به مدت محدود! اپلیکیشن "چرب زبان" با قیمت سال گذشته به فروش می رسد! (بهترین اپ آموزش زبان)

(اینجا کلیک کنید)
آموزش اینستاگرام

چطور بفهمیم در اینستاگرام بلاک شده ایم؟ رفع سریع بلاک

احتمالا زمانی که این مقاله را می خوانید، اینستاگرام شما بلاک شده و نمی توانید هیچ کس را دنبال کنید، پست ببینید، و کامنت بگذارید و لایک کنید. در چنین شرایطی پیغام action blocked را خواهید دید. این پیغام هر بار که می خواهید کاری و فعالیت در اینستاگرام انجام دهید، ظاهر می شود. اگر چه که این مسئله کاملاً با پیغام InstagramSuspension متفاوت است، زیرا در این چنین حالتی نمی توانید وارد حساب کاربری خود شوید.

سوال اینجاست که چرا اینستاگرام جلوی کاربرانش را از انجام فعالیت‌ های خاص و در زمان های خاص می گیرد؟ چگونه می توان از این محدودیت جلوگیری کرد؟ چگونه باید حساب اینستاگرام خودمان را آنبلاک کنیم؟

حتما بخوانید: چطور بفهمیم اینستاگرام هک شده و بعد از آن چه کنیم؟

چرا اینستاگرام یک حساب را بلاک می کند؟

اینستاگرام در بسیاری از موارد بسیار سخت و جدی برخورد می‌ کند؛ مخصوصاً زمانی که باور دارد حسابی در حال اسپم کردن می باشد. مثل زمان هایی که اطلاعات کاملا غیر کاربردی ارائه می شود و یا باعث آزار و اذیت کاربران دیگر می گردد. حتی حساب های فیک نیز ممکن است در معرض بلاک قرار بگیرند.

محدود کردن جدید حساب های کاربری باعث می شود تا دسترسی کاربر به انجام فعالیت‌ های خاصی مثل کامنت گذاشتن، لایک کردن و فالو کردن محدود شود. علت آن هم این است که اینستاگرام با این کار قصد دارد تا جلوی افزایش فالوور های شما و ارسال تعداد پیام های بی محتوا را که باعث آزار واذیت کاربران دیگر می‌ شود ، کاهش دهد.

به این نکته توجه داشته باشید که اینستاگرام به طور اتوماتیک افراد مجرم را شناسایی می‌ کند. بنابراین گاهی اوقات حساب شما به دلیل اشتباهات بسیار کوچک و بدون قصد و قرض نیز ممکن است محدود شود.

حتما بخوانید: ۸ نکته بسیار کاربردی برای افرادی که به تازگی وارد اینستاگرام شده اند!

بدترین بخش این اتفاق جایی است که هیچ راهی برای فهمیدن دلیل محدود شدن حساب کاربری شما وجود ندارد. اینستاگرام نه به کاربر هشدار می‌ دهد و نه توضیحی برای چنین محدودیتی را ارائه می دهد. بنابراین همانطور که می بینید یک اشتباه کوچک نیز ممکن است وضعیت حساب کاربری شما را بهم بریزد، بدون این که حتی خودتان دلیلش را بدانید.

نگران نباشید در این مقاله در مورد دلایل مختلف این اتفاق صحبت می‌ کنیم و راه‌ هایی را برای آنبلاک کردن حساب کاربری نیز به شما معرفی خواهیم کرد.

علت بلاک شدن یک حساب کاربری توسط اینستاگرام چیست؟

اول بهتر است نگاه دقیقی به علت های بلاک شدن در اینستاگرام بیاندازیم . خواندن این دلایل باعث می‌ شود که با در پیش گرفتن بعضی از اقدامات از بلاک شدن جلوگیری کنید و مطمئن شوید که هیچ مشکل دیگری برای حساب کاربری شما پیش نمی آید. اگر حساب اینستاگرام شما هم اکنون بلاک شده است پس حتما دلیلی پشت این ماجرا وجود دارد. بهتر است که به ادامه مقاله مراجعه کنید تا مطمئن شوید که چگونه حساب خود را آنبلاک کنید.

۱- قرار دادن پست به اندازه کافی در حساب اینستاگرام

ممکن است که اخیراً یک حساب کاربری ایجاد کرده باشید اما اکنون نتوانید پستی را لایک کنید یا برای آن کامنت بگذارید. دلیل آن هم این است که اینستاگرام شما را کاربر فیک و تقلبی شناسایی کرده، زیرا هم اکنون هیچ پستی در حساب کاربری خود ندارید. بنابراین مطمئن باشید که حتما عکس هایی را در پروفایل خود قرار دهید. قرار دادن ۱۰ عدد پست برای شروع می تواند اقدام مناسبی باشد.

البته لازم نیست که به یکباره تمام این پست ها را قرار دهید، به جای آن می توانید چند وقت یک بار یک پست روی حساب کاربری خود بگذارید.

۲- تکمیل کردن اطلاعات کاربری

اگر هنوز اطلاعات موجود در پروفایل خود را کامل نکرده اید، اطلاعات حساب کاربری شما در قسمت عکس پروفایل یا قسمت بیوگرافی خالی است، اینستاگرام ممکن است که شما را کاربر فیک و یا تقلبی تلقی کند و شما را بلاک کند. برای آنبلاک کردن حساب کاربری خود در سریع‌ ترین زمان ممکن حتما این اطلاعات پروفایل را تکمیل کنید.

حتما بخوانید: ۶ روش که امنیت اکانت اینستاگرام تان را تا ۳ برابر افزایش می دهد!

۳ – در یک زمان مشخص بیش از حد پست نگذارید

اگر خیلی زیاد پست در اینستاگرام قرار می‌ دهید ، بنابراین ممکن است که دلیل بلاک شدن شما در اینستاگرام همین باشد. اینستاگرام حساب های کاربری را که بیش از حد در یک زمان محدود پست می گذارند را به عنوان یک اسپمر شناسایی می‌ کند و ممکن است آن ها را بلاک کند. یک اقدام ساده این است که برای پست گذاشتن برنامه ریزی داشته باشید و در این کار زیاده روی نکنید.

Instagram Profile

۴- در یک زمان مشخص تعداد بیش از حدی از پست ها را لایک نکنید

لایک کردن تعداد زیادی پست در اینستاگرام در یک زمان مشخص ممکن است باعث بلاک شدن شما توسط اینستاگرام شود. در این شرایط اینستاگرام شما را یک اقدام اسپم شناسایی می کند، زیرا افرادی که مدام دیگران را اذیت می کنند یا دوست دارند مورد توجه قرار بگیرند، از این اقدامات استفاده می کنند. طبق قوانین اینستاگرام در یک ساعت فقط اجازه دارید ۳۵۰ لایک را برای عکس و ویدیو انجام دهید. پس بهتر است که به این قوانین پایبند باشید.

۵- فالو کردن بیش از حد زیاد حساب‌ های کاربری

فالو کردن تعداد بی شماری از حساب‌ های کاربری، همچنین یک فعالیت اسپم محسوب می‌ شود و اینستاگرام شما را به عنوان فردی اسپمر شناسایی می کند. اگر میزان فالوینگ های شما اخیراً بیش از حد زیاد شده باشد. می تواند دلیل بلاک شدن شما هم این امر باشد. پس بیشتر از ۲۰ نفر را در یک ساعت فالو نکنید. همچنین توجه داشته باشید که می توانید حداکثر ۷۵۰۰ نفر را فالو کنید، بنابراین بیش از حد عجله نکنید.

۶- محتوای تکراری

اگر پست ها، ایموجی ها و کامنت های شما بیش از حد تکراری باشد، اینستاگرام شما را در سریع ترین زمان ممکن بلاک می کند و اجازه نمی‌ دهد پست یا کامنتی قرار دهید اما چه مدت این بلاک شدن ادامه پیدا می کند؟ هنوز هیچ کسی جواب این سوال را نمی داند. اما طبق اطلاعاتی که از کاربران با چنین تجربه های مشابهی در دست داریم، اگر پیامی مبنی بر action blocked دریافت کنید، اینستاگرام ممکن است شما را برای چند ساعت یا حتی چند هفته بلاک کرده باشد.

۷- کاربران دیگر را بیش از حد منشن نکنید

یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود اینستاگرام شما را بلاک کند، منشن کردن کاربران دیگر به تعداد دفعات بالا می باشد . پس کاربران دیگر را در پست کامنت های خود بیش از حد منشن نکنید زیرا این عمل یک کار تکراری و اضافه بر سازمان محسوب می شود ؛ مخصوصاً اگر افرادی را منشن کنید که دوستان شما نیستند. پس اگر می‌ خواهید ایمنی حساب کاربری خود را حفظ کنید، از منشن کردن بیش از حد خودداری کنید‌.

Action Blocked in Instagram

۸- استفاده از ربات های اینستاگرام به روش صحیح

احتمالا از این موضوع با خبر هستید که ربات هایی در اینستاگرام وجود دارند که کاربران دیگر را فالو می کنند، آن ها را لایک می‌ کنند و برای آن ها کامنت می گذارند. مثلاً یکی از این ربات ها، ربات Instamber می باشد که برای افزایش تعداد فالوورها به کار می‌ رود. این ربات ها در افزایش تعداد فالوورها بسیار اثرگذار هستند اما بهتر است که از آن ها به شیوه صحیح استفاده کنید. در واقع باید در استفاده کردن از آن ها محتاط باشید.

بهتر است در استفاده از این دو ربات ها به دو نکته توجه داشته باشید که زمانی که رباتی را در حساب کاربری خود بکار می گیرید، فعالیت‌ های آن را محدود کنید. مثلاً لایک کردن ۱۵ تا ۲۰ عدد پست توسط این ربات معقول است.

حتما بخوانید: آموزش رفع سریع ریپورت در اینستاگرام در ۵ گام ساده

دوم این که رباتی را انتخاب کنید که می تواند طیف وسیعی از وظایف مثل لایک کردن شخص واقعی را نیز انجام دهد. هر دو ویژگی در ربات اینستامبر وجود دارد.

۹-  توجه به قوانین اینستاگرام

نادیده گرفتن قوانین اینستاگرام یکی دیگر از دلایل بلاک شدن می باشد . پس حتماً قسمت راهنما و قوانین اینستاگرام را بخوانید تا متوجه شوید که فعالیت های شما خلاف قوانین آن نیست.

برای آنبلا‌ک کردن حساب کاربری خود چه کاری می توانید انجام دهید؟

زمانی که اینستاگرام شما را بلاک می کند، تقریباً ۳ ساعت تا چهار هفته برای آنبلاک شدن حساب کاربری تان زمان می برد اما ممکن است این زمان بسیار طولانی باشد. پس بهتر است تا جایی که می‌ توانید به قوانین آن پایبند باشید. زمانی که این مشکل برای شما پیش آمد، باید به اینستاگرام درخواست دهید که دوباره حساب کاربری شما را بازدید کند. اما چگونه؟ با ما همراه باشید تا روش هایی را برای درخواست از اینستاگرام به شما معرفی کنیم.

۱- ارسال درخواست در صورت مشاهده Action Blocked

زمانی که این پیغام را دریافت می‌ کنید ، یعنی حساب کاربری شما به طور کل بلاک شده است اما در همان قسمت می توانید روی گزینه Tell Us بزنید و مشکل یا اشتباه اینستاگرام را اطلاع رسانی کنید.
بعد از ضربه زدن به این قسمت، اینستاگرام احتمالاً از شما درخواست ایمیل می کند تا بتواند به امنیت اطلاعات و صحت آن پی ببرد و سپس از شما می‌ خواهد که عکس خودتان را برای ما ارسال کنید تا مطمئن شود که کاربر واقعی این حساب می باشید. بعد از فرستادن عکس به اینستاگرام، حساب شما بعد از چند روز دوباره فعال خواهد شد.

Comment Blocked message

۲- درخواست آنبلاک کردن در قسمت تنظیمات اینستاگرام

روی گزینه آپشن یا ستینگ و یا همان تنظیمات در قسمت پروفایل اینستاگرام ضربه بزنید. این آیکون سمت راست و بالا در گوشه صفحه قرار گرفته شده است. سپس کمی از صفحه پایین بیایید و روی گزارش مشکل یا Report a problem ضربه بزنید.

در این قسمت می‌ توانید مشکلات مختلف خود را برای اینستاگرام گزارش کنید. از گزینه هایی که در دسترس دارید، استفاده کنید. مثلاً می‌ توانید روی.Something isn’t Working’. کلیک کنید‌. اکنون فرم درخواست برای برطرف شدن مشکل را پر کنید تا اینستاگرام بفهمد که شما کاربر واقعی می باشید و ربات نیستید، سپس دکمه ارسال یا send را بزنید.

Report a Problem on Instagram

همچنین بخوانید: دانلود رایگان جدیدترین ورژن اینستاگرام برای کامپیوتر

سایر روش های دیگر برای آنبلاک کردن حساب اینستاگرام

  1. بیوگرافی اینستاگرام خود را ویرایش کنید.
  2. نصب اینستاگرام را غیر فعال و دوباره نصب کنید.به این نکته توجه داشته باشید که که باید قبل از غیر فعال کردن نصب اینستاگرام از اطلاعات خود بکاپ بگیرید.
  3. در نهایت ایمن ترین راه این است که فعلاً صبور باشید و دست نگه دارید. اینستاگرام خودش بعد از گذشت مدت زمانی شما را آنبلاک می کند.

تمام شرایطی را در این قسمت برای شما شرح دادیم که ممکن است توسط آن بلاک شده باشید. همچنین راه حل های مفیدی را در اختیار شما قرار داده ایم. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید و کاربردی واقع شده باشد.

ویدیوی رفع بلاک اینستاگرام

 

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا