به مدت محدود! اپلیکیشن "چرب زبان" با قیمت سال گذشته به فروش می رسد! (بهترین اپ آموزش زبان)

(اینجا کلیک کنید)
آموزش ترفندهای تلگرام

آیا اکانت دیلیت شده تلگرام قابل بازیابی است؟ (پاسخ به سوالات)

اگر از خواندن مقالات نا امید کننده برای بازیابی اکانت تلگرام حذف شده تان در اینترنت خسته شده اید. یک نفس عمیق بکشید، زیرا جای مناسبی آمده اید!

همان طور که می دانید تلگرام یک اپلیکیشن فوق العاده است که قابلیت های زیادی را به ارمغان آورده است. پیش از تلگرام هیچ سیستم پیام رسانی وجود نداشت . این برنامه افراد را قادر می سازد تا با افراد شناخته شده و ناشناس ارتباط برقرار کنند.

با این حال، علیرغم وجود تیم پشتیبانی مشتری هنوز هم می شود اطلاعات لازمی که کاربران باید قبل از حذف دائمی حساب های مربوطه شان بدانند را به دست آورد.

این روش را هم حتما تست کنید: بهترین روش بازیابی اطلاعات گوشی اندروید با کامپیوتر

این مقاله شما را در مورد حذف دائمی اکانت تلگرام و نتایج تلاش برای بازیابی راهنمایی می کند.

آیا می توانید اکانت تلگرام حذف شده همیشگی (نه حذف موقت) را بازیابی کنید؟

تلگرام علیرغم محبوبیت و استفاده مردم در سراسر جهان، به عنوان یک سازمان از نظر بودجه و سرمایه گذاری به شدت تحت فشار قرار دارد. از آن جایی که نگهداری داده ‌های میلیون‌ ها کاربر به امکانات و زیرساخت ‌های ذخیره ‌سازی کافی نیاز دارد، بدیهی است که هزینه زیادی داشته باشد. بنابراین وقتی یک کاربر اکانت تلگرامش را حذف می ‌کند، هیچ وقت نمی ‌تواند آن را بازیابی نماید . بله، درست خوانده اید، نمی توانید اکانت تلگرام حذف شده را به صورت همیشه بازیابی کنید.

در صورتی که می دانید اکانت کاملا حذف شده قابل بازیابی نیست، در وهله اول باید از انجام این کار اجتناب کنید یا اگر مجبور هستید، باید از پیامد های اضافی حذف دائمی حساب آگاه باشید. در ادامه به نکاتی اشاره شده است که شما را با این پیامد ها آشنا می کند:

  • اگر اکانت تلگرام تان را برای همیشه حذف کنید، تمام چت هایتان با افراد و همین طور داده های چت گروهی تان را از دست خواهید داد. با این حال، شخصی که قبلا با او چت کرده ‌اید، کپی خودش را از چت با شما خواهد داشت و تا زمانی که تصمیم به حذف آن نداشته باشد، از حسابش حذف نخواهد شد.
  • تمام مخاطبینی که از طریق اکانت تلگرام تان با آن ها صحبت کرده اید هم از حساب شما پاک می شوند.
  • تمام گروه هایی که ایجاد کرده اید، دست نخورده باقی می مانند . با این حال، بعد از حذف دائمی اکانت تلگرام تان، فقط اطلاعات از سمت شما حذف می شود، سایر افراد گروه می توانند پیام ارسال و دریافت کنند و می توانند تمام پیام هایی که قبلا ارسال کرده اید را در گروه مشاهده کنند.
  • همچنین اگر در حال حذف اکانت تان هستید و مالک یا ادمین چند گروه می باشید ، بعد از حذف اکانت تان، آن گروه ها بدون مالک باقی می مانند، بنابراین بهتر است شخص دیگری ادمین گروه شود.
  • علاوه بر این، اگر چندین بار متوالی اکانت تان را حذف کرده باشید، از ساختن حساب جدید دیگر به مدت 7 تا 21 روز محروم خواهید شد.

آیا می توانید با ایجاد حساب های جدید با همان اطلاعات، حساب های حذف شده را بازیابی کنید؟

تلگرام خیلی سخت گیر نیست، به شما امکان می دهد تا با استفاده از همان شماره تلفنی که قبلا با آن حساب حذف شده قبلی تان را ساخته اید، یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید.

با ایجاد یک حساب کاربری جدید با استفاده از همین اطلاعات، به شما امکان می دهد تا اکانت تلگرام حذف شده را برای همیشه بازیابی کنید، اما آیا می دانید بعدش چه می شود؟

۶۰ تا از کدهای کاربردی گوشی های اندرویدی (آپدیت ۲۰۲۰)

نکات زیر وضعیت اکانت تان بعد از بازیابی را توضیح می دهند:

  • اگر اکانت تان را برای همیشه حذف کرده اید؛ اما می خواهید با استفاده از همان شماره تلفن به تلگرام بازگردید، فقط با ورود با همان شماره به راحتی می توانید به آن دست حساب دسترسی پیدا کنید، اما نمی توانید اطلاعات از دست رفته تان را بازگردانید.
  • همه پیام ‌ها، گروه‌ ها، کانال‌ ها و غیره که قبلا عضوشان شده اید، در لیست چت تان ظاهر نمی ‌شوند.
  • بعد از ثبت نام مجدد، به عنوان یک کاربر جدید تلگرام ثبت نام می کنید، برای مخاطبین تان که در تلگرام هستند، اطلاعیه ای مبنی بر این که شما به عنوان یک کاربر جدید به تلگرام پیوسته اید ارسال می شود.
  • شما به عنوان یک کاربر جدید با یک مکالمه جداگانه در لیست چت تمام مخاطبین تان نمایش داده می شوید و سابقه مکالمه خالی با آن ها خواهید داشت.

آیا اگر اکانت تلگرام تان ناخواسته حذف شود، هک شده اید؟

با توجه به پیامد های حذف دائمی حساب تلگرام، احتمالا هیچ کس مایل به انجام داوطلبانه این کار نخواهد بود. اما اگر خودتان اکانت تان را حذف نکرده اید ولی باز هم حذف شده است، پس حتما از خودتان می پرسید که چطور ممکن است؟ آیا امکان دارد اکانت تان توسط هکر حذف شده باشد؟ خیر ، امکان ندارد!

تلگرام از مکانیزم ” حذف حساب شخصی ” یا Self Account Deletion برخوردار است، که در صورت عدم مراجعه حتی یک بار در بازه زمانی تعیین شده، اکانت تلگرام تان را حذف می کند. به طور پیش فرض، زمان شش ماه است ، به این معنا که اگر 6 ماه متوالی حساب تان را باز نکنید، حساب شما برای همیشه حذف می شود و قابل بازیابی نیست.

با این حال، این بازه زمانی را می ‌توان با مراجعه به تنظیمات اپلیکیشن تلگرام، به دلخواه کاهش یا افزایش داد. اگر می خواهید بدانید که چه طور این کار را انجام دهید، مراحل زیر را دنبال کنید:

1-برنامه تلگرام را باز کنید و روی نماد همبرگر (سه خط افقی) در سمت چپ بالای صفحه ضربه بزنید.

2- Settings را از نوار کناری ظاهر شده انتخاب کنید.

Settings را از نوار کناری ظاهر شده انتخاب کنید.

3- حالا از صفحه بعد؛ گزینه Privacy and Security موجود در قسمت Settings را انتخاب کنید.

حالا از صفحه بعد؛ گزینه Privacy and Security موجود در قسمت Settings را انتخاب کنید.

4- در صفحه Privacy and Security پیمایش کنید و گزینه “If away for” را در زیر بخش “Delete my account” پیدا کنید.

در صفحه Privacy and Security پیمایش کنید و گزینه "If away for" را در زیر بخش "Delete my account" پیدا کنید.

5- بر روی آن گزینه ضربه بزنید و بازه زمانی دلخواه تان را انتخاب کنید.

بر روی آن گزینه ضربه بزنید و بازه زمانی دلخواه تان را انتخاب کنید.

کاربردی: روش کنترل گوشی خود و دیگران از راه دور

سوالات متداول

چه طور چت های حذف شده تلگرام را بازیابی کنیم؟

اگر چت ها یا پیام هایتان را حذف کردید، هیچ راهی توسط تلگرام برای بازیابی آن ها تعریف نشده است. با این حال، هنگامی که چت حذف شد، 5 ثانیه فرصت دارید تا اقدام تان را لغو کنید، در صورتی که چت به اشتباه حذف شود، بعد از 5 ثانیه دیگر هرگز نمی توانید چت حذف شده را بازیابی کنید.

با این حال، چت فقط از طرف شما حذف می شود، شخص مقابل همیشه یک کپی از مکالمه دارد مگر این که خودش آن را حذف کند. می توانید از او بخواهید که اسکرین شات های پیام های مورد نیاز را به شما بدهد.

علاوه بر این، اگر به دنبال ویدیو ها، عکس ‌ها، فایل‌ ها، تصاویر و غیره به اشتراک گذاشته شده در چت هستید، می ‌توانید به راحتی آن‌ ها را در پوشه Telegram اپلیکیشن File Manager گوشی تان پیدا کنید.

آیا می توان اکانت تلگرام را با شماره تلفن بازیابی کرد؟

بعد از حذف دائمی اکانت تلگرام ، نمی توان آن را با تمام داده هایی که قبلا در حساب تان ذخیره شده بود، بازیابی کرد.

با این حال، می ‌توانید با همان شماره تلفن یک حساب کاربری جدید در تلگرام ایجاد کنید، اما تمام اطلاعاتی که در اکانت قبلی تان ذخیره شده ‌اند (با همان شماره تلفن یا شماره تلفن متفاوت ایجاد شده‌ اند) به طور کامل پاک می ‌شوند و شما به عنوان یک حساب کاربری جدید در نظر گرفته می ‌شوید.

چه طور اکانت تلگرام را با ایمیل یا نام کاربری بازیابی کنیم؟

شما نمی توانید از نام کاربری یا آدرس ایمیل برای بازیابی حساب های تلگرام حذف شده برای همیشه استفاده کنید . می توانید از آدرس ایمیل برای فعال کردن تایید دو مرحله ای و بازیابی رمز عبور اکانت تلگرام در زمانی که آن را یادتان رفته است، استفاده کنید.

آیا امکان ورود به اکانت قدیمی تلگرام وجود دارد؟

اگر یک اکانت تلگرام قدیمی دارید؛ اما مدت زیادی است که به آن سر نزده اید، احتمالا به طور خودکار حذف شده است.

حتما بخوانید: فهمیدن فرستنده پیام ناشناس تلگرام

با این حال، اگر فکر می کنید که حذف نشده است ، می توانید خیلی راحت برنامه آن را از پلی استور یا اپ استور به ترتیب برای دستگاه های اندروید یا iOS دانلود و مراحل ورود به اکانت تلگرام تان را دنبال کنید. همچنین مطمئن شوید که حتما به شماره تلفنی که با استفاده از آن حساب ایجاد کرده اید، دسترسی داشته باشید، در غیر این صورت اگر با استفاده از شماره تلفن دیگری وارد شوید ، حساب جدیدی ایجاد می شود که مسلما حاوی اطلاعات قبلی نخواهد بود. بنابراین، برای در دست گرفتن تمام داده های حساب قدیمی تلگرام (اگر خود به خود حذف نشده باشد)، باید از همان شماره تلفنی استفاده کنید که آن حساب با استفاده از آن ایجاد شده است .

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا