به مدت محدود! اپلیکیشن "چرب زبان" با قیمت سال گذشته به فروش می رسد! (بهترین اپ آموزش زبان)

(اینجا کلیک کنید)
سایر پیام رسان ها

۱۱ بهترین ترفندهای پیام رسان وایبر (مبتدی-پیشرفته)

وایبر در حال حاضر توسط بیش از ۵۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد و با برنامه ی اسکایپ مایکروسافت قابل مقایسه است. امکان گفتگوی صوتی و گفتگوی متنی در وایبر، آن را قابل توجه می کند. وایبر در صدر همه ی پلتفرم های پیام رسانی است.

امکان برقراری تماس رایگان و ارسال برخی استیکرها برای مکالمه ی سریع، وجود دارد. این موضوع کمک میکند که وضعیت گیرنده صرف نظر از حالت ذهنی او در آن مقطع زمانی، ملایم شود.

۱-اعلان های هوشمند

برای تمام پیام هایی که دریافت میکنید، یک اعلان کوتاه دریافت میکنید. ممکن است این موضوع شما را اذیت کند، اما فراموش نکنید که یک راه حل ساده برای حل مسئله در اینجا وجود دارد.

ممکن است اعلان های هوشمند برای چندین پیام با هم ترکیب شوند (برای چند پیام یک اعلان دریافت شود). ارسال کنندگان ممکن است متفاوت باشند و ممکن است چندین فرستنده وجود داشته باشد. برای فعال کردن آن، مراحل زیر را انجام دهید.

 1. اعلان اتاق های گفتگویی (چت روم) که به آنها علاقه دارید باید روشن شوند.
 2. چت رومی که را می‌خواهید انتخاب کرده و به سمت چپ سوایپ نمایید.
 3. برروی Smart Notifications ضربه بزنید تا این قابلیت فعال شود.

دانلود کنید: ۱۰ اپلیکیشن کاملاً کاربردی که هر کاربر اندروید در ایران به آنها نیاز دارد!

در مرحله ی بعدی، گزینه های سوئیچینگ وجود دارند تا بتوانید بین مکالمات به طور همزمان جابجا شوید. لازم نیست هر بار که می خواهید مکالمه دیگر را انتخاب کنید، به صفحه اصلی برگردید. فقط در همان اتاق چت به سمت راست بروید (به سمت راست سوایپ کنید). این ویژگی همه ی اتاقهای چت را که از قبل باز شده اند، در معرض دید قرار می دهد.

اتاق چت خاصی که موضوع و نوع آن را دوست دارید انتخاب کنید. بسیار ساده است اما مورد استفاده اکثر کاربران Viber نیست زیرا آنها به هیچ وجه از این ویژگی آگاه نیستند. از ترفندهای وایبر به طور موثر بدون توجه به حضور انلاین خود استفاده کنید.

۲- وضعیت نامرئی

ترفندهای اساسی وایبر شامل مواردی همچون وضعیت seen نیز میباشد. هنگامی که شما علاقه ای به نشان دادن اینکه آنلاین هستید ندارید (علاقه ندارید که دیگران متوجه شوند که شما آنلاین هستید)، از حالت نامرئی استفاده می کنید.

برای اینکه دیگران وضعیت شما را نبینند، مانند بسیاری از پلتفرم های پیام رسانی دیگر، وایبر نیز برای رفع نیاز شما مناسب است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مراحل ساده ای را که در ادامه ذکر شده، دنبال کنید تا به وضعیت نقاب دار (masked) برسید.

 1. در صفحه اصلی برروی Navicon ضربه زده و سپس وارد تنظیمات شوید.
 2. سپس به Privacy مراجعه کرده و تیک مربوط به « Send Seen Status »  را بردارید

اگر میخواهید پنهان شوید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. در صفحه اصلی برروی Navicon  ضربه زده
 2. وارد تنظیمات شوید
 3. مجددا به Privacy مراجعه کرده و تیک مربوط به Share ‘Online’ Status را بردارید.

وضعیت نامرئی وایبر

۳- خاموش کردن اعلان ها

اکثر ما ساعتهایی از روز مشغول کارهای روزمره شخصی و حرفه ای خودمان هستیم. این بدان معنی نیست که ما باید تلفن همراه خود را کاملاً خاموش کنیم. این می‌تواند یک فاجعه باشد چون ممکن است برخی پیام‌های حیاتی وجود داشته باشند که امکان از دست رفتن آنها هست.

میتواند یک سفارش تجاری یا یک تماس مشتری باشد که ممکن است در آن موقعیت خاص آن را از دست بدهیم؛ بنابراین بدون از دست دادن هیچ پیامی برای اطمینان از اینکه اعلان های کوتاه در طول ساعات اصلی که با افراد مهمی به سر می‌ بریم حواسمان را پرت نمیکنند، راه‌حل‌های ساده‌ای وجود دارد. این نکات برای Viber بسیار قابل ‌توجه هستند.

 1. در صفحه اصلی برروی Navicon ضربه زده و سپس وارد تنظیمات شوید.
 2. «Notifications»  را انتخاب کرده و سپس تمام قسمت هایی که مربوط به دریافت اعلان های هوشمند هستند را خاموش کنید.
 3. تنظیمات دستگاه گزینه دیگری برای انتخاب برنامه و خاموش کردن اعلان ها در Viber است. (به تنظیمات مراجعه کرده و برروی apps ضربه بزنید. سپس اپلیکیشن وایبر را انتخاب نموده و تیک مربوط به Show notifications را بردارید)

turn off notifications
۴- استفاده از doodle بر روی تصاویر

عکس هایی را باید برای دوستان و آشنایان ارسال کنیم، در حالی که واقعا بامزه و جالب نیستند. ممکن است چیزی به عنوان یک حس شخصی در افراد وجود داشته باشد که می ‌تواند اطمینان حاصل کند گیرنده آن را خیلی دوست خواهد داشت. می‌تواند یک عکس قدیمی لئوناردو داوینچی باشد که ممکن است بارها در زندگی واقعی هم به صورت آنلاین و هم آفلاین دیده شده باشد.

با این حال، هنگامی که از گزینه doodles برای نوشتن چیزی غیر شخصی در بالای عکسی که علاقه دارید آن را برای اشخاص محبوب خود ارسال کنید، استفاده کنید، آنگاه می تواند چیزی خاص باشد. فقط این نیست، پیام های دقیق و ظریف زیادی وجود دارند که میتوانید با استفاده از doodles که قادر است جذابیت عکس هایی را که هر از گاهی برای دوستان خود ارسال می کنید به حداکثر برساند، آن ها را به مخاطبین خود انتقال دهید.

doodle_screen

 1. روی عکسی که میخواهید آن را ارسال کنید ضربه بزنید و سپس گزینه ی navicon را انتخاب کنید.
 2. سپس با انتخاب Doodle on this photo میتوانید تنظیمات متفاوتی را به تصویر اعمال نمایید.
 3. ابزارهایی برای استفاده در اینجا وجود دارند. یکی از این ابزارها می تواند رنگ هایی باشد که دوست دارید روی عکس ها اسپری کنید یا پاک کن که می توانید برای پاک کردن بخش های خاصی از عکس استفاده کنید. چیزی همانند برس هایی برای رنگ آمیزی بیشتر عکس در مناطقی خاص و کارهای شگفت انگیزی که در نهایت به جذابیت آن بیفزاید، باشد. از تمام ابزارها استفاده کنید و عکس هایی را که می خواهید ارسال کنید شخصی سازی کنید. اکنون شما چیز خاصی را با حس شخصی خود صرف نظر از اینکه چه کسی صاحب عکس هاست، به دست آورده اید.
 4. پس از اتمام ویرایش، SEND را لمس کرده تا عکسی را که ویرایش کردید با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

۵- وایبر را روی دو دستگاه به صورت همزمان داشته باشید

یکی از جالب ترین ویژگی های این نسخه جدید امکان اتصال همزمان از دو دستگاه است؛ بنابراین اکنون می توانید Viber را به طور همزمان بر روی تلفن و رایانه شخصی اجرا کنید و برای این کار باید Viber را روی دستگاه دوم نصب کرده و یک کد در دستگاه اول به شما نشان داده میشود. بعد از آن، فقط باید کد را در دستگاه دوم وارد کنید و تمام!

۶- غیرفعال کردن گزینه ی “Light Screen”

نمی خواهید که باتری دستگاه Android شما به سرعت تمام شود، زیرا هر بار که پیام دریافت می کنید صفحه روشن می شود، پس این ویژگی را غیرفعال کنید.

به قسمتی که در زیر گفته شده است بروید و Light Screen را غیرفعال کنید.

Navicon -> Settings -> Notifications -> disable Light screen

۷- پیش زمینه ی خود را سفارشی کنید

اگر از پیش زمینه های قدیمی خود در مکالمات تان خسته شده اید، میتوانید به قسمت Settings -> Default background رفته و از آنجا انواع پیش زمینه های عالی وایبر را انتخاب کنید. همچنین می توانید از گالری خود تصویری اضافه کنید.

۸- استفاده از ویژگی Push-To-Talk (امکان ارسال پیام های صوتی کوتاه با این گزینه)

ویژگی Push To Talk وایبر زندگی شما را آسان تر می کند. برای ارسال پیام، فقط کافی است دکمه میکروفون را که در سمت راست مکالمه است، فشار دهید. یک گزینه ی بزرگ جدید با عنوان Hold & Talk mode ظاهر می شود. اگر شخصی که میخواهید با او صحبت کنید Hold & Talk mode را فعال کند، تمام پیام ها بصورت خودکار ارسال شده و پشت سر هم پخش می شوند. اگر آن شخص این گزینه را فعال نکرده باشد، پیام های شما ضبط می شوند و برای او ارسال می شوند و برای گوش دادن به آنها، باید آنها را به صورت دستی پخش کند.

۹- جابجایی سریع بین گفتگوها

اگر گفتگوهای زیادی در حال انجام دارید، احتمالاً باید سریعاً بین چت روم ها جابجا شوید. هر بار که می خواهید چت روم را تغییر دهید، به جای مراجعه به صفحه اصلی برنامه، یک روش بهتر برای این کار وجود دارد. به ترفند زیر توجه کنید.

وارد چت روم هر کدام از گفتگوهای قبلی خود شده و به سمت راست صفحه خود سوایپ کنید (بکشید).

اینجا می‌توانید تمام اتاق‌های گفتگوی فعال خود را ببینید و با ضربه زدن روی نام چت دوست / گروه خود، به راحتی به یک چت روم متفاوت بروید.

۱۰- استیکرهای رایگان بسیار زیاد

نسخه جدید Viber استیکرهای جدید زیادی در بازار استیکر دارد، اما تعداد زیادی استیکر رایگان نیز ارائه داده است! کافی است به بازار استیکر بروید و استیکرهای رایگانی که دوست دارید را دانلود کنید!

حتما بخوانید: ۵ بهترین برنامه های تایپ فارسی و انگلیسی اندروید

۱۱- Wifi sleep policy

وایبر به طور پیش فرض وای فای را فعال خواهد کرد، بنابراین شما مجبور نیستید “آفلاین” شوید (وایبر همواره به وای ‌فای شما متصل است تا مانع آفلاین شدنتان شود). برای انجام تنظیمات لازم برای ویژگی Wifi sleep policy، مراحل زیر را دنبال کنید.

Navicon -> Settings -> General -> WiFi sleep policy

۱۲- ویدیوی کوتاه زیر را حتما ببینید

 

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا