آموزش ترفندهای موبایلی

بازیابی مخاطبین گوشی سامسونگ (3 روش قطعی)

لیست مخاطبین و شماره تلفن ها به عنوان مهم ترین داده های تلفن های همراه شناخته می شوند. همه ما ممکن است به اشتباه مخاطبین خود را حذف کنیم. در بین کاربران سامسونگ، این اتفاق معمولا رخ می دهد. این مقاله بر ارائه بهترین راه حل ها برای بازیابی مخاطبین حذف شده از تلفن سامسونگ تمرکز دارد.

برخی از کاربران مایلند ترفندهایی را برای بازیابی مخاطبین از دست رفته در تلفن های سامسونگ پیدا کنند. اما مسئله ای که باید به آن توجه کرد این است که اکثر این ترفندها به یک نسخه پشتیبان قبلی نیاز دارند. ترفندهای 2 و 3 این مقاله هم از این دسته راه حل ها هستند. اگر قبل از حذف مخاطبین خود نسخه پشتیبان تهیه نکرده اید به سراغ ترفند 1 بروید.

اگر به اشتباه شماره تلفن های دستگاه سامسونگ خود را حذف کردیم، چه کنیم؟

ترفند 1- بازیابی مخاطبین حذف شده از حافظه داخلی سامسونگ بدون پشتیبان گیری

ترفند 2- بازیابی شماره تلفن های حذف شده از Cloud

ترفند 3- بازیابی مخاطبین حذف شده با استفاده از اپلیکیشن های شخص ثالث

اگر به اشتباه مخاطبین سامسونگ خود را حذف کردیم برای بازیابی آنها چه کاری باید انجام دهیم؟

مطمئنا مخاطبین حذف شده به یکباره از Samsung Galaxy شما پاک نمی شوند. بایت‌های این مخاطبین در فضای حافظه داخلی گلکسی شما پراکنده شده و در قالبی نامرئی ذخیره می ‌شوند تا برای پذیرش داده‌های جدید آماده باشند.

اگر بتوانید بایت های پراکنده را جمع آوری کنید، می توانید به راحتی مخاطبین حذف شده را در Samsung Galaxy خود بازیابی کنید. برای انجام این کار، باید از وارد کردن داده های جدید خودداری کنید. در غیر این صورت، شانس بازگرداندن داده های از دست رفته خود را از دست خواهید داد.

اولین اقداماتی که باید در دستگاه سامسونگ خود انجام دهید در زیر توضیح داده شده اند:

 • استفاده از تلفن خود را متوقف کنید، عکس نگیرید، اس ام اس ارسال نکنید و در اینترنت گشت و گذار نکنید.
 • برای جلوگیری از آپدیت خودکار سیستم، شبکه اینترنت را خاموش کنید.
 • از روش مناسب برای بازیابی مخاطبین از دست رفته خود استفاده کنید.

ترفند 1- بازیابی مخاطبین حذف شده از حافظه داخلی سامسونگ بدون پشتیبان گیری- استفاده از نرم افزار حرفه ای Samsung Data Recovery

همانطور که همه ما می دانیم، اکثر افراد به احتمال زیاد مخاطبین خود را بطور تصادفی حذف می کنند و زمانی برای پشتیبان گیری از آنها ندارند. به لطف Samsung Data Recovery، لازم نیست نگران این موضوع باشید، زیرا هدف این نرم افزار بازیابی فایل های پاک شده از گوشی های اندرویدی بدون نسخه پشتیبان است. با استفاده از آن، می توانید مخاطبین حذف شده خود را به راحتی در Samsung Galaxy خود پیدا کنید.

Samsung Data Recovery چه کاری می تواند برای شما انجام دهد؟

(1) پیام های متنی، مخاطبین، گزارش تماس های حذف شده یا گم شده را از حافظه داخلی/سیم کارت اندروید بازیابی می کند.

(2) عکس‌ ها، فیلم‌ ها، موسیقی و اسناد حذف شده را از کارت SD اندروید بدون روت بازیابی می کند.

(3) از فایل‌ های موجود در دستگاه Android در رایانه (برای دستگاه‌های اندروید روت شده و روت نشده) نسخه پشتیبان تهیه می کند.

(4) پیش نمایش فایل ها قبل از انتقال داده ها.

این نرم افزار از تمامی گوشی های سامسونگ گلکسی از جمله گلکسی S10/S9/S7/S6، Galaxy Note 9/8/7/6، Galaxy A9/A8/A7/A6، Galaxy J8/J7/J6/J5/J4 و غیره پشتیبانی می کند، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد سازگاری نیست. در واقع، سایر برندهای اندروید مانند HUAWEI، LG، Xiaomi، OPPO، OnePlus، Motorola، HTC و غیره نیز پشتیبانی می شوند.

در ادامه بخوانید: اتصال گوشی به تلویزیون سامسونگ (4 روش ساده) 

چگونه می توان مخاطبین خود را در سامسونگ بازیابی کرد؟

برای انجام این کار، ابتدا باید دستگاه سامسونگ خود را روت کنید. سپس:

1- برنامه را اجرا کنید و Samsung Galaxy خود را به رایانه متصل کنید.

2- اشکال زدایی USB را فعال کنید.

3- برنامه فایل ها را اسکن می کند.

4- مخاطبین را پیش نمایش و انتخاب کنید.

5- مخاطبین را از سامسونگ به رایانه بازیابی کنید.

جزئیات بیشتر:

مرحله 1- Samsung Galaxy خود را از طریق کابل USB به رایانه وصل کنید

لطفاً Samsung Data Recovery را دانلود و روی رایانه خود نصب کنید. سپس برنامه را اجرا کنید و گوشی سامسونگ خود را از طریق کابل USB به کامپیوتر متصل کنید. شما باید اشکال زدایی USB را در تلفن سامسونگ خود فعال کنید. پس از انجام این کار، می توانید رابط اصلی را به صورت زیر مشاهده کنید:

Samsung Data Recovery

مرحله 2- پیش نمایش و انتخاب مخاطبین

در رابط اصلی، رویContacts و فایل‌های دلخواه تیک بزنید سپس روی Next ضربه بزنید. برنامه یک اسکن عمیق داده را روی تلفن سامسونگ شما انجام می دهد. پس از اتمام، می توانید پیش نمایش مخاطبین را مشاهده کرده و موارد دلخواه را انتخاب کنید. (موارد حذف شده با رنگ قرمز مشخص شده اند.)

پیش نمایش و انتخاب مخاطبین

مرحله 3- بازیابی مخاطبین حذف شده

روی نماد Recover ضربه بزنید و یک پوشه محلی را برای ذخیره مخاطبین انتخاب کنید. اگر فایل های دیگری را هم برای بازیابی انتخاب کرده اید، نرم افزار پوشه هایی را برای ذخیره هر نوع فایل ایجاد خواهد کرد.

۱۰ روش ساده افزایش شارژدهی و عمر باتری گوشی سامسونگ

ترفند 2- بازیابی مخاطبین حذف شده در سامسونگ از Cloud

گوگل و سامسونگ فضای ذخیره سازی رایگانی را برای کاربران سامسونگ فراهم می کنند تا فایل های پشتیبان گیری شده را در سرویس های ابری خود ذخیره کنند. می توانید یک فرکانس برای پشتیبان گیری خودکار از مخاطبین خود در حساب ابری خود تنظیم کنید. اگر از مخاطبین در فضای ابری نسخه پشتیبان تهیه کرده ‌اید، می ‌توانید آنها را از پشتیبان ‌گیری ابری بدون نیاز به رایانه بازیابی کنید.

در ادامه Samsung Cloud را به عنوان مثال در نظر می گیریم.

فایل های پشتیبانی شده: مخاطبین، گزارش تماس ها، پیام ها، فایل های رسانه ای، تقویم ها، تنظیمات تلفن، برنامه ها و موارد دیگر.

دستگاه های پشتیبانی شده (در دستگاه های Verizon موجود نیست): Galaxy S10/S9/S8/S7/S6، Note 8/5/4، Galaxy J7/J3، Galaxy Tab S3/S2/A

مراحل زیر را دنبال کنید:

1- به Settings بروید.

2- روی Accounts and backup ضربه بزنید.

3- روی Backup and restore کلیک کنید.

4- گزینه Restore data را انتخاب کنید.

5- Contacts (Samsung account) و سایر فایل هایی که می خواهید بازیابی کنید را انتخاب کنید.

6- روی Restore Now کلیک کنید تا مخاطبین پشتیبان گیری شده را در تلفن سامسونگ خود ذخیره کنید.

توجه: مخاطبین دانلود شده، مخاطبین موجود در Samsung Galaxy شما را پوشش خواهند داد. شما نمی توانید موارد را پیش ‌نمایش کنید و مخاطبین را یک به یک از فضای ابری بازیابی کنید.

بازیابی مخاطبین حذف شده در سامسونگ از Cloud

ترفند 3- بازیابی مخاطبین حذف شده با استفاده از اپلیکیشن های شخص ثالث

در ادامه چند اپلیکیشن برای بازیابی مخاطبین سامسونگ فهرست می کنیم. می توانید آنها را روی Samsung Galaxy خود نصب و امتحان کنید زیرا رایگان هستند. با این حال، بیشتر آنها مخاطبین حذف شده را از نسخه پشتیبان بازیابی می کنند.

1-GT Recovery

GT Recovery یک راه حل مفید برای بازیابی فایل ها از گوشی های اندروید است. اگر Samsung Galaxy خود را روت کنید، می توانید مخاطبین حذف شده را به راحتی به آن بازگردانید. ممکن است این برنامه بتواند فایل‌ های حذف شده را بدون روت هم بازیابی کند، اما شانس مواجهه با شکست زیاد است زیرا فقط می‌ تواند فایل‌های حافظه پنهان گوشی شما را اسکن کند.

بنابراین اگر می خواهید فایل های از دست رفته خود را بدون پشتیبان پیدا کنید، گوشی خود را روت کرده و از GT Recovery استفاده کنید. این برنامه از مخاطبین، اس ام اس، گزارش تماس ها، عکس ها، اسناد TXT و موارد دیگر پشتیبانی می کند.

GT Recovery

بخوانید: ۲۰ تا از بهترین ترفندهای گوشی سامسونگ

2-Deleted Contact Recovery (بهترین)

همانطور که از نام آن مشخص است، این برنامه روی بازیابی مخاطبین حذف شده تمرکز دارد و می تواند مخاطبین حذف شده شما را نجات دهد، اما باید با حساب فیس بوک خود وارد آن شوید تا بتواند مخاطبین را از فیس بوک بارگیری کند. با توجه به بازخورد کاربران، ممکن است بازیابی مخاطبین زمان زیادی طول بکشد.

deleted-contact-recovery-app

3-Super Backup & Restore

این برنامه قادر است از مخاطبین سامسونگ شما در کارت SD نسخه پشتیبان تهیه کرده و آنها را از نسخه پشتیبان بازیابی کند. همچنین می‌ تواند فایل های پشتیبان‌ گیری شده را در Google Drive یا Gmail بارگیری کند و به شما اجازه می ‌دهد نسخه‌ های پشتیبان را از حساب Google خود دانلود کنید. مخاطبین، آدرس ایمیل، گروه‌های مخاطب و عکس ‌های مخاطب همگی پشتیبانی می ‌شوند.

Super Backup & Restore

با توسعه فناوری، مهم نیست که یک لیست پشتیبان ایجاد کنید یا نه، امروزه کاربران می توانند مخاطبین حذف شده خود را در تلفن های سامسونگ یا سایر دستگاه های اندرویدی به راحتی بازیابی کنند. توجه داشته باشید که در حال حاضر نرخ موفقیت 100 درصدی برای بازیابی داده ها وجود ندارد. بنابراین بهترین راه برای ایمن نگه داشتن اطلاعات خصوصی این است که به طور منظم از تلفن سامسونگ خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

در ادامه بخوانید: روش ريست كردن گوشي سامسونگ

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

 1. سلام
  من میخام مخاطبین چهار سال پیشم رو ریکاوری کنم. آیا راهی برای آن سراغ دارید.

  سپاس فراوان از توضیحتون

 2. سلام موفق باشی من معلم بازنشسته هستم سعی میکنم از برنامه های شما استفاده کنم وبی نیاز باشم از کمک دیگران برای شما آرزوی تندرستی وپیروزی دارم

 3. سلام بر شما لطفاً اگر میتوانید کمک کند من چند مخاطب را میخواهم از گوشی حذف کنم ولی پس از حذف کردن بر میگردد روی گوشی علت چیه
  مدل گوشی سامسونگ مدلA52 لطفاً راهنمایی کنید ممنون میشم حتما جواب دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا