به مدت محدود! اپلیکیشن "چرب زبان" با قیمت سال گذشته به فروش می رسد! (بهترین اپ آموزش زبان)

(اینجا کلیک کنید)
آموزش اینستاگرام

20 روش کسب درآمد از اینستاگرام (عملی در ایران)

اینستاگرام برخلاف برخی دیگر از شبکه‌های رسانه اجتماعی، یک نیروی تجارت الکترونیک مختل کننده است. در حقیقت اینستاگرام یک بستر تجاری برای دراپ شیپینگ (drop shipping) مشاغل الکترونیکی فراهم می‌کند در حالیکه در ابتدا صرفاً برای اشتراک گذاری تصاویر در نظر گرفته شده بود.

شاید فکر کنید که می‌توانید از اینستاگرام کسب درآمد کنید و پولدار شوید؟ مردم چگونه از طریق اینستاگرام کسب درآمد می‌کنند؟ چگونه فروش در اینستاگرام با انواع تجارت الکترونیکی متفاوت است. در این مقاله روشهای سریع درآمدزایی را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا در سال ۲۰۱۹ از طریق اینستاگرام کسب درآمد کنید.

آیا می‌توانید از اینستاگرام کسب درآمد کنید؟

می‌توان از طریق اینستاگرام تجارت را به صورت بصری و خلاقانه در جهت اهداف بازاریابی انجام داد و از میلیون‌ها کاربر اینستاگرام بهره برد در نتیجه به راحتی می‌توانید کسب درآمد کنید. ممکن است با خودتان بگویید فهمیده‌ام این کار عملی است. اما دقیقاً باید برای کسب درآمد از اینستاگرام باید چه کاری انجام دهم؟

برای کسب درآمد در اینستاگرام، طبق راهکارهای زیر عمل کنید:

 • می‌توانید به واسطه‌ی تعداد مخاطبان بالای خود به عنوان یک تبلیغ کننده‌ی عالی برای مارک‌ها و برندها عمل کنید و در این کار حرفه‌ای شوید.
 • می‌توانید با فروش محصولات برندها کسب درآمد کنید.
 • می‌توانید محصولات طبیعی و دیجیتالی و حتی خدمات خود را در محیط تجارت الکرونیکی به فروش برسانید.
 • می‌توانید برای عکاسی تبلیغ کنید.

علاقه مندان به این رسانه اجتماعی همیشه به دنبال راه‌های جدید کسب درآمد از اینستاگرام هستند. نگران نباشید، رازهای چگونگی کسب درآمد در اینستاگرام را با جزئیات کشف خواهیم کرد.

چگونه از اینستاگرام کسب درآمد کنم؟

اینستاگرام فضای مناسبی برای فروش محصولاتی است که به خوبی از آنها عکاسی شده است.

به عبارت دیگر اگر محصولات خوش عکسی دارید می‌توانید به راحتی آن‌ها را در اینستاگرام به فروش برسانید. همچنین خوش عکس بودن یا حرفه‌ای بودنتان در عکاسی باعث افزایش فروش می‌شود.

به طور کل۵ راه برای کسب درآمد از طریق اینستاگرام وجود دارد:

۱- به یک فرد تأثیر گذار تبدیل شوید و از پست‌های دارای اسپانسر کسب درآمد کنید

شما به عنوان یک فرد تأثیر گذار با استفاده از پیج تبلیغاتی خود می‌توانید به مارک‌ها و برندها برای تبلیغ هر چه بهترشان کمک کنید. فرد تأثیر گذار کسی است که با فعالیت‌های آنلاینش به شهرت رسیده است. افراد تأثیر گذار فالورهای زیادی دارند و به واسطه‌ی اعتقاد فالورها به آن‌ها می‌توانند نظر مخاطبین خود را نسبت به یک برند و مارک مشخص ترغیب کنند.

مارک‌ها برای گسترش فروش محصولاتشان تمایل به همکاری با افراد تأثیر گذار دارند تا پست‌های تبلیغاتی آن‌ها را پشتیبانی کنند. فرد تأثیر گذار باید چند عمل را همزمان مدیریت کند که از جمله آنها تعداد و میزان دسترسی به حساب‌های اینستاگرام و میزان تعامل است و در نهایت می‌توانید ماهانه میلیون‌ها دلار کسب درآمد کنید.

پست‌های روتین فرد تأثیر گذار شامل پست‌ها و متن‌های مرتبط با برندها و تولیدات است و شناخت درست از مخاطبان برای فرد تأثیر گذار بسیار حائز اهمیت است. برای اینکه بدانید کدام مارک برای مخاطبانشان مناسب است باید درک کنید که مخاطبان شما عمدتاً از چه کسانی تشکیل شده‌اند. اگر حساب اینستاگرام خود را به business account تغییر داده‌اید، می‌توانید شماره‌های خود را از طریق Instagram Analytics report جستجو کنید.

 ۱۱ نکته بسیار مهم برای اینکه کالایتان را در فضای مجازی به فروش برسانید!

ممکن است برایتان سؤال پیش بیاید که چگونه برندی برای تبلیغات پیدا کنم؟ در صورتی که به طور قابل توجه ای در اینستاگرام فعال باشید، برندها شما را پیدا می‌کنند. البته خودتان نیز می‌توانید برندهای مناسب را برای تبلیغات پیدا کنید. برای مذاکره می‌توانید مستقیماً از طریق مارک تجاری (از طریق اینستاگرام یا از طریق وب سایت‌های آنها) وارد عمل شوید، البته برای دسترسی به یک برند می‌توانید خود را در بازار فرد تأثیر گذار ها به ثبت برسانید.

شایان ذکر است که استفاده از هشتگ اینستاگرام برای حمایت از پست همواره ایده‌ی خوبی است تا اعتقاد مخاطبانتان را طی تبلیغات از دست ندهید.

۲- به یک شعبه وابسته تبدیل شوید و از فروش محصولات دیگران، درآمد کسب کنید

بسیاری از برندها محصولات خود را از طریق برنامه‌های وابسته(affiliate) به فروش می‌رسانند، افراد زیادی به عنوان یک شعبه وابسته بخشی از مبلغ فروش کالا را دریافت می‌نمایید.

تفاوت بین فرد تأثیر گذار و وابسته در این است که یک وابسته با هدف فروش با نام تجاری شریک در ازای مبلغ مشخص کمیسیون همکاری میکند در حالی که هدف فرد تأثیر گذار ایجاد آگاهی است.

فرد وابسته برای اطمینان از این امر که هر کلیک منجر به فروش می‌شود از یک لینک قابل پیگیری و یا کد تبلیغ استفاده می‌کنند.

با پست‌های جذاب می‌توانید بدون هیچ سختی برای محصولات تبلیغ کنید. از آنجاییکه فقط می‌توانید یک لینک در بیو اینستاگرام خود وارد کنید، شاید بخواهید برای لینک وابسته خود یک Landing page وارد کنید. کپشن هر پست نیز حاوی لینک موجود در بیو برای فروش محصولات است.

تیم ما لیستی از مجموعه پست‌های اینستاگرام برندهای موفق را برای الهام گرفتن از آنها برایتان آماده کرده است.

۳- فروش پوستر و سایر محصولات مجازی

اینستاگرام یعنی محتوای تصویری. پس محصولات فتوژنیک به خوبی در اینستاگرام به فروش می‌رسند. می‌توانید پوسترهای عکس، طراحی‌ها، نقاشی‌ها، انیمیشن‌ها، ویدئوها و سایر محصولات تصویری و ویدئویی را در اینستاگرام بفروشید. اصولاً خوانندگان پست‌ها ترجیح می‌دهند برای بازدید از لینک به بیو مراجعه کنند که این نیز از دیگر روش‌های کسب درآمد در اینستاگرام است.

توانایی بالایتان در عکاسی یک شانس برای شما به حساب می‌آید اما خودتان را به آن محدود نکنید. بلکه سایر امکانات از جمله ویرایش و ترکیب را به کار بریدکه موجب بهبود تصاویرتان می‌شوند. برای ارائه هر چه بهتر عکس‌ها از برنامه‌های ادیت مناسبی استفاده کنید. برای عکاسی هر چه بهتر از تمامی این روش‌ها استفاده کنید.

برای تبلیغ نمونه کارهای عکاسی خود می‌توانید از هشتگ اینستاگرام استفاده کنید.

۴- کالای خود را به فروش برسانید

می‌توانید هر کالایی را که چه خودتان تولید کرده‌اید و یا از تهیه کنندگان خریداری نموده‌اید را به فرش برسانید. ذخیره‌ی موجودی به معنی صرف مقداری از سرمایه‌ی اولیه برای تأمین برخی از محصولات است.

همچنین به مکانی برای نگهداری محصولات مثل انباری در خانه و یا اجاره‌ی محلی برای ذخیره نیاز دارید. به عنوان مثال اگر از یک تهیه کننده‌ی چینی خرید می‌کنید به مکانی برای نگهداری آنها قبل از سفارش و تحویل به مشتری نیاز دارید.

از فوریه ۲۰۱۸ می‌توانید به وسیله پست‌ها و استوری های اینستاگرام محصولات خود را به طور مستقیم بفروشید برای خرید هر چه سریع‌تر فالورها از پیج محصولات می‌توانید بر روی تصاویر اینستاگرام خود آدرس پیج محصولاتتان را تگ کنید. در اینجا یک راهنمای کامل برای خرید اینستاگرام و نحوه‌ی فروش در اینستاگرام وجود دارد. یا اگر دنبال نکاتی هستید که به فروش شما در اینستاگرام کند به نکات زیر توجه کنید.

۵- فروش محصولات دراپ شیپ (dropshiped) شده

دراپ شیپ یک الگوی تجاری است که بدون استفاده از فهرست اموال می‌توانید فروشگاه خود را اداره کنید. هنگامی که فروشی انجام دادید، محصولاتتان مستقیماً از انبار به درب منزل مشتری حمل می‌شود. به هیچ وجه برای ذخیره سازی، بسته بندی یا حمل و نقل جای نگرانی نیست. این روش مشابه فروش محصولات در اینستاگرام است با این تفاوت که نیازی به ذخیره‌ی موجودی ندارید، به راحتی می‌توانید با پلتفرم Shopify یک فروشگاه دراپ شاپینگ را به طور رایگان به مدت ۱۴ روز تأسیس کنید. با پیدا کردن محصولات تخصصی پر فروش نیز مانع هدر رفتن سرمایه اولیه خواهید شد.

چرا باید از اینستاگرام کسب درآمد کنم؟

برای کسانی که نمی‌دانند چرا باید در اینستاگرام کسب درآمد کنند، بهترین آمار اینستاگرام را گردآوری کرده‌ایم. تعداد کاربران اینستاگرام به طور قابل توجهی شگفت آور بوده و در حال رشد کنار فیسبوک است. در حالیکه ماهانه تعداد کاربر فعال فیسبوک ۰۷/۲ میلیارد نفر است، اینستاگرام از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸ به رشد ۱ میلیاردی طی ۸ سال رسیده است. به واسطه‌ی محبوبیت بی انتهای اینستاگرام، جای تعجب ندارد که اینستاگرامی‌ها در حال تبدیل شدن به یک نیروی غیرقابل توقف است. آن‌ها از طریق اینستاگرام و عکس‌هایی که از آنها گرفته شده است کسب درآمد می‌کنند.

برای کسانی که می‌خواهند از طریق اینستاگرام کسب درآمد کنند راه کارهایی در زیر ارائه شده است.

 1. ماهانه ۱ میلیارد کاربر فعال هستند. تقریباً سه برابر جمعیت ایالات متحده است.
 2. روزانه ۵۰۰ میلیون کاربر فعال هستند. تقریباً دو برابر جمعیت ایالات متحده است.
 3. در سال ۲۰۱۷، ۷/۷۰ درصد از مشاغل ایالات متحده از اینستاگرام استفاده می‌کردند. با توجه به ۳۰ میلیون مشاغل (بزرگ و کوچک) در ایالات متحده آمریکا، ۲۱ میلیون شغل آمریکایی با استفاده از اینستاگرام تشکیل شده‌اند.
 4. ۸۰ درصد از کاربران اینستاگرام حداقل یک اکانت تجاری را دنبال می‌کنند. این به این معنی است که حداقل ۶۴۰ میلیون کاربر، یک اکانت تجاری را دنبال می‌کنند.
 5. هر ماه دو میلیون تبلیغ اینستاگرام وجود دارد.
 6. زمان سپری شده در اینستاگرام سالانه ۸۰ درصد افزایش می‌یابد.
 7. در سال ۲۰۱۶، ۴۸ درصد از مارک‌های آمریکایی برای تبلیغ مشاغل خود از اینستاگرام استفاده کردند. در سال ۲۰۱۷، این رقم به ۷۱ درصد رسید و در سال ۲۰۱۸ انتظار می‌رود به ۸۲ درصد برسد.
 8. ۳۰۰ میلیون اکانت اینستاگرام روزانه از استوری استفاده می‌کنند.
 9. کاربران اینستاگرام براساس سن:
 • ۱۸ تا ۲۹ سال: ۵۹ درصد
 • ۳۰ تا ۴۹ سال:۳۳ درصد
 • ۵۰ تا ۶۴ سال: ۱۸ درصد
 • ۶۴ سال به بالا: ۸ درصد
 1. کاربران اینستاگرام براساس جنسیت:
 • زنان: ۳۸ درصد
 • مردان: ۲۶ درصد
 • سایر موارد: ۳۶ درصد
 1. پست‌های اینستاگرام با تگ‌های موقعیت مکانی، ۷۹ درصد بیشتر بازدید می‌شوند.
 2. عکس‌های دارای چهره ۳۸ درصد بیشتر لایک می‌شوند.
 3. محتواهای تولید شده توسط کاربر، ۵/۴ درصد نرخ تبدیل بالاتری دارد.

how-to-make-money-instagram-

الزامات کسب درآمد در اینستاگرام چیست؟

استفاده از برنامه‌ها، دنبال کردن فهرست باید‌ها و نبایدها، استفاده از بهترین فیلترها و تکنیک‌های تبلیغاتی، کلید موفقیت کسب و کار است. اما هنوز برای درآمدزایی در اینستاگرام، آگاهی از روندها و قوانین جدید الزامی است.

۱-حرفه‌ای شدن در اینستاگرام برای تجارت

دو نوع اکانت اینستاگرام داریم: شخصی و تجاری. اکانت تجاری در جولای ۲۰۱۶ راه اندازی شد. دستور العمل گام به گام آن در یک ویدیو ارائه شده است. پلت فورم shopify هم متن آموزش کامل فروش در اینستاگرام را ارائه کرده است.

۲- راه اندازی فروشگاه اینستاگرام

اگر شما یک اینفلوئنسر در زمینه مد هستید یا می خواهید یکی از آن ها شوید، این کار یک گزینه مناسب برای شماست. شاید دیده باشید که اینفلوئنسرهایی مانند Selena Gomez و Kylie Jenner مجموعه های آنلاین آرایش و زیبایی مربوط به خود را دارند.

آمارها نشان می دهد که ۹۰ درصد حساب ها از یک حساب تجاری پیروی می کنند.

بیش تر اینفلوئنسرها، پس از کسب محبوبیت کافی، فروشگاه های اینترنتی خود را راه اندازی می کنند و با فروش محصولات سفارشی خود درآمد کسب می کنند.

بلد باشید: 10 راهکار سریع افزایش ممبر تلگرام و حفظ آن ( آپدیت جدید)

شما هم می توانید این کار را انجام دهید؛ این کار فقط به خلاقیت و بازاریابی مناسب نیاز دارد. در ابتدا می توانید مقداری پول برای تبلیغ برند خود هزینه کنید تا کم کم افراد به شما نزدیک شوند.

امروزه مشهورترین فروشگاه های اینترنتی شامل آرایش، ویترین، لباس، زیبایی و … می باشند.

۳- یکپارچه سازی برنامه‌های خرید الکترونیکی تجارت الکترونیک اینستاگرام

اینستاگرام قابلیت خرید و فروش محدود دارد. هر چند خرید و فروش الکترونیک می‌تواند با برنامه‌هایی که برای فروشگاه shopify طرحی شده‌اند ادغام شود.

با امتحان برنامه‌ها می‌فهمید که کدام یک امکان انتشار محصولاتتان به همراه قیمت و مشخصاتشان را در صفحات جداگانه می‌دهد. به این ترتیب، خریداران احساس می‌کنند که در صفحات اینستاگرامتان هستند در حالیکه صفحات برنامه‌ی خرید تجارت الکترونیک‌اند.

از آنجاییکه shopify برنامه‌های بیشماری دارد که می‌توانند با اینستاگرام ادغام شوند، پس استفاده از shopify را توصیه می کنم. بسیاری از این برنامه‌ها رایگان هستند پس اگر در آن موفق نشدید جای نگرانی نیست.

۴- حرفه‌ای بودن یا نبودن در اینستاگرام

اینستاگرام در مورد نحوه‌ی ارسال، انواع تصاویر یا فیلم‌های ارسال شده و تعداد دفعات ارسال در روز، قوانین دقیقی دارد. پیروی از این قوانین شانستان را برای کسب درآمد افزایش می‌دهد. همچنین اینستاگرام برای هشتگ نیز محدودیت‌هایی دارد، بنابراین نمی‌توانند بیش از ۳۰ هشتگ غیرمرتبط با محتوای پست را در اکانت اینستاگرام خود وارد کنید.

طبق CoShedule بهتر است روزی ۱ تا۲ بار پست بگذارید، در نتیجه فالورهایتان احساس ناراحتی نمی‌کنند و زمان کافی برای ایجاد پست‌های منحصر به فرد خواهند داشت.

طبق گفته‌ی Sprout Social یک کپشن ایده آل بین ۱۳۸ تا ۱۵۰ حرف دارد. تعداد مطلوب هشتگ نیز بین ۵ تا ۱۰ عدد است، حتی اگر بالای ۲۰ عدد هم امکان پذیر باشد توصیه نمی‌شود چون ممکن است اینستاگرام پست‌های شما را «ممنوع» کند. ممنوعیت به معنی عدم نمایش پست‌هایتان در میان هشتگ های خاص است. در نتیجه شانس شما برای کسب درآمد در اینستاگرام کاهش خواهد یافت.

۵- فیلتر و عکاسی حرفه‌ای در اینستاگرام

تفاوت بین استفاده از فیلترهای مطلوب زیر، حداکثر در تأثیر آنها از یک تا دو رقم لایک می‌باشد. کانوا طی مطالعه‌ای بر روی فیلترهای محبوب اینستاگرام آمریکا آنها را براساس رتبه تقسیم بندی کرد: juno and Lark, Gingham,Clarendon و محبوب‌ترین فیلترهای جهان عبارت‌اند از: Gingham,Valencia,juno,Clavendon و Lark

فیلترهای محبوب برای مد

 • Valencia
 • Normal
 • Brooklyn

فیلترهای محبوب برای مد

 • Kelvin
 • Valencia
 • Nashvilla

فیلترهای محبوب برای غذا

 • Skylin
 • Normal
 • Helena

فیلترهای محبوب برای سلفی

 • Normal
 • Slumber
 • Skyline

برای دانستن اینکه کدام عکس به خوبی کار می‌کند از ابزارهایی مانند Picodash استفاده کنید. می‌خواهید از اکانت های موفق تقلید کنید، اما هنوز هم محتواهای منحصر به فرد خود را منتشر می‌کنید. برای کسب درآمد از اینستاگرام باید هر روز مطالب بیشتری بیاموزید.

۶- با الهام از داستان‌های فراگیر (Viral) پست منتشر کنید

آن‌ها را بین عکس‌ها و ویدئوهای اکانت اینستاگرام خود قرار دهید. به راحتی می‌توانید با استفاده از ابزارهای Stencil، PromoRepublic و Befunky تصاویر الهام بخش طراحی و منتشر کنید.

 

کسب در آمد از اینستاگرام

10 ایده دیگر

۱- ارسال مطالب حمایت شده (دارای اسپانسر)

آیا پست های افراد مشهور که محصول خاصی را تبلیغ می کنند مشاهده کرده اید؟ به عنوان مثال، Selena Gomez برند پوما و Justin Bieber کالوین کلاین را تبلیغ می کنند.

برندها به دلیل مخاطبان زیاد در اینستاگرام بسیار فعال هستند. این روزها برندها ترجیح می دهند با افراد تاثیرگذار خرد یا میکرو اینفلوئنسرها کار کنند.

میکرو اینفلوئنسرها بین ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ دنبال کننده دارند. آن ها از میزان تعامل بالایی برخوردار هستند؛ بنابراین برند ها ترجیح می دهند با آن ها کار کنند. اگر بیش از ۱۰۰۰ دنبال کننده دارید و به طور مداوم در پیج خود پست می گذارید، برندها به طرف شما جلب می شوند.

فوق العاده کاربردی: راه های کسب درآمد اینترنتی (۱۷ روش در ایران)

بعلاوه شما می توانید برای برندهای مختلفی که می خواهید با آن ها کار کنید ایمیل بنویسید. اگر آن ها شما را به اندازه کافی مرتبط با کارشان بدانند، پاسختان را خواهند داد. در این صورت می توانید متناسب با پست حمایت شده خود هزینه دریافت کنید. بعضی اوقات برندها به جای این که پول بدهند، محصولاتشان را برای شما ارسال می کنند.

اگر نمی توانید برندهای مربوطه را پیدا کنید یا با مشکل رو به رو هستید، بهتر است در سیستم عامل های بازاریابی اینفلوئنسر که شما را با برندهای کوچک تر و در عین حال مرتبط متصل می کنند، ثبت نام کنید.

در سال ۲۰۱۹، Kylie Jenner پردرآمدترین اینفلوئنسر در اینستاگرام، به ازای هر پست ۱٫۲ میلیون دلار درآمد کسب کرد.

۲- بازاریابی وابسته (افیلیت مارکتینگ)

با افزایش روزافزون بخش تجارت الکترونیکی، بازاریابی وابسته در حال رونق است و اینستاگرام مکان مناسبی برای بازاریابی شرکت های وابسته است.

در بازاریابی شرکت های وابسته، از یک برند برای یک محصول لینک منحصر به فردی دریافت می کنید. وقتی محصولی را در حساب خود تبلیغ می کنید و کاربران از آن خرید می کنند، کارمزد دریافت می کنید. یکی از نمونه های کامل این مسئله برنامه آمازون است.

برای بازاریابی شرکت های وابسته، می توانید وب سایت یک شرکت خاص را بررسی کنید و ببینید آیا آن ها یک برنامه بازاریابی وابسته دارند. با بازاریابی شرکت های وابسته، می توانید ماهانه به راحتی درآمد زیادی کسب کنید.

۳- فروش شات اوت

باور داشته باشید یا نه، فریاد زدن یک روش اثبات شده برای بازاریابی است. به همین دلیل، یک بازار کامل در آن جا وجود دارد که می توانید شات اوت خود را بفروشید.شما فقط باید یک استوری ارسال کنید و در ازای آن پول به دست آورید. شگفت آور نیست؟هزاران نفوذگر از این راه درآمد کسب می کنند. شما هم می توانید آن شخص باشید.

4- ایجاد منابع آنلاین

اگر شناخت کاملی از جایگاه و بازاریابی خود دارید، می توانید بنویسید و کتاب کنید، دوره های آنلاین شکل دهید و به افراد مبتدی اموزش دهید. کسانی که می خواهند در مورد مهارت های لازم بیش تر بدانند منابع شما را می خرند؛ بنابراین با این کار درآمد کسب خواهید کرد. در ابتدا باید مقداری پول برای تبلیغات هزینه کنید. منتها به تدریج مشتری خواهید گرفت و به راحتی درآمد کسب خواهید کرد.

بلد باشید: ۱۵ پردرآمدترین شغل های دنیا در سالهای ۲۰۱۹-۲۰۲۵

5- فروش اکانت اینستاگرام خود

من می دانم که این اولین گزینه مد نظر شما نیست، اما می توانید حساب اینستاگرام خود را بفروشید و درآمد کسب کنید. این امر به میزان دنبال کنندگان شما بستگی دارد.

هم چنین می توانید چندین حساب ایجاد کرده و به صورت طبیعی برای چند ماه آن ها را گسترش دهید و وقتی دسترسی کافی و دنبال کننده زیادی پیدا کردید، می توانید آن ها را بفروشید.

این کار یک روش جایگزین برای کسانی است که فقط می خواهند درآمد کسب کنند و به دنبال کسب شهرت طولانی مدت نیستند.

6- محصولات خود را بفروشید

برای فروش محصولات بی نظیر خود می توانید از اینستاگرام استفاده کنید. هزاران نفر هر روز محصولات خود را می فروشند زیرا مردم علاقه مند به خرید چیزهای جدید و منحصر به فرد هستند.

اگر به اندازه کافی منحصر به فرد باشید، می توانید محصول خود را بسازید و از طریق پست های خود آن را تبلیغ کنید. شما می توانید محصولاتی مانند تی شرت های سفارشی، کفش های سفارشی، پوسترها، صنایع دستی و … را به مخاطبان خود بفروشید.

بعلاوه می توانید وب سایت خود را ایجاد کرده و برای محصولات خود بازار ایجاد کنید. بنابراین می توانید از اینستاگرام برای تبلیغ محصولات خود و کسب درآمد ثابت استفاده کنید.

7- عکس های خود را بفروشید

سفر یکی از محبوب ترین نیچ های موجود در اینستاگرام است. اگر عکاس هستید و از مکان ها و افراد اطراف خود عکس های شگفت انگیزی می گیرید، می توانید آن ها را بفروشید و درآمد مناسبی کسب کنید.

بسیاری از عکاسان آماتور برای به اشتراک گذاشتن کارهای عالی خود از اینستاگرام استفاده می کنند و مردم این تصاویر را خریداری می کنند. اگر در عکس گرفتن مهارت دارید، از استعداد خود برای کسب درآمد عالی استفاده کنید.

8- یک فریلنسر مستقل شوید

اگر فکر می کنید اینستاگرام مخصوص فریلنسرها نیست، دوباره در مورد آن تفکر کنید! بسیاری از فریلنسرها برای جذب مشتری از اینستاگرام استفاده می کنند. اگر به دنبال کار آزاد هستید یا می خواهید یک فریلنسر شوید، اینستاگرام مکان مناسبی برای جست و جوی مشتری است.

پروفایل شما به عنوان نمونه کار و شرح عملکرد شما عمل می کند. برای نشان دادن رزومه و توصیفات خود نیازی به ایجاد وب سایت ندارید و پروفایل اینستاگرام شما به تنهایی کافی است تا مشتریان بتوانند از مهارت شما ایده بگیرند.

بلد باشید: ۱۰ روش کسب درآمد از اینترنت بدون سرمایه

بعلاوه می توانید از هشتگ های مرتبط برای یافتن مشتریان استفاده کنید. به این ترتیب می توانید درآمد زیادی به دست آورید و کار روزانه خود را رها کرده و به صورت آزاد یا تمام وقت مشغول شوید.

اگر تا کنون به دنبال مشتری در اینستاگرام نبوده اید، می توانید این وبلاگ را مرور کرده و همه آن چه را که باید بدانید، متوجه شوید.

9- مشاوره آنلاین را امتحان کنید

مشاوره آنلاین به معنای پاسخگویی به سوالات و مشاوره دادن به افراد نیازمند است. اولین چیزی که شما باید داشته باشید تخصص عمیق در نیچ مربوط به خود است. پس از آن، باید خود و کاری را که برای مشتریان بالقوه خود انجام می دهید تبلیغ کنید.

افراد با تجربه در بازاریابی دیجیتال و فریلنسینگ نیز با مشاوره دادن به مردم درآمد مناسبی کسب می کنند. بسیاری از افراد به طور منظم مشاوره آنلاین انجام می دهند و درآمد بسیار خوبی کسب می کنند.

تبلیغ کسب و کارتان در اینستاگرام

فارغ از مدل کسب و کارتان، نیازمند به تبلیغ آن هستید. تبلیغ کسب و کارتان نیازمند سختکوشی است. در این زمینه باید راهبردی عمل نموده و از روشهای اثبات شده برای کسب درآمد از اینستاگرام استفاده کنید.

خریدها در حین فروش در اینستاگرام تا حد زیادی متکی بر تکانه هستند. مسیرهای تبلیغاتی هم تا حد زیادی مبتنی بر همین امر هستند. باید با عکس‌ها، ویدئوها و کپشنهای جذاب برای محصولاتتان در حین خرید کردن مشتریان باعث شگفتی شوید.

 1. از عکس‌ها و ویدئوهای متقاعد کننده با فیلترها و ابزارهای مناسب استفاده کنید.
 2. اکانت اینستاگرام خودتان را با فروشگاه تجارت الکترونیک خودتان یکپارچه کنید تا تجربه کاربری مثبت و پایداری را رقم بزنید.
 3. تا حد امکان با افراد تأثیرگذار بیشتری تعامل برقرار کنید. افراد تأثیر گذاری را انتخاب کنید که فلسفه و فالورهای هماهنگ با شما را دارند.
 4. راهبرد پردازی کنید. در حرکت باشید و روزانه پست ارسال کنید.
 5. تمام حساب‌های رسانه‌های اجتماعی، صفحات وب و وبلاگ های خود را با یک موضوع یکنواخت و پایدار طراحی کنید.

آموخته‌ها: درآمدزایی از اینستاگرام

با صرف خلاقیت در اکانت خودتان هم می‌توانید از اینستاگرام کسب درآمد کنید. شما با ارسال تصاویر، استوری زنده و ویدئوها قادر به فروش محصولاتتان هستید. با بازاریابی تأثیرگذار هم قادر به فروش محصولاتتان هستید. برای فروش محصولات مادی می‌توانید از روش کارآمد دراپ شیپینگ هم استفاده کنید.

مردم، چقدر پول از اینستاگرام در می‌آورند؟

مقدار این پول وابسته به نوع محصول، راهبردهای بازاریابی و روش های بازاریابی شماست. اگر در آغاز راه هستید، پول کمی در می‌آورید. با این حال با رشد تعداد فالورها و آشنایی بیشتر با بازاریابی، چشم انداز وسیعی در مقابلتان قرار می گیرد.

اینو بلد باشید: بازی موبایل پولساز اندروید (تنها 8 بازی درآمدزای واقعی)

چگونه می‌توانم بیشترین پول ممکن را از اینستاگرام درآورم؟

از کاربران موفق اینستاگرام بیاموزیم. تجربیات آنها را با نقاط قوت خودتان در حوزه عکاسی، بازاریابی، روایتگری و تدوین عکسها، تلفیق کنید. فالورها را افزایش داده، مسابقه راه انداخته، و با ارسال پستهای جدید یک یا دو وعده در روز فعال بمانید. حداقل محصولات قدرتمند و پشتیبانی مطلوبی را به مشتریان ارائه کنید.

کسب درآمد مطلوب از اینستاگرام،قبل از کنار گذاشتن کارتمام وقتتان، چند ماه طول میکشد. با توجه به اینکه خرده فروشان اینستاگرامی سالیانه درآمد ۱۰-۲۰ میلیونی دارند پس فروش محصولات دراپ شیپی در اینستاگرام مناسب است. حالا می‌توانید این کار را آغاز کنید.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا