ریپورتاژ تبلیغاتی

15 تا از بهترین ترفندهای یادگیری زبان انگلیسی

حقیقتا برای یادگیری زبان انگلیسی ترفندی وجود ندارد که برای شما معجزه کند! شما می‌توانید با روش‌های مختلفی که اسم آن‌ها به ترفند تغییر می‌کند زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

1. تعیین اهداف مشخص:

ابتدا باید اهداف یادگیری زبان خود را مشخص کنید. آیا می‌خواهید برای سفر، کار یا تحصیل انگلیسی یاد بگیرید؟ این اهداف می‌توانند به شما در تعیین مسیر یادگیری و انگیزه کمک کنند. شما با تصور هدف خود باید انگیزه بگیرید و یادگیری را ادامه دهید.

2. آموزش با موسیقی و فیلم‌ها:

گوش دادن به موسیقی انگلیسی، تماشای فیلم‌ها و حتی مستندها به زبان انگلیسی می‌تواند به تقویت مهارت‌های شنیداری و تلفظ شما کمک کند. سعی کنید از زیرنویس هم برای درک بهتر متن استفاده کنید اصولا اگر معنی کلمات را بدانید با زیرنویس انگلیسی به درک عمیق‌تری از یادگیری خواهید رسید.

3. خواندن کتاب و رمان‌ها:

خواندن کتاب‌ها و رمان‌های انگلیسی با سطوح مختلف می‌تواند دایره واژگان شما را افزایش دهد و به بهبود مهارت خواندن کمک کند. همچنین استفاده از داستان‌های انگلیسی نیز می‌تواند کمک بسیاز زیادی به شما بکند.

4. استفاده از اپلیکیشن‌های آموزشی:

امروزه بسیاری از اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌ها هستند که به شما کمک می‌کنند زبان انگلیسی یاد بگیرید. مانند Duolingo، Memrise، Rosetta Stone و… همچنین وب سایت آکادمی روان و چرب زبان که دو سایت فارسی زبان هستند از جمله این وب سایت‌ها هستند.

5. صحبت یا مکالمه با نیتیوها:

تمرین صحبت کردن با افراد بومی زبان انگلیسی می‌تواند به شما در بهبود مهارت‌های مکالمه کمک کند. شما می‌توانید با شرکت در کلاس‌های فری دیسکاشن مکالمه خود را قوی کنید، همچنین با استفاده از اپلیکیشن‌ها و یا هوش مصنوعی در حال حاضر می‌توانید با نیتیوها مکالمه کنید اپلیکیشن‌هایی همچون replika کاربردی هستند.

6. تعیین زمان مشخص برای یادگیری:

شما با برنامه ریزی و متعهد شدن که روزانه مثلا یک ساعت زبان انگلیسی را بخوانید و اینکه متعهد شوید که روزانه این اتفاق می‌افتد زیرا مهم‌ترین روش ترفند یادگیری یک زبان دیگر تداوم داشتن در یادگیری و تمرین و تکرار است.

7. یادگیری دسته به دسته:

به جای تلاش برای یادگیری همه‌چیز همزمان، سعی کنید تمرکز خود را روی یک یا نهایتا دو چیز یا سه چیز بگذارید. هرچه تعداد مهارت‌هایی که می‌خواهید یاد بگیرید بیشتر باشد موجب عدم تمرکز شما خواهد شد. حتی خود زبان انگلیسی را هم باید تقسیم بندی کنید که نخواهید اسپیکینگ و لیسنینگ و نوشتن را باهم یاد بگیرید و باید طبق برنامه ریزی خاصی باشد.

8. استفاده از واژگان و عبارات روزمره:

تلاش کنید واژگان و عباراتی که در زندگی روزمره خود استفاده می‌کنید، به انگلیسی یاد بگیرید. این کمک می‌کند تا یادگیری به شکل عملی‌تری انجام شود. یا مثلا لوازم در خانه را هربار که استفاده می‌کنید اسم انگلیسی آن‌ها را در ذهن خود مرور کنید.

9. تکرار مداوم:

مرتباً واژگان و مهارت‌های خود را تکرار کنید زیرا مهم‌ترین ترفند زبان انگلیسی تکرار و تمرین مداوم است. روزانه در مسیرهایی که زمان خالی دارید از زمان‌های خالی خود نهایت استفاده را ببرید.

10. شروع با سطح مناسب:

از کتاب‌ها و منابعی شروع به یادگیری کنید که منتانسب سطح شما هستند، پیشنهاد می‌کنیم حتما تعیین سطح شوید و بعد شروع به کار کنید. می‌توانید با مراجعه به صفحه اموزش زبان انگلیسی آکادمی و شرکت در تعیین سطح رایگان شروع به یادگیری کنید.

11. استفاده از فرهنگ زبانی:

آشنایی با فرهنگ کشورهای انگلیسی‌زبان نیز به درک عمیق‌تر از زبان انگلیسی کمک می‌کند. اطلاعاتی در مورد تاریخ، غذاها، موسیقی، و فرهنگ عامه بدست بیاورید. همچنین با دیدن فیلم‌های هرکشور می‌توانید با فرهنگ آن‌ها بیشتر آشنا شوید و به درک بهتری از زبان انگلیسی برسید.

12. تفکر ذهنی به انگلیسی

با فکر کردن به هرچیز به انگلیسی به صورت ناخودآگاه زبان انگلیسی شما تقویت می‌شود.

بعد یادگیری یک موضوع، بخوابید

تحقیقات نشان داده است که خواب؛ حافظه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. برای استراحت کافی وقت بگذارید تا بتوانید آنچه را یاد گرفته‌اید به خاطر بسپارید. البته این موضوع را خیلی پیشنهاد نمی‌کنیم البته این پیشنهاد تجربه نویسنده است و ممکن است پایه علمی نداشته باشد.

مطالب مورد علاقه خود را به انگلیسی بیاموزید!

ممکن است در کلاس‌های زبان تمرکز صرفا روی یادگیری گرامرها و یا مکالمه‌های مختلف باشد، شما می‌توانید مطالبی یا مباحثی را که مورد علاقه شما است به انگلیسی مطالعه کنید. مثلا شما به فوتبال علاقه دارید اخبار این حوزه را به انگلیسی دنبال کنید موجب یادگیری چند برابری شما می‌شود.

افزایش سرعت یادگیری با شرکت در دوره‌های آفلاین و آنلاین

اگر شما پشتکار خواندن زبان انگلیسی به صورت خودآموز را داشته باشید یکی از سریع‌ترین روش‌ها استفاده از دوره زبان انلگیسی است که در عرض شاید شش ماه تا یک سال می‌توانید سطح زبانی خود را به حد قابل قبولی برسانید.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا