آموزش اینستاگرام

روشهای دیدن پروفایل خصوصی (اکانت پرایوت) اینستاگرام

مسیر تکامل اینستاگرام از زمان ایجادش، به نوعی بوده تا به بهترین پلتفرم جهان برای به اشتراک گذاری تصاویر و ویدئوها تبدیل شود. امروزه کاربران فعال ماهانه پلتفرم این رسانه ی اجتماعی بیش از یک میلیارد نفر هستند.

با وجود چنین مخاطبان گسترده ای، کاملا منطقیست که اینستاگرام کاربرانش را به اشتراک گذاری عکس و فیلم تشویق کند. البته، این پلتفرم گزینه های حریم شخصی را به کاربرانی که مایلند دسترسی افراد به به تصاویر و ویدئوهای خصوصی و اطلاعات شخصی شان محدود شود هم ارائه می دهد.

حساب کاربری خصوصی یا پیج پرایوت اینستاگرام چیست؟

اگر یکی از کاربران علاقه مند به اینستاگرام هستید، احتمالاً می دانید که اینستاگرام این امکان را برای شما فراهم می کند تا حساب شخصی خود را به حالت های عمومی (Public) و خصوصی (Private ) تغییر بدهید. حالت عمومی بدین معنی است که همه کاربران عضو اینستاگرام می توانند پست های شما را مشاهده و صفحه شما را بدون تأییدتان را دنبال یا همان فالو کند.

اما وقتی صفحه شما به حالت خصوصی تغییر وضعیت داده شود، فقط دنبال کنندگان یا همان فالوورهای شما می توانند محتوای صفحه ی اینستاگرام شما را ببینند.

در این حالت، شما در تأیید یا رد درخواست های افرادی که مایلند شما را دنبال کنند، نیز مختارید. اما اگر در این پلتفرم صاحب یک حساب کاربری از نوع کسب و کار هستید، تنها زمانی می توانید صفحه تان را به حالت خصوصی بازگردانید که حساب کاربری تان را از نوع کسب و کار به شخصی یا پرایوت تغییر وضعیت دهید.

۳۰ تا از پربازدیدترین پیج های اینستاگرام

عمومی یا خصوصی کردن پروفایل اینستاگرام شما بستگی به هدف شما در استفاده از آن صفحه و میزان جدی گرفتن حریم شخصی تان دارد. اگر می خواهید کاربران ناشناخته پست های شما را نبینند، بهتر است حساب کاربری تان را در حالت خصوصی قرار دهید.

در چنین شرایطی، تنها کاربرانی که درخواست دنبال کردن برای شما ارسال کنند و شما آن درخواست را تأیید کنید، می توانند به صفحه ی شخصی و پست های شما دسترسی پیدا کنند. این ویژگی اصلی پروفایل های خصوصی اینستاگرام است و همین ویژگی، صفحات خصوصی را از صفحات عمومی متمایز می کند.

با این حال، تغییر وضعیت حساب کاربری به حالت عمومی و بالعکس هر زمانی که مایل باشید امکان پذیر است. کافیست به تنظیمات حریم شخصی در برنامه اینستاگرام خود بروید و حساب کاربری خود را به حالت عمومی و خصوصی تغییر وضعیت دهید تا چگونگی عمل این ویژگی را ببینید.

چگونگی مشاهده حساب های خصوصی اینستاگرام

حالا سوالی که مطرح می شود این است که با وجود چنین حریم شخصی قدرتمندی چگونه می توان به حساب های کاربری خصوصی در اینستاگرام دسترسی پیدا کرد؟ خبر خوب این است که مشاهده پروفایل خصوصی اینستاگرامی که کاربرش شما را شخصاً بشناسد، مشکل پیچیده ای نیست و اکثر افراد این امکان را به شما می دهند پست هایشان را ببینید، حتی اگر تنها آشنایی مختصری با آنها داشته باشید.

راه قانونی (برای مشاهده پروفایل های خصوصی)

بهترین و قانونی ترین حالت برای مشاهده پروفایل های خصوصی در اینستاگرام دنبال کردن کاربرانی است که مایلید صفحات شان را ببینید. اگر این افراد شما را بشناسند یا فکر کنند ارتباط با شما برایشان بی خطر است، می توانند درخواست دنبال کردن شما را بپذیرند، در این صورت، پس از قبول درخواست شما این امکان را خواهید داشت که پست های این افراد را ببینید.

این تنها راه قانونی برای دیدن حساب های کاربری خصوصی است. البته، این که آیا افراد به شما اجازه دسترسی به پروفایل خود را خواهند داد، بستگی به این دارد که چقدر حریم شخصی برای شان حائز اهمیت است.

برای دنبال کردن یک فرد در اینستاگرام ابتدا نام واقعی او را در نوار جستجوی پلتفرم جستجو کنید. پس از یافتن کاربر، روی گزینه دنبال کردن ضربه بزنید تا درخواست دنبال کردن برای او ارسال شود. در این حالت کاربر مورد نظر شما اعلانی دریافت خواهد کرد و بسته به رابطه ی شما با او ممکن است درخواست شما را تأیید یا رد کند. اگر کاربر مورد نظر روی گزینه ” Approve” ضربه بزند، پس از آن خواهید توانست حساب کاربری او را مشاهده کنید.

روش های دیگر

سوال خیلی از افراد این است که چگونه می توان حساب های کاربری خصوصی اینستاگرام را بدون استفاده از روش اخلاقی مشاهده کرد. اگر نمی خواهید کاربری را دنبال کنید یا اگر این روش را قبلاً امتحان کردید و جواب نداده است و همچنان مایلید پست های کاربر مورد نظر را ببینید، روش های دیگری برای دسترسی کامل یا محدود به حساب کاربری او وجود دارد.

البته باید ذکر کنیم که این روش ها مشروع و اخلاقی نیستند و ما آنها را توصیه نمی کنیم. اگر همچنان به استفاده از این روش ها اصرار دارید، این کار را با مسئولیت خودتان انجام دهید.

ایجاد یک حساب کاربری جعلی اینستاگرام

با هویتی جعلی یک حساب کاربری ایجاد و سپس یک درخواست دنبال کردن برای کاربر ارسال کنید. البته، موفقیت این روش هنوز به این بستگی دارد که کاربر مورد نظر درخواست شما را تأیید کند. همچنین احتمال موفقیت با این روش کم است زیرا بسیاری از کاربران می دانند که این ترفند تلاشی برای مشاهده حساب های خصوصی اینستاگرام است.

۶ روش دیدن استوری اینستاگرام بدون فهمیدن شخص مقابل

جستجو در گوگل

بسیاری از کاربران اینستاگرام قبل از این که وضعیت حساب کاربری شان را به حالت خصوصی تغییر دهند، حساب های عمومی دارند. گوگل پست های عمومی اینستاگرام را فهرست می کند، به این معنی که امکان دیدن برخی از پست های کاربر زمانی که حساب کاربری او حالت عمومی داشته است با این روش ممکن است. برای این کار، تنها کافی است نام کاربری اینستاگرام فرد مورد نظر خود را در گوگل جستجو کنید، شاید برخی از پست های کاربران مورد نظرتان را ببینید.

نرم افزارهای مخصوص دیدن پیج پرایوت

تعداد زیادی برنامه های شخص ثالث و ابزارهای مشاهده ی خودکار پروفایل اینستاگرام با ادعای ارائه ی امتیاز مشاهده ی پروفایل های خصوصی اینستاگرام موجودند. ما چنین برنامه ها و ابزارهای مشاهده ی پروفایلی را توصیه نمی کنیم، زیرا هدف بیشتر آنها کلاهبرداری است و ممکن است دستگاه شما را با بدافزار یا باج افزار آلوده کنند.

چگونگی خصوصی کردن حساب کاربری اینستاگرام

اگر می خواهید اطمینان حاصل کنید که هیچ کسی این امکان را ندارد تا پست های اینستاگرام شما را بدون اجازه تان بیند، باید حساب کاربری خود را به حالت خصوصی تغییر وضعیت دهید. با این که این روش می تواند سطح حریم خصوصی شما را به بیش از ۹۵ درصد برساند، اما هنوز هم برخی از افراد ممکن است با سوء استفاده از راه های ناخواسته و نامشروع به حساب کاربری شما دسترسی پیدا کنند.

به عنوان مثال، آنها ممکن است از گوگل برای جستجوی پست های شما در زمانی که صفحهی کاربری تان عمومی بوده است استفاده کنند یا درخواست دنبال کردن شما را با حساب های جعلی ارسال کنند. به هر حال، با هوشیاری می توانید از حریم شخصی خود در برابر این دنبال کنندگان جعلی محافظت کنید.

خب، حالا به موضوع چگونگی خصوصی کردن پروفایل برگشتیم. برای انجام این کار در اینجا مراحلی ذکر شده است:

قدم اول: برنامه اینستاگرام را با ضربه زدن روی آن باز کنید.

قدم دوم: روی علامت ” Settings” در گوشه ی پائینی سمت راست برنامه ضربه بزنید. این کار همه گزینه های تنظیمات مربوط به حساب کاربری را نشان می دهد.

قدم سوم: روی گزینه “Privacy” که گزینه سوم از بالای صفحه است ضربه بزنید. حالا می توانید تمام تنظیمات حریم شخصی را مشاهده کنید.

قدم چهارم: روی گزینه “Account Privacy” ضربه بزنید، این گزینه، اولین گزینه در بخش ” Connections” است.

قدم پنجم: حالا می توانید وضعیت عمومی یا خصوصی بودن حساب کاربری تان را ببینید.. اگر گزینه خاکستری رنگ باشد و در سمت چپ قرار داشته باشد، به معنی عمومی بودن حساب کاربری شما است. اگر پس زمینه آبی داشته باشد و در سمت راست باشد نشان دهنده ی این است که حساب کاربری تان از قبل در وضعیت خصوصی بوده است و نیازی نیست چیزی را تغییر دهید.

قدم ششم: اگر حساب کاربری شما در وضعیت عمومی قرار داشت، گزینه ” Account Privacy” را به سمت راست حرکت دهید. با این کار، رنگ پس زمینه گزینه به رنگ آبی در خواهد آمد که نشان دهنده خصوصی بودن حساب کاربری شما در حال حاضر است.

روش دانلود عکس پروفایل اینستاگرام با کیفیت اصلی

جمع بندی

در این مطلب شما با روش های مشاهده ی پروفایل های خصوصی اینستاگرام و نحوه تنظیم حساب کاربری خود را به حالت خصوصی آشنا شدید؛ اما یادتان باشد که فقط از روش های قانونی برای مشاهده پروفایل خصوصی کاربران اینستاگرام استفاده کنید. تنها روش قانونی برای دیدن یک حساب کاربری خصوصی در اینستاگرام، ارسال درخواست دنبال کردن برای کاربر مورد نظر است. ما تکنیک های غیراخلاقی دسترسی به حساب کاربری اینستاگرام فردی با وضعیت خصوصی را تأیید نمی کنیم.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا