نیست. این روش را هم با تصویر به شما نشان می دهم. برای تغییر یا به روزرسانی شماره تلفن خود در اینستاگرام روی کامپیوتر شخصی خود مراحل زیر را دنبال کنید:

 • با استفاده از یک مرورگر وب به سایت Instagram.com بروید
 • روی تصویر کاربری خود در سمت راست، بالای صفحه کلیک و سپس وارد صفحه Edit Profile بشوید.
 • شماره تلفن فعلی را حذف و شماره جدیدی را تایپ کنید و سپس، دکمه Submit را بفشارید.
 • به احتمال زیاد باید شماره خود را تایید بکنید؛ پس حتما در آن لحظه شماره را فعال و در دسترس خود نگه دارید.

How to change your phone number on Instagram

خب حالا شما توانستید با موفقیت شماره تلفن خود را در حساب کاربری اینستاگرام ویرایش و به روزرسانی بکنید. یادتان باشد که اینستاگرام به صورت پیشفرض کد کشور را برای شما انتخاب می کند. اما در مواردی نیز این اتفاق نمی افتد. بنابراین، شما باید کد کشور را به صورت دستی وارد برنامه بکنید، برای مثال بنویسید: ۰۰۹۲۳۱۴۰۰۰۰۰۰۰

۳۰ تا از پربازدیدترین پیج های اینستاگرام

شماره تلفن اینستاگرام خود را برای احراز هویت دو مرحله ای تغییر بدهید

اگر احراز هویت دو مرحله ای یا ۲FA را با استفاده از شماره تلفن خود در اپلیکیشن اینستاگرام فعال کرده اید، می توانید آن شماره را تغییر بدهید، حذف کنید یا هر زمان که خواستید این گزینه را غیرفعال کنید. در ادامه به شما نشان خواهیم داد که چگونه شماره ثبت شده برای ۲FA را در اینستاگرام تغییر بدهید:

ابتدا به پروفایل خود بروید و سپس روی آیکن Menu در سمت راست، بالای صفحه کلیک کنید. اکنون روی گزینه Settings در پایین کلیک کنید و به قسمت Security در صفحه Settings بروید. در این قسمت، روی گزینه Two-Factor Authentication کلیک کنید. دکمه «ON» را در کنار گزینه Text Message بفشارید تا گزینه ارسال پیام متنی برای شما انتخاب بشود. ابتدا شماره فعلی خود را از آنجا حذف و سپس، شماره دیگری را وارد کنید. روی دکمه Next کلیک کنید. کد تاییدی را که از طریق پیامک برای تان ارسال شده است را تایید کنید و Next را بفشارید. تمام شد! به این ترتیب، شماره شما برای احراز هویت دو مرحله ای اینستاگرام تغییر کرد.

Change your IG Phone Number for Two Factor Authentication

پرسش و پاسخ های متداول

سوال های متعددی در فروم های مختلف پرسیده می شوند. در این قسمت تصمیم دارم که به چند مورد از مهم ترین آن ها درباره تغییر یا ویرایش شماره تلفن در اینستاگرام پاسخ بدهم. همچنین می توانید سوالات خود را از طریق فرم ارتباط با ما یا بخش نظرات در پایین سایت با ما در میان بگذارید.

چگونه می توانم شماره تلفن خود را بدون لاگین کردن در اینستاگرام تغییر بدهم؟

پاسخ این سوال خیلی ساده است. تغییر یا به روز رسانی شماره تلفن در اینستاگرام بدون لاگین کردن غیرممکن است. اگر شماره تلفن شما در آن ثبت شده است، ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید و سپس از مراحلی که در بالا گفته شد پیروی کنید تا شماره با موفقیت اصلاح بشود. ابتدا به پروفایل خود بروید و سپس، پروفایل را ویرایش کنید و شماره تلفن تان را به آن بیفزایید. آن را تایید کنید و اکنون به ادامه کار خود بپردازید.

چگونه شماره تلفن را از اینستاگرام حذف کنیم؟

حذف یا نگهداری شماره تلفن از اینستاگرام حق شما است. این کار را به روش زیر انجام بدهید. اپلیکیشن اینستاگرام خود را حذف بکنید. سپس وارد پروفایل بشوید. روی دکمه Edit کلیک کنید، به پایین صفحه بروید و سپس، روی گزینه Phone Number کلیک کنید. شماره قبلی را حذف کنید و Next را بفشارید. اکنون روی گزینه Check Mark در گوشه سمت راست و بالای صفحه کلیک کنید تا تغییرات ذخیره بشوند. تمام شد. اکنون دیگر می توانید به کار خود ادامه بدهید.

آیا شماره تلفن ثبت شده در اینستاگرام برای دیگران هم قابل مشاهده است؟

با توجه به قوانین و اصول خط مشی حریم خصوصی اینستاگرام، شماره تلفنی که در آن ثبت می شود مسئله ای کاملا خصوصی است. طبق قوانین اینستاگرام، این شماره ها برای پیدا کردن شما در شبکه استفاده می شوند. اگر تنظیمات حریم خصوصی شما این اجازه را بدهد، هر فردی که شماره شما را داشته باشد می تواند شما را به راحتی از طریق آن پیدا بکند.

همیشه می توانید وارد بخش تنظیمات حریم خصوصی خود در اینستاگرام بشوید و گزینه های آن را با توجه به خواسته های حریم خصوصی خود تغییر بدهید. همچنین می توانید از همین طزیق، حساب کاربری خود را کاملا خصوصی بکنید.

۱۹ ترفند افزایش تعداد فالوورهای اینستاگرام (۱۰K فالوور واقعی در یک ماه)

آیا دیگران می توانند با استفاده از شماره تلفن، شما را در اینستاگرام پیدا کنند؟

این سوال پاسخ کوتاهی دارد: بله. می توانید هر کسی را با استفاده از شماره تلفنش در اینستاگرام پیدا کنید. اما اگر شماره معتبری در اختیار دارید و نمی توانید آن را در اینستاگرام پیدا بکنید، پس حتما کاربر حساب کاربری خود را خصوصی کرده است یا اینکه تنظیمات حریم خصوصی اش را طوری تغییر داده است که یافتنش با استفاده از شماره تلفن شدنی نباشد. امیدوارم منظور من را متوجه شده باشید.

آیا می توانم شماره تلفن اینستاگرامم را بدون لاگین شدن در آن عوض کنم؟

تغییر شماره تلفن در اینستاگرام بدون لاگین شدن غیرممکن است. حتی اگر وارد اینستاگرام بشوید، باز هم برای تایید کاری که انجام می دهید یک کد تایید به همان شماره تلفن ارسال می شود و تنها پس از تایید آن کد است که می توانید شماره خود را تغییر بدهید. بنابراین زمان خود را هدر ندهید، اگر رمز خود را فراموش کرده اید، ابتدا آن را بازیابی کنید، سپس وارد حساب خود بشوید و شماره تلفن را تغییر بدهید.

اگر سیم کارتم را گم کرده باشم، چطور؟

وقتی به شماره خود دسترسی نداشته باشید، دستورالعملی کاملا رسمی درباره کارهایی که باید انجام بدهید وجود دارد. همچنین می توانید از گزینه فراموشی رمز در صفحه لاگین استفاده کنید تا کنترل امور را در دست بگیرید و دسترسی خود را به حساب کاربری تان به دست بیاورید.

روش ساده تغییر ایمیل اینستاگرام (آموزش گام به گام)

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. سلام سیم کارت پدرم گم شده اینستا موقتا قفل شده و‌کد تایید به همون سیم کارت گم شده میره میتونید کمکم کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا