اندروید

۳ روش ساده برای باز کردن قفل گوشی های اندروید که فراموش کرده اید! 

Barnamenevisi-min

معمولاً ما از قفل های الگویی استفاده می کنیم تا تلفن خود را در برابر دیگران حفاظت بکنیم. این روشی بسیار آسان و ساده برای ایمن سازی داده های شخصی تلفن همراه مان است. به این ترتیب فقط کافی است که یک الگو را برای باز کردن قفل گوشی رسم کنیم. از آنجایی که در مقایسه با قفل های الگویی، اعداد و کاراکترها را سریعتر فراموش می کنیم؛ احتمال این که الگوی گوشی تان را فراموش کنید خیلی کم است.

روش ۱: باز کردن قفل الگوی گوشی بدون از دست رفتن داده ها

مواردی که نیاز دارید:

  • دانلود Aroma file manager (نرم افزار مدیریت فایل)
  • یک مموری کارت (کارت حافظه) در دستگاه قرار بدهید.
  • دستگاه موبایل تان که یا با قفل الگویی یا پسورد، قفل شده باشد.

مرحله۱ بعد از دانلود نرم افزار مدیریت فایل Aroma، آن را در کارت حافظه ی دستگاه (کارت SD) قرار بدهید. سپس کارت حافظه را درون دستگاه قفل شده وارد کنید.

مرحله۲ حالت بازیابی ذخیره (Stock Recovery Mode) را با ریبوت کردن دستگاه اندرویدتان باز کنید و هم زمان دکمه روشن و افزایش صدای گوشی را فشار بدهید. تلفن های متفاوت ممکن است حالت بازیابی ذخیره متفاوتی داشته باشند. بنابراین اگر به مشکلی برخوردید در گوگل جستجو کنید.

مرحله ۳ بعد از وارد شدن به حالت بازیابی از کلید افزایش و کاهش صدا برای بالا و پایین رفتن در منو استفاده کنید. برای انتخاب، دکمه وسط را بزنید.

مرحله ۴ در این بخش روی گزینه ی ” نصب فایل فشرده از کارت حافظه” Install Zip from SD Card کلیک کنید و به مسیر “نصب مدیریت فایل Aroma ” از کارت حافظه وارد شوید.

مرحله ۵ پس از نصب، این نرم افزار در حالت بازیابی باز می شود.

مرحله۶ از Aroma file manager به قسمت تنظیمات setting>> رفته سپس به قسمت پایین لیست رفته و روی گزینه Automount all devices on start کلیک کرده و سپس خارج شوید.

مرحله۷ اکنون دوباره روی گزینه Install Zip from SD Card – نصب فایل فشرده از کارت حافظه- کلیک بکنید به مسیر نصب Aroma file manager از روی کارت حافظه بروید.

مرحله ۸ بعد از این؛ دوباره مشاهده می کنید که نرم افزار مدیریت فایل Aroma باز شده است.

مرحله۹  اکنون به مسیر Data Folder >> System Folder  ( پوشه داده << پوشه سیستم) بروید و “gesture.key” را برای قفل الگویی و “password.key” را برای قفل پسورد پیدا بکنید.

مرحله۱۰  هر فایل واحدی که مشاهده می کنید پاک کرده و سپس از مدیریت فایل Aroma خارج شوید و دستگاه اندروید تان را ریبوت کنید. بعد از ریبوت کردن تلفن تان، متوجه می شوید که پسورد یا الگوی قفل موبایل تان حذف نشده است، اما نگران نباشید، رسم هر الگویی تلفن تان را باز خواهد کرد، اما این الگو را به خاطر بسپارید زیرا ذخیره می شود.

حتما بخوانید: ۱۰ اپلیکیشن کاملاً کاربردی که هر کاربر اندروید در ایران به آنها نیاز دارد!

روش ۲: باز کردن الگوی قفل گوشی اندروید با ابزارهای SDK

مرحله۱ قبل از هرچیز، SDK اندروید را دانلود کنید. در ادامه نشان داده شده است که چگونه می توانید ابزارهای SDK اندروید را دانلود و نصب کنید.

  • برای اجرای فرمان های ABD ، ابزار SDK اندروید را روی کامپیوتر یا لپ تاپ تان دانلود و نصب بکنید. صفحه داده شده را باز کنید و پلتفرم را بر اساس اطلاعاتی که دانلود و نصب کرده اید؛ انتخاب کنید.
  • بعد از نصب، آن را باز کنید؛ مربع کنار ابزار-پلت فرم SDK اندروید –Android SDK Platform-tools- ندروید را لمس کرده و تیک بزنید و سپس روی اساس اطلاعاتی که دانلود و نصب کرده اید؛ انتخاب کنید. برای ب این سؤال هستید؛ با ما ه – را لمس کرده و تیک بزنید و سپس روی نصب بسته ها install packages– مانند آنچه که در شکل زیر می بینید، کلیک کنید.

C:\Users\mohammad\Desktop\install-sdk-platform-tools.png

مرحله ۲ تنها کاری که باید پیش از قفل شدن دستگاه اندرویدتان انجام دهید؛ این است که حالت دی باگینگ (یا اشکال زدایی) USB را فعال کنید.

مرحله ۳ اگر برای تلفن تان درایور نداشته باشید، این فرآیند احتمالاً برای تان کاربردی نیست. بنابراین؛ هنگام نصب درایورهای سازگار با دستگاه تان باید خیلی مراقب باشید.

مراحل باز کردن قفل الگویی اندروید

مرحله۱ دستگاه اندروید قفل شده را با یک USB به لپ تاپ و یا کامپیوتر وصل کنید.

مرحله۲ سپس، فولدری را باز بکنید که در آن ابزارهای SDK اندروید را نصب کرده اید، سپس به مسیر زیر بروید:

 Android SDK Tools Users >> App Data >> Local >> Android >> Android-SDK >> Platform-Tools

سپس روی فضای خالی شیفت را نگه داشته و با ماوس کلیک راست کنید و سپس گزینه “open command window here” – پنجره فرمان را اینجا باز کن- را انتخاب کنید.

مرحله ۳ اکنون باید پنجره فرمان را باز کنید. سپس؛ باید فرمان هایی را روی پنجره فرمان قرار دهید.

برای بررسی این که آیا دستگاه تان متصل است یا خیر فرمان :-

adb devices

C:\Users\mohammad\Desktop\unloack-android-pattern-lock-without-data-losing-command-image.png

سپس فرمان های زیر را بنویسید:

adb shell
cd /data/data/com.android.providers.settings/databases
sqlite3 settings.db
update system set value=0 where name=’lock_pattern_autolock’;
update system set value=0 where name=’lockscreen.lockedoutpermanently’;
.quit

اگر فرمان های بالا کار نکرد؛ آنگاه فرمان زیر را وارد کنید:-

adb shell rm /data/system/gesture.key

مرحله ۴ زمانی که مراحل بالا را انجام دادید؛ باید دستگاه اندروید تان را ریبوت کنید. اکنون همه آنچه که باید، انجام شده است.

یاد آوری می کنیم که در این روش اشکال زدایی USB موبایل تان را باید از قبل فعال کرده باشید؛ زیرا یک مورد اجباری است. اگر نتوانید این کار را انجام دهید؛ نمی توانید مراحلی که ذکر کردیم را صورت بدهید.

روش ۳: باز کردن قفل گوشی با تنطیمات کارخانه (داده ها ازدست می رود)

در روش قبلی، از لپتاپ و کامپیوتر استفاده کردیم تا نرم افزاری را دانلود کرده و فرمان های لازم را اجرا کنیم. اما اگر لپ تاپ یا کامپیوتر در دسترس نداشته باشید؛ یا نتوانید حالت ری باگینگ یو اس بی را فعال کنید؛ باید مراحل زیر را صورت بدهید:

مرحله۱ قبل از هرچیز؛ دستگاه اندروید قفل شده را خاموش کنید.

مرحله۲ سپس، دستگاه اندرویدتان را با استفاده از کلید های خاصی با نگه داشتن دکمه روشن و کلید افزایش صدا به طور همزمان، به حالت بازیابی “Recovery Mode” ببرید.

مرحله ۳ بعد از باز کردن حالت ریکاوری

  • گزینه “Factory Data Reset” – بازنشانی داده ها به تنظیمات کارخانه- را انتخاب کرده و بعد yes را بزنید.
  • گزینه Wipe Cache Partition را انتخاب کنید تا داده های کش پاک بشود.

مرحله۴ سپس دستگاه تان را ریبوت کنید.

مرحله۵ همه چیز انجام شد! بنابراین تلفن تان شروع به کار می کند.

حتما بخوانید: ۴ روش ساده برای خالی کردن فضای حافظه گوشی موبایل اندروید برای نصب برنامه

به طور خلاصه؛ به نظر می رسد که واقعیت های جالبی درمورد چگونگی باز کردن قفل گوشی های اندروید را آموخته باشید. البته تعداد کمی هستند که بخواهند از این روش ها برای هک کردن گوشی دیگران استفاده کنند، ما نیز امیدواریم از این متدها در مسیر صحیح استفاده کنید تا به دیگران کمک کنید. اگر سؤالی برای تان پیش آمد می توانید در قسمت نظرات بنویسید.

Barnamenevisi-min

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا