آیفون و ios

3 بهترین روش استفاده از گوشی آیفون بدون سیمکارت

آیا مایلید آیفون خود را به یک کودک برای استفاده بدون سیم کارت بدهید یا در حال حاضر سیم کارت یدکی ندارید ، اگر می خواهید بدانید که چگونه آیفون را بدون سیم کارت فعال کنید ، می توانید اطلاعات ارائه شده در زیر را دنبال کنید.

استفاده از آیفون بدون سیم کارت بصورت خلاصه و سریع

برای استفاده از گوشی آیفون بدون سیم کارت، می‌توانید از آن به عنوان یک دستگاه Wi-Fi و یا برای دسترسی به اینترنت از طریق اتصال Wi-Fi استفاده کنید. اما برخی از عملکردهای مانند تماس‌ها و پیامک‌ها بدون سیمکارت قابل استفاده نیستند. در اینجا کاربردهای مفید بدون سیم کارت برای گوشی آیفون را توضیح می دهیم بصورت خلاصه:

 1. استفاده از اینترنت Wi-Fi: شما می‌توانید به شبکه Wi-Fi متصل شوید و از اینترنت بر روی گوشی آیفون خود استفاده کنید. این روش برای مرور وب، دسترسی به ایمیل و استفاده از برنامه‌های آنلاین مانند مرورگر و پیام رسان‌ها مناسب است.
 2. استفاده از برنامه‌های آفلاین: برخی از برنامه‌ها امکان استفاده آفلاین را فراهم می‌کنند. به عنوان مثال، شما می‌توانید موزیک‌ها را از طریق برنامه‌های موزیک آفلاین مانند Spotify یا Apple Music دانلود کنید و بدون نیاز به اتصال اینترنت گوش بدهید.
 3. استفاده از برنامه‌های مطالعه و آموزشی: برنامه‌هایی مانند Kindle برای خواندن کتاب‌ها، و برنامه‌های آموزشی مانند Duolingo برای یادگیری زبان‌ها به صورت آفلاین قابل استفاده هستند.
 4. استفاده از برنامه‌های بازی آفلاین: برخی از بازی‌های موبایل امکان بازی آفلاین را فراهم می‌کنند. این برنامه‌ها را می‌توانید بدون نیاز به اتصال اینترنت اجرا کنید.
 5. گوش دادن به پادکست و رادیو آفلاین: با استفاده از برنامه‌های پادکست مانند Overcast یا رادیو آفلاین، می‌توانید به پادکست‌ها و رادیوها بدون اتصال اینترنت گوش کنید.

به یاد داشته باشید که برخی از امکانات گوشی آیفون بدون سیم کارت به طور کامل عمل نمی‌کنند و به دلیل نبود ارتباط سلولار، قابلیت‌هایی مانند تماس‌ها و ارسال پیام‌ها در دسترس نیستند.

اموزش کامل و نکات تکمیلی:

مراحل فعال سازی آیفون بدون سیم کارت

توجه: همه روش های زیر روی آیفون شما کار نمی کنند ، بنابراین باید یک زوج از آنها را امتحان کنید تا آیفون بدون سیم کارت کار کند.

روش ۱: از سیم کارت شخص دیگری استفاده کنید

اگر میخواهید از آیفون خود همانند یک آی پد یا آی پاد استفاده کنید، می توانید این کار را با استفاده از سیم کارت شخص دیگری انجام دهید و پس از فعال سازی سیم کارت را بردارید. هنگامی که سیم کارت ندارید این روش ساده ترین روش است.

 1. سیمکارتی که قرض گرفته اید را به آیفون خود وارد کنید
 2. فرآیند معمول برای تنظیم آیفون، از جمله ورود به شبکه Wi-Fi خود، را دنبال کنید
 3. پس از فعال شدن آیفون ، سیم کارت را بردارید و آن را به شخصی که از آن قرض گرفته اید ، پس دهید.
 4. اکنون ، می توانید طبق معمول از آیفون خود استفاده کنید ، بجز برقراری تماس تلفنی.

دانلود کنید: 8 بهترین مرورگرهای آیفون

روش ۲: از iTunes استفاده کنید

این روش در اکثر شرایط کار می کند ، مشروط بر اینکه iPhone شما برای یک شبکه خاص قفل نشود. همچنین ، این روش برای کسانی که دسترسی به شبکه Wi-Fi ندارند ایده آل است.

 1. ابتدا با اطمینان از اینکه iTunes شما به روز است، شروع کنید و سپس آیفون خود را به رایانه متصل کنید.
 2. اتصال آیفون به رایانه ممکن است پیامی را به وجود آورد که می گوید There is no SIM card installed in the iPhone you are attempting to activate (سیمکارت در آیفونی که تلاش میکنید آن را فعال کنید، ندارد).

توجه: اگر این پیام را می بینید ، نشان می دهد که آیفون شما به یک حامل خاص محدود شده است. در چنین حالتی ، برای فعال کردن تلفن خود باید از سیم کارت شبکه خاص استفاده کنید (مراحل روش ۱ را دنبال کنید).

 1. با این وجود ، با توجه به اینکه iPhone شما برای هیچ شبکه ای قفل نشده است ، یک سری اعلان در iTunes خود مشاهده می کنید که شما را از طریق مراحل فعال کردن iPhone راهنمایی می کند.
 2. بنابراین ، برای تکمیل مراحل فعال سازی ، به سادگی دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.
 3. پس از اتمام مراحل فعال سازی ، قادر خواهید بود از آی فون خود بدون سیم کارت در یک شبکه وای فای،درست مانند iPod Touch یا iPad ، استفاده کنید.

دانلود کنید: 11 بهترین اپلیکیشن های ضبط مکالمه  آیفون

روش ۳: آیفون خود را Jailbreak کنید

اگر با پیروی از روش فوق قادر به فعال کردن آیفون خود نیستید ، می توانید آیفون خود را Jailbreak کنید.در حالی که Jailbreak کردن آیفون شما به شما امکان می دهد بدون استفاده از سیم کارت آن را فعال کنید ،این کار ضمانت نامه را باطل میکند. اما اگر می خواهید آیفون قدیمی را فعال کنید ، این روش باید برای شما کار کند.

توجه:

برخی وب سایت ها و کارشناسان فنی ممکن است پیشنهاد کنند که با استفاده از گزینه تماس اضطراری emergency call ، آیفون خود را بدون سیم کارت فعال کنید. اگرچه ممکن است این روش کار کند ،با این حال call emergency را در شرایط غیر ضروری برای فعال کردن آیفون ، توصیه نمیکنیم.

بنابراین ، این ها روش هایی هستند که می توانید از آیفون خود بدون سیم کارت استفاده کنید.

۳ برنامه برتر و رایگان نقاشی برای تبدیل عکس به نقاشی

اما درمورد آیفون 14 و جدیدتر

این آیفون ها نیاز به سیم کارت فیزیکی ندارند. اما در ایران تکلیف این آیفون ها چیست:

 

حتما دانلود کنید: بهترین اپلیکیشن های کاربردی آیفون 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا