آموزش ترفندهای موبایلی

سابقه مکان: ردیابی تاریخچه موقعیت مکانی مان روی نقشه (گوشی اندروید)

Barnamenevisi-min

درون تلفن هوشمند شما یک تراشه GPS وجود دارد که می تواند موقعیت مکانی شما را تا شعاع تقریبا ۴ متر نشان دهد و این دستگاه کوچک تمام روز در جیب یا کیف شما و همراه شما است. اگر این دو واقعیت را با هم ترکیب کنید، متوجه می شوید که تلفن شما دقیقاً می داند که در هر لحظه که از زمان در چه مکانی بودید و از کجاها عبور کرده اید.

این موضوع ممکن است کمی برای شما ترسناک به نظر برسد، اما مطمئن باشید، این اطلاعات وارد سیستم نمی‌شوند مگر اینکه شما به صراحت تصمیم بگیرید که ردیابی مکان خود را فعال کنید. برای آن‌هایی که با این مفهوم راحت هستند، یک راه ساده برای دیدن و مدیریت تاریخچه مکان تان وجود دارد، بنابراین بعد از اینکه این مقاله را مطالعه کردید شما همیشه می توانید دقیقا بدانید که در کدام روز خاص کجا بودید.

از دست ندهید: ۲۰ تا از جالب ترین برنامه های گوشی اندروید که حتما باید دانلود کنید!

فعال کردن تاریخچه موقعیت مکانی

همانطور که اشاره کردیم، سیستم عامل اندروید به طور پیش فرض از تاریخچه موقعیت مکانی شما استفاده نمی کند. زمانی که شما برای اولین بار وارد گوشی تلفن همراه خود می شوید، پیام هایی برای شما به نمایش درآورده می شود اما اگر تاریخچه موقعیت مکانی خود را فعال کرده باشید می توانید قسمت های بعد را هم انجام دهید.

اگر هنوز تاریخچه موقعیت مکانی را فعال نکرده اید و می خواهید ورود به سیستم مکانی را که در آن قرار داشتید شروع کنید، می توانید با باز کردن برنامه Google کارتان را شروع کنید:

  • در آنجا، ورودی ” Settings ” یا “تنظیمات” را از فهرست منوی پیمایش انتخاب نمایید
  • سپس ” Google activity controls” یا “کنترل فعالیت گوگل” را انتخاب کنید

  • سپس، گزینه ” Google Location History” یا “تاریخچه موقعیت مکانی گوگل” را در صفحه زیر انتخاب کنید
  • در آنجا، به سادگی کل صفحه را را با سوئیچ در بالای صفحه فعال کنید، سپس مطمئن شوید که این سرویس را برای دستگاهی که از آن استفاده می کنید نیز فعال کنید

هم اکنون، دستگاه شما گزارش های مفصلی در همه مکان هایی که در آن ها بودید را در حافظه خود نگه می دارد. این اطلاعات فقط در دسترس شما خواهد بود.

حتما بخوانید: ۸ ترفند بسیار کاربردی برای همه کاربران گوشی های اندروید 

دیدن تاریخچه موقعیت مکانی

هنگامی که دستگاه شما برخی از موقعیت مکانی را در حافظه خود ثبت و جمع کرد، شما می توانید با باز کردن برنامه Google Maps در هر زمان به آن ها دسترسی پیدا کنید. در آنجا:

  • به منوی side navigation بروید
  • گزینه ” Your timeline” یا “جدول زمانی خود” را انتخاب کنید، جایی که می توانید اطلاعات مکانی آن روز خود را مشاهده کنید.

در اینجا همانطور که در عکس مشاهده می کنید، می توانید ماه مورد نظر را در بالای صفحه انتخاب کنید تا نمای تقویم را در حالت کلی ببینید، جایی که می توانید هر تاریخی را انتخاب کنید تا ببینید که شما در تازیخ معین شده کجا بودید. بعد از اینکه تاریخ مورد نظر خود را انتخاب کردید، می توانید برای بزرگ کردن نمای نقشه، انگشت خود را به پایین صفحه بکشید یا برای بزرگ کردن نمایی فهرست، دو انگشت خود را از بیرون به سمت داخل بکشید.

اگر می‌خواهید جزئیات بیشتری را مشاهده کنید و یا شاید این مکان را از تاریخچه خود حذف کنید، می توانید بر روی entry کلیک کنید و وارد آن شوید. سپس اگر ویژگی های geotag را در دوربین خود فعال کرده اید، حتی عکس هایی را که در مکان های مشخصی در جدول زمانی خود گرفته اید، مشاهده خواهید کرد.

حتما بخوانید: ساده ترین روش اضافه کردن مکان دلخواه به گوگل مپ (تصویری)

Barnamenevisi-min

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا