آموزش ترفندهای کامپیوتری

نرم افزار پی دی اف به اکسل (۷ نرم افزار برتر و یک سایت آنلاین)

می دانید چطور باید پی دی اف را به اکسل تبدیل کرد؟ بهترین راه استفاده از برنامه های مبدل پی دی اف به اکسل است که خیلی راحت و سریع این کار را برایتان انجام می دهند و به این ترتیب در وقتتان هم صرفه جویی می شود.

ما در این مطلب نه تنها مراحل تبدیل پی دی اف به اکسل را به طور مفصل برایتان شرح می دهیم ، بلکه لیستی از بهترین برنامه ها و ابزارها برای این کار را هم در اختیارتان قرار می دهیم.

برنامه پی دی اف المنت (PDFelement) یکی از بهترین ابزارها برای تبدیل فایل پی دی اف به اکسل است که به شما کمک می کند بدون از دست دادن کیفیت، پی دی افتان را به فرمت های XLS و XLSX تبدیل کنید.

روش آنلاین

کافی ست وارد این سایت شوید (کلیک کنید) و از دکمه وسط صفحه (Choose Files) فایل پی دی اف خود را انتخاب کنید و منتظر تبدیل به اکسل باشید. این سایت جزو معدود سایت های آنلاینی ست که پیشتیبانی خوبی از زبان فارسی یا هر زبان دیگری در اکسل دارد.

روش استفاده از برنامه (بهترین های موجود)

برنامه پیشنهادی اول ما- ادوبی آکروبات (Adobe Acrobat)

اگر برنامه تبدیل پی دی اف به اکسل ندارید؛ ولی فایل هایتان را با ادوبی آکروبات باز می کنید خوب است بدانید که با همین برنامه هم می توانید کار تبدیل فایلتان را انجام بدهید.

۱-پی دی اف را باز کنید.

با برنامه ادوبی آکروبات فایل پی دی اف مورد نظرتان را باز کنید. سپس به گزینه “Tools” بروید و “Export PDF” را انتخاب کنید.

pdf to excel converter free download

۲-پی دی اف را به اکسل تبدیل کنید.

گزینه “Spreadsheet” و بعد از آن “Microsoft Excel Workbook” را به عنوان فرمت خروجی انتخاب کنید تا پی دی اف شما مستقیما به فایل اکسل تبدیل شود.

pdf to excel converter free download

برنامه پیشنهادی دوم ما (pdf element)

برنامه پی دی اف المنت دارای ویژگی OCR است که می تواند به شما کمک کند عکس های پی دی اف شده را هم به اکسل تبدیل کنید. در ادامه مراحل تبدیل تبدیل پی دی اف به اکسل با استفاده از این برنامه را با هم مرور می کنیم.

۱- فایل پی دی افتان را وارد کنید

فایل پی دی اف مورد نظر را برای تبدیل به اکسل در برنامه پی دی اف المنت باز کنید. بعد به تب “Convert” بروید و روی گزینه “To Excel” کلیک کنید.

pdf to excel

۲- تبدیل پی دی اف به اکسل

در این قسمت یک پنجره باز شود نمایش داده می شود که در آن باید فایل و فرمت خروجی مورد نظرتان را انتخاب کنید. اینجا ما قرار است پی دی اف را به اکسل تبدیل کنیم پس فرمت فایل خروجی مان .xls یا .xlsx خواهد بود. روی گزینه “Settings” کلیک کنید تا بتوانید انتخاب کنید که همه صفحات پی دی اف در یک صفحه اکسل ترکیب شوند.

convert pdf to excel

در این برنامه قابلیت هایی مثل ایجاد، ویرایش، حاشیه نویسی، تبدیل و موارد دیگری گنجانده شده است. علاوه بر این، نرم افزار پی دی اف المنت به عنوان یکی از مقرون به صرفه ترین مبدل های حرفه ای پی دی اف به اکسل، به شما کمک می کند تا فایل پی دی اف محافظت شده با رمز عبور را هم به اکسل تبدیل کنید. همچنین شما می توانید تنظیمات مورد نظرتان را روی فایلتان پیاده کنید و تصمیم بگیرید که فایل خروجی تک برگ یا چند صفحه ای باشد.

نحوه تبدیل دسته ای فایل های پی دی اف به اکسل با همین روش ۲

به جز موارد گفته شده، برنامه پی دی اف المنت از قابلیت تبدیل چند فایل پی دی اف با هم به اکسل نیز پشتیبانی می کند. با این ویژگی می توانید وقت کمتری را برای تبدیل فایل هایتان اختصاص بدهید.

مرحله ۱- فرایند دسته ای را انتخاب کنید

بعد از باز کردن برنامه پی دی اف المنت، روی گزینه “Batch Process” کلیک کنید تا بتوانید چند فایل پی دی اف را با هم بارگیری کنید.

pdf to xls

مرحله ۲- پی دی اف را به اکسل تبدیل و صادر کنید

یکی از فرمت های .xls یا .xlsx را برای فایلتان انتخاب کنید و بعد روی گزینه “Convert” کلیک کنید تا روند کار شروع شود.

pdf to excel converter free download

معرفی ۷ برنامه عالی دیگر

۱-پی دی اف کانورتر پرو (PDF Converter Pro)

پی دی اف کانورتر پرو نیز یکی دیگر از بهترین برنامه های تبدیل فایل پی دی اف به اکسل است که می تواند به شما کمک کند بدون افت کیفیت فایلتان را به اکسل تبدیل کنید. در مقایسه با با ابزارهای آنلاین تبدیل پی دی اف به اکسل، پی دی اف کانورتر با حفظ ۱۰۰% طرح اصلی، سریع تر و بهتر عمل می کند. این برنامه دارای ویژگی OCR هم می باشد و به وسیله آن می توانید عکس های پی دی اف را هم به اکسل تبدیل کنید.

نقاط قوت:

 • با استفاده از ویژگی تعبیه شده OCR، می توانید فایل های اسکن شده پی دی اف را به صفحه اکسل تبدیل کنید.
 • کیفیت قالب بندی و طرح بندی محتوای اصلی در این برنامه به خوبی حفظ می شود.
 • می توانید چندین فایل پی دی اف را به یک فایل اکسل تبدیل کنید.

best pdf to excel converter

۲-نیترو پرو (Nitro Pro)

برنامه نیترو پرو به شما امکان می دهد فایل های پی دی افتان را تبدیل،، ویرایش، ادغام، محافظت، مشاهده و امضا کنید.

نقاط قوت:

 • ترکیب و ادغام سایر فرمت های فایل در پی دی اف
 • ویرایش راحت و ساده متن، عکس و سایر موارد
 • تبدیل پی دی اف به اکسل و سایر فرمت ها
 • تبدیل فایل اکسل به فرمت های تصویری

نقاط ضعف:

 • نسخه مک برنامه موجود نیست.
 • هیچ نسخه ای از این برنامه برای تلفن های همراه در دسترس نیست.

export pdf to excel

۳-کیوت پی دی اف پرفشنال (Cute PDF Professional)

این برنامه هم یکی دیگر از ابزارهای مفید است که تنظیمات پیشرفته ای برای تبدیل و کنترل فایل های خروجی در ویندوز فراهم می کند. این برنامه فرایند تبدیل پی دی اف به اکسل و نگهداری فایل ها را بسیار ساده می کند.

نقاط قوت:

 • پشتیبانی از ایجاد و ویرایش فایل

نقاط ضعف:

 • قابلیت ایجاد فایل پی دی اف در دسترس نیست.

pdf to xlsx

۴-ویرایشگر پی دی اف اینفیکس (Infix PDF Editor)

ویرایشگر اینفیکس به شما امکان می دهد تا فایل پی دی اف ایجاد و ویرایش کنید. اشتباهات تایپی اسناد شما نیز در جریان فرایند تبدیل پی دی اف به اکسل توسط برنامه گرفته می شوند. با این حال این نرم افزار فاقد برخی ابزارهای مفید است و همین مساله آن را در رتبه پایین تری نسبت به برنامه های دیگر قرار می دهد.

نقاط قوت:

 • در دسترس بودن قابلیت ویرایش و پرینت گرفتن

نقاط ضعف:

 • جستجو و جایگزینی متن در این برنامه به سرعت سایر برنامه ها نیست.

from pdf to excel

۵-پی دی اف ۲ ایکس ال (PDF2XL)

اگر در تجزیه و تحلیل داده ها مشکل دارید، برنامه PDF2XL بهترین گزینه برای شماست. با استفاده از این ابزار هوشمند مبدل پی دی اف به اکسل می توانید فایل های پی دی اف خودتان را به فرمت .xlsx یا .xls تبدیل کنید و احتمال بروز خطای انسانی را کاهش بدهید.

نقاط قوت:

 • سرعت تبدیل در این برنامه ۵۰۰ پی دی اف در دقیقه است.
 • بیش از ۱۳۰ زبان در این برنامه پشتیبانی می شوند.
 • می توانید فایل های اسکن شده را هم به اکسل تبدیل کنید.
 • این برنامه از قابلیت استخراج داده ها از فایل ها پشتیبانی می کند.

نقاط ضعف:

 • نسخه آزمایشی برنامه فقط ۱۰ صفحه از هر فایل را تبدیل می کند.

pdf to excel

نکاتی برای انتخاب برنامه مناسب تبدیل پی دی اف به اکسل

ممکن است انتخاب برنامه مناسب برای تبدیل فایل پی دی اف به اکسل کمی سخت باشد و لازم باشد نرم افزارهای مختلفی را امتحان کنید تا ببینید کدامشان برای شما از همه بهتر است. بخصوص در زبان فارسی که ممکن است حروف به هم بریزند.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا