آموزش اینترنت

از کدام سایت ها رپورتاژ آگهی بخریم؟ 6 نکته خرید رپورتاژ

به عنوان فرد و گروهی که سالهاست در زمینه سئو، طراحی سایت و موضوعات مشابه فعالیت می کنیم، در این مطلب می خواهیم چند نکته بسیار مهم قبل از درج ریپورتاژ و خرید لینک را برای شما هموطن عزیز یاداوری کنیم. ضمنا فرقی نمی کند ریپورتاژ شما چه موضوعی داشته باشد، از انجام پایان نامه تا طراحی نما، جراح لب، خرید لپتاپ و … در همه موضوعات این نکات صدق می کنند.

علت اصلی نشر این مطلب این است که می بینیم بسیاری از تازه کاران یا کسانی که می خواهند استارتاپ یا شرکت یا سایت خود را راه اندازی کنند، در حال طی مسیری اشتباه هستند که باعث هزینه زیاد و اتلاف وقت آنها و نهایتا عدم موفقیت شان می شود. موضوع خرید ریپورتاژ یا خرید هر نوع بک لینک برای افزایش قدرت سایت یا بازدید یا افزایش فروش و …

مساله چیست؟

مساله اینجاست که شما ماهها صرف راه اندازی وبسایت فروشگاهی، مجله ای و … خود می کنید یا می خواهید اپلیکیشن خود را معرفی کنید. اما نیاز به دیده شدن آن در گوگل دارید یا می خواهید از طریق سایت مقصد، به سایت خود بازدیدکننده بیاورید. اما بعد از چند ماه تلاش می بینید که توفیقی حاصل نمی شود!

اما علت چه بوده؟ موضوعی که می خواهیم در این مطلب برای شما توضیح دهیم تا به عنوان یک هموطن ما دچار سردرگمی، هزینه و مشکلات دیگر نشوید. آرزوی ما به عنوان یک هموطن موفقیت است نه چیز دیگر!

قبل از هرچیز توصیه می کنیم برای هر ریپورتاژ بیشتر از 1 میلیون تومان هزینه نکنید مگر اینکه واقعا کسب و کارتان ارزش اینقدر هزینه را داشته باشد. برای بالا اوردن سایت خود یا یک کلمه کلیدی بسته به میزان رقابت در آن بین 20 تا 100 ریپورتاژ معتبر ممکن است نیاز داشته باشید و حتما توصیه ما انتخاب یک سایت با قیمت مناسب است.

۵۰ تا از بهترین سایت ها برای تبلیغات بنری در ایران

در انتخاب یک سایت برای رپورتاژ یا خرید بک لینک چه مواردی باید مدنظر باشد؟

اگر از سئوکاران مختلف بپرسید که خرید لینک خوب است یا بد احتمالا به شما خواهند گفت که این کار باعث جریمه گوگل می شود در حالیکه اصلا اینطور نیست. واقعیت این است که خرید لینک بد باعث جریمه خواهد شد، نه صرفا خرید لینک. احتمالا این دوستان موضوع را به این خاطر که لینک های سایت های خود را به شما بفروشند یا با چند ترفند ساده مثل لینک های انبوه، مطلب شما را در گوگل (حتی به صورت موقت!) بالا بیاورند و از شما هزینه هنگفتی دریافت کنند، این حرف را می زنند.

شما دو هدف از خرید ریپورتاژ یا بک لینک برای سایت خود دارید:

  • یا می خواهید با کمک سایت هدف، بازدید کننده به سایت/صفحه خود جذب کنید و مخاطب (هر چند موقتی) داشته باشید
  • یا می خواهید با کمک اعتبار سایت هدف، بک لینک دریافت کنید و در گوگل بالا بیایید و مخاطب دائمی دریافت نمایید

اگر هدف شما گزینه اول است که پیدا کردن سایت ها بسیار راحت است. کافی ست در سایت هایی ریپورتاژ درج کنید که رتبه الکسای بالایی دارند (که لیست شان در اینجا هست) و همزمان ریپورتاژ شما را در صفحه اصلی شان نیز نمایش می دهند. (حتما این دو فاکتور را درنظر داشته باشید)

اما اگر هدف شما سئو (گزینه دوم) است باید چند معیار که هیچ کجا به شما نمی گویند را مدنظر داشته باشید:

1- در انتخاب سایت ها، هیچ توجهی به DA نکنید!

بله درست است! DA یا دامین اتوریتی (بطور خلاصه اتوریتی) سایت ها فقط یک عدد است که توسط سایت هایی مثل ماز و اچرف و … ارائه می شود و هییییییچ ارزشی نزد گوگل نخواهد داشت. یک سرچ ساده در سایت های خرید ریپورتاژ مثل تریبون بزنید، خواهید دید که بسیاری از افراد با سواستفاده از همین اشتباه شما، در عرض 4 ماه سایت هایی نوپا راه اندازی می کنند و با ترفندهایی ساده (که از نظر گوگل کاملا غیرقانونی ست) اتوریتی شان را به بالای 30 می رسانند و با قیمت کم آنها را برای فروش قرار می دهند.

مشکل اینجاست که بعد از مدتی خواهید دید هر چقدر بک لینک یا ریپورتاژ از چنین سایت هایی خریداری می کنید، تاثیری روی سئو سایت شما ندارد! پس این فاکتور را به طور کلی برای انتخاب یک سایت مناسب برای ریپورتاژ نادیده بگیرید این را دوستانه عرض می کنیم!

پکیجی ها

2- در انتخاب سایت به پروفایل بک لینک آنها توجه کنید

سایت های زیادی هستند که این کار را برای شما انجام می دهند (مثل این سایت یا این یکی). کافی ست نام سایت مدنظر که می خواهید از انها ریپورتاژ یا بک لینک خریداری کنید را در قسمت جستجو وارد کنید تا بهترین سایت هایی که به آنها لینک داده اند را برای شما نمایش دهد.

به همین منظور، فقط سایت هایی را انتخاب کنید که از سایت های معتبر داخلی (زبان فارسی) لینک دریافت کرده اند نه از سایت های خارجی. چرا؟ علت این است که بعد از اپدیت نسخه پنگوئن گوگل، اگر سایت شما فارسی ست، وقتی بالاتر قرار می گیرید که از سایت های فارسی بیشتری لینک گرفته باشید نه از سایت های خارجی. ضمنا خرید زیاد لینک های خارجی می تواند به جریمه سایت منجر شود.

3- فقط ریپورتاژ از سایت هایی با 4 موضوع زیر

بهترین ریپورتاژ/بک لینک وقتی ست که سایت مقصد با سایت شما موضوع مشابهی داشته باشد. به عنوان مثال اگر سایت شما درباره لوازم آرایشی ست، خرید لینک از یک سایت تعمیر اسانسور نه تنها مفید نیست بلکه رتبه شما را تنزل می دهد.

سایت هایی هستند که تقریبا همه سایت ها با موضوعات متنوع می توانند از آنها ریپورتاژ/بک لینک معتبر خریداری کنند. 4 موضوع:

  • سایت های خبری
  • سایت های مجله ای-تفریحی
  • سایت های آموزشی (موثرترین ها)
  • سایت های هنری

سایت هایی هستند که تجربه ثابت کرده بهترین تاثیر را برای سئو شما دارند. پس هر سایتی انتخاب می کنید در حیطه 4 موضوع بالا باشد.

4- محتوای ریپورتاژ شما اهمیت زیادی ندارد

احتمالا اگر از سئوکاران مختلف، پلت فرم های ریپورتاژ و … سوال کنید که محتوای ریپورتاژ چطور باشد به احتمال زیاد خواهند گفت باید یکتا بوده و کپی از جای دیگری نباشد در حالیکه اصلا چنین موضوعی نیست. آنها چنین حرفی می زنند تا از شما پول دریافت کنند تا محتوا برای تان تولید نمایند. چون یک منبع درآمد اصلی شان است.

صدها سایت و پلت فرم مختلف را می توانم مثال بزنم که فقط متن های سایت خودشان را به همراه یک عکس عینا کپی و به عنوان ریپورتاژ منتشر می کنند و صد درصد هم در صدر گوگل قرار گرفته اند. پس هیچ فرقی نمی کند که محتوا تکراری باشد یا جدید. ضمنا 3 لینک از یک دامنه در ریپورتاژ نیز بهترین مقدار لینک برای ریپورتاژ است. (نهایتا 3 کلمه از متن ریپورتاژ را تبدیل به لینک کنید). تعداد عکسها یا کلمات ریپورتاژ اصلا مهم نیست باور کنید! (ولی حداقل 800 کلمه باشد).

دقت کنید که در همه سایت های مختلف، یک ریپورتاژ یکسان درج نکنید و باید متن شما در سایت ها متفاوت باشد.

۷ روش فهمیدن میزان بازدید و ترافیک ورودی یک سایت

این نکته را واقعا به شما هشدار می دهیم که هیچ وقت لینک های سایدبار (لینک هایی که کنار یک سایت با تیتر تبلیغات متنی یا هر عنوانی دیگر در تمام صفحات یک سایت منتشر می شوند) خریداری نکنید. به صدها دلیل که از حوصله این مطلب خارج است.

5- بعد از درج ریپورتاژ حتما در وبلاگ های فارسی به آن مطلب لینک بدهید

موضوعی به نام لینک دهی هرمی وجود دارد که یک استراتژی بسیار قدرتمند لینک سازی ست. حتما بعد از اینکه ریپورتاژ خود را در یک سایت درج کردید، در وبلاگ سازهای فارسی به آن مطلب منتشر شده لینک بدهید. لیست وبلاگ سازها:

6- باید حدود 3 ماه صبر کنید

خرید لینک و سئو نیاز به وقت و حوصله زیادی دارد. برای اینکه اثر لینک های خریداری شده و ریپورتاژها را ببینید باید حداقل 3 ماه صبر کنید. به عنوان مثال به نمونه زیر در کنسول گوگل توجه کنید:

کنسول گوگل آمار

اما کدام سایت های فارسی بهترین هستند؟

اگر حال و حوصله خواندن توضیحات بالا یا عملی کردن آنها را ندارید ما لیست بهترین سایتهای فارسی که می توانید از آنها ریپورتاژ خریداری کنید را اینجا آورده ایم.

قیمت ها تقریبا در همه سایت های زیر از 700 تومان شروع می شود (8 سایت اخر در اولویت 1 قیمت 400 تومان دارند و بسیار به صرفه). برای ریپورتاژ وارد سایت ها شوید و ایمیل بزنید یا با مدیرانشان تماس بگیرید:

ضمنا دقت کنید راه ساده تر این است که به سایت تسمینو (کلیک کنید) مراجعه کنید، یک اکانت کاربری بسازید و به راحتی در همه این سایت ها فقط با چند کلیک ساده و بدون نیاز به تماس با هر سایت به صورت جداگانه و با قیمت 30 درصد کمتر، ریپورتاژ بگیرید. (همه این سایت ها در تسمینو موجودند و پشتیبانی آن نیز فوق العاده قوی می باشد)

از این جهت تسمینو را توصیه می کنیم که سایت های دیگر فروش ریپورتاژ معیارهای کاملا غیراستانداردی برای لیست سایت های انتشار خود در نظر می گیرند که عمدتا ناکارآمد بوده و پول و زمان تان هدر می رود و ضمنا قیمت بالاتری هم دارند

سایت های با اولویت 1

website-icon-18  وب سایت کلیک: در زمینه تکنولوژی یکی از بهترین ها برای قرار دادن ریپورتاژ شماست. هم تعداد لینک های کمی منتشر کرده بعنوان خروجی و هم پروفایل بک لینک قدرتمندی دارد.

website-icon-18  دیجیاتو: وب سایتی معروف است که ترجیحا برای بک لینکشما در صورتی که وب سایت کلیک را ترجیح نمی دهید پیشنهاد می شود. اعتبار مناسبی نزد گوگل دارد و به همین دلیل میتواند بسیار موثر باشد.

website-icon-18  فرهنگ نیوز: وب سایت خبری فرهنگ نیوز از خبرگذاری هایی است که معمولا تبلیغات یا ریپورتاژ را خیلی زیاد در وب سایت خود قرار نمی دهد ولی ریپورتاژهای آن کاملا موثر است.

website-icon-18  خبربان: آی پی های یکتای مناسبی نسبت به سایر سایت های خبری دارد و موضوعات آن عمومی ست و اگر سایت و خدمات شما مخاطب عام دارد گزینه مناسبی برای ریپورتاژ ست.

website-icon-18  آفتاب نیوز: از سایت های دولتی و دانشگاهی زیادی لینک دارد و می تواند عصاره لینک خود را به کسب و کار شما منتقل کند.

website-icon-18  آکا ایران: مانند وب سایت های بالا دارای آمار بازدید بالا از گوگل و اعتبار مناسبی ست و در صورت رعایت نکات بالا برای ریپورتاژ مناسب است.

website-icon-18  آلامتو:  در زمینه هنر و سرگرمی یکی دیگر از این وب سایت ها، آلامتو می باشد که محیط ساده و توجه پذیری برای تبلیغات دارد و نوع مخاطبان آنها، مخاطبان متنوع و مشتاقی هستند که برای سرگرمی بدنبال وب سایت ها و کالاهای جدید می باشند.

website-icon-18 زومیت: قطعا می شناسید. اخبار تکنولوژی را در اختیار کاربران ایرانی قرار می دهد. کاربران وفاداری دارد هرچند معمولا تبلیغات زیادی درج می شود اما هزینه آن کمی بالاست.

website-icon-18 جالب آموز: همین وبسایتی که در حال مطالعه این مطلب هستید. با بیش از ۴۰ هزار بازدید روزانه و الکسای رو به رشد. مخاطبان ما همه در حال یادگیری و به دنبال آموزش تکنولوژی، موبایل و اینترنت هستند (بر خلاف زومیت و دیجیاتو که اخبار ارائه می کنند)

website-icon-18 بهترین کودک: در زمینه آموزش کودکان، والدین، سرگرمی و … اگر کالا یا محصولی دارید در این دو سایت بازده نسبت به قیمت عالی ست.

website-icon-18  سرویس وبلاگ نویسی فارسی بلاگ: یک سرویس ارائه دهنده ساخت وبلاگ است که ترافیک نسبتا مناسب، محیط خوب، کاربران فعال و قیمت های مناسبی دارد. (کاملا موثر)

website-icon-18  سرویس وبلاگ نویسی رویابلاگ: مانند پارسی بلاگ، این وب سایت هم امکانات ساخت وبلاگ را دارد و مخاطبان آن عمومی و در زمینه های مختلف هستند. اگر کالایی عمومی دارید، سرویس های وبلاگ ساز محل خوبی برای ریپورتاژ شما هستند. (کاملا موثر)

website-icon-18 سازی ها: در زمینه آموزش موسیقی، خوانندگی و … بهترین سایت موجود در ایران با بیشترین آی پی یکتای روزانه و قیمت مناسب و اعتبار بسیار بالا در گوگل

website-icon-18 جراحی پلاستیک: در زمینه آموزش پزشکی، زیبایی و … از بسیاری از سایت های دولتی، دانشگاهی داخلی لینک دارد!

website-icon-18 کلود سیستم: در زمینه آموزشهای اینترنت، موبایل و نرم افزار فعال است و مشابه سایت بالا از بسیاری سایت های معتبر داخلی بک لینک دارد که با خرید ریپورتاژ از آن، جویس لینک به کسب و کار شما نیز سرازیر می شود.

website-icon-18 آی ویسپی: یک مجله آموزشی هنری که برای هر موضوعی می تواند یک گزینه عالی برای ریپورتاژ باشد. پروفایل بک لینک قوی دارد.

website-icon-18 سیم جین: در زمینه سرگرمی، هنری و ترفندها فعالیت می کند و جزو گزینه های عالی برای خرید لینک است.

website-icon-18 سبزوار: سبزوار نیز یک مجله گردشگری، تفریحی ست که با همه موضوعات ریپورتاژ سازگاری دارد و دارای پشتوانه لینک قدرتمندی ست.

website-icon-18 کلینیک معرفت: در زمینه پزشکی و سلامتی و زیبایی فعال است و لینک های آن  بسیار قدرتمند می باشند.

website-icon-18  کافه خیابون: با پروفایل بک لینک فوق العاده قوی در همه زمینه های سرگرمی، هنری، خبری و آموزشی می توانید با قیمت عالی ریپورتاژ درج کنید.

website-icon-18  سایت sws: که در زمینه تازه ها دنیای فناوری و اینترنت فعال است و تقریبا در هر زمینه ای می توانید ریپورتاژ باکیفیت عالی و قیمت مناسب از آن تهیه کنید.

سایت های با اولویت 2

Khabarban.com Sid.ir
Samanbourse.com Daftareshoma.com
Chap.sch.ir Fipiran.com
Bki.ir Lendo.ir
Noornegar.com Digimoviez.bid
Salamcinama.ir Exchange24.ir
Karanmovie.org Piroozinews.com
Technolife.ir Par30games.net
Radcom.co Drdr.ir
Naghshealmas.com Elitland.com
Wp-parsi.com Pec.ir
Rahbordemoaser.ir Vananews.com
Baztab.ir Farachart.com
Subf2m.co

حتما در ادامه بخوانید: روش های ساده پیدا کردن سایت های مشابه یک سایت

4 سوال رایج کاربران

درج ریپورتاژ در دامنه های با پسوند .ir با .com تفاوتی دارد؟

خیر به هیچ وجه. همانطور که در بالا نیز توضیح دادیم، گوگل تنها به کیفیت و اعتبار بک لینک های سایت اهمیت می دهند نه پسوند آن

آیا زبان سایت مدنظر برای درج ریپورتاژ مهم است؟

قطعا همینطور است. اگر مخاطبان سایت شما ایرانی هستند، بهترین سایت برای درج ریپورتاژ شما سایت های فارسی زبان خواهند بودو

آیا درج تگ ریپورتاژ یا قرار گرفتن آن در صفحه اصلی سایت هدف، مهم است؟

اصلا اینطور نیست. تجربه و منابع مختلف چنین چیزی را نشان داده اند که اینکه سایتی که در آن ریپورتاژ درج می کنید از تگ ریپورتاژ استفاده کند یا خیر اصلا مهم نیست (منبع1 منبع2 منبع3)

ریپورتاژها را به کجا لینک کنم؟

بهترین روش درج ریپورتاژ این است که حدود 80 درصد لینک ها به مطلب مدنظر شما لینک شوند و حداقل 20 درصد تعداد لینک ها را به صفحه اصلی سایت تان دهید (موضوعی به نام برند منشن که حتما نام آن را شنیده اید!)

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا