به مدت محدود! اپلیکیشن "چرب زبان" با قیمت سال گذشته به فروش می رسد! (بهترین اپ آموزش زبان)

(اینجا کلیک کنید)
آموزش های متنوع دیگر

نحوه Jtag کردن Xbox 360 و همه نکات کاربردی

می دانید Jtag چیست؟ یک کنسول Jtag یا RGH به شما امکان می دهد تا بازی های پشتیبان را مستقیما از یک هارد دیسک بازی کنید (بدون این که لازم باشد دیسکی را در دی وی دی درایو قرار بدهید).

نمونه ای از بازی هایی که در Freestyle Dash نصب شده است.

نمونه ای از بازی هایی که در Freestyle Dash نصب شده است.

 • شبیه ساز ها را برای کنسول های Retro مورد علاقه تان مثل Super Nintendo، PS1 وPS2 ، Mame و غیره اجرا کنید.

نمونه ای از یک شبیه ساز Super Nintendo Xbox 360

نمونه ای از یک شبیه ساز Super Nintendo Xbox 360

نمونه ای از یک شبیه ساز Mame-Original Arcade

نمونه ای از یک شبیه ساز Mame-Original Arcade

 • بازی ‌های مدرن مثل gtav و call of duty کمک تان می کنند تا زندگی با پول بی پایان را تجربه کنید.

نمونه ‌ای از منوی کال آف دیوتی

نمونه ‌ای از منوی کال آف دیوتی

نمونه ای از مد منو GTAV

نمونه ای از مد منو GTAV

 • حالت بازی چند منطقه ای یا Multi Region به شما امکان می دهد تا بازی های کشور های دیگر (منطقه ها) را بازی کنید. بنابراین اگر کنسول انگلستانی داشتید و ‌خواستید بازی‌ های ایالات متحده آمریکا یا ژاپن را انجام بدهید، مشکلی نیست و نگران نباشید که به راحتی انجام می‌ شود.
 • می توانید هارد دیسک با هر اندازه ای را به کنسول تان متصل کنید و مجبور نیستید که حتما از هارد دیسک های استاندارد مایکروسافت که آن ها منتشر کرده اند؛ استفاده کنید. با این اوصاف می توانید از هارد دیسک های 1 یا 2 ترابایتی استفاده کنید.

ویدیوی آموزشی

 

Jtag Xbox 360 یا RGH Xbox 360 کدام یک بهتر است؟

واقعیت این است که آن ها هر دو کنسول هستند. وقتی که یک کنسول RGH بوت شد، دیگر تفاوتی با Xbox 360 استاندارد Jtag شده ندارد.

Jtag کردن در کنسول هایی که داشبورد بالاتر از 2.0.7371 داشتند، انجام می شد.

دلیلش هم این بود که داشبورد های پایین تر از 2.0.7371 حفاظی در داشبورد نداشتند تا مانع از آن شود که شخصی بتواند کنسول را تگ کند. با این حال این روش ساده نبود. برایJtag کردن، یک کنسول نیاز به لحیم کردن قطعات الکترونیکی به برد اصلی کنسول و یک داشبورد جایگزین برنامه ریزی شده روی برد اصلی کنسول هست که بتواند Jtag را فعال کرده و قفل کنسول را به طور کامل باز کند.

این داشبورد ملقب به ” Blade ” است و بین سال‌ های 2005 تا 2008 داشبورد کنسول Xbox 360 بوده است.

نمونه هایی از برد Blade Dash

نمونه هایی از برد Blade Dash

نمونه ای دیگر:

نمونه هایی از برد Blade Dash-1

کنسول RGH چیست؟

در داشبورد بالاتر از 2.0.7371، مایکروسافت حفاظی را به داشبورد های بعدی اضافه کرد تا Jtag کردن کنسول را غیر ممکن کند.
برای غلبه بر حفاظی که به داشبورد های بعدی اضافه شد، فرآیندی به نام RGH (Reset Glitch Hack) شکل گرفت.

Reset Glitch Hackرا می توان بر روی هر کنسول Xbox 360 دارای HDMI نصب کرد.
مدل هایی که امکان نصب RGH روی آن ها وجود دارد:

 • Original (باید یک سوکت HDMI در پشت داشته باشد )

کنسول RGH

 • Original (Phat) باید سوکت HDMI داشته باشد و روی داشبورد های بالاتر از 2.0.7371 قابل نصب است.
 • Slim در هر مدلی را می توان روی هر داشبوردی اضافه کرد.
 • 360e (به استثنای نسخه 500 گیگابایتی یا MFR DATE محصول آگوست 2014 یا بالا تر) و روی هر داشبوردی قابل نصب است.
 • اساسا شامل این موارد می شود:
  RGH 3.0(منتشر شده در 28 نوامبر 2021 توسط 15432) که به ما امکان می دهد تا آی سی SMC را روی مادربرد مجددا برنامه ریزی کنیم تا یک پالس زمان بندی را روی CPU بفرستیم، این کار CPU را فریب می دهد تا ذات حفاظتی اش را کنار بگذارد و اجازه بدهد کد بدون علامت اجرا شود.
 • مادربرد های Zephyr همچنان باید با نصب تراشه RGH Glitch اصلاح شوند، اما این روی عملکرد کنسول تأثیری نخواهد داشت.

سپس این کنسول به شما اجازه می دهد تا برنامه های Homebrew را اجرا کنید، هر دیسک سخت غیر مایکروسافتی (تا 2 ترابایت) را به کنسول متصل کنید و شبیه ساز ها (Sega، NintendoوMame ) را اجرا کنید.

چرا این کنسول جواب می دهد؟

SMC دوباره برنامه ریزی شده روی مادربرد کنسول، یک پالس زمان بندی ایجاد می کند که روی تراشه CPU فرستاده می شود. اگر این پالس زمان ‌بندی دقیقا در زمان و فرکانس صحیح به CPU برخورد کند ، باعث می ‌شود تا CPU کنسول را در حالت محافظت نشده بوت کند، بنابراین اجازه راه ‌اندازی نرم ‌افزار های غیر رسمی مثل Homebrew، Alternative Dashboard، Emulators و غیره را می‌ دهد.

زمان بوت استاندارد صنعتی برای کنسول RGH از 0 ثانیه و 3 دقیقه متغیر است.

زمان راه اندازی کنسول Wizards تقریبا INSTABOOT است !!!!! این زمان در مدل های مختلف کنسول متفاوت است.

در این مدت کنسول روشن می شود، اما تصویری را روی صفحه نمایش نمی دهد.

توجه:

نگرانی مشترک برخی از مشتریان کنسول RGH این است که وقتی کنسول جدید شان را روشن می کنند، روشن می شود اما تصویری را نشان نمی دهد. نگران نباشید زیرا این مسئله کاملا طبیعی است.

آیا بین Jtag و RGH تفاوتی وجود دارد؟

کنسول ‌ها دقیقا مثل هم عمل می ‌کنند، بنابراین امیدواریم که این موضوع تا حدِ زیادی سؤالات یا نگرانی‌ های شما را برطرف کرده باشد.
تنها تفاوت؛ زمانی است که کنسول به داشبورد جدیدتر آپدیت می شود زیرا باید نسخه مناسب داشبورد را برای کنسول JTAG یا RGHتان ایجاد کنید.

رایج ترین سوالاتی که مشتریان ما می پرسند

ما لیستی از رایج ترین سوالات و نگرانی های مطرح شده توسط مشتریان مان را گردآوری کرده ایم.

 • آیا می توانم کنسول را آنلاین بگیرم؟

یک کنسول اصلاح شده ( JTAGیاRGH ) را نمی توان مستقیما در شبکه Xbox Live دریافت کرد زیرا کنسول غیرقابل استفاده می شود. علتش هم این است این کنسول به شما امکان می دهد تا بازی ها را تغییر بدهید که البته شرایط را برای گیمر های بازی در شبکه Xbox Live نامساعد می کند.
برای دور زدن این مشکل، باید از سرویس Stealth استفاده کنید تا این واقعیت که کنسول تغییر یافته است را پنهان کنید . حال در این مرحله ما کاری به سرویس های Stealth نداریم. برای این کار باید از گوگل کمک بگیرید. یکی از سرویس های معتبر توسط Team Xecuter یعنی همان گروهی که در ابتدا Reset Glitch Hack را ارائه کرد، اداره می شود. سرویس آن ها “XBLNinja” نام دارد، اما سرویس های دیگری هم در دسترس هستند.

 • آیا می توانم بازی های مود را برای دستیابی به پول بیشتر، زندگی بی پایان و تنظیم منوهای مود انجام بدهم؟
  بله، می توانید . یک کنسول JTAG یا RGH به راحتی می تواند این اجازه را بدهد. برای بازی هایی که می خواهید تغییر بدهید، باید منو های Mod را دانلود کرده و نصب کنید. ما هیچ کمک یا مشاوره ای در این مورد نصب نمی کنیم و ارائه نمی دهیم، اما می توانید گوگل، یوتیوب و وب سایت های متعدد دیگر تمام کمک های مورد نیازتان را دریافت کنید.
  چند سایت بسیار خوب مثل “Sevensins” یا ” TheTechgame ” هستند که خیلی کمک تان می کنند.
 • آیا روی کنسول های خریداری شده یا اصلاح شده نرم افزار نصب شده است؟
  همه کنسول ‌هایی که برای مشتریان می ‌فروشیم یا اصلاح می ‌کنیم، نرم ‌افزار زیر را نصب کرده‌ اند:

  • Xexmenu 1.2

Xexmenu 1.2

 • Freestyle dash V3

Freestyle dash V3

چیدمان صفحه بازی ها در Freestyle Dash

چیدمان صفحه بازی ها در Freestyle Dash
می توانید Freestyle Dash را برای دانلود کاور بازی هایی که نصب کرده اید راه اندازی کنید که می تواند به صورت دو بعدی یا سه بعدی مثل نمونه بالا باشد.
برای انجام این کار باید “Live Strong” را در صفحه راه اندازی Dash Launch غیرفعال کنید، این کار به شما امکان می دهد تا به اینترنت متصل شوید.

 • Dashlaunch
 • Dashlaunch یک برنامه عالی است که به شما امکان می دهد تا تنظیمات را در کنسول تان تغییر بدهید، حتی می توانید کنسول تان را Region Free کنید تا به شما امکان بازی های کشور های دیگر را هم بدهد.
  هر کنسولی که می ‌فروشیم یا تغییر می ‌دهیم، Xbox Live و اینترنت برای امنیت کنسول‌ ها در آن ها Dashlaunch مسدود شده است.
  توجه:
  اگر قصد دارید که کنسول را به صورت آنلاین دربیاورید و یک سرویس STEALTH روی کنسول راه‌ اندازی کنید تا این واقعیت را پنهان کنید که کنسول تغییر یافته است، باید به قسمتِ تنظیمات Dash Launchبروید (روی تصویر بالا کلیک کنید تا ببینید چه چیزی را باید غیر فعال کنید.) و تنظیمات زیر را غیر فعال کرده یا Disable کنید (که به طور پیش فرض فعال هستند).
 • Live Block (این کار اتصال Xbox Live را غیر فعال می کند).
 • Live Safe (این یکی اینترنت را غیر فعال کرد، بنابراین برای بارگیری کاور ها در Freestyle Dash باید آن را غیر فعال کنید.)

توضیحی درباره تنظیمات شبکه درDashLauch :
شبکه:

Ping Patch

اگر فعال باشد، محدودیت پینگ برای بازی لینکی سیستم حذف خواهد شد . معمولا، کنسول ‌های خرده ‌فروشی محدودیت پینگ 30 میلی ‌ثانیه برای لینک سیستم دارند. با فعال بودن این گزینه ، محدودیت پینگ برای لینک سیستم وجود ندارد. ما از این برای Xlink KAI یا سایر اتصال دهنده های لینک سیستم استفاده می کنیم.

Sign Notice

وقتی فعال باشد، Dash Launch سعی می‌کند که علامت مزاحم در پیام‌ های اعلان را از بین ببرد. فعال کردن این گزینه باعث می شود تا Dash Launch هر یک از صفحه های ورود به سیستم که ظاهر می شوند مثل صفحه ورود به منوی XeX و غیره را غیر فعال کند.

Live Block

وقتی فعال باشد، DNS Resolver سایت های Live را مسدود می کند. این گزینه مانع کنسول تان برای حل و فصل اتصالات XBL DNS می شود. فعال کردن این گزینه اتصال LIVE را مسدود می ‌کند، اما هم چنان می ‌توان عکس ‌های کاور و اسکرین ‌شات را دانلود کرد.

Live Strong

وقتی بلوک LIVE غیر فعال است، تأثیری ندارد. هنگامی که با بلوک LIVE فعال می شود، لیست گسترده تری از دامنه ها نسبت به وقتی که Live Block به تنهایی باشد، مسدود می شود . با فعال بودن این گزینه، Dash Launch از اتصال کنسول تان به هر دامنه XBL جلوگیری می کند. فعال کردن این گزینه، جلوی کنسول شما را برای دانلود کاور آرت و اسکرین شات ها می گیرد. اگر بلوک LIVE را فعال نکنید، این گزینه تاثیری ندارد.

XHTTP

اگر XHTTP فعال باشد، پچی در XAM هست تا دسترسی نا امن را ممکن کند. اگر با این مورد آشنایی ندارید، خودتان را درگیر نکنید. من خودم خیلی مطمئن نیستم که این گزینه چه کاری انجام می دهد.

No NetStore

اگر فعال باشد، فضای ذخیره سازی ابری نباید در کادر محاوره انتخاب دیسک نشان داده شود. با فعال کردن این گزینه، کنسول شما فضای ذخیره سازی ابری را به عنوان گزینه ای در کادر محاوره انتخاب دستگاه نخواهد داشت.

DEV Link

اگر فعال باشد، داده‌ های لینک سیستم برای ارتباط با کیت ‌های DEV رمز گذاری می ‌شوند. با فعال کردن این قابلیت، می ‌توانید با افرادی که کیت ‌های DEV را اجرا می‌ کنند، بازی ‌های مرتبط با سیستم را انجام بدهید.

Sock Patch

اگر نمی دانید این گزینه چه کاری انجام می دهد ، آن را فعال نکنید.

Fake Live

اگر نمی دانید این گزینه چه کاری انجام می دهد، آن را فعال نکنید . Fake LIVE تأثیر زیادی روی بازی ها و برنامه ها دارد. اگر نمی دانید چه کاربردی دارد، آن را غیر فعال بگذارید.

7 روش برتر افزایش fps در بازیها (و اجرای راحت بازیها روی سیستم)

کلام پایانی

این چک لیست مختصری از موارد مورد نیاز است:

 • Mod Games: شما باید یک Stealth Service را راه ‌اندازی کنید تا مطمئن شوید که کنسول شما هنگام اتصال به Xbox Live متوقف نمی ‌شود. باید “Live Strong” و “Live Block” را در صفحه راه اندازی Dash غیرفعال کنید تا اتصال به اینترنت فعال شود. منو های MOD ای که برای بازی هایتان نیاز دارید را دانلود کرده و سپس، نصب و راه اندازی کنید. از گوگل، یوتیوب و وب سایت ها برای کمک به هر دوی این موارد استفاده کنید.
 • برای این که بتوانید کنسول را به صورت آنلاین بگیرید؛ باید حتما یکی از سرویس های Stealth را نصب کنید، جزئیات را می توان در گوگل در سرویس معتبری به نام ” XBLNinja ” پیدا کرد. همچنین باید ” Live Strong ” و ” Live Block ” را در صفحه راه اندازی Dash Launch غیرفعال کنید، این به شما امکان می‌ دهد تا به اینترنت متصل شوید.
 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا