آموزش های متنوع دیگر

تبلیغ در اینستاگرام بهتر است یا تلگرام یا سایت؟ (معایب تبلیغات در اینستاگرام)

Ready for Charb gif

در این پست بطور مختصر و مفید، توضیح خواهیم داد که تبلیغات در اینستاگرام، تلگرام یا وب سایت های اینترنتی، کدامیک پربازده تر و مفیدتر می باشند و چه دلیلی دارد؟

در مطلب مهمی به این موضوع اشاره کردیم که بهترین و پربازده ترین وب سایت های ایرانی برای تبلیغ کالای مان کدامند؟ امروز هم به سوال بالا می پردازیم.

۱- تفاوت تعداد افرادی که تبلیغ شما را می بینند

فرض کنید که قرار هست کالا یا محصول خود را در یک پیج اینستاگرام یا یک کانال تلگرام تبلیغ کنید. قیمتی که از شما برای قرار دادن یک تبلیغ در پیج یا کانال درخواست می کنند، حدودا برابر با قیمتی است که یک وب سایت برای یک ماه تبلیغ به شما پیشنهاد می کند (یا کمی کمتر از این مقدار).

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

حال به این نکته توجه کنید: کانال تلگرام یا پیجی که تبلیغ خود را در آن قرار می دهید، توسط اعضای پیج یا کانال دیده می شود (توسط تعدادی از آنها، نه همه). اما به این نکته دقت کنید که اعضای این کانال ها یا پیج ها ثابت است. مثلا اگر یک پیج ۲۰۰ هزار فالوور دارد (که در خوش بینانه ترین حالت ۴۰ هزارتای اعضای آن فعال است)، شما محصول خود را به ۲۰۰ هزار نفر نشان می دهید و احتمالا یک یا دو روز هم محصول شما بیشتر نشان داده نمی شود.

اما وقتی تبلیغ خود را در یک وب سایت اینترنتی که دارای بازدید اتفاقی زیادی هست برای مدت یک ماه قرار می دهید، در روز اول به تعداد بازدید کننده وب سایت (مثلا یک وب سایت معمولی با ۵۰ هزار نفر بازدید روزانه) تبلیغ شما را می بینند. در روز دوم، ۵۰ هزار نفر دیگر که با ۵۰ هزار نفر روز اول به احتمال زیاد تفاوت دارند و روز سوم و … . یعنی در یک ماه حدود ۱ میلیون و پانصد هزار نفر تبلیغ شما را می بینند!

به همین سادگی، وقتی تبلیغ خود را در وب سایتی قرار دهید، افرادی که محصول شما را می بینند حداقل ۱۰ برابر یک پیج اینستاگرام یا کانال هستند آنهم با همان قیمت و یا کمی هزینه بیشتر!

۲- تفاوت قیمت تبلیغات

همانگونه که در بالا هم گفتیم قیمت تبلیغات در کانال های تلگرامی بالای ۵۰ هزار نفر یا پیج های اینستاگرامی برای یک ۲۴ ساعت پست ثابت، چیزی بین ۲۵۰ تا ۴۵۰ هزار تومان هست. در وب سایت ها هم بسته به ترافیک وب سایت و تعداد بازدید کنندگان، قیمت حدودی حدود ۲۰ درصد ممکن است متغیر باشد. اما همانگونه که گفتیم به واسطه همین ۲۰ درصد هزینه متغیر، شما از یک وب سایت، حدود ۱۰ برابر بازدید کننده جذب می کنید!

advertising

۳- نوع و جنس مخاطبان

قبل از تبلیغ دادن در هر کانال، پیج اینستاگرام و وب سایتی به موضوع و جنس مخاطبان دقت کنید. حتما حتما موضوع شان مرتبط با محصول و کالای شما باشد. مثلا اگر قصد تبلیغ لوازم آرایشی خاصی دارید، دنبال وب سایتی با موضوع فیتنس بانوان، آرایش عروس، تکنیک های شنیون مو و … باشید. در این حالت احتمالا انتظار دارید مخاطبان شما خانم ها باشند پس دنبال پیج، وب سایت یا کانال هایی باشید که عمده کاربرانش خانم باشند.

همانگونه که گفتیم ما بهترین و پربازده ترین وب سایت های ایرانی برای تبلیغ کالا را به شما معرفی کرده ایم.

معایب تبلیغ در اینستاگرام

 • تبلیغات اینستاگرام به اندازه تبلیغات بومی فیسبوک پیشرفته نیستند. با این که می‌ توانید از پلتفرم تبلیغات فیسبوک برای مدیریت تبلیغات اینستاگرام تان به روش‌ های مختلف استفاده کنید، اما برخی از قابلیت ‌های مدیریت تبلیغات فیسبوک در اینستاگرام در دسترس نیستند. این امر باعث می‌ شود تا تبلیغات ساده انجام شود، اما توانایی شما برای ایجاد کمپین‌ های خاص را هم محدود می‌ کند.
 • اینستاگرام همیشه حواسش به لینک‌ های خارجی نیست. رابط کاربری این پلتفرم رسانه اجتماعی تاکید زیادی بر این دارد که کاربران روی تصاویر یا ویدیو ها یا نماد لایک زیر آن ها ضربه بزنند تا حس خوب شان را نشان دهند. هر متن کپشنی که در زیر آگهی تان قرار می ‌دهید به طور کامل قابل مشاهده نخواهد بود مگر این که کاربر آگهی را برای مشاهده متن، کامل باز کند.
 • مخاطب شما محدود خواهد بود. با این که اینستاگرام کاربران بسیار زیادی از همه اقشار جامعه دارد، اما بیش از 71 درصد از آن ها بین 18 تا 29 سال سن هستند. اگر هدف شما مخاطبانِ جوان ‌تر است، عالی است، اما برای برخی از تبلیغات ممکن است تلاش تان در این پلتفرم بیهوده باشد.

دقت کنید حتما حتما حتما در کنار تبلیغ در اینستاگرام، در 9 وبسایت زیر هم تبلیغ خود را انجام دهید اگر واقعا اصرار بر تبلیغات در اینستاگرام دارید. هر چند پیشنهاد ما فقط و فقط تبلیغ در سایت هاست:

 • سایت جالب آموز (بیش از 60 هزار بازدید یکتا روزانه!)- بالاترین بازده ممکن طبق تجربه شخصی
 • سایت دیجیاتو (بیش از 56 هزار بازدید یکتا روزانه!)- بازده عالی در صورتی که تعداد بنرهای موجود در سایت کمتر شود
 • سایت هنرفردی (بیش از 60 هزار بازدید یکتا روزانه!)- بالاترین بازده در زمینه کسب و کار، هنری و آموزشی
 • سایت طرفداری (بیش از 80 هزار بازدید یکتا روزانه!) بازده عالی البته در حال حاضر کمی تعداد بنرها زیاد است
 • سایت سریع آسان (بیش از 65 هزار بازدید یکتا روزانه!)- بالاترین بازده در زمینه آموزشی، نرم افزار و موارد مشابه
 • سایت آفتاب (بیش از 90 هزار بازدید یکتا روزانه!) بالاترین بازده در زمینه خبری و تازه ها
 • سایت سازی ها (بیش از 25 هزار بازدید یکتا و 24 هزار غیر یکتا!) بازده عالی در زمینه آموزش موسیقی، دانلود، فیلم و سینما و هنری
 • سایت بهترین کودک (بیش از 25 هزار بازدید یکتا و بیست هزار غیر یکتا!) بازده عالی در زمینه کودک، بارداری، پزشکی و موارد مربوط

چگونه در اینستاگرام تبلیغ کنیم؟ (روشهای اصولی)

شما می‌ توانید از طرق مختلف در اینستاگرام تبلیغ کنید. برخی از رایج ‌ترین گزینه ‌هایی که روی میز دارید، عبارتند از:

 • تبلیغات عکسی
 • تبلیغات از طریق استوری
 • تبلیغات ویدیویی
 • تبلیغات مجموعه ‌ای
 • تبلیغات کاروسل چند رسانه ‌ای
 • تبلیغات در اکسپلور
 • تبلیغات در ریل

با همه این ها، می ‌توانید کمپین‌ های تبلیغاتی اینستاگرام را مستقیما از طریق خود برنامه یا از طریق مدیر تبلیغات فیسبوک راه ‌اندازی کنید. اما با اینکه مسیر مدیریت فیسبوک به شما امکانات بیشتری برای تغییر تبلیغات و جذب مخاطب هدف می ‌دهد، اینستاگرام بهتر است.

مستقیما از طریق اینستاگرام تبلیغ کنید

اگر صفحه شما در اینستاگرام از قبل راه ‌اندازی شده است و آن را با عکس ‌ها، ویدیو ها یا پست ‌ها پر می ‌کنید، می‌ توانید خیلی راحت هر یک از آن‌ ها را به صورت جداگانه و مستقیما با کلیک راست روی Promote که درست زیر پست مورد نظر است، تبلیغ کنید.

 • برای انجام این کار، اکانت اینستاگرام شما باید به عنوان حساب کاربری تجاری یا اکانت Creator دسته ‌بندی شود. همچنین باید یک صفحه تجاری فیسبوک راه ‌اندازی و به حساب اینستاگرام تان متصل کنید.
 • پس از انجام این کار، روی Create Promotion کلیک و چند مرحله ساده را طی کنید تا بتوانید نوع تبلیغ و بودجه مورد نظرتان را مشخص کنید. سپس پست شما به عنوان یک تبلیغ بالا می ‌آید. به همین راحتی !

خلاصه مطلب

درک این موضوع خیلی راحت است که اگر قصد دارید برای تبلیغات خود کمی هزینه کنید، وب سایت ها بسیار پربازده تر و مفیدتر خواهند بود. اما اگر قصد دارید تبلیغات رایگان انجام دهید (که صد البته بازده بسیار کمتری هم دارد) می توانید از اپلیکیشن های موبایل دیوار و شیپور استفاده کنید.

شما هم اگر نظری در ارتباط با مقایسه بازده تبلیغات در پیج های اینستاگرام، کانال های تلگرام یا وب سایت های مختلف دارید در بخش نظرات با ما مطرح کنید!

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

 1. در اپلیکیشن های شیپور و دیوار اصلا نمی شه کار تبلیغاتی کرد
  فقط می شه جنس دست دوم بدون نام و نشون فروخت
  نه لینکی می شه گذاشت و نه تصویر درست حسابی
  من عکاس صنعتی آوردم از محصولم عکاسی کرد و به دیوار پول لینک رو پرداخت کردم که لینک وب سایتم رو بزار (غیر رایگان)
  تصاویرم رو تائید نکرد و آگهی رو بدون تصویر پخش کرد
  مشکل تصاویرم چی بود؟ داشتن دور سفید!!!!!!
  چون در لایت باکس از محصولات عکس گرفته بودیم
  هر چقدر هم که تماس و ایمیل و … هیچ فایده ای نداشت
  خلاصه فقط می شه جنس دست دوم رو بزاری روی فرش خونتون و عکس بگیری. همین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا