به مدت محدود! اپلیکیشن "چرب زبان" با قیمت سال گذشته به فروش می رسد! (بهترین اپ آموزش زبان)

(اینجا کلیک کنید)
سایر پیام رسان ها

آموزش تماس صوتی/تصویری گروهی در اسکایپ

اسکایپ (Skype) برنامه ساخت شرکت مایکروسافت مدتهاست که قابلیت تماس صوتی و تصویری از راه دور و یک به یک را در اختیار کاربرانش قرار داده است. این برنامه علاوه بر این برای برقراری تماس گروهی بین همکاران، دوستان و اعضای خانواده نیز مفید است.

اسکایپ برای اولین بار در سال ۲۰۰۳ معرفی شد. این اپلیکیشن یک برنامه ارتباط از راه دور است که به طور تخصصی امکاناتی مثل ویدئو چت، تماس صوتی و خدمات پیام رسانی سریع و فوری را برای چندین سیستم عامل مختلف فراهم می کند. این سرویس برای کامپیوتر، موبایل و سایر دستگاه ها در دسترس است.

با استفاده از اسکایپ می توانید متن، فیلم، صدا و عکس هایتان را برای دیگران بفرستید. ما در این مطلب نحوه استفاده از اسکایپ برای برقراری تماس های گروهی را در اختیارتان می گذاریم.

دلتان می خواهد امروز با چه کسی تماس بگیرید؟ می توانید از اسکایپ برای برقراری تماس های گروهی با دوستان، اقوام و آشنایان و همکارانتان استفاده کنید.

تماس گروهی در اسکایپ با استفاده از کامپیوتر

برای استفاده از قابلیت تماس گروهی آنلاین در اسکایپ، می توانید مراحل زیر را در سیستم عامل های مک، لینوکس، ویندوز و همینطور در وب انجام بدهید:

۱- علامت + برای باز کردن گفتگوی جدید در سمت چپ صفحه انتخاب کنید.

۲- حالا گزینه New Group را بزنید تا یک گروه جدید ساخته شود.

۳- برای گروهتان اسم بگذارید یا گروهی که قبلا ساخته شده را انتخاب کنید.

۴- روی فلشی که در سمت پایین و سمت راست کادر قرار دارد بزنید.

Skype Group Chat

۵- حالا مخاطبین مورد نظرتان را به گروه اضافه کنید. برای پیدا کردن موارد بیشتر می توانید از لیست پیشنهادی یا از گزینه جستجو استفاده کنید.

۶- برای شروع گفتگو روی گزینه Done کلیک کنید. به این ترتیب شما و سایر اعضای گروه می توانید متن، صدا و فیلم هایتان را برای هم ارسال کنید.

Skype Add Members

تماس گروهی در اسکایپ با استفاده از اپلیکیشن

برای برقراری تماس گروهی با اسکایپ از طریق خود برنامه مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- روی آیکن نوشتن در قسمت بالا و سمت راست برنامه ضربه بزنید.

۲- گزینه New Group Chat را انتخاب کنید.

Skype group chat on iPhone

۳- نام لازم برای گروهتان را وارد کنید.

۴- روی علامت فلش در قسمت پایین و سمت راست کادر ضربه بزنید.

۵- حالا مخاطبین مورد نظرتان را به گروهتان اضافه کنید. برای پیدا کردن موارد بیشتر می توانید از لیست پیشنهادی یا از گزینه جستجو استفاده کنید.

۶- برای شروع گفتگو روی گزینه Done کلیک کنید. به این ترتیب شما و سایر اعضای گروه می توانید متن، صدا و فیلم هایتان را برای هم ارسال کنید.

Skype Group Chat

اسکایپ اخیرا شاهد تغییراتی در خود بوده و ویژگی های فراوان و مفیدی به آن اضافه شده است. به تازگی ویژگی زیرنویس برای تماس ها، نشانه گذاری برای پیام ها و قابلیت به اشتراک گذاری صفحه نمایش به ویژگی های اسکایپ اضافه شده اند. با بروز رسانی های اخیر اسکایپ، حالا شما می توانید در این برنامه تماس گروهی هم داشته باشید. این قابلیت برای وب، برنامه اسکایپ در کامپیوترهای تحت ویندوز ۱۰ و مک و همینطور اپلیکیشن اسکایپ در اندروید و آی او اس ارائه شده است. نحوه کار این قابلیت در ادامه توضیح داده می شود.

 برای برنامه ریزی تماس گروهی با اسکایپ، باید از قبل یک گروه ایجاد کرده باشید. اگر گروه ندارید اول از همه یک گروه بسازید.

برنامه ریزی تماس گروهی اسکایپ در وب، ویندوز و مک

تماس گروهی اسکایپ در وب، ویندوز و مک مثل هم است. برنامه را باز کنید و گروهی که می خواهید در آن تماس گروهی ایجاد کنید را انتخاب نمایید. روی گزینه های بیشتر در کنار پیام ویدئویی کلیک کنید، یک مخاطب را ارسال کنید و گزینه فایل را اضافه کنید. از منوی موجود، گزینه Schedule a call را انتخاب نمایید.

https://cloud.addictivetips.com/wp-content/uploads/2019/11/Schedule-a-group-call-skype.jpg

به این ترتیب پنجره جدیدی باز می شود که می توانید در آن عنوان تماس مثل موضوع، تاریخ و زمان تماس را وارد کنید. با این کار دعوت نامه تماس برای همه اعضای گروه ارسال می شود و آنها گزینه رد یا پذیرش آن را پیش رو دارند. علاوه بر این شما می توانید یادآور تماس را هم به همراه دعوت نامه تماستان فعال کنید.

https://cloud.addictivetips.com/wp-content/uploads/2019/11/Schedule-a-group-call-skype-1.jpg

چطور با گوشی هوشمند اندرویدی تماس گروهی صوتی و تصویری اسکایپ برقرار کنیم؟

از پلی استور گوگل اسکایپ را بروی گوشی هوشمند یا تبلت خود نصب کنید و برنامه را باز کنید. وارد زبانه calls در پایین صفحه شوید و گزینه new call را از گوشه پایین سمت راست انتخاب کنید.

word image 137

میتوانید از زبانه chat در اسکایپ نیز وارد گزینه new call شوید. بروی مداد شکل new chat در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید.

word image 138

گزینه new call در بالا نمایش داده خواهد شد. برای برقراری تماس جدید آغاز خواهد شد.

word image 139

در صفحه بعدی، اسکایپ لیستی از مخاطبین شما را به شما نشان میدهد. سرچ کنید یا صفحه را به پایین بکشید تا افراد را به گروه خود اضافه کنید. با ضربه زدن بروی مخاطبین، آنهایی که برای برقراری تماس اضافه شده اند به ترتیب اضافه شده و در بالای صفحه قابل مشاهده هستند. هر وقت کارتان به پایان رسید گزینه call را انتخاب کنید.

word image 140

برای اضافه کردن ویدیو بروی آیکن دوربین در پاین ضربه بزنید.

word image 141

یا میتوانید اول یک چت گروهی با همه افرادی که میخواهید تشکیل بدهید و بعد تماس را برقرار کنید. این موضوع زمانی کاربرد دارد که با افراد مشابه ای تماس های منظم برقرار میکنید. از زبانه chat گزینه new chat را انتخاب کنید

word image 142

در پنجره new chat گزینه new group chat را از گوشه بالا سمت چپ انتخاب کنید.

word image 143

نام گروهی که سعی در تشکیل آن دارید را وارد کرده و بروی پیکان کلیک کنید. علاوه بر این میتوانید با ضربه زدن به دوربینی که در بالای نام گروه قرار دارد، عکس مناسبی برای گروه خود انتخاب کنید.

word image 144

در صفحه بعد لیستی از مخاطبین خود را میبینید. تمامی افرادی که میخواهید در گروه تان باشد را انتخاب کنید و در نهایت از گوشه بالا سمت راست گزینه done را انتخاب کنید.

word image 145

چند ثانیه طول میکشد تا اسکایپ گروه را درست کرده و افراد را به آن اضافه کند. برای برقراری یک کنفرانس صوتی بروی دکمه تلفن شکل audio call در گوشه بالا سمت رست ضربه بزنید.

word image 146

اگر میخواهید تماس گروهی تصویری برقرار کنید، بروی دکمه دوربین ضربه بزنید.

برای اضافه کردن افراد بیشتر به گروه قبل از برقراری تماس گزینه invite more people را از پایین صفحه انتخاب کنید.

word image 147

برای دعوت افراد بیشتر در حین تماس، بروی …(گزینه های بیشتر)در گوشه پایین سمت راست صفحه تماس ضربه بزنید.

word image 148

گزینه add people در گوشه پایین سمت چپ تصویر نمایش داده خواهد شد.

word image 149

چطور با استفاده از آیفون تماس گروهی صوتی و تصویری اسکایپی برقرار کنیم؟

اسکایپ را روی آیفون خود نصب کرده و اجرا کنید. بروی calls در پایین صفحه ضربه بزنید و سپس گزینه new call را از گوشه بالای سمت راست انتخاب کنید.

word image 150

یا میتوانید با انتخاب صفحه chats و بعد از آن گزینه new chat را از گوشه بالا سمت چپ به گزینه new call برسید.

word image 151

میتوانید گزینه new call را در بالا ببینید. آن را انتخاب کنید تا تماس جدیدی برقرار شود.

word image 152

حال میتوانید تمامی مخاطبین خود را در یک لیست ببینید. افرادی که میخواهید اضافه کنید را پیدا کنید و انتخاب شان کنید. سپس گزینه call را از گوشه بالا سمت راست انتخاب کنید.

word image 153

اگر میخواهید تماس تصویری را شروع کنید میتوانید آیکن دوربین را از پاین صفحه تماس انتخاب کنید.

word image 154

علاوه بر این میتوانید یک گروه چت با تمام افرادی که میخواهید با آنها تماس بگیرید، قبل از تماس با آنها بسازید. اگر جلسات منظم با افراد مشابه دارید این کار میتواند در دراز مدت در وقت شما صرفه جویی کند. وارد قسمت chats شوید و گزینه new chat را از گوشه بالا سمت راست انتخاب کنید.

word image 155

صفحه new chats باز میشود. گزینه new group chat را از بالا انتخاب کنید.

برای گروه تان اسم بنویسید و بروی علامت پیکان بزنید. برای انتخاب تصویر برای گروه بروی دوربینی که در بالا نمایش داده شده است ضربه بزنید.

word image 156

صفحه بعدی لیستی از تمامی مخاطبین شما را نمایش خواهد داد. افراد دیگری که در تماس شما هستند را انتخاب کنید و بعد گزینه done را از گوشه بالا سمت راست بزنید.

word image 157

گروه اسکایپی شما با افرادی که انتخاب کردید ساخته شده است. برای شروع کنفرانس صوتی در اسکایپ بروی دکمه تلفن در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.

word image 158

برای برقراری تماس ویدیویی اسکایپ با دیگران، دکمه دوربین را انتخاب کنید.

word image 159

دکمه invite more people در پایین صفحه به شما امکان میدهد افراد بیشتری را قبل از برقراری تماس به کنفرانس اضافه کنید.

word image 160

اگر تماس برقرار شده است و کسی از قلم افتاده است، نگران نباشید. از … (گزینه های بیشتر) در گوشه پایین سمت رست استفاده کنید.

word image 161

این کار گزینه های بیشتری را در پایین صفحه نمایش میدهد. گزینه add people را انتخاب کنید تا مخاطبین بیشتری را به کنفرانس در حال برگزاری اضافه کنید.

word image 162

از اسکایپ هنوز هم در خیلی جاها به عنوان برنامه اصلی تماس های رسمی استفاده می شود. برنامه اسلک (Slack) هنوز نتوانسته اسکایپ را کنار بزند و از آن پیشی بگیرد. علاوه بر محبوبیت زیاد اسکایپ، تماس ها و برنامه ریزی های این برنامه از طریق برنامه ها و سرویس هایی مثل Outlook و Google Calendar انجام می شود.

این مورد نه تنها یک ویژگی جدید و فوق العاده است؛ بلکه همچنین می تواند باعث گسترش دعوت نامه شما برای تماس های فرد به فردتان شود. علاوه بر این گزینه ای برای اضافه کردن تماس برنامه ریزی شده به تماس های مکرر شما هم وجود دارد. به عنوان مثال می توانید تماس هایی به طور منظم اتفاق می افتند را به این لیست اضافه کنید.

 

چطور با اسکایپ کار کنیم؟ (آموزش کامل برای مبتدیان)

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. می خوام شبکه نمایش خانگی پر مخاطب باشه و اگرشبکه تماشا پخش کنی من راضی نیستم به قران باید لطفا سریال کره ای جدید جامیونگ گو همان جمونگ 3 وته جیونگ شبکه تماشا هیچ وقت پخش نشود و شبکه نمایش خانگی سایت همتا مووی پخش شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا