به مدت محدود! اپلیکیشن "چرب زبان" با قیمت سال گذشته به فروش می رسد! (بهترین اپ آموزش زبان)

(اینجا کلیک کنید)
آموزش فیسبوک

آموزش حذف تبلیغات در فیسبوک (یک بار برای همیشه)

معمولا کاربران فیسبوک برای تثبیت موقعیت تجاری شان در این پلتفرم، تبلیغات می کنند. تبلیغات منبع اصلی درآمد این پلتفرم است. با این وجود این تبلیغات گاهی واقعا آزار دهنده می شوند. اما نگران نباشید می‌توانید به راحتی آن ها را در فیسبوک و فید خبری تان مسدود کنید و دیگر این بنر ها، عکس‌ ها و ویدیو های مزاحم را نبینید.

روزانه یک میلیارد کاربر از فیسبوک استفاده می کنند. ما معمولا از فیسبوک استفاده می کنیم تا ببینیم دوستانمان چه چیز هایی را به اشتراک می گذارند و چه طور از لحظات شان لذت می برند. اما وقتی صفحه را در فید خبری و جدول زمانی به سمت پایین اسکرول می‌کنیم، با مطالبی رو به رو می شویم که اصلا آن ها را دوست نداریم. این ها تبلیغاتی هستند که برای همه خوشایند نیستند.

طبق گفته فیسبوک، آن ها تبلیغات را بر اساس علاقه هر کاربر نشان می دهند. من می دانم که شما هم از آن ها خوش تان نمی آید، اما به هر حال فیسبوک از آن درآمد کسب می کند و به شما اجازه می دهد که به طور رایگان از پلتفرمش استفاده کنید.

نوشتن متن روی ویدیو در اینستاگرام (ثابت و محو شونده)

صادقانه بگویم که راهکار خاصی وجود ندارد که دقیقا تبلیغات را برای تان مسدود یا غیر فعال کند اما با این حال، ترفند هایی وجود دارد که می توانید دنبال کنید و تنظیماتی هست که می توانید دستکاری شان کنید.

منظورم این است که می توانید تغییراتی در تنظیمات تبلیغات ایجاد کنید، یعنی می توانید این تبلیغات که بر اساس علاقه تان در فید فیسبوک یا جدول زمانی یا نوار کناری ظاهر می شوند را مسدود کنید. همچنین می توانید تبلیغات را در Messenger هم مسدود کنید.

مسدود کردن تبلیغات حمایت شده در فیسبوک

همان طور که اشاره کردم فیسبوک به راحتی اجازه نمی دهد از شر تبلیغات خلاص شود. این ها بر اساس علاقه شما نمایش داده می شوند و شما باید این علایق را یکی یکی حذف کنید زیرا تنظیماتی وجود ندارد تا بتوانید تبلیغات را غیر فعال و حذف کنید. همچنین می توانید از افزونه Ad-Blocker در کامپیوترتان برای مسدود کردن تبلیغات در فیسبوک استفاده کنید.

از ژانویه 2022، تنظیمات تبلیغات پیش فرض از منو حذف شده است. بنابراین می‌ توانید تبلیغات را از یک تبلیغ ‌کننده خاص مخفی کنید، اما حتی اگر این کار را انجام بدهید، باز هم تبلیغات جدیدی را مشاهده خواهید کرد. پس با این اوصاف افزونه های مسدود کننده تبلیغات در حال حاضر تنها راه حل برای کاربران کامپیوتر های شخصی هستند، اما برای اپلیکیشن فیسبوک، هیچ راهی برای متوقف کردن یا مسدود کردن تبلیغات وجود ندارد.

برای دسترسی به تنظیمات تبلیغات، باید یک آگهی در فید خبری تان پیدا کنید. سپس روی سه نقطه در سمت راست بالای آن تبلیغ کلیک کنید. روی Why am I seeing this ad کلیک کنید. در نهایت روی گزینه Manage your Ad Preferences که نماد چرخ دنده دارد، کلیک کنید.

مسدود کردن تبلیغات حمایت شده در فیسبوک

حالا در مورد هر یک از این تنظیمات صحبت خواهم کرد. نحوه مسدود کردن این تبلیغات در فیسبوک به این صورت است:

1-Facebook را باز کنید.

2- بر روی قسمتِ Manage Ad Preferences کلیک کنید.

3- تک تک گزینه های مورد علاقه تان را از همه دسته ها حذف کنید.

4- هر چه در Advertisers and Businessesهست را حذف کنید.

5- گزینه About your info را غیرفعال کرده و Your categories را حذف کنید.

6- گزینه های موجود در تنظیمات Ad‌ را روی Not Allowed و No one تنظیم کنید.

7- Hide ad topics را روی Permanently تنظیم کنید.

۱۲ اپلیکیشن ضروری که هر کاربرد اندروید در ایران نیاز دارد

همین! این دقیقا همان روشی است که می توانید به کمک آن، از شر تبلیغات موجود در فید خبری فیسبوک تان خلاص شوید. با این حال در ادامه هر یک از مراحل ذکر شده در بالا را با جزئیات بیشتری توضیح خواهم کرد.

حذف همه علایق

علایق بر اساس فعالیت ها در این پلتفرم از جمله تعاملات، لایک کردن صفحات و پست ‌ها مشخص می شود. وقتی که وارد بخش Your interest شدید، تک تک علایق تان را حذف کنید. زیرا دقیقا بر همین اساس است که فیسبوک تبلیغات را نشان تان می دهد. بنابراین لطفا همه زبانه ها و دسته ها را بررسی کنید و همه آن ها را حذف کنید.

این دسته بندی ها شامل تجارت و صنعت، اخبار و سرگرمی ها، فناوری، سفر، مکان ها و رویداد ها، مردم، سرگرمی ها و فعالیت ها و همین طور خرید و مد، ورزش و آموزش، سبک زندگی و فرهنگ و غیره است.

مسدود کردن تبلیغات حمایت شده در فیسبوک

هر دسته را مرور کنید و موارد را در آن جا حذف کنید، همچنین فراموش نکنید که روی گزینه See More کلیک کنید تا بتوانید موارد موجود در آن جا را هم حذف کنید.

حذف همه آگهی دهندگان و کسب ‌و کار ها

این مورد هم یک نوع دسته ‌بندی است که شامل اطلاعات تبلیغ‌کنندگان و کسب ‌و کار ها می‌شود. به طور مثال اگر در فیسبوک یک بازی را جستجو کنید، فیسبوک اطلاعاتش را ذخیره می کند و تبلیغات صفحه بازی ها را به شما نشان می دهد.

حذف همه آگهی دهندگان و کسب ‌و کار ها

بخش Advertisers an Businesses شامل “کسانی که لیستی را بر اساس اطلاعات شما آپلود و تبلیغ کرده اند” می شود. همچنین “کسانی که فهرستی را با اطلاعات شما آپلود کرده و به اشتراک گذاشته ‌اند” هم هست که اگر روی More کلیک کنید، با دسته ‌های دیگری هم مواجه خواهید شد. مثلا این که شما با چه وبسایت، برنامه یا فروشگاهی تعامل داشته اید، صفحه چه کسی را دیده اید یا چه تبلیغاتی را چک کرده اید هم هست. همه چیز را از این دسته بندی ها حذف کنید تا مسدود شوند.

حتما دانلود کنید: ۸ اپلیکیشن برتر ضد تبلیغات (در گوشی اندروید)

توقف قرار دادن اطلاعات تان در فیسبوک

این مهم ترین قسمتی است که باید کنترل کنید تا از تبلیغات در حساب فیسبوک تان جلوگیری کنید. بخش About you شامل وضعیت رابطه، تحصیلات، کارفرما، شغل و غیره است. این ها دلیل اصلی است که باعث می شود تا شما تبلیغات مرتبط را در فید خبری تان مشاهده کنید. کافیست تمام دکمه ها را غیرفعال کنید.

بخش دیگر شامل دسته بندی اطلاعات شما مثل شبکه های تلفن همراه یا کاربران دستگاه ، کاربران Wi-Fi، شبکه تلفن همراه یا تغییرات اخیر دستگاه، و شبکه تلفن همراه یا تغییر احتمالی دستگاه است.

توقف قرار دادن اطلاعات تان در فیسبوک

دسته بندی های ذکر شده در بالا به تبلیغ کنندگان کمک می کند تا به شما دسترسی پیدا کنند. مثلا اگر آیفون XR داشته باشید و قاب آیفون XR را در فیسبوک جستجو کرده باشید، تبلیغات مشابهی را در فید خبری تان مشاهده خواهید کرد. این اطلاعات را غیر فعال کنید تا از شر این تبلیغات مزاحم خلاص شوید.

اینا رو روی ویندوزتون داشته باشید! 20 نرم افزار ضروری برای ویندوز که باید نصب کنید

تنظیمات تبلیغات در فیسبوک

بخش Ad settings به سه قسمت تقسیم می شود. همان طور که در تصویر زیر نشان داده شده است که باید دو بخش اول را روی Not Allowed و آخرین قسمت را روی No one تنظیم کنید.

تنظیمات تبلیغات در فیسبوک

“Ads based on data from partners” را روی Not Allowed تنظیم کنید. همچنین “Ads based on your activity on FB company products that find and see elsewhere “را بر روی Not Allowed تنظیم کنید. و در نهایت Ads that include your social actions را هم روی No One تنظیم کنید.

پنهان کردن موضوعات تبلیغات در فیسبوک

آخرین مورد که البته اهمیتش کم تر از بقیه نیست، Hide ad topics است. شما در این بخش آن موضوع تبلیغاتی که نمی خواهید ببینید را برای همیشه پنهان می کنید. برای جلوگیری از مشاهده چنین تبلیغاتی در حساب فیسبوک تان، هر سه موضوع را برای همیشه مخفی کنید.

پنهان کردن موضوعات تبلیغات در فیسبوک

به طور پیش فرض سه گزینه Hide for 6 months، Hide for 1 year و Hide permanently وجود دارد. کافی است که گزینه “Hide Permanently” را انتخاب کنید و تمام!

به کارتون میاد: بستن تبلیغات یوتیوب در ویندوز و اندروید

روش جایگزین برای توقف نمایش تبلیغات فیسبوک

این روش توصیه شده برای مسدود کردن یا توقف تبلیغات در فیسبوک با استفاده از گوشی شما انجام می شود. شما می توانید این تنظیمات را فعال کنید، البته به صورت روزانه و ماهانه! خب این خودش یک سر درد است.

به همین دلیل توصیه می کنم از یک برنامه شخص ثالث مخصوص برای مسدود کردن فیسبوک در گوشی تان استفاده کنید. این برنامه به شما اجازه می دهد تا حالت تاریک یا Dark mode را در فیسبوک روی گوشی تان فعال کنید که می توانید استوری ها را روی گالری دانلود کنید.

روش جایگزین برای توقف نمایش تبلیغات فیسبوک

کافیست برنامه Friendly for Facebook را از Google Play دانلود کرده و نصب کنید. بعد، با 1 یا 2 دلار می توانید سرویس پریمیوم را بخرید و از فیسبوک بدون تبلیغات برای همیشه لذت ببرید. من می توانم تضمین کنم که این برنامه بسیار بهتر از برنامه رسمی فیسبوک است.

چه طور تبلیغات فیسبوک را در کامپیوتر شخصی متوقف کنیم؟

به لطف افزونه های گوگل کروم، مسدود کردن تبلیغات فیسبوک در کامپیوتر بسیار آسان شده است. اما در حال حاضر افزونه‌ های گوگل کروم به عنوان Ad Block for Social شناخته می ‌شوند که امکان مسدود کردن تبلیغات را تنها با چند کلیک فراهم می‌ کند.

چه طور تبلیغات فیسبوک را در کامپیوتر شخصی متوقف کنیم؟

تنها کاری که باید انجام بدهید؛ این است که Ad Blocker را روی افزونه Social مرورگر کروم تان نصب کنید. این افزونه به ‌طور خودکار تبلیغات را شناسایی می ‌کند که با اسکرول کردن به پایین فورا از فید خبری حذف می شود. این ابزار به حذف صفحه پیشنهادی هم کمک خواهد کرد .

در ادامه بخوانید: چگونه پیج های تبلیغاتی اینستاگرام را حذف کنیم؟ 

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا