آموزش اینترنت

تفاوت BCC و CC در ایمیل چیست؟ (به زبان ساده)

امروزه نامه های الکترونیکی (ایمیل ها) تقریبا در هر سازمانی چه کوچک و چه بزرگ نقشی حیاتی دارند. نامه های الکترونیکی وسیله رسمی و سازمان یافته ای برای ارتباطات میان سازمانی هستند. بنابراین داشتن اطلاعات در این زمینه برای تمامی افراد حرفه ای از جمله مهندسین ضروری است.

در این مقاله، ما دو جنبه مهم E-mail یعنی CC و BCC را که برای ارسال و دریافت اطلاعات ایمن از طریق ایمیل استفاده می شوند، مورد بحث قرار خواهیم داد.

ویدیوی آموزشی

 

اگر ویدیو بالا راضی کننده نبود به خواندن ادامه دهید:

۱- Carbon Copy (CC)

CC مخفف Carbon Copy است که عمدتا برای ارسال Carbon Copy ایمیل به گیرندگان استفاده می شود به این ترتیب هر گیرنده می تواند لیست سایر گیرندگان را ببیند. وقتی می خواهیم کسی را که برایش ایمیل ارسال می کنیم مورد خطاب قرار دهیم، از CC استفاده می کنیم. حتی برای ارتباطات گروهی نیز از CC استفاده می شود. همچنین وقتی می خواهیم از گیرندگان مرتبط با ایمیل پاسخی دریافت کنیم، می توانیم ازCC استفاده کنیم . CC در مورد ایمیل به گیرندگان دیگر اطلاعات می دهد.

مثال :

Carbon Copy (CC)

در مثال بالا،Vansh و Taran را در CC قرار می دهیم. این بدان معنی است که Vansh و Taran هر دو می توانند آدرس ایمیل یکدیگر را ببینند و می دانند که نامه های یکسانی را از فرستنده دریافت می کنند.

۸۰ تا از اصطلاحات رایج تکنولوژی که حتما باید بدانید

۲-  Blind Carbon Copy (BCC)

BCC مخفف Blind Carbon Copy است و عمدتا برای ارسال کپی نامه ایمیل به چندین گیرنده استفاده می شود با این تفاوت که هر گیرنده قادر به دیدن لیست سایر گیرندگان نخواهد بود. وقتی می خواهیم به تعداد زیادی گیرنده ایمیل ارسال کنیم، از BCC استفاده می کنیم. BCC حریم خصوصی گیرندگان را حفظ می کند زیرا آنها نمی توانند آدرس ایمیل دیگران را ببینند. BCC در سازمان های بزرگ برای به اشتراک گذاشتن خبرنامه شرکت ها و غیره استفاده می شود و حتی برای ارسال ایمیل های غیر شخصی نیز مفید است.

مثال :

 Blind Carbon Copy (BCC)

در مثال بالا،Vansh و Taran را در BC قرار می دهیم. این بدان معناست که هیچ یک از آنها قادر به دیدن آدرس ایمیل دیگری نیست و اطلاع ندارد که شخص دیگری نیز این نامه الکترونیکی را دریافت کرده است.

تفاوت بین هدفون و هندزفری چیست؟

تفاوت بین CC و BCC

مخفف Carbon Copy است. مخفف Blind Carbon Copy است.
در CC، تمام گیرندگان می توانند آدرس ایمیل یکدیگر را ببینند. در حالی که در BCC هیچ یک از گیرندگان نمی توانند آدرس ایمیل دیگران را ببینند.
با استفاده از CC می توانیم مدیریت و کارمندان را در جریان امور قرار دهیم. با استفاده از BCC می توانیم از حریم خصوصی مدیریت و آدرس پست الکترونیکی کارمندان محافظت کنیم.
تمامی گیرندگان تمام پاسخ های اضافی به ایمیل را دریافت می کنند. گیرندگان هیچ پاسخ اضافی دریافت نمی کنند مگر زمانی که نامه برای شخص آنها ارسال شود.
گیرندگان می توانند ببینند ایمیل با چه کسانی به اشتراک گذاشته می شود. گیرندگان هیچ ایده ای درباره اینکه ایمیل با چه کسانی به اشتراک گذاشته شده است نخواهند داشت.

۱۶ بهترین اپلیکیشن های اندروید (نظر کاربران جهانی)

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

  1. با عرض سلام و خسته نباشید. بسیار آموزنده و خوب بود. من برای تحقیق کاروفناوری ازش استفاده کردم و دبیرمون هم راضی بودن.

  2. وقتی یک سی وی را به یک ارگان میخواهیم ایمیل بکنیم اگر درقسمت cc bccخالی بگذاریم آیا ایمل ما خو به مشکیل بر نه میخوره اگر جواب بدهید ممنون تان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا