اندروید

6 راه حل مشکل دانلود خود به خود برنامه در گوشی اندروید

هنگامی که برنامه ها را از فروشگاه غیرمجاز برنامه ها دانلود و نصب می کنید،  احتمال بیشتری وجود دارد که گوشیتان درگیر ویروس ها و بد افزار ها شود، گاهی اوقات هم این برنامه ها به صورت خودکار برنامه های ناخواسته ای را از منبعی ناشناخته دانلود می کنند.

به همین دلیل Google Play Store اجازه دانلود خودکار را به برنامه هایی در این فروشگاه هستند نمی دهد. می توانید در تلفن هوشمندتان از دانلود خودکار جلوگیری کنید.

در اینجا یک راه حل سریع در مورد چگونگی توقف به روز رسانی خودکار برنامه ها در گوشی یا تبلت اندرویدی به شما آموزش داده می شود. نکات زیر را بررسی کنید:

۱-استفاده از برنامه برای بررسی افزونه های (add-ons) ناخواسته

معمولا افزونه ها به طور خودکار شروع به دانلود می کنند، بنابراین اگر حجم اینترنت محدودی دارید برایتان مشکل ساز خواهد بود. همچنین اگر افزونه ای برنامه های مخرب یا سایر برنامه هایی را نصب کند که به طور مداوم اطلاعات شما را به طور مخفیانه به صاحب برنامه ارسال می کند، این بزرگترین نشت حریم خصوصی برای شما خواهد بود. این افزونه ها می توانند رد تماسهای تلفنی، پیام ها، استفاده از داده ها و موارد دیگر را بگیرند.

ما برنامه جدیدی برای سیستم عامل اندروید پیدا کرده ایم که تمام برنامه های نصب شده را در گوشی یا تبلت اندرویدی شما اسکن می کند. این برنامه به شما هشدار می دهد چه برنامه هایی دارای مجوزهای غیرضروری یا عملکردهای خودکار هستند.

شما می توانید تصمیم بگیرید که کدام برنامه را حذف کنید و کدام را نگه دارید، اما از تعداد زیاد برنامه های مفیدی که کدگذاری ضعیفی دارند و در آستانه بد افزار بودن هستند متعجب خواهید شد.

برنامه برای بررسی افزونه های (add-ons) ناخواسته

نکته جالب این برنامه این است که گوشی شما را به صورت خودکار اسکن می کند و یک ردیاب، افزونه هایی که توسط برنامه های نصب شده مورد استفاده قرار می گیرند را تشخیص می دهد. این برنامه دارای تمامی ابزارها برای یافتن اعلان آگهی ها و تبلیغات تصویری است. همچنین به شما کمک می کند تا برنامه ای را که می خواهید داشته باشید شناسایی کنید و به شما می گوید کدام برنامه ها را نباید در تلفن هوشمند خود نگه دارید.

این برنامه به شما می گوید که چطور دانلود های خودکار را مسدود کنید و جلوی آن را بگیرید. بعداً می توانید برنامه هایی که برای امنیت حریم خصوصیتان خطرناک است را حذف کنید. این برنامه جالبی است و به شما کمک می کند تا بدانید چگونه می توانید به سرعت بروزرسانی ها را در گوشی اندروید خاموش کنید.

۲- گذرواژه حساب Gmail خود را تغییر دهید

اگر از برنامه ای که پیشنهاد کردیم استفاده کردید و هنوز هم گوشی شما برنامه و بازی ها را به صورت خودکار دانلود می کند،  این احتمال وجود دارد که شما برنامه bluestack را روی رایانه خود نصب کرده اید و این برنامه با دستگاه تلفن همراه شما هماهنگ شده است.

  • حساب خود را از نرم افزار bluestack حذف کنید.
  • گذرواژه حساب Gmail خود را تغییر دهید. (باید با کامپیوتر/لپتاب وارد gmail.com بشوید. سپس وارد حساب جیمیل تان شوید. روی دایره بالا سمت راست کلیک کنید و گزینه google account و سپس security)
  • تلفن هوشمند خود را برای برنامه هایی که اخیرا نصب شده بررسی کنید. این مورد نیز ممکن است باعث به وجود آمدن این مشکل شود.

سوالی که پیش می آید این است که چرا باید bluestack را حذف کرده و رمز عبور را تغییر دهید؟ – زیرا هیچگونه بارگیری در گوشیتان بدون تأیید گذرواژه انجام نمی شود. بنابراین پس از تغییر گذرواژه حساب Gmail همه بارگیری ها متوقف می شوند.

۳- غیرفعال کردن به روزرسانی های خودکار از Google Play Store

اگر فکر می کنید برنامه ای وجود دارد که به طور خودکار در دستگاه شما بروزرسانی می شود و می خواهید بروزرسانی آن برنامه خاص را متوقف کنید ، Google Play Store می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

  • Google Play Store را باز کنید.
  • به برنامه ای بروید که می خواهید به طور خودکار بروزرسانی شود.
  • بر روی گزینه option  کلیک کرده و تیک بروزرسانی خودکار را بردارید.

در تصویر زیر نمونه ای از برنامه Google Play Movies & TV را آورده ایم که تصور می کنیم به طور خودکار بروزرسانی نشود. از این رو به فروشگاه Google Play رفته ایم و برنامه را در آنجا باز کرده ایم. از گزینه آن برنامه خاص ، گزینه بروزرسانی خودکار را در بالا مشاهده خواهید کرد. تیک آن کادر را بردارید و تا زمانی که به آن اجازه دهید ، آن برنامه به طور خودکار به روز نمی شود. به این ترتیب می توانید از دانلودهای خودکار در تلفن هوشمند خود جلوگیری کنید.

Google Play Movies & TV

۴- تم هایی که اخیرا نصب کرده اید را بررسی کنید

برخی تم هایی که در Google Play Store وجود دارند باعث ایجاد مشکل در تلفن هوشمند شما می شوند و ممکن است در دستگاه شما به صورت خودکار برنامه های دیگر را دانلود کنند.

بررسی کنید که اخیرا در صفحه اصلی تم نصب کرده اید یا خیر. در صورت نصب، تمی که به صورت خودکار برنامه یا آگهی را دانلود می کند را حذف کنید تا در آینده دیگر با مشکل دانلود خودکار روبرو نشوید.

۵- استفاده از برنامه اندرویدی Stubborn Trojan Killer

برای این کار باید گوشیتان را root (دسترسی ریشه ای) کنید و سپس Stubborn Trojan Killer را نصب کنید.

این برنامه از دانلود خودکار ویروس ها جلوگیری می کند، گاهی اوقات داده های تلفن هوشمندتان به منابع ناشناخته در گوشیتان بارگذاری می شود. نصب Stubborn Trojan Killer به دستگاهتان کمک می کند تا از بارگیری بدون اجازه شما جلوگیری کند.

البته گاهی اوقات این برنامه  تبلیغات و Trojan ها را حتی بدون اطلاعتان غیرفعال می کند. به طوری که دیگر قادر نخواهید بود ویروسی را که قبلا به طور خودکار دانلود شده است را حذف کنید.

۶- داده های پس زمینه را محدود کنید

برخی از کاربران در مورد نصب بدون اجازه برنامه های wifi master و du battery ناراضی بوده اند. برای جلوگیری از دانلود چنین برنامه هایی می توانید داده های پس زمینه را در تلفن هوشمند خود محدود کنید. چنین برنامه های مخربی برای دانلود خودکار برنامه ها، از داده های پس زمینه / وای فای استفاده می کنند. بعضی اوقات این برنامه ها داده های شما مانند عکس ها، حساب های کاربری و رمزهای عبور را برای هکرها می فرستند. اما محدود کردن استفاده از داده های پس زمینه باعث می شود دانلود یا آپلود برنامه های مخرب در تلفن شما متوقف شود.

نحوه محدود کردن داده های پس زمینه در تلفن هوشمند

  • به تنظیمات بروید و از آنجا data usage انتخاب کنید.
  • اکنون هر برنامه ای که می خواهید در پس زمینه محدود کنید را یکی یکی انتخاب کنید.
  • به پایین بروید و تیک گزینه “Restrict Background Data” را فعال کنید.

اکنون داده های پس زمینه شما به صورت محدود شروع به کار خواهند کرد و از دانلود خودکار برنامه ها در تلفن گوشیتان جلوگیری می شود و فقط برنامه هایی که اجازه دانلود را داده اید به صورت خودکار شروع به دانلود می کنند.

۷- برای جلوگیری از بارگیری خودکار، حافظه پنهان Cache را پاک کنید

اگر تمام آموزش ها را دنبال کرده اید و هنوز دانلود خودکار متوقف نشده، باید در دستگاه خود حافظه پنهان را پاک کنید.

اگر در دستگاه های خود مرتبا با مشکلات دیگری هم روبرو می شوید انجام این عمل یک کار عالیست. به عنوان مثال بعضی اوقات ممکن است به دلیل وجود فایلهای باقیمانده ی اضافی در دستگاهتان با خرابی برنامه هایی مانند فیس بوک و یا خطاهای Google Play Store مواجه شوید.

با این کار دستگاه شما پرونده های موقتی و باقیمانده را حذف کرده و در نتیجه عملکرد دستگاهتان بهتر می شود. اگر با انجام تمامی راهنمایی ها هنوز هم با این مشکل روبرو هستید باید تلفن گوشیتان را به تنظیمات کارخانه برگردانده و رمز عبور خود را تغییر دهید. با این کار دانلود خودکار برنامه های Google Play Store متوقف می شود.

اگر همچنان این مشکل را دارید در قسمت نظرات مشکل خود را بیان کنید.

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا