به مدت محدود! اپلیکیشن "چرب زبان" با قیمت سال گذشته به فروش می رسد! (بهترین اپ آموزش زبان)

(اینجا کلیک کنید)
آموزش اینترنتآموزش یاهو

قسمت بازیابی ایمیل یاهو کجاست؟ ریکاوری راحت ایمیل

پست الکترونیک یا همان ایمیل یکی از نیازهای ضروری برای همه به حساب می آید. ایمیل جایگزین مناسبی برای سیستم های قدیمی ارسال متن می باشد. گاهی شما رمز یا پسورد ایمیل خود را فراموش میکنید یا ایمیل شما توسط هکر ها هک شده یا آن را حذف کرده اید، پس شما باید برای بازیابی و تغییر رمز ایمیل خود دست بکار شوید. در این مطلب به نحوه بازیابی اکانت ایمیل خواهیم پرداخت.

این 7 نکته جالب رو درباره ایمیل یاهو می دونستی؟

یکی از نکات جالب و شاید کمتر شناخته شده درباره ایمیل یاهو این است که در اوایل راه‌اندازی، یاهو یکی از اولین سرویس‌هایی بود که امکان ارائه فضای ذخیره‌سازی نامحدود برای ایمیل‌ها را در سال 2007 فراهم کرد.

این اقدام بخشی از تلاش یاهو برای رقابت با سایر سرویس‌های ایمیل مانند Gmail بود، که آن زمان با ارائه فضای ذخیره‌سازی بیشتر نسبت به رقبا، جذب کاربر می‌کرد. ارائه فضای نامحدود ایمیل توسط یاهو باعث شد بسیاری از کاربران به استفاده از این سرویس ترغیب شوند،

زیرا دیگر نگرانی درباره پر شدن صندوق ورودی خود نداشتند. این یک گام بزرگ در زمان خود بود و نشان‌دهنده تلاش‌های نوآورانه یاهو برای بهبود تجربه کاربری و حفظ رقابتی در بازار ایمیل بود.

مطلب مشابه: چگونه جیمیل بسازیم؟ (آموزش تصویری)

۱-طریقه برگرداندن ایمیل یاهو پس از حذف آن

گام اول: اکانت ایمیل حذف شده و پسورد را در آدرس https://edit.yahoo.com/config/delete_user وارد کرده و Enter را بزنید.

طریقه برگرداندن ایمیل یاهو پس از حذف آن- گام اول

یک پیغام خطا برای شما ظاهر می شود که بخاطر این است که شما قبلا اکانت خود را حذف کرده اید.

گام دوم: برای بازیابی به منوی سمت راست رفته و گزینه recover your ID and/or password را انتخاب می کنیم. از پنجره باز شده گزینه آخری را انتخاب می کینم و Next را میزنیم.

انتخاب گزینه recover your ID and/or password

گام سوم: در این مرحله اکانت ایمیل را کامل وارد کرده و کد داده شده را در کادر مربوط بنویسید و با زدن گزینه Next به مرحله بعدی بروید.

وارد کردن اطلاعات ایمیل

گام چهارم: در این صفحه شما باید جواب سوالاتی  را که موقع ساخت ایمیل داده اید را باید مثل قبل وارد کنید. در نهایت  گزینه Next را انتخاب کنید تا وارد صفحه اصلی اکانت ایمیلتان شوید.

۲-بازیابی رمز فراموش شده ایمیل یاهو

گام اول: از طریق Yahoo mail گزینه sign in را انتخاب میکنیم.

بازیابی رمز فراموش شده ایمیل یاهو- از طریق sign in یاهو

 

گام دوم: گزینه  I cannot access my account را  در پنجره ای که باز می شود انتخاب میکنیم.

انتخاب گزینه  I cannot access my account

در این مرحله از شما دلیل بازیابی را میخواهد.

مشکلی با رمز عبورم دارم I have a problem with my password
حساب من ممکن است به خطر بیفتد My account may have been compromised

انتخاب گزینه مشکلی با رمز عبورم دارم

گام سوم: با انتخاب گزینه اول و کلیک بر روی Next صفحه جدید باز می شود که از شما میخواهد اکانت ایمیل خود و کد امنیتی را وارد کنید و Next را بزنید.

وارد کردن اکانت ایمیل خود و کد امنیتی

با این کار صفحه زیر باز می شود.

انتخاب روش ارسال کد امنیتی برای بازیابی رمز عبور یاهو

گام چهارم: همانطور که در تصویر مشاهده میکنید دو انتخاب در پیش روی شماست:
۱- اگر قبل از فراموش شدن رمز ایمیل پشتیبان معرفی کرده باشید، رمزها به ایلملتان ارسال میشوند.
۲- ولی اگر ایمیل پشتیبان را وارد نکرده بودید باید به سوالات امنیتی که هنگام ایجاد اکانت پاسخ داده اید، همان جواب ها را وارد کنید.

به جز این دو راه هیچی راهی برای بازیابی رمز اکانت وجود ندارد.

ایمیل پشتیبان را وارد کرده تا ایمیلی که محتوای آن رمز اکانت می باشد برای شما ارسال شود.

وارد کردن آدرس ایمیل پشتیبانی

باز کردن ایمیل ارسال شده به ایمیل پشتیبان

گام پنجم: حال اگر ایمیل پشتیبان نداشتید باید از راه دوم که سوالات امنیتی هستند وارد شوید.

جواب دادن به سوالات امنیتی

فیلم آموزشی بازیابی ایمیل یاهو در این روش

 

مطلب مشابه: ۳ تااز بهترین راه های بازیابی اطلاعات هارد کامپیوتر یا لپ تاپ (آموزش تصویری)

۳- بازیابی اکانت یاهو با داشتن پسورد صحیح ، زمانی که سوال امنیتی و ایمیل ریکاوری را فراموش کردیم .

یاهو سیستم امنیتی خود را هر چند وقت ارتقا می دهد که باعث بروز مشکلات و عدم دسترسی کاربران به اکانت های خودشان شده، مثلا اکثر کاربران جوابهایی که به سئالات امنیتی داده اند را فراموش کرده اند یا ایمیلی که به عنوان ایمیل پشتیبان ثبت کرده اند جعلی و نامعتبر بودند. که برای ریکاوری آنها در بالا ت.ضیح داده شد. حال اگر با این موارد معمول موفق به بازیابی نشدید، یک گزینه اخر پیش روی شماست که اگر با این روش اکانت بر نگشت دیگر راهی برای بازیابی وجود ندارد.

بازیابی اکانت یاهو با داشتن پسورد صحیح ، زمانی که سوال امنیتی و ایمیل ریکاوری را فراموش کردیم .

 1. با توجه به تصویر در مرحله اول از قسمت Select a product گزینه Mail رو انتخاب کنید در این مرحله بعدی Mail را برای قسمت Select a version انتخاب کنید
 2. حال کمی صبر کنید تا Select a category فعال شود. در Select a category روی گزینه Password and sing in کلیک کرده و منتظر بمانید تا تب بعدی باز شود. در این تب که به نام Select a sub-category می باشد گزینه uanble to sign in, sing in in box reappears را انتخاب کنید.
 3. در پایین صفحه روی Email a support agent تا صفحه ارسال درخواست برای شما باز شود. در صفحه باز شده فرمی هست که الزامی است قیمت های ستاره دار حتما پر شوند در ضمن توجه داشته باشید که هیچ درخواست اضافه یا نا به جایی ننویسید.
 4. با گزینه اول (Short Description) کاری نداریم در گزینه دوم (Detailed Description) عبارت I cannot remember the exact answer to the security question and email recovery را بنویسید.
 5. در بخش Yahoo! ID or email address اکانت ایمیلی را وارد میکنید که دسترسی به آن ممکن نیست.
 6. در قسمت (Where we can contact you Non Yahoo Email Address) که از اهمیت زیادی برخوردار است باید حتما ایمیل صحیح و در دستر را وارد کنید. تا جایی که امکان دارد گزینه ها را درست وارد کنید.
 7. گزینه NO را در قسمت Do you have access to the alternate email address انتخاب کنید. به مرحله ای میرسیم (Security Question) که سوالی که در هنگام ورود به اکانتتون ازتون پرسیده میشه رو کپی و تو این قسمت پیست کنید درستی جواب مهم نیست فقط سعی کنید نزدیکترین جوابی که می دونید میتونه پاسخ این سوال باشه را وراد کنید.
 8. در این مرحله Captcha رو وارد کنید و گزینه سند رو انتخاب کنید و باید منتظر ایمیل یاهو با عنوان و منتظر باشید تا از طرف یاهو ایمیلی با عنوان Verify this email address برای شما ارسال کند.

۴- بازیابی رمز عبور با ایمیل در سایت mehran-web.com

امیدوار هستیم با راه حل های ذکر شده توانسته باشید به ایمیل خود دسترسی پیدا کرده باشید. لطفاً هرگونه سؤالی در زمینه این مطلب برایتان پیش آمده آنرا در بخش نظرات مطرح نمایید تا به آن پاسخ داده شود.

بسیار کاربردی برای یاهو

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

‫39 دیدگاه ها

 1. درود
  من یک ایمیل یاهو دارم که پسوردش را فراموش کردم
  و برای بازیابی رمز به شماره تلفنم اس ام اس نمیاد به دلیل تحریم ها
  پیشنهادی دارید؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید خیلی خیلی واجبه\

   1. سلام برا منم همین مشکله یعنی هم ایمیل بازیابیو دارم هم شماره ولی به شمارم کد نمیاد به ایمیلمم که میاد میزنم قبول نمیکنه

  1. سلام وقت بخیر به ایمیل پشتیبان دسترسی ندارم پسوردمم یادم رفته چیکار باید بکنم لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

 2. سلام در خصوص روش سوم کدام قسمت از سایت این اطلاعات وارد میشوند ؟ (هر چقدر جست و جو کردم این صفحه پیدا نشد)

 3. سلام
  ببخشید من خیلی مدت بود وارد اکانتم در یاهو نشده بود ، و وقتی وارد شدم متوجه شدم که همه ی ایمیل هام حذف شده و الان میخوام برشون گردونم چه راهکاری پیشنهاد میکنید.

 4. باسلام من بعداز چند مدت طولانی اصلا اطمیل یاهوخودرا باز نکردم الان بعدمدتها وقتی موفق شدم به ایمیل یاهوخودم مراجعه کنم باتعجب تمامی ایمیلهای ورودی وخروجی گذشته صفر شده بودند من چطورمیاونم به ایمیلهای ورورط وارسالی گذشته ام را به دست بیاورم .ازراهنماییتان تشکرمینمایم

   1. سلام دقیقا منم بعد یکی دو سال وارد دو اکانت یاهوی خود شدم و تمامی ایمیلها پاک شده هیچکس هم دسترسی نداشت چون اصلا شخص مهمی ایمیلمو نداشت

 5. سلام من ایمیل یاهو دارم قبلاً کد در شماره تیلفون موبایل می‌آمد بعد از نوشتن کد ایمیل باز میشد فعلآ در کشور ترکیه هستم ومدت هفت ماه میشود سیم کارت غیر فعال گردیده است و ایمیل بدون ارسال کد به شماره تیلفون موبایل ام باز نمیشود لطفاً راهنمای فرماید

   1. با سلام من مدت هاست که از یاهو میل استفاده نکرده بودم که به همین علت یاهو خودش ایمیل من رو غیر فعال یا deactive کرده راهی برای ریکاوری و برگرداندن همون ایمیل هست؟ ضمنا رمزعبور رو هم ندارم

 6. سلام
  من آدرس باری که در گام اول مطرح کردید میرم، میره برا حذف اکانت جدیدم. من میخوام اکانت قدیمی خودمو دوباره راه اندازی کنم. نمیخوام اکانت جدید رو حذف کنم

 7. سلامت خدمت شما.دوست گرامی ایمیل یاهو رو ۲۰ سال قبل درست کردم و ایمیل بازیابی پسوردmsn داره و تلفن هم ندادم.مدتیه میخوام نصب کنم رمز اشتباه زدم و خلاصه خرابکاری انگار کردم و حتما باید از ایمیل دوم استفاده کنم..دوست عزیز وقتی رفتم و زدم دیدم پیام داده ایمیل بازیابی با کمکی msn.com پسوندش بوده که ماکروسافت از کار کلا msnرو برداشته..حالا پشتیبانی msn بود رو هم ندارم ک بخوام وصل کنم .. این ایمیل یاهو ایمیل اصلی من هست….خدایی ب من درمانده از یاهو کمک کنید واقعا عاجز شدم از بس با گوشی پیگیر بودم.
  ???سپاس و ممنونم
  علیرضا

 8. سلام مجدد
  پیرو ایمیل قبل
  دوست عزیز سوال امنیتی رو هم بعد ۲۰ سال نمیدونم چی جواب دادم.
  یعنی همینجوری میزدم و دقیق ک نیست بخواد یادم باشه.تنها راه باز گردانی ایمیل من اینه ک بتونم به ایمیل msn بازنشانی خودم ک شرح دادم وصل شم(اینو همه چیزش رو میدونم )
  ممنون از شما
  علیرضا

 9. من ایمیل و رمز رو دارم ولی موقع ورود ازم کد میخواد اما من به اون شماره تلفن دسترسی ندارم،اگر راهکاری وجود داره بگید ممنون میشم.

 10. سلام هم با این مشکل مواجه هستم. لطفا کمک کنید
  پیرو ایمیل قبل
  دوست عزیز سوال امنیتی رو هم بعد ۲۰ سال نمیدونم چی جواب دادم.
  یعنی همینجوری میزدم و دقیق ک نیست بخواد یادم باشه.تنها راه باز گردانی ایمیل من اینه ک بتونم به ایمیل msn بازنشانی خودم ک شرح دادم وصل شم(اینو همه چیزش رو میدونم )
  ممنون از شما

 11. با سلام و احترام…..حدود ۱۰ روز است که‌‌ قادر نیستم وارد ایمیل یاهوی خودم(که ایمیل کاری و پر کاربرد هست شوم) وبا این پیام مواجه میشوم
  Sorry, we don’t recognize this email.
  یعنی اصلا به مرحله ورود پسورد هم نمی‌رسد.هر گونه تلاشم نیز بیفایده بوده است.
  تنها فعالیت غیر روتین که اخیرا انجام داده ام تعویض گوشی تلفن همراه و وارد کردن اکانت جیمیل و یاهو در گوشی جدید می‌باشد.در حال حاضر هم با توجه به کارهایی که بر روی گوشی جدید انجام داده ام،اگر در صفحه ایمیل یاهو،به جای آدرس یاهو ،آدرس و پسورد جیمیلم رو وارد کنم وارد جیمیلم میشوم اما در قالب و پوسته ظاهری یاهو…. لطفاً راهنمایی بفرمایید.سپاسگزارم

 12. باسلام من بعداز چند مدت طولانی اصلا اطمیل یاهوخودرا باز نکردم الان بعدمدتها وقتی موفق شدم به ایمیل یاهوخودم مراجعه کنم باتعجب تمامی ایمیلهای ورودی وخروجی گذشته صفر شده بودند من چطورمیاونم به ایمیلهای ورورط وارسالی گذشته ام را به دست بیاورم .ازراهنماییتان تشکرمینمایم

 13. سلام روزتون بخیر
  من رمز ایمیلمو فراموش کردم و وقتی بازیابی رو میزنم و کدی که پیامک میشه رو وارد میکنم با این پیام روبرو میشمWe can’t recover your account online because there are no other options on file for your account.
  اگر ممکن هست راهنماییم کنین

  1. با عرض سلام و خسته نباشید ببخشید من ایمیل حذف شد به خاطر تاریخ تولد اگه میشه کمکم کنید ممنون میشم

 14. سلام روزتون بخیر
  من مدتی به ایمیلم سر نزدم الان که میخوام وارد بشم پیغام This account has been deactivated due to inactivity,
  ولی من به شدت به این ایمیل نیاز دارم چطور میتونم دوباره فعالش کنم
  لطفا لطفا اگه راهی هست کمکم کنید ??????

 15. سلام روزتون بخیر
  من بعد از مدتی میخوام وارد ایمیلم بشم پیغام This account has been deactivated due to inactivity,
  ولی من به شدت به این ایمیل نیاز دارم چطور میتونم دوباره فعالش کنم
  لطفا لطفا اگه راهی هست کمکم کنید ??????

 16. سلام و ارادت.
  به نشانی اول مطلب می روم اما بخش : recover your ID and/or password فعال نمی شود. اشاره می شود که دی اکتیو شده یاهوی شما و خوشحال می شویم اکانت دیگری بسازید.

 17. سلام. من بعد از چند سال وارد ایمیل های خودم در یاهو شدم ولی در کمال تعجب دیدم تمام ایمیل هایم پاک شده و در هر دو ایمیل اثری از آنها در اینباکس نیست. چطور میتوانم آنها را برگردانم؟ ممنون

 18. سلام.گذرواژه ی رایانامه ام را فراموش کرده ام.شماره ی تلفن ام نیز تغییر کرده است.کدام پرسش امنیتی را هم پاسخ داده ام یادم نیست.چرا که اصولا اهل استفاده از چنین امکاناتی نیستم و فراموشی ها به همین دلیل است.البته اگر پرسش ها را ببینم قاعدتا همان پاسخی که در گذشته داده ام تکرار خواهم کرد.اخذ مدرک کارشناسی ارشدم منوط شده به دسترسی به فایل پایان نامه ام که فقط در رایانامه دارم.لطفن این پیرمرد را راهنمایی کنید.

 19. حسین .
  سلام
  ایمیل های قبل از سال 2011 قابل خواندن نیست فقط کاراکتر هست و علامت سئول
  اگر تنظیمات این کدینگ به هم خورده بود باید ایمیل های بعد ان تاریخ نیز چنین میشد .
  در حالی که ایمیل های بعد ان تاریخ قابل خواند است و مشکلی ندارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا