آموزش های متنوع دیگر

شغل برنامه نویسی در آلمان (۵ شهر برتر)

طبق جدیدترین گزارش چاپ شده توسط مجمع جهانی اقتصاد، پیشرفت اروپا به دلیل رشد تکنولوژی اکوسیستم در آسیا و مونیخ ، معروف به دره ی سیلیکون، است. مدیران شرکت های اقتصادی اروپایی پتاسیل زیادی برای پیشرفت می بینند که این پتانسیل درواقع همان فرصت های موجود گوناگون و هوش فنی بالا است.

بر اساس گزارش Stack Overflow که سایتی معروف برای برنامه نویسان است، امروزه ۴٫۷ میلیون برنامه نویس حرفه ای در اروپا و ۴٫۱ میلیون در آمریکا وجود دارد.

پیشرفت های اولیه در کشورهای بنلوکس، نوردیک و بالتیک و البته آلمان ایجاد شده است. چهار کمپانی بزرگ به نام های گوگل، فیسبوک، آمازون و میکروسافت درحال گسترش تکنولوژی اروپایی هستند. با شکی که اخیرا توسط برگزیت(خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) ایجاد شده است، تعداد زیادی از افرادی که در استارت آپ لندن کار می کنند، در حال حرکت به آلمان هستند و با نیروی زیاد در حال انجام حرکت بین قاره ای می باشند.

بازار آزاد بزرگ اروپایی به پیدایش مرکز فعالیت های تکنولوژی روی زمین کمک کرد. شرکت ها می تواند تصمیمات قانونی سودمند ، اتخاذ نمایند و درواقع از فرصت ها ، حمایت های دولتی، منابع استعداد، یا تجارت های ارزان استفاده کنند.

دلایل مهاجرت به آلمان

در این بالا و پایین آمدن اکوسیستم اروپایی ، آلمان از همه خوش قول تر به نظر می آید. این کشور محیط مناسب تر و مهمان نوازانه تری برای کسانی که تازه به این حرفه آمده اند ، فراهم کرده است. میانگین حقوق برنامه نویسان در آلمان بیشتر از میانگین در اتحادیه است و حدود ۵۳٫۲۲۵ یورو طبق مقیاس حقوق است. این حقوق بالا به همراه کیفیت خوب زندگی هزاران نفر از فارغ اتحصیلان را به سمت آلمان سوق می دهد تا کار خود را در آن جا شروع کنند. با توجه به این که اخیرا آزادی به کارمندان خارجی داده شده است، آلمان برای نیروی کار واجد شرایط تبدیل به آهنربا شده زیرا گرفتن ویزای کار، آسان تر است.

در سال ۲۰۱۸، آلمان رکورد همیشگی را شکست و ۳٫۴ میلیارد یورو را زنده کرد. تقریبا ۴۰% سرمایه گذاری ها به برلین رفت، و ۱۸٫۳% به مونیخ و ۵٫۸% وارد هومبورگ گردید. ۲ تا از سرمایه گذاری های اصلی دیگر در شهرهای حومه انجام شد. نیروی صنعتی مثل بوش، زیمنس و فولکس واگن روی تکنولوژی و ماشین سازی و تاسیس گروه های فنی و مرکزهای R&D در آن شهرها، در حال شرط بندی های بزرگ هستند.

برای تقویت صنعت و ظرفیت های تکنولوژی، دولت آلمان ابتکار عمل آلمانی انجام داد: مرکز فعالیتی برای تنظیم قطب های دیجیتالی در سراسر کشور راه اندازی کرد. هر شهر برپایه ی استعداد تکنولوژی در رشته ی خاص انتخاب شد. هیئت اعزامی این مرکز اظهار نظرهای فنی دارد و جامعه ی تجاری ایجادکرده است.

لیست موجود چرخ های دیجیتالی با متخصص های آنان به قرار زیر است:

 • برلین:فین تک ، loT
 • مونیخ: موبیلیتی یا پویایی
 • هامبورگ: لجستیک یا استدلالی
 • دورتموند:لجستیک یا استدلالی
 • کلن:اینشورتک یا فناوری بیمه
 • کالرزروهه:هوش مصنوعی
 • اشتوتگارت: صنایع آینده
 • درسدن/لایپزیگ(Twin Hub): سیستم های هوشمند،loT و انرژی
 • پوتسدام: مدیا تک یا فناوری رسانه
 • نورنبرگ/ارلانگن: سلامت دیجیتال
 • لودویگسهافن/مانهایم:شیمی

این شهرها براساس وجود نهادهای آموزشی ، تحقیقات تخصصی در زمینه ی صنعت و یک شبکه ی محلی اینفلوانسرها یا تاثیرگذاران، و کیفیت جامعه برای شروع کار انتخاب شده اند. آن ها همچنین می خواهند تا بنگاه بین المللی برای صنعت را به طور تخصصی راه اندازی کنند.

بنگاه های منطقه ای به آژانس هاب متصل شده اند که به عنوان شبکه ی مادر در بین این بنگاه ها وجود دارد ،و حمایت و راهنمایی های لازم را انجام می دهد.

مهاجرت به آلمان

۱-برلین

 • میانگین حقوق مهندسان نرم افزار: ۴۸٫۸۶۵ یورو
 • میانگین اجاره:۱٫۴۴۹ یورو

تعداد زیادی از افراد حرفه ای به دلیل به وجود بازار خلاق و به روز در برلین هستند. برلین به عنوان پایتخت استارتاپ آلمان باپیدایش بیش از ۴۰۰۰۰ شرکت های فن آوری جدید در هرسال، به خودش می بالد. در این جا شما می توانید سازمان هایی با موسس های باهوش و کاملا توسعه یافته را پیدا کنید، از ماشین های جوجه کشی، کنفرانس های فنی، تا رقابت استارتاپ به عنوان ترویج فرهنگ کارآفرینی را شامل می شود.

ایجاد اکوسیستم در برلین یک ساختار قوی دارد، این شهر بیشترین موسسه های آکادمیک و محقق در آلمان دارد. سازمان های مختلف ،مثل فکتوری برلین، جامعه را با میزبانی از کنفرانس ها، جلسه ها و اتصال سرمایه گذاران به مدیریت، پرورش می دهد. موسسه ی فرانهوفر برلین سنتر را برای انتقال های دیجیتالی تاسیس کرد که برای تحقیقات اپلای یا درخواست شده، تخصص یافته اند و هماهنگ با تعامل های تجارت به طور آکادمیک فعالیت می کنند.

برلین پارتنر بین اقتصاد و تکنولوژی در جامعه ی فنی برلین، هماهنگی ایجاد می کند. تاکید اولیه روی فین تک، و اینترنت است. حتی ساختمان ها و شرکت هایی وجود دارد که برای حمل، راه اندازی، و مقیاس گذاری استارتاپ ها مثل Next Big Thing و FinLeap. کار می کنند. چندسالی است که بیکاری در این شهر به طور پیوسته رو به کاهش است،که این نشان از بالارفتن تقاضا برای جذب نیروی کار است.

۱۵ تا از پردرآمدترین شغل های دنیا در سالهای ۲۰۱۹-۲۰۲۵ چه خواهد بود؟

برلین نه تنها یک پایگاه اصلی برای انجام کار مستقل است بلکه شهری است که برای شرکت های فنی مثل Cisco یا سیسکو،SAP SE، و مایکروسافت به خوبی شناخته شده است. روی هم رفته، برلین موتورخانه ای با شبکه های حمایتی قوی موسسه های آکادمیک، بازیکن های بزرگ هماهنگ، و جامعه ای خلاق است.

مونیخ

۲-مونیخ

 • میانگین حقوق مهندس نرم افزار: ۵۳٫۹۳۴ یورو
 • میانگین اجاره:1/649 یورو

مونیخ که به نام دره ی سیلیکونی آلمان معروف است. درشهر باواریا که در مونیخ واقع شده است برای فناوری به اندازه ی برلین توجه نمی شود و هنوز برلین یکی از فعال ترین و چند جانبه ترین مراکز نوآوری است.در موقعیت های مساعد مونیخ به عنوان یکی از شهرهای قابل زندگی شناخته می شود. میزان جرم و جنایت در این شهر پایین است، استانداردهای بالایی برای زندگی دارد و برنامه ریزی های شهری خوبی دارد. جای تعجبی نیست که هزینه ی زندگی در مونیخ کمی گران تر از برلین پرهرج و مرج باشد.

قدرت اصلی این شهر فناوری اطلاعات براساس برنامه های توسعه یافته،هوش مصنوعی، پردازش زبان به طور طبیعی،و خودکار است. تعداد زیادی از فن آوری های در جریان، در مناطق انتخاب شده برای اقامت در مونیخ، اختصاص یافته اند. برای مثال، Devexperts یک تکنولوژی جدید در دنیای فن آوری است که در حوزه ی برنامه نویسی اتوماتیک برای بانک ها، بنگاه ها و کارگزاران اقتصادی عمل اختصاص یافته است و یا TrustYou که استاراپی است که دیدگاه هایی را از رفتار مصرف کننده کشف و سایت هایی را مرور می کند.

در همان زمان ، این شهر نفطه ی قوتی برای جستجوی کارمند در شرکت های بزرگ اطلاعات و فن آوری است. مونیخ قرارگاه های تکنولوژی بین الملی بزرگ مثل میکروسافت، گوگل ، IBM و ژنرال الکتریک، وهمچنین قرارگاه های آلمانی خانگی مانند آلیانز و BMW را دارد.

هامبورگ

۳-هامبورگ

 • میانگین حقوق مهندسان نرم افزار: ۴۶٫۲۹۳ یورو
 • میانگین اجاره: ۱٫۶۲۳ یورو

این شهر شمالی در اطراف دریاچه ی Elbe قرار گرفته است که به دریای شمال وصل می شود. در نتیجه هامبورگ را به یک مکان عالی برای قطب استدلال تبدیل کرده است و یکی از مهم ترین بندرهای آلمان و اروپای شمالی محسوب می شود.

این شهر شمالی نام خودش را به عنوان یکی از با امکانات ترین شهرها در جهان تکنولوژی آلمان اتخاذ کرده است. این شهر نسبت به مونیخ دارای اعتبار بیشتر ، شلوغی و سرعت کمتر، و نسبت به برلین، دارای نظم بیشتر است. هامبورگ یک شهر ساکت و یک شهر بین المللی با آرامش و آسودگی زیاد محسوب می شود. میانگین حقوق یک برنامه نویس در هامبورگ برابر با ۴۶۲۸۳ یورو است. از آنجاییکه این شهر نمی تواند با مقیاس پرداختی مونیخ رقابت کند، از لحاظ هزینه ی زندگی قیمت های اجاره، و حمل و نقل به صرفه تر است.

راه های کسب درآمد اینترنتی (۱۷ روش در ایران)

جامعه ی تجاری هامبورگ ، از جایگاه سوم خودش ، در رتبه بندی IT رضایت ندارد و به طور مداوم نوع آوری های استراتژیک، اقدامات تکنولوژی را ارائه می دهد. یکی از بزرگترین جاه طلبی ها ، ساخت اقامت های هافن سیتی، یک توسعه ی شهری بلندپروازانه در تشکیل صنعت کشتی سازی است که می خواهد خودش را به مونیخ برساند. این قطب تکنولوژی تاکید زیادی روی تکنولوژی های حقیقت مجازی، انعطاف پذیری، و مفاهیم یک شهر هوشمند دارد. این شهر همچنین گام های بلندی در حوزه ی بلاکچین و پرینت سه بعدی برداشته است.یکی از عواملی که باعث شده است هامبورگ روی نقشه قرار بگیرد، نوع آوری هایی در زمینه ی مفاهیم شهر هوشمند و حمل و نقل است.

مقرهای چندگانه ی بین المللی تکنولوژی، شرکت ها و مراکزی R&D در هامبورگ دارد که شامل فیسبوک، توییتر، دراپ پاکس، گوگل و ماکروسافت است. علاوه براین، هامبورگ اولین شهری است که در آن Airbnb به استعداد تکنولوژی و زیرساخت مفصل آن جذب شد، شرکتش را تاسیس کرد.

فرانکفورت

۴-فرانکفورت

 • میانگین حقوق مهندس نرم افزار:۵۳٫۱۷۴ یورو

منطقه ی Rhine-Main یکی از توسعه یافته ترین، مناطق اقتصادی و مرفه آلمان است. فرانکفورت، مرکز اصلی رشد و پیشرفت در آلمان است. این شهر ستون اصلی بانکداری و صنعت اقتصادی اتحادیه ی اروپا است.

همچنین از لحاظ آموزش، اولین رتبه را دارد و مرکز تحقیقات با بیشتریت تمرکز روی دانشگاه ها است. یک شهر بین المللی با بالاترین درصد از ساکنین خارجی در شهر آلمان است و مانند یک آهنربا برای جذب استعدادهای خارجی در حوزه ی تکنولوژی عمل می کند. ترکیب توانایی های اقتصادی و پتانسیل تحقیقاتی، آن را به یک شهر عالی برای پروژه های مربوط به تکنولوژی و امنیت سایبری تبدیل کرده است. علاوه بر این، دارای سرمایه های بانکداری بالا در این منطقه وجود دارد.

فرانکفورت یک منطقه ی اقتصادی بسیار بزرگ با بیش از ۷۰۰۰۰ کارمند در حوزه ی صنایع اقتصادی و حمایتی هست.اصلی ترین موسسات اقتصادی، شامل تبادل موجودی، بانک باندس، بان مرکزی اروپایی، SSM، و غیره است.

فرانکفورت نسبت به منطق دیگر شهرت کمتری دارد اما راهی را برای صنایع خلاقانه با تقریبا ۶۰۰۰۰ کارمند، در زمینه های مختلف هنری مانند طراحی یا گیمینگ، باز کرده است. فرانکفورت چندین جایزه ی بین المللی را دریافت کرده است. علاوه برآن بیش از ۱۰۰ کمپانی در صنعت فیلم سازی، ویرایش ویدئو، امتیازبندی و غیره فعالیت می کنند.

مزیت بزرگ این شهر تعداد بالای کمپانی های بزرگ مانند اپل، مرکKGaA، بانک Deutsche و Sanofi است که به طور مداوم استعدادهای IT را ارزیابی می کند.

کلن

۵-کلن

 • میانگین حقوق مهندس نرم افزار ۴۷۵۰۰ یورو

کلن مرکز بیمه ی آلمان است. این شهر قدیمی دارای طراحی گوتیک، است که نوآوران IT و بیمه را از سراسر آلمان جذب می کند. هم اکنون نزدیک به ۷۰۰ استارتاپ با بیش از ۸۰۰۰ کارمند در کلن وجود دارد.

دانشگاه Th Köln و دانشگاه کلن، به دلیل ایجاد قراردادهای مالی با نوآوری های تکنولوژی برای موقعیت های تجاری در صنعت بیمه، به خودشان افتخار می کنند. یکی دیگر از مهمترین موسسه ها، Digital Hub Cologne است که تبادل دانش را بین اجتماع علمی و کمپانی های تکنولوژی برقرار می سازد.

شغل برنامه نویسی در کانادا (مهارتهای لازم و حقوق)

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا