آموزش اینترنت

6 بهترین سایت ایجاد رزومه رایگان (فارسی و خارجی)

سایت های رزومه ساز به شما کمک می کنند تا رزومه ای متمایز درست کنید. انجام این کار ضروری است زیرا رزومه اولین برداشت کارفرمای احتمالی از شما است و اگر آنچه که می بیند را دوست نداشته باشد، درصد استخدام تان به صفر خواهد رسید.

از آن جایی که کارفرمایان به دنبال اطلاعات خاصی در رزومه داوطلبان هستند، ارائه یک نمای کلی حرفه ‌ای از سابقه و مهارت‌های تان خیلی مهم‌ است؛ چرا که این درخواست به به مصاحبه و در نتیجه گرفتن یک شغل منجر می شود.

رزومه سازها ابزار هایی هستند که جویندگان کار برای ساختن رزومه که طراحی ویژه و کلمات کلیدی داشته باشد، به آن ها روی می آورند.

تیم تحقیقاتی ما 6 سایت رزومه ساز را امتحان کردند تا بفهمند کار با کدام یک از آن ها راحت ‌تر است و رزومه‌ هایی با بالاترین کیفیت تولید می ‌کنند. ما قالب ‌ها، رابط‌ های کاربری و هر ابزار اضافی که برای کمک به ساخت رزومه و جستجوی شغل مهم است را با هم مقایسه کرده ایم.

در پایان، شش تای آن ها به فینال راه پیدا کردند که همه شان می توانند به شما کمک کنند تا یک رزومه سفارشی و قابل توجه را از ابتدا به صورت رایگان بسازید.

6 تا از بهترین سایت های تست سرعت اینترنت

5 تا از بهترین رزومه ساز های سال 2022 (4 سایت خارجی و یک سایت فارسی)

ابتدا بهترین سایت فارسی رزومه ساز:

1-سایت Resumito: رزومیتو بهترین سایت رزومه ساز بطور کلی

سایت Resumito

رزومیتو یک رزومه ساز آنلاین کاملا فارسی ست که توسط برنامه نویسان متبحر ایرانی طراحی و تدوین شده است و می توان گفت کامل ترین رزومه ساز آنلاین فارسی می باشد. مانند بقیه رزومه سازهای آنلاین در رزومیتو هم کار سختی برای ساخت رزومه نخواهید داشت. کافی است ثبت نام کنید, قالب خود را انتخاب و شروع به کامل کردن اطلاعات نمایید.

مزایا:

اما چیزی که رزومیتو را از بقیه رزومه سازهای آنلاین فارسی متمایز میکند سرویس های جانبی اش می باشد. فروشگاه قالب های خام رزومه در فرمت های مختلف و سرویس رزومه اختصاصی دو مورد از برتری های رزومیتو نسبت به دیگر رزومه سازهای آنلاین می باشد.

شما میتوانید یک قالب خام ورد بخرید و به راحتی اطلاعات خود را در آن کامل کرده و همیشه همراه خود داشته باشید. اگر هم که ساخت رزومه برایتان سخت است و از نتیجه مطمئن نیستید میتوانید انجام آنرا به کارشناسان رزومیتو واگذار کنید. شما حتی میتوانید روز و ساعت دریافت رزومه‌ را نیز خودتان انتخاب کنید.

معایب: 

در زمان انتشار این مطلب رزومیتو در رزومه ساز آنلاین خود تنها زبان فارسی را پشتیبانی می کند اما در بخش فروشگاه قالب و رزومه اختصاصی امکان انتخاب زبان انگلیسی نیز وجود دارد و این نقص به گونه ای جبران شده است.

و حالا بقیه رزومه سازهای درجه یک:

اپلیکیشن های جالب گوشی اندروید که باید نصب کنید

2-سایت Resume coach: متنوع ترین اما به زبان انگلیسی

سایت Resume coach

Resume Coach یک کتابخانه گسترده از الگو های رزومه حرفه ای دارد و یک رزومه ساز آنلاین بصری و مفید است. این سایت راهنما های حرفه ای زیادی دارد که در ساختن رزومه برای رسیدن به شغلی که همیشه می خواستید، کمک تان می کنند.

مزایا:

کار با سایت Resume Coach آسان است و شما را در هر مرحله از ایجاد رزومه راهنمایی می کند. همچنین می توانید به راحتی بخش هایی را اضافه و حذف کنید تا رزومه ای متناسب با رشته خاص خودتان ایجاد شود.

با Resume Coach می توانید چندین رزومه را مدیریت کنید. اگر می خواهید رزومه تان را برای فرصت های شغلی خاص سفارشی کنید، این پلتفرم واقعا ایده آل است . این سایت یک لیست خواندن یا Reading list پیشنهادی دارد که در ساخت رزومه و یا معرفی نامه به کارتان می آید . لیست های خواندن حاوی توصیه تخصصی و بسیار آموزنده هستند.

معایب:

در حال حاضر Resume Coach گزینه ای برای وارد کردن سابقه شغلی از لینکدین ندارد، بنابراین باید تمام اطلاعات تان را به صورت دستی وارد کنید. این سایت در کل رایگان است اما برای دسترسی به کتابخانه کامل قالب ها، باید حق اشتراک بپردازید. برنامه ها برای دسترسی کامل 14 روزه، از 1.95 دلار شروع می شوند. این می تواند تمام چیزی باشد که نیاز دارید، اما یادتان باشد که قبل از پایان دو هفته، اشتراک تان را لغو کنید؛ اگرنه باید صورت حساب ماهانه پرداخت کنید.

3-Resume.IO ( بهترین برای سفارشی سازی)

Resume.IO

Resume.io بهترین رزومه ساز برای سفارشی کردن رزومه برای هر درخواست شغلی است. این پلتفرم علاوه بر کمک به شما در ساخت رزومه، از ویژگی ردیابی متقاضی هم برخوردار است که کمک تان می کند تا کارفرمایان و مشاغلی که برای آن ها درخواست می دهید را ردیابی کنید.

مزایا:

Resume.io یک رابط کاربری خلوت، ساده و آسان دارد. ایجاد رزومه با این سایت در سه مرحله ساده انجام می شود. اول با استفاده از سوالاتی که باید با پر کردن فضای خالی پاسخ داده شوند، محتوا اضافه می‌کنید. بعد رنگ ها و سبک قالب تان را انتخاب و در نهایت دانلود می کنید. Resume.io شما را در این فرآیند سه مرحله ای راهنمایی می کند تا دیگر نگران وقفه افتادن در کارتان یا احساس خستگی نباشید.

معایب:

Resume.io فقط 12 نوع الگو ارائه می دهد که کمتر از برخی از سایت های دیگر این لیست است. اما با این حال، هر چه تعداد الگو هایی که قرار است انتخاب کنید، کم تر باشد؛ کم تر هم خسته و گیج می شوید.

خدمات این سایت رایگان است اما رزومه فقط به صورت رایگان به صورت فایل TXT قابل دانلود است.

۶ سایت برتر بازی های فکری آنلاین بزرگسالان (کاملا رایگان)

4- JobScan (بهترین برای بهینه سازی ATS)

JobScan

JobScan تضمین می کند که رزومه شما از سیستم ردیابی متقاضی (ATS) عبور می کند. شرکت های مختلف از ATS متفاوتی برای غربالگری استفاده می کنند. JobScan خودش را با سیستم های برتر به روز می کند و نکات ویژه ATS را برای رزومه در اختیارتان قرار می دهد.

مزایا:

کار با سایت JobScan آسان است و شما در هر مرحله راهنمایی می شوید. می توانید رزومه فعلی تان را وارد کنید و بعد شغلی که می خواهید برای آن درخواست بدهید را اضافه کنید تا ببینید رزومه شما در مقایسه با شرح وظایف شغلی کار مورد نظر چه قدر خوب است.

JobScan بر اساس رزومه ای که آپلود می کنید، نکات خاصی در مورد پیگیری متقاضی ارائه می دهد. JobScan هم از قابلیت مقایسه کلمات کلیدی برخوردار است. این پلتفرم کلمات کلیدی و مهارت های سخت و نرمی که معمولا در شرح وظایف شغلی ظاهر می شوند را بررسی می کند و می بیند که رزومه شما در چه سطحی است.

پلتفرم JobScan به شما امکان می دهد تا مشاغلی که برای شان درخواست داده اید، نسخه های رزومه و مصاحبه هایی که وارد کرده اید را ردیابی کنید.

معایب:

JobScan برای کسانی که در حال حاضر رزومه مناسبی دارند؛ بهترین گزینه است . JobScan به شما کمک می کند تا رزومه تان را بر اساس کلمات کلیدی، مهارت ها و نکات ATS تغییر دهید، اما اگر به دنبال قالب بندی هستید، این سرویس به دردتان نمی خورد.

با این حال، کاربران نسخه پریمیوم Jobscan به Power Edit دسترسی دارند. این ابزار به شما امکان می دهد تا فایل docx را آپلود کنید، رزومه تان را بر اساس کلمات کلیدی هوشمند و پیشنهاد های قالب بندی ویرایش کنید، در حین کار امتیازتان را افزایش دهید و بعد از رزومه نهایی تان خروجی بگیرید.

۲۰۰ تا از پربیننده ترین سایتهای ایرانی به تفکیک موضوع

5- سایت cvbuilder (بهترین سایت رزومه سازفارسی)

سایت cvbuilder

روش کار با این سایت بسیار ساده است. ابتدا یک حساب کاربری می سازید سپس مانند تصویر زیر از بین ده ها قالب آماده یکی را انتخاب کنید و شروع به وارد کردن مشخصات خود کنید تا رزومه شما را با قالب های آماده به شما تحویل دهد!

مزایا:

کار با ابزار های این سایت آسان است و شما در هر مرحله از وارد کردن داده ها راهنمایی می شوید. اگر می خواهید رزومه تان را برای کارفرمایان خاصی تنظیم کنید، این پلتفرم واقعا مناسب است. این سایت می تواند معرفی نامه وCV هم برای تان درست کند. آپلود عکس ها هم بسیار راحت است. شاید بهترین ویژگی این سایت فارسی، رایگان بودنش باشد.

معایب:

طراحی کلی این سایت بدون حاشیه و نمای خاصی است. از سایر خدمات اضافی مثل نوشتن رزومه کامل یا انتشار پشتیبانی نمی کند. بطور کلی خیلی متنوع نیست و قالب های محدودی هم دارد.

حتما یک بار برای همیشه یاد بگیرید: ۱۹ نکات جالب سرچ گوگل (کاملا کاربردی)

6- VisualCV (بهترین برای ساخت رزومه با قالب فانتزی)

VisualCV

می‌ توانید رزومه ‌ها را از VisualCV دانلود و چاپ کنید، اما برای کسانی که قبلا رزومه آنلاین دارند و می ‌خواهند آن را به همین شکل نگه دارند، مناسب تر است. طرح اشتراک پیشرفته یا Pro آن جایی برای وارد کردن لینک شخصی در سایت VisualCV دارد. همچنین اگر خودتان سایت دارید؛ می توانید از دامنه سفارشی اش استفاده کنید. تجزیه و تحلیل آماری به شما کمک می کند که زمان و تعداد دفعات مشاهده رزومه تان را پیگیری کنید. متأسفانه هیچ یک از این خدمات در طرح رایگان گنجانده نشده است، بنابراین برای دسترسی باید عضو شوید.

مزایا:

VisualCV می تواند به شما کمک کند تا به سرعت فرایند رزومه سازی تان چه در حال ویرایش رزومه فعلی تان باشید و چه از اول شروع کرده باشید، بیشتر شود. می توانید لینک نمایه لینکدین تان را وارد یا یک الگو یا Template خالی انتخاب و شروع به نوشتن کنید. VisualCV نمونه رزومه ‌ها و CV های متنوعی برای صنایع مختلف ارائه می دهد و شروع با یکی از این موارد می ‌تواند به شما ایده بدهد که چه مواردی را باید بگنجانید. ویرایش متن خیلی راحت با کلیک و تایپ انجام می شود و همه تغییرات به طور خودکار ذخیره می شوند. می توانید طرح و قالب را هر بار تغییر بدهید و فونت ها و حاشیه ها را ویرایش کنید.

برنامه Pro به شما امکان دسترسی به تمام قالب ها و یک نام دامنه شخصی را می دهد که در آن یک نسخه آنلاین ذخیره می شود. می‌توانید کارفرمایان را به اینجا هدایت کنید یا اگر دامنه وب‌ سایت خودتان را دارید، جایگزین نام دامنه VisualCV کنید. حساب آنلاین شما تعداد دفعاتی که رزومه تان مشاهده و دانلود شده است را ردیابی می کند. چندین نسخه به طور جداگانه ردیابی می شوند ، بنابراین می توانید ببینید که کدام یک بهترین عملکرد را دارد. هنگامی هم که به یک نسخه کاغذی نیاز دارید، می توانید از آن به صورت PDF یا Google Doc خروجی بگیرید.

معایب:

طرح رایگان VisualCV با محدودیت هایی همراه است که کمی کارآمدی اش را زیر سوال می برد! فقط سه قالب رایگان دارد و همه آن ها نسبتا ساده و ابتدایی هستند. نام تجاری VisualCV در پایین هر صفحه حک شده که ظاهر حرفه ای که اکثر افراد به دنبال آن هستند را خدشه دار می کند . طرح رایگان می تواند شروع خوبی برای کار با ابزار و ویژگی های VisualCV باشد، اما اگر می خواهید یک رزومه تمیز و حرفه ای بدون هزینه داشته باشید SlashCV گزینه بهتری است.

در ادامه بخوانید: 20 تا از سایت های عجیب گوگل (اما بی خاصیت و خنده دار)

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. سلام
    رزومه ساز فارسی رزومیتو رو یادتون رفتا،واقعا عالیه
    ممنون بابت مطلب خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا