آموزش ترفندهای کامپیوتری

مشاهده مصرف اینترنت در ویندوز ۱۰ (ساده ترین روش)

wind

در ویندوز ۸ مایکروسافت روشهای جدیدی را برای نظارت بر استفاده از شبکه معرفی شده است ، استفاده از این ابزار داخلی ویندوز فقط در مورد برنامه هایی که از Windows Store apps دانلود شده اند محدود می شود. اما در ویندوز ۱۰ این ابزار بهبود یافته و نه فقط برای برنامه های Windows Store بلکه برای تمام برنامه ها جواب می دهد و به این ترتیب بررسی بیشترین یا کمترین میزان پهنای باند برنامه در طی ۳۰ روز گذشته بسیار آسان است.

حتما بخوانید: کدام نسخه ویندوز ۱۰ بهتر است و چرا؟ راهنمای کامل!

نحوه بررسی میزان استفاده از شبکه در ویندوز ۱۰

دو روش برای بررسی میزان استفاده شبکه در ویندوز ۱۰ وجود دارد ، اما ما یکی از روشها را ترجیح می دهیم. ما دو روش را توضیح می دهیم تا روشن شود چرا یکی از آنها بهتر است.

روش اول ، استفاده از Task Manager در ویندوز است. برای مشاهده میزان استفاده شبکه از طریق Task Manager به Task Manager از طریق میانبر صفحه کلید (CTRL+ SHIFT+ ESC) یا تایپ task manager در جعبه جستجوی Start (منوی شروع) بروید.

https://www.howtogeek.com/wp-content/uploads/2015/08/ximg_55cba06523c8e.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+ws+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.obk-ka3jjD.png

در Task Manager ، برگه App history را انتخاب کنید. در آنجا دو ستون Network و Metered network مربوط به مصرف داده را پیدا خواهید کرد.

اطلاعات بسیار عالی در Task Manager است که در تصویر بالا مشاهده می کنید. تمام برنامه هایی که مشاهده می کنید یا برنامه های اصلی Windows یا برنامه های Windows Store هستند. با کمال تعجب ، Task Manager میزان استفاده از داده ها را برای برنامه های قدیمی ویندوز و برنامه های معمولی نمایش نمی دهد.

حتما بخوانید: ۵ تا از بهترین آنتی ویروس های (واقعا رایگان) برای ویندوز ۱۰

در واقع اگر برنامه ها را بر اساس نام در Task Manager مرتب کنیم و با لیست Usage Network ، در منوی network settings مقایسه کنیم ، خواهید دید که Chrome در لیست Usage Network ظاهر می شود و در لیست Task Manager این برنامه وجود ندارد. این که چرا داده هایی که در هر دو لیست وجود دارد یکسان نیست یک رمز و راز است

https://www.howtogeek.com/wp-content/uploads/2015/08/ximg_55cba02e2d3cf.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+ws+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.Nsfz_hvinC.png

به این ترتیب اگر می خواهید تصویر کاملی از میزان استفاده داده در رایانه خود داشته باشید ، به اطلاعات موجود در بخش network settings اعتماد کنید. به Settings -> Network & Internet بروید. استفاده از داده ها ، در قسمت بالا سمت چپ Data usage را انتخاب کنید.

در اینجا یک مرور کلی از ۳۰ روز گذشته را مشاهده خواهید کرد. نمودار دایره ای به شما داده های استفاده شده در اتصال های مختلف به اینترنت را نشان می دهد.

می توانید با کلیک کردن روی پیوند کوچک در زیر نمودار جزئیات استفاده از شبکه را ببینید ، می توانید عمیق تر کاوش کرده و یک نمای جزیی تر را نیز دریافت کنید.

در اینجا مصرف داده ها در برنامه های خارج از Windows Store که شامل اکثر برنامه هایی است که بیشتر مردم از آن استفاده می کنند را پیدا می کنیم. به عنوان مثال برنامه Chrome درلیست Task Manager وجود ندارد ولی همانطور که انتظار می رود ، درلیست بالا نشان داده می شود.

حتما بخوانید: روش اشتراک گذاری اینترنت لپتاپ ویندوز ۱۰ (تبدیل به هات اسپات)

pc-internet
wind

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا