به مدت محدود! اپلیکیشن "چرب زبان" با قیمت سال گذشته به فروش می رسد! (بهترین اپ آموزش زبان)

(اینجا کلیک کنید)
آیفون و ios

بهترین روش پایین آوردن دمای گوشی آیفون داغ شده

گرمای بیش از حد آیفون ها می تواند نگران کننده باشد. اینجا ۱۱ نکته اساسی برای پایین آوردن دمای گوشی یک تلفن هوشمند داغ شده آورده شده است. هنگامی که تلفن های هوشمند خیلی داغ می شوند ، امکان دارد درست عمل نکنند و ممکن است از آسیب طولانی‌ مدت رنج ببرند (ممکن است آسیبی وجود داشته که باعث بالارفتن دمای آنها بشود). حتی موارد معدودی وجود داشته است که تلفن ها منفجر و یا شعله ور شده اند.

مورد دوم بسیار بعید است که برایتان اتفاق بیفتد(امیدوارم), اما رفع مشکلات گرمای بیش از حد گوشی آیفون ، در حالی که به آن کمک می‌کند تا درست عمل کند، باید به شما آرامش خاطر بدهد. در این مقاله ۱۰ نکته ساده برای خنک کردن یک آیفون داغ و اطمینان از اینکه منفجر نمیشود، ارائه می دهیم.

برای آگاهی در مورد سایر دستگاه های Apple خود ، نحوه تعمیر یک مک بوک داغ و نحوه تعمیر iMac داغ شده را ببینید.

ترفندهایی برای خنک نگه داشتن آیفون

اگر آیفون شما بیش از حد گرم می شود ، باید به اینکه کجا و چگونه از آن استفاده میکنید توجه کنید. این نکات به شما کمک می کند:

 • محافظ یا قاب گوشی تان را در بیاورید. این کار مفید است.
 • آن را در اتومبیل نگذارید. درجه حرارت می تواند در اتومبیل های پارک شده به سرعت افزایش یابد. بعد از پارک کردن آیفون را با خود ببرید.
 • از قرار دادن گوشی در معرض مستقیم نور آفتاب خودداری کنید. در جایی که مجبورید در آفتاب قرار بگیرید آن را در جیب یا کیف تان و یا درسایه قرار دهید. در صورت امکان از استفاده از تلفن در این شرایط خودداری کنید.
 • از بازی کردن خودداری کنید. بازی ها و به ویژه بازی های پیشرفته گرافیکی ، به پردازنده دستگاه فشار می آورند وآن را داغ می کنند.برنامه های AR نیز فشار زیادی را به پردازنده وارد میکنند.
 • استفاده از بلوتوث را متوقف کنید، زیرا منجر به تولید گرمای اضافه در آیفون می‌شود. می توانید آن را در Control Centre غیرفعال کنید : باید به سمت بالا (یا از گوشه‌ی راست بالا به سمت پایین در آیفون های سری X) سوایپ کنید و روی آیکون بلوتوث ضربه بزنید.
 • سرویس های مکان یابی (Location Services) را غیر فعال کنید : GPS احتمالاً بیش از بقیه باعث میشود یک دستگاه اپل داغ شود.با استفاده از مسیر مشخص شده زیرآن را غیر فعال کنید.

Settings > Privacy > Location Services

 • از نقشه و مسیریاب آن کمتر استفاده کنید. استفاده طولانی مدت از مسیر یاب نقشه باعث گرم شدن دستگاه می شود.
 • تا زمانی که به جای خنک تری نرفته اید و یا تا زمانی که آیفون فرصت خنک شدن داشته باشد، از شارژ کردن آن خودداری کنید. شارژ کردن دستگاه را داغ می کند.
 • حالت Airplane را فعال کنید، این کار GPS ، بلوتوث ، Wi-Fi و داده تلفن همراه (اینترنت سیمکارت) را غیرفعال می کند.برای فعال نمون این گزینه در قسمت Control Centre روی آیکون Airplane (دارای نماد هواپیما است)ضربه بزنید.
 • آیفون را به طور کلی خاموش کنید. این کمی سخت است اما اگر نگران داغی بیش از حد آن هستید ، پس گوشی آیفون خود را زمانی که از آن استفاده نمیکنید خاموش نگه دارید.دکمه ی Sleep / Wakeرا نگه داشته و برای خاموش کردن دستگاه آن را به سمت راست بکشید.( گر سری X دارید ، دکمه power و یکی از دکمه های ولوم را نگه دارید)

آیا هوا برای آیفون من خیلی گرم است؟

تمام آیفون های فعلی به گونه ای طراحی شده اند که در دمای بین ۰ تا ۳۵ درجه سانتیگراد کار کنند. منظور دمای هوا در اطراف دستگاه، به جای خود دستگاه است که به شما ایده‌ای از اعداد می‌دهد که هنگام نگاه کردن به پیش‌بینی آب و هوا مراقب باشید.

دمای هوا به ندرت از این دو نقطه پایین تر یا بالاتر میرود، بنابراین معمولا دمای هوا و شرایط خوب است (در تابستان می تواند کمی گرمتر از پارامترهای عملیاتی باشد. در زمان نوشتن این مقاله – اواسط جولای ۲۰۱۹ – ما در اواخر هفته در انتظار دمای بالاتر از۳۶ درجه سانتیگراد هستیم و در تابستان ۲۰۰۳ دما به ۳۸٫۵ درجه سانتیگراد رسید)

در هر دو حالت چند درجه ممکن است باعث صدمه جدی نشود ،اما صاحبان آیفون در کشورهای واقعا سرد یا گرم باید محتاط تر باشند.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که این دما ها برای استفاده از آیفون به کار میروند.اپل میگوید در هر دمای بین -۲۰ تا ۴۵ درجه سانتیگراد نگهداری یک آیفون بی خطر است (اما از آن استفاده نکنید).

باید مراقب باشید که در زمستان گوشی خود را بیرون رها نکنید یا در اوج تابستان آن را در ماشین پارک شده خود جا نگذارید.هر دوی اینها میتواند دما را از حد معمول خارج کنند (بسیار برای آیفون مضر است و ممکن است که از فعالیت طبیعی خارج شوند.)

How to cool down a hot iPhone: Overheating warning

وقتی یک آیفون داغ میشود چه اتفاقی می‌افتد؟

هنگامی که آیفون بیش از حد گرم شود ، یک پیام هشدار دهنده نمایش داده می شود که iPhone needs to cool down before you can use it”” (آیفون قبل از اینکه از آن استفاده کنید نیاز به سرد شدن دارد). به طور معمول با یک پیش زمینه سیاه نمایش داده می شود ، اگر در حال استفاده از مسیریابی هستید،این موضوع به صورت یک هشدار پوششی (overlay alert) نمایش داده میشود.

حتما بخوانید: با این چند ترفند ساده، امنیت گوشی آیفون خود را به ۱۰۰ درصد برسانید!

برای اینکه بتوانید سریع تر از دستگاه خود استفاده کنید ، آن را خاموش کنید ، به محیط خنک تر منتقل کنید و فرصت دهید تا خنک شود. زمانی که آیفون در حالتcool down باشد، موارد زیر اتفاق می افتند:

 • متوقف شدن شارژ دستگاه زمانی که در حال شارژ شدن است.
 • صفحه نمایش به کمترین حالت روشنایی در می آید یا به کلی سیاه می شود.
 • در این حالت آنتن دستگاه به شدت ضعیف شده و به سختی می توان از آن استفاده کرد.
 • قابلیت فلاش زدن دوربین به طور موقت غیرفعال می شود.

برای کسی که اولین بار با این موارد نام برده شده مواجه شود، نگران کننده است.اما به جز اینکه آیفون تان به طور موقت قابل استفاده نخواهد بود مورد جدی دیگری برایش رخ نخواهد داد.

آیا باید نگران آیفون داغ خود باشم؟

معمولا نه. اپل به کاربران آگاهی میدهد که هنگام انجام کارهایی مثل به روزرسانی ، بازیابی نسخه پشتیبان ، تجزیه و تحلیل داده ها و یا اجرای یک برنامه ی AR ، گرم شدن برای آیفون طبیعی است. بعد از اتمام کار باید به دمای عادی برگردد.

آیا آیفون من منفجر می‌شود؟

بسیار بعید است. آیفون به عنوان یک گوشی بسیار مقاوم در شرایط شدید گرمایی شناخته می شود. تنها یک مورد گزارش شده که دستگاه آیفون خانمی در کف ماشین قرار داشته و تقریبا ذوب شده است و بعدا مشخص شد که دستگاه مذکور قبل از این رویداد، اتفاقی در آب (در یک استخر) هم افتاده است.

(اگر آیفون شما در آب افتاده اما به طور معجزه آسایی هنوزکار می کند باز هم باید آن را چک کنید. زیرا ممکن است که هنوز مشکلات داخلی در آن وجود داشته باشد.)

در مارس سال ۲۰۱۷ ، فیلم های دوربین مدار بسته یک تعمیرگاه در مورد یک آیفون ۶ پلاس که به یک تعمیرگاه برده شده بود، به دست آمد.هنگامی که دود از آن خارج میشد صاحبش آن را وحشت زده رها کرد. سیمون اوون ، صاحب مغازه (در استرالیا) ، پس از آن گزارش داد که “درپیشخوان ما سوراخ بزرگی به وجود آمده است”.

How to cool down a hot iPhone: Exploded iPhone

در این مورد ، تلفن همراه قبلاً آسیب دیده بود ، و به نظر می رسد “انفجار” هنگامی اتفاق افتاده است که صاحبش روی صفحه نمایش شکسته فشار آورد تا نشان دهد چه مشکلی در آن رخ داده است. اما این حادثه بی سابقه ای نبود ، حتی در همان مغازه ، صاحبش بیان کرد که سه سال پیش اتفاق ناگوار مشابهی در آیفون ۵ رخ داده است.

حتما بخوانید: ۱۲ روش ساده برای افزایش کارایی باتری گوشی های آیفون (کاملا موثر)

اوون گفت:”زمانی که منفجر میشوند از آنها دود خارج میشود، زیرا دو ماده شیمیایی موجود در باتری مخلوط می شوند “

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا