آموزش های متنوع دیگر

چگونه عکس یا اسم خود را در گوگل ثبت کنیم؟ (6 روش)

دانستن اینکه چطور کاری کنیم که وقتی کسی اسم ما را در گوگل سرچ می کند، نتایج گوگل مرتبط به ما و نام ما باشد مهارت فوق العاده مهمیست که باید به آن تسلط داشته باشیم. مثلا اگر جراح لب باشید یا یک جراح لیپوساکشن و بخواهید آدرس مطب خود را روی نقشه نمایش دهید تا کسب و کارتان رونق یابد یا به هر دلیلی.

متاسفانه خیلی ها نمی دانند که چطور باید عکس یا اسمشان را در گوگل ثبت کنند و در وهله اول، نمی دانند که چرا باید اینکار را کنند؟ خب، اول از همه بیایید ببینیم چرا باید عکس یا اسممان را در گوگل ثبت کنیم؟ دلیلش به این برمیگردد که ثبت نام و عکس شما در گوگل اهمیتتان را بیشتر می کند.

۱۰ سایت یافتن اسم فیلم خارجی و ایرانی که نام آن را نمیدانید

وقتی اسم یا عکس شما در نتایج گوگل ظاهر می شود، به لحاظ شخصی برایتان مزایای چشمگیری دارد و باعث می شود مهم جلوه داده شوید. گوگل اولین جاییست که ما برای کسب اطلاعات بیشتر درباره یک شخص به آن مراجعه می کنیم و اغلب اوقات به شکل گیری برداشت اولیه ما درباره آن فرد کمک می کند.

دقیقا برعکس همین قضیه هم وجود دارد. اگر نحوه نمایش اسم و عکستان در گوگل را کنترل نکنید ممکن است به اعتبارتان لطمه وارد شود. اگر تا الان هیچ وقت اسم خودتان را سرچ نکرده اید الان این کار را بکنید و ببینید گوگل چه نتایجی به شما می دهد؟

به این موارد به فکر کنید:

 • هر روز 80 میلیون اسم در گوگل جستجو می شوند.
 • 75٪ از بخش های منابع انسانی موظف به تحقیق آنلاین در مورد کاندیداهای مربوط به کارشان هستند.
 • بیشتر از 80% این موارد به خاطر وجود محتوای منفی درباره شان، رد شده اند.
 • بیش از نیمی از آنها براساس محتوای مثبتی که درباره شان پیدا شده است مورد ارزیابی و تصمیم گیری قرار گرفته اند.

پس کاملا واضح است که وجود محتوایی مثبت و درخور شما در گوگل تا چه اندازه می تواند مهم باشد. در واقع محتوای خوب و مثبت می تواند شما را یک قدم به جلو ببرد. با این حال خیلی ها وقتی اسمشان را در گوگل ثبت می کنند با محتوای بی ربط یا مربوط به گذشته مواجه می شوند.

بدترین حالت این است که این اطلاعات به اعتبار شما لطمه بزنند و بهترین حالت هم وقتی اتفاق می افتد که نتایج جستجوی گوگل روی محبوبیت و اعتبار شما اثر مثبتی بگذارد. اگر نمی دانید چطور باید اسم و عکستان را در گوگل ثبت کنید جای نگرانی نیست. ما اینجا هر چیزی که باید بدانید را در اختیارتان می گذاریم.

nero

با آگاهی از اینکه چطور نام خودتان را به روشی استراتژیک ثبت کنید، فرصتی به وجود می آورید تا دیگران با دید بهتری به شما نگاه کنند.

در ادامه نکاتی را در اختیارتان می گذاریم که به شما آموزش می دهند چگونه بهترین وجهه خودتان را در نتایج جستجوی گوگل ثبت کنید و به این ترتیب می توانید حضور خودتان را در اینترنت به نحو موثری کنترل و مدیریت کنید.

1- سایت خود را بسازید

برای ساخت سایت باید ابتدا یک نام برای سایت (بهش می گن دامنه) در نظر بگیرید. مطمئنا این مرحله مهمترین قدم برای شروع مدیریت نحوه نمایش نامتان در گوگل است. گوگل عاشق نام دامنه ها و سایت های مفید است. اگر کلمه کلیدی مورد نظر شما (که در اینجا همان اسمتان است) در یک دامنه باشد، شانستان برای اینکه اسم شما در نتایج جستجو گوگل آورده شود بالا می رود.

برای اینکه ببینید یک نام قبلا ثبت شده یا نه وارد این صفحه شوید و آن را در باکس جستجو بنویسید اگر موجود باشد می توانید آن را برای خود انتخاب کنید در غیر این صورت نه و باید نام را تغییر دهید.

بعد از پیدا کردن نام سایت باید سایت بسازید

صدها روش برای ساخت سایت وجود دارد. اینکه مثلا در همان سایت بالا که اسم را جستجو کردید، هاست بخرید و یک قالب زیبا روی آن بیندازید و شروع به ریختن محتوا داخل آن کنید.

یا مثلا در سایت وبزی ثبت نام کنید و خیلی راحت کار ساخت سایت را انجام دهید.

یا اینکه از سایتی خارجی مثل Brandyourself استفاده کنید. ساختن پروفایل رایگان در BrandYourself نیز نه تنها برای رتبه بندی بلکه به منظور اهداف زیادی طراحی شده است (این سایت، برترین سایت پرسونال برندینگ و وب سایتی است که با آنالیز اطلاعات موجود از شما در وب، به شما در بهبود پرسونال برندینگ خود در وب کمک می‌ کند.)

به طور پیش فرض، BrandYourself این امکان را به شما می دهد تا یک نام دامنه دلخواه (yourname.brandyourself.com) داشته باشید اما اگر بخواهید، می توانید فراتر از آن کارهای بیشتری را نیز انجام دهید.

اگر اکانت پریمیوم این سایت را داشته باشید می توانید دامنه خودتان را (yourname.com) بخرید و آن را در پروفایل BrandYourself خود استفاده کنید تا از این طریق بتوانید حداکثر سود را برای رتبه بندی های گوگل و برندینگ به دست آورید.

نکته: نمایش سایت شما در گوگل تنها با خریدن «yourname.com» امکان پذیر نیست. خوب است که دامنه های خود را بخرید، حتی اگر قرار نیست که از همه آنها استفاده کنید. در واقع، این کار رقابت افراد دیگر که در رتبه بندی نام مشابهی با شما دارند، را محدود می کند. اگر مبتدی هستید می توانید دامنه خود را از yourname.com، yourname.net و yourname.org بخرید. هزینه خرید از این سایت ها معمولاً حدود ده دلار در سال است که هزینه کمی برای کنترل نتایج جستجوی سایت شما در گوگل به حساب می آید.

در ابتدا ممکن است این پروسه سنگین به نظر برسد، اما در واقع فرآیند بسیار ساده ای است. ما بررسی کردیم که «چگونه نام خود را در موتور جستجوی گوگل اضافه کنم» از جمله کلمات کلیدی بسیار پر طرفدار کنونی است، اما جای تعجب است که بعضی از مردم نمی خواهند در این راه چند دلار بیشتر خرج کنند تا شانس بیشتری داشته باشند.

2- نام خود را در قسمت های کلیدی سایت قرار دهید

این موضوع برای مفهومی تحت عنوان تراکم کلمات کلیدی و بهینه سازی سایت، بسیار مهم است. اگر می خواهید بدانید که چطور سایت شما در ابتدای گوگل نشان داده شود، در واقع دنبال بیشتر دیده شدن هستید. وقتی عنکبوت های گوگل (Google spiders) سایتی را نمایه می کنند، در واقع، بررسی می کنند تا ببینند که چند بار از یک سری کلمات کلیدی برای رتبه بندی سایت استفاده شده است (عنکبوت گوگل، ربات های نرم افزاری معروف خزنده گوگل هستند که در سایت ها نفوذ کرده و محتوی و مطالب آن را بررسی می کنند).

نام خود را در قسمت های کلیدی سایت قرار دهید

پس اگر نامتان در محتوای سایت شما نباشد، این عنکبوت ها از کجا باید بدانند که آن سایت در مورد شماست؟ در واقع، این یکی از مهمترین کارهایی است که می توانید برای جستجوی نام خود در گوگل انجام دهید، پس هیچ وقت نباید آن را فراموش کنید.

یک روش برای سرعت بخشیدن به این کار نوشتن بیو (bio) (شرح حال) از زاویه سوم شخص و قرار دادن نام خود در قسمت های معتبر مانند تب تنظیمات مکان نمایش (navigation) یا سرتیترهاست. به عنوان مثال، به جای «ABOUT»، از«ABOUT [YOUR NAME] » استفاده کنید. به این ترتیب عنکبوت ها کلمات کلیدی را خیلی راحت پیدا می کنند.

۴ سایت برای پیدا کردن عکس شخص همزاد و شبیه شما

در استفاده از کلمات کلیدی زیاده روی نکنید. در واقع، از آنجا که الگوریتم های گوگل به طور مداوم در حال توسعه و بهتر شدن هستند، «درج کلمات کلیدی» در واقع باعث کاهش رتبه شما می شود. اگر نام خود را بیش از حد معمول در سایت بیاورید، گوگل سایت شما را جریمه می کند. پس سعی کنید نام خود را فقط در بخش های اصلی و کلیدی بیاورید که معمولاً متناسب با محتوای مطالب باشد.

3- به مرور زمان کلمات کلیدی پرمحتواتری اضافه کنید

نکته مهم دیگر برای چگونگی نمایش بیشتر سایت شما در گوگل این است که هر بار مطلب جدیدی را به محتوای سایت خود اضافه کنید. فقط به این دلیل که شما یک بار بیو نوشتید، به این معنی نیست که باید برای همیشه به همان شکل باقی بماند و نوشتن همان یک بار کافی است.

شما احتمالاً تجربیات جدیدی کسب کرده اید و دستاوردها و موفقیت هایی دارید که می توانید به محتوای سایت خود بیافزایید. این یک فرصت عالی برای تقویت بیوی شما است که می توانید کلمات کلیدی پر محتوای جدیدی را به سایت خود اضافه کنید. اگر از آن دسته افرادی هستید که به طور مداوم وب سایت خود را با اطلاعات جدید در مورد خود به روز رسانی می کنند، پس از مدتی سایت جامع و تمام عیاری می سازید که گوگل آن را می پسندد.

4- محتوای سایت خود را به دیگر سایت ها لینک کنید و بالعکس

هر لینکی بر اساس سئو (SEO) (بهینه سازی موتور جستجو) ارزش گذاری می شود که موضوعی مهم برای ساخت نام برند شخصی شما به صورت آنلاین به شمار می رود. وقتی گوگل با کلمات کلیدی، اسامی و وب سایت های چالش برانگیز و رقابتی روبرو می شود، به لینک ها روی می آورد.

گوگل هر لینک را به عنوان یک رأی برای آن صفحه وب خاص در نظر می گیرد، بنابراین هر چه یک سایت تعداد رای بیشتری داشته باشد، از رتبه بالاتری برخوردار است. اگر در دنیای رقابت می خواهید بدانید که چگونه نام خود را در ابتدای موتور جستجوگر گوگل نشان دهید، این یکی از موثرترین روش ها برای تحقق آن است.

محتوای سایت خود را به دیگر سایت ها لینک کنید و بالعکس

یکی دیگر از فاکتورهای مهم درباره نحوه کار لینک ها این است که گوگل میزان اعتبار هر لینک را ارزیابی می کند. به عنوان مثال، لینکی از سایت CNN خیلی معتبرتر و قابل اعتمادتر از لینک بعضی وبلاگ های بدون نام است. خوشبختانه چند روش آسان برای ایجاد لینک های ارزشمند و تبادل اطلاعات بین سایت شما و پروفایل ها و سایت های مهم رسانه های اجتماعی وجود دارد.

نمونه شبکه های اجتماعی پروفایلی:

 • توییتر
 • فیس بوک
 • لینکدین
 • گوگل پلاس
 • فلیکر
 • یوتیوب
 • سایر

این لینک ها، لینک های رایگان و خیلی معتبری هستند که می توانید ایجاد کنید. هر چند این لینک ها Nofollow هستند (ارزشی کمتر از لینک های Dofollow دارند) اما قابلیت اطمینان بالایی داشته و معمولاً گوگل از آنها برای برآورد و رتبه بندی نتایج جستجوی شخصی هر فرد استفاده می کند. اگر شما از این لینک ها به عنوان چهارچوب کارتان استفاده کنید ملاحظه خواهید کرد که یادگیری نحوه بهتر دیده شدن در گوگل آنقدرها هم سخت نیست.

۲۵ سایت جالب و سرگرم کننده برای رفع بی حوصلگی

همچنین توصیه می کنیم به عنوان یک کاربر رایگان در BrandYourself ثبت نام کنید تا بتوانید تمامی اطلاعات پروفایلتان را با یکدیگر لینک کنید. پروفایل های رایگان ما این امکان را به شما می دهد تا همه پروفایل های شبکه های اجتماعی خود را پلاگین کرده و از لینک بودن صحیح با یکدیگر و بهینه سازی کامل آنها اطمینان حاصل کنید. در نتیجه قادر خواهید بود به سرعت فرصت های از دست رفته را شناسایی کنید و این موضوع به دیده شدن بهتر شما در گوگل کمک زیادی می کند.

شاید فکر کنید موقع ساخت پروفایل همین که فقط بیو و عکس مورد نظرتان را جایگذاری کنید و آنها را به سایت شخصی تان پیوند بدهید کافیست، ولی ما توصیه می کنیم که مرتباً محتوای موجود در پروفایلتان را به روز کنید و با دیگران به اشتراک بگذارید تا بهتر و بیشتر دیده شوید.

ثبت اسم یا عکس در گوگل

هنگام ایجاد این پروفایل ها، ممکن است وسوسه شوید که بیو یا عکسی از جای دیگر در پروفایل خود کپی و آنها را به وب سایت شخصی خود لینک کنید. ولی اگر مرتباً محتوای موجود در این پروفایل ها را به روز رسانی کنید و با دیگران به اشتراک می گذارید، بهتر و بیشتر دیده می شوید.

شما مجبور نیستید که زمان زیادی را برای آنها صرف کنید، اما اگر برای مدت طولانی غیر فعال بمانند، موتورهای جستجو  این پروفایل ها را کم کیفیت تلقی می کنند. بنابر این، برای به روز نگه داشتن سایت خود باید مطالب جدید به آن اضافه کنید. هر چقدر که کیفیت آرای سایت شما نسبت به رقیب هایتان بیشتر باشد، باعث می شود که سایت شما بیشتر به چشم بیاید.

۳ سایت برتر ساخت و طراحی امضا آنلاین (رایگان)

یک استراتژی که معمولاً نادیده گرفته می شود، این است که می توانید از سایت ها یا دامنه های خود لینک های خروجی به پروفایل رسانه های اجتماعی ایجاد کنید. بهتر است که در سایت های خود «تماس با من» را ایجاد کنید که به تمام پروفایل های مختلف شما لینک داشته باشد. این به گوگل نشان می دهد که شما حضور آنلاین فعال و موثری دارید و باعث می شود که نام شما در گوگل قابل جستجو شود.

لازم نیست در تمام صفحات سایتتان لینک پیوند به شبکه های اجتماعی تان را قرار بدهید (این کاریست که خیلی ها انجام می دهند). به جای این کار، یک صفحه منبع کوچک درست کنید و لینک را آنجا بگذارید. به این ترتیب می توانید با داشتن یک یا دو لینک موثر، به تولید بقیه محتوایتان بپردازید. اگر به این استراتژی پایبند باشید، گوگل به اندازه کافی هوشمند خواهد بود که همه چیز را بهم گره می زند.

5- اجتماعی باشید و محتوا تولید کنید

گوگل محتوای تازه و به روز شده را دوست دارد. اگر دنبال یکی از بهترین استراتژی ها برای حضور پررنگ در گوگل هستید، این همان استراتژی است! هرچه فعالیت شما در توییتر، وبلاگ ، فیس بوک و … بیشتر باشد، گوگل موقع پیدا کردن سایتتان اعتبار بیشتری به شما می دهد.

از نظر گوگل، تولید محتوای تازه و به روز دقیقا همان کاریست که یک سایت یا رسانه اجتماعی با کیفیت بالا انجام می دهد. نه راهی برای تقلب کردن در این روش وجود دارد و نه شما باید دنبال چنین چیزی باشید. پس فقط کارها را به همان شیوه درست و صحیحش انجام بدهید. روی تولید محتوای ارزشمندی (مثل لینک ها، مقالات و مطالب و غیره) که قرار است با دیگران به اشتراک گذاشته شوند متمرکز شوید.

این کار به دلایل مختلفی باعث بهتر دیده شدن شما در گوگل می شود. اول از همه اینکه، شما با تولید محتوای به روز در حال ایجاد پیوندها و لینک های بیشتر یا “رای” های بیشتر به سایت های خودتان هستید. اگر وقت زیادی ندارید و سرتان شلوغ است می توانید ابزارک ها (ویجت ها) برای اتصال پروفایل شبکه های اجتماعی تان مثل توییتر به سایر پروفایل ها و سایت های خودتان استفاده کنید. به این ترتیب می توانید محتوای تازه ای که در یکی از شبکه های اجتماعی تان ارسال کرده اید را بین بقیه صفحاتتان هم تقسیم کنید.

ساخت لوگو آنلاین رایگان (۵ سایت کاربردی)

اگر وقت بیشتری دارید توصیه می کنیم روی تولید محتوا بیشتر کار کنید. مثلا یک مطلب جالب توییت کنید یا در لینکدین (LinkedIn) استاتوس جالب و متفاوتی بزنید. با توجه به حرفه یا علاقمندی های خودتان وبلاگ بسازید و آن را در سایتتان به اشتراک بگذارید. انجام چنین کارهایی و تولید محتوای ارزشمند باعث می شود اسم شما در نتایج جستجوی گوگل بهتر و بیشتر دیده شود.

دلیل دیگر مفید بودن این کار این است که با انجام این مراحل، گوگل تمام پروفایل ها و سایت های شما را معتبر تلقی می کند. وقتی یک سایت از نظر گوگل قوی و قدرتمند به نظر برسد به این معناست که لینک ها و رای های این سایت به سایت های دیگر نیز قوی هستند. به این ترتیب گوگل بقیه سایت ها و لینک های شما را هم معتبر می داند. این روش راه خوبی برای ارزشمند کردن لینک های شبکه های اجتماعی شما بدون ایجاد تغییر مستقیم در چیزی است.

6- بدانید که این فرایند به زمان نیاز دارد

متاسفانه نمایش عکس و اسم شما در نتایج جستجوی گوگل چیزی نیست که یک شبه اتفاق بیفتد. در واقع این فرایند به گذشت زمان و صبر کردن نیاز دارد. از هر شرکتی که ادعا می کند خیلی زود و سریع می تواند این کار را برای شما انجام بدهد و گوگل را دور بزند دوری کنید. الگوریتم های گوگل پیچیده هستند و هزاران عامل مختلف را در نظر می گیرند.

این الگوریتم ها تلاش های واقعی را در نظر می گیرند و حتی تلاش هایی که به نوعی می خواهند با سیستم “بازی” کنند یا آن را فریب بدهند را هم مجازات می کنند. با توجه به همه این مسائل، روش های گفته شده در بالا بهترین و مطمئن ترین راه ها برای ثبت اسم شما در نتایج جستجوی گوگل هستند که در بلند مدت نتیجه می دهند.

وارد گوگل شوید و مطمئن باشید که اسمتان جستجو خواهد شد

فرقی نمی کند که در آینده یک مصاحبه شغلی مهم دارید یا یک تماس فروش، یک جلسه مهم یا حتی یک قرار ملاقات! بهرحال اسم شما جستجو خواهد شد. امیدواریم نکات گفته شده در این مطلب به شما کمک کند تا بفهمید چطور باید حضورتان را در گوگل پررنگ تر کنید و اعتبارتان را بالا ببرید. روند کار آنقدرها هم سخت و پیچیده نیست، بلکه فقط به صرف زمان و برای تنظیم کارها و به روز رسانی های مداوم نیاز است.

اگر هنوز مطمئن نیستید که باید از کجا شروع کنید، اول از همه در BrandYourself یک حساب کاربری رایگان بسازید. بعد از این کار، نرم افزارهای موجود در این سایت شما را راهنمایی می کنند تا مراحلی که باید برای ثبت اسمتان در نتایج گوگل انجام بدهید را طی کنید. علاوه بر این، اطلاعاتی در خصوص اینکه در حال حاضر چقدر در اینترنت معتبر هستید و این مساله تا چه حد روی اهداف شغلی و شخصی شما تأثیر می گذارد هم اطلاعاتی به شما داده می شود.

آموزش ساخت وب سایت رایگان به سادگی (از طریق وبسایت موتور)

اگر همچنان در این زمینه سوالی دارید خوشحال می شویم شما را راهنمایی کنیم. لطفا نظرات و سوالهای خودتان را در بخش نظرات همین پست با ما به اشتراک بگذارید. ما همیشه مشتاق کمک کردن به شما هستیم.

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

‫23 دیدگاه ها

 1. فرهان راد کلیپ ساز طنز اینستاگرام مشهدی
  پسر پر انرژی تازه کار از من حمایت کنید قول میدم پر انرژی شروع کنیم

 2. سلام می خواستم شرح حال خودم که دکتر هستم در سایت گوگل بذارم ، و اینکه شما زحمتش بکشید هزینش محبت می کنی مجکرم

 3. بیوگرافی و عکس میخوام در گوگل ثبت کنم که با واردکردن نام و سرچ کردن مشخصات بالا بیاد.

  1. سلام میخام بیوگرافی و عکسمو توی گوگل بزارم که هرکسی اسم و فامیلم بزنه عکس و بیوگرافیم‌بیاد بالا ،باید چیکار کنم

 4. ممنون میشم راهنمایی کنید،مطب چشم پزشکی دارم میخام جذب مشتری از طریق سرچ گوگل داشته باشم مربوط به چند محدوده.تشکر

   1. سلام خسته نباشید من یک شاعر افغانم میخام اسمم تو گوگل باشه اگه میتونم بی زحمت همین کارو برام انجام بدیم

 5. سلام من در زمینه گیاهان دارویی فعالیت دارم میخواستم اسممو تو گوگل ثبت کنین تا بالا بیاد
  هزینشم بگین ممنون.

 6. سلام ، من وقتی اسمم رو تو گوگل سرچ میکنم حساب اینستاگرامم بالا میاد، میخوام اینطور نباشه و حذف بشه تا وقتی کسی اسمم رو سرچ میکنه اکانت اینستاگرامم بالا نیاد،ممنون میشم راهنماییم کنید.

 7. ببخشید خاستم بگم امکانش هست اسم ومشخصاتم از گوگل حذف کنم لامصب اینقد معروف شدم وقت سرخاروندن ندارم یکسره باید امضا بدم دستم خسته شد بدادم برسید

 8. برای آموزش یک فن و یا مطلب ساده نیازی نیست اینقدر توضیح داده شود
  بهتره که با یک مثال ساده. به اصل آموزش پرداخته شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا