معرفی و آموزش ترفندهای تلگرام

حل مشکل عضویت در کانال تلگرام با 5 روش ساده

با اینکه ممکن است اپلیکیشن تلگرام،‌ پیام رسان ترجیحی شما برای ارسال پیام های متنی نباشد، اما مطمئناً تا به حال برای استفاده از کانال های متعددی که برای دریافت آخرین بروزرسانی ها در مورد اخبار، سرگرمی، ورزش، سیاست، تجارت یا سایر محتواها به شما کمک می کنند،‌ به نصب و استفاده از تلگرام ترغیب شده اید.

کانال های تلگرام از اشتراک گذاری فایل هایی با حجم بسیار زیاد پشتیبانی می کنند و برای دستیابی به مخاطبان گسترده طراحی شده اند. بنابراین، هر کسی در جهان می تواند تنها با کلیک روی یک گزینه به کانال های تلگرامی پیوندد و به هر چیزی که در کانال به اشتراک گذاشته می شود دسترسی داشته باشد.

روش ضبط تماس تلگرام (در گوشی اندروید و کامپیوتر)

در حالی که استفاده از کانال های تلگرام می تواند برای بسیاری از ما مفید باشد، این امر با اشکالات خاصی نیز همراه است. از آنجایی که می توانید فایل های بزرگ را با مخاطبان زیادی (حداکثر 200000 نفر) به اشتراک بگذارید، برخی از کانال ها از پلتفرم تلگرام برای انتشار محتوای غیرقانونی، محتوای بدون محدودیت، یا در بدترین حالت، انتشار پیام های خشونت آمیز و نفرت پراکنی استفاده می کنند. وقتی تلگرام متوجه می شود که از کانالی برای انجام هر یک از فعالیت های غیرقانونی فوق استفاده می‌شود، یا از طریق محدود کردن دسترسی عموم به کانال متخلف، و یا تحریم کردن (ban) کامل آن، کانال را حذف می کند.

 مشکل عضویت در کانال تلگرام

بن شدن کانال زمانی اتفاق می افتد که با پیام «This Channel cannot be displayed» (محتوای کانال قابل نمایش نیست) در کانال مواجه می شوید. با این حال، زمانی که منطقه جغرافیایی ای که در آن قرار گرفته اید محتوای خاصی را محدود می کند یا محتوایی که می خواهید به آن دسترسی داشته باشید غیرقانونی نیست، اما حساس است، ممکن است پیام خطای مشابهی دریافت کنید. در چنین مواردی، ممکن است بتوانید از این پیام خطا عبور کرده و کانال را با استفاده از یکی از راه حل هایی که در زیر فهرست شده باز کنید.

چطور بفهمیم تلگرام مان هک شده و بعد از آن چه کنیم؟

روشهای مشکل عضویت در کانال تلگرام

راه حل شماره 1: دسترسی به محتوای حساس (sensitive content) با استفاده از بات تلگرامی Nicegram Bot

دسترسی به محتوای حساس (sensitive content) با استفاده از بات تلگرامی Nicegram Bot

یکی از راهکارهای نمایش محتوای کانالی که غیرقابل دسترسی است، استفاده از ربات Nicegram درون برنامه تلگرام است. می توانید با جستجوی عبارت «Bot Nicegram» و انتخاب رباتی که نام کاربری Nicegram_bot@ را دارد، چت با ربات را شروع کنید. همچنین، می توانید با رفتن به لینک t.me/Nicegram_bot و ضربه زدن روی Send Message به این ربات دسترسی داشته باشید.

برای بارگیری چت با ربات، روی گزینه Start در پایین صفحه ضربه بزنید.

در مرحله بعد، دو گزینه ۱) I’m 18+ years old (من بیش از ۱۸ سال دارم) و ۲) Show sensitive content (نمایش هرگونه محتوای حساس) را با ضربه زدن روی آن ها فعال کنید. زمانی که گزینه ها فعال باشند، علامت تیکی را در مجاورت هر دو گزینه خواهید دید.

حالا می توانید تلگرام را مجددا راه اندازی کنید و بررسی کنید که آیا کانال هایی که قبلاً غیرقابل دسترسی بودند، اکنون در دسترس قرار گرفته اند یا خیر.

چطور به پیام های تلگرام هر کسی دسترسی داشته باشیم؟

راه حل شماره 2: گزینه «Disable filtering» را در تنظیمات وب تلگرام روشن/فعال کنید

گزینه «Disable filtering» را در تنظیمات وب تلگرام روشن/فعال کنید

اگر روش بالا به رفع مشکل کمک نکرد، باید از نسخه تلگرام وب کمک بگیرید یا از سرویس تلگرام دسکتاپ استفاده کنید، که با استفاده از هر دوی این موارد می توان از تأثیرگذاری فیلترینگ محتوا روی کانال های قابل بازدید شما جلوگیری کرد. هنگامی که نسخه دسکتاپ تلگرام یا تلگرام وب را باز کردید، روی منوی همبرگری در گوشه بالا سمت چپ کلیک کنید.

در منوی کشویی که ظاهر می شود، settings (تنظیمات) را انتخاب کنید.

وقتی صفحه تنظیمات ظاهر شد، روی گزینه Privacy and Security (حریم خصوصی و امنیت) کلیک کنید.

حالا مجموعه ای از گزینه ها را خواهید دید. در این مرحله گزینه disable filtering (غیر فعال کردن فیلتر) را فعال کنید.

انجام مراحل فوق باید محتوای کانال را در دسترس شما قرار دهد. در غیر این صورت، عدم دسترسی به محتوای کانال به این معنی است که آنچه که می خواهید مشاهده کنید یا در منطقه شما محدود شده، و یا به طور کامل ممنوع است، یا توسط سازنده کانال حذف شده است.

راه حل شماره 3: از VPN استفاده کنید و سرور را روی کشور دیگری تنظیم کنید

از VPN استفاده کنید و سرور را روی کشور دیگری تنظیم کنید

در مناطقی که محتوا به شدت فیلتر شده است، تلگرام محدودیت هایی را روی برخی از کانال ها اعمال می کند که باعث می شود کاربران این مناطق، یا کاربرانی که حساب کاربری آن ها با شماره تلفن مربوط به منطقه دارای فیلترینگ ایجاد شده باشد، نتوانند محتوای کانال ها را مشاهده کنند. اگر در منطقه ای قرار دارید که محتوای خاصی توسط تلگرام محدود شده است، می توانید با استفاده از یک برنامه VPN این محدودیت را دور بزنید.

چرا تلگرام روی اندروید مشکل دارد؟ ۱۰ مشکل رایج با راه حل

از آنجایی که اکثر اپلیکیشن های VPN به کاربران اجازه می دهند موقعیت مکانی خود را در هر نقطه دیگری از جهان تنظیم کنند، کاربران با استفاده از VPN می توانند به محتوای اشتراک گذاری شده در کانالی که محدود شده است دسترسی پیدا کنند. اگرچه، نمی توان تضمین کرد که با تغییر کشورها با استفاده از VPN، کانال های محدود شده فوراً در دسترس قرار بگیرند، اما با فعال نگه داشتن VPN می توانید طی چند ساعت بررسی کنید که آیا این روش مشکل را برطرف می‌کند یا خیر. طی مدتی که VPN روشن است تلگرام آدرس IP جدیدی را که از آن استفاده می کنید ثبت می کند. ممکن است این روش برای برخی از کاربران مفید باشد.

راه حل شماره 4: از تلگرام کشوری استفاده کنید که محدودیت خاصی برای محتوا ندارد

از تلگرام کشوری استفاده کنید که محدودیت خاصی برای محتوا ندارد

راه دیگری که می توانید محدودیت های منطقه ای برای کانال های تلگرام را دور بزنید، ایجاد یک حساب کاربری جدید در تلگرام با شماره تلفنی است که به منطقه ای غیر از کشور شما تعلق دارد. البته شاید کار مشکلی به نظر برسد، اما می توانید یک شماره VOIP جدید از طریق سرویس هایی مانند TextNow و TextFree با هزینه کم برای ایجاد یک حساب کاربری جدید در تلگرام ایجاد کنید. البته بهترین ها را در اینجا معرفی کرده ایم.

از کجا بفهمیم کسی عکس پروفایلمان در تلگرام را دیده است؟

پس از به دست آوردن شماره تلفن جدید، می توانید با دنبال کردن دستورالعمل های زیر یک حساب کاربری جدید در تلگرام ایجاد کنید:

  • در گوشی های اندرویدی: روی منوی همبرگری ضربه بزنید، سپس کلید پایین بر مجاور نام تان بروید و روی Add Account (اضافه کردن حساب) ضربه بزنید.
  • در گوشی های iOS: به تب settings بروید، روی Edit ضربه بزنید و از پایین گزینه Add Another Account را انتخاب کنید.
  • از آنجا، شماره تلفن جدید خود را اضافه کنید و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا یک حساب کاربری جدید در تلگرام ایجاد کنید.

از آنجایی که تلگرام به شما امکان می دهد تا از 3 حساب مختلف به طور همزمان استفاده کنید، می توانید از چندین نسخه از اپلیکیشن پیام رسان تلگرام برای پیام دادن به عزیزان خود استفاده کنید و در صورت لزوم به کانال هایی دسترسی پیدا کنید که از حساب دیگر محدود شده اند.

راه حل شماره 5: از دستگاه دیگری استفاده کنید

طی یک تجربه شخصی، هنگام آزمایش تلگرام در مجموعه ای از دستگاه ها، با نتایج متفاوتی در رابطه با محتوای یک کانال مواجه شدیم. به عنوان مثال، برخی از کانال ها اصلاً در نسخه iOS تلگرام قابل مشاهده نبودند، اما بدون هیچ مشکلی در اپلیکیشن تلگرام برای پلتفرم های اندرویدی در دسترس بودند. به طور مشابه، سرویس گیرنده macOS تلگرام دسترسی به تعداد زیادی کانال را محدود کرده بود، اما هنگام استفاده از سرویس گیرنده وب در پلتفرم فایرفاکس روی همان دسکتاپ، تمام محتوای کانال فعال می شد و قابل دسترسی بود.

اگرچه نمی توانیم دلیل معناداری برای اینکه چرا این اتفاق می افتد پیدا کنیم، اما به هر حال می توانید بررسی کنید که آیا محتوای یک کانال در دستگاه های دیگری که متعلق به شماست قابل مشاهده است یا خیر. در صورتی که این راه حل نتیجه بخش نیست، می توانید از مرورگرهای مختلف وب به حساب کاربری تلگرام وارد شوید تا ببینید کدام یک کار می کند.

از دست ندین: نصب تلگرام بر روی کامپیوتر (و رفع مشکلات رایج نصب نشدن)

راه حل شماره 6: از محتوای کانالی که می خواهید از آن بازدید کنید اطمینان حاصل کنید

تلگرام، مانند سایر پلتفرم های آنلاین، محدودیت هایی برای محتوای ارسال شده از سوی کاربران در نظر می گیرد. از آنجایی که همه کانال ها با اهداف یکسانی ایجاد نمی شوند، پیام رسان تلگرام کانال هایی را که محتوای غیرقانونی، محتوای مستهجن و مطالب خشونت آمیز به اشتراک می گذارند و یا در هر نوع فعالیت غیرقانونی درگیر هستند، حذف می کند. اگر کانالی که می خواهید به آن دسترسی داشته باشید ارتباطی با چنین فعالیت هایی دارد، پیشنهاد می شود که از عضویت چنین کانال هایی دوری کنید.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا