آموزش ترفندهای کامپیوتری

چطور یک CD/DVD خش دار را تمیز کنیم (۲ روش ساده و موثر)

Ready for Charb gif

گاهی سی دی یا دی وی دی های شما به علت های مختلف ممکن است خش دار شوند و اطلاعات را به درستی نمایش ندهند. ۲ روش موثر برای نمایش اطلاعات این دی وی دی ها وجود دارد. اگر با این دو روش جواب نگرفتید راه دیگری وجود ندارد.

روش اول: پولیش و براق کردن سطح سی دی

۱-آسیب را ارزیابی کنید. تصمیم بگیرید که آیا DVD قابل تعمیر است یا خسارت جبران ناپذیری دارد.

  • همانطور که در بالا ذکر شد ، دیسک هایی با خراش هایی که عمیق می شوند قادر به اصلاح نمی باشند. برای ارزیابی آسیب ، دیسک را در زیر نور خورشید نگه دارید. اگر نور خورشید در داخل شیار می درخشد ، DVD بعید است که اصلاح شود.
  • خراش هایی که در اطراف مسیر لیزر دیسک خوان به صورت دایره ای هستند ، به احتمال زیاد منجر به آسیب دائمی دیسک می شوند. خراش های کوچک که در شعاع قرار دارند راحت تر اصلاح می شوند.

word image 38

۲-DVD را تمیز کنید. از یک پارچه نرم و مقداری آب بسیار تمیز استفاده کنید. همچنین شما می توانید از الکل استفاده کنید ، اما بیشتر حلال های دیگر ممکن است به دیسک ها آسیب بزنند.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

۳-یک پارچه جواهرات (همچنین به عنوانپارچه روژ نیز شناخته می شود) یا پارچه مخصوص تمیز کردن عینک پیدا کنید. با پارچه مخصوص عینک نیز انجام می شود.

word image 39

۴-دیسک را از طرفین با دست غیر غالب خود نگه دارید. سپس با استفاده از پارچه جواهرات ، دیسک را از وسط تا لبه ها ، در طول شعاع ، به آرامی پاک کنید.

  • پاک کردن اطراف دیسک را از داخل به خارج ، تا زمانی که کل دیسک تمیز شود ، ادامه دهید.

۵-دیسک را در دستگاه پخش DVD خود قرار دهید. برای ارزیابی اینکه تمیز کردن دیسک مشکل را حل کرده است یا خیر سعی کنید محتویات آن را باز کنید. اگر درست نشده باشد ، اقدامات شدیدتری لازم است.

word image 40

۶-سعی کنید یک سطح یکنواخت ایجاد کنید. روش های مختلفی برای این کار وجود دارد:

  • یک پولیش بسیار نرم از فروشگاه خودرو خریداری کنید. مقدار کمی از ترکیب را بمالید. آن را دور کل شعاع مالش دهید. بگذارید چند دقیقه بماند. سپس با یک پارچه نرم بشویید و مالش دهید. از این محصول در محلی با تهویه مناسب استفاده کنید و حتماً بعد از پولیش دستان خود را کاملاً بشویید.
  • یک دستگاه پاک کننده خراش مکانیکی بخرید. این دستگاه لایه اول مواد دیسک را برداشته و دیسک را صیقل می دهد. DVD را وارد کرده و دستگاه را طبق دستورالعمل بسته و بچرخانید. سپس با پارچه تمیز کردن جواهرات دیسک را تمیز کنید.
  • یک پولیش نرم دی وی دی ، مانند SkipDr خریداری کنید. محصول را در سراسر شعاع بمالید. بگذارید طبق دستورالعمل های بسته روی کل سطح بنشیند ، به طوری که لایه بیرونی دیسک برداشته شود. دیسک را با پارچه جواهرات بشویید و تمیز کنید کنید.
  • خمیر دندان را امتحان کنید. یک خمیر دندان را از داروخانه محلی خود تهیه کنید. مواد داخل خمیردندان به تمیز کردن و صاف کردن سطح دیسک کمک می کند. خمیر دندان را در اطراف شعاع بمالید تا تمام دیسک پوشانده شود. بگذارید خمیر دندان خشک شود. سپس آن را با پارچه تمیزکننده جواهرات خود در سراسر شعاع تمیز کرده و بشویید.

روش دوم: پر کردن خراش ها با وازلین

word image 41

۷-وازلین را روی سطح DVD مالش دهید. کل سطح را بپوشانید ، اما آنرا خیلی ضخیم نکنید. امید این است که وازلین خراش وارد شود و بازتاب آنها را به حداقل برساند.

word image 42

۸-وازلین را تمیز کنید. هنگام تمیز کردن دیسک از روشی مشابه آنچه انجام داده اید استفاده کنید. استفاده از الکل (حتی اگر هنگام تمیز کردن دیسک) این کار را انجام دادید ، به شما کمک کند تا وازلین شسته شود. اطمینان حاصل کنید که هیچ لجن و یا مواد آشکار باقی مانده در آن باقی نمانده است.

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا