بازی

15 بهترین بازی آنلاین اینترنتی استراتژیک (پرطرفدارترین ها)

فرقی نمی کند سرگرم اداره کل دنیا یا بخش هایی از آن در یک بازی استراتژیک باشید، یا اینکه در حال احداث شهری جدید در سرزمین شهرسازان، یا شاید فقط علاقه داشته باشید گروهی از سربازان را فرماندهی کنید، در هر صورت، بازی های استراتژیک برای هر سلیقه ای موضوع خاص خود را دارد.

از آنجایی که بازی های استراتژیک بر اساس رویکردهای دقیق و تاکتیکی طراحی می شوند، حس شکست دادن یک پلیر دیگر در یک رقابت آنلاین با هیچ لذتی قابل مقایسه نیست.

پس اگر شما هم مشتاق تجربه این لذت و نابودی سایر افراد با نقشه های تاکتیکی تان هستید، این مقاله را که درباره معرفی 15 نمونه از بهترین بازی های استراتژیک است، حتماً مطالعه کنید.

15- عصر امپراتوران 5 / (PC)Age of Empires IV

عصر امپراتوران 5 / (PC)Age of Empires IV

بازی عصر امپراتوران 5، تلفیقی از گیم پلی بازی های RTS (استراتژی در لحظه) کلاسیک و نمونه های امروزی این سبک است. راه افتادن در این بازی راحت است اما کسب مهارت در آن به سختی صورت می گیرد. جمع آوری منابع، احداث ساختمان ها، تشکیل ارتش، حمله به سایر پلیرها، همه این ویژگی ها در یک بازی با اصولی ساده و گیم پلی اعتیادآور جمع شده اند تا بتوانند شما را تا ساعت ها سرگرم نگه دارند.

تشخیص سن شما از روی عکس و ویدیو (ابزار جدید مایکروسافت)

14- عصر امپراتوران 2 – سرنوشت ساز / (PC) Age of Empires II Definitive

عصر امپراتوران 2 – سرنوشت ساز / (PC) Age of Empires II Definitive

نسخه شماره 2 بازی عصر امپراتوران در واقع آپدیتی از ورژن بیست سال پیش این بازی است، اما منظورمان از این توضیح پایین آوردن سطح این بازی نیست چون همچنان جذابیت خود را حفظ کرده و حتی شاید بیشتر از قبل هم شده باشد. در این بازی هم مانند عصر امپراتوران 5، شما باید فعالیت هایی از قبیل: جمع آوری منابع، احداث ساختمان ها، تشکیل ارتش و نابودی دشمنان را انجام دهید. ویژگی چند نفره بازی کردن آن همچنان پر شور و جذاب است، و این بازی را به یک نسخه کپی مناسب و کم هزینه تر از عصر امپراتوران 5 تبدیل کرده است.

13- استارکرافت 2 / StarCraft 2 (PC / MacOS)

استارکرافت 2 / StarCraft 2 (PC / MacOS)

بازی «استارکرافت 2»، از آن دسته از بازی های سبک RTS است که حتماً باید تجربه اش کنید. ویژگی چشمگیر این بازی در قابلیت چند نفره بودن و نمایش بی نظیر حرکات رزمی آن نهفته است. کیفیت بالای مبارزات گواه دیگری بر گیم پلی فوق العاده بازی است. کنترل یکی از سه قبیله بزرگ بازی را در دست بگیرید و با دوستان خود در رقابت های تن به تن، دو به دو، سه به سه یا چهار به چهار شرکت کنید و از جذابیت خاص این مبارزات علمی تخیلی لذت ببرید، و اما مهم ترین نکته استارکرافت 2، رایگان بودن این بازی از اولین نسخه انتشار آن در سال 2017 است.

12- جنگ تمام عیار: چکش جنگی 2 / Total War: Warhammer 2 (PC / macOS)

جنگ تمام عیار: چکش جنگی 2 / Total War: Warhammer 2 (PC / macOS)

بازی «جنگ تمام عیار: چکش جنگی 2» یک بازی استراتژیک پر پیچ و خم و در سبک RTS است که در دنیای فانتزی سری بازی های وارهامر (چکش جنگی) اتفاق می افتد. شما در این بازی همانند سری بازی های «Civilisation»، نقش رهبر یک باند را ایفا می کنید و هدفتان مبارزه و شکست دادن تروریست ها، مدیریت منابع مالی، و تجهیز منابع است. جذاب ترین قسمت بازی، واقعی بودن صحنه های مبارزات، کنترل زیر دستان و استفاده از تاکتیک های مناسب برای نابودی دشمنان است، ضمن اینکه تمام این جذابیت ها را می توانید در سبک چند نفره بازی هم تجربه کنید. اگر از طرفداران بازی های فانتزی استراتژیک هستید، در انتخاب Total War: Warhammer 2 لحظه ای تردید به دلتان راه ندهید.

جالب: 12 بهترین بازی های شمشیری کامپیوتر

11- تمدن سید مایر (سری ششم بازی تمدن) / Sid Meier’s Civilization VI (PC / MacOS / iOS / Android / PS4 / Xbox One / Switch)

تمدن سید مایر (سری ششم بازی تمدن) / Sid Meier’s Civilization VI (PC / MacOS / iOS / Android / PS4 / Xbox One / Switch)

بازی تمدن 6 آخرین بازی تحسین شده از مجموعه بازی های 4x محسوب می شود. تمدن یک سرزمین در دستان شماست و باید طی دوران های متمادی این سرزمین را کنترل کنید، از عصر حجر تا قبایل فضایی، یک چرخه کامل در زمان را باید سپری کنید. روش های مختلفی برای موفقیت در این بازی وجود دارد؛ از جمله تمرکز روی روش های علمی، فرهنگی، سیاسی یا کشورگشایی. اما از بهترین ویژگی های تمدن 6 که در کمتر گیمی دیده شده است می توان به پرتاب موشک های اتمی روی سرزمین دوستانتان و تماشای حرص خوردن آنها اشاره کرد.

10- سنگر / Foxhole (PC)

سنگر / Foxhole (PC)

بازی «Foxhole» یک بازی چند نفره فوق العاده است که شامل جنگ های مداوم آنلاین است. در این بازی باید با صدها پلیر دیگر مبارزه کنید و پیروزی در این نبردها حتی ممکن است تا یک ماه طول بکشد. در واقع هر پلیر نقش یک سرباز داخل بازی را ایفا می کند و تمام ویژگی های بازی از روحیه جنگی گرفته تا جمع آوری منابع، احداث ساختمان ها، برنامه ریزی جنگی و لجستیکی، جاسوسی و … توسط پلیرها کنترل می شوند. این موضوع، «Foxhole» را به یک بازی منحصر به فرد و یکی از بهترین شبیه سازی های جنگی تبدیل کرده است.

9- خرمن آهن / Iron Harvest (PC / PS5 / Xbox Series X/S)

خرمن آهن / Iron Harvest (PC / PS5 / Xbox Series X/S)

بازی «Iron Harvest» که در سبک RTS ساخته شده است به شدت تحت تاثیر بازی «Company of Heroes» قرار دارد. داستان بازی مربوط به سال 1920 و برگفته از حوادث تاریخی آن زمان است که در آن مبارزان به شکل ربات های جنگی «dieselpunk» (ترکیبی از تکنولوژی های گذشته و آینده) به تصویر کشیده شده اند و همان طور که همه دوستداران بازی های جنگی می دانند، برای جذاب کردن یک بازی RTS هیچ چیز مثل استفاده از این ربات ها جواب نمی دهد. این بازی شامل سه مد لشکرکشی، جنگ در کنار سایر پلیرها و مد چند نفره است. بازی «Iron Harvest» برای دوستداران سبک های استراتژی و تاریخی بسیار مناسب است.

۱۴ تا از بهترین بازی های اندرویدی در حال حاضر (نظر کاربران و کارشناسان)

8- شهر «سالم» / Town of Salem (PC / macOS / iOS / Android)

شهر «سالم» / Town of Salem (PC / macOS / iOS / Android)

بازی «Town of Salem» برگرفته از بازی های در سبک درگیری های دار و دسته ای مانند Mafia و Werewolf است. برای هر پلیر در این بازی به صورت مخفیانه نقشی در نظر گرفته می شود، تعداد کمی از آنها نقش «گناهکار» و عده بیشتر باقیمانده نقش «بیگناه» را ایفا می کنند. هدف بازی نابودی گروه دیگر است و به همین منظور هر گروهی (گناهکاران یا بیگناهان) باید با استفاده از روش های مختلف و نابودی گروه دیگر، کنترل شهر را در دست بگیرد. بازی «شهر سالم» یک بازی اجتماعی است و گیم پلی آن به گونه ای طراحی شده که گفتگو با سایر پلیرها و متقاعد کردن آنها معمولاً عنصر اصلی بازی محسوب می شود. این بازی به ویژه برای پلیرهایی که می خواهند مهارت های دروغ گفتن و مظلوم نمایی خود را به رخ دوستانشان بکشند، مناسب است.

7- نورث گارد (گارد شمالی) / Northgard (PC / Xbox One / PS4 / Switch)

نورث گارد (گارد شمالی) / Northgard (PC / Xbox One / PS4 / Switch)

اگر از طرفداران اسطوره های سرزمین اسکاندیناوی هستید و دوست دارید با یک بازی در این سرزمین ها آشنا شوید، «نورث گارد» بهترین گزینه برای شماست. در این بازی شما رهبری یکی از شش قبیله بزرگ وایکینگ ها را بر عهده دارید که برای فتح قلمروهای ناشناخته بیشتر با قبیله های دیگر باید مبارزه کنید. جمع آوری منابع، سازگاری با زندگی در هوای سرد این منطقه و استفاده از استراتژی مناسب برای پیروزی در جنگ، که به دو صورت تک نفره یا دو نفره آنلاین قابل اجراست، از ویژگی های ممتاز این بازی محسوب می شود.

6- بقای کلونی / Colony Survival (PC)

بقای کلونی / Colony Survival (PC)

«بقای کلونی» یک بازی استراتژی اول شخص منحصر به فرد است که در آن باید عملیاتی شامل احداث ساختمان ها، فرماندهی نیروها و دفاع از کلونی تان در مقابل حملات شبانه روزی دشمنان را به صورت تک نفره یا گروهی انجام دهید. برای درک و شناخت بهتر از این بازی، نسخه RTS بازی Minecraft را تصور کنید، شاهد این مثال هم طرز استفاده از تصاویر مکعبی شکل در «بقای کلونی» است که تشابه زیادی با بازیMinecraft پیدا کرده است.

حتما بخوانید: بهترین بازیهای گروهی اندروید برای بازی با دوستان

5- فاکتوریو / Factorio (PC / macOS)

فاکتوریو / Factorio (PC / macOS)

بازی «فاکتوریو» نوعی شبیه سازی از نحوه احداث و مدیریت یک کارخانه است. شما در این بازی نقش فردی را بازی می کنید که بعد از سانحه ای که در زمین رخ داده، اکنون در یک سیاره بیگانه گیر افتاده است و هدفتان در بازی، فرار کردن از این سیاره است. برای این کار باید منابع زیادی به دست بیاورید که این فرایند با جمع آوری منابع اولیه شروع شده و در انتها با احداث یک کارخانه مولد سیاره ای به پایان می رسد، البته در طول انجام این فعالیت ها، با تجاوز بیگانگان هم باید دست و پنجه نرم کنید. این بازی را می توانید در مدهای مختلفی از جمله: چند نفره، PvE (پلیر در برابر محیط) یا PvP (پلیر در برابر پلیر) انجام دهید.

4- بشریت / Humankind (PC / macOS)

بشریت / Humankind (PC / macOS)

«Humankind» یک بازی استراتژی 4X است که شباهت زیادی به سری بازی های «Civilization» داشته و یک ایده نسبتاً منحصر به فرد دارد. مهم ترین تفاوت آن با سایر بازی های سبک استراتژی در این است که شما در این بازی فقط یک تمدن را هدایت نمی کنید، بلکه همچنین باید این تمدن را با استفاده از ترکیب فرهنگ های مختلف، رونق ببخشید. این ویژگی باعث پویاتر شدن بازی می شود چون شما مدام در کشمکش آشنایی با مزایا و معایب فرهنگ های مختلف هستید. سیستم جنگ های بازی هم با «Civilization» فرق می کند و در آن هر مبارزه مانند یک مینی گیم چرخشی انجام می شود. «Humankind» را می توانید به صورت چند نفره و همزمان با 8 پلیر بازی کنید.

برای بازی آنلاین نیازتون میشه: 7 ترفند افزایش Fps (کیفیت) بازیهای آنلاین

3- جادو: منطقه گردهمایی / MTG Arena (PC / MacOS / iOS / Android)

جادو: منطقه گردهمایی / MTG Arena (PC / MacOS / iOS / Android)

«Magic: The Gathering Arena» نسخه گیم شده بازی کارتی «Magic: The Gathering» است. با توجه به اینکه این بازی اقتباسی از یک بازی کارتی است، قوانین آن هم مشابه همان بازی است که از جمله آنها می توان به دست آوردن کارت، جمع کردن دست خود، و مبارزه با سایر بازیکن ها با استفاده از کارت های دست را نام برد. شما می توانید از طریق پک های تقویتی، دستاوردهای داخل بازی یا معامله های خرد کارت جمع کنید، نگران نباشید این بازی کاملاً رایگان است. شاید به جرأت بتوان گفت یکی از بهترین بازی های کارتی دیجیتال موجود در بازار است.

2- جنگ تمام عیار: سه امپراتوری / Total War: Three Kingdoms (PC / macOS)

جنگ تمام عیار: سه امپراتوری / Total War: Three Kingdoms (PC / macOS)

اگر از طرفداران سری بازی های «Total War» هستید و علاقه خاصی به ترکیب سبک استراتژی چرخشی با مبارزات واقعی دارید و در عین حال از فانتزی بودن بیش از حد یک بازی خوشتان نمی آید، بدون شک مناسب ترین گزینه با سلیقه شما، بازی «Total War: Three Kingdoms» است. داستان بازی مربوط به دوران حکومت سه امپراتوری کشور چین برمی گردد و در آن شما نقش یک فرمانده جنگی را ایفا می کنید که باید آینده کشور چین را بسازید. طبق روال همیشگی مجموعه بازی های «Total War» در این سری هم امکان چند نفره بازی کردن وجود دارد، پس می توانید لشکرکشی های تان را به کمک دوستان خود انجام دهید.

بهترین ها به طور کلی: بهترین بازی های آنلاین کامپیوتر (21 بازی برتر با دوستان)

1-فراخوانی برای حمله / Call to Arms (PC)

  1. دانلود برای کامپیوتر
  2. دانلود برای اندروید

فراخوانی برای حمله / Call to Arms (PC)

بازی «Call to Arms» ترکیبی از سبک های RTS و FPS است. در واقع پس از خواندن این مقاله، تمام رویاهای شما محقق می شوند. در بازی «Call to Arms» باید هدایت یک دسته از سربازان را بر عهده بگیرید و مطابق سایر بازی های سبک RTS آنها را روی نقشه به بهترین شکل بچینید، اما نکته جالب اینکه می توانید هر سرباز یا ماشین جنگی را به صورت اول شخص هم کنترل کنید. حالت چند نفره بازی هم بسیار جذاب است و می توانید بعد از اینکه فاتح یک نبرد شدید به خودتان ببالید و با غرور برای دوستانتان رجز بخوانید چون شما علاوه بر مهارت در یک بازی استراتژی، پلیری توانمند در سبک FPS هم هستید.

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. درود . بازی که از راه دور با دوسه تا از اعضای خانوادم بریم و مقابل دشمنان بجنگیم حالا مثلا مثه جنگ جهانی باشه یا سه تا فرمانده که یه لشکر رو در جنگ هدایت کنیم یا سه چهار تا سرباز که مقابل دشمنا بجنگیم و بهن کمک کنیم ؟ چه پیشنهادهایی دارین ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا