سایر پیام رسان ها

ساده ترین روش حذف اکانت وایبر در گوشی آیفون و آیپد

الان دیگر برنامه ها و سرویس های پیام رسانی زیادی در دسترس ما هستند که به ما امکان می دهند در هر کجای دنیا که هستیم با دیگران ارتباط برقرار کنیم. بعضی از این سرویس های پیامرسان توانسته اند محبوبیت خیلی زیادی پیدا کنند ولی برخی دیگر نتوانسته اند آنطور که باید و شاید خودشان را نشان بدهند.

به عنوان مثال، برنامه وایبر (Viber) یکی از سرویس های پیامرسانی است که به کاربرانش امکان می دهد به طور رایگان برای دیگران پیام متنی، صوتی و ویدئویی بفرستند. با این حال خیلی از کاربران این پیامرسان قید استفاده از آن را زده اند و دیگر سراغش نمی آیند.

اگر شما هم یکی از همان دسته افراد هستید، راهنمای امروز ما به شما نشان می دهد که چطور اکانت وایبر خودتان را در گوشی آیفونتان به راحتی حذف کنید.

نحوه غیر فعال کردن حساب کاربری وایبر

ما می دانیم که وایبر یک سرویس چند پلتفرمی است، اما بعد از حذف اکانت وایبر در آیفون چه اتفاقی می افتد؟

 • تمام جزئیات فعالیت های شما مثل تماسها، پیامها، گروهها، استیکرها و موارد دیگر از گوشی آیفون شما پاک می شوند.
 • مخاطبین وایبر شما دیگر به عنوان کاربر این برنامه نمایش داده نمی شوند.
 • اکانت هایی که به حساب وایبر خودتان لینک کرده اید لغو اتصال خواهند شد.
 • حساب کاربری وایبر شما در سایر دستگاهها غیر فعال می شود.

وقتی اکانت وایبر خودتان را حذف می کنید، تمام داده ها و اطلاعات شما برای همیشه از بین می روند و دیگر نمی توانید آنها را بازیابی کنید. پس با آگاهی از این مساله و اگر هنوز هم قصد حذف کردن حساب کاربری وایبر خودتان را دارید مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 1: برنامه وایبر را باز کنید و به حساب کاربری خودتان که می خواهید حذفش کنید وارد شوید.

مرحله 2: روی منوی More (بیشتر) در قسمت پایین ضربه بزنید و گزینه Settings (تنظیمات) را انتخاب نمایید تا صفحه تنظیمات وایبر باز شود.

Settings

مرحله 3: روی Account (حساب کاربری9 ضربه بزنید و سپس گزینه Deactivate Account (غیرفعال کردن حساب کاربری) را انتخاب نمایید. با این کار هشداری ظاهر می شود که درباره حذف اکانت به شما اخطار می دهد. اگر واقعا مصم به حذف اکانتتان بودید، دوباره روی گزینه Deactivate (غیر فعال کردن) ضربه بزنید.

نکته: در نسخه های قدیمی وایبر، برای حذف اکانت باید از قسمت تنظیمات به Privacy (حریم شخصی) بروید و گزینه deactivate account (غیرفعال کردن حساب کاربری) را انتخاب نمایید.

Deactivate Account

مرحله 4: بعد از انجام این کارها، حساب کاربری شما در وایبر از روی گوشی آیفونتان حذف می شود.

توجه: با لغو نصب اپلیکیشن وایبر از روی گوشی، حساب کاربری تان حذف نخواهد شد، فقط خود برنامه از گوشی تان پاک می شود. علاوه بر این، شما می توانید از طریق کامپیوتر وارد حساب کاربری تان شوید و از آنجا اکانت وایبر خودتان را حذف کنید. با این کار، اکانت شما از روی گوشی تان هم پاک خواهد شد.

بعد از اینکه اکانت وایبر را غیرفعال کردم چه اتفاقی می افتد؟

بعد از غیرفعالسازی اکانت وایبر این اتفاقات رخ می‌دهد:

 • تمامی اطلاعات موجود روی دستگاهتان از جمله سوابق تماس و پیام‌ها، گروه‌ها و استیکرهای رایگان و خریداری شده حذف می‌شوند.
 • دیگر از نظر مخاطبان وایبرتان به عنوان کاربر وایبر شناخته نمی‌شوید.
 • سایر اکانت های مرتبط با اکانت وایبرتان مثل توئیتر، فیسبوک و غیره هم دیگر به این سرویس متصل نخواهند شد.
 • هرگونه اعتبار Viber Out خریداری شده روی این اکانت باقی خواهند ماند ولی می‌توانید از طریق ایمیل با پشتیبانی وایبر تماس بگیرید و تقاضای انتقال اعتبار به اکانت وایبر جدید را بدهید.
 • هنگامیکه وایبر دستگاه اولیه را غیرفعال می‌کنید (دستگاهی که با آن ثبت نام کرده‌اید)، این برنامه روی سایر دستگاهها هم غیرفعال خواهد شد.

نکته‌ی مهم: هنگامیکه اکانت را غیرفعال کرده‌اید هیچ راهی برای بازیابی اطلاعات کاربری ندارید. وایبر، پیام‌های شما را ذخیره نمی‌کند و قادر به بازیابی اطلاعات از دست رفته نیست. ثبت نام مجدد در وایبر با استفاده از همان گوشی قبلی هم باعث بازیابی سوابق اکانت قبلی نخواهد شد.

چگونه باید از چت‌های وایبرتان، نسخه‌ی پشتیبان بگیرید

برای تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان کامل از سوابق چت خودتان قبل از حذف اکانت وایبر خودتان، گام‌های زیر را دنبال کنید:

 • گام اول: وایبر را روی آیفون باز کنید.
 • گام دوم:گزینه‌ی More در پایین نوار ابزار را انتخاب کنید.
 • گام سوم: برای دسترسی به سایر گزینه‌ها، Settings را انتخاب کنید.
 • گام چهارم: بعد گزینه‌ی Calls and Massages را انتخاب کنید.
 • گام پنجم: گزینه‌ی Email message History را انتخاب کنید.

در اینجا برگه‌ی نگارش ایمیل باز می‌شود. آدرس ایمیل خودتان را در مقابل قسمت : TO بنویسید و بعد گزینه‌ی Send را بزنید تا فایل زیپ حاوی سوابق پیام‌های وایبری شما برایتان ارسال شود.

نکته‌ی مهم: نسخه‌ی پشتیبان برای راحتی شما فراهم شده و قابل بازیابی در همین دستگاه یا دستگاه دیگر نیست. نسخه‌ی پشتیبان سوابق ارسال پیام تنها در اندروید و آیفون قابل تهیه است.

۱۱ تا از بهترین ترفندهای پیام رسان وایبر

چگونگی فعالسازی مجدد اکانت وایبر

 • گام اول: وایبر را روی آیفون خودتان دانلود و نصب کنید.
 • گام دوم: دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید تا دوباره شماره موبایل خودتان را در این سرویس ثبت نمایید. با این کار دوباره اکانت قبلی را روی دستگاه جدید فعال خواهید کرد ولی سوابق ارسال پیام و تماسهایتان قابل بازیابی نیستند.

سوالات متداول در مورد حذف اکانت وایبر

1- آیا فرد دیگری می تواند از اکانت وایبر من استفاده کند؟

هر کسی که گوشی شما را در اختیار داشته باشد و کد وایبر را اسکن کند می تواند به راحتی به پیامها، ویدئوها، تماس ها و حریم شخصی شما در این برنامه دسترسی پیدا کند. برای این کار حتی لازم نیست که این فرد اکانت وایبر شما را داشته باشد.

2- اگر داده های وایبر را پاک کنم چه اتفاقی می افتد؟

به گفته وایبر، در صورتی که سن شما بیشتر از 16 سال باشد با اینکار همه اطلاعات خودتان در وایبر را پاک می کنید.

3- آیا می توان وایبر را از راه دور هک کرد؟

بله. وایبر را می توان از راه دور و بدون دسترسی فیزیکی به دستگاه مورد نظر از طریق برخی روشها و سرویسها هک کرد. بنابراین، برای محافظت از حریم خصوصی تان بهترین کار این است که موقع حذف اکانت وایبر، همه داده ها و پیام هایتان در این برنامه را هم پاک کنید.

امن ترین اپلیکیشن های پیام رسان دنیا 

جمع بندی

ما در این مطلب دو روش برای حذف اکانت وایبر به همراه تاریخچه تماس و سایر داده های برنامه در گوشی آیفون به شما معرفی کردیم. اگر تصمیم گرفته اید وایبر را حذف کنید یا می خواهید گوشی تان را عوض کنید حتما موقع حذف وایبر داده های آن را هم پاک کنید تا از حریم شخصی تان محافظت شود.

اپلیکیشن Aiseesoft iPhone Cleaner ابزار قدرتمند و بسیار خوبی برای حذف همیشگی وایبر و اطلاعات آن از روی گوشی آیفون شماست. این برنامه همچنین به شما کمک می کند تا داده های سیستم را پاکسازی کنید و فایل های خراب و غیره را حذف نمایید. اگر هنوز هم با حذف کردن وایبر از روی دستگاهتان مشکلی دارید آن را در بخش نظرات همین پست با ما در میان بگذارید.

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. سلام به شما
  اگر وایبر را پاک کنیم آیا پیام های که با یک شخص کردیم از گوشی اون هم پاک میشه؟
  متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا