اندروید

ضبط مکالمات اندروید 10 به بالا با 5 اپلیکیشن و 10 نکته

ضبط مکالمه یکی از مهم ترین و در عین حال؛ از کم ارزش ترین ویژگی ها در مارکت گوشی های همراه امروزی است. حرفه ای ها و کاربران شخصی به یک اندازه می توانند از قابلیت ضبط تماس تلفن همراه بهره مند شوند. این ویژگی این به افراد امکان می دهد تا در صورت عدم توجه به جزئیات مهم مکالمه، صدای ضبط شده شان را مجددا پخش کنند و کارشان را به هر نحوی راه بیندازند.

گوگل پیش از این؛ Call Screen را به همراه رونویسی تماس برای کاربران اندروید عرضه کرده است. ویژگی هوش مصنوعی گوشی به تلفن پاسخ می دهد و رونوشت مکالمه را روی صفحه نشان می دهد تا به کاربر کمک کند تصمیم بگیرد که پاسخ دهد یا خیر. تنها مشکل این است که رونوشت به محض پایان تماس ناپدید می شود.

۱۲ اپلیکیشن ضروری که هر کاربرد اندروید در ایران نیاز دارد

گوگل با ضبط تماس مشکل پیدا کرد؛ زیرا قوانین مختلفی در مورد قانونی بودن ضبط تماس های تلفنی به دلیل مسائل مربوط به حریم خصوصی وجود دارد. در نسخه 6 اندروید (مارشمالو )، رابط برنامه نویسی نرم افزاری رسمی ضبط تماس اندروید حذف شد و توسعه دهندگان برنامه های شخص ثالث باید برای ضبط تماس های صوتی خلاقیت به خرج می دادند. در اندروید 9 (پای)، به نظر می ‌رسید که گوگل اجازه ضبط تماس ‌های صوتی را به کاربران نمی ‌دهد.

رشته ‌های کد پنهان در آخرین نسخه برنامه Google Phone نشان می ‌دهد که اندروید 10 یک راه‌ حل ضبط تماس بومی خواهد داشت.

ضبط تماس های تلفنی

کاربران اندروید می ‌توانند با ضربه زدن روی دکمه “Record” که در رابط کاربری ظاهر می ‌شود، تماس ‌های تلفنیِ خود را ضبط کنند و در حافظه گوشی شان دخیره کنند. این دکمه نشان می دهد که تماس تلفنی فعلی در حال ضبط است. کاربران باید دوباره روی دکمه ضبط ضربه بزنند تا ضبط متوقف شود.

تماس ضبط شده در فرمت فایل wav. ذخیره می شود. کاربران اندروید می توانند پیام های موجود در گزارش تماس گوشی های شان را پخش کنند.

۱۱ اپلیکیشن برتر برای تماس صوتی و تصویری=

قوانین ضبط تماس های تلفنی

ضبط تماس بومی اندروید بیشتر در اروپا و آسیا در دسترس است. با این حال، در ایالات متحده، قابلیت ضبط صدا توسط اکثر سازندگان دستگاه به دلیل قوانین پیچیده و سختگیرانه ضبط تماس در این کشور غیر فعال است.

بسیاری از ایالت هایِ ایالات متحده یک سری قوانین برای ضبط دارند که قبل از ضبط تماس، “رضایت یک طرف” یا ” رضایت دو طرف ” الزامی است. ضبط مکالمه تلفنی بدون چنین رضایتی غیر قانونی است و بدون رضایت طرفین مکالمه، جرم محسوب می شود.

ضبط تماس تلفنی

کاربران اندرویدی که برای اولین بار از قابلیت جدید ضبط تماس استفاده خواهند کرد، اخطاری با این مضمون را بر روی صفحه نمایش شان مشاهده خواهند کرد: “هنگام استفاده از قابلیت ضبط تماس، مسئولیت رعایت قوانین مربوط به ضبط تماس ها بر عهده خودِ شما است. لطفا توجه داشته باشید که برای ضبط به رضایت طرفین نیاز است” . هنگامی که ضبط شروع می شود، افرادی که در آن طرف تماس قرار دارند، عبارت “این تماس اکنون در حال ضبط است” یا this call is now being recorded را می شنوند. جمله ” ضبط تماس حالا به پایان رسیده است ” هم بعد از پایان مکالمه شنیده می شود.

5 اپلیکیشن برتر ضبط تماس مخصوص اندروید

1-Automatic Call Recorder (پر مخاطب)

این برنامه یکی از محبوب ترین برنامه ها برای ضبط تماس در اندروید است که اگر با آن کار کنید، به راحتی دلیلش را می فهمید. این برنامه رابط گویا و مرتبی است و آن کاری که باید انجام بدهد را انجام می دهد. می توانید تماس های ضبط شده را در Google Drive یا Dropbox ذخیره کنید، تماس ها را به صورت خودکار ضبط و فایل های ضبط شده تان را سازماندهی کنید. این برنامه یک نسخه رایگان و یک نسخه پولی دارد که خیلی هم گران نیست.

2- Call Recorder-ACR

این برنامه مدتی است که تولید شده و دارای مجموعه ای قوی از قابلیت های ضبط است. رابط کاربری کاملا به روزی دارد و استفاده از آن آسان می باشد. می توانید انتخاب کنید که همه تماس ها به طور خودکار ضبط شوند یا به صورت دستی ضبط را شروع کنید. این برنامه همچنین می‌تواند شماره تلفن ‌ها را با نام مخاطبین مطابقت دهد، بنابراین جستجوی مکالمات ضبط‌ شده تان آسان ‌تر خواهد شد.

می ‌توانید حذف خودکار را برای فایل‌ های قدیمی ‌تر تنظیم کنید و برخی مکالمات را به‌ عنوان مکالمه مهم علامت ‌گذاری کنید تا گم نشود. Call Recorder-ACR یک ویژگی امنیتی برای محافظت با رمز عبور ضبط شده هم دارد. این برنامه رایگان است و در کنار خرید های درون برنامه ای تبلیغات هم دارد. نسخه حرفه ای این برنامه به شما امکان می دهد تا از تماس های ضبط شده روی سرویس های ذخیره سازی ابری بک آپ تهیه کنید.

3- Blackbox Call Recorder

برخلاف سایر برنامه های ضبط تماس اندروید، Blackbox ادعا می کند که یک برنامه ضبط حرفه ای است. دارای فهرستی از ویژگی ‌ها است که به کاربران امکان می ‌دهد تا کیفیت صدای مد نظرشان را مشخص کرده و روی فضای ابری بک آپ گیری کنند. ویژگی های دیگری از جمله قفل امنیتی ، پشتیبانی از هدست های بلوتوث، پشتیبانی از دو سیم کارت و لیست سفید مخاطبین هم دارد.

برای دسترسی به نسخه پریمیوم باید اشتراک داشت که می تواند برای برخی از مشاغل یک نقطه ضعف باشد. اما قیمت آن بالا نیست و برای این برنامه پر از ویژگی ها و ظاهری خوب است که ارزشش را خواهد داشت.

۵ تا از بهترین برنامه های ضبط صدا در اندروید

4- Cube Call Recorder (پر امتیاز)

این برنامه نه تنها تماس های تلفنی را ضبط می کند، بلکه تماس های سرویس های VoIP مثل Skype و Whatsapp را هم ضبط می کند. این کاری نیست که هر اپلیکیشنی بتواند انجام دهد و به همین خاطر می تواند یک ویژگی ارزشمند برای بسیاری از شرکت ها باشد و خواهان زیادی خواهد داشت. جالب است بدانید که ویژگی های پخش، کیفیت صدا و سازماندهی موجود در سایر سرویس ها را هم دارد. Cube Call Recorder یک سرویس اشتراک ممتاز، مشابه Blackbox دارد.

5- Smart Voice Recorder (جدید و باکیفیت)

این برنامه یک برنامه ضبط تماس واقعی نیست و به عنوان یک برنامه یادداشت صوتی کار می کند، بنابراین می توانید یادداشت ها را برای خودتان ضبط کنید. این نرم افزار به شما امکان می دهد تا ضبط ورودی صوتی تان را طوری انتخاب کنید که یا از میکروفون و یا تماس تلفنی انجام شود؛ بنابراین وقتی یک تماس تلفنی را به عنوان منبع انتخاب می کنید، اساسا به عنوان یک برنامه ضبط تماس عمل می کند. یکی دیگر از ویژگی های جالب این برنامه این است که می تواند تماس ها را حتی در زمانی که نمایشگر خاموش است، هم ضبط کند. همچنین می توانید یک میکروفون خارجی را به عنوان منبع ضبط تان انتخاب کنید. صدا های ضبط شده به طور ایمن در برنامه ذخیره می شوند.

ملاحظات برای استفاده تجاری

همان طور که می بینید، برنامه های زیادی وجود دارد که می توانید از آن ها برای ضبط تماس های تلفنی در اندروید استفاده کنید. ممکن است تعداد زیادی در دسترس نباشد، اما همان تعدادی هم که هست، کافی خواهد بود. با این حال، اکثر این برنامه ‌ها فقط برای استفاده شخصی ( و نه برای اهداف تجاری ) به کار می آیند. دلیلش این است که:

  • مسائل مربوط به رضایت طرفین  بسته به جایی که کار می کنید، ضبط تماس های صوتی ممکن است غیرقانونی باشد یا نیاز به مجوز قانونی داشته باشد . این برنامه ها هیچ راهی ندارند که به طور خودکار به کاربران اطلاع بدهند که تماس در حال ضبط است؛ همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، این وضعیت می تواند باعث ایجاد مشکل شود.
  • امنیت فایل‌ های ضبط ‌شده  می ‌توانید برخی از این برنامه ‌ها را با رمز عبور یا قفل شماره قفل کنید، اما احتمالا قانون امنیت داده‌ ها را برآورده نمی‌کند. کاربران می توانند اقدامات امنیتی را حذف کنند و شما هیچ راهی برای کنترل این که چه کسی به دستگاه واقعی دسترسی دارد؛ نخواهید داشت.
  • مشکل بک آپ گیری  بدون بک آپ گیری ابری، در صورت دزدیده شدن یا گم شدن دستگاه با خطر از دست دادن مکالمات مواجه هستید. اما حتی با بک آپ گیری ابری روی سرویس های شخص ثالث هم، هیچ تضمینی وجود ندارد که چنین اتفاقی نیفتد. ابزار های بک آپ گیری برای استفاده شخصی طراحی شده اند و اغلب برای محافظت از اطلاعات تجاری کافی نیستند.
  • قابلیت‌ های سازمانی ناکافی  اکثر برنامه ‌های ضبط تماس در اندروید گزینه‌ های سازماندهی کمی مثل تغییر نام فایل ‌ها را ارائه می ‌دهند. اما این برای مدیریت صد ها یا حتی هزاران تماس کافی نیست. شما به یک ابزار متمرکز برای جمع آوری و مرتب سازی تماس های ضبط شده نیاز دارید. آپلود دستی فایل ها در هر سرویسی مستعد خطا است و به احتمال زیاد داده های مهم را از دست خواهید داد.
  • نداشتن کنترل  شاید بزرگ ترین ایراد استفاده از یک برنامه ضبط تماس جداگانه در اندروید این است که شما فرآیند را کنترل نمی کنید. کاربران می توانند برنامه را حذف نصب کنند، ضبط تماس را فراموش کنند یا فایل ضبط شده را روی فضای ابری شان آپلود کنند. شما هیچ راهی ندارید که بفهمید مکالمه تان ضبط شده است یا خیر.

۷ اپلیکیشن برتر برای ضبط مکالمه (اندروید)

بنابراین چه طور می توانید از این وضعیت اجتناب کنید؟ ساده است، شما به دنبال راه حلی هستید که نیاز های کسب و کارتان را برآورده کند، با سیستم تلفن فعلی شما یکپارچه شود و اجازه کنترل دقیق بر داده های تان را بدهد. برای اکثر شرکت ‌ها، به این معناست که به دنبال یک سرویس ضبط تماس ابری باشند یا بفهمند که آیا ارائه ‌دهنده خدمات VoIP چنین ویژگی را به عنوان بخشی از مجموعه اش ارائه می‌ دهد یا خیر و بعد از تحقیقات لازم و کافی؛ دست به اقدام بزنند.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا