آموزش اینستاگرام

نکات گذاشتن استوری خوب در اینستاگرام (ترفندها)

از آنجایی که فیسبوک به دلیل مشکلات امنیتی، مخاطبان زیادی را از دست داده است، به همین دلیل اینستاگرام، بیش از همیشه مورد توجه قرار گرفته است. اما با این حال این دو شبکه باز هم به یکدیگر مرتبط هستند.

اگر شما در استفاده از این برنامه تازه کار هستید، یا چند حساب اینستاگرام را مدیریت می کنید، یکی از ضروری ترین اقدامات این است که بدانید که استوری اینستاگرام چیست و چگونه می توان یک استوری اینستاگرام گذاشت.

استوری اینستاگرام چیست؟

استوری اینستاگرام یک عکس یا یک ویدئوی موقت تا ۱۰ ثانیه ای است که می توانید آن را جداگانه از قسمت گالری خود آپلود کنید. هیچ محدودیتی برای چگونگی گذاشتن استوری در اینستاگرام وجود ندارد، و ممکن است این استوری ها در کنار یکدیگر یک اسلایدشو تشکیل دهند که هر کدام از دنبال کنندگان بتوانند آن را ببینند.

استوری ها یکی از کاربردی ترین ویژگی های اینستاگرام هستند. بسیاری از کاربران این فرمت را به جای پست کردن استفاده می کنند و با دقت آن را انتخاب می کنند. استوری ها برعکس پست های منظمی که آپلود می کنید، بعد از ۲۴ ساعت خود بخود پاک می شوند.

اگر فکر می کنید، این ویژگی برایتان آشناست، باید گفت که این ویژگی بسیار شبیه به ویژگی مشابهش در اسنپ چت به نام My Story یا داستان من است. با این استثنا که تنظیمات شخصی سازی اسنپ چت، برای کنترل استوری ها ویژگی های بیشتری را در اختیار شما قرار می دهند.

چگونه استوری اینستاگرام بسازیم؟

دو روش برای ساخت استوری اینستاگرام وجود دارد: اول اینکه روی صفحه اصلی برنامه قرار بگیرید. سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

ساخت استوری اینستاگرام 1

۱-در قسمت بالا و سمت چپ، یک دایره را با عکس پروفایل خود پیدا کنید که یک علامت + هم روی خود دارد. یک بار روی دایره بزنید.

ساخت استوری اینستاگرام 2

۲-اکنون دوربین گوشی شما آماده است تا از شما یک عکس یا یک ویدئو ثبت کند و آن را به استوری شما اضافه کند. برای اضافه کردن عکس از داخل گالری، باید صفحه را بالا بکشید و روی آیکون مربعی در سمت چپ و پایین صفحه بزنید.

ساخت استوری اینستاگرام 3

۳-استوری خود را با استفاده از استیکرها، فیلترها، یا تکست ویرایش کنید.

ساخت استوری اینستاگرام 4

۴-زمانی که از نتیجه نهایی راضی بودید، روی گزینه your story یا استوری شما که در پایین و سمت چپ صفحه است بزنید تا استوری شما را به اشتراک بگذارد. همچنین می توانید استوری را داخل گالری ذخیره کنید یا آن را به هر کاربر اینستاگرامی از طریق دایرکت ارسال کنید.

همچنین می توانید صفحه را به سمت راست بکشید که شما را وارد قسمت استوری کند. سپس مراحل بالا را دوباره تکرار کنید.

چگونه بین استوری های بقیه در اینستاگرام جابجا شویم؟

شما نیز می توانید استوری افرادی که آنها را فالو کرده اید را روی صفحه اصلی اینستاگرام در قسمت بالای صفحه ببینید. چرخیدن بین استوری ها کار ساده ای است اما بستگی به این دارد که از اینستاگرام در کامپیوتر استفاده می کنید یا در گوشی.

زمانی که می خواهید روی موبایل، به استوری مخاطب دیگر بروید، باید استوری را به سمت چپ یعنی به سمت مخاطب بعدی که استوری گذاشته بکشید و برای دیدن استوری نفر قبل، آن را به سمت راست بکشید. اگر می خواهید یک استوری را نگه دارید، می توانید با قرار دادن انگشتتان روی عکس یا ویدئو این کار را انجام دهید.

جابجا شدن در بین استوری ها

روی کامپیوتر هم می توانید از فلش یا پیکان سمت راست و چپ برای جایجایی بین استوری های دوستانتان استفاده کنید.

راهکارها و ترفندهایی برای ارتقا یا بهتر کردن استوری ها داخل اینستاگرام

استوری ها روی اینستاگرام می توانند برای ارتقای برند یا حساب شما موثر باشند. اما اکثر افراد از استوری ها برای به اشتراک گذاشتن لحظات ارزشمند زندگی خود با فالوورهایشان یا سرگرمی استفاده می کنند. در این قسمت راهکارهایی را به شما معرفی می کنیم که به شما کمک می کند از حداکثر ویژگی های استوری استفاده کنید.

استفاده از فیلترها و استیکرها برای زیباتر کردن فضای استوری

استفاده از فیلترها و استیکرها برای زیباتر کردن فضای استوری

اینستاگرام ابزارهای بسیار متنوعی دارد که می توانید با استفاده از آن استوری های خود را جذاب تر کنید. این ابزارها شامل ابزارهای نقاشی، متن یا ابزارهای استایل و فیلترهای مشابه با افرادی هستند که برای ادیت کردن عکس ها هنگام پست کردن استفاده می کنید، همچنین استیکرهایی که مدام در حال آپدیت شدن می باشند.

پنهان کردن یا هاید کردن استوری از کاربران دیگر

اگر پروفایل اینستاگرام شما عمومی یا public است، در نتیجه هر کاربر دیگری می تواند استوری های شما را ببیند، حتی اگر شما او را فالو نکرده باشید.

پنهان کردن یا هاید کردن استوری از کاربران دیگر

برای پنهان کردن استوری ها از کاربران خاص، وارد تنظیمات اینستاگرام شوید. از صفحه پروفایل، روی سه خط افقی در بالا و گوشه سمت راست صفحه بزنید، سپس تنظیمات یا setting را انتخاب کنید.

پنهان کردن یا هاید کردن استوری از کاربران دیگر 2

سپس این مسیر را دنبال کنید، privacy> story یا شخصی سازی> داستان، سپس روی پنهان کردن استوری از یا Hide story from بزنید و روی کاربرانی بزنید که نمی خواهید استوری ها را با آنها به اشتراک بگذارید.

close friend

همچنین می توانید از لیست دوستان نزدیک یا close friend هم برای به اشتراک گذاشتن بعضی (یا همه) استوری های خود فقط با کاربران خاصی استفاده کنید. برای انجام این کار، لیست دوستان نزدیک خود را از طریق تنظیمات شخصی سازی یا privacy در اینستاگرام انتخاب کنید. بعد از انجام این کار، زمانی که یک استوری را آپلود کنید، هم می توانید آن را با عموم و هم فقط با دوستان نزدیک خود به اشتراک بگذارید. در اینجا نیز این موضوع بطور کامل توضیح داده شده است.

مدیریت ریپلای کردن یا پاسخ دادن به استوری

در اینجا نیز بطور کامل روش گذاشتن سوال در استوری را توضیح دادیم. در تنظیمات پیش فرض، هرکس که استوری شما را می بیند، می تواند از طریق پیام دایرکت به آن پاسخ بدهد یا به اصطلاح آن را ریپلای کند. اگرچه می توانید تنظیمات را تغییر دهید تا از ارسال کردن پیام یا ریپلای کردن کاربران خاصی جلوگیری کنید.

مدیریت ریپلای کردن یا پاسخ دادن به استوری

برای انجام این کار، این مسیر را دنبال کنید: تنظیمات اینستاگرام> شخصی سازی> استوری (داستان) یا setting> privacy> story. کمی پایین بیایید تا گزینه اجازه دادن به پاسخ به استوری یا Allow message replies را ببینید. سپس یکی از این سه گزینه ها را انتخاب کنید: همه، افرادی که دنبال می کنم، و خاموش برای برداشتن این امکان از همه، یا Everyone, People you follow و off.

استوری کردن استوری شخص دیگر

استوری کردن استوری شخص دیگر

اینستاگرام به شما اجازه می دهد که استوری های شخصی دیگر را دوباره استوری کنید و آن را با دنبال کننده هایتان به اشتراک بگذارید. اگرچه قبل از انجام این کار، باید شرایط زیر فراهم باشد:

  • اکانت یا حسابی که استوری او را استوری می کنید، باید public یا عمومی باشد.
  • کاربری که استوری او را دوباره استوری می کنید، باید ویژگی به اشتراک گذاشتن استوری را فعال کرده باشد.
  • باید در استوری او تگ شده باشید.

زمانی که یک فرد دیگر شما را در استوری خود تگ کند، یک نوتیفیکیشن یا اعلان در دایرکت برای شما می آید. اگر شرایط بالا رعایت شده باشد، شما نیز می توانید روی گزینه اضافه کردن به داستان یا استوری من یا Add This to Your Story بزنید. روی لینک کلیک کنید تا استوری روی اینستاگرام شما دوباره به اشتراک گذاشته شود.

استاد شدن در زمینه استوری های اینستاگرام

اینها همه موارد پایه هستند که در مورد استوری اینستاگرام یاد گرفتید. اینستاگرام مدام در حال ارتقا است و ویژگی های جدید را اضافه می کند. پس شما نیز مدام آن را آپدیت کنید.

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا