آموزش های متنوع دیگر

تفاوت بین هدفون و هندزفری چیست؟

تفاوت اصلی بین هدفون و هندزفری این است که هدفون یک جفت اسپیکر یا بلندگوی کوچک است که نزدیک به گوش فرد نگه داشته می شود و هندزفری جزء تجهیزاتی محسوب می شود که می تواند بدون دخالت دست هم کار کند.

هدفون

هدفون (که در روز های اول اختراع به آن تلفنی یا رادیو هم می گفتند) یک جفت اسپیکر یا بلندگوی کوچک است که نزدیک به سر فرد در قسمت گوش نگه داشته می شود. این دستگاه یک مبدل الکترو آکوستیک است  که سیگنال الکتریکی را به صدا تبدیل می‌ کند. هدفون‌ ها باعث می‌ شوند که کاربر بتواند به یک منبع صدا به صورت شخصی گوش کند. انگار که بلندگو فقط برای یک نفر کار می کند و سپس صدا های اضافه را از دور و بر و نزدیک گوش فرد از بین می‌ برد. هدفون‌ ها همچنین یک نوع بلندگوی گوشی یا اسپیکر گوش یا تلفن های گوش هم محسوب می‌ شوند. هدفون های سیرکو یا  سوپرا ( مافوق صدا ) هدفون هایی هستند که از یک بند در قسمت بالای سر رد می شوند و هدف آن ها این است که هدفون را در محل مناسب خود نگه دارند.

انواع دیگر که به ایرباد یا ایرپیس معروف هستند، حاوی واحد های جداگانه می باشند که به کانال گوش فرد وصل می شوند. هدست هم برای برقرار کردن ارتباط تلفنی،  ترکیبی از هدفون و میکروفون است که مورد استفاده قرار می گیرد. هدفون ها به یک منبع جداگانه مانند امپلی فایر یا تقویت کننده صد ا، رادیو، سی دی پلیر، پلیر رسانه پرتابلی ، موبایل، کنسول بازی ویدئویی، تجهیزات الکترونیکی موسیقیایی یا حتی مستقیماً به خود دستگاه وصل می‌ شوند و از تکنولوژی بی سیم مانند بلوتوث ، DECT و رادیو fm استفاده می کنند .

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

۵ اپلیکیشن برتر برای افزایش تمرکز

اولین هدف آن ها در اواخر قرن ۱۹ برای استفاده توسط اپراتورهای تلفن ساخته شد و افراد برای استفاده از آن با دست شان کاری نداشتند.‌ اوایل، کیفیت صدا متوسط بود اما کم کم اختراعات باعث افزایش کیفیت صدای هدفون شد.

هدفون ها طیف وسیعی از توانایی های مربوط به تولید صدای با کیفیت را دارند و برای استفاده تلفنی تعبیه شده اند و معمولاً نمی توانند صدا را با کیفیت بالا در واحد های مختلف که برای موسیقی طراحی شده، تولید کنند هدفون ها معمولاً از یک کابل ۱.۴ اینچ (۶.۳۵ میلی متر ) یا ۱.۸ اینچ (۳.۵ میلی متر ) در جک تلفن استفاده می کنند که به تثبیت هدفون کمک می کند و سپس صدا از منبع به هدست و هدفون ارسال می گردد.

۸۰ تا از اصطلاحات رایج تکنولوژی که حتما باید بدانید

بعضی از ایرباد های استریو ، بی سیم هستند و از بلوتوث استفاده می‌ کنند و سپس سیگنال صدا را از طریق امواج رادیویی از منبع دستگاه‌ هایی مثل موبایل و دیجیتال پلیرها ارسال می‌ کنند. ارسال و پخش صدا از دستگاه های بی سیم در سال ‌های اخیر توسط هدفون به طرز وسیعی در مکان‌ های عمومی مانند پیاده‌ رو ها، هایپر ها و در قسمت های دیگر مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین توسط افراد مختلف در فضا های تخصصی مختلف مانند ترکیب صدای مهندسی برای کنسرت های لایو یا زنده یا ثبت صدا برای دیجی ها مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین  خلبان ها نیز برای تماس گرفتن با مرکز برج مراقبت از این هدفون ها استفاده می کنند. در دو نوع آخر یعنی برای کنسرت و هواپیما، کارمندان از هدفون با استفاده از میکروفون استفاده می کنند.

هندزفری

هندزفری یک وسیله ای است که می تواند بدون دخالت دست مثلاً از طریق فرمان صوتی یا با تجهیزاتی وسیع تر استفاده شود که فقط به استفاده محدودی از دست‌ ها نیاز دارد که فرد باید موقعیت آن را متناسب کند. بنابراین با استفاده از حرکت دست می‌ توان راحت‌ تر از آن استفاده کرد، مثلاً هنگام رانندگی آن را کنترل می کنید و در عین کنترل انجام کار های دیگر را هم از دست نمی دهید.

دستگاه‌ هایی که معمولا برای ارتباط با هندزفری استفاده می‌ شوند ، از بلوتوث به عنوان یک تکنولوژی بی سیم استفاده می‌ کنند. آن ها معمولاً از گوشی هوشمند یا دیگر دستگاه‌ ها برای برقراری تماس استفاده می‌ کنند. این دستگاه شامل هدست های بلوتوث ، کیت های هندزفری داخل ماشین و دستگاه های جهت‌یابی شخصی هستند. در واقع ویژگی های بسیار مختلفی هستند که از طریق اتصال به سیم، به گوشی تلفن یا دیگر دستگاه‌ های ارتباطی در دسترس قرار می گیرند که هم اکنون توسط تکنولوژی بی سیم ارائه می‌ شود.

۱۹ نکات جالب سرچ گوگل (کاملا کاربردی)

هندزفری‌ بلوتوثی این روز ها بیش از بقیه مورد استفاده قرار می گیرد و جزء سیستم استریوی بعضی از وسایل نقلیه محسوب می شود‌ . هندزفری های بلوتوثی یک بلندگو برای انتقال صدای فرد تماس گیرنده در گوشی موبایل محسوب می شوند و یک میکروفون هم داخل آن ها کار گذاشته است و از میکروفون های جداگانه هم استفاده می کنند که می توانید آن را در هر جایی از ماشین نصب کنید.

میلاد حیدری

سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی پارسی زبانان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا