آموزش ترفندهای موبایلی

۷ اپلیکیشن برتر ویرایش عکس در اندروید و آیفون (بهمراه لینک دانلود)

چگونه باید از جذاب بودن عکس‌هایتان، جلب توجه مردم و هدایت آنها به سمت برند خودتان اطمینان پیدا کنید؟ از بهترین اپلیکیشن های در دسترس برای ویرایش تصویر استفاده کنید. کدامیک از این اپلیکیشن ها بهترند؟ به شما میگویم.

۱-برنامه Snapseed

برای ویرایش پیشرفته‌ عکس روی موبایل مناسب است.

C:\Users\user\Downloads\image1-2-1024x860.png

بسته‌ Snapseed گوگل قابل رقابت با ویرایشگرهای دسکتاپ عکس است و طیف وسیعی از ویژگی‌ها و روابط بصری را دارد.

انتظار دارید تا این اپلیکیشن ویرایشگر رایگان عکس، از فیلترهایی برخوردار باشد. با این حال برخلاف سایر اپلیکیشن ها می‌توانید این فیلترها را ویرایش کرده و فیلتر مدنظر خودتان را بسازید.

این اپلیکیشن دارای ابزارهای کلاسیک همچون برش زدن، صاف کردن، قابگیری، اضافه کردن متن، شکلک‌ها و غیره است. همچنین دقت تصویر بدون نقطه نقطه شدن ظاهر عکس را میسر می‌کند. پس عملکرد جالبی دارد.

این اپلیکیشن دارای قابلیت ماسک کردن است که به شما امکان ویرایش عمق پس زمینه را می‌دهد. عکاسان هم غالباً از این قابلیت برای تار کردن پس زمینه و پیش زمینه در حین تمرکز روی سوژه استفاده می‌کنند.

ابزار «تنظیم انتخابی» (Selective Adjust) هم وجود دارد که به شما امکان انتخاب نقاط خاصی از عکستان را می‌دهد تا میزان اشباع، کنتراست و روشنی آنرا تغییر دهید.

این ویرایشگر عکس، سوابق ویرایشگری را هم برایتان ثبت می‌کند تا به آنها دسترسی پیدا کنید.

۲- ویرایشگر عکس Prisma

برای تبدیل عکسهایتان به نقاشی‌ها و طراحی‌های هنری مناسب است.

C:\Users\user\Downloads\3.png

خب اغلب فیلترهایی که عکس‌ها را به طراحی یا نقاشی تبدیل می‌کنند، بهت آور هستند ولی Prisma در این بین یک استثنا است.

این اپلیکیشن رایگان ویرایش عکس از شبکه‌های عصبی مصنوعی استفاده می‌کند که به عکس‌ها ظاهری می‌دهد که انگار پیکاسو، مونه یا حتی سالوادور دالی آنرا کشیده است.

انجامش دهید تا از شباهت عکس به خودتان متعجب شوید. می‌توانید هزینه‌ دریافت فیلترهای اضافی را پرداخت کنید ولی مجموعه‌ زیادی از آنها رایگان ارائه می‌شوند.

همچنین Prisma همانند اینستاگرام دارای جامعه‌ آنلاین خودش است. پس هنگامیکه ویرایش را انجام دادید می‌توانید عکس را در فید Prisma به اشتراک گذاشته، به طور مستقیم در دستگاهتان ذخیره کنید، آنرا روی هر اپلیکیشن رسانه اجتماعی دیگری به اشتراک بگذارید یا با ایمیل یا پیام رسان ارسال نمایید.

۳- ادوب فتوشاپ اکسپرس (Adobe Photoshop Express)

برای تمامی انواع ویرایشگری عکس مناسب است.

ادوب فتوشاپ اکسپرس بسیاری از ابزارهای ویرایشگری عکس فتوشاپ را دارد و آنها را در یک اپلیکیشن موبایل جا داده است.

استفاده از این اپلیکیشن با وجود اینکه ویژگیهای پیشرفته‌ای را فراهم می‌کند بسیار آسان است.

می‌توانید عکس را از دستگاهتان منتقل کنید، با دوربین عکس جدیدی بگیرید یا از تصویر قرار گرفته روی اکانت Asobe Creative Cloud استفاده کرده و آنرا ویرایش کنید.

۱۰ برنامه برتر برش و ویرایش فیلم در گوشی موبایل (رایگان و پرمیوم)

۱۰ اپلیکیشن کاملاً کاربردی که هر کاربر اندروید در ایران به آنها نیاز دارد!

این اپلیکیشن تمامی ابزارهای مدنظرتان مثل برش زدن، اصلاح قرمزی چشم، روشنایی، کنتراست، اشباع، فیلترها، کادرها و غیره را دارد. با این حال، بهترین قسمت آن استفاده از فیلترهای هوشمندانه است. این فیلترها به طور خودکار به اصلاح مسائلی مثل دمای رنگ و مشکلات نمایش عکس می‌پردازند. قبل از استفاده از ادوب فتوشاپ اکسپرس باید اول اکانت Adobe ID راه اندازی کنید.

بعد از اتمام ویرایش عکس، می‌توانید آنرا مستقیماً در دستگاهتان ذخیره کرده یا در سایر اپلیکیشن های بازاریابی و رسانه اجتماعی به اشتراک بگذارید.

۴- برنامه Foodie

با آن تصاویر غذاهایتان را یک درجه ارتقاء می‌دهید.

هر فردی در برهه‌ای از زندگی خودش مرتکب این گناه می‌شود که با غذایش عکس می‌گیرد. اپلیکیشن Foodie پذیرای این انگیزه است و به شما اجازه‌ گرفتن عکس‌های با کیفیت را می‌دهد.

این ویرایشگر تا حدی شبیه اینستاگرام عمل می‌کند و فقط ۳۰ فیلتر و ویژگی ویرایشگری مجزا برای غذا دارد.

بعلاوه با این نرم افزار چشم انداز خوب و رنگهای جذابی برای عکستان فراهم می‌کنید.

به طور کلی اگر تصاویر غذا را تهیه می‌کنید به این اپلیکیشن ویرایشگر رایگان عکس نیاز دارید.

۵- ادوب فتوشاپ لایتروم سی سی (CC Adobe Photoshop Lightroom)

برای افراد حرفه‌ای و آنهاییکه به سرعت به دنبال تنظیمات حرفه‌ای هستند، مناسب است.

C:\Users\user\Downloads\6.png

اگر می‌خواهید حرفه‌ای‌تر عمل کنید، اپلیکیشن ادوب فتوشاپ لایتروم سی سی را بررسی کنید. این اپلیکیشن حاصل از نرم افزار محبوب دسکتاپ امکان دسترسی به ابزارهای ویرایش حرفه‌ای را فراهم می‌کند. بعلاوه این اپلیکیشن با فایل‌های RAW هم کار می‌کند که فرمت تصویری با کیفیتی در میان عکاسان است.

یکی از ویژگی‌های این اپلیکیشن رایگان این است که هر چیزی را در اختیار هر کسی قرار نمی‌دهد.

در عوض، مجموعه‌ای از ابزارهای تنظیمات با کیفیت را در قالب اسلایدهای ساده در اختیارتان قرار می‌دهد تا بتوانید نور، جزئیات، رنگ، اعوجاج و نقطه نقطه شدن عکستان را تنظیم کنید.

با عضویت در Adobe Creative Cloud می‌توانید به ویژگی‌های جانبی هم دسترسی پیدا کنید که شامل ویرایش انتخابی و Adobe Sensei است که به طور خودکار تگ‌هایی را براساس محتوای شما به تصویرتان اضافه می‌کند و به سرعت می‌توانید تصویر ایده آلتان را بسازید.

۶- فوتو کولاژ (Photo Collage)

برای تهیه‌ی عکس‌های کولاژ مناسب است.

C:\Users\user\Downloads\7.png

بسیاری از اپلیکیشن های ویرایش رایگان عکس امکان تهیه عکس‌های ساده کولاژ را می‌دهد (مثل فتوشاپ اکسپرس) با این حال، فوتوکولاژ چیز دیگری است.

این اپلیکیشن هزاران طرح را در اختیارتان قرار می‌دهد تا همواره طرح متناسب و ایده آل برای نیازهای خودتان را انتخاب کنید. طیف وسیعی از سبک‌ها و پس زمینه‌های جالب را در اختیارتان قرار می‌دهد. بعلاوه می‌توانید متن، فونت، رنگ و اندازه‌های مدنظرتان را لحاظ کنید.

همچنین این اپلیکیشن، ابزارهای اصلی ویرایش متن را در اختیارتان قرار می‌دهد پس نیازی نیست تا برای تهیه‌ عکس کولاژ کامل میان سایر اپلیکیشن ها بگردید.

۷- ادوب فوتوشاپ فیکس (Adobe Photoshop Fix)

برای ویرایش پرتره‌ها متناسب است.

C:\Users\user\Downloads\8.png

اپلیکیشن ادوب فوتوشاپ فیکس برای اضافه کردن فیلترها یا افکت‌ها به عکس‌هایتان نیست. در عوض برای اصلاح یا حذف جنبه‌های ناخواسته‌ تصاویرتان طراحی شده است.

می‌توانید از این برنامه و اپلیکیشن ساده ویرایش عکس برای تهیه‌ نسخه‌های حرفه‌ای از پرتره‌هایتان استفاده کنید. این برنامه تمامی ویژگیهای زیربنایی را دارد و می‌توانید از آن برای تنظیم هایلایت‌ها، سایه‌ها، رنگ‌ها و غیره استفاده کنید.

با این حال، ویژگی آبگون کردن عکس هم در این برنامه بسیار تأثیر گذار است.

۸- فیستون (Facetune)

در iOS و اندروید به قیمت ۹۹/۳ دلار در دسترس است.

برای ویرایش حرفه‌ای سلفی‌ها مناسب است.

C:\Users\user\Downloads\14.png

آیا سلفی می‌گیرید؟ فیستون یکی دیگر از اپلیکیشن های ویرایش عکس است که ظاهر بهتری را به شما می‌بخشد.

به سرعت می‌توانید با آن، تنظیمات حرفه‌ای را در تصاویرتان اعمال کنید. می‌توانید پوستتان را نرم، دندانتان را سفید، حذف کک و مک ها و تغییر موقعیت مکانی ویژگیهای چهره را با چند کشش و لمس انجام دهید. پس زمینه‌های عکس‌ها هم با گرافیک‌های جالب قابل تغییر است.

۵ تااز بهترین برنامه های فتوشاپ برای گوشی های آیفون

۶ تا از بهترین و جدیدترین نرم افزارهای ویرایش عکس در گوشی آیفون

فیستون به راحتی برای تعدیل تصویر مناسب است مثلاً اگر از دور سلفی بگیرید، عکستان شبیه عروسک مومی می‌شود. خوشبختانه می‌توانید با فشار دادن دکمه‌ آبی در پایین صفحه بین تصویر اصلی و نسخه‌ ویرایش شده جابجا شوید. با این روش به راحتی متوجه می‌شوید که زیاده روی نکرده‌اید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن