آموزش های متنوع دیگر

تبلت خوب است یا گوشی؟ 8 تفاوت و شباهت عمده

امروزه هم گوشی ‌های هوشمند و هم تبلت‌ ها دستگاه ‌های رایجی هستند که توسط مردم در سراسر جهان استفاده می ‌شوند. هر روز می ‌بینیم افراد زیادی از تلفن هوشمند و تبلت شان در اماکن عمومی استفاده می ‌کنند، اما همه تفاوت بین این دو نوع دستگاه را نمی ‌دانند. تلفن‌ های هوشمند و تبلت ‌ها با قابلیت های بسیاری مثل دوربین و اتصال به اینترنت همراهند اما چند ویژگی هست که آن ها را از هم متمایز می ‌کند.

در این مقاله، مزایای هر دستگاه را بررسی خواهیم کرد تا شما متوجه شوید کدام یک به بهترین وجه با نیازهای تان مطابقت دارد. بهتر است قبل از تصمیم ‌گیری در مورد بهترین نوع دستگاه، نیاز های خاص کاربر را با دقت در نظر بگیرید.

گوشی هوشمند یا تبلت؛ کدام بهتر است؟

سال ها بحث سر این بود که آیا کامپیوتر رومیزی بهتر است یا لپ تاپ. اما الان با بحث مشابهی روبرو هستیم: گوشی هوشمند یا تبلت؟ واقعیت این است که هر دو دستگاه مزایا و معایبی دارند.

تبلت ها و گوشی های هوشمند هر دو مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. آن ها را می ‌توان برای اهداف مختلف و برای رفع نیاز های فردی استفاده کرد. مهم است که بدانید چه چیزی از دستگاه می‌ خواهید و سپس تصمیم بگیرید کدام یک برای این منظور مناسب است.

بلد باشید: تفاوت رزولوشن گوشی اندروید 720 و 1080 (به زبان ساده)

بسیاری از افراد هنگام تصمیم‌ گیری برای خرید تبلت یا گوشی هوشمند مشکل دارند. در این جا دلایلی برای هر دستگاه آورده شده است که به شما در تصمیم‌ گیری آگاهانه کمک می‌ کند.

دلایل بهتر بودن تبلت نسبت به گوشی هوشمند

اندازه صفحه ‌نمایش بزرگ تر

تفاوت اصلی تبلت ‌ها و گوشی‌ های هوشمند در اندازه صفحه ‌نمایش آن ها است. اندازه ​​​​تبلت ‌ها به طور متوسط حدود 8 تا 10 اینچ است، در حالی که اندازه متوسط ​​صفحه‌ نمایش گوشی‌ های هوشمند فقط 5 تا 6 اینچ است. به همین دلیل، بیشتر مردم ترجیح می ‌دهند از تبلت استفاده کنند تا گوشی هوشمند.

تبلت‌ ها صفحه ‌نمایش بزرگ تری دارند که کار با آن ها را آسان ‌تر می‌ کند. با این وجود فضای بیشتر برای برنامه‌ ها، بازی‌ ها و سایر محتوا ها وجود خواهد داشت. با یک صفحه ‌نمایش بزرگ تر، کاربران می ‌توانند بدون اسکرول کردن به سمت بالا و پایین از دیدن فیلم یا بازی لذت بیشتری ببرند.

هم برای تبلت هست هم گوشی: شنیدن صدای دیگران از راه دور با 5 اپلیکیشن

تجربه خواندن بهتر

امروزه تبلت‌ ها بیش از هر زمان دیگری محبوب شده ‌اند. آن ها به لطف اندازه صفحه ‌نمایش بزرگ ترشان، تجربه خواندن بهتری را ارائه می‌ دهند. به همین دلیل است که بسیاری از مردم تبلت را به گوشی هوشمند که صفحه نمایش کوچک تری دارد و تجربه خواندن خوبی ارائه نمی ‌دهد، ترجیح می ‌دهند.

در حال کار با تبلت

تبلت‌ ها نسبت به گوشی‌ های هوشمند تجربه خواندن بسیار بهتری ارائه می ‌دهند. بیشتر تبلت ‌ها سطح بزرگ‌ تری برای خواندن نسبت به گوشی‌ های هوشمند دارند. نمایشگر های تبلت ‌ها بسیار بزرگ ‌تر هستند که همین خواندن مقالات طولانی بدون این که مجبور باشید مرتب موقعیت تان را تنظیم کنید را آسان ‌تر می‌ کند. در حقیقت تبلت‌ ها وضوح صفحه ‌نمایش و تراکم پیکسلی بالاتری دارند یعنی متن در صفحه‌ ای بدون لبه یا سایر موارد حواس ‌پرت کننده واضح ‌تر به نظر می ‌رسد.

انجام بهتر همزمان چند وظیفه

تبلت ‌ها نسبت به گوشی ‌های هوشمند تجربه چندوظیفه ‌ای بهتری دارند زیرا به شما امکان انجام همزمان کار های بیشتری را می ‌دهند. بسیاری از افراد تبلت‌ ها را به گوشی‌ های هوشمند ترجیح می ‌دهند زیرا تجربه چندوظیفه ‌ای بهتری دارند. قابلیت اجرای چندین برنامه به طور همزمان یک ویژگی عالی است زیرا کار با دستگاه را برای کاربر آسان‌ تر می‌ کند. با تبلت می ‌توانید تماس بگیرید، بازی کنید، ویدیو تماشا کنید و ایمیل بفرستید که همگی به طور همزمان بدون رفتن از صفحه ‌ای به صفحه دیگر قابل انجام‌اند.

تلفن ‌های هوشمند برای بسیاری از کارها عالی هستند، اما نمی‌ توانند به خوبی چند کار را انجام دهند. این دستگاه‌ ها برای کارهایی که نیاز به تمرکز زیادی روی یک کار دارند، مثل ویرایش ویدیو یا طراحی، بسیار خسته کننده و کند خواهند بود. از سوی دیگر، تبلت‌ ها می ‌توانند بیش از یک کار را در یک زمان انجام دهند. آن ها صفحه‌نمایش بزرگ تری هم دارند، بنابراین کاربر کمتر دچار خستگی چشم می ‌‌شود. حتی برخی از تبلت ‌ها دارای یک قلم هستند که برای برخی کارها عالی است.

خیلی جالبه: تشخیص سن شما از روی عکس و ویدیو (سایت جدید مایکروسافت)

تجربه تماشای بهتر

تبلت به خاطر بزرگ تر بودن صفحه ‌نمایش تجربه تماشای بسیار بهتری را نسبت به گوشی هوشمند برای تان به ارمغان می ‌آورد. نمایشگر تبلت می ‌تواند به راحتی یک صفحه ‌نمایش بزرگ را پوشش دهد و در جزئیات نرم ‌افزار گم نمی ‌شود.

برای مشاهده محتوای ویدیویی بسیاری از افراد از تبلت استفاده می‌ کنند زیرا مناسب ‌تر است. یک گوشی هوشمند برای دریافت اطلاعات طراحی شده است، در حالی که تبلت برای لذت بردن! هنگام تماشای محتوا در تبلت، کاربر خیلی به نمایشگر نزدیک نیست که یک مزیت به حساب می ‌آید.

صفحه نمایش هم بزرگ تر است، به این معنا که فیلم ‌ها را می‌توان راحت ‌تر مشاهده کرد. یک فرد می ‌تواند محتوای ویدیویی را از زوایای مختلف مشاهده کند. تبلت همچنین از نظر در دست گرفتن هم راحت‌ تر است و تماشای ویدیو بی‌وقفه را آسان ‌تر می‌ کند.

مقایسه تبلت با گوشی

در واقع وضوح تصویر بالاتر و اندازه صفحه ‌نمایش بزرگتر آن را به وسیله ‌ای مناسب برای تماشای فیلم یا برنامه ‌های تلویزیونی در حین حرکت تبدیل می ‌کند.

زوایای دید بهتر

صفحه ‌نمایش گوشی‌ های هوشمند روز به روز بزرگ ‌تر و بهتر می ‌شوند، اما زوایای دیدشان هنوز به اندازه کافی برای فیلم دیدن خوب نیستند. از سوی دیگر، تبلت ‌ها زوایای دید بهتری را برای تماشای ویدیو حتی در رختخواب یا هنگام نشستن روی مبل ارائه می ‌دهند و این بزرگ بودن اندازه صفحه نمایش، آن‌ ها را بسیار راحت ‌تر می ‌کند.

تجربه بهتر گشت و گذار در اینترنت

تبلت ‌ها بهتر از گوشی ‌های هوشمند هستند زیرا تجربه بهتری از گشت و گذار در اینترنت دارند. تبلت ‌ها دارای صفحه ‌نمایش بزرگ ‌تری هستند که به کاربر امکان می ‌دهد تا بدون بزرگ نمایی روی صفحه، راحت ‌تر وب ‌گردی کند. اینترنت‌گردی تبلت کم تر خسته ‌تان می‌کند، زیرا فضای بیشتری برای دیدن محتوا و صفحات وب ارائه می ‌دهد و پیدا کردن هر چیزی را آسان‌ تر می ‌کند.

به خاطر بزرگ بودن اندازه صفحه نمایش، کم تر لازم است اسکرول کنید و روی صفحه ضربه بزنید. این یعنی زمان بیشتری برای اکتشاف خواهید داشت. بسیاری از برنامه ‌ها متناسب با نمایشگر های تبلت بهینه‌ سازی می ‌شوند، بنابراین همه چیز عالی به نظر می ‌رسد و به راحتی قابل پیمایش است. مثلا تبلت ‌ها می ‌توانند چندین وب ‌سایت را در آن واحد نشان دهند و بر اساس یک دسته فیلتر کنند، در حالی که تلفن ‌های هوشمند نمی ‌توانند این کار را انجام دهند.

تفاوت تلویزیون و مانیتور: مقایسه کامل و پاسخ به سوالات رایج

تجربه ویرایش بهتر

تبلت به دلیل ویرایش بهتری که دارد از این نظر نسبت به گوشی ترجیح داده می ‌شود. شما می ‌توانید اسناد، فیلم ‌ها و عکس ‌ها را به راحتی ویرایش کنید. اگر می ‌خواهید روی یک میز کار کنید و بهترین کار ممکن را انجام دهید، صفحه لمسی و صفحه‌کلید داخلی تبلت می ‌تواند به شما در این کار کمک کند.

به دلیل بزرگ بودن صفحه ‌نمایش امکان ویرایش محتوای تبلت راحت ‌تر از گوشی است. این قابلیت باعث افزایش بازدهی در حین کار می ‌شود. دسترسی هنگام کار با تبلت بهتر است زیرا برخلاف صفحه ‌نمایش کوچک تلفن هوشمند، فضای صفحه ‌نمایش بیشتری برای کار وجود دارد.

انواع آیفون و آیپد

یک کاربر حتی می ‌تواند با سندی که به صورت محلی در دستگاه ذخیره شده است، به صورت آفلاین کار کند. از طرفی وقتی صحبت از ویرایش اسناد word یا PDF می ‌شود، متوجه خواهید شد که مشکلات کمتری در دستکاری محتوا در صفحه بزرگ تر تبلت وجود دارد.

هنگام نوشتن یک مقاله یا ایمیل، می‌ توانید به‌ جای بالا و پایین رفتن صفحه که باعث سر درد افرادی هنگام ویرایش با گوشی می‌ شود، تمام متن‌ها را یک ‌باره روی تبلت ببینید. همین امر در مورد خواندن مقالات هم صدق می ‌کند زیرا تشخیص منظور مقاله آسان ‌تر است.

تجربه تایپ بهتر

تبلت ‌ها برای تایپ بهتر هستند، زیرا هم صفحه ‌نمایش لمسی دارند و هم صفحه‌کلید مناسب. آن ها فضای بیشتری هم برای تایپ کردن روی صفحه در اختیارتان می‌ گذارند، به این معنا که نیازی به بزرگ نمایی مداوم اسناد مثل دستگاه ‌های تلفن همراه ندارند. علاوه بر این، چیدمان صفحه ‌کلید در تبلت‌ ها بهتر است، زیرا به جای صفحه‌ کلید فشرده گوشی‌ های هوشمندی که کلیدهای شان خیلی نزدیک به هم است، از کلید هایی با اندازه کامل در آن استفاده شده که به یک اندازه از هم فاصله دارند.

حتما اینم بخونید: مقایسه گوشی با لپ تاپ (از 4 جهت مهم)

عمر باتری بهتر

در عصر فناوری، یافتن دستگاهی که طول عمر باتری طولانی‌تری داشته باشد، کار سختی است. این امر به ویژه برای گوشی‌های هوشمند صادق است زیرا برای کارکردن مداوم تقریبا دائما باید در شارژ باشند. اما تبلت‌ها ظرفیت باتری بسیار بیشتری دارند، که همین آنها را برای استفاده طولانی‌تر بدون نیاز به شارژ ایده‌آل می‌کند. تنها با چند ساعت شارژ در روز، تبلت‌ها می‌توانند یک روز کاری کامل را بدون وقفه دوام بیاورند.

کارآمدتر بودن هنگام حمل و جا به جایی

تبلت ها کارایی راحت ‌تری نسبت به تلفن هوشمند دارند، زیرا بزرگ ‌تر هستند و می ‌توان با یک دست از آن ها استفاده کرد. در تبلت، انگشتان کاربر راحت‌ تر و آزادانه ‌تر صفحه را لمس می‌ کنند. همچنین صفحه‌ کلید تبلت فضای بیشتری را نسبت به گوشی هوشمند اشغال می‌ کند که در نتیجه اشتباهات تایپی هنگام تایپ با یک دست را کاهش می ‌دهد.

در حال نقاشی دیجیتال

مثل روز روشن است که تلفن‌ های هوشمند بهترین فناوری نیستند. تبلت ‌ها به شما این امکان را می‌ دهند که فعالیت ‌های بیشتری را با لمسی صفحه انجام بدهید. اندازه صفحه ‌نمایش آن ها بزرگ تر است و انجام کارهایی که نیاز به تایپ کردن یا خواندن اطلاعات دارند را آسان تر می ‌کند.

شما می ‌توانید بدون این که مجبور شوید در موقعیت‌ بدنی نامناسب قرار بگیرید، محتوای صفحه را به افراد دور و برتان نشان بدهید زیرا هیچ مانعی وجود ندارد. علاوه بر این که تبلت ها نیازی به حمل دستگاه‌ های دیگر مثل لپتاپ یا کابل برق ندارند، و می ‌توان در حین حرکت از آن ها استفاده کرد یا به مانیتور خارجی وصل شان کرد.

از تبلت‌ ها می‌ توان با قلم برای نقاشی و دست ‌نویسی استفاده کرد

اکثر تبلت ها نسبت به گوشی هوشمند این مزیت را دارند که می ‌توان از قلم برای طراحی و دستنویسی در کنارشان استفاده کرد.

قلم باعث می‌ شود تجربه طبیعی ‌تری هنگام استفاده از تبلت داشته باشید. اکثر گوشی‌ های هوشمند این قابلیت را ندارد، اما یکی از مزایای بزرگ تبلت به حساب می ‌آید.

مزایای تبلت ها نسبت به تلفن‌ های هوشمند با پیشرفت تکنولوژی روز به روز بیشتر و بیشتر می ‌شود. برخی از افراد استفاده از قلم روی تبلت را آسان تر از ابزار های نوشتاری کوچک مخصوص تلفن‌ های هوشمند می ‌دانند. کشیدن تصویر روی تبلت و فشاری که لازم است روی تبلت وارد شود هم راحت ‌تر از گوشی هوشمند است.

برای تبلت و گوشی لازم هستن نصب کنید حتما: ۱۶ بهترین اپلیکیشن های اندروید (نظر کاربران جهانی)

تبلت ‌ها ارزان ‌تر از گوشی ‌های هوشمند هستند

تبلت‌ ها با توجه به قیمت شان، مقرون به صرفه‌تر از گوشی ‌های هوشمند هستند. آن ها همچنین رابط کاربری بهتری برای فیلم‌ و بازی ارائه می ‌دهند. اگر به دنبال یک صفحه ‌نمایش با اندازه متوسط ​​هستید که به راحتی در کیف تان جای بگیرد، تبلت ممکن است مناسب باشد.

تجربه بازی بهتر

دلایل زیادی وجود دارد که نشان می ‌دهند تبلت ها بهتر از گوشی های هوشمند هستند. یکی از دلایل این است که تبلت‌ ها تجربه بازی بهتری را ارائه می‌ دهند. به عنوان مثال، صفحه ‌نمایش ‌های بزرگ تر اجازه می ‌دهد تا گرافیک‌ با جزئیات بیشتری ارائه شود و دکمه‌ های بزرگ تری برای کلیک کردن وجود داشته باشد.

از طرفی هم صفحه مثل گوشی‌ های هوشمند با اعلان ها شلوغ نمی ‌شوند. نسبت اندازه صفحه ‌نمایش به بدنه دستگاه هم سطح بزرگ‌ تری را برای کار فراهم و انجام بازی ‌هایی که نیاز به کشیدن انگشت و کنترل‌ های پیچیده دارند را ساده ‌تر می‌ کند.

طراحی با قلم نوری و تبلت

پیمایش صفحه در تبلت ‌ها آسان‌ تر است

یکی از دلایل اصلی که کاربران تبلت ‌ها را به گوشی ‌های هوشمند ترجیح می ‌دهند این است که می‌ توانند نقشه‌ های موجود در آن ها را بهتر کشف کنند. این قابلیت منجر به یک تجربه ناوبری بهتر شده است.

تبلت ‌ها ابزار بهتری برای کاوش نقشه ‌ها مخصوصا برای افرادی که همیشه در حال حرکت هستند ارائه می ‌دهند. هنگامی که تلفن هوشمند دارید، برای مشاهده نقشه باید صفحه را کج کنید. اما با تبلت دیدن نقشه آسان ‌تر است، زیرا فضای بیشتری وجود دارد و وقتی کاربر آن را کج می ‌کند، صفحه می ‌چرخد. به‌علاوه، از صفحه ‌نمایش یا ویجت ‌هایی که با ویژگی ‌های مهم نقشه تداخل دارند، خبری نیست.

اگر از نقشه روی تبلت استفاده می ‌کنید، می ‌توانید جزئیات بیشتر و اطلاعات بیشتر را به ‌طور هم ‌زمان بدون پیمایش ببینید. حتی می ‌توانید بزرگ نمایی و کوچک نمایی کنید یا نقشه را از نمای ماهواره ‌ای به نمای خیابان یک منطقه تغییر دهید.

کیفیت ساخت بهتر

تبلت ‌ها در مقایسه با گوشی‌ های هوشمند قوی ‌تر، بادوام‌ تر و ماندگارتر از همیشه هستند. این افزایش طول عمر به دلیل پیشرفت ‌های فناوری تبلت در 10 سال گذشته است؛ مثلا صفحه نمایش بهتر شده، عمر باتری بهبود یافته و از روش‌ های بهتری برای جلوگیری از آسیب در آن استفاده شده است. این فناوری جدید منجر به دوام تبلت‌ ها به مدت پنج سال یا بیشتر شده است که در نتیجه به این زودی ها نیازی به تعمیر پیدا نخواهند کرد.

حتما بخوانید: چه مارک گوشی بخریم؟ ۱۳ نکته بسیار مهم موقع خرید گوشی نو

دلایل بهتر بودن گوشی هوشمند از تبلت

هر فردی با توجه به نوع فناوری که با آن راحت ‌تر است، تصمیم می ‌گیرد. گوشی‌های هوشمند راحت ‌تر به نظر می ‌رسند زیرا جمع و جور هستند، اندازه ‌های صفحه ‌نمایش مختلفی دارند و استفاده از آن ‌ها راحت ‌تر از تبلت‌ ها است.

قابلیت حمل بیشتر اما کارایی کمتر

تلفن‌ های هوشمند معمولا قابل حمل ‌تر از تبلت ‌ها هستند. یعنی حمل و نقل گوشی‌ های هوشمند راحت ‌تر است. مثلا می‌ توانیم آن ‌ها را در جیب، کیف یا کیفمان بگذاریم، اما این کار با تبلت خیلی شدنی نیست.

بسیاری از افراد بر این باورند که تلفن‌ های هوشمند قابل حمل ‌تر و راحت ‌تر از تبلت ‌ها هستند اما بهره‌وری کم تری دارند. علتش این است که بیشتر صفحه ‌نمایش تلفن هوشمند توسط برنامه ‌ها یا ویژگی‌ های دیگر اشغال می‌ شود تا کاری که فرد می‌ خواهد انجام شود. یک تبلت فضای کاری بزرگ‌تری را فراهم و انجام کار ها را آسان ‌تر می‌ کند.

گوشی های تاشو

در دنیای فناوری امروز، گوشی ‌های هوشمند بخش عمده ‌ای از زندگی ما را تشکیل می ‌دهند. آن ها قابل حمل و در دسترس هستند اما کارایی که یک تبلت می ‌تواند ارائه دهد را ندارند. تفاوت اصلی این دو دستگاه در اندازه صفحه ‌نمایش است. گوشی ‌های هوشمند اندازه صفحه نمایش فشرده ‌تری دارند که استفاده از آنها را برای فعالیت ‌هایی مثل خواندن و تایپ بدون خطر اشتباه تایپی دشوارتر می‌ کند. بزرگ تر بودن صفحه‌ نمایش در تبلت ‌ها به این معناست که استفاده از برنامه ‌ها با اسکرول کردن کمتری میسر می‌ شود زیرا صفحه‌ نمایش بزرگ تر است.

حتما بلد باشید: 5 روش کالیبره کردن باتری گوشی و تبلت

برای چت و تماس مناسب ‌تر است

اولین سوال این است که شما برای چه کاری از گوشی هوشمندتان استفاده می ‌کنید؟ اگر بیشتر از ویژگی‌ های چت و تماس تلفنی استفاده می‌ کنید، گوشی هوشمند برای شما مفیدتر است. فناوری تلفن ‌های هوشمند به کاربران این امکان را می ‌دهد که دائما به شبکه‌ های اجتماعی، ایمیل و پیام‌های شان دسترسی داشته باشند. تنها نقطه ضعف یک گوشی هوشمند اندازه کوچک تر صفحه‌ نمایش است.

برای افرادی که از گوشی ‌های هوشمندشان بیشتر برای پیامک و تماس استفاده می ‌کنند، گوشی هوشمند گزینه بهتری نسبت به تبلت است. علتش این است که انگشت شست شما می ‌تواند در گوشی ‌های هوشمند نسبت به تبلت بهتر به تمام گوشه‌ های صفحه دسترسی پیدا کند. دستان شما روی گوشی هوشمند دسترسی راحت ‌تری دارد و هنگام تایپ فشار کمتری به مچ تان وارد می ‌شود. یکی دیگر از چیز هایی که باید در نظر بگیرید این است که گوشی‌ ها کوچک ‌تر هستند که حمل آن‌ها را آسان ‌تر می ‌کند و باعث می ‌شود به راحتی در جیب یا کیف تان جای بگیرند.

وسیله ‌ای مناسب برای کسانی است که می ‌خواهند هر از گاهی با آن کار کنند

بسیاری از افراد تصمیم گرفته ‌اند به جای گوشی هوشمند، تبلت بخرند. شاید آن ها متوجه نباشند که باید قبل از خرید این را در نظر بگیرید که قرار است با دستگاه شان چه کاری انجام بدهند. پس اگر قصد دارید هر از گاهی از وسیله‌ های این چنین استفاده کنید، گوشی هوشمند برای تان گزینه بهتری خواهد بود.

از کجا با بهترین قیمت بخریم؟ بهترین سایت های خرید لپ تاپ و تبلت

بهترین برای گیمر های معمولی

برخلاف تبلت ‌ها، گوشی‌ های هوشمند صفحه‌ نمایش کوچک ‌تری دارند که در دست گرفتن و مانور دادن با آن ها آسان ‌تر است. آن ها دارای رابط بصری ‌تر هستند که یادگیری نحوه بازی برای مبتدیان را آسان‌ تر می‌ کند. علاوه بر این، نبود صفحه‌کلید فیزیکی مانع از پرت شدن حواس شما در حین بازی می ‌شود. این ویژگی‌ ها، گوشی‌ های هوشمند را برای گیمر های معمولی که نمی‌ خواهند روی تبلت سرمایه‌ گذاری کنند، ایده‌آل می ‌کند.

تجربه کار با دوربین بهتر

در چند سال گذشته، دوربین ‌های گوشی ‌های هوشمند به طور فزاینده ‌ای پیچیده شده ‌اند و می ‌توانند به عنوان یک جایگزین قابل اعتماد برای دوربین ‌های دیجیتال مخصوصا برای عکاسان مبتدی استفاده شوند.

امروزه می ‌توان گوشی های دوربین ‌دار زیادی را پیدا کرد که کیفیت بهتری نسبت به تبلت ‌ها دارند و عکس گرفتن در حین حرکت را راحت ‌تر می ‌کنند. رزولوشن آن ها هم در چند سال گذشته به شدت افزایش یافته است. در حال حاضر برخی از تلفن ‌های هوشمند دارای مگاپیکسل بیشتری نسبت به برخی از دوربین های‌DSLR های سطح پایه هستند. از طرفی کیفیت دوربینی که می ‌توانید در تبلت پیدا کنید به اندازه کیفیتی نیست که در آیفون یا دستگاه اندرویدی پیدا خواهید کرد.

ویدیوی مقایسه تبلت و گوشی

 

 این لیست رو ببینید: 9 تبلت خوب برای دانش آموزان (ارزان اما باکیفیت)

آیا تبلت می‌ تواند جایگزین گوشی شود؟

تبلت می‌ تواند جایگزین گوشی شود، مخصوصا اگر از آن برای کار هایی مثل ویرایش اسناد، مرور وب و تماشای فیلم استفاده کنید. با تبلت همچنین می ‌توان تماس گرفت و پیامک ارسال کند، هر چند که ممکن است برای انجام این کار نیاز به دانلود یک برنامه باشد. با این حال، کار هایی مثل برقراری تماس بدون اتصال به اینترنت هست که تبلت نمی ‌تواند انجام دهد اما تلفن می ‌تواند!

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا