اندروید

۹ روش باز کردن قفل گوشی اندرویدی (کاملا موثر)

Barnamenevisi-min

آیا رمز عبور گوشی تلفن همراه اندرویدی خود را فراموش کرده اید و نمی توانید آن را باز کنید؟ آیا نیاز دارید که گوشی خود را روشن کنید، اما الگوی خود را به خاطر نمی آورید؟ نگران نباشید، شما تنها کسی نیستید که پین یا ​​رمز ورود خود را فراموش می کند. ما در این مقاله به شما نشان می دهم که چگونه قفل صفحه قفل را در تلفن های اندرویدی خود، باز کنید.

پین های گذرواژه در تلفن اندرویدی شما، برای محافظت از حساب google شما در برابر سواستفاده های دیگران از تلفنتان عمل می کنند. اگرچه برخی از دستگاه های اندرویدی شما دارای ویژگی های امنیتی جدیدی مانند باز کردن صفحه گوشی با استفاده از اثر انگشت برای صفحه قفل اندروید برای حساب google شما هستند، برخی از افراد هنوز ترجیح می دهند از رمز عبور و کد عبور در حساب Google خود استفاده کنند.

وقتی رمز ورود دستگاه اندرویدی یا موبایل خود را فراموش کنید و حتی بدتر از آن، صفحه قفل شده است و شما نیاز دارید که آن را باز کنید، می تواند برای شما بسیار استرس زا و وقت گیر باشد. و در ابتدا باز کردن قفل اندروید خود برایتان ممکن است بسیار دشوار باشد.

روش ۱- قفل تلفن اندرویدی خود را با حساب Google خود باز کنید

آنچه شما نیاز دارید:

 • تلفن اندرویدی شما با حساب Google خود
 • دسترسی به حساب Google همگام سازی شده در تلفن اندرویدی خود

این روش با استفاده از حساب Google Recovery شما، قفل صفحه گوشی شما را در تلفن اندرویدیتان از صفحه قفل با استفاده از حساب google باز می کند. یکی از مزایای ترکیب با حساب Google این است که حساب های google با اکثر دستگاه های اندرویدی دیگر شما در هم آمیخته است و به شما این امکان را می دهد تا از حساب Google خود در دستگاه Android خود به تلفن همراهتان دسترسی پیدا کنید و قفل آن را باز کنید.

توجه داشته باشید:

 • اگر به حساب Google خود دسترسی ندارید، می توانید از روش دوم که از دستورات ABD برای باز کردن قفل تلفن اندرویدی شما استفاده می کند، استفاده کنید.
 • این گزینه فقط در دستگاه هایی که با Android نسخه ۴٫۴ یا پایین تر در دسترس هستند، موجود است.

مرحله ۱: گزینه ” Forgot Password” یا «رمز ورود خود را فراموش کرده اید» در حساب Google خود را انتخاب کنید

در صفحه قفل اندروید، برای دسترسی به منوی باز کردن قفل حساب، گزینه “Forgot Password” یا «رمز ورود خود را فراموش کرده اید» را انتخاب کنید.

مرحله ۲: وارد حساب Google خود شوید

حساب های Google ضروری است و بنابراین ما همیشه باید به آن دسترسی داشته باشیم تا بتوانیم از ظرفیت آن به طور کامل استفاده کنیم.

جزئیات حساب Google خود را در حساب Google خود وارد کنید و گزینه “Sign in” یا “ورود به سیستم” در دستگاه اندرویدی خود را انتخاب کنید. البته شما می توانید الگوی حساب google یا رمز عبور خود را در تلفن اندرویدی خود برای حساب google خود تنظیم کنید.

از شما خواسته می شود که پس از ورود به سیستم، رمز عبور حساب Google خود را به تلفن اندرویدی خود بازنشانی کنید. اطمینان حاصل کنید که چیزی را برای حساب Google خود تنظیم می کنید که به راحتی می توانید به عنوان رمز در گوشی خود، به خاطر بسپارید.

اگر اطلاعات حساب Google شما روی تلفن شما کار نمی کند، ممکن است لازم باشد آن ها را با استفاده از رایانه شخصی خود بازیابی کنید. به صفحه بازیابی حساب Google بروید و مراحل بالا را دنبال کنید تا بتوانید دوباره به حساب Google خود دسترسی پیدا کنید.

روش ۲- باز کردن قفل تلفن اندرویدی با استفاده از Android Debug Bridge (ADB)

اگر قبلاً روش ADB را امتحان نکرده اید، اکنون زمان مناسبی برای یادگیری این روش است. با استفاده از یک سری دستورات ADB، شما می توانید قفل تلفن اندرویدی خود را با استفاده از حساب google خود باز کنید، مشروط بر اینکه دیباگ USB را در تلفن اندرویدی خود فعال کرده باشید. اگر این کار را نکنید، پس این روش برای تلفن اندرویدی شما مناسب نخواهد بود.

چند مرحله وجود دارد که شما برای حل این مشکل با استفاده از حساب Google خود در صورتی که اولین بار است که از روش ADB استفاده می کنید، باید طی کنید:

۱-اگر ابزار Android SDK را نصب نکرده اید، یا اگر دستگاه خود را قادر به پذیرش دستورات ADB کرده اید اما نحوه استفاده از آن را کاملاً درک نکرده اید، مقاله ما را در مورد ADB و نحوه استفاده از آن را بررسی کنید.

۲-باید تأیید کنید که SDK و ADB را به درستی تنظیم کرده اید. برای انجام این کار، پوشه platform-tools خود را باز کرده و سپس یک ” command prompt” یا “خط فرمان” در داخل آن باز کنید. اگر قبلاً این کار را انجام داده اید، به مرحله ۳ بروید.

 • شما می توانید خط فرمان را در یک پوشه با Shift و راست کلیک پرینت کنید، سپس open command window here را انتخاب کنید. (این گزینه ممکن است “PowerShell” در بعضی از رایانه ها باشد)

۳-اکنون دو دستور وجود دارد که باید برای تأیید تنظیم ADB وارد کنید.

 • نسخه ADB : این نسخه، شماره نسخه نرم افزار ADB شما را نشان می دهد.
 • دستگاه های ADB : برای این مورد، حتماً تلفن Android خود را به رایانه متصل کنید. اگر دستگاه شما متصل است، شماره سریال تلفن شما باید در پنجره خط فرمان نشان داده شود. اگر نمی توانید شماره سریال را بازیابی کنید، سعی کنید تلفن اندرویدی خود را دوباره متصل کنید.

برای کار با این روش باید دیباگ USB را فعال کنید، اما خوشبختانه راهی برای حل این مشکل وجود دارد. اگر تلفن اندرویدی خود را در حالت ریکاوری راه اندازی کنید، می توانید این مراحل را طبق معمول و بدون نیاز به فعال کردن دیباگ USB انجام دهید. با این حال، پارتیشن تلفن اندرویدی شما باید نصب شود:

 • برای بازیابی در دستگاه اندرویدی خود به Mounts and Storage بروید.
 • اکنون mount / data را انتخاب کنید.

پس از انجام این کار، می توانید مانند اینکه دیباگ USB را فعال کرده اید، کار ادامه دهید.

برای دستگاه هایی که روت نشده اند

دو مرحله وجود دارد:

مرحله ۱: خط فرمان را باز کنید

این روند کمی گیج کننده است؛ بنابراین اطمینان حاصل کنید که مراحل را با دقت در تلفن اندرویدی خود دنبال کنید. با اتصال تلفن اندروید به رایانه شخصی خود – و cmd باز شده – دستورات زیر را به ترتیب وارد کنید:

 • adb shell
 • cd/data/data.com.android.providers.settings/databases
 • sqlite3 settings.db
 • update system set value=0 where name=’lock_pattern_autoblock’;
 • update system set value=0 where name=’lockscreen.lockedoutpermanently’;
 • .quit

مرحله ۲: دستگاه خود را دوباره راه اندازی کنید

بعد از اتمام این کار، دستگاه اندرویدی خود را دوباره راه اندازی کنید. اگر با این کار صفحه قفل اندروید شما مجدداً تنظیم نشد، به مرحله بعدی بروید.

در حالی که تلفن اندرویدی شما هنوز به رایانه متصل است و خط فرمان باز است، دستور زیر را وارد کنید:

 • abd shell rm / data / system / gesture.key

با این کار، تلفن خود را دوباره راه اندازی مجدد کنید.

برای دستگاه های روت شده

با باز کردن cmd در محل مناسب، و هم زمان که تلفنتان به رایانه متصل است، دستورات زیر را وارد کنید:

 • adb shell
 • su
 • rm/data/system/locksettings.db
 • rm/data/system/locksettings.db-wal
 • rm/data/system/locksettings.db-shm
 • reboot

این روش خیلی سخت نبود، درست است؟ در صورتی که این روش برای شما مفید واقع نشود، هنوز امید وجود دارد! ما رد این مقاله یک روش دیگر را به شما می گوییم که نیازی به پاک کردن تمام داده های شما ندارد. بیایید بررسی کنیم و ببینیم که آیا این روش موثر است یا خیر.

روش ۳- نحوه باز کردن قفل دستگاه ثبت شده سامسونگ

اگر تلفن هوشمند سامسونگ ثبت شده ای دارید، امروز، روز خوش شانسی شما است. این شرکت راهی برای باز کردن قفل تلفن های هوشمند ثبت شده سامسونگ با حساب Google را به شما ارائه می دهد.

آنچه شما نیاز دارید:

 • دستگاه اندرویدی شما
 • یک حساب سامسونگ ثبت شده
 • یک رایانه شخصی

مرحله ۱:

وب سایت سامسونگ را بر روی رایانه شخصی خود باز کرده و با اطلاعات حساب خود وارد سایت شوید.

گام ۲:

دستگاه اندرویدی خود را از بخش بالا سمت چپ انتخاب کنید.

مرحله ۳

گزینه Unlock my screen را در نوار کناری پیدا کنید. آن گزینه را انتخاب کرده و قفل صفحه قفل تلفن را باز کنید.

روش ۴- باز کردن قفل تلفن گوشی اندروید با dr.fone

راه بعدی برای باز کردن قفل تلفن گوشی اندروید، برنامه ای به نام dr.fone است؛ Unlock (Android). این ابزار اندرویدی Lock Screen Removal می تواند قفل صفحه های قفل تلفن اندرویدی را با یک الگو، پین ، رمز ورود و اثر انگشت باز کند.

توجه: برای استفاده از این روش به رایانه احتیاج دارید.

مرحله ۱: برنامه را دانلود کنید

dr.fone را از این وبسایت دانلود کنید.

مرحله ۲: برنامه را باز کنید

برنامه را در رایانه خود راه اندازی کنید و روی Unlock کلیک کنید.

باز کردن قفل تلفن اندروید با استفاده از dr.fone

مرحله ۳: دستگاه خود را به کامپیوتر وصل کنید

حالا تلفن اندرویدی خود را با کابل USB به رایانه متصل کنید، سپس Start را انتخاب کنید.

مرحله ۴: اطلاعات تلفن خود را تأیید کنید

اگر تلفن شما با موفقیت متصل شد، اطلاعات مربوط به تلفن شما باید روی صفحه ظاهر شود. اگر درست است، Next را انتخاب کنید.

مرحله ۵: حذف رمز عبور را شروع کنید

تلفن اندرویدی خود را در حالت دانلود، بوت کنید و سپس بسته بازیابی یا recovery package ، دانلود خواهد شد. پس از آن، حذف رمز عبور آغاز می شود و یک پیام تأیید بر روی صفحه ظاهر می شود.

روش فلش کردن گوشی با کامپیوتر

روش ۵- با بوت کردن در بخش ” Safe Mode” یا “حالت ایمن” ، قفل تلفن اندرویدی خود را باز کنید

باز کردن قفل تلفن های اندرویدی از طریق حالت ایمن امکان پذیر است. لطفاً توجه داشته باشید که این روش فقط برای دستگاه اندرویدی و تلفن های شما که از برنامه شخص ثالث به عنوان صفحه قفل استفاده می کنند کار خواهد کرد. این روش با غیرفعال کردن موقت برنامه شخص ثالث و ارائه راهی برای بازنشانی آن کار می کند.

مرحله ۱: وارد حالت Safe Mode شوید

برای اکثر تلفن ها و دستگاه اندرویدی خود، می توانید این کار را با بالا آوردن منوی پاور و فشار دادن طولانی مدت گزینه ” Power Off ” یا “خاموش” انجام دهید. اعلانی ظاهر می شود و از شما سوالی می شود که آیا می خواهید گوشی شما دوباره در حالت Safe Mode راه اندازی مجدد شود؟ در اینحا شما باید گزینه تایید را بزنید.

مرحله ۲: داده های برنامه صفحه قفل خود را پاک کنید

داده ها را از برنامه صفحه قفل خود پاک کنید یا آن را حذف نصب کنید، سپس تلفن خود را دوباره راه اندازی کنید تا از حالت ایمن خارج شوید؛ با این کار قفل تلفن یا دستگاه اندرویدی خود را باز خواهید کرد.

روش ۶- خراب شدن رابط کاربری صفحه قفل برای باز کردن قفل تلفن اندرویدی (فقط اندروید ۵)

قبل از امتحان این مورد، لطفاً توجه داشته باشید که روش وی فقط برای دستگاه هایی است که با Android 5.0-5.11 کار می کنند، بنابراین اگر تلفن شما این نسخه را ندارد، لطفاً به مراحل بعدی بروید.

این روش برای دور زدن صفحه قفل شده فقط یک راه حل اضطراری برای تلفن های این دسته است.

مرحله ۱: روی دکمه ” Emergency” یا “اضطراری” کلیک کنید

از طریق شماره گیر، ۱۰ ستاره (*) را وارد کنید.

مرحله ۲: ستاره ها را کپی کنید

ستاره ها را کپی کنید و آنها را روی شماره گیر پیست کنید تا اینکه گزینه “paste” دیگر نشان داده نشود.

مرحله ۳: روی «دوربین» ضربه بزنید

به صفحه قفل برگردید و روی نماد میانبر دوربین ضربه بزنید.

مرحله ۴: گزینه ” Camera” یا «تنظیمات» را انتخاب کنید

بعد از کشیدن نوار اعلانات به سمت به پایین، گزینه تنظیمات را روی دستگاه اندرویدی خود انتخاب کنید؛ اکنون فرصت وارد کردن رمز ورود را خواهید داشت و باید همین کار را در اینجا تکرار کنید. به پیست کردن ادامه دهید تا صفحه قفل crash شود.

۱۰ اپلیکیشن کاملاً کاربردی که هر کاربر اندروید در ایران به آنها نیاز دارد!

روش ۷- نحوه باز کردن قفل تلفن اندرویدی با استفاده از Android Device Manager (ADM)

این روش برای ریموت کردن Factory Reset از Google’s Find my device استفاده می کند. این کار نه تنها رمز عبور یا الگو را از تلفن اندرویدی شما پاک می کند، بلکه تمام داده هایی را که روی آن دارید نیز حذف می کند.

توجه: این کار، تنها در صورتی کار خواهد کرد که Find my Device را در تلفنتان فعال کنید تا دوباره همه داده های تلفن شما را پاک کند. اگر این چیزی نیست که شما می خواهید، من اکیداً پیشنهاد می کنم روش های دیگر را که در بالا ذکر کرده ایم، در دستگاه اندرویدی خود امتحان کنید.

مرحله ۱: دستگاه خود را پیدا کنید

در رایانه، به وب سایت “Find my device” بروید.

مرحله ۲: گزینه ” Erase my device” یا “پاک کردن دستگاه من” را انتخاب کنید

این گزینه را در سمت چپ صفحه خود خواهید دید. پس از تأیید عملکرد پاک کردن، تلفن شما بازیابی می شود و شروع به ریست فکتوری می کند. پس از تأیید این عمل، توقف یا لغو آن در دستگاه اندرویدی غیرممکن است. حتی اگر تلفن اندرویدی خود را خاموش کنید و راه اندازی مجدد کنید، این کار دوباره از راه اندازی مجدد شروع می شود.

روش ۸- باز کردن قفل تلفن اندرویدی با استفاده از ” Factory Reset” یا “تنظیم مجدد کارخانه”

آنچه شما نیاز دارید:

 • موبایل خودتان
 • یک کابل USB
 • یک رایانه شخصی

اگر گزینه ” Find my Device” یا «یافتن دستگاه من» را در تلفن شما فعال نیست، می توانید این کار را به روش قدیمی در دستگاه اندرویدی خود انجام دهید.

متأسفانه، اگر هنوز هم صفحه قفل شما باز نشده است، مقدار داده های شخصیی که می توانید ذخیره کنید، همراه با حساب Google شما محدود است. با این حال، در اینجا آنچه می توانید که برای ذخیره داده ها انجام دهید را به شما می گوییم:

 • دستگاه خود را به کامپیوتر خود وصل کنید.
 • تلفن خود را پیدا کرده و پوشه اصلی را با رایانه باز کنید.
 • پوشه هایی را که می خواهید ذخیره کنید را کپی کرده و آن ها را ذخیره کنید.

توجه داشته باشید:

 • بسته به دستگاه اندرویدی شما، مراحل ریست فکتوری ممکن است کمی متفاوت باشد، اما نتایج در دستگاه اندرویدی شما یکسان است. اکثر دستگاه ها با دسترسی به حالت بازیابی به شما امکان می دهند به صورت سخت تنظیم شوید.
 • با استفاده از این روش تمام داده های دستگاه شما پاک می شود. من به شما توصیه می کنم اگر از این روش به عنوان آخرین چاره خود استفاده می کنید، از مطالب خود پشتیبانی یا back up بگیرید.

مرحله ۱: وارد منوی بوت شوید

دستگاه اندرویدی را روشن کرده و وارد منوی راه اندازی یا بوت شوید. اگر با استفاده از روش بالا نمی توانید به آن دسترسی پیدا کنید، سریع در مدل تلفن اندرویدی خود و نحوه دسترسی به حالت ایمن آن جستجو کنید.

مرحله ۲: به حالت امن یا safe mode دسترسی پیدا کنید

در حالت امن از کلیدهای میزان صدا برای رفتن به بالا و پایین استفاده کنید، کلید Power را فشار دهید تا انتخاب خود را در دستگاه اندرویدی خود تأیید کنید.

مرحله ۳: دستگاه خود را ریست کنید

گزینه Wipe Data / Factory Reset را پیدا کنید.

بعد از تأیید گزینه، تلفن اندرویدی شما روند کار را شروع می کند؛ ممکن است چند دقیقه طول بکشد. پس از اتمام، دستگاه اندرویدی شما بدون رمز عبور مجدداً راه اندازی می شود، همچنین این دستگاه بدون هیچ داده ای، راه اندازی می شود. این روند قفل تلفن اندروید شما را باز می کند، اما همچنین تمام اطلاعات را حذف می کند. مگر اینکه از پرونده های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، تنظیم مجدد کارخانه را در دستگاه اندرویدی خود انجام ندهید.

۳ روش ساده برای باز کردن قفل گوشی های اندروید که فراموش کرده اید! 

روش ۹-نحوه باز کردن قفل رمز ورود تلفن Android با استفاده از Tenorshare 4uKey

من قصد دارم از یک راه حل آزمایش شده برای باز کردن قفل صفحه اندرویدی به ساده ترین روش استفاده کنم. ۴uKey برای اندروید که توسط Tenorshare توسعه یافته است، یک راه حل ۱۰۰٪ قابل اعتماد است که می تواند قفل هر گوشی اندرویدی را باز کند. البته زمانی که شما در حال انجام این روش هستید، این روش به هیچ وجه به تلفن شما آسیب نمی رساند و مطمئناً در پایان نتایج مثبتی به همراه خواهد داشت.

 • این برنامه می تواند به راحتی از پسورد، پین، الگو و قفل اثر انگشت تلفن شما خلاص شود.
 • این ابزار همچنین می تواند از اعتبار سنجی حساب Google از طریق تلفن سامسونگ خلاص شود.
 • پیش از این، مشخصات دستگاه را اسکن می کند تا مطمئن شود در طول کار دستگاه دچار آسیب نمی شود.
 • این برنامه با تمام دستگاه های محبوب اندرویدی سازندگانی مانند سامسونگ، ال جی، سونی، هواوی، لنوو، موتورولا و بسیاری دیگر سازگار است.
 • از آنجا که استفاده از ابزار DIY بسیار آسان است، بنابراین برای کار روی آن نیازی به تجربه فنی نیست.

برای یادگیری نحوه باز کردن قفل رمز ورود تلفن اندروید با استفاده از Tenorshare 4uKey برای Android، به سادگی این مراحل را دنبال کنید:

۱-برای شروع، فقط برنامه را روی رایانه شخصی ویندوز نصب کرده و آن را راه اندازی کنید تا روند باز کردن قفل شروع شود. از بخش home، باید با استفاده از گزینه ها قفل دستگاه خود را باز کنید.

۲-همچنین مطمئن شوید که تلفن شما با استفاده از یک کابل USB فعال به سیستم متصل است. هر زمان که آماده شدید می توانید روند باز کردن قفل را شروع کنید.

۳-این برنامه به شما اطلاع می دهد که روند ذخیره سازی دستگاه را پاک می کند. با کلیک بر روی دکمه “yes” یا “بله” می توانید با آن موافقت کنید.

۴-اکنون می توانید چند دقیقه صبر کنید؛ زیرا ۴uKey برای اندروید اقدامات لازم را برای باز کردن قفل تلفن شما انجام می دهد. حتی اگر دستگاه شما دوباره راه اندازی شد، مطمئن شوید که به رایانه متصل باشد.

۵-در پایان، تلفن شما در حالت عادی مجدداً راه اندازی می شود و برنامه نیز همان را به شما اطلاع می دهد. اکنون به راحتی می توانید تلفن را با خیال راحت برداشته و از روشی که دوست دارید استفاده کنید.

نتیجه

گذرواژه ها از دستگاه ما در برابر کاربران غیرمجاز محافظت می کنند، اما گاهی اوقات ناخواسته رمز عبور خود را فراموش می کنیم. فراموش کردن رمز ورود خود می تواند بسیار آزار دهنده باشد، خصوصاً اگر آن را تغییر داده باشید.

امیدواریم توانسته باشیم به شما کمک کنم تا بدون تنظیم مجدد کارخانه در دستگاه اندرویدی خود، دوباره وارد صفحه دستگاه موبایل خود شوید. با این حال، گاهی اوقات گزینه دیگری نخواهید داشت.

برای بازیابی رمز گوشی سامسونگ چه کنیم؟ (باز کردن قفل)

اگر کد عبور خود را بازنشانی کرده اید، آخرین تغییر خود را یادداشت کنید و آن را در کیف پول خود قرار دهید یا برای خود ایمیل ارسال کنید، به این ترتیب شانس بیشتری برای ورود به تلفن خود خواهید داشت.

اگر راهی برای باز کردن قفل تلفن آندروید را نگفته ایم، یا اگر سوالی دارید، در بخش نظرات حتما با ما درمیان بگذارید!

Barnamenevisi-min

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا