آموزش اینستاگرام

یک اکانت اینستاگرام در دو گوشی؟ چطور بفهمیم؟

به جرات می توان گفت که اینستاگرام محبوب ترین رسانه اجتماعی در حال حاضر است. حالا دیگر فیس بوک قدیمی شده و اکثر کاربرانش به اینستاگرام آمده اند. با این حال مساله امنیت اکانت همیشه یکی از دغدغه ها و نگرانی های کاربران این برنامه پر طرفدار بوده است.

فیس بوک از امنیت بسیار زیادی برخوردار است؛ اما درباره امنیت اینستاگرام چقدر مطمئنید؟ اگر کسی وارد حساب شما شود، برنامه به شما آن را اطلاع می دهد؟ پاسخ این سوال بستگی به شرایط دارد. در برخی موارد اینستاگرام فعالیت های مشکوک در اکانتتان را از طریق ایمیل و با عنوان suspicious activity به شما اطلاع می دهد.

ولی روش معمول و رایجی که اینستاگرام برای اطلاع رسانی درباره فعالیت های مشکوک استفاده می کند، از طریق ایمیل نیست. برای آگاهی از این موضوع مطلب امروز ما را تا انتها دنبال کنید.

اینستاگرام چه زمانی از طریق ایمیل اطلاع رسانی می کند؟

برای خیلی از کاربران اتفاق افتاده که اینستاگرام موقع ورود شخص دیگری به اکانتشان، مساله را به آنها اطلاع داده. در واقع اگر شخصی در یک مکان دیگر و با یک دستگاه دیگر وارد اکانت شما شود، اینستاگرام این مورد را از طریق ایمیل به شما گوشزد می کند.

login activity

وقتی فقط از یک گوشی، تبلت یا کامپیوتر برای ورود به اینستاگرام استفاده می کنید و شبکه وای فایتان هم همیشه یکسان است، اینستاگرام این داده ها را به خاطر می سپارد و آن را به عنوان روش ورود استاندارد شما در نظر می گیرد. به این ترتیب اگر شخص دیگری سعی کند از جای دیگری وارد اکانت شما شود، اینستاگرام آن را تغییر الگو قلمداد می کند و برای شما اعلان می فرستد.

با همه اینها نمی توان گفت که سیستم امنیتی اینستاگرام کاملا بی عیب و نقص است. ممکن است بخواهید شماره تلفنتان را تغییر بدهید یا با کامپیوتر دوستتان وارد اکانت اینستاگرامتان شوید. در این صورت وقتی اینستاگرام آن را به شما گوشزد می کند، لازم نیست کار کنید. فقط اگر متوجه شدید شخصی با دستگاه دیگری وارد اکانتتان شده باید اقدام کنید.

روش فیلم گذاشتن در استوری اینستا

در این مواقع بهترین کاری که می توانید انجام بدهید تغییر پسورد یا همان رمز عبور اینستاگرامتان است. این کار مانع از سوء استفاده مجدد از حساب کاربری شما می شود. اگر اینستاگرام مدام ایمیل ورود مشکوک برایتان می فرستند احتمالا بخاطر ارور و خطاهای رخ داده است. برای حل این مشکل رایج، به جای وای فای از داده های تلفن همراهتان برای ورود به اینستاگرام استفاده کنید.

بررسی ایمیل های اینستاگرام

خوشبختانه اینستاگرام همه ارتباطاتش را دقیقا داخل خود برنامه ارائه می دهد. این مساله به این معناست که حتی اگر به اشتباه ایمیلی را حذف کردید، می توانید به تنظیمات امنیتی تان در اینستاگرام مراجعه کنید و ببینید که آیا پیام ورود به سیستم برای شما ارسال شده است یا خیر.

بررسی ایمیل های اینستاگرام

اگر احساس می کنید افرادی دیگری غیر از خودتان وارد اکانتتان می شوند می توانید در همین قسمت پیام های ورود به سیستمتان را بررسی کنید. اگر نگران امنیت اکانتتان هستید حتما هر چند وقت یکبار و به صورت دوره ای ارتباطات و ورودهای صورت گرفته به حساب کاربری تان را چک کنید.

چطور بفهمیم کسی از اکانت اینستاگرام ما استفاده می کند؟

۱- قسمت فالوئینگ ها یا همان دنبال کننده هایتان را بررسی کنید

به پروفایلتان بروید و روی قسمت فالوئینگ ها ضربه بزنید. دنبال افراد، اکانت ها یا حتی هشتگ هایی باشید که قبلا دنبال نمی کردید. اگر اکانت ناشناخته ای دیدید حتما بررسی کنید ببینید چه اتفاقی افتاده.

بررسی فالویینگ های اینستاگرام

۲- سابقه جستجویتان را بررسی کنید

روی آیکن جستجو ضربه بزنید تا به صفحه اکسپلور یا جستجو بروید. بعد روی نوار جستجو در بالا ضربه بزنید. این قسمت سابقه جستجویتان را نشان می دهد که در دو بخش سرچ های اخیر و پیشنهاد شده طبقه بندی شده است. به قسمت سرچ های اخیر (Recent) نگاهی بیندازید و ببینید آیا اکانت هایی که قبلا جستجویشان نکردید در این بخش وجود دارد یا نه.

Know if someone is using your Instagram account

البته یادتان باشد که ممکن است فردی که وارد اکانتتان شده سابقه جستجویش را پاک کرده باشد.

از کجا بفهمم اینستاگرامم هک شده و بعد از آن چه کنم؟

۳- عکس ها و فیلم هایی که لایک کرده اید را بررسی کنید

این احتمال وجود دارد کسی که وارد اکانت شما شده خواسته یا ناخواسته برخی پست ها را لایک کند. با استفاده از این مراحل می توانید عکس ها و فیلم هایی که لایک شده اند را بررسی کنید. در صورت مشاهده فعالیت غیرمعمول و پست هایی که خودتان لایک نکرده اید باید بدانید که ممکن است کسی وارد اکانتتان شده باشد.

عکس ها و فیلم هایی که لایک کرده اید را بررسی کنید

۴- به پروفایل و اعلان هایتان نگاه کنید

پروفایلتان را بررسی کنید و ببینید آیا تغییری در بیوگرافی یا نمای ظاهری اکانتتان ایجاد شده است یا نه. علاوه بر این اعلان هایتان را هم چک کنید و ببینید این اعلان ها از طرف پست ها و افرادیست که آنها را می شناسید یا خیر. اگر اینطور نبود به احتمال زیاد فرد دیگری به اکانت شما دسترسی پیدا کرده است.

Check notifications to find out if someone accessed your Instagram account

در صورت مشاهده هر مورد مشکوک و عجیبی باید دست به کار شوید و اکانت اینستاگرامتان را ایمن کنید.

۱۰ مشکل رایج اینستاگرام در ایران (و راه حل)

چگونه امنیت اکانت اینستاگراممان را بالا ببریم؟

برای جلوگیری از هک یا دسترسی اشخاص دیگر به حساب کاربری شما در اینستاگرام، هر چه سریعتر این اقدامات امنیتی را انجام بدهید:

۱- احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید: با فعال کردن قابلیت احراز هویت دو مرحله ای در اینستاگرام، از این به بعد هر شخصی که بخواهد وارد اکانت شما شود به کد تأییدی که به شماره تلفن شما ارسال می شود نیاز خواهد داشت.

۲- اجازه دسترسی به برنامه های دیگر را مسدود کنید: ممکن است به دلایل مختلفی به خیلی از برنامه ها اجازه دسترسی به حساب کاربری تان در اینستاگرام را داده باشید. خب، وقت آن رسیده که این مجوز را برای برنامه ها لغو کنید چون این برنامه ها اجازه لایک کردن، کامنت گذاشتن و انجام فعالیت های دیگر در اکانت شما را دارند.

۳- ورود به سیستم از طریق فیس بوک را غیر فعال کنید: اگر از طریق فیس بوک وارد اینستاگرام می شوید باید این رویه را تغییر بدهید. می توانید قابلیت ورود به سیستم را از طریق فیس بوک غیرفعال کنید تا حتی اگر کسی به اکانت فیس بوکتان دسترسی پیدا کرد نتواند وارد اینستاگرامتان شود.

۴- پسوردتان را عوض کنید و از رمزهای قوی استفاده کنید: آخرین و مهمترین نکته برای افزایش امنیت اکانت اینستاگرام، تنظیم مجدد رمز عبور و استفاده از یک پسورد قوی است. حتی اگر از طریق فیس بوک هم وارد اینستاگرام شده باشید می توانید این کار را انجام بدهید.

۸ اپلیکیشن برای دیدن افرادی که از پروفایلمان بازدید کرده اند

نحوه تغییر دسترسی به اکانت اینستاگرام

برای تغییر نحوه دسترسی تان به اکانت اینستاگرام مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- با مروگر رایانه تان به صفحه سایت اینستاگرام یعنی www.instagram.com بروید و وارد اکانتتان بشوید.

۲- حالا به پروفایلتان بروید و روی آیکن تنظیمات کلیک کنید.

 روی آیکن تنظیمات کلیک کنید.

۳- روی Login Activity کلیک کنید.

روی Login Activity کلیک کنید.

۴- در این قسمت فعالیت های مربوط به ورود به اکانتتان را مشاهده می کنید. اگر مکانی را دیدید که اجازه دسترسی به آن را نداده اید، روی آن کلیک کنید.

login activity

۵- در صورت مشاهده محلی که برایتان آشنا نبود و برای گزارش این مساله به اینستاگرام روی گزینه This Wasn’t Me کلیک کنید.

نکته: سپس از شما خواسته می شود که رمز عبورتان را تغییر بدهید تا امنیت اکانتتان حفظ شود.

روش ریست تنظیمات اینستاگرام (آموزش تصویری)

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام من میخوام اینستا اکانت اینستا و که توی دوتا گوشی دارم حذف کنم اگه با یدونه گوشی از اکانت خارج بشم برای اون یکی مشکلی پیش نمیاد؟

  2. با سلام من یک اکانت اینستاگرام دارم و میخوام با گوشی دوم خودم هم که سیم کارت جداگانه داره، بتونم همونو ببینم چکار کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا