معرفی و آموزش ترفندهای تلگرام

فهمیدن فرستنده پیام ناشناس تلگرام (و پاسخ به سوالات رایج)

Ready for Charb gif

سوال: چه کسانی می توانند شماره موبایل من را ببینند؟ در تلگرام، قابلیت چت خصوصی و گروهی بدون اینکه شماره شما قابل رویت باشد، وجود دارد. در حالت کلی، فقط افرادی که در لیست مخاطبین خود اضافه کرده باشید، می توانند شماره شما را ببینند. برای ویرایش این لیست می توانید وارد مسیر زیر شوید:

Settings > Privacy and Security > Phone Number

تنظیمات > حریم خصوصی و امنیت > شماره تلفن

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

چگونه می توان شماره موبایل را در تلگرام مخفی کرد؟

1- ابتدا باید وارد تنظیمات تلگرام شوید. تلگرام را باز کنید و روی علامت سه خط افقی در قسمت بالا و گوشه سمت چپ ضربه بزنید و سپس گزینه Settings (تنظیمات) را انتخاب کنید.

2- وارد Privacy and Security (حریم خصوصی و امنیت) شوید.

3- اکنون گزینه Privacy (حریم خصوصی) را انتخاب کنید.

4- بعد از این کار، روی Phone Number (شماره تلفن) بزنید و یکی از گزینه های Nobody (هیچ کس) یا My Contacts(مخاطبین من) را انتخاب کنید.

word image 48

چطور ایدی تلگرام سرچ کنیم؟ (و چند نکته کاربردی)

آیا کاربران تلگرام می توانند شماره موبایل من را ببینند؟

کاربران تلگرام تنها در صورتی می توانند شماره موبایل شما را ببینند که در لیست مخاطبین ذخیره شده باشند و این لیست با تلگرام همگام سازی شود. تا زمانی که شماره موبایل کسی را به لیست مخاطبین اضافه نکنید، کاربران تلگرام فقط نام کاربری شما را می توانند ببینند. البته روشی در تلگرام وجود دارد که به کمک آن می توان تحت هر شرایطی شماره موبایل را مخفی کرد.

word image 382

چگونه می توانم در تلگرام به صورت مخفی فعالیت کنم؟

برای این کار کافیست مراحل زیر را انجام دهید تا وضعیت آنلاین خود را در تلگرام در هر دو سیستم عامل آی او اس و اندروید مخفی کنید:

1- ابتدا برنامه تلگرام را باز کنید.

2- روی علامت همبرگری شکل (سه خط افقی) در قسمت بالا و گوشه سمت چپ صفحه ضربه بنزید.

3- از منوی کشویی گزینه Settings (تنظیمات) را انتخاب کنید.

4- سپس وارد Privacy and Security (حریم خصوصی و امنیت) شوید.

روش کنترل گوشی خود و دیگران از راه دور (آپدیت ۲۰۲۱)

چگونه می توانم متوجه شوم چه افرادی از پروفایل تلگرامم بازدید کرده اند؟

متأسفانه، هیچ روشی برای انجام این کار در تلگرام وجود ندارد. حتی اگر از ربات های تلگرامی استفاده کنید، باز هم نمی توانید متوجه شوید چه افرادی از پروفایل شما بازدید کرده اند و آنها می توانند کاملاً مخفیانه این کار را انجام دهند. البته تلگرام تمام اطلاعات شما را به صورت محرمانه محفوظ نگه می دارد.

نحوه مخفی کردن شماره موبایل در تلگرام برای گوشی های اندرویدی به چه صورت است؟

آیا کسی می تواند من را در تلگرام ردیابی کند؟

هر چه رد کمتری از خودتان بگذارید، دسترسی به شما سخت تر می شود.

اطلاعاتی که در تلگرام به اشتراک گذاشته می شود کاملاً رمزنگاری شده و فقط برای افرادی که با آنها چت می کنید قابل رویت است. همچنین تلگرام قابلیتی دارد که با استفاده از آن می توان کلیه پیام ها را بعد از مدت زمان مشخصی به طور کامل پاک کرد. این ویژگی باعث می شود ردگیری فعالیت های غیرقانونی توسط مجریان قانون سخت و غیرممکن شود.

آیا می توان بدون درج شماره موبایل از تلگرام استفاده کرد؟

برای ثبت نام در تلگرام ارائه شماره موبایل ضروری است. تلگرام از طریق این شماره هویت کاربران خود را تأیید می کند. اما شما می توانید بدون استفاده از شماره موبایل خود از تلگرام استفاده کنید.

۱۰ اپلیکیشن کاملاً کاربردی برای هر کاربر اندروید در ایران

چگونه می توان شماره موبایل را در تلگرام مخفی کرد؟

استفاده از کد 67* برای مخفی کردن شماره موبایل

صفحه شماره گیر تلفن همراه خود را باز کنید و کد 67* را وارد و سپس شماره ای که می خواهید مخفی کنید را در ادامه این کد تایپ کنید. این عملیات رایگان شماره موبایل مدنظرتان را مخفی می کند و سایر کاربرانی که به دنبال یافتن آن هستند با عبارتی مثل Private یا Blocked مواجه می شوند. اگر می خواهید شماره ای را بلاک کنید می توانید از همین روش استفاده کنید.

استفاده از کد 67* برای مخفی کردن شماره موبایل

استفاده از کد 67* برای مخفی کردن شماره موبایل در همه سیستم های مبتنی بر شماره گیری قابل اجرا نیست. از این ترفند صرفاً در گوشی های هوشمند و تلفن های ثابت می توان استفاده کرد. فقط کافیست صفحه شماره گیری تلفن خود را باز کنید و کد 67* و سپس شماره مدنظرتان را وارد کنید.

چگونه می توانم بدون اینکه شماره ام نمایش داده شود، با کسی تماس بگیرم؟

ابتدا باید برنامه Phone (تلفن) گوشی خود را باز کنید و سپس روی علامت سه نقطه بزنید، اکنون وارد Settings (تنظیمات) شوید و روی Show my caller ID (نمایش آی دی تماس من) ضربه بزنید. در این مرحله باید بر حسب نیازتان، یکی از گزینه های no one یا my contacts را انتخاب کنید.

چگونه می توانم بدون اینکه شماره ام نمایش داده شود به کسی زنگ بزنم؟

شماره های بلاک شده

1- کد 67* را وارد کنید.

2- شماره مدنظرتان را به همراه کد مربوطه وارد کنید.

3- روی Call (تماس) بزنید. اکنون در صورت تماس با کسی، یک از عبارت های Private (خصوصی)، Anonymous (ناشناس) یا عبارت های مشابه دیگر برای آن فرد نمایش داده می شود.

می توانم با یک شماره موبایل دو اکانت تلگرام داشته باشم؟

خیر. متأسفانه، امکان ایجاد دو اکانت تلگرام با یک شماره موبایل وجود ندارد.

از کجا می توانم متوجه شوم که یک نفر شماره من را در تلگرام خود دارد یا نه؟

روی Settings (تنظیمات) کلیک کنید. گزینه Privacy and Security settings (حریم خصوصی و امنیت) را انتخاب کنید. در آخر روی Sync Contacts (همگام سازی مخاطبین) ضربه بزنید. اگر نوار کناری فعال نیست، به معنی این است که تمام مخاطبین شما می توانند شماره تان را از طریق تلگرام مشاهده کنند.

چگونه می توانم بدون ذخیره کردن شماره موبایل یک نفر، به آن شخص پیام بدهم؟

همان طور که در بلاگ رسمی مان توضیح دادیم، آپدیت جدید تلگرام قابلیت جدیدی دارد که در آن هر کاربری که به شما پیام بدهد را می توانید به لیست مخاطبین تلگرام خود اضافه کنید حتی اگر شماره آن شخص را نداشته باشید. همچنین می توانید کاربران را از طریق موقعیت مکانی آنها به این لیست اضافه کنید. برای این کار کافیست وارد Contacts (مخاطبین) و سپس Add People Nearby (اضافه کردن افراد نزدیک) شوید تا در کسری از ثانیه اطلاعات تلگرام خود را با سایر کاربران مبادله کنید.

۶۰ تا از کدهای کاربردی گوشی های اندرویدی (آپدیت ۲۰۲۰)

تلگرام امن تر است یا واتساپ؟

مقایسه رمزنگاری پیام ها در واتساپ و تلگرام

پیام های موجود در فضای کلاد رمزنگاری نمی شوند و بنابراین زمان و موقعیت مکانی ارسال آنها نیز فاقد رمزنگاری است. در عوض تلگرام برای امنیت کاربران خود از یک روش رمزنگاری کلاینت-سروری استفاده می کند به این معنی که فقط سرورهای شرکت سازنده برنامه به پیام های کاربران دسترسی دارند.

چگونه می توان تشخیص داد که یک نفر تلگرام دارد یا نه؟

پاسخ این سوال مربوط به حوزه امنیتی می شود که اصطلاحاً نشست های فعال (Active Sessions) نام دارد. با ورود به این قسمت، آنها می توانند لیست تمام دستگاه هایی که اکانت تلگرام روی آنها نصب و استفاده می شود را مشاهده کنند.

چرا بعد از اینکه یک نفر در تلگرام عضو می شود برای من پیام اطلاع رسانی فرستاده می شود؟

اگر یکی از نفرات لیست مخاطبین شما به تازگی در برنامه های «سیگنال» یا «تلگرام» ثبت نام کند، این موضوع از طریق یک پیام به شما اطلاع رسانی می شود. خوشبختانه، در هر دو اپلیکیشن قابلیت غیر فعال کردن این هشدارها وجود دارد. برای این کار فقط کافیست گزینه Contact joined (پیوستن مخاطبین) در بخش تنظیمات را غیرفعال کنید.

از کجا متوجه شوم که آیا کسی شماره من را ذخیره کرده است یا نه؟

برای آگاهی از اینکه چه کسی شماره تان را در لیست مخاطبان خود ذخیره کرده است، باید اپلیکیشن های مخصوص این کار را روی گوشی خود نصب کنید. بعد از باز کردن برنامه، لیستی از افرادی که شماره شما را ذخیره کرده اند به همراه اسامی آنها به نمایش در می آید.

آیا میتوان پیام های پاک شده تلگرام را برگرداند؟ (تنها روش موثر)

اگر شماره تلگرامم را عوض کنم چه اتفاقی می افتد؟

تغییر شماره تلفن

امروزه به راحتی می توانید شماره موبایل خود در تلگرام را تغییر دهید و تمام اطلاعات موجود در اکانت قبلی از جمله: مخاطبین، پیام ها، فایل های صوتی تصویری و همچنین چت های مخفی تان را مجدداً از سرورهای این برنامه دریافت کنید.

از یک اکانت تلگرام می توان روی دو گوشی استفاده کرد؟

شما می توانید از اکانت تلگرام خود به صورت هم زمان در تمام دستگاه های خود استفاده کنید – تمام پیام های شما روی شماره ای که با آن در تلگرام ثبت نام کرده اید همگام سازی می شوند و در گوشی، تبلت یا کامپیوتر قابل دسترسی هستند. در نتیجه می توان گفت، تلگرام هم مانند اس ام اس و ایمیل، قابلیت ترکیبی دارد – بدون اینکه برای اطلاعات شخصی یا پیام های کاری موردنیازتان اتفاقی بیفتد.

نحوه بازیابی اکانت تلگرام به چه صورت است؟

کاربران تلگرام برای بازیابی اکانت خود می توانند با تیم پشتیبانی این برنامه ارتباط برقرار کنند. این کار از طریق صفحه مخصوص پشتیبان برنامه قابل انجام است. قبل از ارتباط گرفتن با آنها باید تمام مدارک و اسناد موردنیاز برای احراز هویت اکانتتان را آماده کنید. کاربران می توانند اکانت جدید را با استفاده از شماره و نام کاربری قبلی مجدداً ایجاد کنند.

آیا استفاده از پیش شماره 141 باعث مخفی شدن شماره تماس می شود؟

معنی «شماره خصوصی» (private number) در صفحه شماره گیر چیست؟ یعنی کسی که می خواهد با شما تماس بگیرد قبل از زدن شماره شما از عدد 141 استفاده کرده است… البته این پیش شماره فقط به صورت موقت می تواند شماره آن فرد را مخفی کند، بعد از اینکه یک بار از این روش برای تماس استفاده کنید، در دفعات بعدی شماره تان قابل رویت خواهد بود.

آیا با استفاده از گوشی آیفون هم می توانم در هنگام تماس شماره ام را پنهان کنم؟

با اضافه کردن کد 67* قبل از یک شماره می توانید در زمان تماس گرفتن از گوشی آیفون با آن شخص، شماره تان را مخفی کنید.

استفاده از یک ابزار برای پیدا کردن شماره موبایل در تلگرام

یک برنامه شماره تلفن یاب می تواند با استفاده از نام کاربری یک کاربر در تلگرام، شماره او را به شما نشان دهد. تنها کاری که باید انجام دهید، یافتن یک برنامه قابل اعتماد، وارد کردن نام کاربری مدنظر و زدن دکمه Search است. برو که رفتیم! در عرض چند ثانیه، آنچه می خواستید پیش روی شما قرار می گیرد! در حالی که شاید به نظر برسد این روش، بهترین راهکار رسیدن به شماره تلفن یک کاربر در تلگرام است، اما روش چندان قابل اعتمادی نیست.

حتما بخوانید: ساخت ربات تلگرام (با 4 روش ساده تر)

به ندرت پیش می آید که نتایج نشان داده شده توسط یک برنامه شماره تلفن یاب تلگرامی کاملاً صحیح باشد. دلیل این موضوع وجود قوانین سفت و سخت محرمانگی تلگرام است و در این برنامه هم مانند سایر شبکه های اجتماعی حفظ حریم شخصی کاربر در درجه اول اهمیت قرار دارد. پس تا زمانی که خود کاربر شماره اش را در تلگرام به اشتراک نگذارد، از هیچ طریقی (هک کردن یا هر روش کثیف دیگر) نمی توانید به آن دسترسی داشته باشید.

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

‫6 دیدگاه ها

 1. سلام
  یک نفر در تلگرام به من پیام ناشناس میدهد. چطور میتونم بفهمم کیه؟؟یا اینکه چطور میتونم شمارش رو بدست بیارم؟؟

  1. سلام از یک اکانت ناشناس در تلگرام به من پیام داده شد و بعد کاملا حذف شد
   چطور میشه متوجه شد ؟

 2. سلام آیا روشی هست ک بدونیم چه کسی شماره مان را سیو کرده بدون اینکه اطلاعاتی از او داشته باشیم؟

 3. سلام ،سه تا شماره به مخاطبین من اضافه شده و همه شماره‌های خودم پاک شده!دوتا از شماره ها واتس آپ و تلگرام دارن و کاملا غریبه هستن..این به معنای هک شدن؟واینکه من میخوام به پلیس فتا شکایت کنم آیا واقعا هک شدم؟
  ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ سه شنبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا