به مدت محدود! اپلیکیشن "چرب زبان" با قیمت سال گذشته به فروش می رسد! (بهترین اپ آموزش زبان)

(اینجا کلیک کنید)
آموزش اینترنت

کوتاه کننده لینک گوگل بازنشسته شد! (13 روش جایگزین)

13 تا از بهترین سایت های کوتاه کننده لینک

با استفاده از کوتاه کننده های لینک می توانید آدرس های اینترنتی طولانی و دشوار را فقط با یک کلیک به چند کاراکتر کاهش دهید. هرکسی که با مرورگر اینترنت سر و کار دارد، می تواند از کوتاه کننده های لینک استفاده کند، مثل: مدیران رسانه های اجتماعی، صاحبان مشاغل کوچک، افراد حاضر در تیک تاک و شما!

در این آموزش همه چیز درباره نحوه استفاده از کوتاه کننده های لینک را بررسی خواهیم کرد و همچنین دلیل اینکه چرا باید به عنوان یک بخش اساسی در رسانه های اجتماعی در نظر گرفته شود.

کوتاه کننده لینک چیست؟

کوتاه کننده لینک (آدرس اینترنتی یا URL) ابزاری برای ایجاد یک آدرس اینترنتی کوتاه و منحصر به فرد است که به طور کلی لینک ها را کوتاه تر و ساده تر می کند.

آدرس جدید و کوتاه شده معمولا شامل آدرس سایت کوتاه کننده همراه با ترکیبی از حروف تصادفی است.

با این ۷ روش، خیلی ساده از هک شدن کامپیوتر خود جلوگیری کنیم؟

به عنوان مثال اگر آدرس اینترنتی animalplanet.com/tv-shows/puppy-bowl/full-episodes/puppy-bowl-xvi با کوتاه کننده Ow.ly کوتاه شود، آدرس ow.ly/uK2f50AJDI6 ساخته خواهد شد. 48 کاراکتر از لینک حذف شده است اما همچنان امکان دسترسی به لینک وجود دارد.

در برخی موارد حتی می توانید لینک های کوتاه شده را سفارشی کنید.

چرا از کوتاه کننده لینک استفاده می کنیم؟

دلایل زیادی برای استفاده از کوتاه کننده لینک وجود دارد، به خصوص اگر می خواهید لینک را به اشتراک بگذارید.

لینک های طولانی بی نظم و مشکوک به نظر می رسند.

اگر به صفحه خاصی لینک می دهید که در عمق و لایه های زیری وب سایت قرار گرفته یا از پارامترهای UTM برای ردیابی بازدیدکنندگان سایت استفاده می کنید، ، بنابراین باید این آدرس های طولانی را کوتاه تر کنید.

لینک های طولانی

آدرس های طولانی همه جا ناخوشایند و زشت به نظر می رسند، در پست های شبکه های اجتماعی، متن اشتراک گذاشته شده و یا در ایمیل ها.

اما بدتر از همه این است که لینک های طولانی بسیار مشکوک نیز به نظر می رسند. با این همه حرف، علامت سوال، عدد و پرانتز وقتی روی آن کلیک کنیم، ممکنه هر اتفاقی بیفتد! هر چیزی!

یک لینک کوتاه همه چیز را مرتب، خوب و دوستانه نشان می دهد.

کوتاه کننده لینک سفارشی امکان برند کردن لینک ها را فراهم می کند.

اگر معرفی و برجسته سازی نام تجاری بخشی از استراتژی های شما در شبکه های اجتماعی است، کوتاه کننده لینک یکی از ابزارهایی است که به شما کمک می کند.

با کوتاه کننده های لینک می توانید لینک های کوتاه خود را سفارشی کنید که برای نام تجاری یک فرصت خیلی خوب ایجاد می کند. به عنوان مثال با کوتاه کننده لینک Hootsuite می توانید فقط با چند کلیک یک لینک کوتاه ایجاد کنید.

به خصوص اگر از سرویس های هاست رایگان استفاده می کنید، کوتاه کننده لینک سفارشی می تواند نام تجاری را در لینک ها برجسته کند.

با کوتاه کننده ها امکان ردیابی عملکرد وجود دارد.

اکثر سایت های کوتاه کننده لینک معیارهای ردیابی را نیز ارائه می دهند. این اطلاعات مربوط به افرادی است که روی لینک کلیک کرده اند، از کجا و چه زمانی. اطلاعاتی که در محاسبه ROI کمک می کند.

برای ردیابی آسان ترافیک منبع، انواع لینک های کوتاه را با استفاده از پارامترهای مختلف UTM ایجاد کنید. آن را با سایر ابزارهای تحلیلی مانند Google Analytics ترکیب کنید. این یک روش برای موفقیت در بازاریابی است.

ردیابی عملکرد با کوتاه کننده ها

لینک های کوتاه باعث می شود تا نگران محدودیت تعداد کاراکتر در رسانه های اجتماعی نباشید.

توییتر محدودیت 280 کاراکتر دارد، بنابراین کوتاه نگه داشتن طول پست ها خیلی مهم است. لینک های کوتاه باعث می شود تا بتوانید از سایر ایموجی ها و کاراکترها در پست خود استفاده کنید.

نوشتن لینک در پست های اینستاگرم

حتی در پست های فیسبوک یا اینستاگرام که امکان نوشتن تعداد کاراکترهای بیشتری وجود دارد، باز هم برای خوانایی و تعامل بهتر است که همه چیز کوتاه باشد. لینک های کوتاه از مشکل TL;DR جلوگیری می کند.

TL;DRمخفف Too Long; Didn’t Read به معنای “بیش از حد طولانی؛ خواندنی نیست” است.

چگونه عکس یا اسم خود را در گوگل ثبت کنیم؟ (6 ترفند ساده)

یکی دیگر از مزایای لینک کوتاه برای پیام کوتاه یا ایمیل است، جایی که خواندن لینک های طولانی ممکنه دشوار باشد یا ساختار متن را به هم بریزد.

لینک کوتاه بیشتر در ذهن باقی می ماند.

علاوه بر همه مزایای عملکردی لینک های کوتاه به خاطر سپردن آنها نیز سریعتر و راحت تر می شود.

docs.google.com/forms/d/1ezpZnYSA08L3nlsLzgjKToA76qKYgFpKzW5FMaKLoxI یک لینک طولانی است که مطمئنا به خاطر سپردن آن خیلی سخت یا حتی غیر ممکن می باشد اما یک لینک کوتاه مانند bit.ly/submitRW راحتتر در ذهن باقی می ماند.

اگر کاربران بتوانند در مرورگر خود فقط با چند کلید آدرس لینک را تایپ کنند، به احتمال زیاد ترافیک بیشتری کسب خواهید کرد.

کوتاه کننده لینک چگونه کار می کند؟

کوتاه کننده لینک با ایجاد ریدایرکت (redirect) به لینک طولانی کار می کند.

با وارد کردن آدرس اینترنتی در مرورگر یک درخواست HTTP به سرور ارسال می شود تا یک وب سایت خاص بالا بیاد. هر دو آدرس های طولانی و کوتاه نقاط شروع متفاوتی برای مرورگر هستند تا به یک مقصد برسند.

چند نوع ریدایرکت کدهای پاسخ HTTP وجود دارد اما به دنبال آنهایی باشید که از تغییر ریدایرکت دائمی 301 استفاده می کنند: انواع دیگر ممکنه به رتبه سئو آسیب برسانند.

13 کوتاه کننده لینک برتر

کوتاه کننده لینک گوگل در بهار 2019 غیرفعال شد اما گزینه های جایگزین زیادی وجود دارد.

از کجا بفهمید کدام را انتخاب کنید؟

توصیه: به دنبال سرویس های باشید که امکان سفارشی کردن لینک ارائه می دهند یا دارای تجزیه و تحلیل داخلی هستند.

دقت کنید هر لینکی باز نشد وی پی ان روشن کنید. چون تقریبا همه شون آی پی ایران رو بلاک کردن (ینی ما اونها رو بستیم!!)

کوتاه کننده لینک شماره 1: Ow.ly

Owly دقیقاً در پلتفرم Hootsuite جمع شده است و شامل انواع طرح ها است (از جمله نسخه رایگان).

می توانید معیارهای لینک کوتاه خود را در کنار سایر تحلیل های اجتماعی مشاهده کنید، در نتیجه عملکرد برند به طور کامل قابل بررسی است.

Ow.ly

کوتاه کننده لینک شماره 2: B2n (ساخت ایران)

این کوتاه کننده لینک ساخت داخل، نیاز به وی پی ان ندارد و رایگان هم هست در واقع دارای یک کوتاه کننده لینک است که معمولا به طور خودکار هر لینک طولانی را تا 23 کاراکتر کاهش می دهد و فضای زیادی برای بقیه متن به وجود می آورد.

حتی می توانید لینک ها را رمزگذاری کنید یا اینکه اسم دلخواه برای لینک خود انتخاب کنید به شرطی که قبلا انتخاب نشده باشد و …

کوتاه کننده لینک شماره 3: Bitly

Bitly یکی از محبوب ترین کوتاه کننده های لینک شناخته شده است. یکی از دلایلش این است که نیاز به ساخت حساب کاربری نیست. به علاوه می توانید به تعداد دلخواه لینک کوتاه ایجاد کنید.

در داشبورد قوی آن می توانید عملکرد هر لینک با معیارهایی مانند داده های آماری، منابع ارجاع و کلیک ها را مشاهده کنید.

در حساب رایگان امکان تجزیه و تحلیل و سفارشی سازی اوجود دارد اما اشتراک های Basic و Enterprise نیز برای لبنک های برند، کدهای QR، داده های ارزشمندتر و چند کاربره در دسترس است.

۴ سایت برای پیدا کردن عکس شخص همزاد و شبیه شما

با Bitly می توانید روی کلیک های لینک، مکان های کلیک و حتی ارجاع دهندگان نظارت داشته باشید. همچنین برای بازاریابی ساده تر می توانید Bitly را با Zapier ادغام کرده و سایر ابزارهایی پشتیبانی شده در Zapier را خودکار کنید.

هر لینکی که با Bitly ایجاد شده با HTTPS رمزگذاری می شود تا در برابر دستکاری محافظت شود. به عبارت دیگر امکان سرقت لینک ها و هدایت آنها به جای دیگر امکان پذیر نیست.

Bitly

کوتاه کننده لینک شماره 4: Tiny URL

طراحی سایت آن چنگی به دل نمی زند اما چه کسی اهمیت می دهد؟ این برنامه همه آنچه که نیاز دارید، انجام می دهد: لینک کوتاه جدید ایجاد می کند و علاوه بر این سفارشی سازی بدون ورود به سیستم نیز امکان پذیر است.

یک ویژگی جالب دارد؛ می توان TinyURL را به نوار ابزار مرورگر اضافه کرد، بنابراین می توانید برای هر سایتی که در آن هستید، یک لینک کوتاه ایجاد کنید.

Tiny URL

کوتاه کننده لینک شماره 5: Rebrandly

با Rebrandly می توانید حتی با یک حساب رایگان یک لینک کوتاه مخصوص با یک دامنه سفارشی ایجاد کنید.

وقتی صحبت از اشتراک گذاری لینک در شبکه های اجتماعی می شود، اهمیت تعداد کاراکتر نیز بیشتر مشخص می شود. این برنامه نام تجاری را بدون استفاده از تعداد کاراکترهای زیاد در یک لینک کوتاه و خاص قرار می دهد.

علاوه بر این Rebrandly ابزارهایی نیز برای ردیابی، بهینه سازی و مقیاس گذاری در طرح های مختلف خود ارائه می دهد.

Rebrandly کوتاه کننده URL شماره 6: Hyperlink

با استفاده از Hyperlink بلافاصله پس از کلیک روی لینک ها اعلان آن را دریافت می کنید، می توانید تنظیمات را به ساعتی، روزانه یا هفتگی تغییر دهید.

جزئیات هر کلیک نیز ارائه می ش.ود: اطلاعات ارجاع، دستگاه و مکان بازدید کننده و یک داشبورد ردیابی به طور زنده.

این برنامه (برای iOS و اندروید) یک مکمل خوب برای افزونه کروم برای کسانی است که نیاز دارند تا لینک ها را به سرعت و با عجله به اشتراک بگذارند.

چطور قدمت و اعتبار یک وبسایت را چک کنیم؟ (ساده ترین روش)

دامنه های سفارشی با طرح های پولی در دسترس است.

Hyperlink

کوتاه کننده لینک شماره 7: Tiny.CC

Tiny.CC رابط کاربری ساده ای دارد که می توانید لینک ها را خیلی سریع پیگیری و مدیریت کنید.

موارد سفارشی نیز در دسترس است و در صورت ثبت نام می توانید آمار مربوط به لینک کوتاه شده را پیگیری کنید.

Tiny.CC

کوتاه کننده لینک شماره 8: Bit.Do

Bit.Do یکی دیگر از گزینه های ساده و راحت است که شامل همه موارد ضروری است: قابلیت سفارشی سازی، آمار ترافیک و حتی یک تولیدکننده خودکار کد QR.

در اینجا دامنه های کوتاه برند نیز موجود است اما قیمت آن کمی بیشتر است.

Bit.Do

کوتاه کننده لینک شماره 9: ClickMeter

ClickMeter داشبورد تصویری زیبایی دارد که می توانید با یک نگاه لینک ها را رصد کنید، بازدیدها و کلیک ها را دنبال کنید و موارد دیگر.

به دلیل ارائه خدمات قوی مورد علاقه آژانس ها و ناشران است و البته قابلیت کوتاه کردن آسان لینک.

ClickMeter
کوتاه کننده لینک شماره 10: Short.io

با Short.io می توانید لینک ها را با دامنه خود ایجاد، شخصی سازی و کوتاه کنید. Short.io حاوی یک کتابخانه فوق العاده از آموزش هایی است که شما را در هر قسمت از پلتفرم راهنمایی می کند.

در اینجا می توانید لینک ها را تجزیه و تحلیل و ردیابی کنید، ویژگی های هر کلیک مثل: کشور، تاریخ، زمان، شبکه اجتماعی، مرورگر و موارد دیگر. در تب “statistics” داده ها با نمودارها و جدول ها نمایش داده می شوند.

می توانید کاربران Short.io را به عنوان اعضای تیم در برنامه خود اضافه کنید و به اعضای تیم نقشی مانند مالک، سرپرست، کاربر یا فقط خواندنی اختصاص دهید. بسته به نقش تعیین شده به هر یک از اعضای تیم اجازه داده می شود تا کارهای خاصی را ببیند و انجام دهند.

همچنین امکان هدایت ترافیک به صفحات مختلف سایت بر اساس موقعیت جغرافیایی وجود دارد.

طرح رایگان با ویژگی های محدود و طرح های پولی با خدمات بیشتر با تخفیف سالانه در دسترس است.

Short.io

کوتاه کننده لینک شماره 11: JotURL

JotURL خیلی بیشتر از یک ابزار کوتاه کننده لینک است، یک ابزار بازاریابی مقرون به صرفه با مجموعه ویژگی های کامل برای کسانی است که می خواهند لینک های کمپین بازاریابی خود را بهینه کرده و درآمدشان را افزایش دهند.

JotURL بیش از 100 ویژگی دارد که تعاملات با مخاطبان را با نظارت و پیگیری لینک ها برای اطمینان از عملکرد آنها در بهترین حالت بهینه سازی می کند.

با استفاده از ویژگی Social Opt-in CTA می توانید لینک ها را بهبود دهید با یک پیام فراخوان که سپس در رسانه های اجتماعی به اشتراگ می کذارید.

لینک ها را روزانه و هفتگی نظارت می کند تا از سالم و در دسترس بودن آنها مطمئن شود، بنابراین هرگز نگران خرابی آنها نباشید.

همه تجزیه و تحلیل ها در یک داشبورد ساده قابل مشاهده است. می توانید داده ها را از طریق کلمات کلیدی، کانال ها، منابع و … مرتب و فیلتر کرده تا درک بهتری از نحوه عملکرد لینک ها پیدا کنید.

با ویژگی InstaURL می توانید صفحات رسانه های اجتماعی بهینه شده برای گوشی ها ایجاد کنید. به ویژه در اینستاگرام فوق العاده کار می کند.

JotURL

کوتاه کننده لینک شماره 12: Rebrandly

Rebrandly یک نوع کوتاه کننده لینک است که برای سفارشی سازی و ایجاد آدرس برای برجسته سازی کسب و کار قابل رقابت در دنیای دیجیتال مناسب است.

این کار با کمک در تنظیم نام دامنه سایت شروع می شود. اما ویژگی هایی زیادی دارد:

مدیریت لینک: ریدایرکت های سریع، کدهای QR، انقضای لینک ها و لینک های سفارشی برای تجربه نهایی کاربر ایجاد می کند. علاوه بر این می توانید لینک ها را به صورت انبوه ایجاد کنید تا در وقت صرفه جویی شود.

مسیریابی ترافیک: از هدف گذاری مجدد لینک ها، لینک ها با ایموجی، ریدایرکت های 301 سئو و لینک دهی عمیق موبایل لذت ببرید تا افراد به طور موثر به لینک ها دسترسی پیدا کنند.

تجزیه و تحلیل: امکان استفاده از سازنده UTM، حریم خصوصی GDPR، گزارش های سفارشی برای بهبود کمپین ها و حتی اضافه کردن لوگو به گزارش ها وجود دارد تا مخاطبان خود را گسترش دهید.

مدیریت نام دامنه: می توانید چند نام دامنه اضافه کنید، لینک ها را با HTTPS رمزگذاری کنید و یک ریدایرکت دامنه اصلی را تعیین کنید.

همکاری تیمی: تیم خود به طرح اضافه کنید، احراز هویت دو عاملی را فعال کنید، گزارش فعالیت ها را ردیابی کرده و دسترسی کاربران را تعریف کنید.

برای دسترسی به به ویژگی های پیشرفته مانند ایجاد لینک انبوه، هدف گذاری مجدد لینک و همکاری تیمی در طرح های رایگان محدودیت وجود دارد و باید از طرح های پولی استفاده کنید.

rebrandly

کوتاه کننده لینک شماره 13: BL.INK

BL.INK یک ابزار کوتاه کننده لینک کامل است که با داشتن یک داشبورد مناسب ردیابی فعالیت لینک را به خصوص برای افراد تازه کار ساده کرده است.

می توانید ترافیک را بر اساس موقعیت جغرافیایی، نوع دستگاه، زبان و حتی ارجاع دهنده بررسی کنید و راحت تر تشخیص دهید که مخاطبان مورد نظر شما کجا هستند و چگونه به محتوای شما دسترسی دارند. علاوه بر این می توانید بفهمید در چه ساعتی از روز کلیک ها بیشترین میزان تعامل را دارند.

در ادامه: 20 روش افزایش سرعت کامپیوتر/لپتاپ تا 2 برابر (برای گیمینگ و …)

BL.INK امکان ایجاد لینک های کوتاه سفارشی را ارائه می دهد و حتی در نسخه بتای Smart Link امکان ایجاد لینک های مبتنی بر کلمه وجود دارد که به ایجاد ترافیک در سایت به صورت هدفمند کمک می کند. برای اطمینان از دسترسی مناسب اعضای تیم به ابزار کوتاه کننده لینک می توانید مجوزهای کاربر را به راحتی فعال کنید.

BL.INK طرح های چند لایه ارائه می دهد، بنابراین فقط برای موارد موردنیازتان هزینه می کنید. طرح رایگان شامل 1000 لینک و 1000 کلیک در هر لینک است. همچنین دارای یک دامنه سفارشی، ادغام با Zapier و لینک های برند است. برای ویژگی هایی مانند چند کاربره، لینک ها و کلیک های بیشتر، پشتیبانی اولویت دار و ردیابی دستگاه، زبان و مکان طرح های پولی نیز در دسترس هستند.

bl.ink

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا