آموزش اینستاگرام

چطور از اینستاگرام بیشترین درآمد را داشته باشیم؟ (روشهای عملی در ایران)

اینستاگرام برخلاف برخی دیگر از شبکه‌های رسانه اجتماعی، یک نیروی تجارت الکترونیک مختل کننده است. در حقیقت اینستاگرام یک بستر تجاری برای دراپ شیپینگ (drop shipping) مشاغل الکترونیکی فراهم می‌کند در حالیکه در ابتدا صرفاً برای اشتراک گذاری تصاویر در نظر گرفته شده بود.

شاید فکر کنید که می‌توانید از اینستاگرام کسب درآمد کنید و پولدار شوید؟ مردم چگونه از طریق اینستاگرام کسب درآمد می‌کنند؟ چگونه فروش در اینستاگرام با انواع تجارت الکترونیکی متفاوت است. در این مقاله روشهای سریع درآمدزایی را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا در سال ۲۰۱۹ از طریق اینستاگرام کسب درآمد کنید.

آیا می‌توانید از اینستاگرام کسب درآمد کنید؟

می‌توان از طریق اینستاگرام تجارت را به صورت بصری و خلاقانه در جهت اهداف بازاریابی انجام داد و از میلیون‌ها کاربر اینستاگرام بهره برد در نتیجه به راحتی می‌توانید کسب درآمد کنید. ممکن است با خودتان بگویید فهمیده‌ام این کار عملی است. اما دقیقاً باید برای کسب درآمد از اینستاگرام باید چه کاری انجام دهم؟

برای کسب درآمد در اینستاگرام، طبق راهکارهای زیر عمل کنید:

 • می‌توانید به واسطه‌ی تعداد مخاطبان بالای خود به عنوان یک تبلیغ کننده‌ی عالی برای مارک‌ها و برندها عمل کنید و در این کار حرفه‌ای شوید.
 • می‌توانید با فروش محصولات برندها کسب درآمد کنید.
 • می‌توانید محصولات طبیعی و دیجیتالی و حتی خدمات خود را در محیط تجارت الکرونیکی به فروش برسانید.
 • می‌توانید برای عکاسی تبلیغ کنید.

علاقه مندان به این رسانه اجتماعی همیشه به دنبال راه‌های جدید کسب درآمد از اینستاگرام هستند. نگران نباشید، رازهای چگونگی کسب درآمد در اینستاگرام را با جزئیات کشف خواهیم کرد.

چگونه از اینستاگرام کسب درآمد کنم؟

اینستاگرام فضای مناسبی برای فروش محصولاتی است که به خوبی از آنها عکاسی شده است.

به عبارت دیگر اگر محصولات خوش عکسی دارید می‌توانید به راحتی آن‌ها را در اینستاگرام به فروش برسانید. همچنین خوش عکس بودن یا حرفه‌ای بودنتان در عکاسی باعث افزایش فروش می‌شود.

به طور کل۵ راه برای کسب درآمد از طریق اینستاگرام وجود دارد:

۱- به یک فرد تأثیر گذار تبدیل شوید و از پست‌های دارای اسپانسر کسب درآمد کنید

شما به عنوان یک فرد تأثیر گذار با استفاده از پیج تبلیغاتی خود می‌توانید به مارک‌ها و برندها برای تبلیغ هر چه بهترشان کمک کنید. فرد تأثیر گذار کسی است که با فعالیت‌های آنلاینش به شهرت رسیده است. افراد تأثیر گذار فالورهای زیادی دارند و به واسطه‌ی اعتقاد فالورها به آن‌ها می‌توانند نظر مخاطبین خود را نسبت به یک برند و مارک مشخص ترغیب کنند.

مارک‌ها برای گسترش فروش محصولاتشان تمایل به همکاری با افراد تأثیر گذار دارند تا پست‌های تبلیغاتی آن‌ها را پشتیبانی کنند. فرد تأثیر گذار باید چند عمل را همزمان مدیریت کند که از جمله آنها تعداد و میزان دسترسی به حساب‌های اینستاگرام و میزان تعامل است و در نهایت می‌توانید ماهانه میلیون‌ها دلار کسب درآمد کنید.

پست‌های روتین فرد تأثیر گذار شامل پست‌ها و متن‌های مرتبط با برندها و تولیدات است و شناخت درست از مخاطبان برای فرد تأثیر گذار بسیار حائز اهمیت است. برای اینکه بدانید کدام مارک برای مخاطبانشان مناسب است باید درک کنید که مخاطبان شما عمدتاً از چه کسانی تشکیل شده‌اند. اگر حساب اینستاگرام خود را به business account تغییر داده‌اید، می‌توانید شماره‌های خود را از طریق Instagram Analytics report جستجو کنید.

 ۱۱ نکته بسیار مهم برای اینکه کالایتان را در فضای مجازی به فروش برسانید!

ممکن است برایتان سؤال پیش بیاید که چگونه برندی برای تبلیغات پیدا کنم؟ در صورتی که به طور قابل توجه ای در اینستاگرام فعال باشید، برندها شما را پیدا می‌کنند. البته خودتان نیز می‌توانید برندهای مناسب را برای تبلیغات پیدا کنید. برای مذاکره می‌توانید مستقیماً از طریق مارک تجاری (از طریق اینستاگرام یا از طریق وب سایت‌های آنها) وارد عمل شوید، البته برای دسترسی به یک برند می‌توانید خود را در بازار فرد تأثیر گذار ها به ثبت برسانید.

شایان ذکر است که استفاده از هشتگ اینستاگرام برای حمایت از پست همواره ایده‌ی خوبی است تا اعتقاد مخاطبانتان را طی تبلیغات از دست ندهید.

۲- به یک شعبه وابسته تبدیل شوید و از فروش محصولات دیگران، درآمد کسب کنید

بسیاری از برندها محصولات خود را از طریق برنامه‌های وابسته(affiliate) به فروش می‌رسانند، افراد زیادی به عنوان یک شعبه وابسته بخشی از مبلغ فروش کالا را دریافت می‌نمایید.

تفاوت بین فرد تأثیر گذار و وابسته در این است که یک وابسته با هدف فروش با نام تجاری شریک در ازای مبلغ مشخص کمیسیون همکاری میکند در حالی که هدف فرد تأثیر گذار ایجاد آگاهی است.

فرد وابسته برای اطمینان از این امر که هر کلیک منجر به فروش می‌شود از یک لینک قابل پیگیری و یا کد تبلیغ استفاده می‌کنند.

با پست‌های جذاب می‌توانید بدون هیچ سختی برای محصولات تبلیغ کنید. از آنجاییکه فقط می‌توانید یک لینک در بیو اینستاگرام خود وارد کنید، شاید بخواهید برای لینک وابسته خود یک Landing page وارد کنید. کپشن هر پست نیز حاوی لینک موجود در بیو برای فروش محصولات است.

تیم ما لیستی از مجموعه پست‌های اینستاگرام برندهای موفق را برای الهام گرفتن از آنها برایتان آماده کرده است.

۳- فروش پوستر و سایر محصولات مجازی

اینستاگرام یعنی محتوای تصویری. پس محصولات فتوژنیک به خوبی در اینستاگرام به فروش می‌رسند. می‌توانید پوسترهای عکس، طراحی‌ها، نقاشی‌ها، انیمیشن‌ها، ویدئوها و سایر محصولات تصویری و ویدئویی را در اینستاگرام بفروشید. اصولاً خوانندگان پست‌ها ترجیح می‌دهند برای بازدید از لینک به بیو مراجعه کنند که این نیز از دیگر روش‌های کسب درآمد در اینستاگرام است.

توانایی بالایتان در عکاسی یک شانس برای شما به حساب می‌آید اما خودتان را به آن محدود نکنید. بلکه سایر امکانات از جمله ویرایش و ترکیب را به کار بریدکه موجب بهبود تصاویرتان می‌شوند. برای ارائه هر چه بهتر عکس‌ها از برنامه‌های ادیت مناسبی استفاده کنید. برای عکاسی هر چه بهتر از تمامی این روش‌ها استفاده کنید.

برای تبلیغ نمونه کارهای عکاسی خود می‌توانید از هشتگ اینستاگرام استفاده کنید.

۴- کالای خود را به فروش برسانید

می‌توانید هر کالایی را که چه خودتان تولید کرده‌اید و یا از تهیه کنندگان خریداری نموده‌اید را به فرش برسانید. ذخیره‌ی موجودی به معنی صرف مقداری از سرمایه‌ی اولیه برای تأمین برخی از محصولات است.

همچنین به مکانی برای نگهداری محصولات مثل انباری در خانه و یا اجاره‌ی محلی برای ذخیره نیاز دارید. به عنوان مثال اگر از یک تهیه کننده‌ی چینی خرید می‌کنید به مکانی برای نگهداری آنها قبل از سفارش و تحویل به مشتری نیاز دارید.

از فوریه ۲۰۱۸ می‌توانید به وسیله پست‌ها و استوری های اینستاگرام محصولات خود را به طور مستقیم بفروشید برای خرید هر چه سریع‌تر فالورها از پیج محصولات می‌توانید بر روی تصاویر اینستاگرام خود آدرس پیج محصولاتتان را تگ کنید. در اینجا یک راهنمای کامل برای خرید اینستاگرام و نحوه‌ی فروش در اینستاگرام وجود دارد. یا اگر دنبال نکاتی هستید که به فروش شما در اینستاگرام کند به نکات زیر توجه کنید.

۵- فروش محصولات دراپ شیپ (dropshiped) شده

دراپ شیپ یک الگوی تجاری است که بدون استفاده از فهرست اموال می‌توانید فروشگاه خود را اداره کنید. هنگامی که فروشی انجام دادید، محصولاتتان مستقیماً از انبار به درب منزل مشتری حمل می‌شود. به هیچ وجه برای ذخیره سازی، بسته بندی یا حمل و نقل جای نگرانی نیست. این روش مشابه فروش محصولات در اینستاگرام است با این تفاوت که نیازی به ذخیره‌ی موجودی ندارید، به راحتی می‌توانید با پلتفرم Shopify یک فروشگاه دراپ شاپینگ را به طور رایگان به مدت ۱۴ روز تأسیس کنید. با پیدا کردن محصولات تخصصی پر فروش نیز مانع هدر رفتن سرمایه اولیه خواهید شد.

چرا باید از اینستاگرام کسب درآمد کنم؟

برای کسانی که نمی‌دانند چرا باید در اینستاگرام کسب درآمد کنند، بهترین آمار اینستاگرام را گردآوری کرده‌ایم. تعداد کاربران اینستاگرام به طور قابل توجهی شگفت آور بوده و در حال رشد کنار فیسبوک است. در حالیکه ماهانه تعداد کاربر فعال فیسبوک ۰۷/۲ میلیارد نفر است، اینستاگرام از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸ به رشد ۱ میلیاردی طی ۸ سال رسیده است. به واسطه‌ی محبوبیت بی انتهای اینستاگرام، جای تعجب ندارد که اینستاگرامی‌ها در حال تبدیل شدن به یک نیروی غیرقابل توقف است. آن‌ها از طریق اینستاگرام و عکس‌هایی که از آنها گرفته شده است کسب درآمد می‌کنند.

برای کسانی که می‌خواهند از طریق اینستاگرام کسب درآمد کنند راه کارهایی در زیر ارائه شده است.

 1. ماهانه ۱ میلیارد کاربر فعال هستند. تقریباً سه برابر جمعیت ایالات متحده است.
 2. روزانه ۵۰۰ میلیون کاربر فعال هستند. تقریباً دو برابر جمعیت ایالات متحده است.
 3. در سال ۲۰۱۷، ۷/۷۰ درصد از مشاغل ایالات متحده از اینستاگرام استفاده می‌کردند. با توجه به ۳۰ میلیون مشاغل (بزرگ و کوچک) در ایالات متحده آمریکا، ۲۱ میلیون شغل آمریکایی با استفاده از اینستاگرام تشکیل شده‌اند.
 4. ۸۰ درصد از کاربران اینستاگرام حداقل یک اکانت تجاری را دنبال می‌کنند. این به این معنی است که حداقل ۶۴۰ میلیون کاربر، یک اکانت تجاری را دنبال می‌کنند.
 5. هر ماه دو میلیون تبلیغ اینستاگرام وجود دارد.
 6. زمان سپری شده در اینستاگرام سالانه ۸۰ درصد افزایش می‌یابد.
 7. در سال ۲۰۱۶، ۴۸ درصد از مارک‌های آمریکایی برای تبلیغ مشاغل خود از اینستاگرام استفاده کردند. در سال ۲۰۱۷، این رقم به ۷۱ درصد رسید و در سال ۲۰۱۸ انتظار می‌رود به ۸۲ درصد برسد.
 8. ۳۰۰ میلیون اکانت اینستاگرام روزانه از استوری استفاده می‌کنند.
 9. کاربران اینستاگرام براساس سن:
 • ۱۸ تا ۲۹ سال: ۵۹ درصد
 • ۳۰ تا ۴۹ سال:۳۳ درصد
 • ۵۰ تا ۶۴ سال: ۱۸ درصد
 • ۶۴ سال به بالا: ۸ درصد
 1. کاربران اینستاگرام براساس جنسیت:
 • زنان: ۳۸ درصد
 • مردان: ۲۶ درصد
 • سایر موارد: ۳۶ درصد
 1. پست‌های اینستاگرام با تگ‌های موقعیت مکانی، ۷۹ درصد بیشتر بازدید می‌شوند.
 2. عکس‌های دارای چهره ۳۸ درصد بیشتر لایک می‌شوند.
 3. محتواهای تولید شده توسط کاربر، ۵/۴ درصد نرخ تبدیل بالاتری دارد.

استوری های موفق در اینستاگرام

برای کسب درآمد می‌توانید از تجربیات دیگران در مطالعات موردی و استوری های موفق، مانند موارد زیر استفاده کنید. یک سبک زندگی خاص را پرورش داده و محصولات مورد علاقه‌ خود را به فروش برسانید. این سبک می‌تواند هرگونه علایق، سرگرمی یا هر چیز دیگری را در بر گیرد که می‌خواهید با دیگران به اشتراک بگذارید. فقط روی کاری که انجام می‌دهید تمرکز کنید.

اپلیکیشن هایی که اینستاگرام را با سایت تجاری الکترونیک شما متصل می‌کنند، با یکپارچه سازی نیز باعث ساده‌تر شدن روند می‌شوند و shopify به همین منظور ارائه شده است.

کارآفرینان زیر بازاریابی اینستاگرام را به طور یکپارچه با فروشگاه تجارت الکترونیک خودشان یکپارچه کرده‌اند.

حالا به تجارب آنها در مورد درآمدزایی از اینستاگرام توجه می‌کنیم تا بتوانید از آنها تقلید کنید.

برند Beard

C:\Users\user\Downloads\how-to-make-money-instagram-2-450x489.png

برند Bread برای اولین بار در مقاله‌ی نیویورک تایمز آمد: فروشگاه آنها تنها با ۳۰ دلار و یک فروشنده‌ افتتاح شد. نحوه‌ی کسب درآمد آنها از اینستاگرام منحصر به فرد و الهام بخش است.

برند Bread محصولات مورد نیاز مردان را به فروش می‌رساند و با ۱۲۴۰۰۰ فالور در اینستاگرام حضور پرقدرتی دارد.

از آنجاییکه فالورها به راحتی می‌توانند با کسانی که در پست‌ها به تصویر کشیده شده‌اند ارتباط برقرار کنند، اینستاگرام توانسته یک فضای خرید حضوری را منعکس کند. با این رویکرد درست، پست‌ها می‌توانند کنجکاوی و اعتماد مشتریان را جلب کنند.

فروشگاه ReadLime

C:\Users\user\Downloads\how-to-make-money-instagram-4-450x502.png

با بیش از ۱ میلیون فالور، معمولاً محصولات طی ۲۴ ساعت به فروش می‌رسد که در فیلم‌ها کاملاً واضح است. بینندگان به راحتی می‌توانند صدای اسلیم‌های در حال شکل گیری را بشنوند. بدون شک فیلم‌های با کیفیت قدرت بازاریابی شگف انگیزی دارند.

برای مثال، اسلیم‌های Minty Rainbow Chip، بیش از ۱۷۹k بازدید داشتند. با وجود این حجم از بازدید قابل درک است که چرا این محصول طی ۲۴ ساعت به فروش می‌رسد و چگونه می‌توانند در اینستاگرام کسب درآمد کند.

قابل ذکر است RadSlimeShop.com از تجارت الکترونیک Shopify استفاده می‌کند.

فروشگاه SoAesthetic

C:\Users\user\Downloads\how-to-make-money-instagram-3-450x506.png

جاستین وون، بنیانگذار SoAestheticShop علاقه زیادی به مد Harajuku-style دارد و بازاریاب اصلی او اکانت گسترده‌ی اینستاگرام اوست. دقت کنید که هر پست اینستاگرام برای ایجاد یک تصویر بسیار زیبا و جذاب به طور دقیقی ویرایش شده‌اند. وون با استفاده از مدل تجاری دراپ شیپینگ توانسته با فروش محصولات مختلف ماهیانه ۱۲K دلار کسب درآمد کند.

SoAesthetic به علت استفاده از مدل تجاری دراپ شیپینگ به خودی خود محصولی ندارد. دراپ شیپینگ یکی از پر درآمدترین مدلهای تجاری محسوب می‌شود که به راحتی توانسته با بازاریابی و تجارت الکترونیکی اینستاگرام یکپارچه شود.

برای مثال، آن‌ها با تأثیرگذاران در رسانه‌های اجتماعی شراکت دارند. بدین صورت که در ازای ارسال پست‌های حاوی محصولات آنها و کد تخفیف برای فالورها، محصولات رایگان دریافت می‌کنند. راه دیگر برای تقویت فروش، استفاده از برنامه‌ی وابسته است، بنابراین هرکسی می‌تواند با داشتن یک وب سایت و اکانت رسانه اجتماعی در سفارش‌گیری مشتریان مشارکت نموده و کمیسیون دریافت کند.

الزامات کسب درآمد در اینستاگرام چیست؟

استفاده از برنامه‌ها، دنبال کردن فهرست باید‌ها و نبایدها، استفاده از بهترین فیلترها و تکنیک‌های تبلیغاتی، کلید موفقیت کسب و کار است. اما هنوز برای درآمدزایی در اینستاگرام، آگاهی از روندها و قوانین جدید الزامی است.

۱-حرفه‌ای شدن در اینستاگرام برای تجارت

دو نوع اکانت اینستاگرام داریم: شخصی و تجاری. اکانت تجاری در جولای ۲۰۱۶ راه اندازی شد. دستور العمل گام به گام آن در یک ویدیو ارائه شده است. پلت فورم shopify هم متن آموزش کامل فروش در اینستاگرام را ارائه کرده است.

۲- راه اندازی فروشگاه اینستاگرام

فروشگاه اینستاگرام این امکان را می‌دهد که فهرست محصولات خود را با مشخصات اینستاگرام خود ادغام کنید. به نوبه خود، این امر به شما امکان می‌دهد تا محصولات خود را مستقیماً از طریق پست، استوری، اکسپلورر و در پروفایل خود تبلیغ کنید. تیم ما راهنمایی نهایی را برای راه اندازی فروشگاه اینستاگرام برای کمک به کسب درآمد، ارائه می‌کند.

۳- یکپارچه سازی برنامه‌های خرید الکترونیکی تجارت الکترونیک اینستاگرام

اینستاگرام قابلیت خرید و فروش محدود دارد. هر چند خرید و فروش الکترونیک می‌تواند با برنامه‌هایی که برای فروشگاه shopify طرحی شده‌اند ادغام شود.

با امتحان برنامه‌ها می‌فهمید که کدام یک امکان انتشار محصولاتتان به همراه قیمت و مشخصاتشان را در صفحات جداگانه می‌دهد. به این ترتیب، خریداران احساس می‌کنند که در صفحات اینستاگرامتان هستند در حالیکه صفحات برنامه‌ی خرید تجارت الکترونیک‌اند.

از آنجاییکه shopify برنامه‌های بیشماری دارد که می‌توانند با اینستاگرام ادغام شوند، پس استفاده از shopify را توصیه می کنم. بسیاری از این برنامه‌ها رایگان هستند پس اگر در آن موفق نشدید جای نگرانی نیست.

۴- حرفه‌ای بودن یا نبودن در اینستاگرام

اینستاگرام در مورد نحوه‌ی ارسال، انواع تصاویر یا فیلم‌های ارسال شده و تعداد دفعات ارسال در روز، قوانین دقیقی دارد. پیروی از این قوانین شانستان را برای کسب درآمد افزایش می‌دهد. همچنین اینستاگرام برای هشتگ نیز محدودیت‌هایی دارد، بنابراین نمی‌توانند بیش از ۳۰ هشتگ غیرمرتبط با محتوای پست را در اکانت اینستاگرام خود وارد کنید.

طبق CoShedule بهتر است روزی ۱ تا۲ بار پست بگذارید، در نتیجه فالورهایتان احساس ناراحتی نمی‌کنند و زمان کافی برای ایجاد پست‌های منحصر به فرد خواهند داشت.

طبق گفته‌ی Sprout Social یک کپشن ایده آل بین ۱۳۸ تا ۱۵۰ حرف دارد. تعداد مطلوب هشتگ نیز بین ۵ تا ۱۰ عدد است، حتی اگر بالای ۲۰ عدد هم امکان پذیر باشد توصیه نمی‌شود چون ممکن است اینستاگرام پست‌های شما را «ممنوع» کند. ممنوعیت به معنی عدم نمایش پست‌هایتان در میان هشتگ های خاص است. در نتیجه شانس شما برای کسب درآمد در اینستاگرام کاهش خواهد یافت.

۵- فیلتر و عکاسی حرفه‌ای در اینستاگرام

تفاوت بین استفاده از فیلترهای مطلوب زیر، حداکثر در تأثیر آنها از یک تا دو رقم لایک می‌باشد. کانوا طی مطالعه‌ای بر روی فیلترهای محبوب اینستاگرام آمریکا آنها را براساس رتبه تقسیم بندی کرد: juno and Lark, Gingham,Clarendon و محبوب‌ترین فیلترهای جهان عبارت‌اند از: Gingham,Valencia,juno,Clavendon و Lark

فیلترهای محبوب برای مد

 • Valencia
 • Normal
 • Brooklyn

فیلترهای محبوب برای مد

 • Kelvin
 • Valencia
 • Nashvilla

فیلترهای محبوب برای غذا

 • Skylin
 • Normal
 • Helena

فیلترهای محبوب برای سلفی

 • Normal
 • Slumber
 • Skyline

برای دانستن اینکه کدام عکس به خوبی کار می‌کند از ابزارهایی مانند Picodash استفاده کنید. می‌خواهید از اکانت های موفق تقلید کنید، اما هنوز هم محتواهای منحصر به فرد خود را منتشر می‌کنید. برای کسب درآمد از اینستاگرام باید هر روز مطالب بیشتری بیاموزید.

۶- با الهام از داستان‌های فراگیر (Viral) پست منتشر کنید

آن‌ها را بین عکس‌ها و ویدئوهای اکانت اینستاگرام خود قرار دهید. به راحتی می‌توانید با استفاده از ابزارهای Stencil، PromoRepublic و Befunky تصاویر الهام بخش طراحی و منتشر کنید.

ساخت فالوینگ (دنبال کننده‌ها) قوی در اینستاگرام

C:\Users\user\Downloads\Untitled-design-17.jpg

چه زمانی (قبل یا بعد از شروع فروش) باید دنبال کننده‌های اینستاگرام خود را گسترش دهیم؟

جواب ساده است؛ قبل و بعد

قبل از شروع فروش حداقل یک زوج را به عنوان فالور دارید و به این ترتیب، تصاویر محصولات خود را به یک اکانت خالی ارسال نمی‌کنید. می‌توانید به واسطه‌ی چند صد فالور آن زوج، انتظار تعامل داشته باشید که برای شروع خوب است.

حال، چگونه می‌توانید فالوینگ اینستاگرام را تقویت کنید؟ ۱۴ نکته‌ی زیر را اعمال کنید، می‌بینید که تعداد فالوینگ ها رو به افزایش خواهند بود. فالوینگ قوی کلیدی برای کسب درآمد از اینستاگرام است.

۱- پروفایل اینستاگرام خود را بهینه کنید

حتماً نام کاربری انتخاب کنید که کمتر از ۳۰ حرف داشته باشد. در حالت ایده آل، نام یک کلمه‌ای قابل جستجو است. همچنین باید با سایر پلت فرم‌های رسانه‌های اجتماعی سازگار باشد.

بیوی شما باید ۱۵۰ حرف داشته باشد. وجود یک لینک قابل کلیک از وب سایتتان در بیو ایده‌ی بسیار عالی است. بیو اینستاگرام تنها محلی است که می‌توانید یک لینک قابل کلیک در آن قرار دهید بنابراین در بهینه سازی اکانتتان مؤثر است.

۲- ایجاد و تبلیغ یک هشتگ اختصاصی

اگر نام اکانت شما jennies Candies است، هشتگ # jenscandies را ایجاد کنید. بنابراین در هر زمان با بررسی هشتگ می‌توانید مطالعات مربوط به برند خود را بررسی کنید. همچنین می‌توانید آن را در هر کجا و هر پلتفرمی چه آنلاین و چه آفلاین بررسی کنید.

۳- با هشتگ های مخصوص خود، خلاقیت به خرج دهید

درست است که اینستاگرام امکان نوشتن ۳۰ هشتگ را در هر پست می‌دهد. اما امکان اختلال وجود دارد. توصیه می‌شود به طور اختصاصی و مرتبط با محصولاتتان از ۵ تا ۱۰ هشتگ استفاده کنید.

۴- در مکالمات مورد علاقه‌ی خود شرکت کنید

اکانت های دیگری را با استفاده از این هشتگ بررسی کنید. آن‌ها را دنبال کنید و در مطالعات شرکت کنید، در نتیجه از این طریق فالورهای جدیدی کسب می‌کنید.

۵- از کپشن های منطقی اینستاگرام استفاده کنید

کپشن اینستاگرام یک توضیح مکتوب و یا توضیحی درباره‌ی عکس است. یک کپشن عالی احساس دعوت به هم صحبتی را در فالورهایتان ایجاد نموده و پست‌های شما را لایک می‌کنند.

۶- اجرا و ترویج مسابقات

با عکس کاربران را به مسابقه دعوت کنید و جوایز را نشان دهید. همچنین یک هشتگ اختصاصی برای مسابقه درج کنید. چگونگی انتخاب برندگان و قوانین را به روشنی تعیین کنید.

به عنوان مثال، می‌توانید عکس‌های خاصی را برای مسابقه بسازید و هر عکسی که از هشتگ مخصوصی استفاده می‌کند در مسابقه گنجانده شود. مطمئن شوید که از قوانین مسابقه اینستاگرام پیروی می‌کنید. در مسابقه خلاق باشید، بنابراین شرکت کنندگان می‌توانند از طریق اینستاگرام کسب درآمد کنند، می‌توانید از آنها برای پیوستن به یک برنامه‌ی وابسته به همراه یک جایزه دعوت کنید.

۷- استفاده از استوری و لایو اینستاگرام

استوری ها بخش عظیمی از اینستاگرام را تشکیل می‌دهند و رشد آنها همچنان ادامه دارد.

برای جذاب مخاطبان خود از استوری به عنوان یک حرفه استفاده کنید. استوری امکانات زیادی از جمله اضافه کردن geotegs، برچسب سلفی، متن متحرک، اضافه کردن پوشش رنگی، متن‌ها و فیلترهای چهره (دقیقاً مانند Snapchat) داردکه می‌توانید در محتوایتان از آنها استفاده کنید. هنگام ارسال پیام خلاق باشید و آن را سرگرم کننده کنید.

۸- مرتب پست بگذارید

برای سازگاری و اطمینان از سبک بندی پست‌ها از روش‌هایی مانند فیلتر یا انواع ارسال، عکس‌ها یا نقل قول‌ها استفاده می‌شود. دانستن بهترین زمان اشتراک گذاری پست، به حداکثر استفاده از آن کمک می‌کند. به این ترتیب فالورها پست‌هایتان را می‌شناسند و آنها را با نام تجاریتان مرتبط می‌کنند. همچنین برای برنامه ریزی پست‌های خود می‌توانید از نرم افزار رسانه‌های اجتماعی شخص سومی مانند Social Flow و Sptout Cocial استفاده کنید.

۹- با فرد تأثیر گذار و اکانت های همفکر همکاری کنید

برای مبادله پستها و پستهای پولی به فرد تأثیر گذار و اکانت های همفکر مراجعه کنید. برای مثال، اگر فالورهای زیادی دارید می‌توانید مبادله‌ی پست را انجام دهید. اگر با یک فرد تأثیر گذار کار می‌کنید، با توجه به میزان فالورهایتان می‌توانید برنامه‌ی وابسته‌ای ایجاد کنید که مبلغ کمیسیون یا مبلغ هر پست را پرداخت کند.

۱۰- از ویژگی لوکیشن(موقعیت مکانی) استفاده کنید

از هشتگ ها و نقشه‌های جغرافیایی مناسب استفاده کنید تا پست‌های شما را به راحتی پیدا کنند.

۱۱- از دیگران بخواهید تا در مورد مطالب شما اظهار نظر کنند

اگر درخواست کنید شاید مردم به شما کمک کنند. تا زمانی که در کپشن پست‌ها برای مردم ارزش قائل شوید و به نوعی احساسات مثبت را برانگیزید، می‌توانید مؤدبانه درخواست همفکری کنید.

۱۲- از تبلیغات اینستاگرام برای دسترسی به افراد بیشتر استفاده کنید

با تبلیغات پولی می توانید به افرادی دسترسی پیدا کنید که در غیر اینصورت نگاهی به پست شما نمی انداختند. به طور متوسط تبلیغات بین ۰٫۷ تا ۱ دلار هزینه دارد.

تبلیغ کسب و کارتان در اینستاگرام

فارغ از مدل کسب و کارتان، نیازمند به تبلیغ آن هستید. تبلیغ کسب و کارتان نیازمند سختکوشی است. در این زمینه باید راهبردی عمل نموده و از روشهای اثبات شده برای کسب درآمد از اینستاگرام استفاده کنید.

خریدها در حین فروش در اینستاگرام تا حد زیادی متکی بر تکانه هستند. مسیرهای تبلیغاتی هم تا حد زیادی مبتنی بر همین امر هستند. باید با عکس‌ها، ویدئوها و کپشنهای جذاب برای محصولاتتان در حین خرید کردن مشتریان باعث شگفتی شوید.

 1. از عکس‌ها و ویدئوهای متقاعد کننده با فیلترها و ابزارهای مناسب استفاده کنید.
 2. اکانت اینستاگرام خودتان را با فروشگاه تجارت الکترونیک خودتان یکپارچه کنید تا تجربه کاربری مثبت و پایداری را رقم بزنید.
 3. تا حد امکان با افراد تأثیرگذار بیشتری تعامل برقرار کنید. افراد تأثیر گذاری را انتخاب کنید که فلسفه و فالورهای هماهنگ با شما را دارند.
 4. راهبرد پردازی کنید. در حرکت باشید و روزانه پست ارسال کنید.
 5. تمام حساب‌های رسانه‌های اجتماعی، صفحات وب و وبلاگ های خود را با یک موضوع یکنواخت و پایدار طراحی کنید.

آموخته‌ها: درآمدزایی از اینستاگرام

با صرف خلاقیت در اکانت خودتان هم می‌توانید از اینستاگرام کسب درآمد کنید. شما با ارسال تصاویر، استوری زنده و ویدئوها قادر به فروش محصولاتتان هستید. با بازاریابی تأثیرگذار هم قادر به فروش محصولاتتان هستید. برای فروش محصولات مادی می‌توانید از روش کارآمد دراپ شیپینگ هم استفاده کنید.

مردم، چقدر پول از اینستاگرام در می‌آورند؟

مقدار این پول وابسته به نوع محصول، راهبردهای بازاریابی و روش های بازاریابی شماست. اگر در آغاز راه هستید، پول کمی در می‌آورید. با این حال با رشد تعداد فالورها و آشنایی بیشتر با بازاریابی، چشم انداز وسیعی در مقابلتان قرار می گیرد.

۱۵ تا از پردرآمدترین شغل های دنیا در سالهای ۲۰۱۹-۲۰۲۵ چه خواهد بود؟

چگونه می‌توانم بیشترین پول ممکن را از اینستاگرام درآورم؟

از کاربران موفق اینستاگرام بیاموزیم. تجربیات آنها را با نقاط قوت خودتان در حوزه عکاسی، بازاریابی، روایتگری و تدوین عکسها، تلفیق کنید. فالورها را افزایش داده، مسابقه راه انداخته، و با ارسال پستهای جدید یک یا دو وعده در روز فعال بمانید. حداقل محصولات قدرتمند و پشتیبانی مطلوبی را به مشتریان ارائه کنید.

کسب درآمد مطلوب از اینستاگرام،قبل از کنار گذاشتن کارتمام وقتتان، چند ماه طول میکشد. با توجه به اینکه خرده فروشان اینستاگرامی سالیانه درآمد ۱۰-۲۰ میلیونی دارند پس فروش محصولات دراپ شیپی در اینستاگرام مناسب است. حالا می‌توانید این کار را آغاز کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا