به مدت محدود! اپلیکیشن "چرب زبان" با قیمت سال گذشته به فروش می رسد! (بهترین اپ آموزش زبان)

(اینجا کلیک کنید)
آیفون و ios

6 نشانه هک شدن آیفون (و 5 روش پیشگیری و رفع مشکل)

آیفون در بحث هک، بدون شک مقاومت بیشتری نسبت به رقبای خود دارد. به همین علت ، معمولا این سوال برای ما پیش می آید که: «آیا می توان آیفون را هک کرد؟»

خب ، مانند هر چیز دیگری که با نرم افزار اجرا می شود ، آیفون شما 100 درصد ضدهک نیست. مواردی وجود داشته است که دستگاه های اپل کاربران به خطر افتاده است.

بنابراین بله، آیفون شما قابل هک است اما وحشت نکنید! این مقاله شامل همه مواردی است که باید بدانید که چگونه شخصی می تواند آیفون شما را هک کند و به شما نشان می دهد اگر فکر می کنید آیفون شما هک شده چه مراحلی را باید طی کنید.

 • چگونه می توان آیفون را هک کرد؟
 • آیا آیفون شما هک شده است؟ در اینجا روش بررسی این موضوع موجود است
 • 4 راه برای برطرف کردن مشکل آیفون هک شده
  • اینترنت را خاموش کنید
  • برنامه های شنا خته نشده را حذف کنید
  • Reset همه تنظیمات آیفون
  • همه چیز را از آیفون هک شده پاک کنید
  • چگونه آیفون و اطلاعات آن را ایمن نگه داریم

چگونه می توان آیفون را هک کرد؟

Apple کنترل شدیدی بر نرم افزار و سخت افزار دارد که نتیجه آن ایجاد یک دستگاه ایمن است. با این حال ، موارد خاصی می توانند امنیت آیفون شما را به خطر بیندازند. بیایید بیشتر به آنها بپردازیم و بفهمیم چه چیزی می تواند بر امنیت آیفون (وتجربه کاربری) شما تأثیر بگذارد:

1-جیلبریک

اگر دستگاه خود را جیلبریک کنید یا یک enterprise developer account اجرا کنید این گزینه را دارید که برنامه ها را خارج از App Store نصب کنید. این ممکن است (ناآگاهانه) باعث ایجاد برنامه های مخربی در آیفون شما شود. خلاصه اینکه هرگز جیلبریک نکنید!

2-باز کردن یا دانلود لینک های ناشناخته

اگر لینک های مضر فیشینگ را که توسط افراد ناشناس از طریق iMessage یا ایمیل دریافت می کنید ، باز کنید ، ممکن است آیفون شما به خطر بیفتد.

3-دانلود برنامه ها از منابع ناشناخته

Apple در مورد قوانین App Store سختگیرانه عمل می کند و اجازه هرگونه برنامه مخرب یا به روزرسانی برنامه موجودکه ممکن است امنیت آن را به خطر بیندازد را نمیدهد. علاوه بر این ، شما نمی توانید برنامه ها را از مکان دیگری به جز App Store رسمی دانلود کنید.

این دو عامل خطر به وجود آمدن مشکل توسط یک برنامه شخص ثالث را به حداقل می رساند. اما هنوز هم ، در موارد نادر ، ممکن است برنامه ای تأیید شود که با امنیت شما معامله کند. علاوه بر این ، نصب صفحه کلیدهای شخص ثالث و دسترسی کامل به آنها هم می تواند بر امنیت آیفون شما تأثیر بگذارد.

4-ایستگاه های شارژ عمومی / Wi-Fi

در بعضی مواقع ، استفاده از ایستگاه های شارژ عمومی غیرقابل اعتماد ممکن است مشکل ایجاد کند (به خصوص اگر آیفون شما قفل باشد). اهل فن باشید و کدهای عبور را اضافه کنید و تلفن خود را در حالت قفل نگه دارید. همچنین ، استفاده از Wi-Fi عمومی رایگان برای معاملات بانکی (و موارد حساس مشابه) در آیفون شما می تواند فاجعه بار باشد.

5-بازدید از وب سایت های مخرب

بازدید از وب سایتهای مخرب و کلیک بر روی دکمه دانلود پنهان شده. و گاهی اوقات دکمه های، “close” ، “ok” ، “don’t allow” هم یک دام هستند. آنها چندین برگه را باز می کنند و باعث دانلود فایل های ناامن می شوند.

علاوه بر این ، برخی از سایت های دانلود رایگان پنجره هایی را باز می کنند که از شما می خواهند پروفایل نصب کنید. در صورت بی اطلاع بودن و انجام این کار ، ممکن است دچار مشکل شوید. چند ماه پیش ، به یک وب سایت تصادفی برخورد کردم و به اشتباه ، به

calendar event notifications اجازه دادم . مورد بعدی که می دانم این بود که، هر چند دقیقه یکبار برای calendar events با پنجره های بازشو زیادی مواجه می شدم.

برای ایمن ماندن باید از تمام نکاتی که در بالا ذکر شد خودداری کنید.

آیا آیفون شما هک شده است؟ روش فهمیدن

رایج ترین نشانه های هک شدن آیفون شامل موارد زیر هستند:

 • ممکن است برنامه های جدیدی را که دانلود نکرده اید در Home Screen مشاهده کنید.
 • شاید خالی شدن شدید باتری وجود داشته باشد.
 • آیفون ممکن است به طور تصادفی برنامه های جذاب و باز را اجرا کند.
 • آیفون شما از داده های غیر عادی بیشتری استفاده می کند.
 • صفحه کلید ممکن است بد کار کرده و کلمات تصادفی تایپ کند.
 • تاریخچه تماس ، پیام و ایمیل ممکن است ورودی های ناشناخته ای داشته باشد که شما آنها را ایجاد نکرده اید .
 • ممکن است پنجره های بازشو را به طور تصادفی در آیفون خود مشاهده کنید.

می توان گفت ترکیبی از iOS و سخت افزار آیفون تجربه کاربری مطمئنی را ارائه می دهد . اما در موارد نادر ، اگر طعمه یکی از حملات هک آیفون شده اید ، در اینجا باید بدانید که برای محافظت از خود و دستگاه خود چه کاری باید انجام دهید.

4 راه برای برطرف کردن مشکل آیفون هک شده

اینترنت را خاموش کنید

بیشتر هک ها از طریق وب کنترل می شوند. اگر دلایلی دارید که فکر می کنید آیفون شما به خطر افتاده است ، اولین کار خاموش کردن Wi-Fi و cellular data است. شما می توانید تلفن را در حالت Airplane قرار داده و سیم کارت را هم خارج کنید.

1- برنامه Settings را باز کنید.

2- روی Wi-Fi ضربه بزنید ؛

3- از صفحه بعدی ، آن را خاموش کنید.

4- برگردید و روی Cellular ضربه بزنید. آن را هم خاموش کنید.

برنامه های شناخته نشده را حذف کنید

اگر برنامه جدیدی را دیدیدکه نصب آن را به خاطر نمی آورید ، آن را طولانی فشار داده و حذف کنید.

۱۰ اپلیکیشن ضد هک برتر موبایل (آیفون اندروید)

Reset همه تنظیمات آیفون

این مرحله نسبت به راه حل مرحله بعدی از شدت کمتری برخوردار است و بنابراین ، ارزش آن را دارد که قبل از آنکه به نتیجه نهایی برسید یکبارآن را امتحان کنید .

1- برنامه Settings را باز کنید و روی General ضربه بزنید.

2- روی Reset ضربه بزنید.

3- Reset All Settings را انتخاب کرده و ادامه دهید.

4- پس از اتمام reset ، از آیفون خود استفاده کنید و ببینید آیا همه چیز طبیعی است. اگر هنوز هم متوجه چیز غیرمعمولی شدید ، بهترین راه حل این است که آیفون خود را در حالت  factory resetقرار دهید

Reset All Settings on iPhone

همه چیز را از آیفون هک شده پاک کنید

اگر بکاپ تهیه کرده اید (از طریق iCloud یا کامپیوتر ساخته شده است) ، می توانید پس از پاک کردن آیفون ، آن را restore کنید. اگر بکاپ ندارید ، باید تازه کار را شروع کنید.

1- برنامه Settings را باز کنید و روی General ضربه بزنید.

2- روی Reset ضربه بزنید.

3-Erase All Content and Settings را انتخاب کنید.

4- در صورت درخواست، passcode آیفون خود را وارد کرده و تأیید کنید

erase all content and settings from iphone

5- پس از reset کردن ، آیفون خود را تنظیم کنید، هرگونه اطلاعات مخرب در آن از بین می رود. شما عملاً یک آیفون جدید داخلی خواهید داشت.

توجه: اگر به دلایلی قادر به استفاده از صفحه لمسی آیفون نیستید ، آیفون خود را با استفاده از حالت DFU بازیابی کنید.

بعد از اینکه همه چیز خوب شد ، در اینجا چند توصیه وجود دارد. این موارد همچنین به شما این اطمینان را می دهند که در آینده هک نخواهید شد.

هک کردن یعنی چه؟ انواع آن و آموزش بهترین روش دفاع از خودمان

چگونه از هک شدن خود پیشگیری کنیم؟

  • رمز ورود Apple ID را اغلب تغییر دهید.
  • برای انجام این کار از طریق آیفون خود ؛ برنامه Settings را باز کنید و روی Apple ID banner خود در بالا ضربه بزنید →
 • Password & Security و سپس روی Change Password ضربه بزنید. در صورت درخواست passcode old خود را وارد کنید. رمز ورود ایمن جدید را دو بار تایپ کنید → روی Change ضربه بزنید.

توجه – همچنین می توانید رمزعبور Apple ID را از طریق Mac یا در وب تغییر دهید.

 • مطمئن شوید که از رمز عبور در آیفون خود استفاده کرده و اغلب آن را تغییر دهید. برای انجام این کار ، برنامه Settings را باز کنید. به Face ID & Passcode بروید و Passcode را تغییر دهید.
 • آیفون خود را به آخرین نسخه iOS به روز کنید.
 • تمام برنامه های شخص ثالث را از App Store به روز کنید.
 • مطمئن شوید که به برنامه ای مجوزهای غیر ضروری نمی دهید. معمولاً هنگامی که برای اولین بار یک برنامه را نصب و باز میکنید، پنجره هایی را مشاهده می کنید که درخواست دسترسی به microphone, camera, location, photos, contacts, Bluetooth, health data و غیره را دارند ، درصورت غیر ضروری بودن به آن .توجه نکنید.
 • از انجام معاملات در Wi-Fi عمومی خودداری کنید.
 • 2factor authentication را برای Apple ID فعال کنید.
 • از دانلود موارد به صورت رایگان خودداری کنید. اگر پنجره بازشو یا موارد مشابه آن را در یک وب سایت طراحی شده دیدید ، روی آن ضربه بزنید. برای خروج ،صفحه مرورگررا ببندید .
 • برنامه Settings را باز کنید → Face ID & Passcode مطمئن شوید USB Accessories خاموش است . این به شما اطمینان می دهد که لوازم جانبی اکسترنال بدون باز کردن قفل آیفون به یکدیگر متصل نمی شوند.

ازدانلود میانبرهای نامعتبر iOS خودداری کنید.

 • از نصب پروفایل های تصادفی در آیفون خود خودداری کنید. برای بررسی پروفایل های نصب شده
 • برنامه GeneralSettings را باز کنید.
 • شما باید بخشی به نام Profile را مشاهده کنید. روی Remove Profile از صفحه بعدی ، ضربه بزنید.

اگر گزینه Profile را نمی بینید ، به این معنی است که هیچ کدام وجود ندارد.

آیا می توانید از هک شدن آیفون خود جلوگیری کنید؟ یک بله قاطع!

آیفون شما تقریباً هر اطلاعاتی درباره شما دارد! شما نباید احتمال ورود شخصی به آن و ردیابی از طریق دوربین ، میکروفون و موارد دیگر را نادیده بگیرید . چند اقدام پیشگیرانه می تواند تا حد زیادی امنیت شما و داده هایتان را تأمین کند!

چطور بفهمم گوشی من هک شده و بعد از آن چه کنم؟

این روش برخورد با آیفون هک شده است. معتقدم مقاله بالا به شما کمک کرده است تا یاد بگیرید چطور از این مسئله محافظت کنید..

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

 1. سلام وقت بخیر
  گوشی ایفون دوستم ظاهرا توسط یه نفر هک شده و به تماسها و پیامهاش دسترسی پیداکرده چطور میشه فهمید و برطرفش کرد بدون اینکه اون هکر متوجه بشه؟

 2. سلام وخسته نباشید ممنون از محتوای با ارزشتون اما این همه مراحلی که گفتین واقعا سخته ..
  ایا میشه راحتترین و سریعترین راه رو پیشنهاد کنیدبرای فهمیدن وروشی برای حذف شخص هکر؟!چون همه اطلاعات درسی وعکسای خانوادگی قدیمی وبه یاد موندنی داریم که نمیخواییم پاکشون کنیم ، امکان داره ای دی خودتون رو ارسال کنید تا بیشتر ازتون راهنمایی بگیریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا