به مدت محدود! اپلیکیشن "چرب زبان" با قیمت سال گذشته به فروش می رسد! (بهترین اپ آموزش زبان)

(اینجا کلیک کنید)
آموزش اینترنت

چرا لینکدین؟ چطور از لینکدین استفاده کنیم؟

لینکدین چیست؟ اگر بدانید که چگونه از آن به درستی استفاده کنید، این نرم افزار می تواند یک ابزار آنلاین بسیار مفید باشد. لینکدین در واقع نوعی شبکه اجتماعی است که در اصل برای مشاغل طراحی شده است.

با این وجود، در صورت استفاده صحیح، لینکدین می تواند یک بستر سودآور برای افراد، وبلاگ نویسان و بازاریاب های اینترنتی باشد. در اینجا ابتدا توضیح مختصری درباره این برنامه ی شبکه های تجاری و نحوه عملکرد آن آورده شده است.

لینکدین چیست؟

لینکدین اساساً یک شبکه اجتماعی حرفه ای است که در اصل برای مشاغل و همکاران تجاری طراحی شده است. به دلایلی بسیاری؛ اکثر مردم از این نرم افزار با عنوان linkdin یاد می کنند، اما این یک غلط املایی است و واژه اصلی آن linkedin می باشد، با این که هر دو معنای یکسانی دارند.

لینکدین را نه فقط صاحبان کسب و کار، بلکه هر کسی می تواند برای اهداف خاص خود به کار بگیرد. مثلاً شما می توانید از لینکدین به صورت فردی برای برقراری ارتباط با کسانی که علایق مشترک دارید و کسانی که از نظر شغلی با هم در یک حیطه فعالیت می کنید؛ استفاده نمایید. شما می توانید از آن به عنوان یک کارمند مشغول در یک کسب وکار استفاده کنید؛ یا به صورت فردی برای راه اندازی وب سایت یا وبلاگ خود می توانید لینکدین را به کار ببرید.

بلد باشید: 12 ترفند لینکدین برای بیشتر و بهتر دیده شدن 

در لینکدین؛ داشتن بیش از یک حساب امکان پذیر می باشد: می توانید یک حساب برای فعالیت های شغلی و کسب و کار خود داشته باشید و حساب دیگری نیز برای استفاده شخصی تان ایجاد کنید. با حساب شخصی تان می توانید در اوقات فراغت خود و هنگامی که مشغول کار نیستید؛ با صاحبان مشاغل اینترنتی یا وبلاگ نویس ها ارتباط داشته باشید.

با استفاده از لینکدین می توانید یک پروفایل (نمایه) تنظیم کنید، پروفایل ها و سابقه اشتغال دیگران را بررسی کنید، افراد دیگری را نیز می توانید بررسی نمایید که لینکدین بعنوان مخاطبین بالقوه به شما پیشنهاد می کند؛ همچنین می توانید از آنها دعوت کنید که با شما ارتباط برقرار کنند.

به این ترتیب لینکدین تا حدودی شبیه به فیسبوک است، اما با وجود این که بیشتر کسب و کار محور است می توان گفت که به طور خاص محدود به استفاده برای عرصه کسب و کار و تجارت نمی شود. در اینجا چند روش استفاده از لینکدین – بصورت آنلاین یا آفلاین- را ارائه می کنیم تا بدانید که این پلتفرم چگونه می تواند در یک تجارت منظم، یک وبلاگ یا یک شغل خانگی به شما کمک کند.

چرا لینکدین؟

لینکدین بزرگترین شبکه حرفه ای جهان است. در حالی که فیسبوک برای برقراری ارتباط با دوستان و خانواده تان می تواند بسیار عالی باشد، و توییتر نیز برای دنبال کردن افرادی که زیاد آنها را نمی شناسید طراحی شده است، لینکدین به طور خاص برای افراد حرفه ای ساخته شده است.

  • ۳۰۰ میلیون عضو دارد. و این شبکه همچنان در حال رشد است.
  • در گوگل رتبه بالایی دارد. داشتن یک حساب کاربری لینکدین راهی آسان برای کنترل مواردی است که افراد هنگام جستجوی نام شما به صورت آنلاین مشاهده می کنند.
  • این حساب می تواند شغل بعدی شما را برای تان پیدا کند. طبق گفته Jobvite ، ۹۳٪ از استخدام کنندگان در سال ۲۰۱۳ می گویند از LinkedIn برای یافتن نامزدهای احتمالی شغل پیشنهادی شان استفاده می کنند. اگر در مورد استفاده از رسانه های اجتماعی برای پیدا کردن حرفه ی بعدی خود جدی هستید؛ لینکدین یک سایت عالی است که می توانید در آن عضو شوید.

چگونه در لینکدین موفق شویم؟ (بطور خلاصه)

در اینجا ۱۰ نکته وجود دارد که هر مبتدی باید بعد از عضویت در لینکدین انجام دهد:

۱- پروفایل خود را تکمیل کنید. پس از ثبت نام ، وقت خود را برای پر کردن هرچه بهتر و دقیق تر اطلاعات بگذرانید. پروفایل ناقص مانند داشتن یک رزومه ناقص است.

۲- در پروفایل خود از کلید واژه استفاده کنید. به کلید واژه هایی فکر کنید که افراد که برای یافتن شخصی در زمینه کاری شما استفاده می کنند: مطمئن شوید که از این واژه ها در بخش های مختلف پروفایل خود استفاده می کنید. اضافه کردن این کلمات کلیدی به عنوان حرفه ای و خلاصه ای که می نویسید؛ می تواند به متمایز شدن پروفایل شما کمک کند. نرم افزار هایی که با آنها کار کرده اید را ذکر کنید. و اگر اجازه دارید؛ مشتریانی که با آنها کار کرده اید را نیز ذکر کنید.

۳- نمایش پروژه های کلیدی. در بخش ” Experience (تجربه)” پروفایل شما ، گزینه ای برای اضافه کردن لینک هایی است که به پروژه های شما متصل می شوند. برای اضافه کردن لینک های پروژه های تان از این بخش استفاده کنید. این یک روش بسیار بصری است برای نشان دادن آنچه در گذشته به دست آورده اید. با لینک کردن پروژه های تان؛ همچنین می توانید ترافیک سایت را به سمت پروژه های خود سوق بدهید.

۴- فقط با افرادی که می شناسید یا قبلاً آنها را ملاقات کرده اید ارتباط برقرار کنید. در واقع؛ لینکدین به اعضای خود توصیه می کند که “فقط با افرادی که می شناسید و به آنها اعتماد دارید ارتباط برقرار کنید و فقط به گروههایی که می خواهید نام شما با آنها مرتبط شود، بپیوندید.” اگر یک دعوت نامه برای ارتباط با شخصی که نمی شناسید دریافت کرده اید، باید بررسی کنید که آیا ارتباط با وی برای تان سودمند است یا خیر.

ترفندی که حتما به کارتون میاد: پیدا کردن آدرس از روی اسم و فامیل (5 روش ساده)

۵- زمانی که می خواهید از دیگران دعوت کنید که با شما ارتباط داشته باشند؛ پیام خود را شخصی سازی کنید. در حالی که لینکدین، زمانی که شما از کسی برای برقراری ارتباط دعوت می کنید؛ به طور خودکار پیامی را برای وی ارسال می کند، وقت خود را صرف کنید تا در این بخش چیزی از خودتان نوشته و اضافه کنید. توضیح دهید که چرا می خواهید ارتباط برقرار کنید یا اگر شخص را به خوبی می شناسید، یک جمله آشنا بیان کنید که او نیز شما را بشناسد. فردی که این پیام را دریافت کند؛ از آن استقبال خواهد کرد.

۶- مداوم پست بگذارید. برای آنکه بتوانید در دیدرس عموم باشید، باید سعی کنید در لینکدین فعالیت خود را حفظ کنید. یک روش آسان برای انجام این کار، پست گذاشتن به صورت منظم است. لینک های جالب مربوط به صنعت و حرفه ی خود را به اشتراک بگذارید. یا یک عکس بارگذاری کنید. اگر یک وبلاگ نویس هستید ، می توانید از پلتفرم نشر لینکدین نیز استفاده کنید.

۷- افراد را منشن کنید. همان طور که این کار را در فیسبوک انجام می دهید، می توانید افراد را در لینکدین منشن کنید. سپس فرد مطلع می شود که شما به او منشن داده اید. این یک ویژگی عالی است و اگر یک پست از وبلاگ یا مقاله ای را که توسط شخصی دیگر نوشته شده است به اشتراک می گذارید؛ بهتر است آن شخص را منشن کنید.

۸- بررسی کنید چه کسی از پروفایل شما بازدید کرده است. لینکدین با ارائه ی ” Who`s Viewed Your Profile (چه کسی پروفایل شما را مشاهده کرده است)” می تواند منبع بزرگی از ارتباطات جدید و فرصت های شغلی تازه باشد. برای دیدن اینکه چه نوع افرادی را به پروفایل خود جذب می کنید، و این که آیا آنها مناسب اهداف تان هستند یا خیر، روی لینک سمت راست خبرنامه خود کلیک کنید. اگر کسی را شناختید، با او ارتباط برقرار کنید.

جالبه بخونید: شبکه های اجتماعی پرکاربر دنیا (طبق آمارهای جهانی)

۹- به مردم توصیه کنید. اگر در زمانی با کسی کار کرده اید که به نظرتان فوق العاده آمده است؛ او را در لینکدین توصیه کنید و به همه بگویید که او چقدر عالی است. همچنین می توانید توصیه هایی را در لینکدین درخواست بدهید.

۱۰- از مردم دعوت کنید تا با … آفلاین ملاقاتی داشته باشند. لینکدین یک راه عالی برای ارتباط با افراد در شبکه حرفه ای شما است. اما درست مانند هر شبکه اجتماعی دیگر، قدرت واقعی آن در اتصال مردم به صورت آفلاین است (یعنی با یکدیگر قرار ملاقات واقعی بگذارید نه مجازی). برای کسی یادداشت بفرستید و از آنها برای صرف قهوه دعوت کنید. مصاحبه های اطلاع رسانی تنظیم کنید. از لینکدین به عنوان یک ابزار شبکه ای آفلاین استفاده کنید.

چگونه کار با لینکدین را شروع کنیم.

۱- پروفایل لینکدین شما

هنگام ایجاد پروفایل خود ، به خاطر داشته باشید که اینجا فیسبوک نیست، و باید با اطلاعات و تصویری که ارائه می دهید، یک رویکرد تجاری در پیش بگیرید. حساب لینکدین را می توانید به عنوان یک کارت ویزیت گسترده در نظر بگیرید، و مدارک تأیید اعتبار شغلی تان را در اختیار همه افرادی قرار بدهید که علاقمند به توانایی های حرفه ای و زمینه کسب و کار شما هستند. در اینجا نکاتی درباره پروفایل آورده شده است:

جزئیات شخصی: شما باید برخی از اطلاعات شخصی و حداقل یک URL ارائه بدهید که پروفایل شما را به وب سایت کسب و کارتان پیوند می دهد. این لینک به شما این امکان را می دهد تا از لینکدین، بهره مندی لازم را دریافت کنید. ابتدا باید ثبت نام (register) کرده یا به برنامه لیندکین وارد شوید (login) و سپس بر روی “پروفایل Profile” در نوار پیمایش که در هر صفحه ظاهر می شود کلیک کنید.

پروفایل لینکدین

سپس موارد زیر برای تکمیل به شما داده می شود:

  • آدرس ایمیل
  • تلفن
  • آدرس پستی
  • نام توییتر
  • نام وبسایت+ URLها

هر یک از این موارد، اطلاعاتی مفید برای اتصال این حساب لینکدین به وب سایت شما و حساب گوگل پلاس شما در اختیار دارد. به این ترتیب می توانید بین وب سایت تان؛ حساب گوگل+ و حساب لیندکین تان ارتباط بسیار خوبی برقرار کنید. اگر هنوز حساب گوگل پلاس ایجاد نکرده اید، توصیه می کنیم که همین الان یک حساب کاربری برای خود بسازید.

تصویر: از آواتار استفاده نکنید. درعوض یک عکس پرتره خوب از خودتان را به کار بگیرید. صورت شما باید بیشتر کادر را اشغال کرده باشد- سیستم بارگذاری (آپلود) لینکدین دارای یک سرویس کراپ کردن تصاویر است که شما را قادر می سازد به این هدف دست یابید.

عنوان و تیتر: این بخش؛ زیر نام شما ظاهر می شود و هر جایی که نام شما در سایت دیده می شود؛ عنوان نیز نمایش داده می شود. بنابراین باید این عنوان را با هدف اصلی خود مرتبط کنید. سعی کنید فقط عبارت “مالک وبلاگ blog owner” را در این قسمت قرار ندهید؛ بلکه خاص تر باشید و سعی کنید نام وبلاگ یا URL خودتان را در این بخش تبلیغ کنید. به عنوان مثال می توانید بنویسید:”صاحب .com (نام وبلاگ تان)”

سوابق و پیش زمینه: اکنون می توانید پیش زمینه ای از خودتان را ارائه دهید. همه موارد مربوط به شغلی را که تبلیغ می کنید، درج نمایید. اطلاعات دیگری را نیز که فکر می کنید مرتبط با کسب و کارتان هستند؛ در ادامه بیاورید. به عنوان مثال، در اینجا اگر فکر می کنید برای دیگران جالب است؛ می توانید بیان کنید که چرا مشغول به کاری هستید که انتخاب نموده اید.

به کارتون میاد قطعا: چگونه عکس یا اسم خود را در گوگل ثبت کنیم؟ (6 ترفند ساده)

تجربه: با تجربه های تان در فعالیت های فعلی خود شروع کنید. اگر یک وبلاگ نویس حرفه ای هستید، تجربه آنلاین و تخصص های خود را بیان کنید همچنین تمام نقاط قوت خود را نیز لحاظ کنید. مردم می خواهند بدانند که چرا باید با شما ارتباط برقرار کنند یا حتی از خدمات یا محصولات شما استفاده کنند.

اگر همچنان آماده به کار هستید و می خواهید استخدام شوید؛ نباید اجازه بدهید که در سوابق کاری تان وقفه و شکاف ایجاد شود. در آن شکافها کجا بودید؟ کارفرمایان احتمالی آینده تان؛ از شکاف های سوابق کاری شما متنفر هستند. اگر اکنون خودتان به صورت آنلاین کار می کنید، لزومی ندارد هر شغلی را که قبلاً داشته اید در سوابق کاری تان لحاظ کنید، بلکه فقط شغلی را ذکر کنید که مربوط به تخصص فعلی شما باشد و می خواهید در همان زمینه استخدام شوید.

افتخارات و جوایزدوره های آموزشی: آنچه را که فکر می کنید با مسائل کاری تان در ارتباط است ، بگنجانید. ممکن است بازدید کنندگان؛ تحت تأثیر هر افتخاری یا جوایزی قرار بگیرند که شما را توانا و قابل اعتماد معرفی کند. البته اگر در مسابقات شنای محله خود پیروز شده اید؛ بعید است که آنها را خیلی علاقمند کند. سعی کنید مسائل مرتبط را ارائه کنید.

دوره ها – انتشارات: این دو بخش شما را قادر می سازد تا دوره های آموزشی که دیده اید و هرگونه مطلبی که با نام خود منتشر کرده اید؛ به اطلاع دیگران برسانید. این اطلاعات به کارفرمایان یا مشتری های آینده ی شما کمک می کند تا تصمیم بگیرند که چه اندازه برای آنها ارزشمند خواهید بود. هر چه را که فکر می کنید به معرفی توانایی های شما کمک می کند؛ از قلم نیاندازید.

مهارت ها و تخصص ها: هر آنچه را که معتقدید مربوط به قابلیت های حرفه ای شما است، لحاظ کنید. مانند گذشته ، افرادی که می خواهند شما را به کار بگیرند یا از خدمات حرفه ای شما استفاده کنند، قطعاً به این که شما در غواصی متخصص باشید علاقمند نیستند (مگر اینکه در باتلاق افتاده باشند!) اما اگر شما در طراحی وب مهارت داشته باشید یا یک متخصص در تجزیه و تحلیل فارکس باشید ، ممکن است برای این افراد واقعاً جالب باشد.

پرخواننده ترین: ساخت QR code با 6 روش ساده تر (آنلاین گوشی کامپیوتر)

آموزش: اگر آموزش های ویژه ای دیده اید و به آن افتخار می کنید، آن را درج کنید. در غیر این صورت به سادگی فقط بیان کنید که کجا و چه زمانی آموزش دیده اید.

این موارد، اساساً نحوه تکمیل پروفایل لینکدین شما را بیان کرده است. پروفایل شما مهمترین بخشی است که باید تکمیل نمایید. بر پایه ی آن، دیگران در زمینه های مورد علاقه شما تصمیم می گیرند با شما ارتباط برقرار کنند یا نه. بسیاری از کارفرمایان روشنفکر، هنگام ارزیابی متقاضیان شغل و انتخاب مناسبترین آنها برای مصاحبه ، اولین تماس تلفنی خود را بر اساس این پروفایل ها انجام می دهند.

۲- پروفایل خود را عمومی کنید

خوب – بنابراین اکنون تقریباً می دانید که لینکدین چیست. البته لزومی ندارد که لینکدین فقط محدود به کاربران مشاغل باشد، بلکه شکل دیگری از رسانه های اجتماعی است. در حقیقت ، گوگل به این پلتفرم به عنوان شکل بسیار مهمی از رسانه های اجتماعی نگاه می کند و اعتبار زیادی به آن می دهد. انتشار وب سایت یا لینک وبلاگ شما در لینکدین؛ نسبت به انجام این کار در اکثر سایت های دیگر؛ می تواند به اندازه قابل توجهی رتبه بندی سایت شما در گوگل را افزایش بدهد. از این رو اهمیت لینک در ابتدای آخرین بخش ، هنگامی که جزئیات تماس خود را ارائه می دهید را نباید دست کم بگیرید.

هنگام تکمیل بخشهای بالا در پروفایل تان، حتماً کلیدواژه های مهم را در هر بخش استفاده کنید. لزومی ندارد که به میزان بیش از حد کلید واژه به کار ببرید؛ بلکه تعدادی از آنها کافی است تا مطمئن شوید گوگل می داند که شما روی کسب و کار و تجارت تان متمرکز هستید.

با این کار سئوی وب سایتی که در این قسمت لینک کرده اید؛ تقویت می شود. اگر پروفایل متعلق به یک کمپانی یا شرکت است؛ اطمینان حاصل کنید که حتماً نام کمپانی را در پروفایل خود لحاظ کنید و از واژه های ” I(من)” یا “We(ما) / They(آنها) /” استفاده نمی کنید. شما باید مطمئن شوید که پروفایل تان عمومی است. برای انجام این کار بر روی عبارت Profile در صفحه اصلی خود همانند آن که در بخش۱ نشان داده شد؛ کلیک کنید. سپس روی پیکان سمت راست کادر آبی رنگ Edit Profile (ویرایش پروفایل) کلیک کنید:

edit-profile

سپس روی لینک پایینی Manage public profile settings (مدیریت تنظیمات عمومی پروفایل) کلیک کنید و پروفایل خود را عمومی نمایید. این لینک همچنین به شما امکان می دهد تا هر یک از بخش های پروفایل را که ترجیح می دهید عمومی نباشد پنهان کنید.

با این حال پیشنهاد ما این است که وقتی تمام این بخش ها را با زحمت و دقت پر کرده اید؛ آنها را از دید عموم پنهان نکنید. اگر به دنبال اشتغال هستید ، آدرس URL پروفایل لینکدین خود را در CV تان ارائه دهید. کارفرمای آینده ی شما می تواند جزئیات بیشتری را بررسی کند – به این ترتیب اولین کاری که احتمال استخدام تان را بالا می برد ایجاد یک حساب کاربری صحیح است.

فوق العاده کاربردی: تبلیغ و فروش در فضای مجازی (۷ استراتژی که همیشه موثرند)

۳- مخاطبین را پیدا کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید.

قدم بعدی یافتن مخاطبین احتمالی و برقراری ارتباط است. لینکدین یک نرم افزار بصری برای استفاده است و شما باید مدتی را در جستجوی منوهای مختلف آن باشید تا بررسی کنید که چه چیزی برای ارائه کردن دارد. سیستم منو نسبتاً ساده است:

linkdin contact

با کلیک روی ” Network (شبکه)” و سپس “Contacts (مخاطبین)” کارتان را آغاز کنید. لینکدین احتمالاً برخی از مخاطبین احتمالی را به شما پیشنهاد می کند. در غیر اینصورت ، برای آن که بتوانید آدرسهای ایمیل مختلف خود را اضافه کنید، روی ” Add connections (افزودن ارتباطات)” کلیک کنید. سپس لیستی از افرادی که با سیستم ایمیل شما در ارتباط هستند و در لینکدین نیز حساب کاربری دارند؛ در اختیار شما قرار می گیرد.

با لینکدین کار کنید تا بدانید که چگونه باید از آن استفاده کنید. به زودی خواهید دید که این نرم افزار فقط برای استفاده تجاری نیست. شما همچنین می فهمید که لینکدین؛ نسخه دیگر فیسبوک نیست و از روش حرفه ای تری استفاده می شود. در اینجا روش هایی وجود دارد که توضیح می دهد چگونه می توانید از این شکل از شبکه های اجتماعی و تجاری استفاده کنید.

نحوه استفاده از لینکدین

روش های زیادی وجود دارد که با به کار بردن آنها می توانید از لینکدین هم به عنوان ابزاری برای تجارت آنلاین و آفلاین و هم برای تعاملات اجتماعی استفاده کنید. در اینجا بیان می کنیم که چگونه این سایت می تواند به شما کمک کند:

۱- ارتباطات مفید ایجاد کنید

سه نوع مخاطب مجزا وجود دارد که می توانید با استفاده از لینکدین با آنها ارتباط برقرار کنید:

مخاطبین حرفه ای: افرادی که در زمینه های کاری و شغلی شما مشغول به کار هستند. بسیاری از افراد یا مشاغل با هدف در نظر داشتن فعالیتهای همکاران / یا به نوعی توافق بازاریابی با افراد مشغول در همان حیطه ی مورد نظرشان، با دیگران ارتباط برقرار می کنند. به خاطر داشته باشید که می توانید برای برقراری ارتباط درخواست بدهید و یا درخواست ارتباطی را رد بکنید؛ به همین ترتیب رقیب شما نیز این اختیارات را دارد.

مخاطبین مشتری: ارتباط با مشتریان تان. هدف در اینجا ارتباط مداوم بر یک مبنای حرفه ای است. فیسبوک و سایر رسانه های اجتماعی غیر رسمی هستند، و با بسیاری از مشتریان مواجه می شوید که هرگز به صفحه طرفدار/ کسب و کار شما در فیسبوک یا حتی صفحه کسب و کار گوگل پلاس شما مراجعه نمی کنند اما پیشنهاد ارتباط با لینکدین را می پذیرند.

مخاطبین شخصی: همچنین می توانید با دوستان و خانواده خود که هریک دارای یک حساب کاربری هستند ارتباط برقرار کنید. با این وجود این ارتباط نیز باید صورت حرفه ای داشته باشد. موارد شخصی و اجتماعی را برای فیسبوک و سایر برنامه های شبکه های اجتماعی بگذارید.

ارتباطات ایجاد شده باید برای شما مفید باشد. اگر در زمینه کاری و مد نظرتان، درخواستی از شخص یا شرکت دیگری دریافت کرده اید، قبل از پذیرش آن درخواست؛ در نظر بگیرید که چگونه می توانید از آن بهره مند شوید. رقبا معمولاً می دانند که چگونه از لینکدین برای داشتن ارتباطی دوستانه اما رقابتی با یکدیگر، استفاده کنند. حضور در این عرصه بیشتر از عدم حضورتان؛ سودمند خواهد بود.

اطمینان حاصل کنید که حداقل ماهانه یک بار مخاطبین خود را به روز می کنید. ابزار ” People you may already know (افرادی که ممکن است بشناسید)” توسط لینکدین ارائه می شود که روش خوبی برای ارزیابی مخاطبین احتمالی است. کاملاً رک و پوست کنده ، اگر راحت نیستید که با کسی قدم بزنید؛ با وی دست بدهید یا با آنها تماس تلفنی داشته باشید، پس با آنها ارتباط برقرار نکنید.

خیییلی مهمه: آموزش هشتگ گذاری در همه شبکه های اجتماعی: نکات کاربردی

۲- مزایای سئوی لینکدین

گوگل لینکدین را به عنوان یک سایت معتبر می شناسد. بسیاری بر این باورند که لینکی که در این سایت ایجاد می شود؛ بسیار بیشتر از لینک های یوتیوب، فیسبوک یا دیگر رسانه های اجتماعی؛ ارزشمند است. گوگل و Bing هر دو پروفایل عمومی را شاخص می نمایند، بنابراین مطمئن شوید که کادر عمومی بودن پروفایل تان را تیک زده اید.

گوگل لینکی را از صفحه پروفایل شما به یک لینک در وب سایت شما متصل می کند، یعنی با کلیک روی لینکی که در لینکدین گذاشته اید، به وب سایت تان هدایت می شوید، با کلیک بر روی لینکی که در وبسایت وجود دارد و با عنوان “about (درباره)” یا “بیو”مشخص می شود؛ به صفحه لینکدین وصل می شوید.

بنابراین این دو با هم پیوند داده شده است. همچنین باید وب سایت یا وبلاگ خود را برای مخاطبین لینکدین و سایر افرادی که پروفایل تان را می خوانند، به حالت عمومی قرار بدهید و اطمینان حاصل کنید که پروفایل شما بر اساس کلید واژه های مهم مد نظرتان بهینه سازی شده است.

۳- احتمال فروش را بیشتر کنید

اگر وب سایت یا وبلاگ شما تجاری است و کالاهایی برای فروش دارید (همان طور که اکثریت این گونه اند) ، می توانید از این سایت اجتماعی تجاری استفاده کنید تا احتمال فروش به بازدید کنندگان خود را افزایش دهید. وقتی با کسی مواجه می شوید که ممکن است جزء مشتریان آینده تان باشد، باید آنها را دعوت کنید تا با شما در لینکدین ارتباط برقرار کنند.

آنها ممکن است قبلاً در شبکه ثبت نام کرده باشند ، اما در غیر این صورت، تمام جزئیات مورد نیاز آنها را در اختیارشان قرار می دهیم. از آنها دعوت می کنیم که در لینکدین عضو شوند و سپس برای ارتباط با آنها؛ درخواست می دهیم. همانطور که اکثر بازاریابان اینترنتی ادعا می کنند، قبل از این که خرید مشتری بالقوه رخ بدهد؛ ۶-۸ بار ارتباط یا بازدید از محصول طول می کشد. با دعوت از آنها و پذیرش درخواست ارتباط شما توسط آنها، حداقل دو مورد را گذرانده اید! هنگامی که با آنها در لینکدین ارتباط برقرار کردید، نیمی از راه فروش را طی کرده اید.

۴- با کسانی که در ارتباط هستید؛ در تماس باشید

اگر به صندوق ورودی پیام خود بروید ، لینکی پیدا خواهید کرد که شما را قادر به تهیه و ارسال پیام به مخاطبین خود می کند. روی لینک پیام کلیک کنید:

صندوق ورودی پیام در لینکدین1

سپس خواهید دید:

صندوق ورودی پیام در لینکدین 2

این به شما امکان می دهد برای هر یک از مخاطبین خود پیامی نوشته و ارسال کنید. در بسیاری از موارد ، بهتر است برای ارتباط های کاری حرفه ای از این طریق اقدام کنید؛ تا اینکه فقط بخواهید ایمیلی ارسال کرده یا از پیام رسان فیسبوک استفاده کنید.

بلدید؟ شبکه اجتماعی Reddit چیست؟ روش ثبت نام و شروع

شما می توانید از این سرویس برای هدف قرار دادن مخاطبین در یک منطقه جغرافیایی خاص یا مواردی که به به یک صنعت خاص متعلق هستند؛ استفاده کنید. با این پیام رسان می توانید به طور همزمان برای حداکثر ۵۰ آدرس ایمیل ارسال کنید.

جلوگیری از اسپم شدن: از این سرویس برای تبلیغ محصولات یا تبلیغات به هر روشی استفاده نکنید بلکه این سیستم را به کار گیرید تا اطلاعات مفید یا ایده ای را که فکر می کنید برای موضوع مورد نظر کارآمد باشد؛ استفاده کنید. مخاطبین خود را به عنوان همتایان و مشتریان یا ارائه دهندگان خدمات / تأمین کنندگان خود در نظر بگیرید.

۵- نام تجاری خود را طرح ریزی کرده و تبلیغ کنید

هرگز از لینکدین برای تبلیغات شفاف استفاده نکنید، بلکه برای اینکه خودتان و یا تجارت خودتان را به روشی مثبت طراحی کنید، آن را به کار بگیرید. شما می توانید یک صفحه کسب و کار ایجاد کنید و دقیقاً به همان روشی که صفحه کسب و کار فیسبوک را مدیریت می کنید، از آن استفاده نمایید. این امر شما را قادر می سازد محصولات و خدمات خود را ارتقاء داده و پیشنهاداتی ویژه را به آن دسته از بازدیدکنندگان ارائه دهید که صفحه شرکت لینکدین شما را به دیگران توصیه می کنند.

تبلیغات لینکدین مشابه Google Adwords (پلتفرم تبلیغات گوگل) است. این نوعی از PPC است که در آن می توانید تبلیغات خود را به صورت برجسته در لینکدین منتشر کنید. همچنین می توانید با استفاده از بازاریابی ایمیل و اطلاعیه ها و بحث های گروهی، تجارت خود را ارتقا دهید. “تجارت و کسب و کار” شما می تواند یک وبلاگ سرگرمی، یک وب سایت بازاریابی وابسته یک حق امتیاز آنلاین یا آفلاین یا مایکروسافت باشد.

۶- یک گروه لینکدین ایجاد کنید

گروه در واقع گردهم آیی افرادی با علایق مشابه است. افراد ممکن است یک گروه از همکاران باشد که همگی علاقه مند به سئو، نوشتن محتوا ، تبلیغات CPA یا PPC، وبلاگ نویسی و یا تخصص در سیستم های جاوا اسکریپت یا سیسکو هستند. آنها برای تشکیل یک بحث گروهی برای افراد همفکر و همکار مناسب هستند تا به حل مشکلات یکدیگر کمک کنند.

گروه های زیادی در دسترس هستند که شما هم می توانید به آنها بپیوندید. با کلیک بر روی ” Interest (علاقه)” در بالای صفحه اصلی خود، منویی ظاهر می شود که باید روی groups (گروه ها) کلیک کنید ، به این ترتیب:

ایجاد گروه لینکدین

به شما گروههایی نشان داده می شود که از قبل عضو آنها شده اید، اما مهمتر از همه آن است که می توانید بر روی لینک زرد کلیک کنید تا گروه خودتان را ایجاد کنید.

یکی از مزایای ایجاد گروه خودتان؛ آن است که شما یک سرویس ایمیل رایگان دریافت می کنید که می توانید از آن برای ارسال ایمیل به منظور ارتباط با هر یک از اعضای گروه استفاده کنید. شما فقط می توانید هفته ای یک بار این کار را انجام دهید؛ که البته برای برقرار ارتباطات گروهی کافی است.

با ساختن و حفظ گروه خود، می توانید به بسیاری از کسانی که به حوزه کاری شما علاقه مند هستند دسترسی داشته باشید – کمی شبیه ساخت لیست ایمیل بازاریابی اینترنتی است.

۷- نحوه استفاده از لینکدین برای استخدام

اگر در کسب و کار خود؛ جای خالی دارید، لینکدین یک منبع مرجع عالی برای غربالگری افراد پیش از استخدام است.

بخشی از فرم درخواست خود را در لینک های رسانه های اجتماعی درج کنید و سپس موارد زیر را دنبال کنید. می توانید با استفاده از پروفایل دیگران؛ چیزهای زیادی درباره یک کارمند بالقوه کشف کنید.

حتی لیست مخاطبین آنها می تواند اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهد. افراد به ندرت با کسانی ارتباط برقرار می کنند که اشتراکی با هم ندارند. همچنین می توانید اطلاعات ارائه شده در فرم درخواست را با اطلاعات موجود در رسانه های اجتماعی مقایسه کنید. دروغگوها نمی توانند خودشان را در شبکه های اجتماعی پنهان کنند.

با این حال ، لینکدین به شما امکان می دهد فراتر از آن بروید: شما می توانید از بین کسانی که در لیست مخاطبین حرفه ای آنها گنجانده شده است، برای مرجعی که در لیست آنها نیامده است؛ نزدیک شوید. اگر چنین افرادی پاسخ دهند، می توانید مطمئن باشید که آنها واقعاً با یک متقاضی که یک ظرفیت حرفه ای دارد؛ در ارتباط هستند. شما می توانید برای پیدا کردن شخصیت واقعی کسی که ممکن است او را به کار بگیرید، از لینکدین استفاده کنید و به نتیجه اطمینان داشته باشید.

۸- استفاده از لینکدین برای یافتن شغل

روی دیگر این سکه این است که می توانید از لینکدین نیز برای یافتن شغل استفاده کنید. اگر به دنبال شغل هستید، باید پروفایل خود را مطابق با آن طراحی کنید. در مورد شرایط ، تجربه و دستاوردهای خود تا آنجا که می توانید مثبت باشید. اکثر آژانس های اشتغال و مشاوران شغلی به لینکدین به عنوان ابزاری مهم در یافتن شغل مناسب اشاره می کنند.

شما می توانید مدارک ، تجربه ها ، جوایز ، موفقیت ها و موارد دیگر خود را منتشر کنید که یک نامزد متوسط را به یک کاندیدای عالی تبدیل می کند. نه تنها برای هزاران کارفرمای آینده در دسترس خواهید بود؛ بلکه بسیاری از مدیران منابع انسانی هستند که وقتی به دنبال پرسنل جدید هستند؛ از طریق جستجوی پروفایل های آنلاین فرد مورد نظرشان را پیدا می کنند.

حتما نصب کنید روی گوشی: 7 بهترین برنامه دفترچه یادداشت گوشی اندروید+ دانلود رایگان

پرفایل خود را چاپ کنید و آن را به یک دوست نشان دهید. سؤال کنید که اگر آنها در جایگاه کارفرما باشند؛ آیا شخص صاحب این پروفایل را استخدام می کنند. نظرات آنها را یادداشت کرده و از آنها برای بهبود پروفایل تان استفاده کنید. این یک ابزار بسیار قدرتمند برای کسانی است که به دنبال شغل جدید هستند، و بسیاری از افراد به این ترتیب توانسته اند موقعیت ایده آل خود را پیدا کنند زیرا آنها برای ایجاد یک پروفایل لینکدین زمان گذاشته و پروفایلی ایجاد کرده اند که مطمئناً هر کسی را تحت تأثیر قرار می دهد.

شما همچنین باید مطمئن باشید که مطالب پروفایل تان صحیح و صادقانه است ، زیرا در صورتی که تقلب در پروفایل یا فرم درخواست اشتغال تان آشکار شود؛ بدون توجه به سابقه کار می توانند بدون اخطار شما را اخراج کنند.

صادق باشید! لینکدین دستیابی به این هدف را آسان می کند، زیرا احتمالاً افرادی وجود دارند که پروفایل شما و شما را می شناسند.

نتیجه گیری و نظرات نهایی

لینکدین چیست؟ حال باید بدانید – و اگر می دانید چگونه از لینکدین به نفع خود استفاده کنید، یک ابزار بسیار قدرتمند در دستان خود دارید. این برنامه در دنیای تجارت از فیس بوک قدرتمندتر است ، اما فقط به مشاغل و کارمندان شرکت محدود نمی شود و توسط افراد عادی هم قابل استفاده است.

دلایل کمی وجود دارد که این برنامه را برای اهداف شخصی و اجتماعی پیشنهاد کرد – لینکدین، فیسبوک یا توییتر نیست. با این حال ، اگر شما یک مشاغل خانگی کوچک، یک شغل وابسته به اینترنت کوچک را اداره می کنید، خدماتی مانند آموزش سگ، سئو و … را ارائه می دهید؛ لینکدین می تواند برای شما مفید باشد.

اگر شما در بازاریابی اینترنتی یا وبلاگ نویسی حرفه ای درگیر هستید، لینکدین می تواند شما را مجاب کند که یک قدم جلوتر از آن رقبایی هستید که لینکدین استفاده نمی کنند. این نرم افزار اختیار و قدرت گوگل را دارد – تقریباً به اندازه گوگل پلاس.

در واقع ، در صورت داشتن صفحات / پیوندهای کاری در سایت ها و صفحات متفاوت می توانید یک ساختار پیوندی بسیار قدرتمند ایجاد کنید و به سادگی اینها را به هم پیوند دهید، همچنین مشتری های آینده تان می توانند تجارت و کسب و کار شما را در این سایت های شبکه ای پیدا کنند و شما می توانید با مدیریت صحیح آنها را تحت تأثیر قرار دهید. دانستن نحوه استفاده از لینکدین بسیار مفید است، بنابراین با آن کار کنید تا دریابید که چه کاری می تواند برای شما انجام دهد.

وقتی اولین بار از کار برکنار شدم به لینکدین پیوستم. شرکتی که من برای آن کار می کردم تصمیم به تعطیل کردن دفتر ونکوور گرفت و تقریباً هزار نفر را از کار بیکار کرد. دوره ی ترسناکی بود و افراد شرکت می خواستند از یکدیگر حمایت کنند و با هم ارتباط برقرار کنند. برای بسیاری از ما، پیوستن به لینکدین راهی برای انجام این کار بود.

بهترین زمان برای پست گذاشتن در شبکه های اجتماعی

علاوه بر ارتباط با یکدیگر در لینکدین، از سایت برای توصیه به یکدیگر و همچنین معرفی افراد به شبکه های خود استفاده کردیم.

این خاطره متعلق به بیش از ۵ سال پیش بود و از آن زمان تا کنون لینکدین به یکی از برجسته ترین شبکه های اجتماعی تبدیل شده است. امروزه، اگر برای ارتقاء شهرت آنلاین خود؛ تصمیم جدی دارید، روشی بهتر از داشتن یک حساب کاربری لینکدین وجود ندارد.

اخیراً این فرصت را داشتم که با گروهی از نویسندگان علاقمند به یادگیری اصول لینکدین صحبت کنم. از زمان پیوستن به لینکدین، به ارزش فوق العاده ی آن پی برده ام، بنابراین تصمیم گرفتم که آنچه را که می دانم با شما در میان بگذارم. در اینجا نکات برجسته ای از صحبت های من آورده شده است.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا