آموزش توییتر

20 بهترین روش های افزایش تعداد فالوور در توییتر (قطعی)

اگر به دنبال افزایش فالوور در توییتر هستید، حتماً این مطلب را بخوانید. تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که سریع‌ترین روش برای افزایش تعداد فالوور در توییتر کدام است؟

چند نکته درباره توییتر

 • تعداد کاربران فعال در ماه: ۴۳۵ میلیون
 • میزان بازدید سایت‌ها از طریق توییتر در ماه: بیش از یک میلیارد
 • تعداد کاربران فعال با موبایل:%۸۲
 • تعداد کارمندان توییتر در کل دنیا: حدوداً ۵۰۰۰
 • تعداد اکانت های غیر آمریکایی: ۸۸ میلیون
 • مدیر اجرایی توییتر: جک دورسی

با توجه به آمار بالا مشخص شد که توییتر کاربران زیادی دارد، بنابراین با انتخاب روش مناسب می‌توانید فالوورهایتان را بیشتر کنید. در ادامه ۳۰ روش آسان و سریع برای افزایش تعداد فالوور در توییتر را با شما عزیزان در میان می‌گذاریم.

۱- ابتدا اینفلوئنسرها را فالو کنید

این کار مثل جادو عمل می‌کند. یک لیست از اینفلوئنسرهای مرتبط با زمینهٔ فعالیتتان تهیه کنید و آنها را فالو کنید. شاید پیش خودتان بگویید آنها که قرار نیست اکانتم را فالو کنند، پس چرا باید آنها را فالو کرد؟

درسته، اکثر اینفلوئنسرها شما را فالو نخواهند کرد، مخصوصاً اگر شناخته‌شده نباشید. حتی اگر شما را بشناسند، باز هم احتمالش کم است که شما را فالو کنند.

پس هدف از فالو کردن اینفلوئنسرها چیه؟ خب این هم از فایدهٔ فالو کردن اینفلوئنسرها:

 • خیلی از مردم در پی فالو کردن اینفلوئنسرها هستند و برای افزایش فالوورهای خود، فالوورهای اینفلوئنسرها را نیز فالو می‌کنند. بنابراین اگر اینفلوئنسرها را فالو کنید، احتمالاً افراد بیشتری شما را فالو خواهند کرد.
 • هدف برنامه‌هایی مثل ManageFlitter و Tweepy فالو کردن فالوورهای اینفلوئنسرها است. پس اینفلوئنسرها را فالو کنید تا شانس افزایش تعداد فالوورهایتان بالا برود.
 • با ریتوییت کردن توییت اینفلوئنسرها یا کامنت گذاشتن برای اینفلوئنسرها احتمالاً فالوورهایتان بیشتر می‌شود.

جمع‌بندی: یک لیست از ۵۰ تا ۱۰۰ اینفلوئنسر مرتبط با زمینهٔ فعالیتتان پیدا کنید و آنها را فالو کنید. بعد از گذشت یک هفته متوجه افزایش تعداد فالوورهایتان خواهید شد.

همچنین توییت زدن در آخر هفته می‌تواند بازخورد توییت هایتان را بیشتر کند. با توجه به نمودار زیر، بازخورد توییت ها در جمعه، شنبه و یکشنبه بیشتر است (در ایران پنجشنبه و جمعه توییت بزنید).

۲- از ترفندهای نوشتن بیو استفاده کنید

در بیو از هشتگ های مرتبط با زمینهٔ فعالیتتان استفاده کنید.

برای مثال اگر فیتنس کار هستید، در بیو از هشتگ هایی مثل fitness،#yoga# و #fitnessfreak استفاده کنید. همچنین از جملاتی مثل ” فالو کنی، فالو میشی” استفاده کنید.

با رعایت این نکتهٔ ساده می‌توانید شاهد افزایش فالوور باشید.

جمع‌بندی: خیلی از مردم دنبال اکانت هایی می‌گردند که در بیو جملهٔ “فالو کنی، فالو میشی” را نوشته باشند. پس این جمله را در بیو بنویسید تا فالوورهایتان بیشتر شود. با زدن هشتگ مناسب نیز فالوورهایتان بیشتر خواهد شد.

حتما بخوانید: دانلود آخرین ورژن توییتر برای اندروید و کامپیوتر +آموزش نحوه ورود به آن

۳- از برنامه‌هایی مثل Tweepi و BufferApp استفاده کنید

می‌دانستید که با فالو کردن افراد دیگر می‌توانید تعداد فالوورهایتان را بیشتر کنید؟ به‌جای اینکه منتظر باشید شما را فالو کنند، خودتان دست‌به‌کار شوید و دیگران را فالو کنید.

اگر می‌خواهید فالوورهایتان بیشتر شود، توصیه می‌کنیم که افراد بیشتری را فالو کنید.

چجوری؟ به کمک ابزارهای زیر:

 • Tweepi (برنامه‌ای رایگان برای فالو و آنفالو کردن)
 • BufferApp (برنامه‌ای رایگان برای زمان‌بندی توییت ها)

بعد از نصب برنامه و وارد شدن به اکانت توییترتان، مراحل زیر را دنبال کنید.

قدم ۱: برنامهٔ Tweepi را اجرا کنید.

قدم ۲: نام اکانت یا اینفلوئنسر موردنظر را با @ وارد کنید و سپس فالوورهای آنها را فالو کنید.

Follow-multiple-Twitter-users-by-user-s-followers-Tweepi.

قدم ۳: مراحل بالا را تکرار کنید.

روزی ۱۰۰ تا ۲۰۰ نفر را فالو کنید. با این کار حداقل ۱۵ تا ۲۰ نفر فالویتان خواهند کرد. بعد از گذشت ۱۵ روز، ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر به فالوورهای توییترتان اضافه خواهد شد.

نکته ۱: بعدازاینکه ۲۰۰۰ نفر را فالو کردید، توییتر دیگر اجازه فالو کردن نمی‌دهد. طبق قوانین توییتر بعدازاینکه ۲۰۰۰ نفر را فالو کردید، فقط می‌توانید %۱۰ دیگر فالو کنید. یعنی اگر ۳۰۰۰ نفر را فالو کرده باشید، بعدازآن فقط ۳۰۰ نفر دیگر می‌توانید فالو کنید.

نکته ۲: بعد از یک هفته افرادی که فالو بک ندادند را آنفالو کنید. با برنامهٔ Tweepi می‌توانید این کار را انجام دهید.

به‌شدت توصیه می‌کنیم از دو ابزار زیر برای افزایش فالوور استفاده کنید، مخصوصاً اگر فالوورهایتان خیلی کم است.

Tweepi: یک‌میلیون کاربرِ توییتر از این برنامهٔ رایگان استفاده می‌کند. برای اجرای برنامه کافی است اطلاعات اکانت توییترتان را وارد کنید تا برنامه اجرا شود. سپس فالوورهای افراد مرتبط با زمینهٔ کاریتان را فالو کنید. همچنین با این برنامه می‌توانید افرادی را که فالو بک ندادند، آنفالو کنید.

ManageFlitter: این برنامه مشابه Tweepi(یا حتی بهتر) است و در حال حاضر ۳ میلیون کاربر از این برنامه برای افزایش فالوورهایشان استفاده می‌کنند. با این برنامه می‌توانید کاربران دیگر را فالو و آنفالو کنید. در نسخهٔ رایگان این برنامه با واردکردن اطلاعات اکانت توییترتان، برنامه اجرا می‌شود.

جمع‌بندی: دو ابزار بالا رایگان و بسیار کاربردی هستند. حتی اگر اکانتتان تازه باشد، به‌راحتی می‌توانید افراد بیشتری را فالو و آنفالو کنید.

۴- با استفاده از برنامهٔ Buffer توییت پست کنید

اگر در توییتر شناخته‌شده نباشید، برای افزایش فالوور باید کمی بیشتر تلاش کنید. بهترین روش برای افزایش فالوور، پست کردن توییت های مناسب و پرمحتوا است.

اگر مردم توییت هایتان را دوست داشته باشند، احتمالاً فالویتان خواهند کرد. دنبال مطالب مرتبط با زمینهٔ کاریتان باشید و درباره آنها توییت بزنید. با این کار متوجه خواهید شد که در کدام زمان بازخوردهای پست‌هایتان بالا می‌رود. نگاهی به عکس زیر بیندازید.

buffer-app-schedule.png

با برنامهٔ رایگان Buffer می‌توانید زمان مناسب برای توییت زدن را پیدا کنید. برای این کار کافی است یک اکانت در Buffer بسازید و سپس وارد اکانت توییترتان شوید و این برنامه زمان‌های مناسب برای توییت زدن را نشان دهد.

جمع‌بندی: با برنامه‌هایی مثل Buffer می‌توانید بازخورد توییت هایتان را بالا ببرید. تقریباً تمام اینفلوئنسرها از این برنامه برای بازخورد بیشتر و افزایش فالوور استفاده می‌کنند.

۵- فالو کردن را ادامه دهید تا وقتی‌که به سقف ۵۰۰۰ نفر برسید

تا چند سال پیش توییتر کسانی که بیشتر از ۲۰۰۰ نفر را فالو می‌کردند بلاک می‌کرد، اما سال قبل توییتر سقف فالو کردن را تا ۵۰۰۰ نفر افزایش داد. پس می‌توانید ۵۰۰۰ نفر را فالو کنید.

اما برای اینکه بیشتر از ۵۰۰۰ نفر را فالو کنید، باید حداقل ۲۰۰۰ نفر نیز شما را فالو کرده باشد. با فالو کردن افراد دیگر، شانس فالو شدن نیز بالا می‌رود. نتایج نشان داده است که با این کار ۲۵ تا ۳۰ درصد به فالوورهایتان اضافه می‌شود. برای مثال فرض کنیم که هدفتان فالو کردن ۱۰۰ نفر است، با این کار احتمالاً ۲۵ تا ۳۰ نفر به کل فالوورهایتان اضافه خواهد شد. آنفالو کردن کسانی که فالو بک ندادند را فراموش نکنید.

چگونه کسانی را که فالو بک ندادند آنفالو کنیم؟

بعد از فالو کردن ۵ تا ۷ روز صبر کنید. اگر فالو بک ندادند با برنامهٔ رایگان Tweepy آنها را آنفالو کنید.

جمع‌بندی: روزانه فقط ۱۰۰۰ نفر را می‌توانید فالو کنید، پس عجله نکنید. با یک حساب سرانگشتی می‌توان گفت که اگر هرروز ۱۰۰ تا ۲۰۰ نفر را فالو کنید کافی است. یادتان نرود ماهی یک یا دو بار، آن‌هایی را که فالو بک ندادند آنفالو کنید.

۶- از نقل‌قول‌ها استفاده کنید

پست کردن نقل‌قول یکی از ساده‌ترین روش‌هایی است که اکثر بلاگرها برای زیاد کردن فالوور از آن استفاده می‌کنند.

برای پیدا کردن نقل‌قول می‌توانید سری به سایت‌های Click to Tweet، Tweet This و Inline Tweet Sharer بزنید. با این کار احتمال اینکه توییت هایتان ریتوییت شود و فالوورهایتان بالاتر برود بیشتر می‌شود.

جمع‌بندی: تقریباً تمام بلاگرها و اینفلوئنسرها از این روش برای بالا بردن بازخورد و فالوور استفاده می‌کنند. بنابراین شما هم هرازگاهی بین پست‌هایتان چند نقل‌قول قرار دهید.

۷- صبور باشید

اگر تازه عضو توییتر شده‌اید و فکر می‌کنید در عرض یک ماه می‌توانید ۱۰۰۰ فالوور جمع کنید، سخت در اشتباهید. عجله نکنید، اگرچه می‌توانید با فالو کردن افراد دیگر سریعاً فالوورهایتان را بیشتر کنید، اما این به آن معنا نیست باید کل روزتان را با فالو کردن کلی آدم بگذرانید. پس صبور باشید و باهدف‌های کوچک شروع کنید.

اول اینفلوئنسرها را فالو کنید، با همین کار فالوورهایتان کم‌کم بیشتر می‌شود. هرروز توییت بزنید و از لینک‌های مفید و جالب استفاده کنید. هشتگ بزنید و هرروز چند نفر را فالو کنید، تا درنهایت فالوورهایتان ۱۰۰۰ نفر بشود.

جمع‌بندی: وقتی k۱ شدید، کارتان راحت‌تر می‌شود، چون مردم با دیدن تعداد فالوورها خودشان شما را فالو خواهند کرد.

۸- برای ایجاد یک پروفایل خوب وقت بگذارید

پروفایل توییتر، اولین چیزی که نگاه کاربران را به خود جلب می‌کند. اگر پروفایلتان عادی و کمی مبهم باشد، هیچ‌کس جلب اکانتتان نخواهد شد. پس حتماً یک پروفایل جذاب با یک عکس (ترجیحاً ۱۵۰۰x۱۵۰۰) برای صفحهٔ اصلی توییتر تهیه کنید.

عکس خودتان را هم بگذارید تا مردم بفهمند که یک اکانت عادی و معمولی یا مزاحم نیستید.

 • یک اسم خوب برای پروفایلتان انتخاب کنید: اسمی را برای توییترتان انتخاب کنید که متناسب با زمینهٔ فعالیت یا کسب‌وکارتان باشد، چرا؟ چون معمولاً در موتورهای جستجوگر، نام اکانتتان نیز نمایان خواهد شد.
 • در پروفایلتان تمام جزئیات لازم را وارد کنید: لطفاً تمام جزئیات ضروری مثل لوکیشن، آدرس وب‌سایت و بیوگرافی‌تان را در پروفایل بنویسید. اضافه کردن پس‌زمینه به توییتر هم می‌تواند نظر کاربران را به خود جلب کند.
 • عکس خودتان را در پروفایل قرار دهید: پیشنهاد می‌کنیم که حتماً از عکس یا لوگوی خودتان در پروفایل توییتر استفاده کنید، با این کار اکانتتان واقعی‌تر به نظر می‌رسد. بیشتر کاربران توییتر در پروفایلشان عکس‌های معمولی می‌گذارند که اصلاً کار جالبی نیست.

جمع‌بندی: عکس پروفایلتان را ۴۰۰x۴۰۰ و عکس صفحه اصلی توییتر را ۱۵۰۰x۱۵۰۰ انتخاب کنید.

۹- بین توییت هایتان عکس هم پست کنید

حتماً شنیده‌اید که می‌گویند “ارزش یک عکس بیش از هزاران کلمه است”. درسته، مخصوصاً در توییتر که باعث بالا رفتن تعداد فالوورها می‌شود. می‌دانستید توییت های عکس‌دار، ریتوییت، لایک، کامنت و بازخورد بیشتری دارند؟

بله، توییت های عکس‌دار معمولاً بازخورد بیشتری دارند. نتایج نشان داده است که توییت های عکس‌دار %۱۵۰ بیشتر از توییت های بدون عکس بازخورد دارند. پس حتماً از عکس هم استفاده کنید.

جمع‌بندی: از قابلیت اضافه کردن عکس به توییت استفاده کنید. می‌توانید از عکس‌های سایت Pablo from Buffer و Canva برای ساخت عکس‌های زیبا استفاده کنید تا فالوورهایتان بیشتر شود.

۱۰- از استراتژی‌های افزایش فالوور استفاده کنید

با اتخاذ یک استراتژی مشخص به‌سرعت فالوورهایتان بیشتر خواهد شد. به‌عنوان‌مثال به راهکارهای زیر توجه کنید.

 • پست‌های مهمان: هنگامی‌که از پست‌های مهمان استفاده می‌کنید، حتماً لینک و آیدی نویسندهٔ اصلی را قید کنید. این کار موجب می‌شود تا توییترتان بیشتر دیده شود و اگر دیگران از مطالب خوششان بیاید، احتمالاً شما را فالو می‌کنند.
 • از وبلاگی که دارید استفاده کنید: حتماً در صفحهٔ اصلی وبلاگتان، علامت توییتر را قرار دهید تا خوانندگان مستقیماً وارد اکانتتان شوند. همچنین در ویدیو و کتاب‌های الکترونیکی و … می‌توانید آدرس توییترتان را درج کنید.
 • از شبکه‌های اجتماعی دیگر استفاده کنید: اگر فالوورهای فیسبوک، گوگل پلاس و اینستاگرامتان زیاد است، از فالوورهایتان بخواهید تا در توییتر نیز دنبالتان کنند. اگر طرفداران زیادی داشته باشید، احتمالاً فالویتان خواهند کرد.

جمع‌بندی: با استفاده از شبکه‌های اجتماعی دیگر می‌توانید تعداد فالوورهایتان را بالا ببرید. فقط باید از فالوورهایتان بخواهید تا در توییتر هم شما را فالو کنند.

۱۱- مسابقه بگذارید تا تعداد فالوورهایتان بیشتر شود

در توییتر مسابقه‌های جایزه دار برگزار کنید و از فالوورهای سایر شبکه‌های اجتماعی‌تان بخواهید تا در مسابقه شرکت کنند. با این کار باید انتظار بیشتر شدن تعداد فالوورهایتان را داشته باشید. علاوه بر برگزاری مسابقه در توییتر، در مسابقه‌های سایر افراد نیز شرکت کنید.

حتما بخوانید: شبکه اجتماعی توییتر چیست و چگونه در آن ثبت نام کنیم؟

۱۲- از کاربران بخواهید توییت هایتان را ریتوییت کنند

سریع‌ترین راه برای افزایش تعداد فالوور این است که از فالوورها و کاربران دیگر بخواهید تا توییت هایتان را ریتوییت کنند. با ریتوییت کردن احتمال دیده شدن توییت هایتان بیشتر می‌شود و اگر توییتتان خوب باشد، احتمالاً فالوورهایتان نیز بیشتر می‌شود.

خب چجوری برای ریتوییت کردن درخواست کنیم؟

 • جملهٔ “ریتوییت کنید” را در ابتدا یا انتهای توییتتان بنویسید تا کاربران تشویق شوند و ریتوییت کنند.
 • راه‌حل دیگر این است که دنبال افرادی بگردید که به‌طور مداوم ریتوییت می‌کند و آنها را فالو کنید تا شاید توییت های شما را ریتوییت کنند.

۱۳- در توییت ها از عبارات و کلمات کلیدی استفاده کنید

کاربران با جستجوی کلمات کلیدی می‌توانند اکانت های موردنظر خود را پیدا کنند. از با استفاده از این تکنیک می‌توانید به‌راحتی تعداد فالوورهایتان را بیشتر کنید.

به کلمات کلیدی که رقبا استفاده می‌کنند دقت کنید: همان‌طوری که قبلاً گفتیم، فالو کردن اینفلوئنسرها مزایای زیادی دارد. با بررسی توییت اینفلوئنسرها می‌توانید کلمات کلیدی مهم را پیدا کنید و شما هم از آنها استفاده کنید تا ریتوییت، لایک و کامنت توییت هایتان بیشتر شود.

۱۴- در زمان مناسب توییت بزنید

تابه‌حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا باوجود داشتن فالوور (مثلاً بیشتر از ۵۰۰ نفر)، همچنان استقبال زیادی از توییت هایتان نمی‌شود؟

دلیل آن می‌تواند توییت زدن در زمان نادرست باشد. با انتخاب زمان درست برای توییت زدن، توییت هایتان بیشتر دیده می‌شود و ریتوییت و کامنت هایتان بیشتر می‌شود.

 • بهترین زمان برای توییت زدن بین ساعات ۱۲ تا ۳ بعد ظهر و ۵ بعد ظهر است.
 • بازخورد توییت ها در آخر هفته‌ها بهتر است.

بنابراین اگر می‌خواهید توییت هایتان دیده شود و ریتوییت بیشتری داشته باشید، در ۳، ۵ و ۶ بعد ظهر توییت بزنید.

حتما بخوانید: آموزش تصویری ساخت اکانت توییتر و نحوه کار با آن به سادگی هرچه تمام تر

۱۵- شروع به تگ کردن افراد کنید

با گذاشتن @ در جلوی نام کاربری دیگران می‌توانید آنها را در توییت هایتان تگ کنید. به‌محض تگ کردن، آنها متوجه توییت شما خواهند شد.

در ادامه روش تگ کردن برای بالا بردن تعداد فالوور در توییتر را یاد می‌دهیم.

 • زمانی که از مطالب وبلاگ استفاده می‌کنید، نام نویسندهٔ اصلی را پیدا کنید و با گذاشتن @ در جلوی نام کاربری، او را تگ کنید. با این کار نه‌تنها به نویسندهٔ اصلی احترام گذاشته‌اید، بلکه با او و فالوورهایش ارتباط برقرار کرده‌اید.
 • به‌جای کپی و تگ کردن مطالب شخص دیگر، سعی کنید دربارهٔ کسی که تگش می‌کنید، حرف‌های قشنگی بزنید. با این کار احتمالاً آن شخص فالویتان خواهد کرد و یا جوابتان را خواهد داد.
 • اگر کسی تگتان کرد، حتماً از او تشکر کنید و یا توییت او را ریتوییت کنید. اکثر اینفلوئنسرها از این روش استفاده می‌کنند.

۱۶- رقبایتان را زیر نظر بگیرید

حتماً باید رقبایتان را زیر نظر بگیرید و ببینید که چطور توییترشان را اداره می‌کنند. در ابتدای کار سعی کنید از ایده‌های موفق آنها تقلید کنید. احتمالاً آن ایده‌ها به کمکتان می‌آید.

لیستی از ۱۰ نفر از رقبای فعال و اینفلوئنسرها تهیه کنید. سپس مراحل زیر را دنبال کنید.

 • تعداد فالوورهای آنها را بررسی کنید.
 • تعداد توییت های روزانهٔ آنها را بررسی کنید.
 • ببینید که آیا به رقیب‌هایشان جواب می‌دهند؟
 • پروفایل توییترشان چطور به نظر می‌رسد.
 • آیا از روزمرگی و مسائل شخصی‌شان صحبت می‌کنند؟

با این روش حساب کار دستتان می‌آید و می‌توانید تعداد فالوورهایتان را مثل آنها زیاد کنید.

۱۷- توییت های جذابی بنویسید

اگر می‌خواهید توییت هایتان بیشتر دیده شود، از مطالب طنز و بعضی از مسائل شخصی‌تان بنویسید و از فالوورهایتان بخواهید تا آنها را ریتوییت کنند. با این کار قطعاً شانس دیده شدن و بالا رفتن تعداد فالوورهایتان بیشتر می‌شود.

در پیج توییترتان باید در مورد مطالب جالب توییت بزنید. پست کردن لینک و مطالب خشک، حس مزاحم و ربات بودن را به مخاطب القا می‌کند، بنابراین سعی کنید کمتر از لینک استفاده کنید و بیشتر در مورد مطالب باارزش و مفید توییت بزنید.

هرازگاهی دربارهٔ خودتان، علایق، کار و افکارتان صحبت کنید، نظرتان را درباره آخرین اتفاق‌ها بیان کنید تا فالوورها شناخت بیشتری نسبت به شما و افکارتان پیدا کنند.

۱۸- تعداد فالوورهای توییترتان را نشان دهید

اگر فالوورهای توییترتان نسبتاً زیاد است، توصیه می‌کنیم آن را در وب‌سایت و وبلاگتان نشان دهید. وقتی مردم آن عدد را ببینند، احتمالاً سری به توییترتان می‌زند و فالویتان می‌کنند.

نکته: انتخاب زمان مناسب برای توییت زدن بسیار مهم است. اگر می‌خواهید کامنت و ریتوییت زیادی داشته باشید، باید زمان درستی را برای توییت زدن انتخاب کنید و از هشتگ های مناسب استفاده کنید.

از برنامهٔ TweetWhen برای پیدا کردن زمان مناسب برای توییت زدن استفاده کنید. برای این کار کافی است نام کاربری‌تان را در این برنامه وارد کنید تا بهترین زمان برای توییت زدن مشخص شود.

۱۹- هشتگ بزنید

می‌خواهید ریتوییت بیشتری داشته باشید و با هر پست تعداد فالوورهایتان بیشتر شود؟ پس هشتگ زدن را شروع کنید.

با هشتگ زدن نه‌تنها بازدیدهای توییتتان بیشتر می‌شود، بلکه هشتگ های شما جزو کلمات کلیدی محسوب خواهد شد و هرکسی که آن کلمه را جستجو کند می‌تواند توییتتان را ببیند. برای هشتگ زدن کافی است که قبل از کلمه کلیدی از # استفاده کنید، مثل #توییتر.

بیشتر تازه‌واردها اصلاً از هشتگ استفاده نمی‌کنند. تحقیقات نشان داده است که با استفاده از ۲ تا ۳ هشتگ در هر پست، تعداد ریتوییت و بازخوردها بیشتر می‌شود.

نکته: در هر پست بیشتر از ۳ هشتگ نزنید، چون حس خوبی به کاربران نمی‌دهد. پیشنهاد ما این است که در هر پست از ۲ هشتگ استفاده کنید.

۲۰- با کاربران دیگر تعامل و همکاری داشته باشید

خب چطور می‌شود کاربران فعال را در توییتر پیدا کرد؟ با روش‌های زیر می‌توانید این کار را انجام دهید.

از هشتگ کمک بگیرید: لیستی از ۲۰ تا ۳۰ هشتگ مرتبط با زمینهٔ فعالیتتان تهیه کنید. این هشتگ ها را در توییتر جستجو کنید و نگاهی به اولین کاربران نمایش داده‌شده بیندازید و آنها را فالو کنید.

فالوورهایتان را به ۱۰۰۰ نفر برسانید: قبل از اینکه به فکر همکاری با کاربران دیگر بیفتید، باید تعداد فالوورهایتان را حداقل به ۱۰۰۰ نفر برسانید. فالوور بخرید یا از راه‌های طبیعی فالوور جمع کنید. سپس دنبال کاربرانی بگردید که فالوورهایشان بیشتر از ۱۰۰۰ نفر باشد.

حتما بخوانید: ۱۰ تا از کاربردی ترین اصطلاحات توییتر که حتما باید بدانید!

از اینفلوئنسرهای کوچک شروع کنید: اگر فالوورهایتان کم باشد، امکان ندارد که بتوانید باکسی که ۱۰۰۰۰۰ فالوور دارد، همکاری کنید. بنابراین بهتر است از اینفلوئنسرهایی که کمتر از ده هزار فالوور دارند شروع کنید.

با محرک‌ها تشویق کنید: یک از بهترین روش‌ها برای تشویق افراد به همکاری با شما، استفاده از محرک‌ها است. برای همکاری می‌توانید به آنها پول بدهید، محصولات خودتان را رایگان ارائه دهید، هدیه بگیرید یا نیازهای آنها را خریداری کنید. همهٔ این کارها شانس همکاری را بیشتر می‌کند.

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا