آیفون و ios

۳۸ کاربرد اپل واچ که در زندگی روزمره به شما کمک می کند

این ساعت هوشمند تنها ساعتی نیست که به آیفون متصل می شود، اما قطعا یکی از ساعت هایی است که توجه علاقه مندان زیادی را به سمت خود جلب می کند و هم چنین بهترین ارتباط را با آیفون برقرار می کند.

با اپل واچ می توانید کارهای جالب و مفید بسیار زیادی انجام دهید؛ حتی گاهی اوقات بعضی از این کارها را می توانید بدون آیفون خود انجام دهید. در این جا فهرست قابلیت های اصلی اپل واچ در زندگی روزمره را ارائه می دهیم:

۱-پاسخ دادن به تماس ها

پاسخ دادن به تماس ها

شما می توانید با اپل واچ خود به تماس ها پاسخ دهید؛ در این صورت می توانید از این ساعت مچی هوشمند به عنوان یک اسپیکرفون بلوتوثی کوچک استفاده کنید. کیفیت صدا در این ساعت هوشمند قطعا با کیفیت صدای اسپیکرفون گوشی آیفون شما تفاوت دارد و خیلی مناسب نیست، بنابراین بهتر است برای مکالمه های کوتاه از آن استفاده کنید. با این اپل واچ تنها از طریق اسپیکرفون می توانید تماس های خود را پاسخ دهید.

۲- استفاده از اپل واچ به عنوان سوئیچ خودرو

استفاده از اپل واچ به عنوان سوئیچ خودرو

در ساعت های او اس سری ۶٫ ۲٫ ۶ و یا مدل های بالاتر، این امکان برای شما فراهم شده که از این ساعت هوشمند به عنوان سوئیچ بی ام وی خود استفاده کنید. این قابلیت جدید با بسیاری از مدل های بی ام وی کار می کند. با این قابلیت جدید می توانید درب خودروی خود را باز و آن را روشن کنید.

۳-استفاده از اپل واچ به عنوان واکی تاکی (یک فرستند و گیرنده کوچک)

واکی تاکی یکی از قابلیت های هیجان انگیز اپل واچ است که از آن می توانید برای برقراری سریع ارتباط صوتی در جاهای شلوغ استفاده کنید. این برنامه جدید امکان ارسال پیام های صوتی را برای کاربران اپل واچ فراهم می کند.

۴-ضبط یادداشت صوتی

ضبط یادداشت صوتی

با کمک اپل واچ او اس سری ۶ می توانید یادداشت های صوتی را روی ساعت هوشمند خود ضبط کنید. این قابلیت برای ضبط افکار، مکالمه ها و جلسات مهم بسیار کاربردی و مفید است. به راحتی و بدون در آوردن گوشی همراه خود می توانید روند ضبط را شروع و آن را قطع کنید.

۵- ردیابی مسافت طی شده با دوچرخه

ردیابی مسافت طی شده با دوچرخه

یکی از امکاناتی که در اختیار کاربران اپل واچ قرار دارد، برنامه سلامتی است که با کمک آن می توانید سلامت فردی خود را مدیریت کنید. به راحتی و با کمک این قابلیت می توانید مقدار مسافتی را که با دوچرخه طی کرده اید، حساب کنید. مقدار محاسبه شده روی صفحه نمایش ساعت هوشمند شما نشان داده می شود. برای این منظور حتما باید برنامه سلامتی نصب شده روی آیفون خود را باز کنید.

۶- کنترل میزان صدای مناسب و ایمن

کنترل میزان صدای مناسب و ایمن

یکی از ویژگی های جدید اپل واچ برنامه کنترل میزان بلندی صدا است که در مورد صدای محیط به شما اطلاعات مفیدی می دهد. مثلا اگر در محیطی پر سر و صدا هستید که بلندی صدا واقعا خطرناک باشد ، این ساعت هوشمند به شما اخطار می دهد. یادتان باشد قبل از این که از این برنامه استفاده کنید، حتما باید برنامه را فعال کنید.

۷- استفاده از ماشین حساب اپل واچ

استفاده از ماشین حساب اپل واچ

برنامه ماشین حساب اپل واچ قابلیت جدیدی است که به شما کمک می کند تا با سرعت بسیار بالا محاسبات خود را انجام دهید. این ماشین حساب دقیق و حرفه ای عمل می کند.

۸- استفاده از اپل واچ به عنوان قطب نما

استفاده از اپل واچ به عنوان قطب نما

اگر اپل واچ سری ۵ را دارید، می توانید از ساعت خود به عنوان قطب نما استفاده کنید. این قابلیت جدید برنامه ای مجزاست که روی ساعت مچی هوشمند شما نصب شده و جهات جغرافیایی را به خوبی به شما نشان می دهد. فقط باید ساعت خود را از فلزات موجود روی لباس هایتان دور نگه دارید.

۹- صفحه نمایش دائمی

این قابلیت اپل واچ به شما کمک می کند تا بدون لمس کردن صفحه نمایش ساعت خود، همیشه ساعت را ببینید. برای زمانی که در جلسه مهمی حضور دارید و می خواهید ساعت را بدانید، این قابلیت بسیار عالیست. این قابلیت تاثیری بر میزان مصرف باتری ساعت شما ندارد.

۱۰- گوش دادن به پادکست های موجود در اپل واچ

روی اپل واچ شما برنامه پادکست نصب شده است که شما می توانید با توجه به اولویت بندی خود پادکست ها را مرتب کنید و هر زمانی که می خواهید به آن ها گوش دهید.

۱۱- استفاده از اپل واچ برای به چالش کشیدن دوستان

اپل واچ تمامی فعالیت های شما را ردیابی می کند؛ به همین دلیل می توانید با دوستان خود به رقابت بپردازید و فعالیت های یکدیگر را دنبال کنید. با این برنامه می توانید چالشی هفت روزه برای خود ترتیب دهید. این موضوع انگیزه شما را افزایش می دهد.

حتما بخوانید: ۵ راه ساده برای افزایش صدای اسپیکر گوشی آیفون

۱۲- استفاده از اپل واچ به عنوان چراغ قوه

می توانید از اپل واچ خود به عنوان چراغ قوه استفاده کنید. نور بسیار قوی ای ندارد اما به هر حال چراغ قوه است و می توانید در شرایط لازم از آن کمک بگیرید. در برنامه چراغ قوه اپل واچ خود می توانید نور قرمز و یا نور چشمک زن را انتخاب کنید.

۱۳- قابلیت استفاده در آب

با اپل واچ های سری ۲ و بالاتر می توانید در آب شنا کنید. مدل های جدیدتر در آب هایی با عمق بیش از ۵۰ متر هم مقاوم هستند. با این اپل واچ جدید می توانید شنا کنید و زیر باران قدم بزنید و اصلا نگران ساعت خود نباشید. مدل های قدیمی اپل واچ تا این حد ضد آب نیستند.

۱۴- اندازه گیری مسافت دویده شده بدون گوشی آیفون

اپل واچ مجهز به چی پی اس داخلی است. این بدین معناست که امکان محاسبه میزان مسافت طی شده وجود دارد. برای استفاده از این قابلیت لازم نیست حتما گوشی آیفون خود را به همراه داشته باشید. با کمک این برنامه می توانید به طور دقیق میزان مسافت طی شده را محاسبه کنید.

۱۵- کنترل ضربان قلب

کنترل ضربان قلب

با کمک سنسورهای تعبیه شده در پشت اپل واچ این امکان برای کاربران فراهم شده تا متوسط ضربان قلب شان را حین استراحت و یا ورزش مشاهده کنند. اطلاعات مربوطه در برنامه سلامت آیفون شما ذخیره می شود و می توانید بعدا آن ها را با هم مقایسه کنید.

۱۶- پیگیری موارد لازم برای تناسب اندام

اپل واچ از سنسورهای متعددی استفاده می کند تا میزان تحرک و فعالیت شما را بررسی کند. این قابلیت به شما در مسیر رسیدن به تناسب اندام کمک شایانی می کند. می توانید با سه دسته بندی مجزا میزان پیشرفت خود را مشاهده کنید: تحرک، تمرین و زمان.

۱۷- خواندن آی مسیج ها و متن های مختلف و پاسخ دادن به آن ها

خواندن آی مسیج ها و متن های مختلف و پاسخ دادن به آن ها

زمانی که پیامی دریافت می کنید، امکان مشاهده آن بر روی اپل واچ شما وجود دارد. علاوه بر خواندن پیام های دریافتی می توانید پاسخ آن ها را هم ارسال کنید.

۱۸- دریافت اعلانات آیفون روی اپل واچ خود

این قابلیت به شما کمک می کند که اعلانات آیفون خود را بر روی صفحه نمایش اپل واچ مشاهده کنید. این اعلانات شامل اعلانات فیسبوک، جی میل و … می باشد. می توانید نحوه دریافت این اعلانات را به صورت دلخواه تنظیم کنید.

حتما بخوانید: ۸ تا از جالب ترین برنامه های گوشی آیفون که حتما باید داشته باشید!

۱۹- فرستادن صدای ضربان قلبتان برای دیگری

اپل واچ این قابلیت را دارد که میانگین ضربان قلب شما را برای انجام فعالیت های ورزشی محاسبه و ذخیره کند. علاوه بر این قابلیت، می توانید صدای قلبتان را با دیگران به اشتراک بگذارید. وقتی این کار را انجام می دهید، تصویری از یک قلب متحرک بر روی صفحه ساعتتان نمایش داده می شود.

۲۰- قابلیت مسیریابی

قابلیت مسیریابی

اپل واچ با کمک نقشه راه می تواند مسیرها را به شما نشان دهد. بدون این که تمام وقت گوشی خود را در دست بگیرید می توانید از این قابلیت استفاده کنید و مسیر مورد نظر خود را پیدا کنید.

۲۱- کشیدن نقاشی و ارسال آن از اپل واچ

می توانید با انگشت خود طرح های کوچک و زیبایی رو صفحه نمایش اپل واچ بکشید و آن ها را برای دوستانتان ارسال کنید. تنها محدودیت های این کار ذهن خلاق شما، مهارت و البته صفحه کوچک ساعت هوشمندتان است. این نقاشی های را می توانید مستقیما به آیفون خود انتقال دهید.

۲۲- متصل شدن به خودروی شخصی

متصل شدن به خودروی شخصی

می توانید به راحتی اپل واچ خود را به خودروی شخصی تان متصل و اطلاعات لازم را دریافت کنید. مثلا اگر درب خودرو باز باشد به راحتی و با کمک این برنامه از مطلع خواهید شد. حتی امکان باز و بسته کردن در خودرو برای کاربران فراهم است.

۲۳- ارسال پیام های فیسبوک

این قابلیت امکان دریافت پیام های فیسبوک را برای کاربرانش فراهم کرده است. وقتی که پیامی دریافت می کنید می توانید با استفاده از ایموجی و یا متن به راحتی به آن پاسخ دهید. حتی می توانید برنامه فیس بوک خود را با اپل واچ باز کنید.

حتما بخوانید: چطور برنامه های حذف شده اپل واچ را مجددا نصب کنیم؟

۲۴- گوش دادن به موزیک های موجود در اپل واچ

گوش دادن به موزیک های موجود در اپل واچ

می توانید موزیک های مور علاقه تان را روی اپل واچ ذخیره کنید و با هدفون بلوتوث به آنها گوش دهید و لذت ببرید . برای این کار نیازی نیست که حتما آیفون خود را به همراه داسته باشید. تنها زمانی می توانید موزیک های مورد علاقه تان را به اپل واچ انتقال دهید که به شارژ باشد.

۲۵- به اشتراک گذاشتن لوکیشن فعلی خود

به اشتراک گذاشتن لوکیشن فعلی خود

با اپل واچ می توانید به راحتی موقعیت فعلی خود را برای فرد دیگری ارسال کنید . این قابلیت به شما کمک می کند تا دیگران را نسبت به موقعیت فعلی تان مطلع می نماید.

۲۶- امکان چک کردن ایمیل

امکان چک کردن ایمیل

آیا همیشه ایمل خود را چک می کنید؟ اگر چنین است، پس اپل واچ بهترین گزینه برای شماست چرا که به راحتی می توانید به ایمیل خود دسترسی داشته باشید. زمانی که ایمیلی دریافت می کنید، سریعا اعلان آن روی صفحه نمایش ساعت تان مشاهده می شود.

۲۷- پیدا کردن گوشی آیفون گمشده

اگر جز آن دسته از افرادی هستید که معمولا گوشی آیفون خود را جا می گذارید، با کمک این قابلیت جدید به راحتی می توانید این مشکل را برطرف کنید. البته برای استفاده از این قابلیت باید گوشی آیفون تان به اپل واچ شما متصل باشد. این برنامه در پیدا کردن گوشی های دزدیده شده هیچ کمکی به شما نمی کند.

۲۸- استفاده از اپل واچ به عنوان ساعت

زمانیکه اپل واچ خود را در طول شب به شارژ می زنید، به طور پیش فرض طوری تنظیم شده است که ساعت و روز را به شما نشان می دهد. علاوه بر این، می توانید از اپل واچ به عنوان زنگ هشدار استفاده کنید. این کار را می توانید با کمک سیری و یا به صورت دستی انجام دهید.

۲۹- ارسال درخواست کمک

ارسال درخواست کمک

در شرایطی که نیاز به کمک های اضطراری دارید، می توانید با فشردن دکمه SOS و نگه داشتن آن درخواست کمک کنید. با این کار مستقیما به مرکز فوریت های پزشکی وصل می شوید.

۳۰- پیگیری فعالیت های ورزشی

اپل واچ روزانه پیام های خوبی برایتان ارسال می کند که به شما انگیزه می دهد تا فعالیت های ورزشی خود را دنبال کنید. زمانی که از خواب بیدار می شوید، این ساعت هوشمند برای شما پیامی ارسال می کند و به شما انگیزه می دهد تا در طول روز به فعالیت های خود ادامه دهید. و در آخر با دیدن حلقه های تکمیل شده خود قطعا انگیزه بیشتری می گیرید.

حتما بخوانید: راهنمای کامل: چطور از اپل واچ استفاده کنیم؟ بهمراه ترفندهای کاربردی

۳۱- امکان پیگیری کارهای شما به عنوان یک دستیار مجازی

یکی دیگر از قابلیت های جذاب اپل واچ این است که همچون دستیاری مجازی به شما کمک می کند. مثلا قرار ملاقات ها، یادآوری ها و نکات مهم را به شما یادآوری می کند. با کمک این برنامه می توانید روز پر مشغله خود را به خوبی و با دقت طی کنید .

۳۲- استفاده از اپل واچ به عنوان کرنومتر یا زمان سنج

استفاده از اپل واچ به عنوان کرنومتر یا زمان سنج

بدون این که نیاز باشد برنامه دیگری نصب و یا خریداری کنید، می توانید از اپل واچ خود به عنوان یک کرنومتر پیشرفته استفاده کنید.

۳۳- دریافت اطلاعات مربوط به آب و هوا

دریافت اطلاعات مربوط به آب و هوا

این برنامه آب و هوای امروز و روزهای هفته را به شما نشان می دهد. قبل از بارش باران یا برف به شما اخطار می دهد. مثلا می توانید برنامه را طوری تنظیم کنید که ۱۵ دقیقه قبل از بارش باران یا برف به شما هشدار دهد.

۳۴- استفاده از اپل واچ به عنوان مترجم همراه

استفاده از اپل واچ به عنوان مترجم همراه

اپل واچ شما می تواند نقش یک مترجم همراه را برایتان ایفا کند. با استفاده از این قابلیت می توانید با افرادی که با آن ها زبان مشترک ندارید صحبت کنید. این قابلیت برای گردشگران و یا افرادی که زیاد سفر می کنند، برنامه ای بسیار کاربردی و مفید است .

۳۵- بررسی صفحه اصلی اینستاگرام خود

بررسی صفحه اصلی اینستاگرام خود

کاربران اپل واچ می توانند با این قابلیت صفحه اصلی اینستاگرام خود را باز کنند. برنامه اینستاگرام را روی آیفون خود نصب کنید و ثبت نام لازم را انجام دهید و بعد با اپل واچ خود را وارد برنامه اینستاگران خود شوید و از آن لذت ببرید.

۳۶- کنترل و ردیابی زمان خواب شما

کنترل و ردیابی زمان خواب شما

اگر مشکلی ندارید که با ساعت هوشمند خود به رختخواب بروید ، پس می توانید با کمک این قابلیت میزان کیفیت خواب خود و سایر موارد مرتبط با آن را ردیابی کنید.

۳۷- ردیابی مداوم ضربان قلب در زمان استراحت

زمانی که در حال استراحت هستید، می توانید با کمک این قابلیت از تعداد ضربان قلب خود اطلاع پیدا کنید. این برنامه زمان، تعداد ضربان قلب در هر دقیقه و میانگین ضربان قلب در هر دقیقه را به شما نشان می دهد.

حتما بخوانید: چگونه گوشی آیفون خود را از راه دور با اپل واچ کنترل کنیم؟

۳۸- چک کردن اخبار روز

با استفاده از برنامه اخبار اپل واچ می توانید از اخبار روز دنیا با خبر باشید. هم چنین می توانید خلاصه ای از عناوین خبری را بخوانید و در جریان امور قرار بگیرید.

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا