آموزش اینترنت

ساده ترین روش پیدا کردن آدرس ایمیل اشخاص در اینترنت

پیدا کردن آدرس ایمیل افراد کار سخت و مشکلی است چونکه ایمیل مانند شماره تلفن و یا آدرس محل افراد نیست. آدرس ایمیل پایگاه داده ای مانند دفترچه تلفن ندارد. با این حال راه حل هایی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید ایمیل افراد را راحت تر پیدا کنید.

پیدا کردن آدرس ایمیل با استفاده از موتور جستجو

گوگل یا هر موتور جستجوی دیگری، مکان مناسبی برای پیدا کردن همه نوع اطلاعات می باشند و اگر موتور جستجویی که استفاده می کنید دارای قابلیت های جستجوی پیشرفته باشند، پیدا کردن ایمیل کار راحتی می شود.

وقتی که از موتور جستجو (مثل گوگل) برای پیدا کردن آدرس ایمیل افراد استفاده می کنید، می توانید در یک لحظه در میان پایگاه داده ی بزرگی از وب سایت ها جستجو کنید. این روش یکی از بهترین روش ها برای جستجوی آدرس ایمیل افراد می باشد به همین دلیل همیشه در ابتدا از این روش استفاده کنید.

google

با این حال مشکل است بخواهیم برای پیدا کردن ایمیل، هر وب سایت را به صورت دستی جستجو کنیم. مهم است از ابزارهایی استفاده کنیم که نتایج را محدود می کنند.

با استفاده از گوگل برای مثال می توانید به اپراتورهای جستجو بگید که دقیقا دنبال چه شخصی می گردید. در اینجا مثالی آورده شده که مثلا دنبال ایمیل فردی به نام جری کارل می گردند.

“@gmail.com” And “Reza Golzar”

افزودن هر اطلاعات مرتبط دیگری نیز به جستجو کمک می کند اگر برای مثال آدرس زندگی آن شخص را می دانید یا می دانید که کجا کار می کند یا هر چیز دیگری که ممکن است در نشان دادن آدرس ایمیل شخص کمک کننده باشند، به کار ببرید.

در اینجا چند نمونه دیگر برای پیدا کردن آدرس ایمیل افراد با استفاده از گوگل آورده شده است:

 • “@yahoo.com” AND “Isfahan” AND “Reza Golzar”
 • “@aol.com” OR “@hotmail.com” “Tehran university” AND “Mohsen”

اگر می دانید آن شخص از چه ایمیلی استفاده می کند – Outlook.com، Gmail.com، Yahoo.com و … – هر کدام را به صورت جداگانه با استفاده از OR یا or جستجو کنید مشابه با آن چیزی که در بالا نشان داده شده است.

جستجوی وب سایتشان برای آدرس های ایمیل

آیا آن شخص برای خودش وب سایت دارد ؟ ممکن است فرد موردنظر به مدرسه ی خاصی بروید و حدس بزنید که احتمالا ایمیلش در جایی از وب سایت مدرسه درج شده باشد. چند راه وجود دارد که می توانید جستجوی ایمیل را تنها به یک سایت خاص محدود کنید.

اولین روش این است که از موتورجستجو یا تابع جستجوی وب سایت استفاده کنید. برای مثال به سایت گوگل بروید و این عبارت را تایپ کنید: Site: example.com “@gmail.com” AND “Shahin” تا بتوانید ایمیل ماری را پیدا کنید.

این نوع از جستجو فقط به example.com محدود می شود، با این حال می توانید براساس آن چیزی که آدرس وب سایت لیست شده تغییرش دهید.

Site: example.com “@gmail.com” AND “Shahin”

یک راه دیگر برای به دست آوردن آدرس ایمیل از وب سایت، استفاده از استخراج کننده ایمیل مثل VoilaNorbert می باشد. تنها نام و نام خانوادگی شخص را در کنار URL وب سایت بنویسید تا لیستی از آدرس های ایمیل مطابق را به دست آورید. می توانید به صورت رایگان به ۵۰ تا جستجوی موفق برسید.

حدس زدن آدرس ایمیل

حدس زدن آدرس ایمیل

مطمئناً قبلاً هم این کار را انجام داده اید، اما چند نکته وجود دارد که باید در موردش بدانید و می تواند در حدس زدن آدرس ایمیل کمک کند.

اگر نام کاربریشان را می دانید یعنی عبارتی درست قبل از @، ادامه دهید و همه ابعاد را در نظر بگیرید. برای مثال، اگر نام کاربری شخصی texas4life1991 می باشد، عبارت هایی مثل @gmail.com، @outlook.com، @hotmail.com، @aol.com، @yahoo.com و … به آخرش اضافه کنید. بالاخره یکی از این ها برایتان کار می کند.

ولی اگر آن قدرها خوش شانس نبودید که نام کاربری را بدانید، با حدس زدن در مورد چیزهایی که در مورد آن شخص می دانید شروع کنید. مثل تاریخ تولد یا تاریخ فارغ التحصیلی. اغلب افراد از این تاریخ ها برای نام کاربریشان استفاده می کنند ولی اگر نتوانستید حدس بزنید ممکن است تنها اسم و فامیلی آن ها باشد.

در اینجا لیستی از ایمیل ها نشان داده شده که نام فرد برابر با کریستینا رودریگوز می باشد.

 • christinarodriguez@yahoo.com
 • christinarodriguez1998@gmail.com
 • ۱۹۹۰christinarodriguez@aol.com
 • christinarodriguez2015@outlook.com

ممکن است یکسری تغییرات هم در خط فاصله یا زیرخط داشته باشد که ممکن است ایمیل فرد برابر با Christina.rodriguez، rodriguezchristina، یا Christina_rodriguez باشد. اگر فرد به مدرسه ای که شما می روید برود، یا به دانشگاهی برود که دامنه اش را می شناسید، سعی کنید که اسمش را با آدرس مدرسه اش به کار ببرید.

برای مثال، اگر کریستینا به دانشگاه ایالتی کلرادو می رود، ممکن است ایمیل آدرس اش با colostate.edu تمام شود. در این نمونه، می توانید از تمامی نام کاربری ها استفاده کنید ولی انتهای نام کاربری را به این دامنه ختم کنید به جای اینکه از یک دامنه عمومی مثل Gmail یا Yahoo استفاده کنید.

نکته: مدارس اغلب از اولین حرف نام برای مثال crodriguez استفاده می کنند اما ممکن است بعضی اوقات از نام فامیلی کوتاه شده استفاده کنند. ممکن است از Chrrod یا chr.rodriguez استفاده کنید.

اگر با نام کاربری دچار مشکل شدید، می توانید اسم شخص را به Email Permutator + بدهید و یکسری آدرس ایمیل های ممکن را تولید کنید.

پیدا کردن آدرس های ایمیل با Pipl

پیدا کردن آدرس های ایمیل با Pipl

Pipl موتور جستجو یا وبسایتی برای یافتن افراد است که به صورت رایگان تمام اطلاعات مرتبط با فرد را از یک صفحه می گیرد و تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که یک حساب کاری رایگان ایجاد کنید تا نتایج را ببینید.

این سایت ممکن است آدرس ایمیل شخصی را به شما نشان دهد اما در اغلب مواقع آنلاین بودن افراد را هم نشان می دهد. که می توانید برای جستجوی بیشتر از آن استفاده کنید. زمانی که پروفایل شبکه اجتماعی فردی را بررسی می کنید، برای مثال می توانید ایمیل آن ها را در این قسمت ببینید.

در زمان استفاده از نرم Pipl تنها چیزی که لازم است بدانید این است که نام، نام کاربری یا شماره تلفن فرد موردنظر را داشته باشید. داشتن موقعیت فرد هم خیلی کمک کننده است ولی ضروری نیست. بعد از جستجو، نتایج می توانند براساس سن و موقعیت فلیترگذاری شوند.

پیدا کردن ایمیل گذشته که شامل آدرس آن هاست

از شواهد و بدیهیات چشم پوشی نکنید. ایمیلی که جدیدا برای شما فرستاده شده است را باز کنید. اگر می خواهید آدرس ایمیل شخصی را پیدا کنید می توانید برایش ایمیل بفرستید، اما این شخص را در لیست تماس خود ندارید، در میان ایمیل هایی که از طرف آن فرد برایتان ارسال شده جستجو کنید. در ایمیل فرستاده شده آدرس ایمیل فرد موردنظر موجود است.

اکثر ارائه دهندگان ایمیل یک ابزار جستجو در بالای صفحه دارند که می توانید جزئیات خود را در مورد پیام در آن جا وارد کنید مثل موضوع، جزئیات امضای گیرنده، نام گیرنده یا غیره. هر چیزی که در مورد آن شخص می دانید را در قسمت جستجو وارد کنید و می بینید که ایمیل های قدیمی به شما نشان داده می شوند.

زمانی که ایمیلی را ارسال می کنید دنبال منطقه جزئیات باشید، اینکه ایمیل چه زمانی به دست شما رسیده، چه کسی فرستاده و به چه کسی ارسال شده است. آدرسی که در قسمت From نوشته شده، دقیقا چیزی است که شما دنبالش هستید.

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

‫38 دیدگاه ها

 1. سلام . من قبلا یه پیج اینستا داشتم و ایمیلم برا یاهو بود ونمیدونم با کدام شماره اکانت باز کردم الان یه پپیج دیگه دارم ۴ ساله . ولی برای پاک کردن ان پیج نه میتونم ایمیلمو پیدا کنم نه خطی که با ان اکانت باز کردم . به نظر شما چیکار باید بکنم .پپسوورد اون پیج کلا یادم رفته

  1. سلام من ایمیل دارم گوگل هست می خواستم با کسی چت کنم از طریق ایمیل چگونه است

    1. سلام لطفا راهنمایی کنید ایمیلم پاک شده ورمز ورود رافراموش کردم وبسیار نیازش دارن

    2. سلام من یک گوشی سامسونگ G5 دارم و یهو از کار افتاد و الان بازنشانی ایمیل میخواد و متاسفانه ایمیل رو هم فراموش کردم،چیکار کنم؟

     1. سلام می خواستم بدونم ایمیل افراد با عکس چنان می سه پیدا کرد و شهر زندگی

    1. با سلام دنبال خانمی از یک سایت همسریابی در چین هستم ولی سایت مشخصات دو طرف رو نشون نمیدهم حتی پیامهای هر دو را .عکس آن خانم واسم. وسنش را دارم تنها دنبال آدرس ایملش هستم تا بتوانم با ایشان ارتباط بگیرم با تشکر

 2. سلام جیمیل من پاک شد رمز شم فراموش کردم الان بازیابی میزنم کد برا خطم میاد وارد میکنم دوبار یه کد میر برا جیمیل که پاک شد چطوری من کدو بزنم جیمیل که پاک شد ممنون میشم کمکم کنید

 3. سلام خسته نباشید
  من یه جیمیل داشتم گوشیم بازگشت به کارخانه شد پاک شد
  رمزشو میدونم فقط نه ایمیل و نه اسم ایمیلو میدونم که برگردونمش ایمیلو لطفا کمک کنین خیلی اطلاعات مهمی تو اون ایمیله
  چطور میتونم ایمیلو بالا بیارم؟
  وقتی شمارمو میزنم میگه اسم ایمیلت چی بود من نمیدونم لطفا کمک کنید

 4. پیج اينستا گرام دست رسی ندارم
  3ماه شد معلوم نیست که چی شد ب 100تاذهکر گفتم اگه بلد هستند هک کن بهم بدن ولی کاری که نکردن….. لطفا بدید بهم
  جیملمو داخل اينستا اسم و فامیل رو جا ب جا کردم و فلش خورد گوشی

  الان ایمل میره واسع همونی که داخل اينستا تعقییر دادم نمیتونم برگردم به اکانت اینستاگرام خودم

  1. گوشیمو تنظیمات کارخانه زدم اکانت جمیلم پاک شده حالا نمیدونم چی بود چجوری برشگردونم

  2. سلام، من اکانت اینستام پریده و جیمیل قبلیمو ندارم
   میشه کمکم کنید که چجوری جیمیل قبلیمو بیارم

 5. درود محترم جیمیل قبل داشتم رمز فراموش شده هم خط شماره قدیمی یادم رفت چطور شماره همراه قدیمی پیدا کنم

 6. من یک ایمیلی دادم به پیج م که ایمیل معتبری نیست و همچنین یک شماره ای دادم که اصلان نمیدونم که این شماره رو اینستاگرام تایید کرده یا نه

 7. گوشیمو تنظیمات کارخانه زدم اکانت جمیلم پاک شده حالا نمیدونم چی بود چجوری برگردونمش

 8. پیخساتم از طریق ایمسل به کسی فامیل پیام بدم ولی ایپیلشو ندارم میخاستم یه روش بم بگسن شمارشو بزنم ایمیلش بیاد بالا بش پیام بدم

 9. سلام, من اخیرا از یک موسسه ایمیلی دریافت کردم ک نمیدونم این آدرس ایمیل واقعا مربوط ب اون موسسه هست یا خیر, چون موسسه وجود خارجی داره ولی اینکه این ایمیل دقیقا از اون موسسه هست رو نمیدونم, چطور میتونم بفهمم ؟

 10. سلام پلیس فتا میتواند با در داشتن ادرس ایمیل شخصی ان شخص را پیدا کند ایا این کار ممکن هست؟

 11. سلام و عرض ادب
  بنده یه ایمیل داشتم که چند سال پیش دی اکتیو کردم ولی چند روزی هست که با آدر اون ایمیل از طریق گوگل پیام واسم میاد ک ورود به ایمیل ما انجام نشد.آیا احتمال داره که کسی قصد ورود به اون ایمیل منو داره؟اینم بگم که با شماره ای که اون ایمیل رو ساختم الان یه حساب جیمیل دارم.

 12. سلام من رمز جیمیلم فراموش کردم تلفن پشتیبان و جیمیل پشتیبان دارم پیام وکدی که به جیمیل پشتیبان باید بیاد نمیاد خواهشها اگه با دریافت حق زحمت هم که شده حاضرم پرداخت کنم کمکم کنی ج
  یمیل بازیابی کنم

 13. سلام آقای حیدری
  گوشی مادرم خراب شد و تمام برنامه هاش پاک شده
  الان برای ریختن‌برنامه ها ایمیلش رو‌ فراموش کرده ممنون میشم کمکم کنید

 14. سلام یه کنفر با یه ادرس ایمیل میخواست از موقعیت مکانی من استفاده کنه پیام اومد که این شخص میخواهد از موقعیت مکانی شما استفاده کند مجاز است یانه حالا من میخوام بدونم میتونم بفهم کیه این شخص

 15. باسلام بنده بیکار هستم و وقت فراوان ،میخواستم ببینم از گوشی واینترنت هم میشه درآمد داشت ،دیپلم ناقص هستم اما از لحاظ معلومات وسواد عمومی خوب هستم وزبان انگلیسی هم تقریبا بااکثر کلمات واژه ها آشنا ومعنی را می‌دانم اگه میشه راهنمایی بفرمایید

 16. سلام ی دوست قدیمی دارم چطوری میتونم ایمیل رو پیدا کنم
  شاید از این راه پیداش کنم

 17. سلام. اسم من شیرین حسینی پور هست. میخواستم یک ادرس ابمیل مناسب برای مکاتبه با اساتید خارحی برای پذیرش دانشگاههای خارج از کشور داشته باشم ـ میشه لطفا چمد مورد مثال بزنید ممنون

  1. ادرس ایمیل هاشون رو باید توی سایت دانشگاههای مدنظرتون پیدا کنید. شما اسم رشته و دانشگاه مدنظرتون رو به انگلیسی سرچ کنید. به قسمت faculty هر سایت برید مشخصات اساتید هست و اونجا ایمیل شون بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا