آموزش ترفندهای موبایلی

قفل برنامه ها در سامسونگ (بدون اپلیکیشن و با)

در این مطلب بهترین روش قفل برنامه ها در گوشی های سامسونگ با کمک اپلیکیشن و با کمک خود گوشی سامسونگ را به زبان ساده یاد می دهیم.

قفل کردن برنامه ها با پوشه امن سامسونگ

همانطور که هواوی برای قفل کردن برنامه ها از PrivateSpace یا همان «فضای شخصی» استفاده می کند، سامسونگ نیز Secure Folder یا «پوشه امن» را برای این منظور ایجاد کرده است. پوشه امن فضایی محافظت شده است که می توانید تصاویر، ویدیوها، فایل ها و داده‌ها را در آنجا ذخیره کنید و برنامه های شخصی خود را در آن نصب نمایید. پوشه امن فضایی رمزگذاری شده ایست که از پلتفرم امنیتی ناکس (Knox) سامسونگ بهره می برد.

Samsung Secure Folder

پوشه امن سامسونگ

می توانید به پوشه امن خود، قفل بیومتریک (اسکن چشم یا اثر انگشت)، الگو، رمز یا پین اضافه کنید.

نحوه قفل کردن برنامه ها با پوشه امن سامسونگ

توجه: پوشه امن به طور پیشفرض در گوشی های گلکسی S10e، S10، S10+، Fold، Note9، S9، S9+، Note8، S8، S8+، S7 edge، S6 edge+، S6 edgeو S6 نصب شده است.

جهت استفاده از پوشه امن، مراحل زیر را طی کنید:

۱. حساب کاربری سامسونگ بسازید.

۲. به Settings سپس Lock screen and security و از آنجا به Secure Folder بروید.

Accessing Secure Folder

رفتن به پوشه امن

آن را انتخاب کنید تا باز شود. سپس با حساب کاربری سامسونگ خود وارد پوشه شوید و اگر حساب ندارید یک حساب درست کنید. پوشه را باز کنید. در قسمت بالا منویی مشاهده می کنید که گزینه های قفل کردن، اضافه کردن برنامه، اضافه کردن فایل و ویرایش برنامه ها در آن وجود دارد. در پایین پوشه امن روی گزینه ADD بزنید تا بتوانید برنامه های بیشتری را به پوشه اضافه کنید.

کار دیگری لازم نیست انجام بدهید. به همین راحتی تمام برنامه های نصبی پوشه امن محافظت می شوند. به این ترتیب افراد غیرمجاز امکان دسترسی به برنامه های شما را نخواهند داشت. البته این پوشه در حقیقت برنامه ها را قفل نمی کند، بلکه فضایی امن ایجاد می کند تا شما بتوانید برنامه هایی را که نمی‌خواهید دیگران استفاده کنند در آن نصب کنید.

۱۰ اپلیکیشن کاملاً کاربردی که هر کاربر اندروید در ایران به آنها نیاز دارد!

نکته: چگونه فایل ها را از پوشه‌های دیگر به پوشه امن انتقال بدهیم؟ برای این کارکافیست فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس از قسمت گزینه های بیشتر که به شکل ۳ نقطه زیر هم است، Move to Secure Folder را انتخاب کنید.

نحوه قفل کردن برنامه ها با حساب کاربری مهمان در اندروید

فعال کردن حساب کاربری مهمان راه دیگریست که با استفاده از آن می توانید بدون نیاز به برنامه های مستقل یا دستکاری کردن سیستم عامل، اپلیکیشن های خودتان را قفل کنید.

Android Guest Mode

حساب کاربری مهمان در اندروید

حساب کاربری مهمان همانند حساب کاربری معمولی عمل می کند. پس از فعال سازی، هیچ کدام از برنامه ها یا اطلاعاتی که در حساب کابری اصلی ذخیره و نصب شده اند قابل دسترسی نخواهند بود.

با حساب کاربری مهمان می توانید به هر کسی اجازه بدهید از تلفن شما استفاده کند. کسی که با این حساب وارد تلفن شما می‌شود به اطلاعات حساب اصلی شما دسترسی نخواهد داشت.

نکته: پروفایل مهمان در بسیاری از گوشی ها موجود است، اما تمام گوشی های اندرویدی از آن بهره مند نیستند.

قفل کردن برنامه ها با حساب کاربری مهمان

برای فعال سازی حساب کاربری مهمان، مراحل زیر را انجام بدهید:

۱. برنامه Settings را اجرا کنید یا مستقیم وارد تنظیمات دستگاه شوید.

۲. Users & Accounts یا هر گزینه دیگری را که به شما امکان ایجاد حساب محلی می دهد، پیدا کنید.

۳. بسته به مدل گوشی، ممکن است با گزینه هایی همچون user، multiple users یا guest روبرو شوید. گزینه‌ای را انتخاب کنید که به شما اجازه می دهد یک حساب مهمان ایجاد کنید.

۴. پس از فعال سازی حساب کاربری مهمان طبق میل خود آن را تنظیم کنید.

android-guest-mode

ایجاد حساب کاربری مهمان با «تنظیمات سریع»

(راه دوم برای ایجاد حساب کاربری مهمان استفاده از تنظیمات سریع است. )

۱. «تنظیمات سریع» را باز کنید. (صفحه گوشی را از بالا به سمت پایین بکشید).

۲. User را انتخاب کنید.

۳. روی گزینه Add guest بزنید.

حساب شما آماده است. حالا با حساب کاربری مهمان، افراد دیگر می توانند روی گوشی شما برنامه نصب کنند یا از آن استفاده کنند بدون اینکه کوچکترین تغییری درحساب اصلی شما به وجود آید. حتی اگر برنامه هایی نصب کنند که شما قبلاً آنها را نداشته‌اید، باز تغییری در حساب شما به وجود نخواهد آمد.

۳ علت اصلی هنگ کردن گوشی های سامسونگ و راهکار ساده حل مشکل

نکته: مراحلی که در اینجا شرح داده شد ممکن است در مدل‌ها مختلف گوشی با آنچه ما گفتیم تفاوت‌های بسیاری داشته باشد.

۴ اپلیکیشن برتر قفل برنامه در سامسونگ

۱-اپلاک (AppLock)

https://i0.wp.com/www.techytab.com/wp-content/uploads/2018/07/app-lock-150x150.png?resize=150%2C150

این برنامه محبوبیت زیادی در میان کاربران اندروید دارد و بسیاری از مردم در نقاط مختلف دنیا از آن استفاده می‌کنند. با استفاده از این برنامه می توانید دسترسی افراد غیرمجاز به یک برنامه خاص را محدود کنید یا تصاویر و ویدیوهایی را که نمی‌خواهید دیگران ببینند مخفی کنید. استفاده از این برنامه آسان است. فقط باید آن را نصب کنید، یک الگو یا کد اصلی ایجاد کنید و با استفاده از آن هر زمان که خواستید به اطلاعات خود دسترسی پیدا کنید.

همچنین می توانید آیکن این برنامه را در حالت مخفی قرار بدهید تا در لیست برنامه های شما دیده نشود و دیگران نتوانند به راحتی به اطلاعات شما دست یابند. این برنامه از امکانات جالب دیگری نیز برخوردار است مانند: اثر انگشت، تغییر آیکن برنامه های قفل شده و گرفتن تصویر افراد غیر مجاز.

با توجه به امکانات این برنامه کسی نمی‌تواند به راحتی به اطلاعات خصوصی شما دسترسی پیدا کند.

۲-قفل برنامه نورتون (Norton App Lock)-پیشنهاد ما

https://i0.wp.com/www.techytab.com/wp-content/uploads/2018/07/norton-app-lock-150x150.png?resize=150%2C150

در حوزه برنامه های آنتی ویروس نورتون نامی آشناست، اما شاید تعجب کنید که نورتون در زمینه قفل برنامه هم فعال است.

با این نرم افزار می توانید روی برنامه ها الگو یا پین قرار بدهید. انتخاب الگو یا پین بستگی دارد به اینکه کدام را امن‌تر بدانید.

با استفاده از این برنامه، علاوه بر قفل کردن برنامه ها می توانید عکس ها و فیلم های خود را پنهان یا محافظت کنید، از حذف برنامه ها جلوگیری کنید و از افرادی که سعی دارند فایل های شما را باز کنند عکس بگیرید. برنامه جالبیست. مگر نه؟

علاوه بر اینها جالب است بدانید که این برنامه به شما پیشنهاداتی در خصوص قفل کردن برنامه های باز می دهد تا دیگران نتوانند به آنها دسترسی پیدا کنند. امکانات بسیار دیگری نیز در این برنامه هست که خیال شما را از مشکلات امنیتی راحت می کند.

این برنامه انتخاب خوبی است و کار خودش را به درستی انجام می دهد.

۳-پرایوسی نایت (Privacy Knight)

https://i2.wp.com/www.techytab.com/wp-content/uploads/2018/07/privacy-knight-150x150.png?resize=150%2C150

این برنامه فاقد هرگونه تبلیغات و خرید درون برنامه‌ای است. روش های مختلفی در این برنامه برای قفل کردن برنامه ها و ایمن‌سازی فایل ها وجود دارد. برای باز کردن برنامه ها می توانید از الگو، پین، اسکن صورت یا اثر انگشت ویا پیام کرش استفاده کنید؛ بستگی دارد که کدام را ایمن‌تر بدانید. پس از نصب برنامه می توانید ویدیوها و عکس هایی را که می‌خواهید از دیگران مخفی باشد در گاوصندوق آن قرار بدهید.

این برنامه جلوی حذف برنامه های شما را می گیرد و اعلان های برنامه های قفل شده را مخفی می کند.

علاوه بر این، اگر کسی به گوشی شما رمز اشتباه بدهد برنامه تصویر او را می گیرد و وقتی گوشی خود را باز کردید آن را به شما نشان می دهد.

۵ راهکار ساده برای افزایش سرعت گوشی های اندرویدی در کمتر از ۵ دقیقه

۴-اپلاک (AppLock) از شرکت IVY

https://i2.wp.com/www.techytab.com/wp-content/uploads/2018/07/app-lock-by-cheetah-mobile-150x150.png?resize=150%2C150

اپلاک، ساخت گروه چیتا موبایل، برنامه اندرویدی کم حجم و منحصر به‌ فردی است که امکان باز یا قفل کردن برنامه ها با اثر انگشت را برای شما فراهم کرده است.

البته اگر ترجیح می دهید از پین یا الگو برای بازکردن برنامه ها استفاده کنید، این امکان نیز برای شما فراهم است.

از این نرم افزار برای مسدود کردن تماس های ورودی، وای فای، بلوتوث و سایر عملکردهای دستگاه اندرویدی نیز می توانید استفاده کنید. گرفتن سلفی از افراد غیرمجاز نیز بخشی از امکانات این نرم افزار است و همچنین شما می توانید زمان قفل شدن برنامه ها را در این نرم افزار مشخص کنید. این نرم افزار کاملاً رایگان است و اثری از تبلیغات در آن دیده نمی‌شود.

جمع بندی

بحث ما در همین جا خاتمه پیدا می کند. ما به شما اطمینان می‌دهیم که با استفاده از این نرم افزارها خطر دسترسی دیگران به فایل های شما بسیار کم خواهد شد. از میان این نرم افزارها، توصیه می کنیم برنامه اپلاک (AppLock) (اولین برنامه لیست) را استفاده کنید، چون نرم افزار منحصر به فرد و با قابلیت بالایی است.

به هر حال امیدواریم بتوانید برنامه ایده آل خودتان برای قفل کردن اپلیکیشن ها در سامسونگ را از میان برنامه هایی که به شما معرفی کردیم پیدا و استفاده کنید.

۱۰ روش ساده افزایش حداکثری شارژدهی و عمر باتری گوشی سامسونگ

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا